Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
236 postów 573 komentarze

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Zimowy demontaż "Magdalenki"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najbliższe tygodnie przyniosą rozstrzygnięcie - a upadek III RP jest jedynie kwestią czasu.

 Tak wkrótce upadnie III RP

Od jesieni ubiegłego roku prognozowałem serię ciosów na wiosnę 2015 oraz zimą 2015/ 2016, które doprowadzą do upadku III RP - //prognozydocenta.salon24.pl/616676,skandal-wyborczy-kto-tak-naprawde-podstawil-noge-iii-rp

No i do prognozowanego przebudzenia Polaków faktycznie doszło - najpierw obóz patriotyczny odzyskał Belweder, a później sejm i senat, co wywołało bezprzykładną histerię i panikę w szeregach "G-T-W" (Grupy trzymającej Władzę w III RP).

A ponieważ Zjednoczona Prawica na czele z PIS zdobyła samodzielną większość parlamentarną, więc "G-T-W" pozostały fora pozaparlamentarne - media, "ulica", Trybunał Konstytucyjny oraz "zagraniczni przyjaciele".

Ale biorąc pod uwagę konsekwentny trend zaniżania szans i wyników wyborczych PIS-u można spokojnie założyć, że 25.10 partia ta faktycznie zdobyła przy urnach poparcie dużo wyższe - być może takie, że dużo łatwiej byłoby o koalicjanta do zmiany konsytucji - bo tak wielka jest dziś determinacja Polaków oraz pragnienie "DOBREJ ZMIANY".

Tak wkrótce upadnie III RP

A nastroje większości rodaków tak ujął  jeden z internetowych komentatorów:

~Nie chcę Polski teoretycznej : - skorumpowanej
- o której przedstawiciele rządu mówią, że "Polska to członek, tyłek i kamieni kupa”
- o której ministrowie mówią, że „polskość to taka polska murzyńskość”
- w której ministrowie (konsumując ośmiorniczki) naigrywają się z ubóstwa Polaków
- w której ministrowie w knajpach kombinują jak ominąć prawo
- w której prominentni politycy debatują na cmentarzach lub stacjach benzynowych
- w której obywatele będą musieli pracować do śmierci bez prawa do emerytury

//wiadomosci.onet.pl/kraj/posel-po-ukarany-za-przekroczenie-czasu-wystapienia-kneblowanie-ust-opozycji/bkq8wg

Ale niepomna tegorocznych ostrzeżeń "G-T-W" bezmyślnie dąży do zwarcia i wydaje się być gotowa na wszystko, byleby uniemożliwić PIS-owi realizację programu wyborczego.

Równolegle realizowane są czery scenariusze:

 • media - bezprzykładna nagonka na PIS, gdzie dęte oskarżenia o "zamach na konstytucję, Trybunał oraz zagrażanie demokracji" mają tak rozhustać nastroje, by możliwa stała się -
 • "ulica" - i po to stworzono "KOD";
 • TK - miał blokować "pisowskie ustawy"  jako "niekonstytucyjne", gdyby tylko naruszały interes beneficjentów Okrągłego Stołu (ale błędy i niechlujność przy wyborze 3 "październikowych" sędziów Trybunału pozwoliły nowemu sejmowi unieważnić tamtą uchwałę, gdyż była obarczona wadą prawną) - a ponadto sejmowi harcownicy "G-T-W" już wcześniej obdarzyli TK prawem ZAWIESZANIA PREZYDENTA RP i przekazywania jego uprawnień marszałkowi sejmu;

Tak wkrótce upadnie III RP

 • "zagraniczni przyjaciele" - parlament europejski właśnie zapowiedział na styczeń debatę o "zagrożeniach dla polskiej demokracji" - ciekawe, że przy sprzeciwie europosłów PO. (Moim zdaniem za tą uchwałą kryją się macki i "zmysł strategiczny" WIELKIEGO NIEUDACZNIKA - Donalda T.- od roku 2005 opętanego żądzą zemsty na "pisiorach" i wszędzie zostawiającego po sobie zgliszcza i popioły).

Peowcy całkiem przytomnie protestują, bo przy otwartej kurtynie nie sposób obronić tak uporczywie ostatnio lansowanej wersji o "pisowskim zamachu stanu".

Bo w takiej debacie muszą wyjść na jaw sprawy, o których PO najchętniej by zapomniała:

1 - że w czerwcu sama dokonała zamachu stanu na "pisowskiego prezydenta" - zamawiając u  sędziów TK stosowną ustawę, co naruszało konstytucję - gdyż TK nie ma prawa uczestniczyć w stanowieniu prawa; a ponadto w ogóle nie sprecyzowano wtedy kryteriów takiego "zawieszania" - co dawało pole do różnorakich nadużyć;

2 - bo sama narobiła "G-T-W"  kłopotów nieudolnie łamiąc w październiku sejmowe reguły prawne, co otworzyło nowemu sejmowi drogę do unieważnienia lege artis tamtych nominacji;

3 - no i jak tu uzasadnić tezę o "pisowskim zawłaszczeniu Trybunału" - bez narażenia się na śmieszność - skoro będzie on tam miał max. 5 sędziów na 15? Bo od kiedy to mniejszość zaczęła zagrażać większości?

4 - robienie rabanu o "złamaniu konstytucji przez PIS", z powodu ociągania się przy publikacji jednego orzeczenia TK (i to obarczonego wadą prawną - bo przyjętego przez niewłaściwy skład orzekający) wypada trochę komicznie przy własnym zleceważeniu prawie 50 orzeczeń TK;

5 - jakakolwiek swobodna debata publiczna grozi wysypaniem się peowskich trupów z szafy (polecam zestawienie afer rządów PO-PSL - a było ich ponad 2500:

Akcja "Przypominamy Afery PO" - część 1.

Akcja "Przypominamy Afery PO" - część 2.

Afery PO - MarkD Blog 

Afery PO - MarkD Blog

//www.solidarni2010.pl/32008-afery-po-od-2501---czesc-ostatnia.html )

A więc w dobrze pojętym interesie własnym PO teraz "powinno skorzystać z okazji i siedzieć cicho". No cóż, ale jak Pan Bóg chce kogoś ukarać...

A ponieważ druga połowa stycznia 2016 będzie czasem postawienia "kropki nad <i>" w procesie demontażu III RP - to  całkiem możliwe, że z wielką pompą szykowana europejska debata - której treści oraz konkluzji nie da się przecież przed Polakami ukryć - ostatecznie dobije "Magdalenkę".

Ale po drodze będą jeszcze inne zawirowania - i to już w najbliższych dniach - szczególnie obserwujmy okres Swiąt - bo to, co się wtedy wydarzy oraz podjęte wtedy decyzje - znacznie przyśpieszą upadek III RP.

I tak to peowcy dostali od "króla Europy" do kontemplacji "pod choinką" starą maksymę kardynała Richelieu (tego od "Trzech muszkieterów"):

„Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam.

Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo. (łac.)

Bo nadchodzi chwila, gdy nawet do oligarchów III RP w końcu dotrze, że ludzie naprawdę mają ich oraz ich marionetek po prostu serdecznie dosyć:

Tak wkrótce upadnie III RP

No bo jak długo można grać tą samą zgraną kartą - "lewica laicka" (Kuroń, Michnik i Geremek) => Unia Demokratyczna => Unia Wolności => Platforma Obywatelska => .Nowoczesna?

I tak to pięknie zatoczyliśmy sobie kółeczko od Balcerowicza do jego asystenta...a podobno nie da się "dwa razy wejść do tej samej rzeki". ;-)

P.S. A opozycji parlamentarnej pozostało maskowanie swej bezsilności ekwilibrystyką słowną oraz krasomówstwem "pod publiczkę" - bo gdyby wrogie rządowi media nie nagłaśniały tych absurdalnych antyrządowych oskarżeń - to i posłowie ci rzadziej przekraczaliby granice zdrowego rozsądku, przyzwoitości oraz dobrego smaku - ale cóż, jak tylko "G-T-W" każe - to wynajęci cyrkowcy w trymiga muszą "skakać z gałęzi na gałąź"...

KOMENTARZE

 • @Oficer Prowadzący 14:37:21
  Trzymajmy więc kciuki za rząd - bo zmiany już niedługo ;-)

  Dziękuję za wizytę i życzę Wesołych Swiąt.
 • PO i Nowoczesna to partie międzynarodowego żyda !!
  Platforma Obywatelska i Nowoczesna to partie międzynarodowego żyda !
  Moje skromne zdanie to !
  !
  Nowoczesna ! to żydowska partia międzynarodowego żyda Sorosa !
  PO ! to żydowska partia międzynarodowego żyda z Brukseli !
  !
  dlatego tak zawzięcie walczą o Trybunał żydowski zwany Konstytucyjny !
  !
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Brawo PIS TAK TRZYMAĆ !!!! bić zdrajców żydo-lewaków , żydo-globalistów !!!! to mordercy bo zachęcają dzicz muzułmanów i dzicz z Afryki do osiedlania sie w Polsce !!!
 • @Oficer Prowadzący 14:37:21
  Odbudowa polskiego kapitału to podstawa wszystkich reform i zmian. Mając w zapleczu takie bogactwa i dobre położenie nie powinno być z tym problemu. Silny własny kapitał, to silny dostatni kraj, ale i konkurencja dla wszystkich dookoła. Nie będzie łatwo, bo ataki zarówno wewnętrzne jak i te zewnętrzne, będą się nasilać w miarę postępujących zmian. Dlatego jest takie przyspieszenie ustawodawcze i bardzo dobrze, bo jak nie teraz, to kiedy? Myślę, że nawet sytuacja polityczna na świecie nam sprzyja.
  Przecież po odzyskaniu niepodległości po I WŚ też robiono wszystko, by nic nam się nie udało, a radę daliśmy. Więc DAMY RADĘ!
 • @Oficer Prowadzący 14:37:21
  Czołem AOFI! ;-)

  Młody Morawiecki to cienki Bolek. Tyle się nagadał w linkowanym przez Was Towarzyszu Oficerze wywiadzie, a nic konkretnego nie powiedział. Takie pierdoły jak "musimy wspierać", "musimy odbudować" "zachęcać do inwestycji" a gdzie indziej "tkanka łączna", "wyścigi Syrenką". Może jeszcze bieganie z bewupem? Dobrze by mu to zrobiło na krążenie i jasność umysłu. Może w końcu by się normalnie wysłowił bo:

  Towarzyszu OP-ie, to wszystko to KRETYNIZM!

  Właściwy program jest taki: likwidacja PIT, CIT, ZUS, utopornienie VAT, ponowne wprowadzenie USTAWY WILCZKA, kary śmierci, nacjonalizacja banków, suwerenna polityka monetarna, wyjście z UE i podpisanie z nią umów jak zrobiła to Norwegia. To jest pomysł na.... (tu pada kwota i młody Morawiecki dostaje drgawek) bilion BWP... wróć, tzn PLN lub więcej.

  Jak to zrobimy to po 10 latach POLAK JEST PIERWSZY NA MARSIE!
  To byłby GAGARIN "na miarę naszych możliwości". O broni "A" na wypadek "W" nie wspomnę. Mielibyście Towarzyszu czym się pochwalić na "szkoleniach" w Moskwie ;-) Jeszcze nie jest za późno.

  Niniejszym "PROSZĘ" o zapamiętanie wzmiankowanego powyżej programu i bardziej dydaktyczne oficerskie prowadzenie początkującego mini-stra. To on ma cytować Was, a nie Wy jego ;-)

  Ku Chwale Ojczyzny!
 • @Panowiepoliczmygłosy 18:39:12
  "Odbudowa polskiego kapitału to podstawa wszystkich reform i zmian. "

  Czyli likwidacja ZUS, PIT i CIT..... itd. Młody (minister) jeszcze się nie ogarnął i stąd te "potknięcia" w wypowiedziach. Stosowne polecenie służbowe już wydałem. Prowadzenie powinno się poprawić.

  "Nie będzie łatwo, bo ataki zarówno wewnętrzne jak i te zewnętrzne, będą się nasilać"

  Nakręci się/przyciśnie odpowiednio "Stokrotkę" i urobi ona tzw "opinię publiczną"
  Lustracja na odcinku wewnętrznym to konieczność przed wprowadzeniem reform gospodarczych.
  Trzeba będzie znowu przejrzeć mikrofilmy ;-)

  Czołem!
 • @
  Wnioskuje z postu że uważa Pan iż PiS nie jest tworem "Magdalenkowym"!
  :-)))
 • @Docent zza morza TK bastion żydokomuny padł bitwa wygrana. Lecz do zwycięstwa daleko.
  Trybunał Konstytucyjny, wymyślony w stanie wojennym przez Jaruzelskiego i innych strażników sowieckiego panowania musiał jak pod soczewką skupić w sobie wszystkie wykwity antydemokratycznych patologii.
  Rzeczywisty ustrój III RP
  W filmie Zanussiego pt. „Kontrakt” komunistyczny dygnitarz jednym zdaniem wyraża kwintesencję ustrojowego porządku, w którym za sprawą takich spadków po PRL-u jak Trybunał Konstytucyjny, żyjemy do dziś. Prawda wyrażona w tym filmie przez jednego z właścicieli PRL-u brzmi: „Demokracja demokracją, ale ktoś musi tym krajem rządzić”. I dokładnie taki ład ustrojowy mamy dziś w Polsce. Absolutnie każda decyzja wybranego przez większość Polaków Sejmu, Senatu, Rządu, samorządu terytorialnego czy Prezydenta RP może dziś być przekreślona decyzją piętnastoosobowego gremium. De facto oznacza to dyktatorską władzę o zakresie większym od władzy monarchów doby oświeconego absolutyzmu. Trybunał Konstytucyjny, wymyślony w stanie wojennym przez Jaruzelskiego i innych strażników sowieckiego panowania musiał jak pod soczewką skupić w sobie wszystkie wykwity antydemokratycznych patologii.
  Rzeczywisty ustrój III RP Ps...Życzę Wszystkim Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.
 • @Docent zza morza
  Zobacz jak zarabia się w TK...Podczas zamieszania wokół Trybunału Konstytucyjnego media zaczęły bacznie przyglądać się nie tylko pracy samych sędziów, ale też ich przywilejom. Jak ustalił jeden z tabloidów, pensja sędziego to prawie 20 tys. zł, do tego sporo „dodatków”, jak m.in. darmowe mieszkanie, czy emerytura po 9 latach pracy.

  W 2014 roku na pensje pracowników TK poszło niemal 16 mln zł. Najbardziej opłacani są sami sędziowie – dostają po około 19 tys. zł. Na konto przewodniczącego wpływa miesiąc w miesiąc niemal 23 tys. zł.

  Średnia pensja pracownika Biura Trybunału Konstytucyjnego wynosiła w 2014 roku 6 tys. 664 zł. TK na podróże zagraniczne i krajowe swoich pracowników wydał w ubiegłym roku 340 tys. zł.

  „Sędziowie TK, którzy na stałe mieszkają poza Warszawą mogą ubiegać się również o pokrycie kosztów zakwaterowania w stolicy i zwrot wydatków za dojazdy. O specjalnym dodatku za rozłąkę z rodziną nie wspominając” – pisze „Fakt”.

  Sędzia Trybunału na emeryturę może przejść już po zakończeniu 9-letniej kadencji i wynosi 75 proc. ostatniej pensji – około 14 tys. zł.
 • Święta Bożego Narodzenia...Bóg przychodzi…
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2015/12/hostia-opc582atek.jpg Wraz z opłatkiem przesyłam wszystkim Forumowiczom, Autorom, Sympatykom Neonu24 serdeczne życzenia zdrowia, ciepła w sercu, radości i nadziei Bożego Narodzenia.
 • @Docent zza morza oto co wysłałem do TK.
  TK postanowił przejść do kontrofensywy...ha,ha,ha, dobra, nie ma się co mazać cobyście nie napisali to znając kulisy okrągłego stołu i magdalenki trudno uwierzyć w jakiekolwiek wasze słowo, szanowni panowie z TK. To, że powstał TK na wniosek opozycji to można między bajki włożyć a powinno się napisać, że TK powstał na wniosek opozycji która została tak zmanipulowana przez starych wyjadaczy komunistycznych (jak Kiszczak i spece z Moskwy) aby się jej wydawało iż TK to jej wynalazek i pomysł. Poza tym sayonara panowie z TK, ustawa jest ustawą, będzie podpisana i zacznie obowiązywać więc do roboty ! W końcu coś musza robić za te emerytury. Problem tylko w tym ze obecni sędziowie tak ta instytucje skompromitowali ze już nie da się jej uratować. A o szczytnych założeniach sadów konstytucyjnych można faktycznie poczytać - ale założenia te są takie ze sady są niezależne i niepolityczne. A to dość odważne założenie w kraju w którym sędziowie są "na telefon". Czy Trybunał Konstytucyjny interweniował w sprawie Ustaw dotyczących Komorników ? Czy Trybunał Konstytucyjny interweniował w sprawie Ustaw o immunitetach Sędziowskich i Prokuratorskich które chronią bandytów którzy przez brawurę,alkohol spowodowali z ich winy wypadki śmiertelne i pozostali bezkarni ? Czy Trybunał Konstytucyjny interweniował w sprawie Ustaw o zabieraniu dzieci rodzicom z powodu biedy panującej w rodzinach ? Czy Trybunał Konstytucyjny interweniował w Sprawie bandyckich eksmisji z mieszkań przez Deweloperów i fałszywych właścicieli ? Czy Trybunał Konstytucyjny występował w sprawie znieważania Polski i Polaków za granicami podając informacje fałszywe o "polskich obozach koncentracyjnych " polskich komorach gazowych ? Czy HONOR NARODU ! HONOR POLSKI jest niczym dla Trybunału Konstytucyjnego ? Niczym dla KONSTYTUCJI ? "Idea istnienia sądu konstytucyjnego jako instytucji kontrolującej zgodność działań prawodawcy z tzw. normą podstawową (konstytucją) została sformułowana przez austriackiego filozofa i prawnika Hansa Kelsena w pierwszej dekadzie XX wieku. HuahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahHuahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahHuahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah, A ja myślałem, że w 1982 przez naszych rodzimych komunistów. O temPOra jak tonący brzydko się chwyta. Brawo PIS za robienie porządków w Polsce. Trzeba zacząć Polskę odbudowywać ale od postaw. Najpierw trzeba wszystkich złodziei i manipulantów postawić przed sądem ale takim prawdziwym Narodowym a potem wywieszać!
 • @Kula Lis 65 09:30:47
  Panie Kula, jakby Pis zaczął porządki robić i rozliczać aferzystów, to w pierwszej kolejnosci sam siebie musiał by zamknąć.
  Tow. Rzepliński to kolega Kaczynskiego, są po imieniu.
  Magdalenka nie padnie, ani okrągły stół, ponieważ uczestnicy są przy władzy w imię RAZ WY, RAZ MY. Tylko po pewnym czasie PO Tuska zamieni Petru, a z pisuaru powstanie kilka innych parti, ale ryje będą te same.
 • @Kula Lis 65 09:50:38
  Są hejterzy w Polsce tacy jak min. ,,pies" i ,,oficer", że w obronie perfidnych kłamstw, zbrodni, obronie aferzystów są gotowi podpalić kraj, mordować ludzi by tylko pare groszy dostać od swojego mocodawcy. Tacy hejterzy (jak mi mówił sosobiście Kurski, PIS ma około 100 hejterów opłacalnych z naszych pieniędzy) nawet z g.........a chcą robic czekoladę i wpychać ją ludziom.
  W tej wyliczance antypolskich działań L. Kaczynskiego pominięto kilka bardzo istotnych kwestii:
  - lobbowanie razem z A. Olechowskim na rzecz kupna przez Orlen największej kupy złomu w Europie czyli upadłej rafinerii Możejki. Właścicielami Możejek byli: sowiecki żyd Chodorkowski oraz żydowski bank OFF NY, którego udziałowcem jest Soros. Orlen (czyli my kierowcy) zapłacił za Możejki 12 mld zł, czyli żydzi sowieccy zarobili dzięki mlaskatemu 4 mld$. Orlen dotychczas zainwestował około 45 mld zł w Możejki. Daltego na prezesa teraz Orlenu dali SŁUPA Jasińskiego by tuszował takie sprawy.
  - lobbowanie mlaskatego na rzecz zakupu przez PGNiG od Exonn Mobbil - amerykańskiej korporacji tzw. ,,gazy norweskiego" za kwotę 1,5 mld $ w 2007 roku, a gaz miał być dostarczony w 2012 roku. Dotychczas gazu nie ma oraz pieniędzy,
  - Kwaśniewski zaczął, Kaczyński kontynuował przeszkadzanie w budowie II nitki przesyłu gazu Jamał z Rosji przez Polskę na zachód, obydwaj chieli aby II nitka przesyłu gazu przechodziłą przez Ukrainę na zachód. Rosja powiedział w takim razie spadać i powstał projekt budowy przesyłu gazu przez Bałtyk. Strata Polski rocznie 1 mld$ oraz osłabienie znaczące bezpieczeństwa energetycznego Polski. Dlaczego tak się stało, ano dlatego, że już wtedy usrael planował okupację Ukrainy i wtedy kontrolę nad rurami przesyłowymi, dlatego Kwas i mlaskaty dostali polecenie blokowanie przesyłu gazu z Rosji do Polski, czego sami tego nie ukrywali.
  - LK. jako szef NIK zatuszował z Jasińskim wyprowadzenie z PZU 39 mnl$ na konta Bagsika i Gąsiorowskiego w Izraelu w 1993 roku.
 • @Kula Lis 65 10:23:29
  Kwaśniewskiego, Wałęsę, Kaczynskich, Komorowskiego, Onyszkiewicza, Nałęcza - to kto łączy, jaka ideologia łączy to srodowisko???
  Łączy ich Piłsudski, socjalista, mason, agent kilku wywiadów obcych, karierowicz, zbrodniarz.
  Tak działą masoneria, ona swoich posłała na lewice, prawice, środek, tak samo dzielą dziennikarzy, którzy jedni popierają tych a drudzy tamtych, ale kierunek polityki antypolskiej w kwestiach zasadniczych jest ten sam.
  Mówią o Majdanie, Majdan odbył się w Maggdalence, tu nie będzie żadnego Majdanu, bo i dzielic nie ma czym, chodzi o to aby Michnik i jego imperium się utrzymało ora aby imperium Kaczynskiego, Kwąsniewskiego też by miało od czasu do czasu z czego życ, jak imperium FPS.
 • @Oficer Prowadzący 14:30:10
  Towarzyszu AOFI, proszę nie wierzgać tylko wykonywać polecenia, bo i na Was znajdą się mikrofilmy.... ;-)

  A podatki? Cóż jak Ci pasuje, że Polacy są pod ponad 80% jarzmem danin to nie mam pytań. Nie trzeba znać się na gospodarce, że wiedzieć, że to za dużo, że ZUS to kretynizm, podobnie PIT. CIT też się nie opłaca przy takiej dziurze w VAT. Ustawa Wilczka to wzór niedościgniony ustawodawstwa o działalności gospodarczej, więc proszę się nie czepiać i nie wyskakiwać z Jankiem Muzykantem. Zostanie i tak około 200 podatków.

  Ponawiam "prośbę" o lepsze prowadzenie młodego Morawieckiego. Ten bilion jest realny. Niech już przestanie lać wodę.
 • @ All
  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia :-)
 • @Docent zza morza
  http://media.wplm.pl/pictures/835x460/crop_center/upscale_True/path/2015/12/24/800/400/7303fbca53f843d591dbcd7813214a70.jpeg Na marginesie informacji o powstaniu i finansowaniu Fundacji Batorego. Tajemniczy meldunek komunistycznego MSW z 1987 r. ZOBACZ DOKUMENTY....Sprawa finansowania Fundacji Batorego znów wylądowała na wirtualnych łamach rozmaitych prawicowych portali. Przyczynił się do tego Paweł Kukiz, który nawiązał do tej kwestii na antenie Radia Zet. „Soros, amerykański bankier żydowskiego pochodzenia, ścigany w wielu krajach listami gończymi za malwersacje i oszustwa finansowe, intensyfikuje swoje antydemokratyczne działania w Polsce. Mocno wspiera program Obywatele dla Demokracji, który ma budżet 150 milionów złotych i jest finansowany z mechanizmu finansowego europejskiego obszaru gospodarczego. Pieniędzmi dysponuje Fundacja Batorego. O dofinansowanie mogą ubiegać się wszystkie liberalno-lewicowe organizacje pozarządowe, walczące z nacjonalizmem, patriotyzmem, ksenofobią i propagujące sprowadzanie do Polski nielegalnych imigrantów”
  — mówił lider ruchu Kukiz‘15.
  Okazało się, że przytoczony wpis pochodzi z forum serwisu bankier.pl, a sama Fundacja stanowczo odcina się od jego treści.
  Środki z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego są formą bezzwrotnej pomocy udzielanej przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein kilkunastu państwom członkowskim Unii Europejskiej z Europy Środkowej i Południowej – w tym Polsce - na mocy międzyrządowych porozumień w celu zmniejszenia różnic ekonomicznych i społecznych w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego
  — czytamy w oświadczeniu organizacji.
  Część z tych środków, w wysokości 150 milinów złotych, przeznaczonych na dotacje dla organizacji pozarządowych na cele uzgodnione w rządowych umowach bilateralnych, rozdziela Fundacja Batorego w ramach otwartych konkursów grantowych, w których udział wziąć mogą wszystkie zarejestrowane organizacji pozarządowe
  — tłumaczą przedstawiciele Fundacji Batorego.
  Wszystkie konkursy grantowe z programu Obywatele dla Demokracji zostały już zakończone. Dodatkowy konkurs dla koalicji organizacji pozarządowych zajmujących się przygotowaniem do przyjęcia i integracji nowych grup uchodźców rozstrzygnięty został 16 grudnia
  — dodają.
  Sprawa wydaje się być jasna. Ciekawe światło na wspomniane fakty rzuca jednak wypłynięcie meldunku Wydziału XI Departamentu I MSW, który został sporządzony na podstawie „źródła” występującego jako „Ekspert C”, datowanego na 22 września… 1987 roku! Meldunek znalazł się w książce Witolda Bagieńskiego, Sławomira Cenckiewicza i Piotra Woyciechowskiego „Konfidenci” (wyd. Editions Spotkania, Warszawa 2015).
  To właśnie ten dokument dotyczy „założenia w Polsce fundacji naukowo-kulturalnej im. Stefana Batorego” na długo przed powołaniem do życia organizacji pozarządowej. Okazuje się, że jej powołanie znalazło się pod dokładną obserwacją bezpieki już w 1987 roku.
  W kręgach działaczy Ruchu Młodej Polski rozpatrywana jest ponownie koncepcja powołania w Polsce fundacji naukowo-kulturowej im. Stefana Batorego
  — czytamy w meldunku.
  Fundatorem ma być ob. USA – Soros [Żyd węgierskiego pochodzenia, który taką fundację założył już na Węgrzech i w Chinach, a obecnie prawdopodobnie trwają rozmowy w ZSRR, gdzie ma ona także powstać], który ma zapewnić dotację w wysokości 1 mln dol. Rocznie na jej funkcjonowanie. Celem fundacji ma być wsparcie kręgów naukowych, kulturalnych i opiniotwórczych opozycyjnie nastawionych do władzy
  — głosi dokument.
  Z meldunku wynika, że typowanie stypendystów „odbywałoby się w konsultacji z Ministerstwem Szkolnictwa”, a fundacją kierowałby zarząd, w skład którego „wszedłby również przedstawiciel rządu PRL dysponujący prawem veta wobec decyzji podejmowanych przez ten organ”.
  W świetle ujawnionego dokumentu twórcy fundacji od początku stawiali na ugodowe załatwianie spraw z władzami PRL.
  Inicjatorzy powołania fundacji mają zamiar zapoznać wicepremiera rządu PRL prof. Z. Sadowskiego z jej oficjalną działalnością i strukturą oraz uzyskać jego poparcie dla zwolnienia fundacji z opłat celnych i podatków za prowadzoną działalność gospodarczą (m.in. import do Polski urządzeń do Polski urządzeń poligraficznych). Zamierzają również przeprowadzić rozmowy z prof. A. Gieysztorem w sprawie ulokowania fundacji w Zamku Królewskim
  — podaje Wydział XI Departamentu I MSW. Podobnych kwiatków w zbiorowej pracy Bagieńskiego, Cenckiewicza i Woyciechowskiego jest znacznie więcej.
  Czyżby rzecznik Fundacji już teraz powinien zakasać rękawy do pracy? W końcu trudno przejść do porządku dziennego nad wymienionymi informacjami, które figurują obok innych dokumentów skrywanych przez archiwa słusznie minionej epoki.
  Chyba, że na przedstawicielach Fundacji Batorego wspomniane fakty nie robią szczególnego wrażenia… W końcu są równi i równiejsi. http://wpolityce.pl/p/347463/min http://wpolityce.pl/p/347464/min http://wpolityce.pl/p/347465/min http://wpolityce.pl/p/347466/min Ps...Fundacja Batorego...Czego jeszcze dowiemy się o tych "patriotach" ????? Dlatego tak pyskują bo wiedzą co tam jeszcze w papierach siedzi !!!!! Putin jednak dobrze zrobił biorąc za pirze i na powietrze swirze odpowiednik Fundacji Batorego i nikt łacha nie drze? Pan V.Orban pokazał co należy zrobić z różnymi takimi żydowskimi "fundacjami". Mogę tylko uprościć Jego przekaz: wypierdolić ich wszystkich z Polski! Nie będzie szmalu nie będzie żydolewackiego gówna! Wywalić to z Polski. I Bnai Brith też. Strona darczyńców Fundacji Batorego i jako pierwszy darczyńca jest wymieniona Open Society Fundation /1,3 mln w 2014/ - to fundacja założona przez Sorosa /wikipedia/, FUNDACJA BATOREGO KŁAMIE!
 • @Kula Lis 65 14:48:35
  Dziękuję za wpisy i materiały - życzę Wesołych Swiąt i pozdrawiam.
 • @Oficer Prowadzący 15:19:05
  "Ty sobie nie zdajesz sprawy, co oznaczałoby obecnie zniesienie tych wszystkich podatków"

  Przecież pisałem nie tylko o likwidacji podatków, ale też o ponownym wprowadzeniu "Ustawy Wilczka" i uszczelnieniu VAT.

  "(+''prywatyzacja'' wszystkiego)"

  To Ty piszesz o tym. Ja jestem za repolonizacją, a nawet nacjonalizacją banków. Jestem przeciwko prywatyzacji lasów. Proszę żebyś nie dokonywał nadinterpretacji moich słów. To rzeczywiście zaczyna zalatywać AOFI-m. Oczywiście, żart - wiem, że to nie jest świadome z Twojej strony. Podobnie jak zasłanianie się przez niektórych argumentem, że ZUS musi istnieć, bo trzeba jakoś obliczać renty i emerytury. Już tak zostało to prawie wszystkim zakodowane.
 • @Oficer Prowadzący 15:19:05
  Ja bym jeszcze dodał, że w całej żydounii nie ma kapitalizmu książkowego tylko socjalizm, nowa wersja żydokomuny o 100 razy gorsza od poprzednika. To samo w obecnych USA!
 • @Oficer Prowadzący 15:19:05
  "To nie jest żadne 80% i nie odbiega znacząco od krajów zachodnich, jeśli już, to in plus."

  Na jakiej planecie Ty żyjesz? W RP ZUS to ok 40% wynagrodzenia. Np w Finlandii składka emerytalna to... 5% A przecież "Skandynawia! Socjal!" I co dalej odbiegamy na "in plus"?

  Tak jest niemal wszędzie.
 • @Oficer Prowadzący 15:19:05
  "Słuchaj Szpaka Mateusza, skoro mówi, że potrzeba 25 lat, żeby zrobić normalną gospodarkę, to znaczy że tak jest."

  Nie. Według mnie to oznacza, że jest zadaniowany/prowadzony lub zagubionym molem - książkowym urobionym przez "czosnkowych" Serio - nie piję teraz do Twojego nicka.

  Rozruch gospodarki można załatwić właśnie przez likwidację ZUS, jednoczesne wprowadzenie "Ustawy Wilczka" , likwidacji CIT i uszczelnienie VAT - jak na to potrzeba 25 lat to chyba tylko takim "mundrym" jak Szpak.

  Dla mnie jak ktoś nie mówi o tym jarzmie, jakie gnębi Polaków lub odwraca kota ogonem i leje wodę to z miejsca jest podejrzany.
 • @Kula Lis 65 15:40:18
  "Ja bym jeszcze dodał, że w całej żydounii nie ma kapitalizmu książkowego tylko socjalizm, nowa wersja żydokomuny o 100 razy gorsza od poprzednika. To samo w obecnych USA!"

  Jeśli chodzi o Polskę, to poziom obłożenia daninami na rzecz państwa ponad 80% to już prawie gułag. Rozmiar szarej strefy jest już większy niż w GG (Generalna Gubernia). I to te dwa wskaźniki makro opisują dość plastycznie rzeczywistość ekonomiczną w jakiej żyją Polacy - pomiędzy Generalną Gubernią a gułagiem....

  I ma pan rację, że jest 100 razy gorzej. Zapewnili to fachowcy od propagandy - mało kto widzi, że jesteśmy między gubernią a gułagiem.

  Ale zgodnie z młodym Morawieckim ... "wspierajmy inwestycje" ;-/

  Serdeczności
 • @Oficer Prowadzący 15:19:05
  "Ty sobie nie zdajesz sprawy, co oznaczałoby obecnie zniesienie tych wszystkich podatków"

  Prawie całkowity zanik szarej strefy, powstanie mnóstwa małych i średnich firm polskich, walenie zagranicznych firm do Polski drzwiami, oknami, od piwnicy i przez komin (bo nie ma CIT! ZUS! i jest "Ustawa Wilczka") spadek bezrobocia, obniżenie wieku emerytalnego i wzrost świadczeń o 200-300%, spadek bezrobocia do okolic 1%, zanik przestępczości, realizację dziesięcioletniego programu modernizacji w dwa lata, bilion złotych w budżecie więcej itd, itp :-)

  Coś z powyższego Ci nie pasuje? :-)
  Przyznaj się. Dobrze jest jak jest? ;-)
 • @Oficer Prowadzący 15:55:35
  "Aaaa widzisz Jaśku. Skoro nie jesteś na 100% wolnorynkowcem, to nie jesteś wolnorynkowcem wcale,"

  Nie mówię o wolnym rynku tylko o kretyńsko wysokim jarzmie danin.

  "wchodzisz w buty Szpaka Mateusza i tylko pięknie się od niego różnisz w szczegółach:))))))))))))"

  Taaaaa - ładne szczegóły! On 25 lat - ja jeden miesiąc....

  "To, co musimy zrobić, to oduczyć się wszelkich ideologii i bajek."

  To że jesteśmy między Generalną Gubernią a gułagiem to nie ideologia - o tym mówią wskaźniki - obłożenie daninami i rozmiar szarej strefy. Ale dla Ciebie "odbiegamy in plus" ;-)

  1. MAM WRAŻENIE, ŻE CIĄGLE PRÓBUJESZ ODWRACAĆ KOTA OGONEM.
  2. DLACZEGO TAK SIĘ CZEPIŁEŚ TEGO SZPAKA?
  3. PROSZĘ O BARDZIEJ KONKRETNE ARGUMENTY - NAJLEPIEJ LICZBOWE.

  ps. te wielkie litery to nie krzyk (gdzież bym śmiał) to tylko "lajałt" ;-)
 • @Oficer Prowadzący 16:12:34
  "Na dziś kończę."

  Spoko.

  "Życzę Wszystkim Wesołych Świąt."

  Też spoko :-)

  Wzajemnie.

  Spoko? ;-)
 • @Oficer Prowadzący 16:12:34
  "Ale gospodarka nie polega na tym, żeby realizować mrzonki o równości itd. "

  A tak, a tak, oczywiście cmok, cmok. Ładnie powtarzasz wyuczone/ zasłyszane regułki, ale.... JA NIE O TYM :-( zaraz się popłaczę.

  Ja nie piszę o równości, ja piszę o likwidacji PIT, CIT, ZUS, Ustawie Wilczka, uszczelnieniu VAT.... itd.

  Mi tel Ju: Ju diskas in łrong łej ;-( łrong! łrong! łrong!
 • @Oficer Prowadzący 16:12:34
  "Jaśku, nie bądź naiwny, korporacje i tak nie płacą podatku:)))))))))))) Co najwyżej symbolicznie i mają to gdzieś."

  CIT nie będzie, więc nie ma "bula". O uszczelnianiu VAT napisałem. W tym miałem także na myśli uszczelnienie poprzez wzrost efektywności Policji Skarbowej. A jak im się nie podoba płacenie VAT to "OUT!" Państwo przejmie lokale, nieruchomości itd. Założymy własne korporacje.

  "W Rosji są niskie podatki i kapitał ucieka"

  Niech zgadnę... czekiści ich gnębią? ;-))))))) Ciekawe za co? Jak robią przekręty to ich gnębią. Jakby płacili, to czekiści by ich chronili. Już Ty coś o tym powinieneś wiedzieć Szanowny OP ;-)
 • @Oficer Prowadzący 11:37:13
  I.

  "Z tymi wszystko naprawiającymi prostymi receptami - czrodziejskimi różdżkami."

  Obniżenie za wysokich podatków nie jest czarodziejską różdżką. Jeśli dla Ciebie ponad 80% opodatkowania jest OK i nie dławi gospodarki to oznacza, że masz już sowiecką mentalność.
  W Polsce za czasów SLD bodajże obniżono CIT z 40% na 19% - jaki był rezultat?

  II.

  "Fakty są takie, że najbardziej konkurencyjną gospodarkę ma Szwecja (i inne kraje skandynawskie), gdzie podatki są ogromne,"

  Trochę liczb od znajomego z Finlandii - składka emerytalna 5% a PIT zmienny w ciągu roku 17% - 1,5%. Tak dobrze widzisz. 1,5% PIT. U nas ZUS to ponad 40% wynagrodzenia, a PIT stale 19%, nawet jak się zdycha z głodu to się go płaci. Mojej Matce potrącali PIT z 350 złotych renty.

  III.

  "A tam gdzie są małe (USA), jest cienizna i gdyby nie drukowanie pieniędzy i lotniskowce, już by było pozamiatane."

  Zauważyłeś tylko lotniskowce? Są jeszcze atomowe okręty podwodne (ok, tych nie widać) są satelity (ok, też nie widać) jest "dolina krzemowa" (ok, z Polski też nie widać). Jest jeszcze General Electric, General Motors, Ford, Lockheed Martin z "Raptorkiem", Apple, Microsoft, HP, Boeing (w Polsce też latają), cała masa najlepszych na świecie uniwersytetów, noblistów naściąganych właściwie z całego świata (ciekawe dlaczego chcieli tam pojechać do tej cienizny?) Jest też Hollywood i Harley Davidson i DARPA. Epokę wahadłowców już przekroczyli :-) Reszta świata nie doszła. Szwecja może sobie konkurować - razem z całą Skandynawią i Europą.

  A sytuacja w jakiej są teraz USA to rezultat opanowania przez "czosnkowych" sektora bankowego i polityki zagranicznej (tyle wojen żadna gospodarka by nie wytrzymała). Dzięki niższym podatkom i konkurencyjnej i niesamowicie innowacyjnej gospodarce jakoś to przechodzą. Ale będzie gorzej, bo weszły... ubezpieczenia społeczne. Nie wierzysz, to poczekaj.

  IV.

  "Jest wiele różnorodnych czynników, które mają wpływ na rozwój."

  Ale są tylko dwa podstawowe:

  1. podatki - niskie, proste i skuteczne.
  2. stabilne prawo - proste i takie samo dla wszystkich.

  V.

  "Wybacz mi, ale Szpak Mateusz ma kompetencje i wie co zrobić, a Ty masz tylko chęć szczerą i jesteś oszołomiony ideologicznym narkotykiem."

  Jasne że mam szczerą chęć. I to jaką! Kompetencje mam na tyle wysokie, że wiem jaki kierunek jest właściwy i namawiam do jego poparcia. Nigdzie nie mówię, że moje kompetencje są na tyle wysokie, żeby pisać ustawy. Twoje ani Twojego ulubionego Szpaka też pewnie takie nie są. Ale jeśli ktoś nie zauważa ponad 80% jarzma danin i podaje tak nieudolnie dobrane przykłady oznacza, że ma mentalność sowiecką. Dla takiego człowieka, ktoś mówiący o niskich podatkach, wolności gospodarczej jak za czasów obowiązywania "Ustawy Wilczka" może rzeczywiście wydawać się oszołomiony.
  Jak wyczytasz u Szpaka jak znaleźć bilion to możesz mi zalinkować jego wypowiedź. Jeśli nie to... szkoda czasu. Twojego też.

  VI.

  "Stawiam na kompetencje."

  Ci, którzy poparli PO, UW, AWS, PiS, Kwaśniewskiego też tak mówili. I jesteśmy w gównie po uszy. A o kompetencjach było głośno. Problem w tym, że były to kompetencje do wciskania ludziom ciemnoty i propagandy (np o "prywatyzacji") Magia cyferek, wskaźników (np PKB) bolszewickie odwracanie pojęć, zasłanianie się "ekspertami", sondażami i rezultat gotowy. Kupujemy prąd od Ukrainy :-(

  VII.

  Mam wrażenie, że Twój stosunek do Szpaka można porównać do stosunku sołtysa do komisarza ludowego. Komisarz jest dla sołtysa autorytetem, bo wie jak funkcjonuje komunizm i posiada na tym polu wiele nawet pożytecznych czasem kompetencji i może coś potrzebnego załatwić. Ale zarówno sołtys i komisarz nie widzą, że podstawowym problemem jest komunizm.


  Ufff.... musiałem się trochę napisać i opracować nowy "lajałt" żeby podważyć Twoje argumenta.
 • @Oficer Prowadzący 13:54:29
  "Jeżeli u nas zabiera się ludziom 80%, "

  Jakie "jeżeli"! Chłopie, do kuźwy nędzy przejrzyj w końcu na oczy. Dzień wolności podatkowej w połowie roku (czyli pomiędzy 45%-50% dochodów na rozmaite podatki i akcyzy) a potem ponad 40% na ZUS.

  CO? NIE WYJDZIE PONAD 80% ?

  Chyba tylko u Szpaka nie wyjdzie.

  Ileż można tłumaczyć kretyńsko proste dodawanie?
 • @Oficer Prowadzący 16:06:57
  Link nie działa :-) Ale, że dzień wolności podatkowej w całej UE przypada średnio w połowie roku to wiem i bez wiki. Pisałem Ci o nim. Dodawać też umiem. Wiem, że składka na FUS to też danina.

  Frendli edwajs: przypomnieć sobie dodawanie ;-)
 • @Oficer Prowadzący 17:05:35
  Chłopie weź się ogarnij. To że pół roku robimy na podatki to fakt. Ale faktem jest też że ZUS jest państwowy i nasza składka na ZUS też idzie do państwa oprócz tych pieniędzy z połowy roku, nawet jeśli składka na ZUS nie jest nazywana podatkiem.... czy to takie trudne do zrozumienia?
  No weź mnie nie załamuj ;-))))))))))

  Niech Tobie też "stanie się" światłość. Dlaczego to trwa tak długo? I kogo Ty chcesz prowadzić? I gdzie?

  Może tak zrozumiesz?:

  Państwo zabiera nie tylko podatki (z niemal pół roku) ale i dodatkowo składkę na ZUS, będącą ok 40% częścią wypłaty. Bo ZUS też jest państwowy. Podatki i ZUS to ponad 80% dochodów....
  Dociera?
 • @Oficer Prowadzący 17:45:39
  Czyli chcesz mi wmówić, że ok 40% wynagrodzenia będące składką na ZUS oraz PIT, VAT i akcyzy to łącznie około 50% wynagrodzenia? Ładny interes! :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

  Kto prowadzi Sadowskiego? Masz kontakt to dzwoń. Metoda prowadzenia działa niekorzystnie na funkcje logiczne...
  :-DDDDDDDDDDDDDDDD

  "Za dużo sobie pozwalasz."

  Jeśli uraziłem, to przepraszam. Ale to nie ja pozwalam sobie na wymyślanie nowej matematyki :-)
 • @Oficer Prowadzący 18:19:39
  "Z płacy netto 1460 dużą część wydaje się na żywność, która jest obciążona małym VAT-em, a także są ulgi w rozliczeniach itd. W sumie więc dla pracownika zostaje ok. 50%."

  Oprócz wydatków na żywność są jeszcze inne wydatki gdzie VAT już nie jest taki mały. I to płacą z tych ok 50% z tego co im zostanie. Jak nie wyjdzie ponad 80% to będzie lepszy cud niż istnienie procentów. Żeby nabrać optymizmu wystarczy spojrzeć na strukturę elementów tworzących cenę benzyny :-)
 • @Oficer Prowadzący 18:19:39
  "Licząc twoim sposobem doszlibyśmy do absurdu. Np. Szwedom musiałoby zostać na życie około 10% z tego co zarabiają:))) Na pierwszy rzut oka to jest absurdalne."

  Tylko na pierwszy rzut oka. Bo jak sam napisałeś:

  "Procent, to 8 cud świata. Zależy, od czego jest mierzony"

  Tak naprawdę wszystko jest obłożone podatkiem. Te wspomniane przez Ciebie 10% to byłaby czysta kwota do dyspozycji Szweda, gdyby ceny już nie zawierały podatków i pośrednich wpływów istnienia podatków.

  Ale absurd istnieje. Jest nim właśnie takie opodatkowanie.
 • @Oficer Prowadzący 18:50:54
  "A większość tej pensji idzie na żywność."

  No właśnie. I to też nie jest normalne. Umówmy się, że tak intuicyjnie przynajmniej z mojej strony wydatki na żywność powinny stanowić ok 10% a nie większość - sytuacja znów jak z gułagu.
 • @Oficer Prowadzący 18:50:54
  "W sumie globalnie wychodzi, że daniny to u nas około 50%, nawet nieco mniej."

  Musimy sporządzić protokół rozbieżności.... :-)
 • @Oficer Prowadzący 18:19:39
  "Ten pracownik, zarabiający netto 1460, kosztuje firmę 2414,80."

  Czyli rzeczywiste wynagrodzenie pracownika to nie 2000 brutto, tylko 2414,80. Bądźmy precyzyjni. To, że jest takie chore prawo, które rozbija wynagrodzenie tak, żeby pracodawca płacił za pracownika, coś co nie jest wypłatą. Wątpię czy gdzie indziej na świecie tak jest. A już raczej nie w Szwecji.

  Dodatkowo z wypłat większości Polakom nie zostaje nic. Zatem można przyjąć, że zapłacili VAT (za żywność i wyższy za inne usługi i dobra) z reszty tego co im zostało. Średnio wyjdzie pewnie z 20% dodatkowo. Co najmniej. Bo jak ktoś kupuje paliwo....
  Dostępu do danych statystycznych nie mam, ale stosowanie triku z niewidoczną częścią wypłaty pozwala jakoś obniżyć ten % odbieranego dochodu.
  Rzeczywisty % powyżej 80 jest zatem jak najbardziej realny.
 • @Oficer Prowadzący 18:19:39
  "Licząc twoim sposobem doszlibyśmy do absurdu. Np. Szwedom musiałoby zostać na życie około 10% z tego co zarabiają:))) Na pierwszy rzut oka to jest absurdalne."

  W Szwecji raczej nie mają ZUS..... :-) Więc zostanie im może 25% z tego co zarabiają. Nam 15% może ok 20 % z tego co zarabiamy my.... :-(

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930