Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Jesień kolejnym etapem agonii ”magdalenki”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Audyt - i co dalej? Wnioski, konsekwencje?

III RP bardzo brzydko odchodzi – histerycznie miotając kalumnie na rząd dobrej zmiany - i nadal próbuje maksymalnie szKODzić Polsce i Polakom, byleby ”dalej było, jak było”.

 

A jak było dotąd – to z grubsza poznaliśmy z audytu ośmioletnich dokonań PO - PSL.

 

Jesień kolejnym etapem agonii ”magdalenki”

 

Ale jakie będą konsekwencje przedstawionych w sejmie ustaleń?

 • Ilu spośród aferzystów i złodzieji zostanie teraz ”puszczonych w skarpetkach”?
 • Ilu stanie przed sądem – ilu spośród nich pójdzie za kratki?
 • Ilu w sumie zostanie - ”tak, na serio”  - rozliczonych?

Polecam niedawny tekst o potencjalnych zakulisowach uwikłaniach polityków PIS-u - //bezdekretu.blogspot.se/2016/05/spektakl-demokracji-iii-rp-czy-ostatnia.html#comment-form

 

Niewątpliwie zakulisowe targi miały i dalej mają miejsce i niewątpliwie aktyw PIS-u kilkukrotnie usiłowano zastraszyć na śmierć - pisałem o tym tutaj - //prognozydocenta.salon24.pl/620161,pis-mnie-znowu-zdenerwowal i tutaj //prognozydocenta.salon24.pl/604612,pis-skutecznie-zastraszono-usmiercajac-nam-resztki-demokracji – i niewątpliwie Jarosław Kaczyński zawdzięcza życie tylko szczęśliwemu zbiegowi okoliczności (czyli rezygnacji w ostatniej chwili z wylotu do Smoleńska, ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia chorej Matki).

 

Wydaje się też, że opozycja może mieć częściową rację przypisując rządowi działanie w odpowiedzi na ostatnie demonstracje – bo audyt ten powinien zostać nam przedstawiony d-a-a-a-a-wno temu – i już wtedy dotychczasowym oraz "nowoczesnym" szKODnikom zabrakłoby paliwa...

 

Ale biorąc pod uwagę zakulisowe targi i przetargi...

 

Na szczęście rewolucyjny i nieodwracalny bieg polskich wydarzeń żyje własnym życiem, niewiele sobie robiąc z tajnych ustaleń i sekretnych ”dagaworów”.

 

I dlatego nadchodząca jesień – najprawdopodobniej okres wrzesień / październik – zada ”magdalence” kolejny cios, porównywalny z wiosną 2015 oraz zimą 2015/16.

 

Tamte prognozy znajdą koledzy tutaj -  //prognozydocenta.salon24.pl/634519,wiosna-kolejnym-etapem-upadku-iii-rp

 

Może już wtedy uda się wreszcie odejść od fundamentu "magdalenki", skutkującego hucparskim poczuciem bezkarności i zgoła bizantyjskim rozpasaniem aferzystów:

”my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych”?

 

Trzeba przyznać, że Jarosław Kaczyński trafnie odczytuje nastroje społeczne – bo niedawna zapowiedź zmiany konstytucji oraz ponaglenie rządu do przyśpieszenia reform plus ujawnienie ministerialnych audytów dobrze wpisują się w oczekiwania społeczne – bo jak najszybciej trzeba zmienić szKODliwe dla Polski i Polaków reguły gry oraz przykładnie rozliczyć dotychczasowych szKODników.

 

A zakulisowym macherom teraz trudniej będzie wpychać z powrotem do butelki po raz kolejny wypuszczonego dżina polskości – bo JarKacz chyba znowu całkiem nieoczekiwanie  ”ugryzł żubra w d...”  ;-)

 

Jesień kolejnym etapem agonii ”magdalenki”

 

P.S. Wnikliwym polecam zestawienie ponad 2.5 tysiąca afer PO, cierpliwie przez lata katalogowanych przez kolegę "MarkD" - //markd.pl/

KOMENTARZE

 • Autor
  Niestety ale ta agonia trwa juz ponad 25 lat gdy zdecydowano sie na "prywatyzacje" i wyznaczono cele koncowe na przyjecie do Unii i NATO.
  Mielismy/mamy z jednej strony kapital i profesjonalistow o zlej woli(glownie Niemcow) oraz korupcyjnych amatorow reprezentujacych cale spektrum pookraglostolowe.
 • ”my nie ruszamy waszych, a wy nie ruszacie naszych"
  Mam swoje zdanie odnośnie magdalenki, ale TU i Teraz w ramach "sprawdzenia" miałbym prośbę, kto to są ci wasi a kto ci nasi i dlaczego wszyscy oni są z jednego pnia ?
 • @provincjał 16:05:57
  Wśród wielu opinii na ten temat jest i taka, że jak przyszedł czas oddać Polskę nowojorskim bankierom za długi narobione przez Gierka i Jaruzelskiego, to WSW/ SB (czyli GRU) dogadali się ze swoją żydowską agenturą w szeregach opozycji - czyli mówiąc bardziej elegancko - "ludzie gen. Kiszczaka" zawarli umowę ze "środowiskiem A. Michnika".

  A więc pień był ten sam, prawda?
 • @mac 15:48:00
  Agonia Polski to nie to samo co agonia III RP - bo im Polsce i Polakom gorzej, tym bardziej III RP kwitła. I odwrotnie - wielkie sukcesy III RP jakoś tak Polsce bokiem wyszły... no, ale skoro 2/3 firm jest w rękach zagranicznych, to i 2/3 wypracowanych zysków tam trafiało - a fetyszyzowany wzrost PKB jakoś nie chciał się przekładać na wzrost dobrobytu Polaków.

  Platfonsi nadal tego nie pojęli i dlatego już nie mają władzy.
 • Autor
  5+ i szacun
 • @Husky 20:14:17
  Miło mi - ukłony.
 • @Docent zza morza 16:16:59
  …… przyszedł czas oddać Polskę nowojorskim bankierom za długi narobione przez Gierka i Jaruzelskiego, to WSW/ SB (czyli GRU)
  Proszę dokładnie napisać, jakie długi pozostawił Gierek, Jaruzelski Polsce. Krótko ile to było PKB, lub ile złotych, konkretnie. Proszę zaznaczyć czy jest to wartość sprzed dominacji czy po. Następnie niech Pan odejmie wartość uzyskaną z bandyckiej wysprzedaży majątku państwowego i poda nam. A ja uprzejmie powiem Panu jak to ma się do dzisiejszego zadłużenia.
  PS
  Mógłbym to zrobić za Pana, ale dobrze będzie jak Pan sam osobiście pogrzebie w źródłach i nam je przytoczy. Wtedy czegoś mądrego się Pan nauczy i nie będzie pisał bzdur Panie DOCEŃCIE.
 • @Fischer 07:39:23
  Gierek 23 mld $; Jaruzelski - 18, z czego spłacono do 1990 roku ponad 45 mld, ale dług ten nadal rósł - skąd my to znamy?

  Pożyczki te były udzielane pod zastaw polskiego majątku produkcyjnego wartego wtedy ok. 430 mld $ - który prawie w całości trafił "za grosze" w obce ręce, bo tak umówili się Soros z Jaruzelskim w 1988 roku.
  http://www.fronda.pl/a/kiezun-wszystko-zaczelo-sie-od-spotkania-sorosa-z-jaruzelskim-i-rakowskim-w-1988-r,18136.html

  http://z1.demoty.pl/152172eea0d423d1316d5488e8f6740e71cac7cf/tusk-vs-gierek
 • @Docent zza morza 09:06:55
  Tak dług Gierka to 23 mld $. Nie był to problem o ile uwzględni się inwestycje, które dopiero miały przynieść zwrot kosztów np. fabryka Berlietów, Polkoloru- Piaseczno (fabryka telewizorów kolorowych) itd. Zysk z wysprzedaży majątku narodowego wielokrotnie przekroczył nasze zadłużenie.
  Niestety po 85 roku nie spłacano tego długu za namowa pseudodoradców nowej władzy by zadłużyć Polskę. Dług urósł do wartości 46 mld $. Wtedy kosher nostra zaczęła ten dług redukować za ustępstwa polityczne i gospodarcze. Obecnie ten dług jest już spłacony w części umorzony. https://pl.wikipedia.org/wiki/Zad%C5%82u%C5%BCenie_zagraniczne_PRL
  Dziś dług nasz przekracza 4 bilony złotych, to jest ok 1 bilon dolarów, w skali USA to 1000 bilionów dolarów USA. Więc dajmy spokój Gierkowi i zjedzmy na ziemię i zacznijmy ratować własne dupy.
 • @Fischer 09:50:31
  Ależ nie chodzi tu o Gierka, tylko o pułapkę zastawioną na niego (i na nas wszystkich) przez "nowojorczyków"...

  A obecnie stoimy na ruchomych piaskach - załatwieni przez Tuska.
 • @Docent zza morza 10:49:54
  Docent to nie Nowojorczycy nawet nie Obama bo jest za głupi, nie Soros bo jest za mały- to pionek w tej grze. Polacy nie znają swego prawdziwego wroga. Wszyscy są Polakami, wszyscy czują się patriotami, szukają winnych, obwiniają za całe zło kościół, komunistów i jeszcze bóg wie kogo. A zapominałem Putina , Łupaszkę i Piłsudzkiego... i jakiegoś blogiera z Neonu24. Trudno zatem by wygrali tą wojnę, gdy nie znają wroga i są podzieleni.
 • @Fischer 11:39:28
  Fakt - Soros to tylko plenipotent Rotszyldów...a Obama był ich kandydatem.

  Powinniśmy wreszcie zrozumieć, że każdą wojnę prowadzi się podstępem - co przedstawicieli starych cywlizacji - jak chińska i żydowska - wiedzą od pokoleń.

  A my? Wychowani w kulcie rycerskiej prostoty i husarskiej szarży?

  Ogrywają nas, bo nawet nie wiemy, że wypowiedziano nam wojnę, którą dlatego przegrywamy z kretesem...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31