Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
252 posty 666 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

TK nas okłamał - bo wybór całej tamtej 5. był bezprawny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jazgot wokół wyboru nowych sędziów TK ma "przykryć" czerwcowy zamach stanu koalicji PO-PSL na polską demokrację.

 Trybunał kłamie nam w żywe oczy i sam dostarcza dowodów przeciwko sobie.

Bo Trybunał uznał, że dwóch sędziów "grudniowych" wybrano niezgodnie z konstytucją, ale za to wybór "październikowej" trójki był już z tą konstytucją jak najbardziej zgodny.

Do tego TK publikuje uzasadnienie swego orzeczenia, które jasno zaprzecza wygłoszonemu chwilę wcześniej wyrokowi.

Jeśli to nie jest kompromitacja i kabaret, to ja nie wiem co innego mogłoby na taki epitet zasłużyć.

"1. Trybunał uznał za niezgodny z konstytucją art. 137 ustawy o TK, w zakresie umożliwiającym Sejmowi poprzedniej kadencji (2011-2015) wybór dwóch sędziów TK w miejsce sędziów, których kadencja upływa odpowiednio 2 i 8 grudnia 2015 r.

Za zgodne z konstytucją uznano natomiast przepisy regulujące wybór trzech sędziów wybranych w miejsce sędziów TK, których kadencja upływa 6 listopada 2015 r.

Trybunał uznał, że z art. 194 ust. 1 konstytucji wynika obowiązek wyboru sędziego Trybunału przez Sejm tej kadencji, w trakcie której zostało opróżnione stanowisko sędziego Trybunału.

Wybór sędziego Trybunału nie może zostać dokonany niejako z góry (przed czasem) w stosunku do stanowisk sędziowskich, które zostaną zwolnione dopiero w trakcie kadencji przyszłego Sejmu."

http://trybunal.gov.pl/

To jest, proszę państwa, bełkot najwyższej klasy.

Skoro Trybunał  jasno uznaje zasadę, że "Wybór sędziego Trybunału nie może zostać dokonany niejako z góry (przed czasem) w stosunku do stanowisk sędziowskich, które zostaną zwolnione dopiero w trakcie kadencji przyszłego Sejmu"  - to jak może jednocześnie uroczyście zatwierdzić wybór trzech sędziów powołanych niezgodnie z cytowaną zasadą?

Bo przecież całą piątkę wybrano "niejako z góry (przed czasem)"!!!

No cóż - ręce i nie tylko człowiekowi opadają..

Na ten trop skierowało mnie następujące sformułowanie w notce kol. Grzegorza Wszołka   http://wszolek.salon24.pl/683706,lamac-konstytucje-by-jej-potem-bronic-po-wyroku-tk#

"To poprzednia koalicja doprowadziła do ogromnego chaosu. Mogła wybrać trzech sędziów, ale poszła na całość i wymieniła również tych, którym kadencja kończyła się po wyborach parlamentarnych."

Coś mi tutaj nie pasowało i postanowiłem zgłębić temat -  a nie ma to jak zapoznać się z dokumentami źródłowymi ;-)

Nie - Kolego Grzegorzu - tamten sejm nie miał prawa wybrać także tych trzech sędziów.

Coś chyba zamroczyło nas wszystkich, że daliśmy sobie narzucić narrację o prawidłości wyboru tamtych sędziów (to wpływ i potęga "zaprzyjaźnionych telewizji" robiących każdemu bez wyjątku kaszę z mózgu), bo wygląda na to, że wybór sędziów "październikowych", na miejsce sędziów, których kadencja kończyła się już po wyborach z 25.10. - czyli "w trakcie kadencji przyszłego Sejmu" - także był deliktem konstytucyjnym, co Trybunał "zgrabnie" przeoczył.

Bo kadencja trzech sędziów TK kończyła się dopiero 6 listopada 2015 roku:

Marka Kotlinowskiego              
Wojciecha Hermelińskiego      
Prof. Marii Gintowt-Jankowicz   

Na ich miejsce ustępujący Sejm wybrał następujących sędziów:

Prof. Krzysztofa Ślebzaka - oczekuje na złożenie ślubowania
początek kadencji: 2015.11.07 koniec kadencji: 2024.11.07

Prof. Andrzeja Jakubeckiego - oczekuje na złożenie ślubowania
początek kadencji: 2015.11.07 koniec kadencji: 2024.11.07

Prof. Romana Hausera - oczekuje na złożenie ślubowania
początek kadencji: 2015.11.07 koniec kadencji: 2024.11.07

Źródło: Trybunał Konstytucyjny Tabela kadencji sędziów

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:sTlZs0rkwyIJ:trybunal.gov.pl/o-trybunale/sedziowie-trybunalu-konstytucyjnego/tabela-kadencji-sedziow/+&cd=1&hl=pl&c t=clnk&gl=pl

A więc cała piątka została wybrana bezprawnie, bo nawet tej "październikowej trójki" tamten sejm nie miał prawa wybrać.

A do tego winno w tej sprawie orzekać co najmniej 9 sędziów, a niet ylko pięciu - może trudno było znaleźć jeszcze czterech, którzy podpisali by się pod tak skandalicznym i nielogicznym dokumentem?

Ale jak mogło w ogóle dojść do wydania tak skandalicznego wyroku przez TK?

Widzę dwie możliwości - albo zasiadają tam kretyni, nie ogarniający złożoności materii prawnej oraz gotowi złamać ład konstytucyjny, gdy tylko tego sobie zażyczą ich sponsorzy - czyli GRUPA TRZYMAJACA WŁADZE;

albo osoby te jedynie firmują autorytetem Trybunału wyroki powstające całkiem gdzie indziej i przygotowane przez kogoś innego bezpośrednio na zlecenie GRUPY TRZYMAJACEJ WŁADZE.  (Równie bezradnie patrzyła fasadowa PKW, gdy rok temu osławiony program komputerowy wypluwał z siebie takie wyniki  - "jakie tylko chciał" - dając PSL-owi nawet całe 24% - a co! ;-) Polecam: http://prognozydocenta.salon24.pl/616676,skandal-wyborczy-kto-tak-naprawde-podstawil-noge-iii-rp )

W każdym z powyższych przypadków taki Trybunał ani Polsce, ani Polakom nie jest do niczego potrzebny i powinien zostać jak najszybciej zlikwidowany.

TK kłamie - wybór całej 5. był bezprawny

P.S. Garść refleksji:

Lęk przed odpowiedzialnością karną i cywilną w razie zwycięstwa PIS-u sprawił, że establiszment III RP doszczętnie się skompromitował próbując dyktaturą  zastąpić  demokratyczne wybory.

Bo do tego sprowadzała się istota

 czerwcowego zamachu stanu koalicji PO-PSL,

przyznającego Trybunałowi Konsytucyjnemu

pozakonstytucjne uprawnienia do zawieszania Prezydenta RP.

Gdyż takie kompetencje TK - niezgodne nie tylko z konstytucją III RP, ale i ze Statutem Rady Europy - stawiają Trybunał ponad Suwerenem, jakim w demokracji jest wola większości obywateli - bo zamachowcy (za wiedzą i zgodą Trybunału) obdarowali jego sędziów prawem anulowania demokratycznych wyborów Narodu.

Tak funkcjonują dyktatury - stąd ten jazgot, byleby do Polaków nie dotarła prawda o zamachu.

W ten sposób Trybunał stał się kolejnym skrajnie upolitycznionym organem państwowym, opowiadając się po stronie jednej opcji politycznej (bo krok ten był wymierzony w A. Dudę), a cała tamta czerwcowa nowelizacja (m.in. dająca możliwość przyśpieszonego wyboru owych sędziów Trybunału, o których nominacje toczy się obecny spór) - powinna od razu trafić do kosza, w ogóle nie nabierając mocy prawnej.

A  wszyscy zamachowcy winni jak najszybciej trafić przed Trybunał Stanu:  http://trybunalstanu.pl/SitePages/Obecny%20sk%C5%82ad.aspx

A obecni sędziowie TK co najmniej powinni zostać przeniesieni w stan spoczynku.

Dlaczego PIS w ogóle nie porusza tej fundamentalnej kwestii????

Ale nie martwmy się - bo tak, czy inaczej - koniec tego roku / początek przyszłego powinien przynieść w Polsce takie zmiany, że III RP już ich nie przetrwa. ;-)

A Trybunał Konstytucyjny w ogóle nie powinien stać ponad prawem - zaś oceny jego poczynań, moim zdaniem, winno dokonywać Zgromadzenie Narodowe konstytucyjną większością głosów.

Bo dzisiaj to nikt nie ma prawa wypowiedzieć się wiążąco na temat ew. niekonstytucyjności poczynań Trybunału Konstytucyjnego, czyż nie?

KOMENTARZE

 • Powiedzmy sobie uczciwie
  Zarówno PO jak i PiS złamały konstytucję. Prezydent miał obowiązek zaprzysiąc trzech sędziów wybranych przez poprzedni sejm, poprzedni sejm nie miał prawa wybrać dwóch dodatkowych sędziów. Działa strach, nad Kaczyńskim i Ziobro wisi Trybunał Stanu, również nad kilkoma osobami z PO wisi takie zagrożenie. Jeśli któraś ze stron zdecyduje się na taki krok to w ciągu 5-6 lat będziemy mieli przed trybunałem konstytucyjnym kilku prominentnych panów i to z obu partii. Duda to słaby człowiek, niestety nie potrafi być prezydentem Polski, jest wiernym wykonawcą poleceń Kaczyńskiego, najprawdopodobniej skończy się to wykonaniem kilku kroków za które będzie można go postawić przed trybunałem stanu.
 • ....
  Odchodzący sejm nie miał prawa wybierać sędziów TK ponieważ ich ostani dzień rządów był 25IX ! Na listopad i grudzień a to już nie ich kadencja! Duda ma rację ale świnie kwiczą bo jeszcze mają głupie media.
  Z chwilę to się skończy !!!! TK to banda zbirów zbędne wydatki na ich pensje. A prezes powinien dostać za to dyscyplinarkę!!
 • pieczarkarnia
  Znowu następuje pacyfikacja nastrojów społecznych przy użyciu środków hipnozy masowej.
  To już jest męczące ,znowu zmiana dekoracji i znowu głaskanie ludu po garbie.
  Tak nawiasem mówiąc to lud już nie myśli i w nic nie wierzy, bo jest zapatrzony w papierki z obrazkami.
  Hodowla grzyba jadalnego odbywa się bez zakłóceń i farmer jest zadowolony.
  Tak czy owak grzybobranie nastąpi, ponury grzybiarz już ostrzy nóż.
 • @Zawisza Niebieski 18:09:10
  Niebieski pewny jesteś swojego koloru ?Ty jakiś dziwny jesteś i z dnia na dzień bardziej nie zrozumiały.Płacą ci jeszcze ? Patrząc z boku to nie ma za co. Za cienki jesteś nawet na Polaczków a co dopiero ludzi myślących 3 maj się , widzę że teraz moda na 3 metry poniżej dna.

  http://multibook.pl/pl/p/Andrzej-Lobaczewski-Ponerologia-polityczna.-Nauka-o-naturze-zla-w-adaptacji-do-zagadnien-politycznych/1157
 • Czy prezes TK prof. Andrzej Rzepliński ukrywa morderców ks. Popiełuszki i Piotra Bartoszcze?
  5 grudnia 2015 http://www.wyszperane.info/2015/12/05/czy-prezes-tk-prof-andrzej-rzeplinski-ukrywa-mordercow-ks-popieluszki/  za: http://wirtualnapolonia.com/2015/12/05/czy-prezes-tk-prof-andrzej-rzeplinski-ukrywa-mordercow-ks-popieluszki/  Publicysta tygodnika Warszawska Gazeta – Mirosław Kokoszkiewicz – odszukał bardzo ważne i szokujące wystąpienia posła na Sejm IV kadencji Zygmunta Wrzodaka, który z trybuny sejmowej zadał pytanie dotyczące obecnego prezesa Trybunały Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego.  Zdaniem byłego już posła w ministerstwie sprawiedliwość są zeznania płk. Pietruszki, który miał w obecności prof. Rzeplińskiego zeznawać nt. zleceniodawców mordu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz miał mówić kto chciał zabić biskupa Gulbinowicza!

  W kontekście obecnej postawy prof. Rzeplińskiego, ujawnienie tych informacji, będzie bardzo cennym dowodem z jakim człowiekiem mamy do czynienie. Prof. Rzepliński – według posła Wrzodaka - miał należeć do PZPR. Poseł pytał o tą część życia obecnego prezesa TK, jednak nie uzyskał odpowiedzi.

  Apelujemy do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, aby zlecił odszukanie tych materiałów, które mają znajdować się w kierowanym przez niego resorcie.

  Pytamy wprost: Czy prof. Rzepliński przez lata krył zbrodniarzy?  Prezentujemy całe wystąpienie posła Wrzodaka:

  Sejm, 4 kadencja, 107 posiedzenie (stenogram str. 329) , 3 dzień (07.07.2005)

  28 punkt porządku dziennego:

  Powołanie Rzecznika Praw Obywatelskich (druki nr 4208 i 4257).

  Poseł Zygmunt Wrzodak:

  Dziękuję, panie marszałku.

  Wysoka Izbo! Chciałbym poprosić posłów wnioskodawców, którzy wnoszą o powołanie na rzecznika praw obywatelskich pana prof. Rzeplińskiego, żeby coś powiedzieli o jego przeszłości politycznej, bo od strony zawodowej ja go znam dość dobrze. Ale czy prawdą jest, że do 1982 r. był sekretarzem POP na Uniwersytecie Warszawskim? I od kiedy był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej?

  Po drugie, jak się odnosi poseł wnioskodawca do wypowiedzi pana profesora z 2001 r., że on ma żal do władz komunistycznych z lat 1944-1950, że tylko dziesięciu Polaków zostało skazanych za tzw. mord w Jedwabnem, a powinno być skazanych przynajmniej stu? Na jakiej biografii, na jakiej historii, na jakich informacjach opiera taką dziwną opinię pan Rzepliński?

  I rzecz najważniejsza: otóż gdzieś na początku roku 1990 ówczesny pułkownik SB pan Pietruszka poprosił, żeby mógł się wyspowiadać przed prokuratorem krajowym. Spisano na tę okoliczność odpowiedni dokument w obecności pana Rzeplińskiego i nieżyjącego już pana Nowickiego. Pan płk Pietruszka pokazuje cały mechanizm zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Pan płk Pietruszka mówi, kto z MSW zlecił zamordowanie i zamordował Piotra Bartoszcze. To przesłuchanie było w obecności pana Rzeplińskiego. Co zrobił z tą informacją pan prof. Rzepliński?

  Następnie pan Rzepliński, słuchając wypowiedzi pana płk. Pietruszki, który mówił wprost, że generał Kiszczak kazał mu poddać się uwięzieniu, ponieważ on musi chronić pana gen. Jaruzelskiego i pana Kiszczaka. Pan Pietruszka zgodził się na więzienie, bo sąd był w tym momencie ustawiony i prokuratura ustawiona. I rzeczywiście taki wyrok, jaki ustawili przed rozprawą, dostał pan Pietruszka. Pan generał Kiszczak obiecał panu płk. Pietruszce stopień generała po wyjściu z więzienia.

  Myślę, że tę informację posiada pan prof. Rzepliński. Pan prof. Rzepliński pod tymi zeznaniami pana esbeka Pietruszki podpisał się i te dokumenty są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zetknąłem się z nimi w tym roku. To są dla mnie informacje szokujące, bo pan Pietruszka wprost pokazuje, kto zamordował i kto zlecił zabójstwo Piotra Bartoszcze, jak również w jaki sposób miał być zamordowany biskup Gulbinowicz i wiele innych osób w latach osiemdziesiątych.

  To są zeznania złożone w obecności pana prof. Rzeplińskiego. I pan prof. Rzepliński podpisuje się pod tym protokołem – podkreślam to.

  Co zrobił pan prof. Rzepliński z tą informacją od 1990 r.? Dziękuję bardzo. (Oklaski)
 • Zadyma z TK: W jakie zadupie wszechświata wcisnęli nas „nowocześni”.
  Zadyma z Trybunałem Konstytucyjnym ma także inne oblicze.

  https://kefir2010.wordpress.com/2015/11/23/po-planowalo-zamach-stanu-poslugujac-sie-trybunalem-konstytucyjnym

  Wstęp: Jarek Kefir

  Warto wspomnieć, kto tak naprawdę się „zamachnął„.

  Otóż to odchodzący rząd PO-PSL wprowadził na odchodne swoich ludzi do TK. Po co to zrobił? Po to, by po przegranych wyborach każdą nową ustawę kierować do Trybunału. To miała być sekretna broń PO w celu sparaliżowania pracy nowego rządu.

  Okazuje się jednak, że zadyma z Trybunałem Konstytucyjnym ma także inne oblicze. Od 2013 roku zmieniano ustawę o Trybunale tak, by mógł on samodzielnie odwołać urzędującego Prezydenta, z byle powodu.

  Prawo które ustanowiono jest tak niejasne, że Prezydenta można było odwołać z dowolnego powodu. W 2015 roku szykowano się na prezydenturę Andrzeja Dudy, ale na wygraną szerokiej koalicji: PO – PSL – Zlew – Nowoczesna, przeciwko PiS. I do tego był potrzebny ten myk.

  Na koniec wspomnę o tym, iż dziwi mnie tempo wprowadzania nowych ustaw przez nowy rząd. Są to ustawy, które trzeba było wprowadzić już dawno temu. Dzieje się to dopiero teraz. Szybkość tych zmian zadziwia, zupełnie tak, jakby ten rząd wiedział, że coś się święci. Ale co? Czy rząd PiS wie o zbliżającej się wojnie z islamem i chce na szybko naprawić to, co jeszcze można?

  ==========================

  O co naprawdę chodzi w zadymie z Trybunałem Konstytucyjnym?

  Cytuję: „Co takiego działo się z Polską wiosną i latem 2013 roku? Czy „taśmy prawdy” pochodzące z 2013, są dowodem na to, że PO prawie dwa lata przed wyborami obawiała się utraty władzy?

  Przypomnijmy.

  11 lipca 2013 roku do Sejmu wpływa prezydencki projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Projekt ten zmienia drastycznie dotychczasowe rozwiązanie dotyczące faktycznego pozbawienia władzy demokratycznie wybranego prezydenta. Dotychczas:

  Trybunał na wniosek Marszałka Sejmu rozstrzyga w sprawie stwierdzenia przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej, gdy Prezydent nie jest w stanie zawiadomić Marszałka Sejmu o niemożności sprawowania urzędu. W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Trybunał powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta.
  (art.2.ust.3 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z 1997 r. – Dz. U. 1997 Nr 102 poz.643)

  Zgodnie z projektem natomiast:

  Trybunał rozstrzyga o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Trybunał powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

  (art. 3 u. 6 projektu).

  Jedynie na pozór przepisy są podobne. Otóż zapis projektu (i obecnie uchwalonego prawa – Dz. U. z dnia 30 lipca 2015 r. poz. 1064 USTAWA z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym) daje Trybunałowi wolną rękę. Zgodnie bowiem z powyższym zapisem nie istnieje organ mogący zainicjować postępowanie (skreśleniu uległy słowa „na wniosek”). Tak więc postępowanie TK mógłby wszczynać sam z siebie, nadto wobec całkowicie przytomnego prezydenta, znajdującego się w kraju.

  Bowiem pojęcie „przeszkoda” jest niedookreślone do tego stopnia, że może to być zarówno przyczyna moralna, polityczna czy nawet wynikająca ze złamania „zasad współżycia społecznego”. Katalog jest otwarty, a więc tak naprawdę to, co będzie stanowiło treść pojęcia „przeszkoda” zależy od inwencji sędziów. Prymat organu sądowego nad Prezydentem, czyli zachwianie postulowanej równowagi trzech władz jest oczywisty dla każdego obserwatora.

  Polska wg zamierzeń projektu staje się więc państwem sędziowskim, w którym realna władza należy do ludzi w togach. Co dzieje się z „projektem”? Droga legislacyjna druku nr 1590 jest bardzo ciekawa. Otóż szybciutko opinie wyrażają o nim Sąd Najwyższy, Prokurator Generalny, Naczelna Rada Adwokacka, Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa, Krajowa Rada Sądownictwa – wszystkie mieszczą się pomiędzy 8 sierpnia a 20 września 2013 r. Niektórzy nie zgłaszają uwag (SN), inni dotyczące jedynie ich „działek”. Art. 3 u. 6 nie jest kwestionowany przez nikogo.

  Już 23 lipca 2013 roku następuje I czytanie, po którym projekt trafia do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej. Tam zalega. Dopiero wówczas, gdy sondaże wyborcze wieszczą wyraźnie przegraną Bronisława Komorowskiego, Sejm podejmuje prace. Tempo zaczyna być ekspresowe. 9 kwietnia pierwsze sprawozdanie podkomisji. Drugie dwa dni po przegranej przez Bronisława Komorowskiego I turze wyborów.

  26 maja, a więc znowu dwa dni po przegranych przez BK wyborach, II czytanie, dzień później III. 28 maja ustawę przekazano do Senatu. Oczywiście naniesiono jakieś poprawki, by w końcu 21 lipca 2015 ustępujący prezydent Bronisław Komorowski mógł podpisać ustawę.

  Przypomnijmy raz jeszcze – zgodnie z ustawą przyjętą przez Sejm mimo sprzeciwu opozycji Trybunał Konstytucyjny może powierzyć Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w razie stwierdzenia przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

  Przy czym przeszkoda nie jest zdefiniowana, a więc może być nawet natury moralnej (zdrada żony?) oraz brak jest organu mającego inicjować postępowanie, co oznacza, że TK może powyższą kwestię rozstrzygać samodzielnie wtedy, kiedy zechce!

  Czy właśnie dlatego PO wraz z PSL i LSD obsadziło TK swoimi, by móc realnie pozbawić władzy PAD, gdy tylko stałby się „hamulcowym” ustaw mających przekształcić Polskę w kraj zwalczający chrześcijaństwo?
  Tak przynajmniej twierdzi mój informator.

  Powróćmy jednak do 2013 roku. Co naprawdę działo się wtedy z Polską?

  Pamiętamy przecież, że właśnie w lipcu 2013 roku doszło do spotkania w restauracji “Sowa i Przyjaciele” na warszawskim Mokotowie ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką. W trakcie tej rozmowy Sienkiewicz chciał, aby NBP pomógł w finansowaniu deficytu budżetowego i tym samym pomógł Platformie w trudnych wyborczych latach. Belka w zamian za to miał żądać głowy ówczesnego ministra finansów Jacka Rostowskiego i nowelizacji ustawy o banku centralnym.

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-tasmy-wprost/nagrania/news-tasmy-wprost-handel-glowa-rostowskiego-stenogram,nId,1442529

  Wg mojego informatora rzeczywisty, a nie ten oficjalnie podawany, stan finansów Polski tłumaczy wszystko.

  Rząd PO-PSL dokładnie zdawał sobie sprawę z tego, że ich trwające 6 lat rządy zakończyły się krachem finansowym Państwa. By odwlec katastrofę zawłaszczono właśnie w 2013 roku kapitał zgromadzony w OFE.
  To dało PO-PSL prawie dwa lata. Ustawa o TK miała im dać dalszą kontrolę nad Polską.

  Naród przy urnach pokrzyżował te plany.

  Dzisiaj płacz nad rzekomą utratą demokracji etc. i powoływanie jakichś śmiesznych zrzeszeń (KOD) bezczeszczących symbole lat 1980-tych to tylko zasłona dymna.

  Konieczny jest audyt. I pokazanie Polakom, w jakie zadupie wszechświata wcisnęli nas „nowocześni”.
 • @Zawisza Niebieski 18:09:10
  Kiedy powstał Trybunał Konstytucyjny i co dotąd robił?

  Kilka komentarzy znalezionych w sieci  Jacek Bezeg, Wyszperane

  3 grudnia 2015 http://www.wyszperane.info/2015/12/03/kilka-komentarzy-znalezionych-w-sieci/

  Może by PAN się pokusił skomentować tą sytuację: Aktywni sędziowie Trybunału Konstytucyjnego zmuszeni zostali właśnie do ujawnienia że ustawa PO o TK jest ich autorstwa i pracowali nad tą ustawę w sposób zorganizowany pod przewodnictwem aktualnego prezesa Trybunału Konstytucyjnego .

  Nie wiem czy ci obrońcy konstytucji słyszeli o trójpodziale władzy , ale Trybunał tym samym WKROCZYŁ na teren uprawnień WŁADZY USTAWODAWCZEJ tym samym ewidentnie ZŁAMAŁ KONSTYTUCJĘ i żadne machloje tego nie przykryją że swój projekt przedstawili jako prezydenta Komorowskiego i przegłosowali głosami PO.

  Dopiero Naczelny Sąd Administracyjny nakazał by podać nazwiska autorów ustawy o TK i dopiero wtedy wyszło na jaw że prace trwały pod przewodnictwem szefa TK Rzeplińskiego

  Prezes tego Trybunału Rzepliński w mediach PUBLICZNIE oświadcza że podziela wartości Platformy Obywatelskiej i z góry określa że ustawa pisana przez PIS jest niezgodna z konstytucją. Kuriozum na skalę światową , orzekający aktywnie sędzia określa swoje sympatie partyjne i przed jakąkolwiek sprawą już informuje jakie ma w tej sprawie zdanie, słowem orzeka przed orzeczeniem. Przejdzie pewnie do historii.

  Na dodatek teraz ci sami sędziowie którzy pisali tą ustawę PO chcą oceniać jej konstytucyjność to dopiero farsa wszech czasów. I już najzabawniejsze że cała ekipa tworząca takie cuda czyli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, PO, PSL ich bastiony medialne teraz kreują się na obrońców demokracji :) Ubaw po pachy. ,) Dziś ci sami sędziowie którzy pisali ową ustawę chcą orzekać o jej konstytucyjności . Śmiech na sali .. gdzie byli ci wszyscy piewcy „demokracji” pół roku temu gdy machloje wokół TK radośnie robiło PO-PSL z Komorowskim i sędziami TK ?

  I na koniec ciekawostka:

  Kiedy powstał Trybunał Konstytucyjny w Polsce?
  Trybunał konstytucyjny w Polsce został powołany w czasie stanu wojennego (aby ludowi głosić że wszelkie działania PRL-owskiej władzy są zgodne z konstytucją)

  http://wdolnymslasku.pl/wydarzenia/3340-kornel-morawiecki-gani-po-stan-wojenny-panowie-jakas-miara-rzeczy

  http://wpolityce.pl/polityka/273790-prof-nowak-oboz-wlascicieli-iii-rp-reaguje-w-sposob-histeryczny-i-lekcewazy-demokracje-garstka-nieprzytomnych-od-pychy-ludzi-przezywa-prawdziwa-traume-nasz-wywiad
 • Autor
  Najlepszym wyjsciem z patu z TK byloby rozwiazanie go lub znaczne ograniczenie uprawnien np. do rekomendacji zamiast wstrzymywanie ustaw z powodu "niekonstytucyjnosc".
 • @Kula Lis 65 19:29:27
  Dziękuję za merytoryczne wzbogacanie dyskusji.
  Pozdrawiam,
 • Kadencja nowego Sejmu zaczyna się dopiero wraz z pierwszym posiedzeniem i zaprzysiężeniem posłow ?
  "wybór sędziów "październikowych", na miejsce sędziów, których kadencja kończyła się już po wyborach z 25.10. - czyli "w trakcie kadencji przyszłego Sejmu"

  >> Pierwsze posiedzenie nowego Sejmu miało miejsce 12.11.2015r, tego dnia posłowie złożyli ślubowanie, wybrany został marszałek - z tą datą - 12.11.2015 - ukonstytuował się Sejm i rozpoczęła się jego kadencja.

  Nie można zatem twierdzić tak jak Pan to robi, że 3 sędziowie TK, wybrani przez poprzedni Sejm, w miejsce tych sędziów których kadencja kończyła się 06.11.2015 zostali wybrani "w trakcie kadencji przyszłego Sejmu".
  Bo oczywiście tak nie było i Pańska krytyka TK w tym zakresie nie ma podstaw.
 • @klementyna 18:47:43
  ,,TK to banda zbirów zbędne wydatki na ich pensje. A prezes powinien dostać za to dyscyplinarkę!!"
  Tak pisze Klementyna, pragnę przypomnieć, że w skłąd TK wchodzi jeszcze Teresa Liszcz wystawiona w 2007 roku przez PIS, też jest zbirem??? Chociaż też ma przeszłosć w ZSL.
  Jeżeli Klementyna zabiera głos w danej sprawie, to trzeba miec wiedzę, a nie pisać po prostu brednie.
  POPIS to AWS, oni grają role przed swoimi niewolnikami, żeby naiwni niewolnicy kłócili się o rzuconą kość.
  Sejm VII kadencję zakończył z chwilą posiedzenia sejmu VIII kadencji, pomimo że wybory odbyły się 25 -10. a wiec 3 czł TK mieli prawo wybrać.
  W sprawie 2 czł. TK, PO zastosowali nihilzm prawny, czyli dokonali wyboru do czego nie mieli prawa, ale PIS-uary doprowadzili prawo w Polsce do szamba prawnego, ponieważ dokonali wyboru 5 sędziów w oparciu o regulamin???? to tylko szkodnik i pazerny na władzę mógł tak zrobić, to przekracza wszelkie granice przyzwoitości.
  Zresztą wybrał jednego alkoholika i pzpr-owca, a łżał z w tej sprawie czerwony prokurator i lektor pzpr z Krosna. To łże prawica.
  Przecież PIS w roku 2019 będzie miał już 9 swoich sędziów i tylko wypadało poczekać i wybrać na dziś dwóch zgodnie z prawem i zająć się sprawami ważnymi dla Polski, a TK gdyby był szkodnikiem tego co robi dobrze Rząd, to ludzie sami by ich wywieżli ich na taczkach, a nie pokazywać sztuczny spór między POPISem.
 • @Wrzodak Z. 22:52:11
  // W sprawie 2 czł. TK, PO zastosowali nihilzm prawny, czyli dokonali wyboru do czego nie mieli prawa//

  czyli zlamali konstytucje czy tak
 • @Wrzodak Z. 22:52:11
  Jak mnie pamięć nie zawodzi to ten twór powstał 26 marca 1982r.
  Ten twór, nie lustrował się!
  Ten twór, złamał konstytucję w czerwcu!!
  Te twory, złamały prawo wypowiadając się na łamach ścierwomediów przed orzeczeniem!
  Ten twór, ma sam siebie osadzać!

  Ludzie nie wywieźli na taczkach PO-PSL-SLD i nie wywiozą trybunów.
  Nie koniecznie z mojej bajki obecny rząd , ale nie będę ich potępiać .
  Bo może przyjść znowu swetru wraz z PO i bulem!

  Pan Prezydent ma swoich doradców i się nie boi watahy.

  A to dlatego panu żal tych pasożytów bo pana ugrupowanie poparło:

  "W wyborach prezydenckich w 2015 Zarząd Główny LPR zdecydował o udzieleniu poparcia kandydatowi PSL Adamowi Jarubasowi[19]. Nie przeszedł on do drugiej tury, w której ZG LPR udzielił poparcia urzędującemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu."

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_Polskich_Rodzin

  Kogo pan chce pouczać kolego? Ja pamietam pana z sejmu i tego obrzydliwego p. na G . i te mundurki w szkołach były priorytetem dla was.
 • @Kula Lis 65 19:25:14
  Starasz się rozmazać sprawę, nie rozważamy tego, czy trybunał jest dobry czy zły, gdyby trybunał był zły, to PiS powinien go starać się rozwiązać a nie dążyć do przejęcia nad nim władzy, prawda? Nie sądzę, by PiS chciało to zrobić. Rozważamy to, czy sejm poprzedniej kadencji wybrany przez naród miał prawo wybrać sędziów i czy wybór jest prawomocny, i tu mamy prawdę taką, że nieprawomocności wyboru 3 sędziów podważyć nie można, więc Duda nie zaprzysięgając ich złamał prawo. I do tego się odnoszę.
  PO-PiS otumanił Polaków, mówiąc im, że tylko mogą wybierać albo PiS albo PO, z tego otumanienia bierze się wpis "dlaczego ja", któremu nie może przyjść do głowy, że jeżeli ktoś jest przeciw PiS, to może wcale nie być za PO. No i oczywiście, te 48% wyborców co nie głosowało na Dudę, bo wiedzieli, że nie będzie to samodzielny prezydent, a tylko wykonawca woli, człowieka, którego nigdy Polacy by na prezydenta nie wybrali, człowieka, który ma tak małe poparcie, że w Warszawie przegrał znacząco z premier Kopacz to byli ludzie opłacani przez PO. Wiele bajek naród głupi, jak to ujął zręcznie Kurski, dał sobie wmówić, choćby to, że media redemptorystów, to Polskie media. Redemptoryści to takie samo międzynarodowe konsorcjum medialne jak wiele innych działających na terenie Polski, tyle, że oparte o zakon. A mówię to, bo wczoraj Kaczyński nie mógł się nachwalić o.Rydzyka, jak to bardzo pomógł PiS w wygranej. Pytanie, jaka będzie dla Polski tego cena?
  PiS łamie prawo a to z pewnością żadnemu myślącemu patriocie podobać się nie może. Problem z tym, że dla Polaków obchodzenie prawa nigdy nie było złem, liczy się dla nich skuteczność, czyli nie ważne, że złamałem prawo, gdy swój cel osiągnąłem, wtedy wszystko jest OK. PO-PiS tak nas zantagonizował, że jesteśmy gotowi robić coś co nam szkodę uczyni, byle tylko dopiec drugiej stronie. To niestety prowadzi do niszczenia państwa a w końcu może doprowadzić do utraty niepodległości.
 • @Wrzodak Z. 22:52:11
  Morawiecki o sporze wokół TK: Opozycja nie chce przyjąć do wiadomości, że straciła władzę. Prezydent nie może ustępować. Prezes Rzepliński powinien ustąpić! Strach ludzki jest uzasadniony, bo w dużej mierze media podgrzewają tę nadmierną atmosferę. Należy to wszystko uspokoić. Jest dobra wola, jest piękna odpowiedź pana prezydenta
  — powiedział na antenie TVP Info marszałek Sejmu Kornel Morawiecki, komentując sytuację wokół Trybunału Konstytucyjnego.
  Odpowiadając na pytanie o to, dlaczego prezydent nie odniósł się do orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, co sprawiło, że opozycja uważa go za prezydenta partyjnego, odparł:
  Bo też opozycja nie chce przyjąć do wiadomości, że straciła władzę. Straciła ją demokratycznie. Chciałaby tę władzę odzyskać, chciałaby mieć władzę nad sejmem i pośrednio mieć władzę nad narodem. Taka jest koncepcja opozycji, ale nie jest to koncepcja poważna
  — stwierdził Kornel Morawiecki.
  Nie może być tak, żeby prawnicy uważali się za najwyższą władzę w państwie
  — dodał, żywiąc nadzieję że ten konflikt szybko minie.
  Konstytucja jest naszym prawem, została złamana kilka miesięcy temu. Czy my Polacy nie wyjdziemy z takiej trudności? Nie z takich opresji wychodziliśmy
  — mówił, krytykując porównania ze stanem wojennym.
  Te wszystkie porównania wydają m się niepoważne
  — dodał.
  To oczywistość, że dobro narodu stoi ponad prawem. Dobro to wartość wyższego rzędu, niż prawo
  — podkreślił.
  dobro społeczności, która prawo ustanawia ma być na równi z tym prawem?
  — pytał, wyjaśniając ze prawo, które nie służy społeczeństwu winno być zmienione.
  Proszę, żeby nie było porównań ze stanem wojennym czy systemami totalitarnymi
  — apelował Poseł Ruchu Kukiz’15.
  Prosiłbym o pokorę wszystkie strony i odnoszenie się do dobra narodu, do dobra w ogóle, do większych pojęć, które stworzyła nasza cywilizacja
  — mówił, podkreślając że ostatnia debata sejmowa przekroczyła dopuszczalne granice.
  Na pytanie o to kto mógłby zażegnać ten konflikt, stwierdził że najważniejsza jest rola prezydenta i parlamentu. Zapytany o to, co radziłby prezydentowi, odparł:
  Prezydent nie może ustępować. Próba rozwiązania rozwiązania spoczywa też na środowisku prawniczym. (…) Niech środowisko, które ten spór wywołało przez to, że parę miesięcy temu nie dostrzegło takiej niedokładności legislacyjnej, niech poniesie tego konsekwencje
  — podkreślił, mówiąc że powinni ustąpić sędziowie, których jest za dużo.
  Może ci trzej wybrani wcześniej sędziowie powinni ustąpić. A może pan prezes Rzepliński? To nie jest tak, że pan Rzepliński jest bez winy
  — dodał.
  Kompromis musi się pojawić. Wierzę w dobrą wolę klasy politycznej, która w imię dobra narodu rozwiąże ten konflikt
  — mówił marszałek Sejmu. Ps...Panie Marszałku! przestępcza grupa w togach nie będzie rządziła Suwerenem! żadnego kompromisu rodem z Magdalenki!! Panie Marszałku Morawiecki wie Pan przecież co oznacza słowo "kompromis" dla szeroko rozumianego układu postkomunistycznego i jego przybudówek lewackich... wpływy, wpływy i jeszcze raz wpływy! Od lat uważałem Kornela Morawieckiego za rozsądnego i zrównoważonego człowieka...do tego dochodzi jeszcze szacunek z jego postawę. Masz więc rację drogi Kornelu; postpezetperowiec i koszerny nieogolony knur Rzepliński won! Skompromitował się. No i prześwietlić go skąd miała to koszerna kanalia 10 mln zł które wtopił w Amber Gold, jego córeczkę i Bula z 300 tys usd, także Bula rozliczyć skąd i od kogo miał 290 tys marek zachodnich. Rozliczać do "bulu"! Oni sami nie zrezygnują, oszustów i kanciarzy trzeba wyrzucić. Mamy Trybunał "Konstytucyjny" który domaga się coraz większych kompetencji, chce być ponad Suwerenem czyli Narodem, Sejmem, Senatem, czyli "nadwładzą" żydowskim łbem nad tułowiem, czyli Narodem, to niedopuszczalne! A jego "sędziowie" na czele z jego "prezesem" sami kilka razy złamali Konstytucję i procedury...Najlepiej zlikwidować TK, a jego kompetencje przenieść do SN. Sądy oczyścić. Wiadomo kto zatrzymał lustrację i po co, to był ten TK!. Teraz skutki mamy!!! Ustąpić nie można ani na krok, a porządek w mediach i prasie jest konieczny natychmiast!
 • @Zawisza Niebieski 18:09:10
  Tak naprawdę w sporze o TK nie chodzi o demokrację, ale - powiedzmy sobie to szczerze - o to, która większość parlamentarna, poprzednia czy obecna, obsadzi kilka stanowisk sędziowskich.

  W czasach Lecha Wałęsy powstało pojęcie falandyzowania prawa. W czerwcu br. korzystając z większości w Sejmie jedna większość - koalicja PO-PSL - falandyzowała prawo, a teraz, gdy balans sił się zmienił, to prawo falandyzuje druga strona - PiS. Nihil novi w tej materii. A dysputy o bezpartyjności Trybunału są równie zabawne, co o niezależności prezydenta.

  Upolitycznienie trybunałów konstytucyjnych to też nie jest polska specyfika: przecież w niemieckim Federalnym Trybunale Konstytucyjnym zasiadał choćby Roman Herzog, polityk CDU, który potem został prezydentem Niemiec. A w USA po wyborach z 2000 r. George Bush - Al Gore każdy z sędziów głosował zgodnie z tym, jaka partia nominowała go do Sądu Najwyższego.

  Autorytet Andrzeja Dudy ucierpiał w wyniku awantury wokół TK?

  Ucierpiał, ale tylko wśród tych wyborców, którzy na Andrzeja Dudę i tak nie głosowali. To oczywiście żadne zwycięstwo, bo czasami udaje się zdobyć coś na kształt autorytetu także w oczach osób, które na danego polityka nie głosują - paradoksalnie, nawet Aleksander Kwaśniewski był w stanie tego dokonać.

  Nie sądzę, aby Andrzej Duda stracił autorytet w oczach swoich wyborców. Ci, którzy nie głosowali w ogóle w wyborach prezydenckich, w ogóle nie są zainteresowani tą kwestią, a spór o TK jest dla nich zupełnie abstrakcyjny. A ponadto stosunek Polaków do wymiaru sprawiedliwości jest co najmniej ambiwalentny.

  Gdyby Duda nie doprowadził do obniżki wieku emerytalnego, to wtedy dopiero miałby problem, bo straciłby tych wyborców, którzy głosowali na niego warunkowo jako na kandydata zmiany i reform społecznych.

  Stan takiej bardzo podwyższonej temperatury sporu politycznego może trwać długo?

  Wyborcy od dekady są przyzwyczajeni do bipolarnego systemu partyjnego i nieustannych konfliktów między dwoma głównymi ugrupowaniami. A jak bardzo temperatura sporu jest odczuwana przez społeczeństwo, to widać było na manifestacjach przed Sejmem i Trybunałem Konstytucyjnym. W Warszawie - w kilkumilionowej aglomeracji w prawie 40-milionowym kraju - na te pikiety stawiło się mniej ludzi niż na meczu IV-ligowego Drukarza Warszawa.

  Było po ok. 100 osób.

  To zatem rzeczywistość wirtualna - zupełnie oderwana od społecznych realiów. Warto też pamiętać o wrześniowym referendum, z którego wynika tyle, że spory polityków o kwestie instytucjonalno-prawne są dla ludzi drugorzędne.

  W polskiej polityce pojawią się jeszcze spory naprawdę poważne - związane z polityką społeczno-gospodarczą i międzynarodową, która przestaje być czymś abstrakcyjnym. Napięcie między Rosją a Turcją jest rzeczą najgroźniejszą odkąd świat się zmienił w 1989 r.

  Polacy dają władzy wolną rękę w działaniach instytucjonalnych, ale ważne, żeby sprawy bytowe były załatwiane?

  Tak. Oczywiście jeśliby doszło do ewidentnego, nie budzącego żadnych wątpliwości naruszenia praw obywatelskich, to sądzę, że Polacy by zareagowali. Bo jesteśmy przywiązani do elementarnych swobód. Tak jak w czerwcu, gdy PO uchwalała ustawę o Trybunale, nie widzieliśmy na ulicach tłumów protestujących przeciwko naginaniu prawa, tak teraz też nie ma się co spodziewać marszów. Tym bardziej, że ten bardziej zamożny, wielkomiejski elektorat nie jest skłonny, by na ulicach dawać upust swoim negatywnym emocjom.

  http://wiadomosci.net.pl/tylko-w-necie/prof-chwedoruk-pretensje-do-komorowskiego-a-teraz-do-dudy-sa-bez-sensu/kjcqxz
 • @Wrzodak Z. 22:52:11
  Czy to pamiętasz, pamiętacie: Na początku naszej transformacji cena prądu była z 23 % VAT. Tłumaczyli , że to nie jest towar luksusowy ale na początku tak trzeba. Prąd elektryczny nigdy nie był towarem luksusowym ale nasza rządząca mafia i TK do tej pory nie zmienili tego 23% VAT. Co o tym sądzicie, czy potrzebny jest trybunał, który nie dba o podstawowe prawa narodu jak kwota wolna od podatku i luksusowy towar w XXI wieku czyli prąd elektryczny. Może świeczki lampy naftowe nie są luksusem. Powtórzę: Polska ma być państwem prawa, a nie koszernych prawników!!! Koszerny nieogolony knur Rzepliński z całym TK won! Koszerne i przestępcze Gesdorfy z SN także won!!! W sądownictwie, prokuraturach koszerni i ich lokaje także won! Opcja ZERO! Bez tego nie będzie żadnej odbudowy, przebudowy, naprawy, ponieważ ci koszerni na to nie pozwolą. Nowy dom stawia się na nowych mocnych fundamentach, nie na zmurszałych, koszernych!!! Sędziowie, prokuratorzy powinni być wybierani przez Suwerena w wyborach powszechnych i to na maksymalnie 2 kadencje by w piórka nie obrośli, no i żadnych immunitetów, prócz tego na sali sądowej w czasie pracy jak to jest u Anglosasów, oraz w USA. To samo z komendantami policji, od komendantów lokalnych w górę . A do SN Prokuratury Generalnej, czy Komendy Głównej powinien wybierać Prezydent i Sejm.
 • @Wrzodak Z. 22:52:11
  Mocna zapowiedź Ziobry. Afery PO zostaną wyjaśnione, ich lista jest dłuuuga...Minister sprawiedliwości zapowiedział, że afery, do których dochodziło za rządów poprzedniej ekipy, a nie zostały wyjaśnione, będą w końcu zbadane. Chodzi m.in. o aferę hazardową, Amber Gold i SKOK-u Wołomin. – (…) wrócimy wszędzie tam, gdzie to będzie jeszcze możliwe, gdzie nie doszło do przedawnienia – oświadczył na antenie RMF FM Zbigniew Ziobro. Jeśli wziąć pod uwagę liczbę skandali wstrząsających Polską przez ostatnie osiem lat, prokuratorzy będą mieli pełne ręce roboty.

  Szef resortu sprawiedliwości stwierdził, że w ciągu najbliższych miesięcy „dojdzie do połączenia urzędu Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości”, a „prokuratura zacznie skutecznie walczyć z groźną przestępczością w Polsce”.

  Zapowiedział też powrót do niewyjaśnionych afer, bo wymaga tego państwo prawa.
  Jeżeli były takie afery, jak afera hazardowa, które nie zostały wyjaśnione, (…) afera Amber Gold, afera SKOK-u Wołomin. My musimy te wszystkie sprawy zbadać, dlaczego np. prokuratura, organa ścigania mimo, że wiedziały o tych przestępstwach, to pozwalały przestępcom przez kilka lat bezkarnie działać, wyprowadzać setki milionów złotych na szkodę Polaków
  – mówił w RMF FM Zbigniew Ziobro.
  Tak, wrócimy wszędzie tam, gdzie to będzie jeszcze możliwe, gdzie nie doszło do przedawnienia, bo przypomnę, że PO z PSL-em sprytnie pod koniec swojego urzędowania uchwaliły kodeks karny, który bardzo skrócił okresy przedawnień. To była amnestia dla wielu ludzi, którzy dopuszczali się afer w okresie ich rządów
  – dodał minister sprawiedliwości.

  Ziobro wymienił oczywiście jedne z najgłośniejszych skandalicznych spraw, ale są i inne. Przede wszystkim niektóre prywatyzacje czy wątki pojawiające się wśród rozmów zarejestrowanych na słynnych taśmach. Są i afery pomniejsze – lokalne, które zebrano na stronie mapaafer.pl. W sumie jest ich tam około dwustu!

  Poniżej publikujemy listę kilkunastu i zachęcamy Czytelników do przypomnienia w komentarzach kolejnych:

  1) Afera taśmowa;
  2) Afera hazardowa;
  3) Afera wyciągowa;
  4) Afera stadionowa;
  5) Afera autostradowa;
  6) Afera stoczniowa;
  7) Afera Amber Gold;
  8) Afera Elewarru;
  9) Afera z informatyzacją MSW;
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru;
  11) Afera z budową elektrowni atomowej;
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych.
  Ps...Afery PO spisał MarkD wystarczy wyszukać hasło "Afery PO"..Nie wiem czy Panu Zbigniewowi wystarczy jedna kadencja....
  http://markd.pl/afery-po-0-748-i-kadencja-rzadow/
  http://markd.pl/afery-po-cz-1-ii-kadencji-7491499/
  Ps.I...Niezbędna jest również repolonizacja mediów,sądownictwa i walka ich patologią.Bo będzie jak w latach 2005-2007 gdzie te struktury atakowały Pana i osłaniały bandytów i oligarchie IIIRP. a ogłupiała lemingoza głosował na PO-PSL..W kodeksie karnym na zawsze powinien zniknąć zapis , śledztwo przedawnione jak jest w USA! Popełniłeś w swoim życiu przestępstwo wiec kara musi być nieuchronna i jesteś ścigany do grobowej deski! W tedy kolesie nie pomogą! Częściowo uzdrowiłoby to patologie w sądach! Brawo Panie Zbyszku! Łajdactwo trzeba rozliczyć w imię praworządności! Spokojem i konsekwencją realizować cele.Rozliczać aferę za aferą. Jak najszybciej przejąć media i przekazywać na bieżąco, co śmierdzi najbardziej. Macie nasze poparcie w 100%. Wściekłość tercetu sięgnie zenitu a to będzie oznaczało ich koniec.
  Ps.II..Dziennik Internetowy "POLSKA" nie dopuszcza mojego wpisu do wydruku - dobrze byłoby Panie Ministrze, abyście też jak najprędzej zabrali się za prasę i telewizję !!!
  - a oto czego nie dopuszczono:
  Lech Wałęsa w 1993 r. ułaskawił Andrzeja Z. ps. Słowika - jednego z najgroźniejszych gangsterów lat 90. Dzięki temu uniknął on odbywania kary 6 lat więzienia za kradzieże i rozboje z lat 80. Obrona „Słowika” przekonywała, że ułaskawienie mu się należy, ponieważ w tamtym okresie Andrzej Z. był "jedynie złodziejem", a nie szefem gangu. Ponadto pozytywną opinię ws. ułaskawienia "Słowika" wydał warszawski sąd(za jaką wziątkę to zrobił? oto jest pytanie!), choć Prokurator Generalny zaopiniował wniosek negatywnie.!

  Izaak Solzman junior aka Aleksander Kwaśniewski łaskę okazał kasjerowi lewicy i mordercy - Peterowi Voglowi. Peter Vogel (który wcześniej nazywał się Piotr Filipczyński) wyjechał za granicę w czasie stanu wojennego. Przebywał wówczas na przepustce z więzienia, do którego trafił za wyjątkowo brutalne morderstwo na tle rabunkowym. Miał zamordować gosposię, która pracowała w domu jego rodziców. Jego ojciec Tadeusz Filipczyński był wysokim urzędnikiem Ministerstwa Przemysłu Lekkiego. W latach 60. pracował w oddziale RWPG w czeskiej Pradze.
  Komorowski - 5 zabójców.
  Duda - Kamińskiego
 • @Wrzodak Z. 22:52:11
  Polską od czasu okrągłego stołu rządzi GTW (Grupa Trzymająca Władzę) oficerów WSI, rezydentów Niemiec, USA, Izraela, koszernych prokuratorów i sędziów PRL ze swym pomiotem. Partie polityczne i tajne służby są tylko narzędziem. GTW ma wielką sieć osób którym dano zarobić baarrdzoo gruuube pieniądze i każdy ma czego dzisiaj bronić. Dają zarobić grupie tzw. dziennikarzy i szefom gazet oraz portali. Do sieci wciąga się najprostszą metodą - korupcji. Kto raz wziął dużo kasy już się nie wycofa. Sieć jest trzymana za mordę groźbą samobójstwa każdego kto sypnie. Wszyscy w sieci są podsłuchiwani. GTW ma pion operacyjny i propagandowy. Pierwszy tworzy plan działania a drugi steruje opinią publiczną. Pierwszy trzyma za mordę wszystkich. Drugi steruje mediami.
  Odstąpiono od TS dla Ziobro i Kaczyńskiego bo była groźba że ujawnią te dane. Był plan wyłączenia Kamińskiego ale ułaskawienie przeszkodziło. Rząd Kopacz miał nakazane wyjazdowe posiedzenia przed wyborami by nie było świadków gdy montowano w te dni podsłuchy. Są w regałach, biurkach i pod tynkiem na sufitach w każdym resorcie (ponad 80). Komórki i poczta email jest na podsłuchu u wszystkich ludzi z PIS i Kukiza. U Dudy wszystkie pomieszczenia mają podsłuch - dlatego było dużo wrzawy jak Duda pojechał w nocy do prezesa bo tam nie mają. Do fermentu że naród jest przeciw rządowi powołano KOD. Akcja dezinformacji ma wywołać w społeczeństwie wrażenie że PiS prowadzi do chaosu i wojny domowej oraz grozi wywołaniem wojny z Rosją, Niemcami i UE. Na forach mają podważać sojusz z USA i Nato i ośmieszać Grupę Wyszehradzką. Ma być akcentowane że PIS to faszyzm, totalitaryzm, zacofany katolicyzm gorszy niż islam i średniowiecze i wstyd na całą Europę. Uczestnicy szkoleń otrzymali zestaw słów kluczowych do używania w postach, audycjach, wywiadach oraz reportażach. Podano zestaw nicków (patriota, Polak, obserwator, uważny, zatroskany i inne). GTW nie dopuszczą by Ziobro przejął też prokuraturę. Dlatego PiS powinien jak najszybciej wymienić PKW, zrobić nowy program zliczający głosy i powołać nowy tryb wyborów likwidując nieważność głosów oraz wymienić skład TS i likwidując pozostałość po "komunie" prezent" koszernej matrioszki Margulisa aka Wolskiego aka "Jaruzelskiego" czyli TK. Musi pilnie przewietrzyć TVP. GTW nie podda się i nie zatrzyma przed niczym nawet zamachami (podstawionymi pomyleńcami jak w Łodzi) bo ma do stracenia niewyobrażalne bogactwa. Wyprowadzą ludzi na ulice i będą prowokacje z niszczeniem mienia. Czy Ty i inni wierzycie, że historia wysokiego urzędnika w Kancelarii Premiera Tuska, który powiesił się na sznurze od żelazka, jest prawdziwa ?
 • @Docent zza morza 20:37:36
  Trochę afer PO-PSL - przypomnienie:
  1) Afera taśmowa
  2) Afera hazardowa
  3) Afera wyciągowa
  4) Afera stadionowa
  5) Afera autostradowa
  6) Afera stoczniowa
  7) Afera Amber Gold
  8) Afera Elewaru
  9) Afera z informatyzacją MSW
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
  13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
  32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
  40) Ograniczenie potencjału militarnego
  41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
  42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)
  43) Synekury dla nagranych kolesi 44) Nielegalne sfinansowanie koncertu Madonny. 5 milionów złotych piechotą nie chodzi. Mucha musi to oddać z własnej kieszeni. ( a co na to muchi? muchi robią już podsłuchi...) 45) Sprzedaż Kolei Linowych
  46) Instytut Badań Edukacyjnych. Przewalili kilkaset milionów złotych na pseudo badania. Tabuny ludzi jeździły na wycieczki zagraniczne z pieniędzy projektu. Do pensji były wypłacane im premie plus zlecenia. Wiele osób zatrudnionych nawet nie musiało się pojawiać w pracy!. Do tej pory nie mogą doliczyć się laptopów. Wszystko za zgodą i pod okiem MEN czyli Kluzik -Rostowskiej!
  To były afery na skalę krajową.Pamiętajmy jednak, że te centralne przekręty i standardy moralne lumpów spod budy z piwem, że wzorzec bezkarnego cwaniaczka i szczura siejącego dżumę obowiązywał wszędzie, w każdej branży i na każdym szczeblu.Ta hołota dopuściła się morza przestępstw przeciwko uczciwym ludziom,niszczyła im życie, szanse ich dzieci,wypychała na margines,wpędzała w nędzę, cynicznie znieważała,odwracała kota ogonem, gnoiła,ogłupiała, okradała.Dopuszczała się świadomej i nieodwracalnej destrukcji cudzego, jedynego przecież, życia.Jednocześnie pomnażała własne dobra i profity,wszelkimi metodami zabiegała o własną pomyślność i swoich dzieci,przyjaciół,protegowanych.Ich panoszenie się u wszelkiej władzy, ich bezkarność, skala indywidualnych spustoszeń strat i cierpień to po prostu bandytyzm w najbardziej haniebnym,prymitywnym wydaniu.Ich ofiary jak na zbawienie czekały na rządy prawa i możliwość rozliczenia i osądzenia tego motłochu.Te ofiary są cierpliwe i zdeterminowane, lecz nie mogą czekać w nieskończoność na sprawiedliwość i w sprzyjającym momencie sami ją wyegzekwują.Myślę, że takich przypadków będzie dużo,bardzo dużo, coraz więcej.Tu są do wyrównania gigantyczne rachunki krzywd i dżungla bezprawia do wykarczowania. Priorytetem dla Ministra Sprawiedliwości jest:
  1) weryfikacja i reforma obowiązującego prawa.
  KK Zolla nie nadaje się do wyciągnięcia konsekwencji wobec winnych najcięższych przestępstw III RP.
  2) lustracja sędziów i prokuratorów
  3) uwzględnienie w KK kar dla wykonujących zawody prawnicze, zwłaszcza sędziów i prokuratorów za wydawanie wyroków i formułowanie oskarżeń niezgodnych ze stanem faktycznym, bulwersujących opinię publiczną swoją stronniczością.
  4) Powinien istnieć tryb postępowania zmierzający do uchylenia, całkowitego immunitetu sędziego/prokuratora i szczególnie wysoki wymiar kar za sprzeniewierzanie się etyce zawodowej prawnika.
 • @Docent zza morza 20:37:36
  1) Afera taśmowa;
  2) Afera hazardowa;
  3) Afera wyciągowa;
  4) Afera stadionowa;
  5) Afera autostradowa;
  6) Afera stoczniowa;
  7) Afera Amber Gold;
  8) Afera Elewarru;
  9) Afera z informatyzacją MSW;
  10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru(cena zakupu ponoć już skroplonego? ponad 650usd/1000m3!!! po regazyfikacji będzie większa + dopłata Katarczykom za nieodbieranie!)
  11) Afera z budową elektrowni atomowej (Facet z PO ciężko pracuje za 100 tys. miesięcznie 12 godzin na dobę i nawet nie ustalił do tej pory lokalizacji potencjalnej elektrowni. Bareja się kłania "A gdyby tu nagle była elektrownia - w przyszłości")
  12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych.13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
  14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
  15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
  16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
  17) Podniesienie VAT-u na wszystko
  18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
  19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
  20) Podniesienie akcyzy na paliwo
  21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
  22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
  23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
  24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
  25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
  26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
  27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
  28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
  29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
  30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
  31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
  33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
  34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
  35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
  36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
  37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
  38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
  39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
  40) Ograniczenie potencjału militarnego
  41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi)
  43) I wiele, wiele innych
  44) afera szczepionkowa grypowa Ewy K. - zmarło łącznie kilkanaście tysięcy Polaków - była nawet niedawno wydana książka o tym Artura Dmochowskiego pt. ”Afera grypowa. Szczepionki, pieniądze i kłamstwa” -
  45) afera z ustawą o przymusowych szczepieniach przeciw HPV Komorowskiego, o ofiarach dowiemy się jak nas zaszczepią
  46) afera HGW z tęczą przed kościołem Zbawiciela
  47) afera HGW z mostem Łazienkowskim
  48) afera HGW dotycząca przejmowania kamienic warszawskich!!! 49) afera przejmowania kamienic w Krakowie na fałszywe dokumenty produkowane na Ukrainie, także i w innych miastach Polski, Wrocławiu, etc.. 50) afera "imbrykowa" z willi w Klarysewie i Pałacu Prezydenckim. 60) afera "Projektu CHOPIN " ?! Cisza! Koszerny Izaak Blumefeld aka Jan Krzysztof Bielecki jest nadal nietykalny?! 61) afera KrakChemii Aarona Langmana aka janusza Lewandowskiego jest nadal nietykalny?! 62) Afera węglowa 50 mld zł!. No i gdzie się podziało 15 mld zł. na które niby zadłużone jest górnictwo? Oprócz wymienionych afer, które w znaczący i zdecydowany sposób zubożyły kasę państwa i napełniły konta uczestników afer, jest wiele, wiele innych, o których głośno nie było, choć wyprowadzali pieniądze z Polski w inny sposób. Mam tu na myśli rządowych lobbystów PO/PSL i SLD, choć tych ostatnich w sejmie już nie ma, ale mają swoich zastępców (Petru), bo polityka nie lubi próżni, którzy lobbowali na rzecz zbrojeniowych firm zagranicznych, czy zagranicznych koncernów farmaceutycznych. To są również ogromne straty i dla budżetu państwa i straty dla polskich firm zbrojeniowych, oraz polskich firm farmaceutycznych. W ciągu 8 lat rządów PO/PSL, MON dokonał największych zakupów wspierających finansowo firmy z obcych krajów.
  I tak:
  a) czołgi nie nadające się do modernizacji bez amunicji kupili od Niemców.
  b) wyposażenie dla sił lotniczych od Włochów i Francuzów.
  c) haubice od Austriaków.

  "Jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji zakupowych w PO-wskim MON, był zakup za kwotę 5 mld.złotych rakiet przeciwpancernych, których dostawcą były izraelskie firmy zbrojeniowe. Sprawa ta została opisana przez pana Macierewicza w Raporcie z weryfikacji WSI, wcześniej nagłośnił ją śp. poseł Zbigniew Wasserman, który zwrócił uwagę, że wiceminister obrony z SLD - Janusz Zemke - dokonał zakupu bezwartościowego. Po pierwsze dlatego, że do tych rakiet nie kupił wyrzutni, co czyniło je bezużytecznymi. Po drugie: rakiety były tak skonstruowane, aby działać dobrze na pustyni Negev w Izraelu a nie w polskich warunkach klimatycznych ". Informacje powyższą zaczerpnąłem z Gazety Warszawskiej, która mieści się w artykule : "Lobbyści kontra Macierewicz". Warto przeczytać, bo to nie jedyna informacja, która drogo nas kosztowała, a co najważniejsze, lobbowanie rządu PO/PSL na rzecz obcych państw, ma się rozumieć za ogromną z tego tytułu prowizję dla prominentnych polityków byłego rządu, naraziło skarb państwa na wielomiliardowe straty. Następnym lobby PO/PSL na rzecz obcego interesu, był zakup dla polskiego wojska samolotów wielozadaniowych F-16 praktycznie bez uzbrojenia i kodów(swój/wróg) do dziś. Na dziś to atrapy!. Ale chętnych do zapoznania się z tym tematem i innymi odsyłam do ostatniej Gazety Warszawskiej, która z detalami ten temat opisuje. Inne również. Teraz wrogowie polskiego interesu, oderwani od koryta, jednoczą się przeciwko nowemu rządowi pod pozorem obrony demokracji.
 • @klementyna 00:38:18
  Pozwoliłem sonie zwrócić uwagę pani, że jeżeli się wypowiadam a nie mam wiedzy to po prostu milczę i biorę się za naukę, tak by nie podać bzdurnych informacji, które wprowadzają innych w błąd.
  Nawet odpowiada mi pani w sposób absolutnie nie precyzyjny.
  - TK powołany został 29.04.1985 roku a orzeczenia wydawać zaczał w 1986 roku.
  - Wszyscy sędziowie podlegają lustracji w tym sędziowie TK (IPN opanowany jest przez pisowców - banderowców)
  - TK nie złamał żadnej Konstytucji w czerwcu, ponieważ nie badał Konstytucji w czerwcu w sprawie wyboru sędziów, dopiero 03.11 badał tą sprawę i nie stwierdził złamania Konstytucji, tylko stwierdził, że jeden z par. ustawy o TK Peło złamała. (chodzi o precyzje wypowiadania się a nie siania demagogi)
  - Każdy ma prawo wypowiadać się, nawet prezio Duda wypowiada się w ścierwomediach, to też łamie konstytucje???
  - Ten twór sam siebie nie osądza, osądza prawo uchwalane przez parlament.

  Mi nie żal pasożytów, darmozjadów, nierobów, z POPIS-u ani innych, tylko jeżeli mamy My, Polacy wygrać z nimi to trzeba budować swiadomość narodową w taki sposób aby perfidnie nie kłamać lub uprawić oszołomstwo, ponieważ takie wypowiedzi jak pani są tylko mąceniem w głowach a nie dązeniem do prawdy.
  To ja zatrzymałem Rzeplińskiego na RPO, to nie znaczy, że mam kłamać.
  Ja nie mam z LPR nic wspólnego (chociaż tą partię stworzyłem) od 2005 roku, wtedy Kalstein zażądał od Giertych usunięcia mnie z LPR, ponieważ on nie wejdzie w koalicję z LPR. Kalstein boi się mnie jak ognia, ponieważ on wie, że ja widziałem na niego straszne kwity.
  POPIS - Petru, Kukiz to mają tych samych mocodawców, odgrywają teatrzyk przed panią, a naiwni kłócą się o kości rzucone przez nich.
 • @Wrzodak Z. 11:15:45
  // Kalstein boi się mnie jak ognia, ponieważ on wie, że ja widziałem na niego straszne kwity.//

  Obowiązek zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa
  Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. Użyte określenie oznacza, iż jest to moralny obowiązek każdego praworządnego człowieka

  czyli co Panie byly (na szczescie) posle, bierzemy udzial w przesteptwie ????
 • @Kula Lis 65 09:59:52
  Widzę, że pan wiąże wielkie nadzieje na zmianę systemu w Polsce, którą dokona PiSuar. Uważam, że naiwnie pan myśli. Oczywiście chciałbym aby pana postaulaty były spełnione, ja bym dopisał jescze aferę PZU, Fundacji prasowej solidarności, odtajnienie aneksu o WSI, SKOK Wołomin itd.
  Natychmiastowe obniżenie Vatu (minimum na 18%), zmiana konstytucji w tym usunięcia zapisów o zadłużaniu Polski w obcych bankach, otwarcie teczek (pełna lustracja w tym OZI), wypowiedzenie TL, unieważnienie wyprzedaży majątku narodowego, ( strategicznych gałęzi gospodarczych) itd. ale jestem pewien, że żadna afera i żadna zmiana systemu się nie wydarzy, ponieważ obecni rządzący mają tych samych mocodawców co poprzednicy. Będą wielkie awantury o nic, tak jak ta o TK, tak by o rzucone kości, Polski lud toczył wojny, a masoni razem z usraelem będą prowadzić w imię usraela wojnę z słowianami z wschodu pod sztandarem banderowców, mocodawcom chodzi o to aby dosiąć niedzwiedzia a nie o dobrobyt polaków.
  Wiele rzeczy podaje pan za innymi mediami np; o zakupie F-16, za tym zakupem szalał PIS (Gosiewski) i za takim offsetem był POPIS, jedynym posłęm przeciw zakupu F-16 z względu na offsset byłem ja, podobnie jak z Rosomakiem (to jeszcze większa afera), za aferą PZU stoją obecni działacze PIS.
  Gdyby zaczal PIS rozliczać afery to sam siebie powinien na początku zamknąć.
  Piszę tak ponieważ POPIS to ajwajes - to szkodnik największy Polski. Proszę zauważyc ilu pisowców było w rządzie Buzka i ilu peowców.
  Obecnie nimotę, nieuka, komunistę powołują na szefa PKN Orlen z pensją 200 tys. miesięcznie i ewentualną odprawą 12 miesieczną, ogólnie wypowiedznie dla Jasińskiego może wynieść 6 mln zł.
  Prezesem PGNiG ma być Wożniak, V-ce minister ochrony srodowiska w rządzie PO, pijak, pogubił dokumenty w rządowe jak był w Moskwie.
  V-ce ministerem enrgetyki ma byc Kowlaczyk, V-ce minister z PO d/s gospodarki itd. Zresztą szkoda na nich czasu.
  Pozdrawiam
 • @Wrzodak Z. 22:52:11
  To oto tej peowsko peeselowskiej sitwie chodziło gdyby utracili, władzę. Stąd tej lament i aj waj! O możliwości delegalizacji PiS przez Trybunał Konstytucyjny - wywiad z prof. Włodzimierzem Bernackim, posłem na Sejm RP
  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7508
 • @Kula Lis 65 12:47:21
  Bernacki to propagndzista pisuarowski, Dobre ustawy służące ludzim i Polsce, nikt nie śmiał by podważać nawet TK, ponieważ ludzie wywieżli by ich na taczkach, tak samo dobrych i mądrych polityków, którzy dobrze rządzą. Pisuarowcy powinni zaczać od zmian systemowych a nie od awantur, ponieważ to woda na młyn dla agentury sjonistycznej, ale ja nie wierzę nawet 1% oszustom z pisuaru.
 • @Wrzodak Z. 11:15:45
  Co to za "... straszne kwity."?!

  Niech Pan wyjaśni czytelnikom,o co tu chodzi...
 • @Seth 15:40:11 -Nie może wyjaśnić.
  -Bo widocznie je trzyma w "czarnej teczce", której nie może otworzyć. a czarne teczki służa do straszenia (To chyba taka wersja "Baby Jagi dla dorosłych). -:))). (Pytanie- pamiętasz, kto już straszył czarną teczką i nigdy jej nie otworzył? ).
 • @dlaczego ja 19:06:48.Za cienki jesteś nawet na Polaczków a co dopiero ludzi myślących''
  -Co gorsza, nie zdaje sobie z tego sprawy. -Widocznie sam uwierzył w to, że jest inteligentny. -Ta pokrętna logika świadczy o "błyskotliwym poziomie" całej tej bandy, którą reprezentuje. -Są żałośni, nie zdając sobie sprawy, że ich czas przeminął. -No, ale Zawisza nadał próbuje. Pozdrawiam Cię. -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Seth 15:40:11 Można powiedzieć, że są to kwity"specjalnego przeznaczenia""
  -Kwity służace do straszenia, a nie do "pokazywania", że Cesarz jest nagi"
 • @moher 18:21:11
  Widzisz Moherku, moher to taka substancja co zabija niezależne myślenie, nie naruszając życia poczętego. Drażni was człowiek, który nie chce iść w stadzie, bo wam najlepiej w stadzie, tam bezpiecznie i myśleć nie trzeba, ale idący poza stadem jest dla was wrogiem. Dlatego nie potraficie sobie wyobrazić sytuacji w której ktoś nie idzie w stadzie. Więc trzeba znaleźć wrogie stado, w które wpisze się tych, co nie chcą iść w waszym stadzie. Stworzyć stado na pewno opłacane przez wrogie siły. Bo te wrogie siły jednoczą stado. Każde stado musi mieć wrogów.
  Zobacz, ja zawsze staję przeciw stadu, czy to będą Chrystusowi, czy to będziecie Wy, moherki, czy to będą "święcie oburzeni'. Mnie nie interesuje stado, tobie jest ono niezbędne.
  Tu też szukasz kolejnego członka swojego stada lemingów w berecikach, uderzając do "dlaczego ja".

  Tak, PO-PiS, dwie partie okrągłostołowe potrzebują takich jak ty, tych, co uwierzą w ich posłannictwo. Choć obie partie niszczą nasz kraj. Dziś staje pytanie, ile lat będzie potrzeba, by odbudować to, co zniszczy PiS. Obu partiom nie zależy na Polsce, oni wygrywają swoje drobne potrzeby polityczne, nie sprawy Polski. Do czego doprowadzi spełnienie obietnic Szydło, która wygadywała co jej ślina na język przyniesie sprowadzi na Polskę ogromne obciążenie finansowe. Popadniemy w spiralę zadłużenia większą niż za PO, tyle, że po PO mamy drogi, odbudowę infrastruktury, PiS po prostu rozda te pieniądze, co oznacza, że popadniemy jeszcze w większe długi, tyle, że z nich nic nie powstanie dla Polski. Popatrz jak PiS wycofuje się z kolejnych obietnic. I to robią dla dobra Polski, choć w efekcie spowoduje to iż PiS zniknie ze sceny politycznej. Tak jak dziś Nowoczesna powoli zastępuje PO, z PiS powstanie nowa partia, już bez prezesa, bo to emeryt niezdolny do wymyślenia czegoś nowego.
  Popatrz, jak stajecie przeciw każdemu, kto próbuje wam z głowy beret moherowy zdjąć. Próbujesz ośmieszyć pana Wrzodaka, próbujesz mnie, bo wtedy znowu będziesz bezpieczny w świecie który zapewnia ci transmisja przez beretową antenkę. A ja ci mówię, TVN, czy TV Trwam to to samo, ingerencja w Polskę obcych nam sił. Tyle, że dziś zrozumienie tego jest dla ciebie zbyt bolesne. Proponuję więc w ramach łagodnej kuracji zdjęcie beretu. Ale przypominam, że zawsze ceniłem cię, za nick, "rzeczywiście, ten dystans do siebie, który pozwolił ci przyjąć nick "moher" wskazuje iż jest dla ciebie szansa. Myślę, że dość niedługo się obudzisz, choć nie będzie to bezbolesne.
 • @Docent zza morza 20:37:36
  Podaję dwa linki, Trybunał nie ma uprawnień do rozpatrywania takich spraw!

  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/148423,wybor-sedziego-tk-to-akt-indywidualny-trybunalowi-nic-do-tego.html

  http://trybunal.gov.pl/o-trybunale/trybunal-konstytucyjny-w-polsce/nastepcza-kontrola-norm/
 • @@@!!!
  W Polsce Trybunał Konstytucyjny ustanowiono ustawą z dnia 26 marca 1982 r. o zmianie Konstytucji Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej[1], a powołano do życia – po trzech latach ostrych sporów – ustawą z dnia 29 kwietnia 1985 r. o Trybunale Konstytucyjnym[2]. Działalność orzeczniczą rozpoczął w 1986 roku[3].

  Pozycja i kompetencje Trybunału były ograniczone. Orzeczenia o niekonstytucyjności ustaw nie były ostateczne i mogły zostać odrzucone uchwałą Sejmu podjętą większością 2/3 głosów (w praktyce zdarzało się, że nie poddawano tych orzeczeń pod głosowanie, co wprowadzało swego rodzaju stan zawieszenia), a uchwały w sprawie powszechnie obowiązującej wykładni ustaw mogła podejmować tylko Rada Państwa.

  Pomimo wspomnianych ograniczeń Trybunałowi udało się wypracować niezależność oraz rozwinąć samodzielne i wartościowe orzecznictwo (m.in. klauzule demokratycznego państwa prawnego, równości wobec prawa, niedziałania prawa wstecz).

  Po przemianach politycznych 1989 roku pozycja Trybunału Konstytucyjnego uległa wzmocnieniu: uzyskał on prawo (po zniesionej Radzie Państwa) do ustalania powszechnie obowiązującej wykładni ustaw. Niemniej jednak utrzymano możliwość odrzucania przez Sejm większością 2/3 głosów orzeczeń o niekonstytucyjności ustaw (w przeciwieństwie do lat osiemdziesiątych uzyskanie takiej większości w następnej dekadzie nie było jednak proste). Do czasu uchwalenia nowej ustawy zasadniczej w 1997 roku, Trybunał musiał dostosować dawne przepisy konstytucyjne do nowych realiów ustrojowych, politycznych i społecznych.

  20 października 1993 roku Trybunał podjął uchwałę w sprawie wykładni art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 29 kwietnia 1985 r. o Trybunale Konstytucyjnym, sygn. akt W 6/93[4], w której stwierdził, że:

  Sejm ma obowiązek rozpatrzenia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności ustawy z Konstytucją nie później niż w okresie sześciu miesięcy od dnia przedstawienia orzeczenia Sejmowi przez Prezesa Trybunału Konstytucyjnego,
  w przypadku uznania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego za zasadne Sejm powinien dokonać odpowiednich zmian w ustawie objętej orzeczeniem bądź uchylić ją w części lub w całości w terminie określonym w art. 7 ust. 2 ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, oraz
  orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności ustawy z Konstytucją, które nie zostało rozpatrzone przez Sejm w terminie sześciu miesięcy od dnia przedstawienia Sejmowi orzeczenia przez Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, ma (zachowuje) moc obowiązującą i powoduje uchylenie ustawy z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw obwieszczenia Prezesa Trybunału Konstytucyjnego o utracie mocy obowiązującej ustawy.
  Rozwiązania wzmacniające pozycję Trybunału wprowadziła Konstytucja RP z 1997 roku oraz ustawa z dnia 1 sierpnia 1997 r. o Trybunale Konstytucyjnym[5].

  27 maja 2015 Sejm uchwalił nową ustawę o Trybunale Konstytucyjnym[6]. Zastąpiła ona obecną ustawę z 1997 roku. 12 czerwca 2015 Senat przyjął[7] ustawę i wprowadził do niej poprawki, które zostały rozpatrzone przez Sejm i większość z nich została przyjęta 25 czerwca 2015[8]. Ustawa z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym została podpisana przez Prezydenta i weszła w życie 30 sierpnia 2015[9]. !!!!!!!!!!!!!!!!!!--- Według prezesa Andrzeja Rzeplińskiego Trybunał jest wprawdzie „sądem prawa”, ale nie może w swoich orzeczeniach ignorować budżetu państwa[12]. Zarzuty o przedkładanie interesu Skarbu Państwa nad prawa obywatelskie pojawiały się przy okazji wielu wyroków – m.in. w sprawie opłat za studia wieczorowe i zaoczne, Komisji majątkowej, zamrożenia wynagrodzeń sędziów, waloryzacji kwotowej emerytur i innych[13].!!!!!!!!! Całość tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Trybuna%C5%82_Konstytucyjny#Kompetencje_Trybuna.C5.82u
 • @@@!!!
  Cały ten Trybunał Konstytucyjny do śmieci! To są zakłamani ludzie. To są ludzie, których biografie dyskwalifikują ich od wypowiadania się w jakichkolwiek sprawach publicznych. A już tym bardziej oni się nie nadają aby kogoś pouczać! https://youtu.be/DyQpAp2wXFg A robi się to tak: likwidacja stanowisk – w tym wypadku instytucji TK. A następnie powolanie na to miejsce i stworzenie z prawdziwego zdarzenia Trybunału! DAMY RADE !!!
 • @Zawisza Niebieski 19:56:38
  Brawo, tak należy pisać ludziom, którzy kierują się masową propagandą. Pisanie im prawdy, to niektórych zmusza do myślenia i szerzej patrzą na politykę.
  PiS jest tak samo zakłamany jak PO czy SLD, nowczesna, psl, pisowcy to mistrzowie odwracania uwagi od prawdy. Przecież dzisiaj jest otwarta wojna medialna w Polsce przeciw Chrzescijańskiej Rosji, wszystkie media od G. Koszernej po TVN-y, Trwam ND, walczą z Rosją, która odsunęła parchatych od koryta, nie wpusciła Sorosa wo swojego kraju, nie wpuśiła lóż masońskich w przeciwieństwie do naszego motłochu politycznego.
  Czy wojna medialna wszystkich dziennikarzy przeciw Rosji to przypadek, czy ktoś tym zarządza.
  Niestety, ale takie mohery, klementyny i paru może i dobrych polaków piszących tu, są ograniczeni w myśleniu politycznym i łatwi na manipulacje prostackie jakie dokonuje pisuar.
 • @Wrzodak Z. 20:13:26
  Gdyby pan miał wykształcenie i ogładę, to by pan nie rzucał za seniorami moher. Tak mówi zbetoniała komuna.
  Senior, seniorka to jest poprawnie , ale czego wymagać od przefarbawanego komunisty. Oni teraz chcą nas uczyć jak prawica wygląda , i czego ma się trzymać.

  Leć pan do tej Rosji tylko ona ma pana w poważaniu!! Szerokości politycznej!!
 • @Zawisza Niebieski 19:56:38Tu też szukasz kolejnego członka swojego stada lemingów w berecikach,"
  -Widzisz Zawiszo. -Ja jestem independent moherek. Taki "Maverick", jak mawiają Anglicy. -Nie przynależę do żadnego partykularnego stada poza stadem ludzkim. -Ty jak widzę należysz do tego samego stada, co poseł Wrzodak. -Co do Twojego nick'u, to z początku myślałem, że chcesz się wzorować na szlachetnym i prawdomównym Zawiszy Czarnym. -Co za rozczarowanie! -Dobrze chociaż, że nazwałeś się Niebieski, przez co mniejszy wstyd przynosisz orginałowi. -Co do Twojej argumentacji, to brak w nich logiki, więc może nadal szukaj głupszych od siebie, a nie "moherków".
 • @klementyna 20:57:38 -Ogładę to ci panowie dziedziczą po komunistach .-Oni by najchętniej polecieli
  do Rosji sowieckiej, lub odbudowali PRL. -Pzdr. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Wrzodak Z. 20:13:26Niestety, ale takie mohery, klementyny i paru może i dobrych polaków piszących tu, są ograniczeni w myśleni
  -Panie pośle! -Zamiast nas oceniać idź Pan z Zawiszą na maliny. -Przynajmniej będzie z was jakiś pożytek. ;)
 • @Zawisza Niebieski 19:56:38Widzisz Moherku, moher to taka substancja co zabija niezależne myślenie,"///
  -Widzisz niebieski jak manipulujesz prawdą. -Ty dobrze wiesz, że moher to szlachetna odmiana wełny, ale dla swoich celów jak zwykle piszesz głupoty. -:)))
 • @Docent zza morza 20:37:36
  Rzetelna lustracja i pełna dekomunizacja wszystkich sfer życia - bezwzględnie nadrzędnym zadaniem rządu! Nie chcemy komunistów ani ich spadkobierców w żadnych instytucjach ani urzędach państwowych. Oni nie powinni mieć prawa przekraczania progów ani Sejmu, ani TK ani żadnych innych urzędów. To co się dzieje teraz w sejmie przypomina sowiecki czy ukraiński kołchoz - gdzie zdrajcy mają najwięcej do wykrzyczenia. Sejm nie powinien być miejscem howu bydła bo przy takim scenariuszu debat, naprawdę niedobrze odbierają teraz nasz parlament w świecie. Optymistyczną rzeczą są natomiast informacje na temat rozpoczętych przedsięwzięć dotyczących odebrania pachołkom Putina i Merkel podstawowych narzędzi uprawiania propagandy i manipulatorki. Nie do pomyślenia jest też fakt, że podczas kiedy oficjalni urzędnicy reprezentują nasz kraj w sposób godny, przynoszący dumę i poczucie satysfakcji, ogarnięta wścieklizną swołocz wylewa za granicą na nasz kraj wiadra pomyj, dając równocześnie przyzwolenie innym nieprzyjaznym środowiskom, na podobnie haniebne ataki na nasz kraj z zewnątrz. Takich zachowań nie powinno się zostawiać bezkarnie. Lisowe ścierwo, jak i wiele innych podobnych tej kreaturze skunksów, powinno zostać pociągnięte do odpowiedzialności karnej, łącznie z pozbawieniem polskiego obywatelstwa i wydaleniem z kraju, jako, że te świnie, najwidoczniej nie czują się w Polsce najlepiej. Reakcje rządu na podobne przypadki zniesławiania czy rozkradania mienia państwowego naszego kraju na dużą skalę, tak jak to miało miejsce w przypadku SB-eckiego szubrawca - komorowskiego, powinny być natychmiastowe a złoczyńcy powinni na wyroki sądowe oczekiwać w aresztach a nie na wolności.
 • @klementyna 20:57:38
  Ten wpis świadczy o zakompleksionej lewacce. Takie zarzuty kierował pod moim adresem Michnik, Kuron, Kwaśniewski. Pozim wiedzy oraz świadości pani jest bliski 0. Kompromitujesz się kobieto strasznie. Do Rosji wysyłał mnie już Mller z Kwasem i Kamińskim (ten z peło), gratuluję doborowego towarzystwa. Na pewno wybrałbym by odwiedzic Moskwę zamiast Tel Avivu. Co do mojego życorysu, to każdy z pisuaru byłby szczęśliwy, żeby miał choć kilka % takiej nieskazitelnej przeszłości co ja.
  Klementyna do książki uczyc się, analizować więcej i dopiero męczyc się z klawiaturą.
 • @moher 02:47:44
  Chłopie nie odróżniasz dobra od złą, prawdy od kłmastwa. Wcale ani Zawisza ani ja nie potępiamy ciebie jako człowieka, dobrego Polaka, ale widzimy jak strasznie błądzisz, broniąc pisowskiego motłochu, w większości lewaków z komuny, rozwodników, rozwódek, nie wierzących, służącym obcym wywiadom, masoni lub im służący, PIS to inernacjonalistyczna partia, której zasadniczym zadaniem jest służba NWO, czyli usraelowi. Dla naiwnych rzucają kości do obgryzenia by siedzieli cicho, robić awantury by naiwni mieli o co się kłócić, tak by służba obcym trwała dalej.
  Ten duet moher z klementyną powinien nie obrażać innych Polaków, tylko spierać się o prawdę, Tak Katolik nie postępuje, nie kłamie, ma wiedzę w sprawie w której zabiera głos, a Zawisza i ja twierdzimy, że nie macie wiedzy, pobieżnie słuchacie banderowskich i antypolskich mediów na czele z tymi od Sakiewicza i Michnika.
 • @Kula Lis 65 08:31:04
  Trudno się nie zgodzić z Pańskimi uwagami.
  Pozdrawiam.
 • @moher 02:47:44
  Widzisz, zarówno moher jak i leming to pewne symbole postępowania ludzkiego. Leming, to człowiek bezmyślnie postępujący za przywódcami, moher, to człowiek, który między innymi wszędzie węszy spiski przeciw Kościołowi. Tak, przyjmując nick Zawisza chcę się wzorować na tej wspaniałej postaci, To był człowiek myślący niezależnie, gdy manipulacje Krzyżaków po bitwie pod Grunwaldem mogły doprowadzić do wyklęcia Jagiełły, nie bał się stanąć przed papieżem z mieczem i obiecać mu tęgie baty, jeśli ten nie będzie szanował króla Polski. Dlatego nie znajdziesz u mnie ślepego poparcia dla Kościoła, ja mówię prawdę o nim, a prawda była różna. PiS najbardziej zarzucam kradzież symboli Polski, elementów cennych każdemu patriocie. Właśnie w części narodu, tego szukającego stada wpisali w słabe umysły PiS to Polska, PiS to patriotyzm, PiS to Prawo i Sprawiedliwość, jak widzimy, łamią prawo dla osiągania celów wyborczych, kłamią gdzie popadnie, mają na swoim koncie prawie 50 wyroków za kłamstwa wyborcze, PiS to uczciwość, a kradną jak tylko mogą, kilometrówki, delegacje itd. itp. Przywłaszczenie symbolu Polski Walczącej i próba przywłaszczenia litery W dla promocji międzynarodowej korporacji medialnej jaką są redemptoryści. Bardzo nie lubię kłamstwa i obłudy, dlatego mówię PiS to nie moja bajka. Każdą partię będę popierał, gdy moim zdaniem będą działali dla Polski i ostro skrytykuję tam gdzie będą działali wbrew Polsce. A PiS po prostu jest jedną z partii w Polsce działających dla partyjnego interesu.
 • @Zawisza Niebieski 14:01:0 "wpisali w słabe umysły PiS to Polska,"
  "dla promocji międzynarodowej korporacji medialnej jaką są redemptoryści."-Sabe umys wiedzą, że naczelnym żądaniem loży B" naj bright jest likwidacja Radia Maryja. Czyżbyś wspierał ich wysiłki? "Zawisza chcę się wzorować na tej wspaniałej postaci,...nie bał się stanąć przed papieżem z mieczem i obiecać mu tęgie baty,". -Podaj źródło tego New'-sa, bo ciągle to powtarzasz.
 • @Zawisza Niebieski 14:01:0 "wpisali w słabe umysły PiS to Polska,"
  "dla promocji międzynarodowej korporacji medialnej jaką są redemptoryści."-Sabe umysy wiedzą, że naczelnym żądaniem loży B" naj bright jest likwidacja Radia Maryja. Czyżbyś wspierał ich wysiłki? "Zawisza chcę się wzorować na tej wspaniałej postaci,...nie bał się stanąć przed papieżem z mieczem i obiecać mu tęgie baty,". -Podaj źródło tej legendy, bo tylko Ty ciągle to powtarzasz. Z poważaniem, "Słaby Umysł"
 • @moher nareszcie! Brawo PiS!
  Prace nad nową ustawą o TK już w tym tygodniu? Już w tym tygodniu mogą ruszyć prace nad nowąustawą o Trybunale Konstytucyjnym. Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Andrzeja Dudy, propozycję ma wypracować zespół powołany w ramach Narodowej Rady Rozwoju.


  Prezydent zaprosił do współpracy przedstawicieli różnych środowisk politycznych oraz ekspertów prawa konstytucyjnego.

  Ponieważ zamieszanie wokół Trybunału nie maleje, prace muszą rozpocząć się jak najprędzej – mówi Paweł Mucha, doradca społeczny prezydenta.

  – Myślę, że już w przyszłym tygodniu można spodziewać się, że takie prace ruszą. Pan prezydent podchodzi bardzo poważnie do tej problematyki związanej z zażegnaniem kryzysu konstytucyjnego. Narodowa Rada Rozwoju miałaby tę problematykę podjąć w ramach zespołu roboczego, bo musimy podjąć wszelkie działania, żeby w przyszłości tego rodzaju kryzys jak ten teraz, wywołany przez koalicję PO-PSL przez przyjęcie niekonstytucyjnej ustawy z 25 czerwca, a potem dokonanie na podstawie tej niekonstytucyjnej ustawy wyboru sędziów TK, nie mógł się wydarzyć. To musi być dyskusja ekspercka – byli sędziowie TK. Jest zaproszenie do wszystkich środowisk. Myślę, że tak jak pan prezydent powiedział, NRR jako organ opiniodawczo-doradczy prezydenta jest tutaj właściwym miejscem, żeby te problemy podejmować – podkreśla Paweł Mucha.

  Potrzebę wypracowania nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym widzi marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Platforma Obywatelska podchodzi do pomysłu sceptycznie. Podobnie Nowoczesna Ryszarda Petru, choć to ugrupowanie zamierza uczestniczyć w spotkaniach u prezydenta.

  Pomysł prac nad nową ustawą popiera Prawo i Sprawiedliwość, a ruch Kukiz‘15 ma nawet konkretne pomysły. Proponujemy, żeby sędziowie TK byli powoływani większością 2/3 w parlamencie – tłumaczy poseł tego ruchu Robert Winnicki.

  – To oznacza, że musieliby być powoływani w wyniku jakiegoś konsensusu, kompromisu, żeby były to kandydatury naprawdę bardzo dokładnie przefiltrowane, przedyskutowane. I nie mogłyby być one jednostronne politycznie. Wtedy – być może – udawałoby się powołać rzeczywiste autorytety na funkcję sędziów TK – ocenił Robert Winnicki.

  Dziś w Trybunale Konstytucyjnym w przeważającej większości zasiadają sędziowie rekomendowani przez Platformę Obywatelską.
 • @moher 15:36:45
  Wszyscy won z TVP!!! Zmiany już w styczniu 2016, klamka zapadła! To już pewne! Nie tylko partia rządząca PiS i Pan Prezydent RP Andrzej Duda mają dość ataków i kłamliwej propagandy na rzecz PO i Nowoczesna.pl. uprawianych przez TVP i Polskie Radio. My, tj. telewidzowie i słuchacze tych stacji także mamy „po kokardy” bezczelnych ataków „redachtorów”, manipulacji w przekazie wydarzeń i tworzenia przez nich tzw. faktów medialnych (prasowych). Nareszcie coś drgnęło w odzyskaniu mediów publicznych.

  Kilkanaście dni temu w kilku swoich komentarzach pisałem na NP o zmianach, jakie nastąpią w TVP i Polskim Radio. Miałem wówczas informację, że ze złożeniem do laski marszałkowskiej projektu ustawy w przedmiotowym temacie – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie czekać na roczne sprawozdanie KRRiT, zanim zmieni zasady funkcjonowania tej jakże ważnej instytucji medialnej… po nie przyjęciu przez Sejm sprawozdania Jana Dworaka szefa KRRiT. Jednak nasilające się ataki „redachtorów” z telewizji publicznej – szczególnie z kanału TVP Info oraz Polskiego Radia na partię rządzącą i na Pana Prezydenta RP, – zmusiły PiS do szybkiego przeprowadzenia bardzo poważnych zmian w tych mediach.
  Zanim jednak przedstawię zarys projektu PiS-u w przedmiotowym temacie – muszę tu wrócić do deklaracji PiS-u wygłoszonej na jednej z konwencji przedwyborczej przed 25 października br. Wówczas wskazano na zmiany w telewizji publicznej i Polskim Radio deklarując, że przekształcenie TVP i PR ze spółek handlowych skarbu państwa na spółki użyteczności publicznej podległe ministerstwu kultury pozwoli tym mediom wreszcie służyć polskiemu społeczeństwu i nie rozliczaniu się z pieniędzy tak, jak fabryki czy elektrownie. Przekształcenie to miałoby przede wszystkim zapobiec działaniom antypolskim oraz patrzeniu tylko na zyski „redachtorów”, by takim jak na przykład Tomasz Lis zapłacić za cotygodniowy antypolski program kwotę ponad 200 tys. złotych. Celem nadrzędnym zatem miałaby być misja, jaka stoi przed mediami publicznymi utrzymywanymi w znacznej części przez nas abonentów. Zaznaczam tu, że nie chodzi o abonament „dołujący” domowy budżet nawet mniej zamożnej czy przeciętnej rodziny. Zaproponowana wysokość powszechnego abonamentu za używanie radioodbiornika to 7 złotych miesięcznie, a razem z telewizorem złotych 22,90. Nowy model TVP i PR zakładał znaczne ograniczenie emisji reklam.
  Ciekawostką było to, że żadna z osób funkcyjnych w TVP oficjalnie nie skomentowała tego projektu PiS-u. Nawet sam prezes TVP Janusz Daszczyński (na zdjęciu) „nabrał wody w usta”, choć przekonywał iż będzie chodził gdzie się da, by nie zmieniając ustroju TVP – zmienić system jej finansowania. Zamierza przekonać PiS do zrezygnowania z przebudowy telewizji publicznej. A przemawiająca przez niego buta i pewność siebie pozwoliły stwierdzić, cytuję: „(…) zostałem wybrany na cztery lata i wcześniej nie zamierzam się ze stanowiskiem rozstawać”. Po czym dodał: – „Zawiódłbym moich pracowników, a pewnie i widzów, gdybym teraz zachowywał się tak, jakby za chwilę miał nastąpić potop, i szykował arkę”.
  Za przeprowadzenie zapowiadanych przez Prawo i Sprawiedliwość przekształceń w publicznych mediach, w tym za przygotowanie nowej ustawy medialnej, która przesądzi o ich strukturze odpowiada poseł Krzysztof Czabański (na zdjęciu) w randze podsekretarza stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tenże pełnomocnik rządu ds. zmian w mediach zaczął już ostro działać. Przesłał bowiem do władz mediów publicznych pismo, w którym przestrzega zarządy i rady nadzorcze przed działaniem na szkodę spółek w ostatnich tygodniach pełnienia przez nich funkcji decyzyjnych w mediach publicznych. Wyjaśnił, cyt.: „(…) Chodzi o to, by władze nie zawierały kontraktów bardzo korzystnych dla jakichś podmiotów, ale na szkodę spółki. Nie chodzi np. o zatrudnianie, bo spółki muszą wykonywać swoje obowiązki. Nie mogą natomiast zawierać specjalnych, uprzywilejowanych kontraktów, które będą umożliwiały wyprowadzenie pieniędzy z firmy, albo zawieranie umów na produkcję nikomu niepotrzebnego serialu na 10 lat do przodu”.
  Z kolei szefowa sejmowej Komisji kultury Elżbieta Kruk (na zdjęciu) powiedziała w zarysie dla radiowej Trójki, co będzie w ustawie. Cyt.: ”(…) Władze mediów publicznych, które mają być nazwane „narodowymi”, będzie wybierać Rada Mediów Narodowych. Ma ona powoływać dyrektorów i redaktorów naczelnych poszczególnych jednostek. Tę Radę będzie powoływał Sejm, Senat i prezydent, a nadzór nad nią ma sprawować Sejm. (…) Natomiast Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie zostanie zlikwidowana i będzie pełnić tylko rolę regulatora rynku nadawców. Nie będzie mieć uprawnień powoływania rad mediów publicznych, jak do tej pory”.
  Natomiast posłanka wybrana z listy PiS-u Joanna Lichocka (na zdjęciu) w programie w TV Republika podkreśliła, że obecnie media publiczne są „tubą propagandową” PO-PSL i Nowoczesna.pl., a wcześniej były uznawane za rządowe i lewackie. Ponieważ media publiczne mają być ogólnonarodowe, stąd zmiany ustawowe spowodują, że będą one bardziej skupione na kulturze, budowaniu tożsamości Polaków oraz zapewnieniu prawa do rzetelnej debaty i informacji.
  I nie chodzi tu o zawłaszczenie tych mediów przez PiS jako partii rządzącej, jak nagłaśnia gazeta koszerna fakt przywrócenia przez PiS mediów publicznych społeczeństwu. A. Szechter i jego prydupasy na łamach swego szmatławca posunęli się do przedstawienia swoich chorych dywagacji jako faktu, kiedy to napisali, cyt.: „(…) Po wygranej PiS w wyborach media publiczne przejmie środowisko dziennikarzy "niepokornych": Tomasz Sakiewicz, bracia Jacek i Michał Karnowscy, Anita Gargas. To oni mają kształtować w TVP i Polskim Radiu tożsamość Polaków”.
  No proszę! – Michnik już zdecydował, kto poprowadzi TVP po reformie! Wot maładziec!
  Zatem rządzący Rzeczpospolitą zaledwie kilka tygodni – poprzez bardzo przemyślaną ustawę znaleźli sposób na wdrożenie w życie hasła: – Wszyscy won z TVP!!! i oddanie jej społeczeństwu polskiemu. Już za kilka dni projekt tej ustawy będzie procedowany w Sejmie, następnie trafi na biurko Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a już w styczniu 2016 roku ustawa wejdzie w życie. Damy radę! – jak mawia Pani Premier Beata Szydło. No i jak widzę – dają radę. Tak trzymać! Osobiście chciałbym być więcej razy tak pozytywnie zaskakiwany operatywnością rządzących na chwałę Polski i jej obywateli.


  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/satyr/wszyscy-won-z-tvp-zmiany-juz-w-styczniu-2016-klamka-zapadla-to-juz-pewne

  pS..Wielki na to czas by TVP stała się publiczna i narodowa, a nie żydoubecka POlszewicka. Gdzie kanalie resortowych POtomków zawłaszczyli TVP, robiąc z TVP tubę POlszewi i ją wspierając. Robiąc z TVP spółdzielnie, towarzysze dla towarzyszy, by żyło się lepiej, niech dowodem będzie towarzysz Lisenko, zarabiając olbrzymią kasę, za opluwanie Polski i Polaków na wizji na żywo w TVP-2.
 • @moher
  Wojciechowski: TK próbuje być trzecią izbą parlamentu i sterować prezydentem. "To bardzo niebezpieczna droga".....Trybunał Konstytucyjny nie dość, że próbuje pełnić rolę trzeciej izby parlamentu, to czasem próbuje pouczać prezydenta i nim sterować. To bardzo niebezpieczna droga. Mam nadzieję, że to tylko eksces, który się dzieje za sprawą prezesa Rzeplińskiego, który chodzi do mediów, udziela wywiadów, zachowuje się jak rasowy polityk, a nie sędzia Trybunału
  — mówił w Telewizji Republika europoseł PiS Janusz Wojciechowski.
  Trzecia władza wyrwała się spod wszelkiej kontroli społecznej. Trybunał Konstytucyjny bardzo aspiruje do roli trzeciej izby parlamentu. Niektóre orzeczenia budzą wątpliwości
  — komentował ostatnie poczynania Trybunału.
  Pojawiła się próba ręcznego sterowania prezydentem. Mówienie, że prezydent ma niezwłocznie przyjąć ślubowanie sędziów kompromituje Trybunał Konstytucyjny. Nie ma tego w konstytucji, Trybunał dopisuje prezydentowi taki obowiązek
  — dodawał w kontekście orzeczenia ws. czerwcowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
  Wojciechowski podkreślał przy tym, że TK jest bardzo ważną instytucją, jednak w ostatnim czasie został silnie upolityczniony przez rządy Platformy Obywatelskiej. Zaznaczał, że „Trybunał powinien wrócić do swojej roli”.
  PO zrobiła z Trybunału łup polityczny. Chciała zawłaszczyć go w całości, żeby wykorzystywać do walki politycznej, do blokowania reform PiS-u. To PO odpowiada w całości za kryzys z Trybunałem, który mamy dzisiaj
  — podkreślił.
  Pytany o pomysł na to, aby nie dochodziło do oskarżeń o polityczny charakter Trybunału Konstytucyjnego, europoseł przyznał, że w przyszłości mogłoby się sprawdzić głosowanie w Sejmie większością 2/3 głosów.
  Może większość 2/3 byłaby gwarancją jakiegoś porozumienia międzypartyjnego. Ja bym widział takie rozwiązanie sensownym w przyszłości
  — zaproponował. Ps....Ten gangsterski TK pod wodzą Rzeplińskiego chce być kolejna władzą , chce być ponad prawem ,ponad Naszym Prezydentem , Cammora w togach chce rozwalać Polskę,nie pozwolimy na to 13 XII MARSZ! Wojciechowski ma 100% racji. A najlepiej to upolityczniony Trybunał do kasacji. TK złamał prawo-ZLIKWIDOWAC a sędziów rozliczyc i wydalic z kraju. PREZYDENT jest głową państwa a nie pobierający naukę na WUML-ach.(wyższa uczelnia marksizmu i leninizmu) jakie ich wykształcenie? DNO!!!
 • @moher 15:36:45
  Swego czasu o tej historii Zawiszy i papieża opisywał Fokus, autora nie pamiętam. Czytałem też o tym w historycznym opisie sporów dyplomatycznych po Bitwie pod Grunwaldem, działalności Pawła Włodkowica.
  Jednym z elementów działania mediów redemptorystów jest właśnie budowanie obrazu, wszyscy wrogowie przeciw nim. A wystarczy zestawić kilka faktów, Redemptoryści to zakon międzynarodowy podporządkowany tylko papieżowi. Działają w prawie 100 krajach na świecie. Przełożonym tego zakonu jest Kanadyjczyk Michael Brechl. Przedstawicielem Kościoła w Polsce jest episkopat, zakon ten kilka razy już starł się z Episkopatem. Ja tylko podaję fakty. Ale zobacz, jaki u ciebie powstał związek myślowy, jeśli podaję fakty, które Twoim zdaniem są niewygodne dla tego zakonu, to z pewnością muszę być wrogiem, pewnie przedstawicielem loży "B". Tak działa psychologia zniewalająca tych mediów. W każdym co powie coś twoim zdaniem niewygodnego dla tych mediów od razu widzisz w nim wroga, a nie podającego fakty. Nie potrafisz samodzielnie ocenić.
 • @Kula Lis 65 15:48:58
  Ma Pan na myśli Lichocką, tą od Palikota, dla którego siała propagandę w tygodniku OZON razem z Gargasową, Ziemkiewiczem, Pochanke, Lichocka to ta od imprez razem z Palikociarnią?
 • @Zawisza Niebieski 18:09:10
  Powiedzmy sobie uczciwie.
  Dość łamania prawa przez komunistów, sądy w Polsce na co dzień łamią prawo aż szczypie w oczy doprowadzając do masowych tragedii. Sędziowie Trybunału sami pracowali nad ustawami. Ustawa o wyborze pięciu sędziów jest jedną ustawą. Jeśli część sędziów było wybrane niezgodnie z konstytucją, to cała ustawa jest niezgodna z konstytucją.
  Wyrok TK jest wiążący prawnie jeśli zapadł w składzie co najmniej dziewięciu sędziów a TK orzekał w składzie pięciu sędziów rażąco naruszając prawo.
  Powtarza się ten sam scenariusz w którym sędzia łamie prawo a następnie kolejni sędziowie popierają jego działanie znów łamiąc prawo.
  Zawsze głównym argumentem jest niezawisłość sędziowska a inaczej sędzia ma zawsze rację i nic mu nie zrobisz.
  Uważam, że publiczne występy pseudo sędziów powinny się skończyć.
  Jak można przyjmować za konstytucyjne decyzje krętaczy i kłamców, którzy sami publicznie łamią prawo utrzymując się z naszych pieniędzy.
  Cały Sąd trzeba zmienić robiąc czystkę z nomenklatury komunistycznej i ich krewnych a to niestety większość. W tej zacieśnionej mafijnej grupie pracę otrzymywali ludzie zaprzyjaźnieni i krewni.
  Bez zmiany prawa i osób strzegących tegoż prawa trudno będzie liczyć na radykalne zmiany.
 • @MrKrzysiek 19:33:17
  Trybunał stanu powinien być z definicji apartyjny. W naszych warunkach nie jest to możliwe, stąd dobrym rozwiązaniem jest to, że nie zmienia się całego trybunału a co pewien czas jedną lub więcej osób. To co proponujesz to trybunał stanu całkowicie zależny od PiS. Co to oznacza w warunkach Polskich to widzimy po prezydencie, który nie podejmie żadnej decyzji bez konsultacji z premierem. On nawet nie stwarza pozorów jakoby chciał być prezydentem Polski, on jest po prostu prezydentem prezesa.
 • @Zawisza Niebieski 18:44:28 "Nie potrafisz samodzielnie ocenić."
  -A skąd wiesz, ? -Samodzielna ocena? -:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @MrKrzysiek 19:33:17 Oczywiście że czerwone szuje powinny być już jakieś
  cwierć wieku temu przepędzone od polskiego koryta. -Ale lepiej późno niż wcale. ---Co do Zawiszy, to szkoda klawiatury. -On ma swoją agendę. _Ty mu czarne albo białe, a on Ci na to powie -"Niebieskie" :(((
 • @Józef Pustułka 05:07:37
  czyli się rozjechalo..... prawo sobie, a oficjalna wersja sobie....

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30