Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Nadchodzi kres globalnego kasyna banksterów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Współczesny system bankowy niedługo upadnie, bo generuje długi nie do spłacenia.

Mayer Amschel, zalożyciel dynastii Rothschildów, powiedział – „Daj mi drukować i kontrolować pieniądze jakiegoś państwa, a nie dbam, kto będzie stanowił tam prawa.”

Banksterzy pożyczają na całym świecie pieniądze, których sami nie posiadają, domagając się przy tym gigantycznych odsetek, pompowanych po cichu wg. wg procentu składanego. //prognozydocenta.salon24.pl/392920,upadniemy-przez-dlugi-bo-einstein-mial-racje,2

Ta gigantyczny pompa ssąco-tłocząca opróżniła przez ostatnie 300 lat wielkie połacie świata, koncentrując władzę nad jego zasobami w rękach garstki banksterów.

Dzisiejszy świat stoi na głowie obdarzając jednych bajecznymi zyskami, a innych skazując na niewyobrażalną nędzę. Nie sposób dalej tolerować reguł gry, które doprowadziły do tego, że ledwie 85 osób zgromadziło majątek wart 1700 miliardów USD. Ten majątek jest wart dokładnie tyle ile posiada 3,5 mld najbiedniejszych, stanowiących połowę ludności świata.

A ogółem 1 proc. ludności świata zgromadził bogactwo szacowane na 110 000 mld USD. Podczas gdy 70 proc. ludności świata żyje dziś  w krajach, w których przepaść między najbogatszymi i najbiedniejszymi pogłębiła się w ostatnich 30 latach - //www.forbes.pl/85-najbogatszych-ma-tyle-pieniedzy-co-polowa-swiata, artykuly, 169784,1,1.html

To urąga elementarnemu poczuciu przyzwoitości i sprawiedliwości, ale przede wszystkim stanowi dowód, że  dotychczasowy system ekonomiczny, stworzony w formie globalnej piramidy finasowej przez banksterów dla banksterów, po prostu jest chory.

Co dzisiaj rządzi światem? Pieniądz. A kto rządzi pieniądzem? Bank Rozrachunków Międzynarodowych (Bank of International Settlements – BIS), będący bankiem centralnym wszystkich banków centralnych świata. A kto rządzi tym bankiem?

„Rothschildowie właścicielami prawie wszystkich banków centralnych.” https://prawda2.info/viewtopic.php?t=18652

Jak napisał historyk Carroll Quigley:
"Potęgi kapitalizmu finansowego miały kolejny dalekosiężny cel - stworzenie w prywatnych rękach światowego systemu kontroli finansowej, będącego w stanie zdominować system polityczny każdego kraju i gospodarki światowej jako całości.

Ten system miał być kontrolowany na sposób feudalny przez banki centralne świata działające wspólnie, w ramach tajnych porozumień zawieranych w trakcie prywatnych spotkań i konferencji. [Carroll Quigley, Tragedy and Hope: A History of the World in Our Time (New York: Macmillan Company, 1966), pages 324-325.].

Podczas gdy Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy „współpracują” z rządami – ich wyczyny w Polsce: //prognozydocenta.salon24.pl/278673,jak-rozmontowac-iii-rp -to BIS dyskretnie współdziała jedynie z bankami centralnymi poszczególnych krajów. To właśnie w Bazylei zapadają decyzje mające wpływ na losy milionów kredytobiorców w Polsce i na świecie. Ale nie dowiecie się tego z mediów, bo one zwykle też są pod kontrolą Rotschildów.

Tak funkcjonuje współczesny system bankowy: //bankowaokupacja.blogspot.se/2011/08/finansowy-terror-jak-miedzynarodowi.html

//radio.radiopomost.com/ze-swiata/1236-wszystkie-wojny-sa-banksterskie

„Jeśli moi synowie nie pragną wybuchu jakiejś wojny – to do niej po prostu nie dchodzi”.                          To powiedziała żona Mayera Amschela Rothschilda i matka jego pięciu synów – założycieli linii dynastycznych działających do dzisiaj – Nathana (Londyn), Jakoba (Paryż), Salomona (Wiedeń), Kalmana (Neapol) oraz Amschela Mayera (Frankfurt). https://radtrap.wordpress.com/tag/rotszyldowie/

A szacunkowy zysk Rothschildów tylko z I wojny św. wyniósł ok. 200 mld ówczesnych dolarów USA (ca. 400 mld dolarów dzisiejszych).

Banksterzy udzielają kredytów stosując system „rezerwy cząstkowej”, stwarzając jednym kliknięciem wirtualny pieniądz z niczego, ale domagają się już całkiem realnych odsetek od niego, stwarzając tym samym inflację (która jest niczym innym, jak b. niesprawiedliwym podatkiem) i przekształcając przy tym kredytobiorcę w swojego niewolnika, któremu w każdej chwili można wypowiedzieć kredyt.  //prognozydocenta.salon24.pl/400275,pieniadz-bez-pokrycia-niedlugo-nas-wszystkich-zabije

To nie przypadek, że zadłużeni Polacy tak spotulnieli w ostatnich latach, wbrew dostrzeganym realiom łykając rządową propagandę o „zielonej wyspie”, bo paraliżuje ich strach przed utratą pracy i niemożnością dalszego spłacania wziętych kredytów, co zwykle skutkuje utratą „posiadanego”, i zwykle już częściowo spłaconego!!! majątku.

Czytajcie przede wszystkim to, co Wam zapisano „drobnym drukiem”. Bo zarówno branża bankowa, jak i ubezpieczeniowa zwykle działają w złej wierze, gdyż najistotniejsze i najmniej korzystne dla "klienta-jelenia" szczegóły zawieranej umowy są przed nim ukrywane - bowiem pisane są "drobnym drukiem".

A jak już „dochodzi co do czego”, to zwykle okazuje się, że klient zawarł całkiem inną, niż myślał, mocno niekorzystną dla siebie umowę.

A bank to musi dziś mieć pokrycie zaledwie na 7% posiadanego kapitału. Czyli, jak „przychodzi co do czego”, to 93% ew. klientów pragnących wycofać gotówkę może obejść się smakiem.  Nie tak dawno przerabiano to na Cyprze...

Bankom ograniczono też całkiem niedawno możliwość nieograniczonego „lewarowania” kapitału – czyli w praktyce wielokrotnego pożyczania tej samej złożonej w depozycie kwoty – do maksimum 33 razy.

Czyli teraz można ogolić maksimum 33 „jeleni”, podczas gdy poprzednio pieniądz można było „lewarować” tyle razy, na ile się miało ochotę... no i jak tu nie miało być cyklicznych „kryzysów finansowych”, gdy banksterzy na naszych oczach uczynili z pieniądza iluzoryczną bańkę mydlaną bez jakiegolwiek pokrycia?

Tak to banksterzy stali się panami świata gromadząc niewyobrażalne bogactwo, ale głównie na papierze, a raczej „ w komputerach”. No bo jak ten jeden najzamożniejszy procent ludzkości może posiadać 110 000 mld dolarów USA, skoro wszystkich amerykańskich dolarów w gotówce jest na świecie ok. 90 000 mld?

Efektem banksterskich rządów jest podział świata na garstkę bogaczy i morze nędzarzy – a będąca ostoją demokracji klasa średnia krajów rozwiniętych – od lat 80. XX w. podtrzymująca poziom życia długiem i kredytami - zaczyna się kurczyć.

Na wszystkich giełdach światowych codziennie obraca się pieniędzmi, które przewyższają wartość całego majątku istniejącego na ziemi. Pokazuje to skalę produkcji pieniądza w banskterskich komputerach.

A patrząc na wartość dolara w ujęciu historycznym widać, że przez ostatnie sto lat stracił on 100% swojej wartości.   

Bowiem w XX wieku, po raz pierwszy w historii, Ameryce udało się opodatkować świat, nie wprost, a za pomocą waluty. Amerykańscy finansiści najpierw sprawili, że dolar stał się pieniądzem światowym, a następnie doprowadzili do jego dewaluacji i inflacji umożliwiającej odkupienie każdego następnego dolara za mniejszą ilość dóbr.

Zrozumienie tej prawidłowości będzie pierwszym krokiem ludzkości do wyzwolenie się z tyranii banksterów oraz pułapki długu publicznego, w jaką cały świat popadł stopniowo od roku 1694, kiedy to w Anglii utworzono pierwszy na świecie bank centralny. 

„Tak więc powstanie Banku Anglii stało się punktem zwrotnym w dziejach, gdyż za wyjątkiem nielicznych uprzywilejowanych każdy mężczyzna, każda kobieta i każde dziecko na całym

świecie dokłada się do odsetek z długów rządowych wówczas powstałych." https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/powstanie-banku-anglii.pdf

Bo jak funkcjonują banki centralne?

„Ważne jest zrozumienie, że cała struktura tego systemu na dłuższą metę może wytworzyć tylko jedno – DŁUG. (...) to oszustwo, bo każdy stworzony z niczego pieniądz pożyczany jest na procent. Oznacza to, że każdy dolar to dolar + pewien procent długu od tego dolara. (...)

... bank centralny nieustannie zwiększa podaż/produkcję pieniedzy dla pokrycia  tymczasowego długu. Nowe pieniądze oczywiście też pożycza na procent. W rezultacie powstaje jeszcze większy dług. Nie ma możlliwości aby rząd czy też społeczeństwo kiedykolwiek spłaciło samotworzący się dług.” //independenttrader.pl/20, prawda_ o_bankach_centralnych.html

Dlatego prędzej czy później musi dojść do TOTALNEGO ZRESETOWANIA DŁUGOW, tak lokalnych, jak i globalnych, bo osiągają one w końcu absurdalne rozmiary.

Dziś każdy Polak obciążony jest ok. 35 tyiącami złotych b. szybko rosnącego długu publicznego – //www.dlug-publiczny.pl/

Odrzucenie ucisku banksterów musi być częścią większej rewolucji - która jest całkiem możliwa - bo wg. moich kalkulacji najbliższe dwa lata oznaczać głęboką, rewolucyjną korektę systemu pieniądza fiducjarnego/ elektronicznego, który w 1971 roku zastąpił system Bretton Woods, z jego wymienialnością dolara na złoto.

Powiązano wtedy wartość dolara ze strategicznymu surowcami, zobowiązując producentów do akceptacji dolara jako jedynej formy zapłaty - i tak oto dolary, które utraciły pokrycie w złocie, zyskały je w ropie naftowej.

I dlatego imperium amerykańskie przestałoby istnieć, gdyby tylko dolar z jakiegokolwiek powodu stracił pokrycie w ropie naftowej - to dlatego m.in. doszło do napadu na Irak i Libię, bo Saddam Husajn chciał sprzedawać swoją ropę za euro, a Kaddafi bezpośrednio za złoto.

Od roku 1971 raz pierwszy w historii cały świat zaczął żyć w jednym systemie papierowego pieniądza bez pokrycia, niewymienialnego na złoto. Śluzy do tworzenia pieniądza i kredytu „z niczego” zostały szeroko otwarte.

Rządy banksterów premiują spekulację względem uczciwej pracy, zręczne oszustwo kosztem uczciwości i rzetelności, wynosząc pasożytnictwo ponad produktywność - zmieniając w ten sposób rzeczywistą gospodarką świata w globalne kasyno, oparte na globalnej piramidzie finansowej.

„Maurice Allais - laureat nagrody Nobla - nazwał w 1988 roku globalny system finansowy, który znajduje się praktycznie w rękach prywatnych -  "kasynem gospodarki światowej."

Jak się okazuje miał on ku temu realne podstawy, gdyż choć wielkość wymiany pieniężnej w tym "kasynie" wyniosła 420 miliardów dolarów, to jedynie 12 miliardów dolarów miało pokrycie w dobrach materialnych.  (...)

Rok później Bank Rozrachunków Międzynarodowych ([3] str. 384)  udowodnił jeszcze większą fikcję wykazując, że międzynarodowe transakcje walutowe w 1989 roku zamykały się kwotą 740 miliardów dolarów, lecz (...) tylko 14,6 miliarda (2%) miało pokrycie  w realnej wymianie towarowej, w imporcie i eksporcie, czyli w wartości dóbr." https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/powstanie-banku-anglii.pdf

Żaden kraj w pojedynkę nie wyzwoli się z ucisku banksterów, ale pierwszym krokiem jest zrozumienie jak ten system działa, bo wszelkie przemiany zaczynają się w ludzkich sercach i umysłach.

"Gdyby ludzie zrozumieli jak działa system bankowy, już jutro mielibyśmy rewolucję" - Henry Ford

Dlatego tak ważne w skali globalnej jest przebudzenie się Greków oraz lokalne przebudzenie się „frankowiczów”, którzy zrozumieli, że nabito ich w przysłowiową butelkę, udzielając im kredytów rzekomo we frankach, podczas gdy („polskie”, hehehe) banki faktycznie pożyczyły im jedynie złotówki – zgodnie z fundamentalną banksterską zasadą, że pożycza się tylko te pieniądze, których się nie posiada.

Banki, faktycznie nie posiadające franków, stosowały od tej pory jedynie sztuczki buchalteryjne bazując na różnicach kursowych między frankiem i złotówką i przerzucając całość ryzyka na kredytobiorców – a właśnie składane pozwy zbiorowe „frankowiczów” będą miały daleko idące skutki.

Bo zima roku 2015 jest historycznym punktem zwrotnym, przybliżającym korektę – RESET – systemu bezkarnego zadłużania ludzkości pieniędzmi, których tak naprawdę nie ma. A fundamentalne zmiany będą wymuszane na systemie w okresie marzec-kwiecień 2015 oraz zimą roku 2016. Ale nowy system okrzepnie najwcześniej w  latach 2018-2019.

Kończąc, proponuję zastanowić się nad słowami jednego z blogerów:

"Nastawiacz  - Dzisiaj liczy się poziom gospodarki i rynki zbytu, a nie jakiś stan złota. Zresztą złoto to również w końcu pieniądz papierowy. Konieczne jest nowe spojrzenie na gospodarkę. Musi być klasa średnia w kraju jak najliczniejsza, gdyż ona jest głównym motorem rozwoju, poprzez swoje zakupy.

Natomiast należy zrobić rewolucję na rynku finansowym. Należy wyeliminować banki zagraniczne, giełdy kapitałowe i wielkie korporacje jako notorycznych złodziei społeczeństwa, gdyż oni pasożytują na zdrowym organizmie gospodarczym.

Czas na SKOK-i i tym podobne rozwiązania spółdzielcze, a precz z korporacjami". //nczas.com/publicystyka/ile-zlota-maja-chiny-czy-juan-zastapi-dolara/

KOMENTARZE

 • Po co w Polsce powołano CBA – materiał edukacyjny .
  Służby specjalne w Polsce spod znaku „Polowania na czarownice” , czyli Centralne Biuro Antykorupcyjne /CBA/ same kreują swoje ofiary /figurantów prowadzonych przez siebie spraw operacyjnych po to , by – w oczach opinii publicznej - uzasadnić swoją potrzebę istnienia . Przy tym stosują niezgodną z prawem i niedopuszczalną prowokację / z wyjątkiem działań / czynności rozpoznawczo –operacyjnych takich jak ; zakup kontrolowany , przesyłka niejawnie nadzorowana/ jako główną metodę swoich operacyjnych działań / gier/. Tymczasem prawda jest taka , iż CBA w Polsce w dosłownym tego słowa znaczeniu są po prostu „policją polityczną” stworzoną do walki z niewygodnymi osobami dla rządzącego Polską reżimu / niektórzy nazywają ten reżim : żydoreżimem/ prowadzoną pod szyldem walki z tzw. „korupcją ".

  Przy tym – patrząc szerzej - korupcja jest jedną ze strategii i taktyki zniewalania narodów / państw stosowaną od wielu , już wielu lat przez „międzynarodową lichwę” mającą na celu współczesne skolonizowanie tych narodów i państw, co bardzo dobrze oddaje ten film :

  https://www.youtube.com/watch?v=qIwDCPqiCLg

  w którym mówi się o korupcji elit niezależnych państw jako o jednej z metod nowej kolonizacji i podboju świata w ramach planów globalizacji –nowego porządku świata / NWO/. Od siebie do tego filmu dodałbym jeszcze to, że w krajach na nowo skolonizowanych / takich jak Polska po 1989 r. czy też Ukraina po rozpadzie ZSRR po 1991 r. / tworzona jest tajna struktura policyjna do walki z korupcją, która ściśle współpracuje z kolonizatorem / okupantem w dziele grabienia tego państwa i jego obywateli . Osobom skorumpowanym zakłada się prywatne zagraniczne konta / najlepiej w Szwajcarii/ , by do końca ich życia mieć ich pod kontrolą i by móc nimi dowolnie sterować, a w razie czego . gdyby zaczęli „fikać ", by móc im to konto zamknąć pod zarzutem na przykład walki z „korupcją”, czy też walki z „terroryzm”, nota bene będącego socjotechnicznym wynalazkiem tego samego co „korupcji " pomysłodawcy. I w ten oto piękny sposób kółko się zamyka. Ptaszki same wpadają do klatki z której nigdy nie będą w stanie samodzielnie wylecieć i geszeft się kręci, bo oto przecież chodzi.

  Łódź, dnia 3 luty 2015 r. Michał Jarzyński

  https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10922432_1768304440062438_7373764103154530047_n.jpg?oh=e3669739ec86d23bf4664b4fc7a27ff0&oe=554A5125
 • To bylo juz jasne dla mnie 30 lat temu ze beda zabijac ludzi masowo.
  Spotkalem w USA inzyniera , ktory pracowal nad Manhattan Project.Stanley Geras, polski Cygan z miejscowosci , ktora znikla z map Polski w czasie 1 wojny swiatowej.Pracowalismy razem ok 15 lat az do jego smierci 15 lat temu na raka nerek.Wszystko co sie dzieje dzis w polityce swiatowej ten gosc juz 30 lat temu wiedzial, ze sie stanie.Byl katolikiem, pamiec fotograficzna, geniusz inzynieryjny, nienawidzony przez przelozonych, bo zawsze mial racje.Pracowalismy razem w firmie malej, na warjackich papierach,o pieniadze chodzilo.Bralismy projekty z 3 a moze i nawet z 4 reki, na ktorych te firmy posredniczace zarabialy, wiecej niz my.Byly to:maszyna do produkcji pieluch 1 razowych, maszyna do produkcji urzadzenia do czyszczenia zebow metoda ultradzwiekowa,linia produkcji do samochodu Mistubishi Mirage,Izusu Truper, mikro wylacznikow Mikroswitch,maszyna do produkcji pierwszych dyskow komputerowych(floppy disc),pierwszej experymentalnej maszyny do tkania Boeigow z wlokna weglowego( teraz je kleja a nie tkaja), maszyny do produkcji kaset z tuszem do komputerow i wiele innych.Tak, ze widzicie kochani, ja wiem co sie stanie a to nie bedzie mile.Naprawde zyjemy w ostatecznych czasach.Bedzie ucisk, bedzie zle, beda choroby , beda dzieci donosic na rodzicow, a maz na zone.Nawracajcie sie na Boga jak tylko najszybciej mozecie.Pozdro z USA.
 • @partyzant 23:24:49
  Szkoda tylko, że uprzemysłowienie sowietów służyło tylko jednemu celowi - by móc wyposażyć wojsko, które następnie podbije świat i Europę.

  Podniecanie się sowieckimi osiągnięciami, nawet abstrahując od ich potwornych ludzkich kosztów i tragedii - przypomina entuzjazm karpi głosujących za przyśpieszeniem Wigilii...
 • KIEDY ?
  Przydałby się przypuszczalny termin w odniesieniu do już osiągniętego postępu ! Za rok,za dwa,za pięć,dziesięć a może 2050 ?
 • @Docent zza morza 09:21:22
  Z ciekawości:
  czy pan rozróżnia sowietów i Rosjan?
 • @staszek kieliszek 08:14:27
  Pana komentarz trochę nie w temacie. Prawie połow co Pan z kolegą nie robił. A reszta standard straszenia człowieka.
 • ALL
  No i "wykrakałem" - banskterskie media zaczęły delikatne przygotowywać nas na szykującą sią "zmianę reguł gry" - donosząc, że "podstawowe prawdy ekonomiczne ulegają całkowitemu odwróceniu, (...) a tradycyjne modele biznesowe są coraz trudniejsze w realizacji. Powoli wyłania się nowy ład ekonomiczny.(...)

  będący ...."konsekwencją dekad niepohamowanego rozwoju (...) Doszliśmy do granic wytrzymałości systemu – dalsze nadymanie balonu spowoduje jego pęknięcie .(...)

  Polecam. http://www.forbes.pl/negaekonomia-czyli-o-odwracaniu-praw-ekonomii,artykuly,189364,1,2.html

  Pozwolę sobie jeszcze dołączyć element dyskusji pod wyżej cytowanym artykułem - fragment komentarza użytkownika o nicku "Sledź":

  " (...) Banki w obecnej postaci są emanacją zasady "oderwania d*py od głowy" i z instytucji uniwersalnej wyceny wartości stały się jej kreatorem. Problem w tym, że to wartość wirtualna, oparta na zasadach piramidy i "czarnego piotrusia". Na kogo padnie, na tego bęc!

  Do tego błędne założenia o nieograniczonym wzroście i postępie wyznaczanym jedynie wartością procentową... (...)"
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:49:30
  Myślę, że tak.
  Rosjanie byli ofiarą sowietów, ale wielu z nich stało się też sowietami.
 • @Docent zza morza 09:21:22
  //Podniecanie się sowieckimi osiągnięciami, nawet abstrahując od ich potwornych ludzkich kosztów i tragedii - przypomina entuzjazm karpi głosujących za przyśpieszeniem Wigilii...// ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tyle, że partyzant myśli, że za wierną służbę komunie to on będzie te karpie oprawiał i zostanie za to dopuszczony do wigilijnego stołu . :)))
 • @Docent zza morza 15:32:02
  Polacy też. W trochę mniejszym stopniu wszyscy jesteśmy ofiarami socjalizmu.
 • @Tenbez 13:23:08 //A reszta standard straszenia człowieka.//
  Po paru kieliszkach tak się ma. Ale Pan kieliszek ma rację, idą ciężkie czasy ;))))
 • @moher 19:54:43
  Ciężkie czasy to już mamy, a za chwile będziemy świadomymi niewolnikami swojej niewoli, chdzoncymi szkieletami lub trupami. Nie wiem co lepsze.
 • @staszek kieliszek 08:14:27/"Bedzie ucisk, bedzie zle, beda choroby..."
  .
  To jasne, zwłaszcza, jeśli będziemy w kółko powtarzać takie żałosne "proroctwa".

  Ludziom potrzeba wiary i powyższy artykuł dobrze temu sluży. Brawo autor.
 • @Tenbez 22:41:55
  .
  10/10
 • CHYBA PRZEBUDZENIE POLSKI BĘDZIE FAKTEM !
  Polska ma durny naród,który na razie uległ tuskowej spermie politycznej !Dokonała ona spustoszenia moralnego i ekonomicznego,czyni już spustoszenie zdrowotne i demograficzne!Zbliżamy się do momentu w którym społeczeństwo dostanie olśnienia i wyparzy na politycznych skurwieli systemowych PO i pokona nie tylko Grecję w swych działaniach ale przewyższy nawet Rumunię z przed lat ! Nie jeden polski Ceaușescu przyozdobi Warszawę i inne wojewódzkie miasta ! To nie groźba to relacja z krajowego wulkanu.Tusk na razie jest zabezpieczony merkelowską Luftwaffe !
 • Autor i @Pope Nimrod 02:58:39
  Bardzo dobry syntetyczny i kompleksowy tekst na jakim kosmicznym geszefcie oparta jest ekonomia kapitalizmu, a w szczególności neoliberalnego.

  Wniosek z tego jest taki, że przede wszystkim historia i ekonomia, szczególnie ideologiczno - propagandowa z ostatnich 30-40 lat powinna być napisana od nowa. Dotyczy to także wielu innych dziedzin wiedzy opartych na "oku i szkiełku mędrca" ( czytaj: współczesnego "kapłana") i tzw. racjonalizmie 5 zmysłów, dającej "nauce" status dogmatycznej religii świeckiej. A utytłani mędrcy tej religii mają status KAPŁANÓW ( indokrynacji, nie wiedzy).

  Historia bez uwzględnienia w pierwszej kolejności mechanizmu pieniądza tak jak on faktycznie funkcjonuje, a nie nauczanej "ściemy" o pieniądzu nadaje się jedynie do kosza i na przemiał.

  Podobnie z ekonomią, szczególnie obecnie nauczaną neoliberalną, ukształtowaną przez akcjonariuszy FED-u, Banku Anglii, Banku międzybankowych Rozliczeń w Bazylei, Centralnego Banku Europejskiego
  ( to są na ogół ci sami banksterzy), należy też ją napisać od nowa jako ekonomię dla zwykłych ludzi - obywateli.

  PIENIĄDZ MUSI MIEĆ CHARAKTER BEZODSETKOWY ( zapobiegnie to systematycznemu okradaniu owoców pracy licznych ludzi - 99% - przez nielicznych) i WSPÓLNOTOWY (aby nikt nikogo nie okradał ) o charakterze waluty lokalnej lub regionalnej i społecznej w skali kraju, opartych na parytecie gospodarczym, a docelowo na doktrynie kredytu społecznego Douglasa.

  SPEKULACJA POWINNA BYĆ ZABRONIONA POD GROŹBĄ WYSOKICH KAR. W XVII wieku spekulantów w Polsce wieszano, a teraz nazywa się ich elegancko INWESTORAMI !!!

  Pozdrawiam Dociekliwych Samodzielnie Myślących: Autora, Komentatorów i Czytelników, ponieważ UMYSŁ JEST JAK SPADOCHRON, NIE DZIAŁA JEŚLI NIE JEST OTWARTY.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31