Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Brawo, chłopaki - jaka piękna katastrofa...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Łajba III RP nabrała ostatnio tak dużo wody, że jej zatonięcie jest tylko kwestią czasu. Ale - dlaczego, jak i kiedy?

 Wygląda na to, że peowcy znajdowali jakąś perwersyjną przyjemność w konsekwentnym "wk...niu" jak największej liczby wyborców ;-) Ale chyba trudno winić za to jedynie ich wredny charakter - bo wiadomo - "jak pan każe - sługa musi"...

Właśnie wprowadzono nam kolejną peowsko-europejską nowinkę na drogach - odcinkowy pomiar szybkości w 29 lokalizacjach - oczywiście dofinansowany przez Unię - bo ona to nigdy nie poskąpi grosza na inwigilację człowieka - WROC!!! - chodzi przecież o "zwiększenie bezpieczeństwa drogowego" ;-)

Za pomocą kamer urządzenia robią zdjęcia pojazdowi, który wjeżdża na dany odcinek i rejestrują czas przejazdu. Gdy okaże się, że kierowca pokonał dystans zbyt szybko, będzie musiał zapłacić karę. (...)

Kierowcy zostaną ostrzeżeni odpowiednim znakiem informującym, na jakim dystansie działa system.

//moto.onet.pl/aktualnosci/odcinkowy-pomiar-predkosci-sypia-sie-mandaty/2p6mt7

Jeden z komentarzy:

~milo do ~kovalek: Wszystko OK. Funkcjonuje art. 92 a Kodeksu wykroczeń, "kto prowadząc pojazd nie stosuje się do ograniczenia prędkości określonego ustawą lub znakiem drogowym, podlega karze grzywny" - to wątpliwości nie ulega.

Tyle, że Kodeks Wykroczeń, Prawo o ruchu drogowym, wraz z taryfikatorem mandatów i kilkoma innymi rozporządzeniami, pozwala karać mandatem za KONKRETNE wykroczenia.

Mówiąc krótko: jak jedziesz 100 km/h w obszarze zabudowanym nie możesz dostać mandatu za jazdę 80 km/h - bo to niezgodne z prawem. Po prostu - przekroczenie prędkości o 50 km/h i o 30 km/h to inne wykroczenia, zagrożone inną sankcją.

I tego nie mogę się doszukać: na jakiej podstawie mam dostać mandat za przekroczenie ŚREDNIEJ prędkości??? Bez wskazania KONKRETNEGO wykroczenia, które popełniłem?

W taryfikatorze mandatów jest "przekroczenie prędkości o... " a nie "przekroczenie średniej prędkości o..."

Słusznie zwrócono uwagę na brak podstawy prawnej wprowadzanych przepisów - czyli brak wykroczenia w prawie o ruchu drogowym "polegającego na przekroczeniu średniej prędkości o  x... km na odcinku od A do B".

To kolejny bubel prawny "wysmażony" przez poprzednią władzą - PO + PSL.

A tysiące niezgodnych z prawem mandatów już się posypało, jak Polska długa i szeroka,

Rząd powinien jak najszybciej zwrócić się do TK o zbadanie konstytucyjności tych przepisów - bo platfonsi wyraźnie dostali polecenie karania kierowców za zachowania, których nie penalizuje polskie istniejące prawo - i tu od razu widać korzenie i mentalność brukselskich komisarzy, bo to jest czysto bolszewickie myślenie i czysto bolszewickie maniery... bo u tej formacji nieodmiennie - "najpierw oskarżenie - a paragrafu to już szuka się potem".

Apropo' Trybunału - platfonsi to nie potrafili nawet prawidłowo zastosować i tak wielce wątpliwych własnych przepisów (wprowadzonych prawem kaduka, by móc paraliżować działania nadchodzącego rządu).

Bo rozbestwieni dotychczasową bezkarnością oraz dziesięcioletnią "krysząGRUPY TRZYMAJACEJ WŁADZE (w skrócie - "G-T-W"), kompletnie zlekceważyli procedury i w niewłaściwy sposób powołali trzech "październikowych" sędziów Trybunału (ich kandydatury zgłosiło jedynie prezydium sejmu, podczas gdy wymagane jeszcze było co najmniej 50 poselskich podpisów) - co pozwoliło nowej większości stwierdzić nieważność tamtych powołań, bo były obarczone ewidentną wadą prawną.

Ale partacze!!! - gdyby reprezentowali sobą stosowny poziom etyczny i w ogóle nadawali się do stanowienia prawa - to mieliby dziś aż 12 swoich sędziów (na 15) w Trybunale, a tak PIS spokojnie mógł tam wprowadzić pięciu całkiem nowych.

E-E-E-CH, w zasadzie to szkoda słów na tych niedogolonych "postępowych europejczyków" o nieumytych nogach... których chyba zbytnio poraził blask "słońca Peru" ;-)

Peowcy na bakier z logiką i prawem drogowym

A to jeszcze nie koniec klęski hucpiarzy - bo gdy tylko w parlamencie europejskim zaczęto się dopytywać o szczegóły "tych pisowskich zagrożeń dla demokracji" - to Schetyna musiał z podwiniętym ogonem jak niepyszny wracać do Warszawy - bo tam to peowska "góra urodziła mysz". No i europejskiej debaty o "tym strasznym PIS-ie" chyba nie będzie...;-)

No bo jak "to wredne PIS" mogło sobie "bezprawnie i niekonstytucyjnie" zawłaszczyć TK, mając w nim 5 sędziów na 15? Taki kit to działa jedynie na lokalnego leminga... bo zagranicą numer ten już nie przechodzi.

A swoją drogą ta żałosna próba zmieszania z błotem polskich władz na forum międzynarodowym -  i to jedynie w obronie własnych przywilejów - jest po prostu kolejną Tagowicą. Historia i wyborcy to osądzą...

Bo tylko w Polsce ogłuszający huragan medialny mógł przez chwilę wywołać wrażenie, że lamenty o "łamaniu konstytucji", "pogardzie dla prawa i Trybunału" oraz o "zamachu na demokrację" - zawierały choćby jedno ziarenko prawdy.

Ci sami, którzy dopuszczali się wcześniej dużo gorszych przewinień - bo zlekceważyli aż 49 wyroków TK - teraz pieją jak zarzynane koguty o "Trybunale Stanu dla Prezydenta" oraz o "karygodnym braku poszanowania" dla TK?

Wiarygodność platfonsów sięgnęła bruku, ale nowy pupilek "G-T-W" - obrotny banskterek Petru - też się nie popisał, entuzjastycznie wspierając sprawę z góry przegraną - taki to z niego "polityk". Tak trzymać, Rychu... tak trzymać...

P.S. III RP i jej "obrońcy" skompromitowali się teraz kompletnie - i tym łatwiej będzie zmienić konstytucję odsyłając tak III RP, jak i jej instytucje - z TK na czele - definitywnie do lamusa.

Chociaż chwilami nachodzi mnie myśl, że "G-T-W" umyślnie skompromitowała platfonsów - posyłając ich do tak beznadziejnego boju - by tym lepiej na ich tle mógł wypaść jej nowy pieszczoch...  [Ale po rozpadzie platfonsów nie wszyscy oni trafią do Ryśka - bo część niewątpliwie zasili obóz patriotyczny - i w ten sposób powstanie w sejmie nieistniejąca dziś większość konstytucyjna - tylko pogratulować wam, chłopaki, przenikliwości i zmysłu politycznego ;-) ]

Bo teraz to żeście przeholowali na całego - gdyż skala kompromitacji całego pomagdalenkowego "porządku prawnego" - będącego w gruncie rzeczy zalegalizowanym bezprawiem - przerosła w ostatnich tygodniach wasze najśmielsze wyobrażenia i możecie teraz - plując sobie w brodę - smętnie zanucić przy koniaczku i ośmiorniczkach - "...bój to jest nasz ostatni"...

I tak jak po zamachach z września 2001 roku "cała Ameryka" zaczęła studiować Koran - tak i teraz (tylko dzięki wam, chłopaki!!!) "cała Polska" wreszcie zaczęła czytać swą Konstytucję - znajdując w niej wiele zdumiewających smaczków - a przede wszystkim zachętę do falandyzowania prawa na całego, bo prawie niczego nie uregulowano tam jednoznacznie i uczciwie ;-( - i każdy znajdzie w niej coś dla siebie - i zwolennik "czarnego", jak i "białego" - a do tego każda interpretacja "będzie słuszna". Skowyt i wrzask dotychczasowych hegemonów jest tym głośniejszy, bo rozwścieczeni swą impotencją (pamiętacie tuskowe - "Panowie, policzmy głosy"?) - mogą tylko bezsilnie patrzeć, jak PIS ich ogrywa "na ich boisku".

Ale dobrze się stało, że platfonsi nie mogą już więcej ustawowo szkodzić Polsce i Polakom - bo ich pogarda dla prawa, polskiej racji stanu oraz dobrobytu zwykłych Polaków była bez precedensu - a obecnie nakładane na kierowców kwoty "odcinkowych" mandatów (obarczonych wszak poważną wadą prawną) będą oczywiście do zwrotu - (jeśli neokomunistyczna Polska rzeczywiście jest "demokratycznym państwem prawa" - jak to III RP reklamuje się wszem i wobec i o co "tak dba" TK) - i dlatego uważam, że ci posłowie PO-PSL, którzy są odpowiedzialni za ten bubel prawny, powinni zwrócić im te kwoty + zasądzone odszkodowania z własnych kieszeni ;-)

Platfonsi na bakier z prawem drogowym

I tak to "G-T-W" oraz jej marionetki, wspólnymi siłami - przy otwartej kurtynie oraz oklaskach gawiedzi - wprowadzili teraz III RP na bagna - a im mocniej oni się szarpią - tym głębiej się ona pogrąża - za co serdecznie dziękujemy, chłopaki ;-)

A już przełom grudnia i stycznia zada jej śmiertelny cios - jeszcze trochę... i...

... "Sztandar... wyprowadzić!!!"

KOMENTARZE

 • i co z tego
  że bubel i prawny ? W PIS-ie teraz nie ma czasu ,bo jak wiadomo samo się zrobi.

  Co z tego ,że telewizornia wyje ? niech wyje ,gojom polskim na pohybel.
 • Panie Docencie, co Pan tam w tym stosie książek wyczytał ?....
  co je Pan w avatarze maszzz ? :) A czy one Pana nie przywalą ?
  Bo troche ich jest :)
  No niech Pan popuści pary z gwizdka, jak nie tu to na priv.
  I to już tuż, tuż, grudzień i styczeń ?
  Dziekuję.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31