Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
236 postów 573 komentarze

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Sędziów Trybunału większością kwalifikowaną?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeśli Trybunał Konstytucyjny ma nadal istnieć - to trzeba zmienić zasady powoływania jego sędziów.

Skala histerii oraz bicia piany  w ławach opozycji oraz w"zaprzyjaźnionych mediach" - "w obronie polskiej demokracji",naturalnie zaczyna powoli przerastać kabaret...

Ale za to widać dziś, jak na dłoni, wszystkie słabości trybu powoływania sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Skoro robią to politycy, to w nieunikniony sposób musi on odzwierciedlać ich preferencje - czyli "być partyjny" - jak to wczoraj w Polsacie określił J. Kaczyński.

A może lepszym rozwiązaniem byłby wymóg ich powoływania sejmową większością kwalifikowaną, czyli wymóg zebrania 2/3 lub 3/5 głosów dla kandydata, a nie - jak do tej pory - zwykłą - gdzie wystarcza 231 głosów?

Nie dochodziłoby wtedy do takiego skandalicznego zawłaszczenia składu Trybunału, jak obecnie - 14:1 dla zwolenników III RP, której czas już minął.

Wymóg uzyskania większości konstytucyjnej zmuszałby rządzących do uwzględniania kandydatów opozycji - jeżeli już sejm (czyli politycy) ma nam wybierać sędziów TK.

Osobiście wolałbym, aby Trybunał  - jeżeli w ogóle ma istnieć i nadal mieć takie kompetencje, jak dzisiaj - powstawał z dala od gabinetów politycznych.

Ale gdyby jedna opcja wprowadziła kiedyś do sejmu ponad 2/3 posłów? To świadczyłoby o sytuacji rewolucyjnej - jak ostatnio  na Węgrzech - a wtedy konieczna staje się gruntowna przebudowa ustroju - i sędziowie TK nie powinni ryzykować spokoju społecznego,blokując takie przemiany.

Większość kwalifikowana dla sędziów Trybunału?

Co prawda w zamyśle ojców chrzestnych III RP - Michnika, Geremka, Mazowieckiego i Kwaśniewskiego itp. - właśnie taką rolę przeznaczono Trybunałowi, na wypadek gdyby "ciemnogród niewłaściwie zagłosował".

Nieusuwalni i powoływani aż na 9 lat sędziowe mieli oceniać jako "niekonstytucyjne" wszelkie  ustawy zagrażające interesom szeroko rozumianych beneficjentów Okrągłego Stołu i Magdalenki - "ludziom gen. Kiszczaka" oraz "środowisku Adama Michnika".

Pamiętajmy, że Trybunał to jedno z kukułczych jaj spółki Kiszczak-Jaruzelski podrzuconych rodzącej się III RP, a innym reliktem tamtej epoki jest nagminnie kłamiący CBOS - za pośrednictwem mediów w skandaliczny sposób formatujący umysły ludzi mających oddać głos w "wolnych i demokratycznych wyborach".

"Bo wybory wyborami, ale wiadomo, że wygrać powinni ludzie światli i rozumni"...

Większość kwalifikowana dla sędziów Trybunału?

Ale pokolenie "ojców założycieli"  już powoli odchodzi - i powinno zabrać ze sobą swoją III RP i jej konstytucję - a wielce symptomatyczne i krzepiące jest to, że nikt inny jak Kornel Morawiecki rusza  w sejmie do boju o zmianę tejże konstytucji - bo to historia zawsze jest autorem najlepszych scenariuszy.

Pisałem wcześniej, że na przełomie roku 2015 i 2016 III RP otrzyma cios, po którym już się nie podniesie - poczekajmy, by zobaczyć w jakiej formie jej nemezis wtedy nadejdzie. 

1. //prognozydocenta.salon24.pl/616676,skandal-wyborczy-kto-tak-naprawde-podstawil-noge-iii-rp

2.  //prognozydocenta.salon24.pl/634519,wiosna-kolejnym-etapem-upadku-iii-rp

Bo to, że nowa konstytucja - tym razem dla Polski i Polaków -  już niedługo powstanie, jest dziś jasne, jak słońce...

I właśnie tego boją się sponsorzy tradycyjnych peowców, nowoczesnych peowców i pogrobowców zeteselu...

Stąd ten jazgot.

KOMENTARZE

 • Aby miał sens istnienia
  Musi być niezawisły. Jako najwyższy sąd, ostatnia instancja do której można się odwołać. Poza tym powinien mieć nieparzysta liczbę sędziów. Aby być niezawisły powinien być wytypowany spośród sędziów o nieskazitelnej historii - są tacy?, ludzi reprezentujących najwyższe standardy moralne i powinien być wybierany na o wiele dłużej niż kadencja sejmu czy rządu.
  Bardzo to dziwne, ze sejm, czy politycy mają głosować nad ich kandydatura, bo to powinny być osoby dokładnie prześwietlone i zbadane, o długoletnim stażu i nieskazitelnej opinii, dziewięciu prawdziwie sprawiedliwych, a nie przypadkowi ludzie podobający się jakimś partyjnym łachudrom.
  Może sędziowie/ i prawnicy powinni wybierać spośród sędziów w tajnym głosowaniu, ale na pewno nie ta banda siedząca w ławkach sejmowych.
 • @Lotna 15:29:17
  To też jest śmieszne: http://trybunal.gov.pl/sprawy-w-trybunale/
  Decydują sami o sobie?
 • @Lotna 15:32:04
  Koślawy ten Trybunał, bo ma "strzec" koślawej konstytucji wypaczonego państwa - tego wszystkiego nie da się już naprawić - to trzeba zmienić; podobnie jak było u schyłku peerelu - ciekawe, czy tym razem też się pozwolimy ograć?
  Pozdrawiam.
 • Docent zza morza Panie Docencie, Panie Docencie...
  Z tego co widzę to kulawo się za to zabierają.
  Zmieniają tak, żeby nic nie zmienić.
  Czyli dopiero krach finansów ?
 • Trybunał żydowski zwany konstytucyjny , chroni żydowskie rządy !
  Trybunał żydowski zwany konstytucyjny ma JEDEN CEL !!! chronić żydowską władzę w Polsce !
  !
  Jak by w kne-sejmie żydzi zdurnieli lub sie zapomnieli ! głosują wbrew interesom żydowskim a w interesie narodu to w zapasie mafia żydów ma trybunał konstytucyjny który w mig naprawi to co żydzi w kne-sejmie
  spartolili !!!!
  !
  WNIOSEK ? Polsce i Polakom NIE JEST POTRZEBNY żydowski trybunał konstytucyjny !! w Wolnej Polsce ta instytucja zostanie zlikwidowana a sędziowie wydaleni do Izraela !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! precz z żydo-UE ,precz z żydo-NATO
 • @Lotna 15:29:17
  "Może sędziowie/ i prawnicy powinni wybierać spośród sędziów w tajnym głosowaniu, ale na pewno nie ta banda siedząca w ławkach sejmowych."

  Auć!!! Sędziowie? Toż to chyba obok wsioków tylko oni przeszli "transformację" w szyku zwartym. Ale by się wybierali! Dopiero by było! ;-DDDDDDDDD

  Ps.

  Bardzo bym chciał żeby moja krytyka tej części Pani koncepcji była konstruktywna, ale muszę powiedzieć, że z tym mam ogromny problem.
  Osobiście nie miałbym nic przeciwko całkowitej likwidacji TK. Jego funkcje mógłby przejąć senat i "senatory". W końcu i tak są od poprawek, "zadumy', więc czemu nie mieliby wychwycić niezgodności?
  Być może podniosłoby to rangę i prestiż senatu. Oszczędności dla budżetu też niczego sobie :-) I prestiż i oszczędność. Nic tylko likwidować....

  Serdeczności.
 • Do @ireneusz 22:26:03 żyda bez pejsów !!!!
  żydzie ireneusz ! nie udawaj głupszego niż jesteś !!! żydem jest każdy w których płynie żydo-chazarska krew !!!! to że zmieniliście nazwiska na polskie i udajecie polaków to nie znaczy że jesteście Polakami ! bo
  jak w przysłowiu,, wilk zmienia skórę ale nie obyczaje !!! w też żydzi zmieniliście nazwiska ale nie zmieniliście obyczajów dalej jesteście mentalnie żydami ! to znaczy ZDRADA PASOŻYTNICTWO MACIE WE KRWI [ patrz żydówka Kopacz na rządzie z PSL uzgodnili że nie przyjmują żadnych narzuconych imigrantów i co ? ZDRADA żyd zawsze zdradzi !! ]
  !
  żydzie ireneusz nie pejsy robią żyda ! ale geny i żydowska pasożytnicza zdradliwa krew robi zyda !!! ŻYD ZAWSZE ZDRADZI Polskę i Polaków !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowiański lach ! żyd to RASIZM !!!!!!
 • @Jasiek 23:55:04
  Pomysł z Senatem wydaje się być całkiem, całkiem...

  Ale i w sejmie i w senacie zwykle większość ma ta sama opcja polityczna - czyli sami mieliby oceniać samych siebie?

  Niech już senatorzy ograniczają się do refleksji i poprawiania ewidentnie spapranych ustaw ;-)

  Problemem nie jest dziś taki czy inny kształt organu stojącego "na straży konstytucji", ale sama treść konstytucji - bo dzisiejsza służy interesom szeroko rozumianego kręgu beneficjentów Okrągłego Stołu i Magdalenki - czyli "ludzi gen. Kiszczaka" oraz "środowiska Adama Michnika", bo Polaków wtedy "puszczono w skarpetkach".

  Potrzeba nam nowej konstytucji - tym razem napisanej z myślą o Polsce i Polakach.
  Pozdrawiam.
 • W mojej skromnej opinii
  Trybunał obecny - opcja zerowa czyli do domu.
  Konstytuanta i rozważyć opcję wyboru sędziów przyszłego
  trybunału spośród profesorów czołowych uczelni, wybitnych
  teoretyków prawa, neutralnych politycznie i o nieposzlakowanej
  opinii.
 • Nowa konstytucja?
  >>Bo to, że nowa konstytucja - tym razem dla Polski i Polaków - już niedługo powstanie, jest dziś jasne, jak słońce...
 • @Docent zza morza 16:11:35
  W pełni się zgadzam, aby zmienić całkowice system doboru ludzi do TK. Co do PISuaru to:
  Czym różni się czerwony prokurator Piotrowicz od czerwonego Rzeplińskiego, tylko tym, że Rzepliński nie był odznaczony medalem za propagowanie pzpr-u a Piotrowicz był, jeszcze w dodatku oskarżał działaczy Soli w stanie wojennym. Czym różnią się obecni sędziowie TK o kandydatów pisuaru, tylko tym, że więcej z pzpr-u jest obecnych kandydatów do TK. Walka o TK między tymi samymi masonami jest tylko dla takich jak autor bezmyślnych ludzi, którzy dają się naiwnie manipulować.
  Zajmowanie się TK, jest dla Lipińskiego, Kaczynskiego, Waszczykowskiego, Macierewicza odwróceniem uwagi od przyśpieszenia przez tych zdrajców Polski realizowania polityki imperialistycznej usraela dla nowego porządku światowego. Ci zdrajcy wysłali już 6 samolotów F-16 do Izraela w celu walki z legalnym rządem AlAsada w Syrii, ci zdrajcy poparli NATO w ich zbrodniczym zabójstwie pilota rosyjskiego, który walczył z PI, w/w zdrajcy nie cofnęli dezycji o 7,2 tys. przyjęcia islamistów do Polski, wręcz przeciwnie wsparli islam w Turcji 300 mln zł, podobnie jak Kopacza wsparła 100 mln $ banderowców żydów z uapdłęj Ukrainy.
  Uwaga, ci zdrajcy w/w w ramach NATO finansują i wspierają ISIS oraz ich w pełni kontrolują. Wszystko wskazuje na to, że siedzibą PI jest Pentagon. Budowniczowie z usraela chcą ciągłęj pełzającej rewolucji w Europie, po to ściągają do Europy mln islamistów.
  Proszę zauważyc, że jak dotychczas islamiści nie maszerują do Arabii Saudyjskiej, Izraela, USA, Kataru, dziwnym trafem maszerują do Europy. Globaliści, przyspieszają w ten sposób realizowanie NWO.
  Ci zbrodniarze z NWO, po klęsce ISIS w Syrii z rąk Rosjan, w osobie Sorosa chcą zdestabilizować Niemcy i Francję (oczywiście przy pomocy Merkel, Holland) narody Niemiec i Francji, by ci zajęci byli zamachami a nie spokojnym własnym zyciem. Usrael chce doprowadzic do tego aby w tych krajacch był stan wojenny ciągle, by zawsze rządzili tam masoni i oddani zdrajcy banksterom z usraela. Obawiają się, że w EZ (Francja, Niemcy) dojdą do władzy siły narodowe, co już to widać wyrażnie w Francji. Podobnie z krajami Europy Wschodniej. Tu mają pod kontrolą wszystko oprócz Węgier, banksterzy przy pomocy w/w zdrjców min. z Polski budują tzw. ścianę wschodnio - południową odradzającą od Rosji, tak by Rosja nie współpracowała z Francją i Niemcami. (tzw. osaczanie Rosji)
  Dlatego min. banksterzy rzucili okruchy z stołu dla Polaków w postaci 500 zł oraz podwyższenie kwoty opadatkowania, by ci zajęli się kośćmi rzuconymi im przez masonów z pisuaru.
  A Pani Szydło i jej kilku ,,przydupasów" z rządu ma zajmować się rozdziałem cebuli i kartofli, a nie geopolityką, ta zostawiona jest dla absolutnych wrogów polaków ja ci w/w na czele z tym co nawet na rowerze nie potrafi jeżdzic, ale ma przetarte ogromne ścieżki przez strasznych terrorystów z układu usraelskiego.
  Reasumując, PiS potrzebny im jest tylko do wprowadzenia szybciej i w sposób wiarygodniejszy totalitarnych, zbrodniczych rządów światowych, a nie do odbudowy prawdziwej Niepodległości Polski. PiS gdyby był pro-polski i chciał zmieniać system, to natychmiast wypowiedział był Traktat Lizboński, układ z Schengen, wystąpienie lub zawieszenie w ramach NATO oraz z UE. Anulował ustawę o okupacji obcych wojsk terytorium Polski. Zmienił Konstytucję tak by Polski pieniądz był motorem napędowym polskiego rozwoju. A co mamy w zamian, sztuczne przepychanki, które w ogóle są bez znaczenia, kto będzie zasiadał w TK, to sztuczny, chory twór, czas pokazał, aby zmienić tą anarchiczną instytucje dla dobra Polski a nie bawic się z kliką totalitarnych pseudopolityków.
  Pis to tylko przedłużenie łąpy zbrodniarzy z NWO na terytoirum Polski.
 • @Lotna 15:29:17
  no to kto ma być suwerenem ? trybunał, a nie naród !
 • Trybunał Konstytucyjny powinien być
  powoływany przez Prezydenta, bo przecież orzeka o zgodności ustaw przyjętych przez Sejm z Konstytucją. Prezydent jest prezydentem wszystkich Polaków, a w Sejmie większość ma zawsze określona opcja (z koalicją czy bez) a więc partia, która wybierze swoich. To widać w aktualnej rzeczywistości: TK wydał postanowienie zabezpieczające zakazujące Sejmowi wyboru nowych sędziów do czasu rozstrzygnięcia sprawy zgodności z Konstytucją ustawy o TK (nb.napisanej przez sędziów TK na czele z przewodniczącym Rzeplińskim). Wcześniej wydawał orzeczenia, że TK nie wydaje postanowień zabezpieczających. To postanowienie wydał w pełnym składzie, po czym trzech sędziów napisało wniosek do TK o wyłączenie ich z orzekania, jako że sprawa ich dotyczy. Art.46 ustawy o TK określa, kiedy sędzia jest wyłączony. Zatem postanowienie o zakazie wyboru przez Sejm nowych sędziów jest dotknięte nieważnością, bo przy jego wydaniu brali udział sędziowie podlegający wyłączeniu. Już widzę klangor merdialny, gdy posłowie nie zastosują się do tego postanowienia. Gdyby ci sędziowie mieli odrobinę honoru, wszyscy powinni złożyć rezygnacje. I tak dostaną 75% ostatniego uposażenia (5x przeciętne wynagrodzenie +dodatki)
 • Do @ireneusz 11:32:12 żyda bez pejsów !!!
  ireneusz ! znowu udajesz głupszego niż jesteś , [ to u was żydów jest nagminne bo nie posiadacie poczucia wstydu !! ]
  !
  Przedstawiam sie zawsze Słowiański lach !!!!! to czego nie rozumiesz ?
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! UE to żydowski zatęchły kołchoz !!!!
 • @Lotna 15:29:17
  TK na wniosek posłów z PO zabezpiecza powództwo. W poprzednich latach orzekał, że jest to niemożliwe. Strzał w stopę
  Trybunał Konstytucyjny na wniosek posłów PO wydał wczoraj postanowienie o zabezpieczeniu powództwa w/s wyboru sędziów, którego wkrótce ma dokonać Sejm. Innymi słowy postanowił zablokować ich wybór. Okazuje się, że postanowienie to jest sprzeczne z innym postanowieniem TK z 2006 roku, w którym sędziowie Trybunału stwierdzili, iż przepisy o zabezpieczeniu powództwa - ze względu na szczególny charakter postępowania przed TK - nie mogą znaleźć w nim odpowiedniego zastosowania.
  Wygląda na to, że wybrani przez PO sędziowie Trybunału Konstytucyjnego sami sobie strzelili bramkę. Wczoraj TK na wniosek PO wydał postanowienie o zabezpieczeniu w/s wyboru 5 sędziów, którego wkrótce ma dokonać Sejm. Innymi słowy postanowił zablokować ich wybór do czasu zbadania konstytucyjności nowelizacji ustawy o TK. Tymczasem w 2006 roku TK orzekł, iż zabezpieczenie powództwa w postępowaniu przed TK jest niemożliwe! W uzasadnieniu do wyroku o sygn. akt K4/06 czytamy:
  "Szczególny charakter postępowania przed Trybunałem Konstytucyjnym powoduje, że przepisy kodeksu postępowania cywilnego o postępowaniu zabezpieczającym są nieadekwatne do niniejszego postępowania (por. postanowienie TK z 24 października 2001 r., sygn. SK 28/01, OTK ZU nr 1/A/2002, poz. 8, s. 118). Powołane przez wnioskodawców przepisy służą zabezpieczeniu roszczeń, których można dochodzić przed sądem powszechnym lub przed sądem polubownym (art. 730 w związku z art. 732 i art. 755 k.p.c.). Z oczywistych względów wskazane przepisy nie znajdują zastosowania w postępowaniu przed Trybunałem Konstytucyjnym, którego kognicja obejmuje badanie aktów normatywnych pod kątem zgodności z przepisami Konstytucji." Czy Trybunał Konstytucyjny na wniosek PO wydał postanowienie sprzeczne ze swoim wcześniejszym postanowieniem w sprawie zabezpieczenia powództwa w toku trwania postępowania przed TK? Wszystko na to wskazuje, że tak.
 • @Jasiek 23:55:04
  Śmieszy mnie obłuda i fałsz PO jak mówią o zamachu na Trybunał Konstytucyjny i ogólne mówienie o dyktaturze i końcu demokracji. A co oni robili przez osiem lat w koalicji z PSL. Czy oni nie obsadzali najważniejszych urzędów Państwa swoimi ludźmi. Obłuda i fałsz. A czy nie po to ludzie wybrali Prawo i Sprawiedliwość by samodzielnie sprawowała rządy? To panowie i panie posłanki nie da się skutecznie rządzić zachowując ludzi dawnego systemu na stołkach. To jest naturalna wymiana kadr. Przestańcie w tych waszych stacjach telewizyjnych kłamać. Jestem za tym , za czym jest wielu Polaków! Jestem zdecydowanie za likwidacją TK. Jestem za likwidacją leśnych dziadków , którzy wbrew zasado od lat angażują się w POlitykę , mimo ,że powinni być apolityczni. Taki Rzepliński + jego dwóch kolesiów. To jest powód by to zlikwidować , a nie wydawać takich pieniędzy na fasadę "demokracji"!
 • @s.r. 60 l. 09:24:38
  Już to pisałem, ale chętnie powtórzę raz jeszcze, zresztą piszę to już od przynajmniej 8 lat, otóż nikt inny tak skutecznie nie obniża rangi:
  - konstytucji
  - demokracji
  - prawa
  - przyzwoitości
  - wreszcie samego TK jak on sam!
  By nie być gołosłownym podam hasłowo przykłady jego KOMPROMITACJI:
  - abonament RTV
  - waloryzacja świadczeń kwotowa
  - OFE
  - SKOK-i Wczoraj pytałem ale nikt nie odpowiedział więc ponawiam pytanie:
  kogo reprezentował prezes TK i v-ce prezes oraz jeden sędzia TK w pracach nad czerwcową nowelizacja ustawy o TK. Ci panowie występowali w komisjach sejmowych, w senacie, w mediach. Kogo reprezentowali?? Czy własne osoby/ czy powagę TK/ czy... sam nie wiem?. Kiedy byli bezstronnymi arbitrami a kiedy stroną zainteresowaną? TK będzie debatował nad ustawą której niema. Przypomnę że sejm w listopadzie unieważnił ustawę z czerwca tego roku a więc tej ustawy już niema więc jak można rozstrzygać za zgodność z konstytucją ustawy której niema? To Platforma Obywatelska UPOLITYCZNIŁA Trybunał Konstytucyjny, uczyniła z niego swój BASTION, narzędzie o walki z rządem PiS i prezydentem. Po to "grzebała" w ustawie o TK ( w czerwcu) wraz z Bronkiem Komorowskim i niektórymi sędziami TK. Przypominam, że 14 sędziów TK jest z nadania PO-PSL-Palikot. A jakby im było mało, to wybrali sobie 5 "zapasowych " sędziów, którym mandat skończy się dopiero za kadencji nowego Sejmu - tylko po to aby, broń Boże, nie zostali wybrani jacyś przyzwoici i apolityczni luzie do TK. Jeśli ktokolwiek zepsuł zasady demokracji, upolitycznił Trybunał Konstytucyjny-to są to ci, którzy teraz najgłośniej drą japy w "obronie demokracji"- czyli Platforma Obywatelska i jej skrzydło-Nowoczesna.!!!
 • @wercia 11:41:21
  Amerykański "Washington Post" przyłączył się do niemieckich mediów i zaatakował rząd Beaty Szydło za to, że ma ambicje przywrócić Polsce podmiotowość. Nie byłoby w tym może nic zaskakującego, wszak nie jest to pierwszy atak zagranicznych mediów na polski rząd, gdyby nie fakt, iż autorem tekstu jest Jackson Diehl - bliski znajomy Anne Applebaum (żona Radka Sikorskiego), któremu platformiana ekipa w 2014 roku wręczyła Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi (sic!).

  Jackson Diehl w tekście zatytułowanym "Polska niepokojąco przechyla się w prawo", oprócz standardowej krytyki rządu Beaty Szydło za sam fakt posiadania ambicji odmiennych od prezentowanych przez Ewę Kopacz, napisał też m.in., że PiS przejął kontrolę nad Trybunałem Konstytucyjnym. Widać wyraźnie, że ten publicysta "Washington Post" jest albo poważnie niedoinformowany, albo pisze po złości. Wszak nawet jeśli PiS obstawi 5 sędziów, którzy wejdą na miejsce wybranych w wyniku majowo/czerwcowego skoku ekipy PO na Trybunał, to nadal w składzie TK będzie zasiadało aż 10 sędziów wybranych przez Platformę i PSL. Nie wiem zatem, gdzie to wspominane "przejęcie kontroli"? Bo jakby nie spojrzeć 10 jest większe o 5 o całe 100 proc.

  Lęk o "wolność i demokrację" w Polsce tego amerykańskiego publicysty może mieć jednak nieco inne podłoże. Okazuje się bowiem, że Jackson Diehl jest bliskim znajomym Anne Applebaum, czyli żony Radka Sikorskiego. Co więcej - w 2014 roku otrzymał on od rządu Platformy Obywatelskiej Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi za "wybitne zasługi na rzecz wspierania przemian demokratycznych w Polsce". Pojawia się zatem pytanie - czy przypadkiem Diehl nie odwdzięcza się okrągłostołowej ekipie pisaniem w amerykańskiej prasie krytycznych wobec rządu Szydło artykułów, które następnie są wielokrotnie cytowane i wałkowane przez polskojęzyczne media w kraju jako rozważania zagranicznego mędrca i autorytetu? Czy poprzez wręczanie honorów i odznaczeń ekipa broniąca układu III RP nie kupowała sobie przychylnych głosów, jako zabezpieczenia i medialnej maczugi na ewentualne rządy PiS?
 • @Kula Lis 65 11:57:02
  Nie inaczej. Une widzą przez kaprawe oczy tylko interes. Będą ujadać na tzw.wszelki wypadek, aby Polska rzeczywiście była tylko żerowiskiem dla nich. 8-letnie rządy peło doprowadziły Polskę do takiego stanu, że trzecim najbogatszym przedsiębiorstwem w RP jest Biedronka, a poza tym h..j. d..pa i kamieni kupa jak się wyraził jeden z ministrów. Nawet na NEonie wyraża się aktualnie troskę o finanse Państwa (a skąd oni wezmą na te emerytury, i dodatki?) bez zadania sobie trudu celem sprawdzenia, ile kasy z Polski ucieka. Przyzwyczajenie do merdialnych doniesień, a przede wszystkim do opisu wybranych zdarzeń, zakorzeniło się już w podświadomości myślących, zdaje się ludzi.
 • @wercia 12:48:36
  Prof. Zoll musiał wiedzieć, że odchodząca władza z PO robi zamach na TK. Dlatego milczał.Musiałem sprawdzić w konstytucji i ustawach, czy coś się nie zmieniło z ustrojem Polski, bo wieczorem 1 grudnia byłem przekonany, że żyjemy w monarchii. A królem jest prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego, były rzecznik praw obywatelskich i były szef Państwowej Komisji Wyborczej. Gdyby profesor Zoll powiedział narodowi tylko to, jak i co ma myśleć, byłoby pół biedy, bo to każdy może. I każdy sam ponosi odpowiedzialność za ośmieszanie się. Ale prof. Zoll pouczył wszystkich pętaków będących obecnie u władzy w Polsce, że na niczym się nie znają i fatalnie wykonują swoje funkcje. I mniej więcej powiedział, co powinno się zrobić, żeby on był zadowolony. Ponieważ wcześniej prof. Zoll nie wypowiadał się tak kompleksowo i autorytatywnie o żadnej władzy urzędującej w RP III, i nie mówił, jakie są warunki brzegowe, żeby uznał on, iż spełnione są jego wysokie kryteria, przyjąłem, że właśnie został królem. Tylko król, ewentualnie cesarz jest bowiem w stanie i prawie ustawić na baczność wszystkie władze w Polsce i wskazać im swoje wymagania.
  Prof. Zoll musiał interweniować z wysokości swego prawniczego, czyli najwyższego majestatu i autorytetu, bo władzę w Polsce przejęli nie ci, co trzeba. Gdy rządziła PO i naginała wszystko, co dało się nagiąć, przegiąć i wygiąć, profesor Zoll godnie milczał. No, ale wtedy nie musiał stawać się królem, gdyż wszyscy wiedzieli, jaki jest naturalny i uświęcony porządek rzeczy. Tym bardziej wiedzieli, że to prof. Zoll pisał im najpierw prawo karne, a potem pracował nad nową ustawą o Trybunale Konstytucyjnych, który poprzednia władza przyjęła niemal w ostatniej chwili. Za te prace nad zreformowanym TK bardzo chwalił prof. Zolla obecny prezes trybunału prof. Andrzej Rzepliński. Jest zatem oczywiste, że zmieniona w czerwcu 2015 r. ustawa o TK nie może mieć żadnych istotnych wad. Wprawdzie grzebali przy niej posłowie, ale prezes Rzepliński uznał, że dzieło wyszło z tego obronną ręką. I to dzieło jest przyczyną wielkiej zadymy, bo na jego podstawie PO wybrała sobie awansem nowych członków TK. Czy w tej sytuacji prof. Zoll mógł powiedzieć złe słowo o nowej ustawie czy o samym trybunale? Oczywiście, że nie. Czy powinien się wypowiadać o własnym dziecku, choćby tylko przysposobionym? Oczywiście, że tak, ponieważ prof. Zoll może się wypowiadać o wszystkim bez wyjątku. Jego po prostu nie dotyczą żadne ograniczenia i z definicji nigdy nie popada w konflikt interesów.
  Jako król Polski prof. Zoll słusznie wytknął parlamentowi, prezydentowi i rządowi, że prowadzą Polskę ku Białorusi, a nawet w Warszawie może jest już gorzej niż w Mińsku. Prof. Zoll to wie, bo na Białorusi rządzi nieobyty satrapa w gumofilcach, a on jest królem oświeconym, co najmniej tak jak Stanislaw August Poniatowski. I taki oświecony władca od razu widzi, że nad Wisłą nadchodzi totalitaryzm i tyle. Jedyną demokratyczną instytucją na tym zamordystycznym padole był Trybunał Konstytucyjny, ale uzurpatorzy z PiS się na niego zamachnęli. No i ostani bastion demokracji pada, więc Jego Wysokość prof. Zoll nie może się temu bezczynnie przyglądać. Dlatego alarmuje, poucza i wzywa do opamiętania. I wyznacza standardy, bo jako król i najwyższy autorytet prawny ma bezpośredni kontakt i gorącą linię nie tylko z prawniczym absolutem, ale z wszystkim, co można sobie wyobrazić jako byt najwyższy. A Trybunał Konstytucyjny w dotychczasowej formie był ziemską (i szczęśliwym zbiegiem okoliczności także polską) emanacją najwyższego bytu. Choćby dlatego, że prof. Zoll był w latach 90. jego prezesem, a ostatecznie pomagał uczynić go instytucją doskonałą.
  Pożartowałem, a teraz kilka zdań poważnie. Zajadłość i histeria rozpętane wokół nowej ustawy o TK pokazują, że spodziewająca się wyborczej klęski władza PO-PSL chciała sobie zostawić taki przyczółek i bastion, z którego można by paraliżować wszystkie władze i uniemożliwiać im rządzenie. To, co zrobiono z TK nie było żadnym przypadkiem czy skutkiem ubocznym. Było absolutnie świadomie zaplanowane przez polityków PO. I ten plan musiał być widoczny dla każdego jako tako rozgarniętego prawnika, a już obowiązkowo dla sędziów Trybunału Konstytucyjnego, kandydatów na sędziów i oczywiście jego dawnych prezesów, w tym prof. Andrzeja Zolla. Gdyby chodziło o demokrację i niezależność TK, wszyscy oni powinni bić na alarm, bo mieliśmy do czynienia ze skrajnym upolitycznieniem trybunału. Ale na alarm nikt nie był, czyli uznano, że takie skrajne upolitycznienie jest po prostu niezbędne. Miała to być ta bomba zostawiona w systemie, żeby nic istotnego nie dało się zrobić. Nic dziwnego, że nowa władza chciała tę bombę rozbroić. Styl tego rozbrajania to już zupełnie inna sprawa, co nie zmienia faktu, że ta bomba została podłożona. I to jest istota sprawy, a nie dyrdymały o zagrożeniu demokracji, zamordyzmie i drugiej Białorusi. Trzeba dodać, że Zoll należał do "komisji" Michnika, która nie wiadomo jakim prawem i na czyje zlecenie grzebała przez miesiące w archiwach SB, po czym je opuściła nie wydając żadnego komunikatu o tym co wygrzebała, nie informując co wyniosła, na czyj temat, po prostu zeszli, pogrzebali, a to co wygrzebali zabrali dla siebie. Chciałbym, żeby powołano w sejmie Komisję, która spróbowałaby zbadać co też komisja Michnika, w tym Zoll, wynieśli, co ewentualnie zniszczyli, i co gdzieś tam trzymają, gdyby co. Polskę trzeba ODBLOKOWAĆ! Aby to zrobić, trzeba zlikwidować TK oraz zdelegalizować PO, PSL, ZLEW jako partie przestępcze, mafijne! Ponadto zlikwidować GW, TVN, Polsat . Zdelegalizować Fundację Batorego tak jak to Czesi zrobili a niedawno Ruscy a Sorosa uznać za persona non grata. To samo z Fundacją Adenauera a za żydami Aaronem Bucholtzem vel Balcerowiczem i Langmanem vel Lewandowskim rozesłać listy gończe! Czas rozliczyć tych podpalaczy Polski Ojczyzny uczciwych Polaków. Decyzje podjęte z naruszeniem prawa od początku są nieważne a tak postąpiło PO majstrując przy TK w poprzedniej kadencji sejmu. Agenturalne media są w amoku dążą do obalenia legalnie wybranej władzy PiS. Mogą sobie "apelować", "wnioskować" a nawet prosić i to wszystko ! Królowa Nauk/Matematyka się kłania! Osiem lat PiS apelował, wnioskował, prosił, domagał się i PO/PSL dokumentnie olewało opozycję sejmową bo "naród dał im legitymację" [ wielokrotnie słyszałem te słowa z ust polityków PO/PSL ! No to teraz niech łobuzy poczują jak to jest gdy naród dał PiS-wi jeszcze "większą legitymację" do sprawowania władzy w imieniu narodu ! Brawo PiS, brawo Ja !
 • @wercia 12:48:36
  Jak w czerwcu była łamana konstytucja w tej sprawie przez PO i towarzystwo TK media milczały, nocne głosowania nad prywatyzacja lasów, media milczały, a PiS jest wg nich zły, porównują to do Korei itp..to jest chore...ale co zrobić jak już 90%mediów w kraju jest w rękach niemieckich...to oni za was decydują, oni wam podpowiadają jak żyć, jak się kłócić, kto dobry a kto zły...najbardziej mi żal tych pseudo dziennikarzy, reporterów, redaktorów itp którzy za 3,5-8 tys netto miesięcznie są w stanie sprzedać kraj, ludzi, narodowość mimo że się tutaj urodzili, wychowali i żyją...brak kręgosłupów moralnych i głupota! Blady strach w Niemczech przed repolonizacją mediów. A "Zapowiedzi polskiego rządu brzmią jak zapowiedź wywłaszczenia" aj waj! http://media.wdolnymslasku.pl/cache/32/13/32132bc1a3b9bd1df07dc1fb54529adc.jpg Niemieccy potentaci prasowi panicznie reagują na zapowiedź repolonizacji mediów w Polsce. Dla utrzymania swoich ogromnych wpływów zamierzają wykorzystać struktury Unii Europejskiej i zapowiadają walkę podobną do tej, którą stoczyli na Węgrzech z Viktorem Orbanem.
  Deutsche Welle ostrzega, że polski rząd „celuje w niemieckich wydawców”. Obok przekształcenia mediów publicznych w narodowe niekomercyjne instytucje kultury, którymi kierować będą jednoosobowe zarządy, chodzi również o zmiany w strukturze własności mediów pod kątem „repolonizacji”. Mowa jest o częściowym „wyparciu niemieckich wydawców” z rynku, „odkupieniu od nich udziałów”, tworzeniu „polskich mediów”. Odpowiednia ustawa zapowiadana jest na początek przyszłego roku

  — relacjonuje w alarmistycznym tonie dw.com. Jak podkreśla portal, „zapowiedzi te mają prawo niepokoić niemieckich wydawców”, gdyż są oni największymi udziałowcami na polskim rynku medialnym. Dla przykładu, opanowali niemal cały rynek dzienników regionalnych i tygodników lokalnych (Polska Press/Passauer), ogromny segment kolorowych magazynów (Bauer Media – koncern ten jest również właścicielem RMF). Wielkie udziały w rynku mediów posiada w Polsce także koncern Burda (m.in. „Focus” „InStyle”, „Elle”) oraz Axel Springer (m.in. „Fakt”, „Sport”, „Newsweek”) — przypomina dw.com.

  Koncern wydający tygodnik, którym kieruje Tomasz Lis, w reakcji na zapowiedź repolonizacji mediów w Polsce, powołuje się na prawo unijne.

  Deutsche Welle przytacza wypowiedź rzecznik Axel Springer SE w Berlinie. Pokładamy nadzieję w tym, że Polska, jako kraj członkowski UE, w dalszym ciągu będzie się kierować zasadami demokracji i wolnej gospodarki rynkowej. Do tego należą także wolność wypowiedzi i wolność prasy jako podstawowe wartości w Europie — stwierdza Manuel Adolphsen.

  Konfrontacyjnie wypowiada się również Horst Roeper z Instytutu Formatt w Dortmundzie, przedstawiany jako medioznawca i ekspert w dziedzinie koncentracji mediów. Zapowiedzi polskiego rządu brzmią jak zapowiedź wywłaszczenia. Ich realizacja wydaje się trudna w obliczu prawa europejskiego, które chroni zagranicznych inwestorów

  — twierdzi Roeper.

  Powołuje się przy tym na sytuację na Węgrzech, gdzie Viktor Orban chciał obłożyć 50-procentowym podatkiem niemiecki koncern medialny RTL Klub. Spółka poskarżyła się Komisji Europejskiej, a ta wymogła na węgierskim rządzie wycofanie się z zamiaru.

  Jak podaje Deutche Welle, na alarm bije także Niemiecki Związek Dziennikarzy (DJV). Szef tej korporacji, Frank Ueberall, w histerycznym tonie komentuje zawieszenie w TVP Karoliny Lewickiej po jej skandalicznym wywiadzie z wicepremierem Piotrem Glińskim. To przedsmak tego, co może grozić dziennikarzom w Polsce, kiedy wykonują swoją pracę — ocenia Ueberall.

  Odnosząc się do zapowiedzi wyparcia zagranicznych inwestorów z polskich wydawnictw prasowych, rzuca: Nacjonalizacji mediów nie można pogodzić z wolnością osiedlania się w Europie. Czyżby redaktor Ueberall zamierzał osiedlić się w Polsce, by czytać tu polskojęzyczną niemiecką prasę? JUB/dw.com
  Żródło: http://wpolityce.pl/media/273455-blady-strach-w-niemczech-przed-repolonizacja-mediow-zapowiedzi-polskiego-rzadu-brzmia-jak-zapowiedz-wywlaszczenia?strona=3
 • Niemcy WŁAŚCICIELAMI "PolskaTimes" Czyli Głosu Wielkopolski Czyli 99% WSZYSTKICH Dzienników RP !
  „Głos Wielkopolski” był kiedyś drukowany w Drukarni Św. Wojciecha przy ul. Wawrzyniaka na Jeżycach w Poznaniu i był własnością w PRL-u państwowej spółki Książka-Prasa-Ruch będąc bardziej uczciwą gazetą w Wielkopolsce niż żydokomunistyczny pro-sowiecki PROPAGANDOWY brukowiec organ prasowy KW PZPR: „Gazeta Poznańska”.

  Po 1990 roku żyd-komuchy zawłaszczyli sobie tytuł „Głos Wielkopolski” a Leszek Miller i A. Kwaśniewski za ŁAPÓWKI od Niemców sprywatyzowali ten tytuł za grosze, aby się NAKRAŚĆ, sprzedając ten tytuł dla żydoniemieckiej spółki propagandowej „Verlagsgruppe Passau GmbH” którą zarządza żyd z niemieckim obywatelstwem Simone Tucci-Diekmann.

  Od tego czasu tytuł prasowy „Głos Wielkopolski” stał się POLSKOJĘZYCZNĄ czysto ANTY-polską TUBĄ propagandową globalistów żydoniemieckich zajadle zwalczających polskość w Wielkopolsce.

  Praktycznie teraz NIE ma w całej Wielkopolsce ani jednego polskiego dziennika prasowego działającego w interesie polskim, gdyż wszystkie tytuły są opanowane przez zagraniczne koncerny, które MANIPULUJĄ politycznie jak tylko chcą, formują umysły etnicznych Polaków jak PLASTELINĘ.

  To te zagraniczne KOLONIALNE koncerny prasowe sfabrykowali takich najgorszych głupawych LEMINGÓW dających się tak łatwo wykorzystywać ekonomicznie w całej tej gównianej gangsterskomafijnej III RP degenerata sprzedawczyka szwabożyda Tuska.

  Rynek prasowy w obecnej III RP jest identyczny jak kiedyś krajach skolonizowanych w Afryce, że wszystkie NAJWAŻNIEJSZE tytuły prasowe są własnością państw kolonialnych, który też wychowuje „kolonialne elity” oraz kształtują umysły tubylców aby byli posłusznymi WASALAMI globalistów zagranicznych.

  Prasa kolonialna jak np. „Głos Wielkopolski” NIGDY NIE będzie działać w interesie etnicznych tubylców zamieszkałych w Poznaniu czy Wielkopolsce czyli etnicznych Polaków, dlatego teraz ZWALCZA ZAJADLE Narodowe Organizacje w Polsce i obawia się że Ruch Narodowy polskiej młodzieży urośnie w siłę, który PRZEGNA z Polski taki żydoniemeiecki KOLONIALNY koncern prasowopropagandowy „PolskaTimes” z jej żydoniemiecką „matką” koncernu kolonialnego „Verlagsgruppe Passau GmbH” ograbiającym Polaków z pieniędzy w Polsce i działającym na SZKODĘ Polaków w Polsce.

  Koncern „Verlagsgruppe Passau GmbH” wykupił od żydopostkomunistów rządzących w Polsce, którzy gardzą Polakami i RAZEM pragną utrzymać Polskę na poziomie kraju WASALNEGO, wyzyskiwanego ekonomicznie czemu służą, następujące przez nich WYKUPIONE tytuły prasowe :

  1. Polska Dziennik Bałtycki – Gdańsk,
  2. Polska Dziennik Łódzki – Łódź,
  3. Polska Dziennik Zachodni – Katowice,
  4. Polska Kurier Lubelski – Lublin
  5. Polska Gazeta Krakowska – Kraków,
  6. Polska Głos Wielkopolski – Poznań,
  7. Polska Gazeta Wrocławska – Wrocław.

  ANTY-polska władza „warszawki” na czele z gangsterska przestępcza „platforma obywatelska” oraz banda postkomunistów SLD oraz PSL z szwabożydem Tuskiem i Pawlakiem na czele w lutym 2009 podjęli decyzję o likwidacji dziewięciu lokalnych wydań polskich NIEZALEŻNYCH polskich wydawnictw:

  „Polska Białystok”
  „Polska Gazeta Opolska”
  „Polska Kielce”
  „Polska Koszalin”
  „Polska Kujawy”
  „Polska Lubuskie”
  „Polska Olsztyn”
  „Polska Rzeszów”
  „Polska Szczecin”.

  Ponadto ZLIKWIDOWALI tygodniki mazowieckie wydawane przez lokalne wydawnictwo prasowe „Nasze Miasto”.

  Także od marca 2009 roku ZLIKWIDOWALI tygodnik „Magazyn Rodzinny”, który KOLONIALIŚCI z „PolskaTimes” dołączyli do głównego kolonialnego czasopisma opanowanego przez żydów i Niemców o nazwie „Polska” który robi etnicznych Polaków przysłowiowego KONIA oraz kształtuje LEMINGÓW w Polsce i tym DURNOWATYM skorumpowanym Poznaniu. http://media.wplm.pl/pictures/wp/photo/2011-10/630/531/krauze_orzel.jpg Rzetelna informacja w TV o tym kto jest właścicielem poszczególnych tytułów (w formie powtarzanej reklamy?) połączona z apelem o unikanie kupowania takiej prasy zmieniłaby sporo na rynku medialnym jak sądzę. RSW Książka-Prasa-Ruch „prywatyzował” m.in. obecny prezes TVP Janusz Daszczyński ( zdaje mi się, że tak się ten jegomość nazywa), który zachował na redaktorskich stanowiskach: Lisa, Kraśkę, Tadlę, Lewicką i innych manipulatorów. Za pomysł polonizacji mediów – ogromne brawa i podziękowania. Jakoś tak głupio się czuje człowiek, gdy o ważnych dla Polski sprawach, dowiaduje się z prasy niemieckiej, choć redagowanej po polsku, a więc tworzonej, redagowanej przez volksdeutschów, no ale to zawsze ichni punkt widzenia
 • Niemcy Są WŁAŚCICIELAMI Prasy I Mediów W Polsce - MIAŻDŻĄ ŚWIADOMOŚĆ Polaków!!!
  Kondycja rynku prasy w III RP – analiza z 2010 r.

  Rynek prasy w Polsce na podstawie danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy:

  „Władza oznacza rozrywanie umysłów na strzępy i składanie ich ponownie według obranego przez siebie modelu” – George Orwell.

  W III RP jest wydawanych 237 tytułów czasopism płatnych, których w miesiącu 44,2 mln jest sprzedanych egzemplarzy i 42 dzienniki, których razem sprzedaje się 2 mln dziennie, łącznie z tymi, które są prenumerowane do bibliotek i urzędów.

  49 najbardziej poczytnych czasopism sprzedaje się w skali miesiąca łącznie w liczbie 34,5 mln egzemplarzy, a 4 dzienniki w liczbie 1 mln dziennie.

  Ciekawostką jest to, że 9 z 49 czasopism to te związane w których jest drukowany programem telewizyjnym lub dotyczące seriali, co stanowi 9,9 mln sprzedanych egzemplarzy miesięcznie czyli 29%

  Tych najczęściej kupowanych w III RP 42 z tych 49 czasopism i 3 z 4 dzienników, czyli odpowiednio 86% i 75% są wydawane przez następujące ZAGRANICZNE(najczęściej NIEMIECKIE) wydawnictwa:

  1. Agora SA (ok. 38% kapitał żydów zamieszkałych w III RP, a reszta przez żydów z New Yorku)
  2. Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. (kapitał niemiecki)
  3. Polskapresse sp. z o.o. (kapitał niemiecki w ramach grupy Verlagsgruppe Passau)
  4. Wydawnictwo Bauer sp. z o.o., Spółka komandytowa (kapitał niemiecki)
  5. Gruner+Jahr Polska (kapitał niemiecki)
  6. Phoenix Press (kapitał niemiecki w ramach grupy Bauer Media Group)
  7. Marquard Media Polska (kapitał szwajcarski)
  8. Burda Media Polska Sp. z o.o. (kapitał niemiecki)
  9. Edipresse Polska (kapitał szwajcarski)
  10. Presspublica sp z o.o. (w 51% kapitał brytyjski, 49% Skarb Państwa)

  PROPAGANDA NIEMIECKA posiada OLBRZYMIĄ siłę OGŁUPIANIA i dodajmy ZAWSZE ją MIAŁA – od Krzyżaków, po rozbiory, II wojnę światową i DZISIAJ !

  Polacy zamieszkali w III RP są już tak ogłupieni i wykołowani, że już nie potrafią się sprzeciwić oczywistemu ich RABUNKOWI przez zagraniczny kapitał, który wspierają polskojęzyczne media oraz maksymalnie skorumpowany aparat administracji państwowej przez gangsterskie gangi polityczne tzw. partię oraz oczywiste AGENTURY opłacane przez koncerny zagraniczne-międzynarodowe nazywane „organizacjami pozarządowymi”.

  Środki masowego przekazu, zwane skrótowo mediami, stanowią dziś najważniejszy czynnik STEROWANIA społeczeństwem. Służąc przez te media WYBRANEJ władzy, wspomagają jej godne i niegodne działania oraz rozpowszechniają i utrwalają ŚWIATOPOGLĄD uznany przez NICH za JEDYNIE słuszny, który działa w INTERESIE NIEMIEC ze stratą dla polskich obywateli.

  Inny sposób działania ZAGRANICZNYCH koncernów prasowych w Polsce i zdobywania przez nie nowych rynków jest prosty. Polega na tym, że tworzy się polskojęzyczną MUTACJĘ zachodniego tytułu, nowy tytuł lub KUPUJE STARY, by następnie poprzez olbrzymią kampanię reklamową i dumpingową cenę zdobywać czytelników, a gdy konkurencja, czyli pismo krajowe, padnie, podnosi się cenę i zostaje się MONOPOLISTĄ.

  Kiedy NACZELNY jakiegoś POLSKOJĘZYCZNEGO dziennika wydawanego w III RP dostaje parę tysięcy Euro pensji od NIEMIECKIEGO koncernu grasującego w Polsce, to taki „naczelny” przestaje zwracać uwagę, czy to, co proponuje jego gazeta, jest DOBRE dla kraju tubylców czyli polskich obywateli, zgodne z polską racją stanu.

  Będzie z całą mocą występował za całkowitą niczym nie skrępowaną „wolnością” dla ZAGRANICZNEGO obcego kapitału, wyprowadzania 100% zysków z Polski, NIE płacenia podatków w Polsce.

  Taki naczelny gazety POLSKOJĘZYCZNEJ w III RP zawsze występuje za najszerszym WYKORZYSTANIEM polskiego zaplecza na rzecz NIEMCÓW i będzie OŚMIESZAŁ , NISZCZYŁ nurty niepodległościowe w gazetach znajdujących się jeszcze w rękach polskich, będzie zwalczał PRO-POLSKIE partie polityczne, będzie WALCZYŁ z tymi, którzy mówią o przerażającej korupcji w polskiej gospodarce lub SERWILIZMIE elit politycznych w Polsce na rzecz interesów zagranicznych, będzie przeciw lustracji lub PRZECIW zwalczaniu ZŁODZIEJSTWA oraz wspierał ZADŁUŻANIE Polski w niemieckich bankach lub UE lub z New Yorku …

  Albo, jak czynią gazety wychodzące na Śląsku lub Pomorzu należące do Passauer Neue Presse lub innych NIEMIECKICH będzie OŚMIESZAĆ prawa Polski do tych ziem wspierając ROSZCZENIOWCÓW z Niemiec !!!.

  Polski system informacyjny i medialne ośrodki w obecnej III RP przestały panować nad sytuacją bo zostały ZAWŁASZCZONE przez OŚMIORNICĘ kapitału ZAGRANICZNEGO, usiłującego zmusić, aby Polacy PRACOWALI na OBCYCH jak w kraju KOLONIALNYM w XIX wieku w Afryce, a wiadomo, że dobrze skoordynowane działania informacyjne mogą obecnie służyć nowym formom uzależnienia, podboju Polski „bez dobywania miecza”.

  NIESTETY, ale „polska władza” przekupnych SERWILISTÓW w III RP „warszawki” jako POPYCHADŁA zagranicznego kapitału zwłaszcza ta w ostatniej dekadzie doprowadziła do takiej sytuacji, że główne źródła przepływów informacyjnych w Polsce, które powinny być źródłami procesów wiążących nasz system społecznogospodarczy w jeden sprawny mechanizm pracujący na POMYŚLNOŚĆ polskich obywateli, znajdują się obecnie POZA granicami kraju.

  Oznacza to, że i źródła rzeczywistej władzy nad Polską też się TAM znajdują ZA GRANICĄ, co działa z oczywistą SZKODĄ dla polskich obywateli obojętnie gdzie oni mieszkają !!!
 • @wercia 12:48:36
  Bojkotujmy te żydoniemieckie mendia i nie kupujmy tych gazet widocznych na foto Polacy! Dość żydoniemieckich kłamstw ! https://youtu.be/oyTV092wuf0
 • @wercia 12:48:36
  Np. założyciel RMF FM był straszliwie tłamszony w III RP i tym samym zmuszony do sprzedaży swej stacji radiowej za kadencji KRRiT z nadania upaińskiego AWS i potem aszkenaziolskiego SLD-UP: http://fanfm.strefa.pl/a/?a=19,2
  Tak oto – od zwycięstwa tzw. solidaruchów i potem w 2001 r najemni pachołcy SSowieccy zbudowali nad Wisłą… niemiecki faszyzm multi-medialny :(((
 • @Kula Lis 65 14:16:18
  Dziękuję za info wzbogacające dyskusję - problem polskojęzycznych mediów zagraża bowiem naszej podmiotowości.
  Pozdrawiam.

  P.S. A Niemiaszki to u siebie ograniczyły zagraniczną własność w mediach do max 40%...
 • @wercia 12:48:36
  ” Mowa jest o częściowym „wyparciu niemieckich wydawców” z rynku, „odkupieniu od nich udziałów”, tworzeniu „polskich mediów”. --- ” [„Po 1990 roku żyd-komuchy zawłaszczyli sobie tytuł „Głos Wielkopolski” a Leszek Miller i Izaak Stolzman vel A. Kwaśniewski za łapówki od Niemców sprywatyzowali ten tytuł za grosze, aby się nakraść, sprzedając ten tytuł dla żydoniemieckiej spółki propagandowej „Verlagsgruppe Passau GmbH” którą zarządza żyd z niemieckim obywatelstwem Simone Tucci-Diekmann.” - „RSW Książka-Prasa-Ruch „prywatyzował” m.in. obecny prezes TVP Janusz Daszczyński ( zdaje mi się, że tak się ten jegomość nazywa), który zachował na redaktorskich stanowiskach: Lisa, Kraśkę, Tadlę, Lewicką i innych manipulatorów.”]

  Jak widzimy żydoomuchy sprzedawały nie swoje jak to już we krwi i zwyczaju mają, w zamian za napiwki. Polskie prawo przewiduje dla złodziei cały wachlarz kar, z przepadkiem mienia włącznie. Żydzi z niemieckim obywatelstwem, którzy kupili za grosze polskie media dopuścili się paserstwa. Polskie prawo przewiduje dla paserów kary, oraz obowiązek zwrotu zakupionego dobra pochodzącego z kradzieży.
  Wychodzi ma na to, że niczego tu "odkupować" nie ma potrzeby – wystarczy najpierw przeprowadzić procesy złodziei, z karami przewidzianymi w kodeksie karnym II RP, czyli dla złodzieja, który był urzędnikiem państwowym do kary śmierci i przepadku całego mienia, niezależnie od tego, na kogo zostało przepisane, a potem skonfiskować mienie paserów. Być może trzeba będzie wprowadzić stan wyjątkowy na okres tych procesów do czasu wykonania wyroków.
 • @wercia 12:48:36 co Ty na to?
  http://wf2.xcdn.pl/files/15/11/26/574260_2b4l_nostra_aetate_47_tg_4.jpg Przypominam: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”! Rabini w Episkopacie, biskup w Synagodze, zaproszony Mufti olał te występy. (wideo)

  ​Wspólne uroczystości z okazji 50. rocznicy deklaracji „Nostra aetate” z udziałem ambasador Izraela w RP Anny Azari i przedstawicieli Episkopatu Polski odbyły się dziś (26.11.2015) w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski i w synagodze Nożyków w Warszawie. Mały Asyż w Warszawie

  Tomasz Gołąb

  zobacz galerię http://religie.wiara.pl/doc/2844798.Maly-Asyz-w-Warszawie#gallery-2844897

  – Niech z serca każdego człowieka wyparte zostaną słowa podział i wojna – modlił się bp Władysław Cisło w synagodze im. Nożyków w Warszawie w 50. rocznicę deklaracji „Nostra aetate”. Rabin Michael Schudrich oraz bp Mieczysław Cisło w synagodze im. Nożyków poprowadzili modlitwy o pokój
  – Życie w dzisiejszym świecie nie jest łatwe. Napięcia między przedstawicielami różnych religii wymagają, by budować przyjacielskie stosunki – powiedziała Anny Azari, ambasador Izraela w RP, która uczestniczyła w spotkaniu przedstawicieli judaizmu i katolicyzmu z okazji 50-lecia deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich „Nostra aetate”.

  W spotkaniu wziął udział Michael Schudrich, naczelny rabin Polski, oraz abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Nie mógł przybyć na nie zaproszony Mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce Tomasz Miśkiewicz. Gości powitał w siedzibie konferencji Episkopatu Polski sekretarz generalny bp Artur Miziński, po którym głos zabrał rabin Naftali Ruthenberg z Izraela.

  – Deklaracja „Nostra aetate” była wydarzeniem rewolucyjnym we wzajemnych stosunkach żydów i katolików – ocenił uczony, podkreślając że dokument, który był efektem Soboru Watykańskiego II, ogłoszony 28 października 1965 r., pozwolił Kościołowi otworzyć się na judaizm. – Historycznie jednak ten proces dopiero się rozpoczął i miną całe pokolenia, zanim zaowocuje – dodał, akcentując, że coraz częściej i głębiej żydzi i katolicy zgadzają się co do wartości, które dzielą, szanując jednocześnie głębokie różnice, które sprawiają że te dwie religie nie są tożsame.

  Abp Stanisław Gądecki oraz rabin Michael Schudrich odczytali następnie słowa Psalmu 15 i rozważali werset z księgi Wyjścia (Wj 22,20): „Nie będziesz gnębił i nie będziesz uciskał cudzoziemców, bo wy sami byliście cudzoziemcami w ziemi egipskiej”.

  Dalsza część spotkania odbyła się w warszawskiej synagodze im. Nożyków, gdzie modlitwy poprowadzili rabin Michael Schudrich oraz bp Mieczysław Cisło, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem.

  – To nasz mały Asyż – mówił nawiązując do zainicjowanych przez Jana Pawła II spotkań przedstawicieli różnych religii bp M. Cisło. – Niech z serca każdego człowieka wyparte zostaną słowa „podział” i „wojna”. Odnów, Panie, serca i umysły, aby słowem, które pozwala nam się spotykać było zawsze słowo „brat”, a stylem naszego życia słowo „shalom” – modlił się prosząc, by już nigdy „na naszej ziemi nie było nienawiści i pogardy”.

  Tekst deklaracji Soboru Watykańskiego II „Nostra Aetate”
  List pasterski Episkopatu Polski z okazji 50. rocznicy „Nostra aetate”
  Za: http://religie.wiara.pl/doc/2844798.Maly-Asyz-w-Warszawie https://youtu.be/8rzGH4IJmyg Ps... Ładne wydarzenie kulturalne. Teraz trzeba tylko poczekać na jasny przekaz biskupów, w jaki sposób ma wyglądać to otwarcie się na Judaizm. Po 50 latach już czas na wyartykułowanie tego co nas łączy a co dzieli, oraz ustalenie co z tych dwóch elementów wynika . Może Kościół katolicki w Polsce, powinien się wycofać z przestrzeni publicznej i narodowej, by zrobić miejsce dla oddziaływania kultury żydowskiej, a może nie. Może warto wzmacniać gminy żydowskie w ramach duszpasterstwa katolickiego, a może nie. Uznać realny zbawczy charakter religii judaistycznej, równy chrześcijaństwu, a może nie. Mija 50 lat, a nikt nie odpowiedział na pytanie, czy przejście z chrześcijaństwa na Judaizm jest czymś dobrym, złym, obojętnym. Nie mogło być inaczej. Bp. Mieczysław Cisło to TW. "RZYMIANIN"! A buzi? W synagodze Nożyków rabini nożyki otwierają na chrześcijan… Mufti stwierdził zapewne, że nie będzie się bratał i całował z przedstawicielem najbardziej zbrodniczej religii. Ciekawe, że dziennikarze nie pofatygowali się do Muftiego i nie uzyskali oświadczenia, dlaczego nie brał udziału w tej szopce. To jest bardzo ciekawe wobec narzucanego zewsząd multi-kulti i multi-ekumenizm. Czy wobec tego głupiego ekumenizmu mamy zapominać o zbrodniach popełnionych na naszych przodkach? Czy mamy zapomnieć o zadośćuczynieniu jakie są nam winni owi zbrodniarze, zasłaniający się "potrzebą pojednania"? Ja takiej potrzeby nie odczuwam, żeby całować się ze zbrodniarzami i potomkami zbrodniarzy. Wręcz przeciwnie. Nie widzę miejsca dla nich na polskiej ziemi. Oni nie mają prawa przebywać na ziemi Polaków, Polskiej Ziemi! Wszystkie zdjęcia z tej hutzpy pod podanym poniżej linkiem! http://religie.wiara.pl/gal/spis/2844897.Rabini-w-Episkopacie-biskup-w-Synagodze
 • @wercia 12:48:36 Brawa dla Minister!
  http://www.pch24.pl/images/min_mid_big/mid_39742.jpg Ważna deklaracja minister edukacji: „Nie wpuszczę seksedukatorów do szkół!”..Nie wpuszczę seksedukatorów do szkół. Zewnętrzne zespoły są zagrożeniem dla dzieci, bo ich nie znają. Mogą im tylko zaszkodzić. Trzeba szanować intymność młodych ludzi. Poza tym wychowanie jest po stronie rodziców. To rodzic jest najważniejszy – zapowiedziała minister Anna Zalewska w rozmowie na łamach najnowszego numeru tygodnika „wSieci”.
  Szefowa resortu edukacji po raz kolejny zadeklarowała podjęcie kroków zmierzających do tego, by to rodzice decydowali, czy ich sześciolatek ma pójść do szkoły, czy zostać z zerówce. W opinii minister Anny Zalewskiej konieczne jest rozprawienie się z absurdalnymi zalecaniami jakie znalazły się z rozporządzeniu o zdrowym żywieniu.  – Nie może być tak, że dzieci nie chcą jeść szkolnych obiadów, bo są niesmaczne. Nie chcę jednak, żeby do szkoły wróciło jedzenie śmieciowe. Kluczowa jest też edukacja dzieci i rodziców. Chcemy z ministrem zdrowia uszczknąć coś z pieniędzy, zapisanych w ustawie o zdrowiu publicznym, przeznaczonych na promocję zdrowego życia, tak, by można było przekierować część tych środków na edukację w szkołach. Mam też pomysł, by znaleźć medialnych kucharzy, jak Jamie Oliver i przygotować lekcje, które on prowadził w Wielkiej Brytanii, czyli np. jak przygotować zdrowego hot-doga, itp. – mówi Zalewska  Minister w rozmowie z Dorotą Łosiewicz opisuje także co zastała w resorcie, którym przyszło jej kierować: „Zastałam tu straszne „Bizancjum”. – Po co mi 16 samochodów? Mam największy gabinet ze wszystkich ministrów, tu jest kilka pokoi, w tym coś na kształt sali kinowej, wielka łazienka. Myślę jak to sensownie zagospodarować. Na pewno będę miała gdzie przeprowadzać szerokie konsultacje społeczne i przyjmować pikietujących. Chcemy wrócić do koncepcji rozmów stolikowych Lecha Kaczyńskiego. Nie da się dyskutować o każdym elemencie edukacji osobno, bo młodego człowieka trzeba widzieć w całości – od przedszkola do matury i stworzyć spójny system” – mówi nowa szefowa MEN.
  Read more: http://www.pch24.pl/wazna-deklaracja-minister-edukacji—nie-wpuszcze-seksedukatorow-do-szkol—,39742,i.html#ixzz3tAIG0pVc Ps...Taka będzie Rzeczypospolita, jakie jej młodzieży chowanie. Brawo Pani Minister. PiS zdecydował się też na nieprzedłużanie programu in vitro z pieniędzy podatników, składki NFZ, ze względu na koszty! (Koniec z rządowym programem in vitro...Program leczenia niepłodności metodą in vitro będzie kontynuowany tylko do połowy przyszłego roku i wtedy zostanie zakończony – zapowiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Na razie nie przedstawiono jeszcze szczegółów rezygnacji z programu.

  Zapowiedź ministra o rezygnacji z programu padła w czasie posiedzenia sejmowej komisji zdrowia.

  Jak informowała w ubiegłym miesiącu „Gazeta Polska Codziennie”, rządowy program in vitro jest nie tylko bardzo drogi (średnio 50 tys. zł na jedno dziecko, które urodzi się żywe), ale też wyjątkowo nieskuteczny.

  Od początku trwania, czyli od lipca 2013 r., w jego ramach stworzono 51 933 zarodków ludzkich. Liczba ta jednak, choć imponująca, wcale nie przekłada się na faktyczną liczbę narodzin. W ciągu blisko dwóch i pół roku dokonano 24 719 procedur sztucznego zapłodnienia, z których tylko 8564 zakończyło się ciążą, a 3143 urodzeniem dziecka. Przerażająco wysoki jest natomiast wskaźnik poronień (30 proc.) – w ramach realizacji programu doszło do 1349 „samoistnych poronień”.). Niby małe, a cieszy :))
 • @wercia 12:48:36 wysłałem do TK!
  „Trybunał Prostytucyjny won za Don!”, „Stop nagonce na rząd” - demonstracja pod Sejmem...Kilkadziesiąt osób z Klubu Gazety Polskiej, Stowarzyszenia Solidarni 2010 i Ruchu Kontroli Wyborów manifestowało pod Sejmem przeciwko zawłaszczaniu Trybunału Konstytucyjnego przez układ związany z byłym rządem. Domagano się dymisji sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Skandowano: „Precz z układem w Trybunale”, „Skorumpowani sędziowie do dymisji”. Manifestujący zbierają się ponownie dziś wieczorem od godz. 17.30 również pod Sejmem.

  - Protestujemy przeciwko rozkładowi wymiaru sprawiedliwości, który psuje się od głowy. Sędziowie trybunału konstytucyjnego utracili całkowicie mandat publiczny i moralny do sprawowania tak dużej władzy w postaci sędziego Rzeplińskiego czy np. sędziego Tulei. Sędziowie Trybunału konstytucyjnego nie mogą być sędziami we własnej sprawie - mówiła Ewa Stankiewicz, która razem z szefową warszawskiego klubu GP Agnieszką Zdanowską były głównymi organizatorkami zgromadzenia.

  ​Arogancja prezesa TK, który ucieka z Sejmu. Chamska odzywka w kierunku dziennikarki. WIDEO

  Stankiewicz dodała, że "nie możemy pozwolić, żeby powtórzyła się sytuacja z 2007 roku, musimy wesprzeć Prezydenta i rząd nie możemy zostawić ich samych. Zło dzieje się, kiedy dobrzy ludzie nie reagują".

  Protestujący przynieśli transparenty, na których mogliśmy czytać: „Trybunał Prostytucyjny won za Don!!!”, „Precz z układem w Trybunale”, „Stop nagonce na rząd”, „Prezydent RP Andrzej Duda Ratujmy Polskę”, http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2015/144905670111150873499.jpg Na jednym z transparentów wypisano „dokonania” obecnych sędziów TK.
  „Skorumpowani sędziowie Trybunały Konstytucyjnego wszyscy do dymisji za zniszczenie demokracji i łamanie konstytucji.
  1. Napisali ustawę w której przewidzieli dla siebie większą władzę
  2. Przygotowali prawo pod obalenie demokratycznie wybranej władzy
  3. Zamierzają sądzić we własnej sprawie.”
  Wszystko wraz z komentarzami o waszej żydokurewskiej swołoczy wraz ze zdjęciami pod linkiem: http://niezalezna.pl/73499-trybunal-prostytucyjny-won-za-don-stop-nagonce-na-rzad-demonstracja-pod-sejmem PiS ma moje całkowite poparcie, trzeba wypalić to qurestwo do korzeni, żeby nawet źdźbło nie zostało bo odrośnie, rozwalić ten trybunał żydokomunistyczny ! Wyczyścić do jednego Wymiar Sprawiedliwości czyli opcja ZERO! a wy żydobolszewickie pomioty z TK możecie tylko wyć aj waj do swego Jahwe! !
  Należy jak najszybciej odciąć lewactwu magdalenkowe ryje od koryta . Jeżeli PiS tego nie zrobi to kto ??. Żydobolszewicy, ichni pomiot, złodzieje i oszuści powinni siedzieć za kratami a nie na wysokich stanowiskach finansowanych suto przez polskiego podatnika! .
 • @@@!
  Są oświadczenia majątkowe posłów. Bankowiec (żydorumuńska przybłęda nawiasem mówiąc) Ryszard Petru milionerem!!! (ciekawe gdzie, u kogo, za co takiego majątku się dorobił ten gówniarz?)Dziś opublikowano oświadczenia majątkowe wszystkich posłów. W Sejmie jest wiele nowych twarzy, więc szczególne zainteresowanie budzi majątek nowych parlamentarzystów. Np. Ryszarda Petru - lidera Nowoczesnej - który, jak się okazuje, jest milionerem.

  43-letni Ryszard Petru ma na koncie - w trzech bankach - prawie milion złotych. Ale oprócz tego zgromadził też spore zapasy gotówki w obcych walutach: 156 tys. euro i 166 tys. dolarów. Ma też ok. 150 tys. zł w papierach wartościowych.

  Na tym nie koniec. W skład majątku lidera Nowoczesnej wchodzi też mieszkanie (193 m kw.) o wartości 870 tys. zł oraz dwa inne lokale - 54- i 60-metrowy - wycenione odpowiednio na 240 tys. zł i 100 tys. zł.

  Ryszard Petru ma też samochód Volvo XC60 z 2014 r. Jak sprawdziliśmy - ceny takiego auta, w zależności od silnika i wyposażenia - wahają się od 140 do 220 tys. zł.

  W czasie kampanii wyborczej wyszło na jaw, że mimo tego lider Nowoczesna PL, przed wybuchem kryzysu finansowego, zapewniał w mediach, że zadłużanie się w szwajcarskiej walucie jest idealnym rozwiązaniem swój kredyt we frankach jakoś szybko przewalutował. http://orka.sejm.gov.pl/osw8.nsf/0/FB4FE2372D4B2FECC1257EFB006D5719/%24File/OSW8P_296.pdf Ps...To nie jest rzetelne oświadczenie majątkowe tej żydorumuńskiej przybłędy ucznia żydów Aarona Bucholtza, vel l. Balcerowicza i Sorosa. Do tego co podane bezwzględnie należy dodać, że jest właścicielem studiów telewizyjnych TVP, TVN i Polsat. Normalnie pierdu z nich nie wychodzi, tam jest dokarmiany i poprzez darmową reklamę z każdym dniem, ba z każdą godziną, minutą... majątek żydorumunuńskiej przybłędy się powiększa. Niech mi ktoś wytłumaczy jak to możliwe by facet w wieku 43 lat posiadał prawie dwa miliony o ile nie więcej? Uważam, że samo oświadczenie nie wystarczy a prokuratura powinna z urzędu żądać udokumentowania tak dużej kasy, bo tak na zdrowy rozum... studia skończył załóżmy mając średnio 24 lata a dodać staż różne niezbyt jak na ówczesnej Polsce - czyli w latach 90-tych - zarobki miał lat ok. 30-ci. Pokażcie mi więc kto uczciwą pracą dorobi się ok. 2 milionów przez 10-13 lat!? Dodam, że nikomu nie zazdroszczę a jestem już na emeryturze, pracowałem w transporcie wodnym, oraz ponad 10 lat za granicą - można powiedzieć, że z najlepszymi w Polsce zarobkami - mam 3-kę dzieci wykształconych - i one nigdy wg mnie w życiu takiej fortuny się nie dorobią chociaż wszyscy uczciwie pracują. Powiedzcie, gdzie w Warszawie można kupić 193 m2 za 870 tys. złotych, a te mniejsze, odpowiednio za 240 tys. i za 100 tys. - w cenie między 4000 a 4500??? Bardzo chętnie kupię. Bo z tego co się orientuję to ceny na Tarchominie zaczynają się dużo wyżej! Chętnie składając się z Rodziną kupimy za tą cenę - wszystkie na raz. Ps..No proszę i to wszystko z pracy rąk na umowie śmieciowej jako doradca Tuska. Musiałby przez 20 lat odkładać miesięcznie ok. 20.000 zł żeby złożyć te 5 milionów. Widać nie jadł, nie pił nie płacił czynszu, nie ubierał się. No chyba, że swetry kupował? Ot taki żarcik. Ot łebski 20 latek musiał być w latach 90-tych, ot żydowska kiepełe!. Dobry wujaszek żydek Aaron Bucholtz vel L. Balcerowicz z żydem Sorosem go przygarnął pod swoje skrzydła i tak już potem tylko w górę. Służba nie drużba jak mawiają.
 • Szefa TK czeka dyscyplinarka?
  Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro chce wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego „Wypowiadał się w mediach o sprawach które TK dopiero będzie rozstrzygał” - mówił Ziobro.
  Andrzej Rzepliński co najmniej kilka razy zapomniał chyba, że jest sędzią i to sędzią Trybunału Konstytucyjnego i chodząc po mediach wypowiadał się na temat spraw, które będą dopiero przedmiotem rozstrzygnięcia i koncentrują uwagę opinii publicznej – mówił na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.
  Jednocześnie minister sprawiedliwości zwracał uwagę, że sytuacją skandaliczną jest fakt, że sędzia mógłby chodzić do mediów i jeszcze przed zapadnięciem wyroku mówić, jaki on ma być.
  Jeżeli prezes sądu udaje się do radia czy telewizji i w programie wydaje już wyrok nie czekając na przeprowadzenie w procesowym trybie stosownych czynności, które ustawa przewiduje; jeśli nie zważa na konsekwencje wypowiedzi i zachowań - to mamy do czynienia z bardzo poważnym uchybieniem etyki sędziowskiej i etosu sędziowskiego - oświadczył Zbigniew Ziobro. Ps.... Już widzę konsternację koszernego nieogolonego knura jak to u nich w zwyczaju Rzeplińskiego-bezcenne. I takimi decyzjami pokazywać społeczeństwu kierunek ku prawości i w końcu normalności ! Choć dla mnie to za mało. Powinni po tym co pokazał TK z jego szefem, zaorać. Szukać większości konstytucyjnej i próbować od czasu do czasu głosować coś z doskoku, ale mając rozmowy z brakującą liczbą 30 posłów do 307. Musi ktoś być z PSL i PO, co zgodzi się na zmiany, dostając w zamian nietykalność przy rozliczaniu karnym iw szybkim trybie całkowicie skasować Trybunał Konstytucyjny ten wątpliwy prezent zbrodniczej żydomatrioszki Margulisa vel Wolskiego. Postać koszernego knura Andrzeja Rzeplińskiego zapamiętałem szczególnie z dwóch istotnych dla społeczeństwa powodów: 1) obiecał na początku 2012 r. "prezydętowi" analfabecie Nadszogunowi czyli Bronisławowi Komorowskiemu rozpatrzenie w trybie pilnym przez TK jego zapytania, czy ustawa z dnia 13 stycznia 2012 r. o waloryzacji kwotowej emerytur i rent wypłacanych z FUS jest zgodna z Konstytucją RP. Jak wiemy nie zostało to spełnione, gdyż sprawa trafiła na wokandę TK dopiero 19 grudnia 2012 r; 2) wspomniany koszerny knur Andrzej Rzepliński w międzyczasie wystąpił do Donalda Tuska z zapytaniem, jakie skutki finansowe dla budżetu państwa spowoduje fakt, gdy TK uzna wymienioną ustawę z 13 stycznia 2012 r. za niekonstytucyjną.
  Nietrudno więc było przewidzieć, że w obliczu wspomnianych „usłużnych działań” najsłabsza grupa społeczna (emeryci, renciści) mogła spodziewać się najgorszego scenariusza. Tak się też stało, bo poprzednie wyroki TK z roku 1999 i 2001 wskazujące na to, że tzw. "waloryzacja kwotowa" nie jest zgodna z Konstytucją RP, nagle w 2012 r. "okazała się", że jest zgodna z Konstytucją! W wyniku tego skandalicznego wyroku TK (w głosowaniu sędziów TK w stos. 9:5, jeden z sędziów był nieobecny), minister finansów koszer Vincent Rostowski "zaoszczędził" na najsłabszej grupie społecznej do budżetu kwotę prawie 3 miliardów złotych, a ci ludzie, którzy mieli podstawę świadczenia wyższą od kwoty 1480 brutto – STRACILI BEZPOWROTNIE PODWÓJNIE! Nie bez kozery w tym miejscu chciałem przypomnieć te skandaliczne, niegodziwe zdarzenia. Miał w tym aktywny udział omawiany koszerny knur Andrzej Rzepliński! Przy okazji: w internecie była informacja o tym, że ten sędzia "utopił" 10 mln. w banku Amber Gold. Pytanie, skąd ta suma. Może nam Polakom publicznie w TV wyjaśni czy jako sędzia z pensją ok.18 000 zł mógł zaoszczędzić 10 mil. zł i je wtopić jak jego córunia 300 tys$$$ nie mogąc dodatkowo pracować na innym stanowisku!
  Może ten pan powinien zostać posiadaczem jedynie "Kapitału" jego krajana po zaroście i macy Karola Marksa. Pod dobroduszną twarzą, prawie jak z klubu Pickwicka, kryje się przebiegły i perfidny człowiek, oczywiście koszerny knur Rzepliński. Moim zdaniem, muszą być jego pewne powiązania z poprzednim mafijnym rządem. Ostatnio media doniosły, że jego córeczka wspólnie z córunią "Bula" założyły fundację. Bardzo łatwo sprawdzić, czy nie otrzymała funduszy od swojego "tatuńcia". A więc...., uważam, że należy "prześwietlić" każdego z tych tak "szanujących" prawo sędziów TK! a jako relikt "ustępującej" i zabezpieczającej się na przyszłość żydokomuny natychmiast TK zlikwidować!
 • @Kula Lis 65 14:57:01 DODATEK!
  In vitro już bez refundacji! Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział zakończenie rządowego programu in vitro. Zamknięcie programu planowane jest na czerwiec. Oznacza to, że zabiegi in vitro nie będą dłużej refundowane z budżetu. Jak wynika z ustaleń RMF FM wszystkie kliniki stosujące in vitro w kraju mają teraz założony limit zabiegów, które będą refundowane do końca czerwca. Wyczerpanie tego limitu będzie oznaczało brak możliwości uzyskania refundacji z budżetu państwa. Zgodnie z działającym aktualnie programem, którego zakończenie zapowiedział minister zdrowia, obecnie rząd refunduje trzy próby zapłodnienia metodą in vitro. Wstrzymujemy przyjęcia nowych par do programu in vitro – zapowiedziała w rozmowie z RMF FM jedna z klinik w Białymstoku. Jak pary chcą in vitro, to mogą za to zapłacić same. Oczywiście gdy będą miały własne środki bez oglądania się na cudze pieniądze... Ps..I...Małe wyjaśnienie: Tu nawet nie o to czyli o pieniądze chodzi. Wiadomo z badań statystycznych, że dzieci z in-vitro obarczone są wadami, często są kalekami. Z powodu fuszerki klinik, które to przeprowadzają. A fuszerka polega na tym, że cała ta procedura jest żywcem wzięta z rozrodu zwierząt (krów) i nie jest naukowo zbadana w stosunku do człowieka. Podobnie nieodpowiedzialnie było, jak ktoś pamięta, z chorobą wściekłych krów, karmionych białkiem padłych zwierząt. Kliniki o tym doskonale wiedzą, ale zabezpieczają się przed dochodzeniem odszkodowania zmuszając pary do wyrzeczenia się go z góry, a tym samym - przeniesienia kosztów leczenia ułomnych dzieci na społeczeństwo. Moim zdaniem - wystarczy obarczyć kliniki odpowiedzialnością za "produkt" i sprawa sama się rozwiąże, nawet nie wnikając w etyczną stronę sprawy. Czy to "leczenie niepłodności"? Nie, bo nawet kliniki twierdzą, że inseminację prowadzą laboranci, a nie lekarze ...W programie IN VITRO nie chodziło o leczenie niepłodności, stąd tak niski odsetek ciąż zakończonych urodzeniem dzieci, a o farmakologiczną, eksperymentalną stymulację owulacji i wybitnie opłacalny handel ludzkimi embrionami. Mamuśki i niedoszłe mamuśki, które poddawały się tej procedurze, czasem nawet wielokrotnie, nie mają bladego pojęcia co się stało z ich embrionami, czy trafiły do hodowli tkanek i narządów, w charakterze potencjalnych dawców czy do produkcji leków i kosmetyków, krótko mówiąc "na mydło".
  Kobiety w tym programie były traktowane gorzej niż krowy w zielonogórskim PGR przez inseminatora ojca "redachtora" Tomasza Lisienki vel Lisa! Ps..II...Także i oto..chodzi...by nie szkodzić! http://www.pch24.pl/images/min_mid_big/mid_39670.jpg Dziecka nie da się "usunąć" – jego komórki pozostają w ciele matki. Potwierdziły to badania...Fakt przedostawania się do organizmu dziecka komórek matki znany był od dawna. W ostatnim czasie naukowcy potwierdzili ostatecznie, że tajemnicza wymiana odbywa się także w drugą stronę. Komórki dziecka przedostają się do organizmu matki. Pozostają w nim na wiele lat. Pozostawanie komórek dziecka w organizmie matki fachowo nazywa się embrionalno-matczynym mikrochimeryzmem. Na trop jego istnienia naukowcy wpadli już sto lat temu. Wówczas to niemiecki patomorfolog Christian Georg Schmorl odkrył w tkance płucnej matek obecność komórek płodowych. Wówczas były to jednak trudne do potwierdzenia poszlaki. Potwierdzono je ostatecznie dopiero w tym roku, a wyniki ukazały się w pracy opublikowanej na łamach „Molecular Human Reproduction”. Sprawę spopularyzowały w ostatnim miesiącu amerykańskie media. Komórki matki i dziecka przechodzą przez łożysko. W ciele matki – wątrobie, śledzionie i skórze – trwają nawet przez kilkadziesiąt lat. Znane są nawet przypadki pozostawania męskiego DNA w mózgach 94 – letniej zmarłej kobiety. Podobny mechanizm występuje zdaniem badaczy w mózgach 63 procent zmarłych kobiet. Obecność komórek dziecka w organizmie matki „pomagają” w walce z niektórymi chorobami. Jak pisze Joanna Bątkiewicz-Brożek na łamach „Gościa Niedzielnego”, gdy wątroba zaczyna chorować „dzięki komórkom płodowym uruchamia się mechanizm odbudowy tego narządu”. Komórki te mogą pomagać także w walce z nowotworami i reumatoidalnym zapaleniem stawów. Obecność komórek dziecięcych w organizmie matki wpływa nie tylko na zdrowie. Jak pisze dziennikarka „Gościa Niedzielnego” „(…) jeśli dobrze się zastanowić – co fakt, że dziecko zostawia nam niejako w spadku swoje komórki w tylu miejscach może oznaczać? Po pierwsze, tak po ludzku, że kobieta nigdy nie rozstanie się ze swoim potomkiem. Wiadomo, że dzieci nosimy w sercu, że je kochamy całym sobą – w kontekście odkrycia naukowców nie bez kozery mówi się często o matczynej nadopiekuńczości. Fakt, że emocjonalną zależność od dzieci potwierdza nauka przyprawia o dreszcz wzruszenia”.
  Źródła: Gość Niedzielny, medonet.pl
  mjend
  Read more: http://www.pch24.pl/dziecka-nie-da-sie-usunac—jego-komorki-pozostaja-w-ciele-matki,39670,i.html#ixzz3sydbkgFQ
 • @Kula Lis 65 17:25:10
  " Wiadomo z badań statystycznych, że dzieci z in-vitro obarczone są wadami, często są kalekami. Z powodu fuszerki klinik, które to przeprowadzają."

  Nie jestem specjalistą, ale na "zdrowy rozsądek" to wcale NIE musi być WINĄ klinik.

  Dlaczego?

  Otóż "100% zdrowa biologicznie" para ludzi rozmnaża się NATURALNIE. I bez problemów. I te dzieci będą "statystycznie zdrowe".

  Co jednak, gdy nie ma owych "100%" - czyli któreś (oboje) z rodziców jest "lekko uszkodzone" genetycznie komórki rozrodcze? (w sposób nie ujawniający się nawet w normalnym życiu).
  Następują poronienia (odrzucenie przez organizm matki "niekompatybilnego" płodu), lub w ogóle nie dochodzi do zapłodnienia.

  A teraz "my" chcemy być mądrzejsi od "natury" / Boga (co kto woli).

  I tu zaczyna się ruletka: albo DNA drugiego rodzica "poprawi" wadliwy fragment (zdrowe dziecko), albo go NIE poprawi (chore, może w sposób ukryty, dziecko), albo wręcz DODA swoje "błędy" do DNA...

  I w TYM upatrywałbym "statystycznie chorych" dzieci z in-vitro.
  [nie wykluczając "niedbalstwa" dla kasy]

  Czyli remedium byłoby zdrowsze życie (w tym szczególnie pożywienie).
  Albo choćby adopcja.

  Inaczej (ja) widzę ludzi jako gatunek chory (coraz bardziej) lub wymierający.
 • @laurentp 19:31:53
  małżonka jest mikrobiologiem, stąd znam temat. Co do odżywiania to masz rację, obecne roczniki nigdy nie dożyją moich, mojej Mamy lat, karmione chemią + stres związany z pracą, etc... Już u 30 latków wysiadają stawy biodrowe, kwalifikują się do endo, zawały, zaćma, etc...co było nie do pomyślania w moim roczniku... Mógłbym wymieniać. Moje dzieci były odżywiane jak my przez swoich rodziców, więc o ich zdrowie się nie martwię, jak i swych wnucząt, ponieważ powielają to jak my ich karmiliśmy.
 • @laurentp 19:31:53
  Natura/Bóg eliminuje jednostki nienadające się, ktoś nie może mieć dzieci, bo po prostu nie powinien ich mieć.. invitro jest sprzeczne z naturą/Bogiem..

  Wymierająca to jest Biała Rasa ludzka, pozostałe mają się dobrze.. to jest celowe..
 • @@@!
  Posłanka PiS miażdży PO: "Przypomnijcie sobie kto kandydował z waszych list w 2005! czy nie był to przypadkiem niejaki Andrzej Rzepliński, profesor prawa?". Przypomnijcie sobie kto kandydował z waszych list w 2005 roku, czy nie był to przypadkiem niejaki Andrzej Rzepliński, profesor prawa?
  — pytała z mównicy sejmowej posłanka PiS Anna Paluch podczas burzliwej debaty, podczas której wybierano sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jak wymachiwaliście tą Konstytucją, to którą? Tą, którą złamaliście w czerwcu czy tą którą złamaliście dziś?
  — pytała Paluch, przypominając Platformie jak wyglądał wybór sędziów w Parlamecie za czasów rządów PO-PSL.
  Chciałabym państwu odświeżyć pamięć, a młode posłanki zachęcić do przestudiowania stenogramów z 8 października, kiedy były wybierane kandydatury, o które państwo tak wojujecie
  — mówiła Paluch, przypominając że „ówczesny punkt porządku obrad obejmował tylko wystąpienia posłów, przedstawiających kandydatów.
  Nie było debaty klubowej. Ani jeden przedstawiciel Klubu nie zabrał głosu, a już nie mówię, by ktokolwiek z posłów mógł zadać pytanie. W imieniu klubu zabierał głos tylko jeden poseł
  — przypomniała.
  Proszę sobie przypomnieć. Nie pamięta wół jak cielęciem był
  — dodała. https://youtu.be/8L5qr43Whpw
 • @Kula Lis 65 16:56:19
  ,,Andrzej Rzepliński co najmniej kilka razy zapomniał chyba, że jest sędzią i to sędzią Trybunału Konstytucyjnego i chodząc po mediach wypowiadał się na temat spraw, które będą dopiero przedmiotem rozstrzygnięcia i koncentrują uwagę opinii publicznej – mówił na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro."

  Tak postępuje prezes Trybunału Konstytucyjnego? To co wyprawia reszta?
  To jest kompletne dno.
 • @Lotna 11:20:17
  Tak się zachowują świnie odrywane od koryta… Wrzask, pisk, krzyk i tupanie raciami…świńskimi nogami..Zabrakło tylkożydówki HGW,która mogła rozdać swoim, plastykowe butelki po wodzie, jak kiedyś naiwnym pielęgniarkom przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, aby było głośniej. Właśnie PO pokazała swoje oblicze ! To nie posłowie, to banda zdziczałych świń, którym zabrano koryto – z którego żarły 8 lat na koszt Polaków !! Afery tej koalicji przerosły wszystkie razem wzięte w 25 letnim okresie – niby wolnej Polski !! POkazali swoje niesamowite chamstwo, obłudę i zakłamanie !! Przez 8 lat naginali prawo do swoich potrzeb – a właściwie – dawno to prawo zdeptali, tak jak i konstytucję !! Teraz podnieśli tę zdeptaną przez siebie konstytucją i wrzeszczą, bezczeszcząc miejsce, w którym znaleźli się z woli wyborców !!! Czy wyborcom tej zgrai nie jest wstyd ?? Przecież to PO złamała prawo wybierając przed odejściem tych sędziów do TK i każdy Polak to widzi !! Szkoda, że Nowoczesna i PSL sprzymierzają się ze złodziejami i oszustami z PO przeciwko wybranemu przez polskie społeczeństwo Prezydentowi, rządowi i partii PiS. Po prostu pokazali swoje oblicze !! Czy Kukiz też będzie z nimi ??? A miał walczyć o sprawiedliwą Polskę !! A jak się czują ci "obrońcy prawa" z UJ, przewodniczący TK i wszyscy pseudo prawnicy – jak żyd Zoll i pseudo dziennikarze – jak syn starszego oborowego czyli inseminatora świń, krów w zielonogórskim PGR Lisienko vel Lis i im podobni ?? Nie czują jeszcze wstydu ?? Może obejrzą sobie to widowisko PO w sejmie !! Warto zobaczyć, usłyszeć i zapamiętać !! To nie są normalni ludzie. PO w sejmie – to zachowania poniżej wszelkiej krytyki, ohyda, chamstwo i walka hien o utracone koryta !!! Można po tej debacie wyciągnąć daleko idące oszołomskie wnioski, że jest wielu posłów w sejmie nowej kadencji, dla których nowoczesność zaczęła się od brania szwabskich jurgieltów...i ciężko pracują …
 • @Lotna 11:20:17
  Najciekawsze jest to, że sędzia TK twierdził, że ustawa nie ma znaczenia przy powoływaniu sędziów TK, bo ustawa zasadnicza jest wiążąca. W tym momencie TK zawisł! Konstytucja mówi wyraźnie, że:

  Art. 197. Organizację Trybunału Konstytucyjnego oraz tryb postępowania
  przed Trybunałem określa ustawa.

  Skoro według sędziego ustawa nie jest wiążąca to co robi art 197 w ustawie wiążącej?

  Jednym słowem: Trybunał Konstytucyjny zawisł!

  Druga sprawa:
  Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym mówi w art 5 punkt 6

  6. Odmowa złożenia ślubowania jest równoznaczna ze zrzeczeniem się
  stanowiska sędziego Trybunału.

  Nie pisze kto odmawia złożenia ślubowania, czy sędzia czy prezydent. Złożenia, czyli aktu proceduralnego - inaczej mówiąc, to wyrażenie nie określa podmiotu.

  Jak Platforma Obywatelska chce się tłuc na prawne kruczki to właśnie trafiła jak kosa w kamień.

  Specjalnie wziąłem Konstytucję i ustawę o Trybunale Konstytucyjnym do analizy, bo wcześniej mi się nie chciało.

  Mogę stwierdzić tylko jedno.
  Trybunał Konstytucyjny właśnie zawisł!

  MAŁO TEGO!

  Konstytucja mówi, że:

  2. Prezesa i Wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego powołuje Prezydent
  Rzeczypospolitej spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne
  Sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

  Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym mówi:

  Art. 15. 1.
  Prezesa i wiceprezesa Trybunału powołuje Prezydent Rzeczypospolitej spośród dwóch kandydatów przedstawionych na każde stanowisko
  przez Zgromadzenie Ogólne.
  2. Kandydatów na stanowisko prezesa lub wiceprezesa Trybunału wybiera
  Zgromadzenie Ogólne spośród sędziów Trybunału, którzy w głosowaniu tajnym
  uzyskali kolejno największą liczbę głosów. Wybór powinien być dokonany nie
  później niż trzy miesiące przed upływem kadencji urzędującego prezesa lub
  wiceprezesa. W przypadku opróżnienia stanowiska prezesa lub wiceprezesa
  Trybunału wyboru kandydatów dokonuje się w terminie jednego miesiąca.

  W przypadku prezesa Trybunału Konstytucyjnego można go wybrać w każdej chwili przez prezydenta. Oznacza to, że z automatu poprzedni traci stanowisko prezesa, ale nie stanowisko sędziego. Jest ewentualność, że sam opróżni stanowisko, ale to co powyżej przytoczyłem daje możliwość powołania nowego prezesa i z automatu poprzedni traci je.
 • @Lotna 11:20:17
  449,7 miliardów złotych zmarnowały i zdefraudowały oraz rozkradły w ciągu ostatnich ośmiu lat rządy Platformy Obywatelskiej i PSL – wynika z opracowania Fundacji Republikańskiej, opartego m.in. na tych utajnionych raportach Najwyższej Izby Kontroli. Czyli Kwiatkowski grał na dwu instrumentach, zabezpieczał się, choć i tak mu to nie pomoże, wyleci po nowym roku. Tę i tak szokującą liczbę zwiększa szereg innych pomniejszych działań i zaniedbań, które skutkowały marnotrawstwem publicznych pieniędzy.
 • @Lotna 11:20:17
  Czyli ten bezprawny "wyrok" do kosza na śmieci!
  Co z tym orzeczeniem? Czy Trybunał złamał prawo? Sędziów było za mało? ZOBACZ zapisy ustawy! Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wywołuje wiele emocji, ale bynajmniej nie kończy sprawy. Obecnie należy zadać pytanie, czy orzeczenie jest w ogóle wiążące. Ustawa o TK wskazuje jednoznacznie, w jaki sposób TK powinien orzekać w tak ważnych sprawach, jak ustawa o Trybunale Konstytucyjnym.
  Artykuł 144 ustawy o TK mówi:
  Trybunał orzeka:
  1) w pełnym składzie w sprawach:
  a) zgodności ustaw przed ich podpisaniem i umów międzynarodowych przed ich ratyfikacją z Konstytucją,
  b) stwierdzenia przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz powierzenia Marszałkowi Sejmu tymczasowego wykonywania obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
  c) zgodności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych,
  d) sporów kompetencyjnych między centralnymi konstytucyjnymi organami państwa,
  e) w których skład orzekający Trybunału zamierza odstąpić od poglądu prawnego wyrażonego w orzeczeniu wydanym w pełnym składzie,
  f) o szczególnej zawiłości lub doniosłości;
  Choć kolejny punkt tego samego artykułu wskazuje, że „o uznaniu sprawy za szczególnie zawiłą albo o szczególnej doniosłości rozstrzyga Prezes Trybunału z własnej inicjatywy lub na wniosek składu orzekającego”, wydaje się, że ustawa o Trybunale Konstytucyjnym wypełnia znamiona sprawy „o szczególnej zawiłości lub doniosłości”. A jeśli tak, to – zgodnie w umową – Trybunał w tej sprawie powinien orzekać „w pełnym składzie”.
  Jak czytamy w kolejnym artykule ustawy o TK:
  3 Orzekanie w pełnym składzie wymaga udziału co najmniej dziewięciu sędziów Trybunału.
  http://wpolityce.pl/p/343849 Z powodu upłynięcia kadencji kilku sędziów TK, a także z racji wyłączenia trzech innych sędziów, którzy brali udział w pracach nad ocenianą ustawą, Trybunał sprawę ustawy o TK oceniał jedynie w pięcioosobowym składzie. Obecnie powstaje pytanie, jak interpretować zapisy ustawy o TK. Artykuł 144 nakazuje jednoznacznie, by tak ważne sprawy, jakimi TK zajmował się w czwartek, podejmować w pełnym składzie.
  Czy to oznacza, że orzeczenie dot. ustawy zostało wydane wbrew prawu? Czy takie orzeczenie może mieć moc wiążącą? Kto powinien to ocenić? Jak widać orzeczenie TK każe stawiać kolejne pytania… Ps...Czyli TK orzekł, że ustawa nad którą pracował między innymi Prezes TK jest niekonstytucyjna, ale uwaga - tylko w części, a więc nadal obowiązuje - ale tylko w części. Czyli tzw.ustawa częściowa!?!. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Rzepliński brał udział w "tworzeniu" ustawy, która teraz przez ten Trybunał uznana jest za niekonstytucyjną. Kombinował przeciw Konstytucji i nadal jest prezesem?!?. A tu dowody na POstawienie niezależnego, apolitycznego żydokomucha Rzeplińskiego przed sądem: Pilne! NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI PREZESA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO Z KOMOROWSKIM....http://i1.wp.com/pressmix.eu/wp-content/uploads/2015/11/Zrzut-ekranu-2015-11-26-o-15.48.34.png?resize=615%2C357

  Róża Rzeplińska córka Prezesa Trybunału Konstytucyjnego i Zosia Komorowska córka byłego Prezydenta RP są w zarządzie wypasionej fundacji STOWARZYSZENIE 61, która na sam tylko portal „Mam prawo wiedzieć” wydała 300 tys. dolarów dotacji. Portal rozsławił tatuś Zosi machając przed nosem wydrukiem w debacie prezydenckiej, swojemu kontrkandydatowi. Tatuś Zosi w grudniu 2010 r mianował tatusia Rózi Prezesem TK. http://i1.wp.com/pressmix.eu/wp-content/uploads/2015/11/Zrzut-ekranu-2015-11-27-o-20.41.25.png?resize=700%2C518 Po przegranych wyborach(prezydenckich) tatuś Rózi i Mai, drugiej córeczki z tej samej fundacji, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji [na czele] której stoi prawo blokowania każdej ustawy nowej władzy (zabezpieczenie] przed wygraną PiS).
  http://i1.wp.com/pressmix.eu/wp-content/uploads/2015/11/Zrzut-ekranu-2015-11-26-o-15.48.34.png?resize=615%2C517 Projekt wniósł tatuś Zosi, bo tata Rózi ma wszelkie uprawnienia, prócz inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zosi projekt złożył do sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL, uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów TK na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy nie miał szans dołączyć do trzódki tatusia Rózi.


  I jeszcze jeden drobiazg. Rózia ma męża, mąż ma pracę. Jest sekretarzem Miasta Stołecznego Warszawy i nazywa się Marcin Wojdat. Wszyscy są apolityczni, niezależni i uczciwi.”

  źródło: Zasłyszane w sieci :…Krótki wpis o apolityczności, niezawisłości i braku związków. http://pressmix.eu/2015/11/26/pilne-niebezpieczne-zwiazki-prezesa-trybunalu-konstytucyjnego-z-komorowski/ Stowarzyszenie Harcerskie
  Data powstania 15 kwietnia 1996
  Liczebność 400
  Zasięg działalności Warszawa, Warka, Popławy
  Siedziba ul. Hoża 57
  00-681 Warszawa
  Władze
  Naczelnik phm. Magdalena Tchórznicka
  Strona internetowa
  Portal Portal Harcerstwo
  Stowarzyszenie Harcerskie - organizacja harcerska powstała w 1996 jako organizacja harcerska kontynuująca pracę Śródmiejskiego Hufca Harcerek ZHP i Śródmiejskiego Hufca Harcerzy ZHP (działających w Warszawie).

  Jest jedną z tych organizacji harcerskich w Polsce, w których harcerz składający przyrzeczenie może wybrać jej rotę. Jedna z nich jest taka sama jak obowiązują w innych organizacjach m.in. ZHP i ZHR, a druga nie zawiera deklaracji wiary w Boga, a jedynie chęć dążenia do prawdy i sprawiedliwości jako wartości uniwersalnych. Tym samym Stowarzyszenie Harcerskie jest otwarte również na osoby niewierzące, choć otwarcie przyznaje się, że harcerstwo opiera się na wartościach chrześcijańskich.

  Stowarzyszenie Harcerskie liczy około 400 członków działających w drużynach harcerskich i gromadach zuchowych na terenie Warszawy, Warki i Popław.

  Cele statutowe
  Stowarzyszenie Harcerskie jest organizacją uznającą harcerski system wychowawczy za dobry i sprawdzony sposób kształtowania człowieka. Opiera swą działalność na treści Prawa i Przyrzeczenia harcerskiego, uważając pełnienie służby za najpełniejszy sposób samorealizacji człowieka. Obowiązkiem wszystkich członków Stowarzyszenia Harcerskiego jest pełnienie służby Polsce i bliźnim oraz, zależnie od indywidualnych przekonań, służba Bogu lub uniwersalnym wartościom - prawdzie i sprawiedliwości. Jedynym warunkiem przynależności do SH jest chęć dążenia do ideału rozumianego jako chęć zmiany na lepsze siebie i otaczającego świata.

  Najważniejszy cel, jaki stawia przed sobą Stowarzyszenie, to przyczynienie się do rozwoju młodych ludzi, aby w pełni mogli wykorzystać swoje możliwości duchowe, intelektualne, społeczne, emocjonalne i fizyczne. Tak aby mogli, w duchu tradycji narodowych, w umiłowaniu wolności, demokracji oraz poszanowaniu dla poglądów innych, jako odpowiedzialni obywatele - członkowie wspólnot lokalnych, narodowych i międzynarodowych - brać współodpowiedzialność za losy własnej rodziny, własnego narodu i państwa.

  Cele SH
  stwarzanie warunków do wszechstronnego, intelektualnego, społecznego, duchowego i fizycznego rozwoju człowieka zaspokajanie potrzeb i oczekiwań, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań swoich członków nauka decydowania, odpowiedzialności, samorządności i demokracji oraz szacunku i tolerancji dla innych ludzi i odmiennych poglądów kształtowanie zaradności, gospodarności i skutecznego działania kształtowanie nawyków higieny i aktywności ruchowej w kontakcie z przyrodą rozwijanie świadomości ekologicznej pielęgnowanie kultury i tradycji narodowych
  Władze SH
  Najwyższą władzą SH jest zwoływany co dwa lata Zjazd SH, który wybiera Naczelnictwo reprezentujące Stowarzyszenie między Zjazdami.

  W skład Naczelnictwa wchodzą:

  Naczelnik Stowarzyszenia - odpowiedzialny za reprezentowanie Stowarzyszenia Harcerskiego na zewnątrz oraz za nadzór nad działalnością hufców i jednostek działających poza hufcami, takich jak kręgi instruktorskie, szczepy itp. oraz za kształcenie instruktorów od poziomu podharcmistrza,
  Skarbnik – odpowiedzialny za majątek
  komendanci hufców;
  przedstawicielka instruktorek;
  przedstawiciel instruktorów.
  Naczelnicy
  hm. Anna Mieczyńska (1996-2000)
  hm. Marcin Wojdat (2000-2006)
  hm. Róża Rzeplińska (2006-2011)
  phm. Katarzyna Verbeek (2011-2012)
  phm. Magdalena Tchórznicka (od 2012)
 • @Lotna 11:20:17
  Potrzebna jest nowa ustawa o TK, która wyłoni Trybunał, który będzie stał na straży porządku prawnego w Polsce - powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS) po orzeczeniu ws. zgodności z konstytucją czerwcowej ustawy o TK. Jego zdaniem, decyzje Trybunału wywołują niesmak.
  Decyzje Trybunału Konstytucyjnego z trzech względów wywołują niesmak i zniechęcenie do tej instytucji, przypuszczam, (że tak) jak u większości Polaków
  — powiedział Kuchciński w czwartek dziennikarzom w Sejmie.
  Trybunał potwierdził, że została złamana konstytucja i przez wiele miesięcy TK to przyjmował, nie reagował. Wielu będzie uważało, że to jest kompromitacja Trybunału
  — powiedział marszałek Sejmu.
  Po drugie wybór pięciu sędziów TK, który został dokonany w środę przez Sejm, nie dotyczy tej (czwartkowej) decyzji TK, bo to jest decyzja dotycząca historii. Po trzecie - widać wyraźnie, że potrzebna jest całkiem nowa ustawa (o TK), jak najszybciej opracowana, która wyłoni TK, który będzie rzeczywiście stał na straży porządku prawnego w Polsce
  — ocenił Kuchciński.
  Trybunał uznał w czwartek, że niekonstytucyjny jest przepis ustawy o TK z czerwca 2015 r. w zakresie, w jakim był podstawą wyboru przez poprzedni Sejm 2 nowych sędziów TK - w miejsce tych, których kadencja wygasa w grudniu. Wybór pozostałej trójki - w miejsce sędziów, których kadencja minęła na początku listopada - był konstytucyjny. Ponadto TK uznał, że niezgodny z konstytucją jest przepis ustawy dot. zaprzysięgania sędziów TK przez prezydenta RP rozumiany inaczej niż jako zobowiązujący go do niezwłocznego zaprzysiężenia sędziów.
  8 października Sejm poprzedniej kadencji wybrał pięciu nowych sędziów TK. Trzej zostali wybrani w miejsce sędziów, których kadencja wygasała 6 listopada (w trakcie kadencji poprzedniego Sejmu), a dwaj - w miejsce sędziów, których kadencja wygasa 2 i 8 grudnia (w trakcie kadencji obecnego Sejmu).
  Według PO chodziło o zapobieżenie sytuacji, w której nowy parlament mógłby nie zdążyć z wyborem nowych sędziów i kadencje straciłyby ciągłość. Klub PiS nazwał ten wybór „psuciem państwa”. Politycy PiS oceniali również później, że PO, zmierzała do „zawłaszczenia Trybunału” po to, by blokować reformy, które ma wprowadzać rząd PiS. Prezydent Andrzej Duda nie odebrał przysięgi od wybranych w październiku sędziów.
  25 listopada Sejm nowej kadencji, głosami PiS i Kukiz‘15 uznał, że październikowy wybór sędziów nie miał mocy prawnej. W środę Sejm, przy sprzeciwie PO, Nowoczesnej i PSL, wybrał na sędziów Trybunału pięć osób, których kandydatury zgłosił PiS. W czwartek prezydent odebrał przysięgę od czterech wybranych w środę sędziów: Henryka Ciocha, Lecha Morawskiego, Mariusza Muszyńskiego i Piotra Pszczółkowskiego. Od piątej - Julii Przyłębskiej - prezydent ma odebrać ślubowanie po upływie kadencji sędziego, którego zastąpi ona w Trybunale.
 • @Lotna 11:20:17
  Info do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego:
  Trybunał Konstytucyjny ocenił przepis, w oparciu o który byli wybierani trzej sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. I w tym zakresie my nie kwestionowaliśmy konstytucyjności tego przepisu, ale dobre obyczaje. Oni też zostali wybrani po wyborach, ich kadencja wygasała 6 listopada. Oni też zostali wybrani na zapas.
  Trybunał Konstytucyjny nie odniósł się, bo nie mógł się odnieść, do uchwał, które wydał Sejm w sprawie stwierdzenia braku mocy prawnej wyboru 5 sędziów TK. To jest wewnętrzna procedura Sejmu. Sejm zarzucał uchwałom o wyborze sędziów z października naruszenie procedur, pomieszanie porządków prawnych.
  **W moim przekonaniu procedura wyboru sędziów została zakończona wczoraj, i wyborem w Sejmie i złożeniem ślubowania przed prezydentem przez na razie 4 sędziów.
  TK ocenił przepisy ustawy z 25 czerwca. Sejm zarzucił naruszenie procedury przy wyborze sędziów w październiku i do tego Trybunał się nie odnosił, ponieważ Trybunał nie ocenia ani wykonania prawa, ani nie ocenia wewnętrznych uchwał Sejmu. Na pytanie, co dalej, Ast odpowiedział:
  Prezydent niezwłocznie przyjął ślubowanie od wczoraj wybranych sędziów. To jest pytanie do prezesa TK, bo wiem, że dziś 4 sędziowie zgłosili się do pracy. Pewnie jest to też kwestia decyzji prezydenta, ale to są też pytania pana prezydenta. Ja jako przedstawiciel Sejmu mogę powiedzieć, że wczoraj została zakończona procedura wyboru sędziów, wybrano pięciu sędziów, od czterech prezydent odebrał ślubowanie.
 • @Lotna 11:20:17
  Trybunał uznał, że majstrowanie Platformy było "częściowo" niekonstytucyjne! Przewodnicząca składu orzekającego sędzia Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz ogłosiła, że wybór trójki sędziów Trybunału Konstytucyjnego w październiku tego roku na podstawie ustawy w czerwca, jest zgodny z konstytucją. Ale dwóch dokonano wbrew niej. Ps...Trybunał także orzekł, że brak przyjęcia ślubowania od tych 3 sędziów przez Prezydenta jest niezgodny z Konstytucją. A to już podchodzi formalnie pod Trybunał Stanu. Oj będzie jeszcze ciekawiej w najbliższym czasie, oj będzie, walka się z żydoboszewią i jej miotem się nie skończyła, wejdzie w jeszcze ostrzejszą fazę!... Czy ta Pani wie co mówi? Miała orzekać o tym czy ustawa PO-PSL z czerwca o TK est zgodna z Konstytucją a nie o wyborze sędziów, bo to uchwały Sejmu o tym zdecydowały a uchwały Sejmu nie podlegają orzeczeniu TK.
  Widać, że TK postanowił już zajmować się wszystkim, czyli być dyktatorem. Chyba najbardziej kontrowersyjne w tym wyroku jest sprowadzenie roli prezydenta jedynie do notariusza - poza tym, TK orzeka w niepełnym składzie (powinno orzekać 9 ciu sędziów) stąd jego decyzje wątpliwe. Jak z wyroku wynika żydobolszewicka sitwa ma się dobrze i cackanie się z nią nie naprawi RP. Ciekawe, że życiorys 72-letniej sędzi i nie tylko jej bo ich wszystkich zaczyna się w 1991 roku! a przedtem? Trybuna Ludu? KC PZPR? czy jeszcze co gorszego? Wyższa Szkoła Marksizmu Leninizmu? Śp. Janusz Kurtyka powiedział, że ujawnienie zbioru zastrzeżonego zmusiłoby do napisania historii Polski od nowa. Ujawnić zbiór zastrzeżony.
 • @Lotna 11:20:17
  Tak się zachowują świnie odrywane od koryta… Wrzask, pisk, krzyk i tupanie raciami…świńskimi nogami..Zabrakło tylkożydówki HGW,która mogła rozdać swoim, plastykowe butelki po wodzie, jak kiedyś naiwnym pielęgniarkom przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, aby było głośniej. Właśnie PO pokazała swoje oblicze ! To nie posłowie, to banda zdziczałych świń, którym zabrano koryto – z którego żarły 8 lat na koszt Polaków !! Afery tej koalicji przerosły wszystkie razem wzięte w 25 letnim okresie – niby wolnej Polski !! POkazali swoje niesamowite chamstwo, obłudę i zakłamanie !! Przez 8 lat naginali prawo do swoich potrzeb – a właściwie – dawno to prawo zdeptali, tak jak i konstytucję !! Teraz podnieśli tę zdeptaną przez siebie konstytucją i wrzeszczą, bezczeszcząc miejsce, w którym znaleźli się z woli wyborców !!! Czy wyborcom tej zgrai nie jest wstyd ?? Przecież to PO złamała prawo wybierając przed odejściem tych sędziów do TK i każdy Polak to widzi !! Szkoda, że Nowoczesna i PSL sprzymierzają się ze złodziejami i oszustami z PO przeciwko wybranemu przez polskie społeczeństwo Prezydentowi, rządowi i partii PiS. Po prostu pokazali swoje oblicze !! Czy Kukiz też będzie z nimi ??? A miał walczyć o sprawiedliwą Polskę !! A jak się czują ci "obrońcy prawa" z UJ, przewodniczący TK i wszyscy pseudo prawnicy – jak żyd Zoll i pseudo dziennikarze – jak syn starszego oborowego czyli inseminatora świń, krów w zielonogórskim PGR Lisienko vel Lis i im podobni ?? Nie czują jeszcze wstydu ?? Może obejrzą sobie to widowisko PO w sejmie !! Warto zobaczyć, usłyszeć i zapamiętać !! To nie są normalni ludzie. PO w sejmie – to zachowania poniżej wszelkiej krytyki, ohyda, chamstwo i walka hien o utracone koryta !!! Można po tej debacie wyciągnąć daleko idące oszołomskie wnioski, że jest wielu posłów w sejmie nowej kadencji, dla których nowoczesność zaczęła się od brania szwabskich jurgieltów...i ciężko pracują …
 • @Docent zza morza 14:21:46
  Podejrzewam, że bardzo wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, o jakim "zamachu" mówią.
  Pozwolę sobie wobec tego przypomnieć, że kadencja sędziego TK wynosi 9 lat (słownie: dziewięć lat).
  Jeśli nie brać pod uwagę wczorajszego (02.12.2015r.) wyboru sędziów i pójść za głosem "konstytucyjnych, pluralistycznych i jedynych sprawiedliwych demokratów" z PO, PSL, Nowoczesnej itp., to sytuacja obecnie wyglądałaby tak:

  1. Obecny skład Trybunału Konstytucyjnego:
  Dr hab. Teresa Liszcz - od 8.12.2006 do 8.12.2015, rekomendowana przez PiS
  Prof. Mirosław Granat - od 27.04.2007, rekomendowany przez LPR i Samoobronę
  Prof. koszer Andrzej Rzepliński - od 19.12.2007, od 3.12.2010 prezes TK, rekomendowany przez PO
  Prof. koszer Stanisław Biernat - od 26.06.2008, od 3.12.2010 wiceprezes TK, rekomendowany przez PO
  Prof. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz - od 6.05.2010, rekomendowana przez PO
  Prof. koszer Stanisław Rymar - od 3.12.2010, rekomendowany przez PO
  Prof. koszer Piotr Tuleja - od 3.12.2010, rekomendowany przez PO
  Prof. koszer Marek Zubik - od 3.12.2010, rekomendowany przez PSL
  Prof. Małgorzata Pyziak-Szafnicka - od 5.01.2011, rekomendowana przez PO
  Prof. Andrzej Wróbel - od 29.05.2011, rekomendowany przez SLD
  Prof. koszer Leon Kieres - od 23.07.2012 - rekomendowany przez PO i PSL

  2. Sędziowie wybrani w październiku przez Sejm poprzedniej kadencji:
  Prof. koszer Roman Hauser - od 7.11.2015, oczekuje na złożenie ślubowania, rekomendowany przez PO
  Dr hab. Krzysztof Ślebzak - od 7.11.2015, oczekuje na złożenie ślubowania, rekomendowany przez PO
  Prof. koszer Andrzej Jakubecki - od 7.11.2015, oczekuje na złożenie ślubowania, rekomendowany przez PO

  Najwcześniej kadencja kończy się jedynemu sędziemu rekomendowanemu przez PiS - pani "T.L." (czyli już we wtorek).
  Warto zastanowić się nad znaczeniem słowa pluralizm. Od razu widać, komu ciężko oderwać się od władzy. Jestem za PiS, choć potrafię myśleć też po swojemu. Jeśli w tej sytuacji miałbym się cieszyć demokracją, to wolałbym cały ten trybunał zlikwidować albo wybrać od nowa ustanawiając nowe przepisy dotyczące wyboru sędziów. Nie po to chyba większość wyborców chciała zrezygnować z "usług" PO i wysłać ich w polityczny niebyt, żeby nadal tolerować ich przytłaczającą większość w jakiejkolwiek instytucji. Spośród wielu zastrzeżeń do owego trybunału, przypomnę tylko jeden, a mianowicie uznanie za konstytucyjną ustawę o OFE, która była zaskarżona, bo zezwoliła na grabież środków zgromadzonych przez obywateli w OFE na rzecz bankrutującego ZUS. Podpisał ją również poprzedni prezydent! Czy ktoś jeszcze chce wspominać o jakimś Trybunale Stanu dla prezydenta i o demokracji?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930