Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Niemieckie egzorcyzmy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To Niemcy są winni ostatniego kryzysu migracyjnego i sami powinni wypić piwo, które sobie i nam nawarzyli.

Bliskowschodni uchodzcy chcą dziś za wszelką cenę dostać się do Niemiec i tylko do Niemiec - i premier Orban słusznie stwierdził, że są problemem niemieckim, a nie europejskim - chociaż ich niekontrolowany napływ grozi katastrofą humanitarną w tych krajach, przez które się przemieszczają w drodze do Niemiec.

Bo to decyzje i deklaracje niemieckie o gotowości ich przyjęcia uruchomiły ostatni exodus.

Niemieckie egzorcyzmy

"Niemcy ze swoją polityką imigracyjną są samotne i opuszczone; żaden inny kraj nie wykazuje podobnej gotowości do pomocy". Komentator "Sueddeutsche Zeitung" uważa jednak, że Niemcy same nie poradzą sobie z uchodźcami. //www4.rp.pl/Uchodzcy/309049941-SZ-Orban-roznieca-ogien-i-dzieli-UE.html

Stąd inicjatywy i pogróżki niemieckie, by inne kraje europejskie ”zechciały” się ”podzielić” z Niemcami napływającymi uchodzcami.

A to tylko kolejny dowód na to, że interes Niemiec, jak zwykle, jest rozbieżny z interesem Europy.

Bo gospodarcza zapaść całego południa Europy – dzięki obłędnemu wprowadzeniu jednej waluty i jednolitych stóp procentowych dla gospodarek o różnym profilu i znajdujących się do tego w różnych fazach cyklu koniunkturalnego - została de facto uruchomiona ogromną niemiecką dewaluacją przy przechodzeniu na euro (o 21%).

A potem było już "z górki" - tańsze niemieckie produkty zmiotły z rynku konkurencję, zubożając tamte kraje, ale za to na ich zakup - jak królik z kapelusza - pojawiły się "tanie" i łatwo dostępne kredyty. A wynik tych niemieckich kalkulacji jest nam dziś wiadomy...

Ale Niemcy do dziś walczą też o "powrót do grona ludów cywilizowanych" - i na każdym kroku muszą udowadniać sobie i innym, że już uwolniły się od "duchów przeszłości".

Ale dziś widać wyraznie, że Europy pod żadnym względem - ani gospodarczym, ani kulturowym, ani politycznym - nie stać już na dalsze ponoszenie kosztów niemieckich egzorcyzmów.

Bo oprócz twardych kalkulacji finansowych – co zawsze Niemnców cechowało – wciąż steruje nimi potrzeba ”odpokutowania” wcześniejszych zbrodni.

To dlatego tak łatwo zgodziły się na politykę multi-kulti – mającą skutecznie porozbijać państwa narodowe Europy.

Niemieckie egzorcyzmy

Innym przykładem jest tu Szwecja, której elity równie ochoczo ukorzyły się przed tym dyktatem NWO, bo wszak wiele miały na sumieniu – to szwedzkie dostawy przedłużyły niemiecki opór – i całą wojnę - o co najmniej rok.

Natomiast Finowie – który niewiele można było zarzucić i którzy sami niewiele mieli sobie do zarzucenia – nie ugięli się i nigdy nie zgodzili się na masową imigrację.

Pamiętajmy też, że obowiązująca do dziś konwencja o uchodzcach powstała w 1951r. i była wyrazem ówczesnego ”kaca moralnego”  Zachodu po przehandlowaniu narodów Europy centralno-wschodniej Stalinowi.

Dlatego przyznawała ona prawo ubiegania się o azyl polityczny każdemu uciekinierowi stamtąd, opierając się na dwóch ukrytych założeniach: 1. Uciekinierzy musieli osobiście dotrzeć do ”kraju przyjmującego”; 2. Nie mogło być ich zbyt wielu (bo ta ”pomoc humanitarna” miała mieć jedynie wymiar symboliczny).

Stąd nadal mamy postanowienia o obowiązku rozpatrzenia wniosku każdego uchodzcy, któremu już uda się dotrzeć ”na Zachód”.

Wydaje się, że dziś jedynym rozwiązaniem jest przeniesienie problemu uchodzców poza uszczelnione granice Europy - i rozpatrywanie ich wniosków na terytorium innych państw (Turcji, Libii, Maroka). Ale czy dzisiejszych "mężyków stanu" stać na śmiałe i samodzielne decyzje?

Pamiętajmy też, że to ciche przyzwolenie Niemców na greckie odstępstwo od prawa unijnego (o azyl należy i wolno się ubiegać jedynie w pierwszym kraju unijnym) spowodowało ostatni exodus ”trasą bałkańską”.

Ech, ci Niemcy... perspektywa szybkich zysków taktycznych zawsze dominowała u nich nad prawidłową analizą strategiczną. Dlatego przegrali dwie wojny militarnie i w końcu przegrają też handlową wojnę na wyniszczenie, do której zredukowali ideę wspólnoty i współpracy europejskiej.

Niemieckie egzorcyzmy

KOMENTARZE

 • Merkel jak Hitler
  Niemcy wracają do polityki Hitlera, grożąc i szantażując państwa Wschodniej Europy. To nie
 • @Christian Shane 12:34:48
  EIN FOLK, EIN RIECH, EIN EURO

  http://i.imgur.com/FuHnH97.jpg

  Pozdrawiam
 • ach ci "niemcy"
  a to tylko chazarscy aszkenazi.
 • @kfakfa 13:31:46
  No właśnie. Nasi odwieczni wrogowie: "Niemcy" i "Rosjanie".
 • @Lotna 17:13:16
  Cóż, Żydzi z lewej i Żydzi z prawej. Obecnie tylko z lewej.
  A w Polsce? Im mniej "Watykanu", tym więcej Żydów.
 • @Autor
  // To Niemcy są winni ostatniego kryzysu migracyjnego i sami powinni wypić piwo, które sobie i nam nawarzyli.//

  Dorzucilbym tu jeszcze USA i Rosje
 • Bez przesady...
  Należy sprawy upraszczać tak dalece jak to możliwe... ale nie bardziej!
  Niemcy prowadzą konsekwentną politykę, od czasów Bismarcka całkiem klarowną - kac to jest objaw przepicia a nie przyczyna w polityce. Niestety ostatnio zamiast tęgich głów w niemieckiej polityce widać gwałtownie zniżkującą formę - to takie uroki "demokracji"...
 • @Christian Shane 12:34:48
  Merkel to jakieś dziesiąte popłuczyny po Hitlerze...
 • @rerak 21:56:24
  ale to juz zniklo 8-))))))
 • @Zbójnicki pies 12:26:50
  Cóż - USA, działające w interesie prawdziwych władców tej planety - czyli BANKSTEROW - są zdecydowanie winne kryzysu, który stworzył obecnych uchodźców.

  Ale to Niemcy - zapewniając o swej gotowości do przyjęcia miliona ludzi - uruchomiły ostatnią falę.

  Ale dlaczego "w imię demokracji" obalano wcześniej władze w Tunezji oraz Libii?

  Bo Tunezyjczycy "ośmielili się" otworzyć centralny bank islamski (udzielający kredytów bez odsetek), a Kadafi "ośmielił się" zaproponować nową regionalną walutę opartą na złocie.

  I dlatego "demokracja" w Tunezji natychmiast zlikwidowała ów bank (otwierając za to bank centralny typu rotszyldowskiego - pożyczający rządowi nieistniejące - kreowane z powietrza - pieniądze na procent), a co spotkało Kadafiego dobrze wiemy... a droga do Europy stanęła otworem.
  Pozdrawiam.

  http://blog.balder.org/billeder-blog/Cartoon-Dees-Illustration-Gaddafi-Rothschild-260.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31