Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
268 postów 758 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako prorosyjski troll" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Jak sobie radzić z ruskim trollem?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś wojna zaczyna się w internecie - i już zostaliśmy zaatakowani.

Chiński strateg Sun Zi już dawno temu stwierdził, że wszelka wojna polega na oszukiwaniu przeciwnika, a współczesny nam przedstawiciel innej starożytnej cywilizacji – izraelski Mossad – oficjalnie głosi, że „wojnę prowadzi się podstępnie”.

Nam, wychowanym w europejskiej tradycji rycerskiej, ciężko przychodzi zrozumienie sposobu myślenia przeciwników z innego kręgu cywilizacyjnego.

Największym wyzwaniem dla współczesnego świata – oszołomionego „wojną asymetryczną” i „hybrydową” – staje się rozpoznawanie zagrożenia i zrozumienie istoty danego konfliktu, który często toczy się na cakiem nowych płaszczyznach, np. w przestrzeni informatycznej. Ale sztaby generalne najczęściej przygotowują się do lepszego przeprowadzenia ostatniej wojny – milcząco zakładając, że następna bądzie wyglądała tak samo.

A może ona dzisiaj przede wszystkim toczyć się w naszych domach, bo walka o nasze serca i umysły wygląda dziś na preludium do wymarszu kolumn pancernych.

Państwo rosyjskie walczące z mongolskim okupantem trzymającym Rosję za gardło ponad 200 lat stało się bezpośrednim spadkobiercą systemu mongolskiego – bo uwalniając się w XV w. po prostu zastąpiono dygnitarzy i urzędników mongolskich rosyjskimi, nie budując własnych instytucji - i w ten sposób przyswoiło sobie metody i pryncypia systemu mongolskiego – podejrzliwość, ostrożność, upodobanie do forteli i dywersji, bezwzględność graniczącą z okrucieństwem, pogardę dla słabości oraz systemowe kłamstwo i pomiatanie człowiekiem.

I tak Rosja odziedziczyła i przyjęła za swoje „zorganizowane barbarzyństwo” Mongołów, stając się jednym wielkim obozem wojskowym na wzór mongolski, w ciągłej gotowości do kolejnego najazdu i podboju, gdzie wola chana nadal była i jest źródłem prawa, choć tytuł i zakres władzy najwyższego zwierzchnika ewoluował – od cara, przez sekretarza generalnego, aż po dzisiejszego prezydenta. Ale system nadal jest skrajnie hierarchiczny – bo w wojsku rozkazy zawsze płyną z góry na dół, a nie odwrotnie.

I dlatego dla wszelkich „zachodnich fanaberii” w postaci czteroprzymiotnikowych wyborów (powszechne, równe, bezpośrednie i tajne),demokracji parlamentarnej, czy uczciwej konkurencji w ramach wolnego rynku po prostu nie ma tam miejsca – bo jak to już stwierdził Prof. Koneczny – „nie można być cywilizowanym na dwa sposoby”.

Rosja, dziedzicząc mongolski głód rabunków i podbojów oraz nieustannie od tamtej pory rozrastając się kosztem sąsiadów, nie rozpoczynała ani jednej spośród swych licznych wojen, jeśli wcześniej nie zasiała zwątpienia i chaosu w szeregach przeciwnika.

Wzmożona pro-rosyjska aktywność w internecie ostatnimi laty zawczasu „zmiękczająca” morale wroga sugeruje rosyjskie przygotowania do wielkiego konfliktu. A ponieważ „pokój” na świecie zapanuje dopiero po rozciągnięciu władzy Kremla na cały świat – bo w j. rosyjskim „pokój” i „świat” to synonimy – więc prorosyjska propaganda i dezinformacja wymierzone są przeciwko całemu światu zachodniemu - „wrogo usposobionemu do Rosji”, jak to ostatnio z właściwym sobie wdziękiem określił tow. Putin.

Czytałem niedawno reportaż o rosyjskich trollach dzień i noc zaśmiecających fora internetowe na całym świecie prorosyjską i proputinowską propagandą, wg kilku prostych zasad – Rosja i Putin OK, Obama i Zachód – nie OK, a Poroszenko i Kijów to pomiot szatana.

Posiadamy jednak dziś znaczną wiedzę o rosyjskich Brygadach Sieciowych, a co poniektórym obiła się nawet o uszy nazwa „Olgino”.

Właśnie tam pod Petersburgiem miała swą pierwszą siedzibę nadal prężnie działająca firma o nazwie Interniet Issledowanja, będąca własnością rosyjskiego „króla cateringu”, bliskiego znajomego „prezia Wowy” i b. petersburskiego gangstera  – dziś m.in. prowadzącego restauracje w gmachu rosyjskiej Dumy w Moskwie oraz w „Białym Domu”, gdzie ma siedzibę premier Federacji.

Pracownicy wspomnianej firmy, wymieniani co kilka miesięcy, trudzą się w wielu językach tworząc codziennie pod fałszywymi tożsamościami setki tysięcy wpisów blogerskich oraz komentarzy. Każdy pracownik ma kilkanaście aliasów, a ponadto propaganda filtrowana jest przez sieć serwerów proxy, tworząc wrażenie, że powstaje ona w rodzinnych krajach użytkowników internetu.

Tempo pracy jest zaiste nieludzkie – wymagana norma to dziesięć notek i 126 komentarzy każdego dnia. Wiadomo, że trudno wtedy o oryginalność sformułowań – argumenty po prostu muszą się powtarzać. I są bezlitośnie, dzień po dniu powtarzane – bombardując świadomość milionów ludzi na całym świecie.

Bo jak to ujął przed laty Dr. Goebbels – „Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą”.

Przypomnijmy więc, jak to ruscy próbują nam robić wodę z mózgu:

 1. Pojawia sie informacja do komentowania.
 2. Natychmiastowy wysyp masy prorosyjskich, antyamerykańskich, antynatowskich i antypolskich komentarzy.
 3. Każdy wpis niepasujący do wzorca z pkt. 2 jest masowo minusowany wraz z negatywnymi komentarzami.
 4. Po dłuższym dopiero czasie normalni forumowicze zaczynają się przebijać przez prorosyjska wrzawę i stosunek komentarzy prorosyjskich do innych nieco się wyrównuje.
 5. Kiedy następuje sytuacja z pkt. 4, prorosyjscy forumowicze zaczynają znikać z danego wątku i przerzucają się na nowy.
 6. Na nowym wątku sytuacja z pkt. 1-5 powtarza sie niezmiennie.

Oto znakomite podsumowanie działalności prorosyjskich trolli w polskiej blogosferze:

„Według Polianskiej, działalność tych grup charakteryzują pewne stałe elementy:
1. Propagowanie ideologii komunistycznej i przedstawianie w pozytywnym świetle historii Związku Sowieckiego, z naciskiem na minimalizowanie ilości ofiar tego systemu.
2. Bezgraniczna wierność Władimirowi Putinowi i jego otoczeniu.
3. Respekt i podziw wyrażany pod adresem KGB i FSB.
4. Nienawiść do przedstawicieli opozycji, dziennikarzy.
5. Wyrażanie opinii które są anty-amerykańskie, anty-zachodnie, anty-gruzińskie, anty-ukraińskie.
6. Oskarżanie o rusofobię każdego, kto się z nimi nie zgadza.
7. Tendencja do oskarżania oponentów w dyskusji o „szaleństwo”.
8. Ciągła obecność na forum - dzień i noc ktoś pisze.

TAKTYKA
1. Jak tylko pojawi się „przeciwnik”, brygady sieciowe atakują go głupimi argumentami, prowokując do głupiej reakcji/interakcji.
2. Oskarżanie rozmówcy o pracę dla „wrogów” - CIA, Mossad, Arabia Saudyjska itd.
3. Obrażanie rozmówcy, często o charakterze seksualnym.
4. Zdumiewająca zdolność do ujawniania i przypominania sobie cytatów rozmówcy z wcześniejszych dyskusji, czasami nawet sprzed roku.
5. Praca zespołowa. Członkowie brygad współpracują ze sobą, zadają sobie rozpoczynające dyskusję pytania, podkreślają określone fragmenty wypowiedzi innego członka grupy
€“ udając, że się nie znają.
6. Zwracanie się do administratora o blokowanie lub usuwanie całości/części wpisów przeciwnika.
7. Niszczenie i zamykanie niewygodnych forum - zdarzały się przypadki kasowania całych tematów bez przyczyny.

PO CZYM POZNAĆ RUSKIEGO TROLLA NA POLSKICH PORTALACH?
1. UKRAINA=BANDEROWCY.To dziś najpopularniejszy temat w internecie i jest to główny odcinek, na którym pracują obecnie „brygady sieciowe”. Widać to w każdym artykule na Onet/Interia/WP dotyczącym Ukrainy.

2. ROSJA. Budowany jest pozytywny obraz Rosji. Putin przedstawiany jest jako prawdziwy mąż stanu, który prowadzi Rosję i trzyma porządek (często używane: rusofobiczne artykuły, rusofobiczny interlokutor, zachodnia nagonka na Rosję niepolskich/polskojęzycznych mediów etc)

3 ANTYAMERYKANIZM.Mocno krytykowane są Stany Zjednoczone. Przedstawiane są jako agresor, państwo niesprawiedliwe, stanowiące zagrożenie dla reszty świata. (często używane: zgniły zachód, jankesi, Polacy niewolnikami jankesów, Polacy w złotej klatce etc)

4 ZNIEWOLENIE POLSKI. Opisywanie 25-lecia wolnosci, jako gospodarczego i politycznego upadku państwa polskiego (często używane: nienotowane w historii bezrobocie [bezrobocie po transformacji nigdy nie było tak niskie, jak na chwilę obecną], prywatyzacja, rozkradanie państwa, obce kapitalistyczne wpływy [czytaj zagraniczne inwestycje], Polacy niewolnikami na emigracji etc)

5. ANTYSEMITYZM. Tradycyjnie z poklaskiem dla Rosji idzie atakowanie „żydów”. Żydzi i Izrael przedstawiani są jako największy wróg Polski. Napuszczanie Polaków na Żydów i odwrotniema zresztą długą tradycję w Rosji, gdyż metody te stosowano już w zaborze rosyjskim oraz w PRL. Oprócz destabilizacji wewnętrznej (dziś już może mniej, ze względu na mały odsetek mniejszości w Polsce) Rosja uzyskuje też korzyść, pokazując Polskę jako kraj odwiecznych antysemitów, co skutecznie utrudnia nam kontakty z Zachodem.

6. ANTYUNIJNOŚĆ.Bruksela jest kolejnym po USA i Izraelu „największym wrogiem”. Źródło wszelkiego zła i zepsucia. Najlepiej jakby Polska była poza Unią…co oczywiście byłoby korzystne dla Rosji.

7. WYBIELANIE HISTORII. Pokazywanie zaborów w dobrym świetle, minimalizowanie ofiar rosyjskiej przemocy na terenie Polski, gloryfikowanie PRL.

8. ZNIECHĘCANIE POLSKI DO WSZELKICH SOJUSZY. Czy to z USA, czy z Niemcami czy Litwą, czy Ukrainą. Każdy kto myśli o sojuszu jest „agentem” -  najlepiej jak Polska „będzie sama”… dokładnie jak przez wybuchem Powstania Warszawskiego.

To są najważniejsze, stałe tematy jakimi kierują się brygady sieciowe. Oprócz tego działają też na określonych odcinkach, wynikających z zapotrzebowania w danej chwili.
 

Dało się więc zauważyć swego czasu wzmożoną aktywność podczas rozmów o gazie łupkowym (wzrost ilości komentarzy zniechęcających do wydobycia komentarzy, straszenia), czy też podczas rosyjskich prób rakietowych (kiedy to chwalono rosyjską myśl techniczną, krytykując amerykańską). (...) 

Co możemy zrobić? Przede wszystkim demaskować i ujawniać. W tego typu starciach ważny jest wolumen wpisów. Nawet najmądrzejsza argumentacja zniknie w natłoku gorszych, lecz liczniejszych wpisów przeciwnika. 

Wdawanie się w długie dyskusje z przeciwnikiem nie ma sensu –  jeśli chcemy się przeciwstawić propagandzie, nasze wpisy muszą być:
 - krótkie
- spójne
- logiczne (w miarę możliwości, gdyż nie ma miejsca na argumentację)
- liczne
 
Bardzo dobrą metodą jest wskazywanie na wszelkie niespójności w wypowiedzi przeciwnika, wytykanie rażących błędów itd. Najistotniejsza jest jednak pewność siebie.
 

Wpisy, które mają ton pytający lub zawierają wątpliwość, nie mają dużej siły przebicia i nie są postrzegane przez postronnego czytelnika jako istotne. Tu dochodzimy do sedna – w takiej dyskusji nie walczymy z przeciwnikiem. 

Walczymy o tego trzeciego – czyli nieświadomego czytelnika!                                                   

Pamiętajmy, iż piszemy nie do przeciwnika, ale do „zbłąkanej duszyczki”. (...) 

Ksawery Meta- Kowalskihttp://naszeblogi.pl/44898-web-brigades-tajemnice-rosyjskiej-dzialalnosci-w-sieci  

Zaimponowała mi trafność powyższej analizy – jak dotąd nie spotkałem się z prorosyjską argumentacją wychodzącą poza nakreślone tu ramy. A jakie są Państwa doświadczenia z ostatniego roku? 

Warto też rzucić okiem na absurdy ruskiej propagandy „na Polskę”:

„~Lux do ~sd: FSB POMAGA GŁODUJĄCEJ POLSCE, czyli 21 dogmatów Web Brigades:
1. Wydobycie gazu łupkowego byłoby zbrodnią, ponieważ wymaga pieniędzy, a miliony polskich dzieci umierają z głodu, a tak w ogóle, to gaz łupkowy nie istnieje.
2. Dozbrojenie polskiej armii byłoby zbrodnią, ponieważ miliony polskich dzieci umierają z głodu.
3. Budowanie gazoportu jest zbrodnią, ponieważ miliony polskich dzieci umierają z głodu.
4. USA to zbrodniarze w przeciwieństwie do Rosji i Związku Radzieckiego.
5. Niemcy to „hitlerowcy”, ale mogą odkupić swoje winy robiąc Rosji dobrze.
6. Litwini to „Żmudzini” i „dzikusy”. Prawdziwy Litwin to Białorusin.
7. Ukraińcy to „banderowcy”.
8. Każdy, kto okazuje Ukraińcom szacunek jest „banderowskim psem”.
9. Żydzi to Żydzi - bycie Żydem jest samo w sobie zbrodnią, a samo słowo „Żyd” obelgą.
10. Żydem jest każdy, kogo my uznamy za Żyda.
11. Unia Europejska, to szaleńcy i złodzieje, co prostują banany i okradają nas, bo nam za mało dają.
12. Polska nie powinna należeć do NATO, ponieważ NATO i tak nas nie obroni, a bezpieczeństwo może zapewnić nam tylko oddanie się pod opiekę Rosji.
13. Kraje szczęśliwe, sprawiedliwe i dostatnie to Rosja, Białoruś i Armenia.
14. Rosja daje nam gaz, bo jest dobra. Bierze od nas pieniądze za gaz, ale te pieniądze nie są jej do życia potrzebne.
15. Rosja jest samowystarczalna. Jeżeli coś importuje, to tylko po to, żeby pomagać innym krajom, które zdechną, jeżeli Rosja od nich czegoś nie kupi.
16. Polscy ministrowie jedzą ośmiorniczki, gdy miliony polskich dzieci umierają z głodu.
17. Pan Prezydent Putin żywi się suchym chlebem zbieranym po domach, a zaoszczędzone pieniądze przeznacza na dożywianie sierot, które i bez tego są syte, pulchne, rumiane i uśmiechnięte.
18. Należy bez walki dać Rosji wszystko, czego zażąda, to Rosja okaże nam miłosierdzie - choć może zabrać wszystko, to jednak trochę nam zostawi, bo jest dobra.
19. Rosja jest potęgą, bo ma dużą powierzchnię i gazy.
20. Za czasów PRL było super, bo każdy miał pracę za 10 dolarów na miesiąc i mógł za to kupić 1000 jajek, a dziś za 10 dolarów nie można kupić tylu jajek.
21. Radek jest Żydem, idiotą i tchórzem, ponieważ tłukł w Afganistanie radzieckich chłopców.”
http://wiadomosci.onet.pl/forum/rewolucja-zmienila-sie-w-wojne-ukraina-walczy-za-e,2,1428772,150182827,czytaj-najnowsze.html

A więc – powodzenia, pamiętając, że im więcej proruskich komentarzy, tym większe prawdopodobieństwo, że Kreml znów wziął nas sobie na celownik. A to znaczy, że Polska robi coś naprawdę dobrego, bo „najgorsze są pochwały ze strony przeciwnika”.  Pamiętając, że sowieci w latach PRL-u nigdy nie powiedzieli złego słowa o Polsce ...

Ale Polska i Rosja zawsze będą przeciwnikami, gdyż wzajemny kontakt jest zderzeniem cywilizacji, bo tradycja wolnościowa fundamentalnie nie pasuje do zamordyzmu.

A że na dwa sposoby nikogo cywilizować się nie da – to konflikt jest zero-jedynkowy – albo staniesz się kulturowym Polakiem, albo Rosjaninem, a raczej ruskim...takim z przewagą mongolskiej domieszki. I nie ma tu większego znaczenia, jakim językiem się faktycznie posługujesz... 

KOMENTARZE

 • "KLUB NIEPOPRAWNYCH I NIEZALEŻNYCH"
  :))
  Skąd przybywasz, Docencie zza morza? Z "Niepoprawnych" czy z "Niezależnej"?
 • @Lotna 07:02:44
  Sam jestem niepoprawny i niezależny.
  Ukłony.
 • @japoniec 08:07:40
  Po czym poznać zadaniowego trolla?

  Zwykle ma zero albo tylko kilka legendujących go notek, ale za to kilkaset albo i kilka tysięcy komentarzy.

  A ty, "japoniec" - pod jakim nickiem wcześniej występowałeś?
 • Za ile?
  A ileż tam płacą, panie docencie, te Mongoły na petersburskiej centrali? Wiesz pan może? Pewnie i tysiąc dolarów na miesiąc wyciągają za swoją prokacapską propagandę, albo i lepiej.

  Nic dziwnego, że tutejszy blogger, pan Filip Jeznach, dał się skusić, i nawet się sklonował. W każdem razie, tanim zdrajcą nazwać go nie można, przy tych stawkach. Czy oni tam na Petersburgu za każdego nicka osobno płacą, czyli po tysiąc dolarów za każden wirtualny byt internetowy, czy też płacą raz jeden, za fizycznego reala?

  Bo u nas, na wiosce, to bezrobocie jest sto procent, ludzie żyją z tego, co przez rzekę przeszmuglują, cygarety głównie, albo też z drobnych kradzieży po niemieckiej steonie Odry. A jest paru zdolnych chłopaków, na Kłopotnicy jest jeden, to studia nawet wyższe ukończył. Niechby sobie trochę u ruskch dorobił, mielibyśmy swojego "double agenta" po kacapskiej stronie granicy. Nie wiesz pan, docencie, gdzie by trzeba emalię z aplikacją słać?
 • @Pan podporucznik 09:11:03
  Wyślij go pan na ulicę Sawinskaja 55, koło stacji metra "Staraja Derewnaja" w S:t Petersburgu - nazwę firmy już podałem.
 • A to ciekawe...
  My jako "ruska tuba" to powinniśmy co najmniej ze 100 tyś papiera na miesiąc dostawać.
  Ciekawe kto przechwytuje tę kasę? Muszę popytać...
 • @Pan podporucznik 09:11:03
  Kupuję od Pana tę "emalię" :)))
 • @Docent zza morza 09:19:38
  Pewnie że są trolle i rosyjskie i usraelskie i niemieckie i to nie tylko w internecie, gorzej kiedy działają i w partiach i w prasie i ... w rządzie.
 • @stan w 10:05:06
  ZZa morza to pewnie docent inaczej, bo emalię chciał na fizyczny adres posyłać.
 • Słowianie i Aryjczycy ! Nie rozmawiać z żydami to nacja bez Honoru
  Adolf Hitler pisał ! żyd jeżeli sytuacja nie jest dla niego korzystna to szybko
  zmienia temat lub stosuje dowolne banały chcą zrobić wrażenie że posiada rzetelną wiedze !!! gdy żydowi podstawi się dowody to żyd przytaknie ! ale następnego dnia już nic nie pamięta i dalej opowiada swoje skandaliczne idiotyczne bzdury !
  !
  Słowianie i reszta Aryjczyków ! wasza naiwność w stosunku do żyda jest taka ze wy go traktujecie jak człowieka honoru ! i to jest wasz błąd !
  !
  żyd nie jest człowiekiem Honorowym ! ponad 2 tyś lat tułaczki tą nacja nauczyła sie kraść oszukiwać kłamać ! więc wdawać sie w rozmowę z żydem to tak jakbyście gadali do obrazu !!! Nie szkoda wam czasu ?
  !
  Słowianie ! tylko deportacja wszystkich żydo-chazarów z Polski zapewni nam bezpieczeństwo i dobrobyt !!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Aryjczyk lach ! Polska krajem Neutralnym
 • Hej docent !
  Wdawanie się w długie dyskusje z przeciwnikiem nie ma sensu – jeśli chcemy się przeciwstawić propagandzie, nasze wpisy muszą być:
  - krótkie
  - spójne
  - logiczne (w miarę możliwości, gdyż nie ma miejsca na argumentację)
  - liczne

  Dostosowując się do tych "wytycznych' odpowiadam:

  Tzw. "prorosyjskie trolowanie" jest odpowiedzią tej bardziej oczytanej i swiadomej cześci Polaków, na żydomedialny matrix dominujący jak na razie w Polsce.
  Więc nie sugeruj Jojne, ze ci ludzie są oplacani przez "obcą agenturę" bo za cos takiego bierze się w ...twarz.
  Ten pieczołowicie zebrany przez ciebie "material dowodowy' na trollizm w polskich sieciach, jest doskonałym przykladem jak obca polskiej racji stanu agentura, chce widzieć stan umyslu Polaków .
  Marny trud chłopasie !!!. Wasz trud o kant .d...y potłuc.
  Wystarczy poczytać komentarze w polskojezycznych portalach, by zauważyć że nastapiła zasadnicza zmiana w percepcji wydarzeń politycznych i innych.
 • Czerwone uszy
  Niektórzy blogerzy po przeczytaniu artykułu Docenta, dostali czerwonych uszu.
  Ci bezwstydni - przypuścili atak...
 • ALERT !!!:))
  ...OBCY ELEMENT W KURNIKU !!!:)) Desant od Targalskiego :))

  ...dobra, a tak na poważnie, według Poliańskiej punkt 5 jestem klasycznie zaszeregowany, jako prorosyjski troll :))...a Mind Serwis ma scriny (cokolwiek miałoby to oznaczać he he), że ambasada Rosji przesyła mi diengi...kurna jakoś nie mogę się doczekać pierwszej transzy...еб мать !!

  ...kto tu wpuścił Mind Serwisa !!!!???
 • @trybeus 10:50:15
  Obcy element mówisz ?
  To trzeba go rozpracować ! :)))

  A tak na poważnie, taki wpis jest też potrzebny... bo tak się zastanawiam... kto wymyśla takie definicje?
  Przecież ogólnie wiadomo, że trolle to jedna wspólna międzynarodowa rodzina, wiadomo, że swój swego rozpozna i wie jakimi metodami się posługuje...

  Podejrzewasz, że docent to menda?? i spirito go nie "wykrył" ?? :))
 • @Astra 11:01:10
  ...nie no żartuję...potrzebna jest łyżka dziegciu w beczce miodu :))))))))))

  ...ale dla równowagi trzeba wkleić tekst o "jewrejskich trollach"...pono ruskie przy nich to oseski :)))...ale generalnie oczywiście, ze to jedna wielka rodzina :)))pozdrawiam
 • @trybeus 11:07:03
  Zgadzam się jewrejskie trolle są nie do przebicia.
  W końcu nikt inny jak "une" są autorami definicji "ruskich trolli" hehe

  pozdrówka :)
 • @Talbot 10:49:19
  Zaobserwowalem jeszcze jedna grupę !!!!
  Mój kulturalny, ale bardzo wrażliwy sasiad po przeczytaniu tego wstrzasającego, denuncjujacego "prorosyjskich trolli" artykułu powiedzial. :
  -pozom argumentacji taki ze opadaja ręce a i gacie !!!!

  Jak mu pomóc w zrozumieniu grozy jaka niesie "soba prorosyjski trol". ?
  Pomóz mu . Błagam, ja swiadomy zagrożenia naszej ojczyzny !
 • @Astra 11:01:10
  "Obcy element mówisz ?
  To trzeba go rozpracować ! :)))

  A tak na poważnie, taki wpis jest też potrzebny... bo tak się zastanawiam... kto wymyśla takie definicje? "

  Definicje wymyśliła Astra, skąd więc takie zaskoczenie?

  Blogerzy za ruską kasę...

  http://astra.ne.3lab.info/post/107571,blogerzy-za-ruska-kase
 • @Astra 11:01:10
  Blogerzy za ruską kasę został napisany 24.03.2014 20:03

  Skąd obecnie taka metamorfoza, od polskiej patriotki do....?
  Aż strach się bać!
 • @Talbot 11:24:12
  Nie manipuluj Talbocie...

  Opisałam przypadek Azraela (Jacek Gotlib) który był zaufanym doradcą ministra Siemoniaka biorącym kasę z ruskiej ambasady co opisał C.Gmyz.
  Napisałam również, że nie chodzi o własne zdanie blogerów którzy mają prawo zachwycać się Rosją ,która ja się ngdy zachwycać nie będę bo uważam, że są odwiecznym groźnym sąsiadem Polski.

  //Definicje wymyśliła Astra, skąd więc takie zaskoczenie?//

  Blogerzy za ruską kasę? to piszesz, że ja wymysliłam? no niestety ale nie ja....

  Ten wpis nie jest o blogerach za ruską kasę, jest o definicji jak rozpoznawać ruskich trolli. Podaje definicję, która ma na celu nazwać tym mianem blogerów którzy mają właśnie własne zdanie na tematy rosyjskie.

  pozdrawiam
 • @Talbot 11:37:15
  //Skąd obecnie taka metamorfoza, od polskiej patriotki do....?//

  Do kogo Talbocie? do ruskiego trolla?
  Znasz jakieś moje wpisy pełne zachwytu nad Rosją?
  To podaj linki i nie pisz bzdur!
 • @stan w 10:05:06
  Gratuluję "kultury".
 • @partyzant 10:47:00
  Gratuję "kindersztuby".
 • @ZBYSZEK49 10:40:38
  Moja definicja zadaniowego trolla - "0" notek lub co najwyżej kilka go legendujących i setki agresywnych komentarzy.

  Gdzie twoje notki, trollu?
 • @Astra 10:10:38
  Pełna zgoda - ale trudno je wszystkie zmieścić w "jednym garnku" - rozłażą się "po całej kuchni".
  Pozdrawiam
 • @ele 10:25:20
  Moja definicja zadaniowego trolla - "0" notek lub co najwyżej kilka go legendujących, ale za to setki, a czasami nawet i tysiące ociekających żółcią komentarzy.

  Gdzie twoje notki, trollu?

  Jaki nick miałeś poprzednio?
 • @night rat 10:36:38
  To chyba ten sam tekst, który czytałem w prasie szwedzkiej. Ale tam jako autor widniał "Michal Winiarski".

  Koleś przepisał "kubek w kubek" rosyjski tekst, tłumacząc go na szwedzki i wkleił jako własny reportaż z "jaskini lwa".

  Pozdrawiam.
 • @stan w 10:05:06
  Po czym poznać zadaniowego trolla?

  Zwykle ma zero albo tylko kilka legendujących go notek, ale za to kilkaset albo i kilka tysięcy chamskich komentarzy.

  Gdzie twoje ntki, trollu?
 • @partyzant 10:18:29
  Po czym poznać zadaniowego trolla?

  Zwykle ma zero albo tylko kilka legendujących go notek, ale za to kilkaset albo i kilka tysięcy chamskich i prymitywnych komentarzy.

  Gdzie twoje notki, trollu?
 • Docent z odzysku
  To co napisałeś, to stek bredni. Nikt nie mówi, że każdy Ukrainiec to banderowiec, ale Ukrainą rządzą banderowcy. Dlatego Ukraina jest obecnie banderowska. Głosi się tam kult tego zbrodniarza, jego zbrodniczej organizacji OUN i UPA, ustanawia się święto państwowe w rocznicę powstania UPA.
 • ---PRZYZNAJĘ się ! jestem słowiańskim / ruskim trolem - BASTA
  https://www.youtube.com/watch?v=v2LLdFsSfJI

  https://www.youtube.com/watch?v=rG4MKEK2HEA
 • @jazmig 12:40:47
  A ja czytałem na kresy.pl twoją twórczość i współczuję tobie, że musisz tam walczyć z banderowskimi trollami.
  Wykończysz się chłopie.
 • @Docent zza morza 12:02:59
  Cytuję:

  Wdawanie się w długie dyskusje z przeciwnikiem nie ma sensu – jeśli chcemy się przeciwstawić propagandzie, nasze wpisy muszą być:
  - krótkie
  - spójne
  - logiczne (w miarę możliwości, gdyż nie ma miejsca na argumentację)
  - liczne

  Czytasz jałopo swoje teksty czy nie ????
  Których z tych elementów nie spełniaja moje komentarze ???

  W dyskusji z hasbarowskimi trollami to się sprawdza, widać to po twoich żałosnych merytorycznie odpowiedziach komentatorom . !!!
 • @jazmig 12:40:47
  Na Salonie24 zostałeś zidentyfikowany jako troll - nie sądzę, abyś zmieniał emploi produkując się tutaj.
 • @Netwalker 13:05:21
  Ponownie - "0" notek + mnóstwo zjadliwych, wykolejających sensowną dyskusję komentów - z kim więc mamy do czynienia?
 • @partyzant 13:44:52
  Mateusz Piskorski w Głosie Rosji

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSiMMyWDfpXJHLbhFVtKfRShmHGRYiQYEkTa8fToF-lmkoobCkD_w

  https://www.google.pl/#q=piskorski+w+g%C5%82osie+rosji
 • @Talbot 13:58:51
  No cóż - ruskie trolle i agenci wpływu działają na różnych forach i na różnych poziomach - od ulicznych szczekaczy do wyperfumowanych "odekołonem" salonowców.

  Litwa licząca ok, 2,7 mln mieszkańców zidentyfikowała u siebie ok. 3 tys. ruskich agentów wpływu (pomijając tych bezpośrednio raportujących do Moskwy). No to ilu w takim razie byśmy się doliczyli nad Wisłą?
  Pozdrawiam sedecznie.
 • @partyzant 14:52:04
  "te.. pejsaty młotek propagandowy ty mi lepiej powiedz gdzie się podziła twa wczorajsza propaganda :)
  ta co udawałeś tumanie że sam skleciłeś te brednie tysiąc pięćset linków do"

  http://www.texemarrs.com/images/bush_putin_hu.jpg


  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=23163
 • @partyzant 15:18:29
  Niedawno tłumy Rosjan w Moskwie wznosiły okrzyki „Krym nasz”. I nawet niektórzy Rosjanie pozdrawiali się tym zawołaniem. Jest to przejaw dumy rosyjskiego narodu z niby wejścia Rosji na drogę imperialnej wielkości pod przywództwem Władimira Putina, którego chcieliby zwać Taurydzkim.

  http://i0.wp.com/upload.wikimedia.org/wikipedia/en/f/f2/Khazaria_map_from_600_till_850.jpg?resize=622%2C542  http://blogpublika.com/2014/12/21/nowa-chazerai-czyli-zydzi-na-krymie-ostatnia-szansa-putina/
 • @partyzant 13:44:52
  Putin pionkiem Sanhedrynu. Apokalipsa rozpoczęła się

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/06/a149.jpg

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/putin-pionkiem-sanhedrynu-apokalipsa-rozpoczela-sie-2014-06
 • @Talbot 15:32:29
  Cytuję za materialem za materialem z wklejonego przez ciebie linku:

  "Jedynym rozwiązaniem dla Putina, zapewniającym mu dalsze długie rządy w Rosji jest przekazanie Krymu we władanie Żydom z równoległym, uzgodnionym zasiedleniem go w przeważającej części swoimi byłymi obywatelami żydowskiego pochodzenia, a także Żydami z Ukrainy, Białorusi, z Izraela: Zachodniego Brzegu – Judei, Samarii oraz innymi ochotnikami żydowskimi z dowolnego kraju.

  Takie rozwiązanie spotkałoby się z powszechnym aplauzem na całym świecie, poczynając od państw arabskich z Palestyną oraz Izraelem na czele i na USA kończąc…"

  Dotąd sądzilem ze czytam posty człowieka o otwartej głowie, lecz innym niż moje, widzeniu pewnych politycznych zdarzeń.
  Zacytowany materiał to jakiś koszmar z heroinowego snu .
  Czy sądzisz ze Rosjanie ze swoim budzącym się zdrowym nacjonalizmem i coraz większą swiadomościa co zawdzieczaja tej nacji
  /zydobolszewicki terror tzw. rewolucji pażdziernikowej, wymordowanie 30 mln Rosjan i pożniej grabienie kraju w czasie pijackich zwidów Jelcyna/, pozwolili by na cos tak absurdalnego ?.
  Cos takiego może się pojawić w łepinie, którą zbyt czesto tryka się o "swięty mur" . W żadnej innej !!!
 • @ZBYSZEK49 16:25:46
  Autor tego artykułu jest Rosjaninem - popatrz na e-mail na końcu artykułu.

  A myślisz, że dla kogo jest szykowany Krym?
  Kto kilka lat temu mówił, że za 10 lat Izraela już nie będzie?
  Dlaczego Netanjahu krzyczał w Paryżu, że muszą żydzi uciekać z Europy Zachodniej, bo czują się zagrożeni?
  Putin jest kryptożydem, to im pomoże w osiedleniu na Krymie.
 • @Talbot 15:36:53
  Bardzo niefachowo graficznie "zrobiona" jest ta mycka na głowie prezydenta Rosji. Na trzecim zdjęciu już się nie udało?
 • @trojanka 14:47:25
  "Wekslowanie" dyskusji na "ślepy tor" - to abecadło trollowania.

  Uganianie się po portalu, by torpedować sensowne wymiany zdań - to krok następny.

  Ale żadnemu trollowi nie udaje się uciec od własnego cienia - "0" notek albo ledwie kilka legendujących i masa b. charakterystycznych komentarzy - jak u "trojanki".

  Sama pracujesz na nicka, czy jest was tam kilka osób?
 • @ ALL
  Notka odnosi się do zagrożeń ze strony ruskich trolli, ale jesteśmy przez rodzimych łobuzów w jeszcze większym stopniu poddawani tresurze wg ogólnych zasad Kodeksu Trollowania.

  Sprawa Smoleńska jest tego najlepszym i najboleśniejszym przykładem, ale osłona patologii układu PO - PSL wysunęła się obecnie na pierwsze miejsce.

  Na szczęście możemy teraz spokojnie obserwować przedśmiertne drgawki III RP.

  Jeszcze w listopadzie ub. roku prognozowałem silny i nagły wstrząs na marzec-kwiecień roku 2015, bardzo przybliżający nieuchronny kres III RP.

  http://prognozydocenta.salon24.pl/616676,skandal-wyborczy-kto-tak-naprawde-podstawil-noge-iii-rp

  Wszystko dziś wskazuje na to, że ów moment zbliża się wielkimi krokami. Sprawy zaczęły iść w dobrym kierunku - bo sitwa PO-PSl naprawdę sobie na to zasłużyła, choć trochę niesprawiedliwie zbiera też cięgi za całe zło III RP, które nie jest jej wyłączną winą.

  Ale jak ktoś pcha się do pierwszego szeregu licząc na splendory wynikające z "25 lat sukcesów i wolności", to niech też liczy się z tym, że ten sukces nie do wszystkich dotarł, a nawet wprost przeciwnie - bo ludzie od dawna mieli wrażenie, że "władza" ich olewa, lekceważąc ich bolączki.

  Wygląda na to, że trzecioerpowskiemu dzbanowi właśnie się urywa ucho..
 • @Talbot 16:40:06
  W Rosji jest Żydowski Obwód Autonomiczny, po co zakładać na Krymie?
  Jeśli chodzi o ruskich trolli: nie może być tak na świecie, żeby każdy musiał myśleć jak chcą ci z za oceanu.
  Jeśli Tobie to pasuje, nie narzucaj zdania innym.
  Jeśli ktoś ma domenę ru w mailu nie znaczy to od razu, że jest Rosjaninem, równie dobrze może być Ukraińcem rezydującym w Rosji.
 • @lorenco 17:58:33
  "Jeśli Tobie to pasuje, nie narzucaj zdania innym."

  To twierdzisz, że narzuciłem tobie swoje zdanie? Nie jestem w żadnej sekcie, która manipuluje słabymi umysłami.
  Jeżeli czujesz się zniesmaczony dyskusją o żydach i Putinie, powinieneś dać sobie spokój z takimi tematami.
 • @Talbot 18:14:37
  "powinieneś dać sobie spokój z takimi tematami" - narzucasz mi co powinienem robić. Ja nieraz czytam co tam piszesz, jednak prezydent FR ani nikt z jego otoczenia na pewno Cię nie czyta. Dlatego podam Ci adres, na który możesz napisać do W. Putina co powinien robić ""Jedynym rozwiązaniem dla Putina, zapewniającym mu dalsze długie rządy w Rosji..." itd. Swoje słowa możesz przekazać na Kreml tu: http://pda.letters.kremlin.ru
 • @ZBYSZEK49 10:40:38
  //Wystarczy poczytać komentarze w polskojezycznych portalach, by zauważyć że nastapiła zasadnicza zmiana w percepcji wydarzeń politycznych i innych.//

  A u nas na Neonku po staremu... My zawsze popieraliśmy prawdę. (obiektywną)
 • @trybeus 10:50:15
  //..kto tu wpuścił Mind Serwisa !!!!???//

  Nic o tym nie wiem ale się dowiem...:(

  Ty to Kogutek tylko pod 5 paragraf podpadasz a ja prawie pod wszystkie...
  Tylko tych diengów niet...

  Jak w przyszłym tygodniu będę na łubiance to sobie z Władymirem Władymirowiczem pogadam.... Tak od serca... Jak czekista z czekistą..:((
 • @Netwalker 13:05:21
  //Dlaczego to USA mogą na całym świecie budować bazy i zaprowadzać "demokracje" a Rosja nie?//

  Przedstawię Cie do odznaczenia. Wielka Gwiazda Putlera, może być? :))))
 • @Docent zza morza 14:31:25
  A ja Docencie myślałem, że ten wpis to jakiś żart albo prowokacja do dyskusji.
  Ale widzę, że ty na poważnie...
 • @partyzant 19:14:51
  opinia internauty z salonu24 na temat wpisu o tej samej treści!!!

  DOCENT ZZA MORZA

  Panie docencie zza morza:

  - Unię Europejską krytykuję, uważam za szkodliwą antycywilizacyjną biurokratyczna organizację,
  - żydokomuna to jest coś co należy zwalczać i obnażać
  - uważam, że większość środowisk żydowskich chce narzucić swój punkt widzenia innym jako obiektywny
  - uważam, że w kontaktach oficjalnych z Ukrainą nie można pomijać odpowiedzialności OUN-UPA w mordowaniu Polaków. Nie można budować zdrowych kontaktów na fałszu historycznym.
  - uważam, że wygrażanie Rosji gołą piąchą nie jest poważną polityką.
  - itd

  W jednej notce pomieszałeś słuszne obserwacje z bzdurami, prawdę z półprawdami, proste oceny z prostackimi.

  To co zaprezentowałeś to wzorcowy materiał manipulacyjno-propagandowy.
  Napisałeś tekst jak rasowy agent.


  PIKO09:09
  14610395
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:17:33
  Żart czy prowokacja?
  W każdym razie "dyskusja" i to na poważnie w temacie chyba jest?
 • @trojanka 18:38:21
  Ale się zabulgotała - widać, że jest "trafiona - zatopiona".
 • @partyzant 19:14:51
  Ostrzegam - jeszcze jeden wulgaryzm na tym blogu i wylatujesz koleś na zbity pysk. Na zawsze...
 • @trojanka 19:20:33
  Oj, b. wybiórczo "koleżanka" się bawi, nieładnie...

  A zacytować dziesiątki komentów solidaryzujących się z moim podejściem nie łaska?
 • @Docent zza morza 21:30:57
  https://www.youtube.com/watch?v=nT14ZgKZZfA
 • jak sobie radzić z ruskim trollem
  Bardzo dziękuję. Zacna analiza. Zachód problem przegapił. Wydaje się, że ten rodzaj emocjonalnego haju (bić żydobanderę, USA nie lepsze niż Rosja, Polska w stanie upadku, lepiej zajmijcie się górnikami/rolnikami/ dziećmi niepłnosprawnymi zamiast bzdury pisać, precz kijowską huntą, Unia do dupy...) jakiego dostarcza trolling sprzęga się z "chęcią wyrażenia swojej opinii" ... A że jest strzelaniem sobie w stopę, że sprzyja destabilizacji regionu, na której zyskuje rosyjska narracja, że nie ma nic wspólnego z realnym widzeniem położenia geopolitycznego, zagrożeń i problemów - kto by się zastanawiał?

  No i jeszcze ta słynna ambiwalencja "człowieka Zachodu" wobec własnej kultury! Tego rodzaju wątpliwości nie ma ani typowy przedstawiciel rosyjskiej Ordy, ani islamski fundamentalista. My natomiast bardzo chętnie, a i owszem. Powstaje z tego konglomerat maoistowskiej hipsterki, nostalgii kresowej i przekonania, że "byle nasza chata z kraja", a jakoś to będzie.

  Niektóre wątki odsłaniają też rzeczy naprawdę nieprzyjemne, bo zalatują eskalacją nienawiści wobec ofiary, vide - profesor Paź i jego słynne "dostają banderowskie ścierwa łomot aż miło!" - podobno popierane przez tysiące internautów. Rzeź wołyńska działa jak nomen omen czerwona płachta na byka i nie chodzi tu bynajmniej o drogę przeprosin, pojednania, rozliczenia się z tematu. To możemy załatwić z Ukraińcami sami, bez żenującego popierania rosyjskiej agresji. Tak się jednak nie dzieje. Ba, zaczynamy odmawiać Ukrainie prawa do obrony i to "po całości". Niech mają! Tylko, co my z tego będziemy mieli? Rosję bliżej własnych granic i mocniejszy uścisk Wielkiego Brata z głowicami wycelowanymi w nasze wioski i miasta oraz doktryną wojenną, w której ćwiczy się atak na kraj nad Wisłą... No, ale przecież Ameryka jest zła i NATO jest fatalne, więc właściwie... no właśnie. Tutaj już myślenie zanika. Naprawdę mamy przerąbane!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY