Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Trzy ciosy od "Europy"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Europejska narracja" opozycji właśnie została znokautowana przez Brukselę i nasze biedne "europejczyki" zostały z niczym.

Platfonsi zainkasowali właśnie w Brukseli serię nokautów, a ich "Sancho Pansa" po raz kolejny boleśnie się przekonał, że walka w wiatrakami naprawdę nie ma sensu...

Bo ich "europejska narracja” o „zagrożeniu demokracji oraz ładu konstytucyjnego w Polsce”  chyba się już po tych ciosach nie podniesie... ;-)

Ta kumulacja niedobrych wieści ilustruje prawdę dawnego porzekadła, że „nieszczęścia chodzą parami” albo, że „Boh trojcu ljiubit”... zależnie, z którego kierunku czerpać inspirację... ;-)

Wyniesienie błahego w końcu sporu na zewnątrz i szukanie wsparcia „u obcych” przeciw legalnie wybranej władzy powinno budzić  w każdym Polaku jak najgorsze skojarzenia, świadcząc jednocześnie o mizerii intelektualnej dzisiejszej targowicy.

Trzy ciosy od "Europy"

Ale do rzeczy:

1 –  Rada Europy oświadczyła w piątek, że w ogóle nie będzie się zajmowała „kwestią zagrożenia demokracji w Polsce”, gdyż „nie ma podstaw, by taki raport został w ogóle opracowany”. //niezalezna.pl/79367-raportu-ws-demokracji-w-polsce-nie-bedzie-rada-europy-odrzucila-wniosek

2 – A w czwartek na posiedzeniu Rady Unii Europejskiej  został zaakceptowany nowy członek Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (odpowiednika polskiego NIK-u) – polski kandydat Janusz Wojciechowski. //zbigniewkuzmiuk.salon24.pl/707362,i-po-co-to-platformie-bylo-czyli-o

Jego kandydatura wzbudziła histeryczną reakcję europosłów PO, którzy wbrew unijnym standartom i obyczajom, za wszelką cenę usiłowali ją zablokować. Dlaczego?

No cóż, „na złodzieju czapka gore” – a unijni rewizorzy niewątpliwie będą analizować wydawanie funduszy unijnych w naszym kraju – a jak na razie wiemy o 20 miliardach, które PO-PSL „jakoś tak rozeszły się” przy budowie autostrad (wg. tygodnika „Forbes”), ale Bóg jeden raczy wiedzieć, ile miliardów unijnych euro w sumie „udało się przytulić” poprzedniej koalicji.  Mają się „chłopaki” czego bać...

3 – Wreszcie najmniej istotny, choć bardzo prestiżowy despekt, spotkał opozycję w postaci rezygnacji eurokomisarza Timmermansa z udziału w antypisowskiej paradzie w Warszawie, na którą uroczyście i „na oczach całego świata” zapraszała go H. Gronkiewicz-Waltz. //niezalezna.pl/79328-timmermans-nie-przyjal-zaproszenia-od-hanny-gronkiewicz-waltz-ma-inne-plany

A już myślały „chłopaki”, że „wielkie europejczyki som”...

Warto zwrócić uwagą na fakt, że od hucpy polskiej opozycji odcięły się te instytucje europejskie, które zajmują się realną polityką i obsadzone są, w przeciwieństwie do parlamentu europejskiego, ludźmi twardo stąpającymi po ziemi i biorącym odpowiedzialność za swoje czyny i słowa.

Nasza nowoczesna targowica poparcie znalazła jedynie u bliskich ich sercom krzykaczy wiecowych, do tego zwykle uwikłanych w podejrzane interesy z Rosją, jak gwałtownie atakujący polską rację stanu lider frakcji liberalnej Guy Verhofstadt - o prorosyjskich ciągotach M. Schultza nie wspominając.

Amok i szaleństwo zawsze w końcu mijają, ale bagno jakiego narobili "obrońcy Trybunału i III RP" pozostaje – ucierpi na tym wizerunek Polski oraz oni sami - najpóźniej w 2019 roku.

Prognozowałem jeszcze w w roku 2014, że zima 2015-16 przyniesie koniec III RP - w co doskonale wpisuje się bezmyślna i z góry skazana na porażkę antyrządowa kampania PO i "nowoczesnego" Ryśka.

Bo chłopaki pięknie zaorali III RP, udowadniając wszystkim niedowiarkom, że nowelizacja konstytucji jest pilnie pożądana, a powołanie całkiem nowych instytucji oraz proklamowanie nowego państwa - konieczne.

Zapraszam na przegląd tamtych argumentów o nieubłaganym końcu "magdalenki" - //prognozydocenta.salon24.pl/634519,wiosna-kolejnym-etapem-upadku-iii-rp

Trzy ciosy od "Europy"

 

KOMENTARZE

  • No cóż, sukinsyny!
    Zal nieutulony, łzy się leją strumieniem i pełne gacie! Może wreszcie przyjdzie wam zapacić za wieloletnią działalność balansującą na granicy zdrady stanu.
  • @Casey 15:39:53
    Amen.
    Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31