Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
312 postów 979 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - przesadną i nieznośną rusofilię akceptuję tylko z dopiskiem "jako agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Nawet bomby nie ocalą dziś „Magdalenki”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zmiana taktyki szKODników po fiasku "ulicy i zagranicy"?

 • Głupi żart?
 • Poważne groźby?
 • Testowanie naszej gotowości przd szczytem NATO i Swiatowymi Dniami Młodzieży?

http://niezalezna.pl/81018-ktos-probuje-wywolac-panike-alarmy-bombowe-w-calej-polsce

Niezależnie od intencji autora / autorów mejli, które dziś poważnie zakłóciły działalność regionalnych ośrodków TVP – niewątpliwie wszyscy zostaliśmy postawieni na baczność.

Pamiętajmy, że obecnie toczy się Polsce wojna hybrydowa, wojna całkiem nowego typu, zaskakująca formą i metodami.

A na wojnie nie każdą bitwę się wygrywa i niestety, zawsze ponosi się jakieś straty.

Dotychczasowy układ oparty na paktach „okrągłostołowych” – został na tyle skutecznie zaatakowany przez Zjednoczoną Prawicę, że niewątpliwie doszło do zwarcia szeregów obydwu głównych beneficjentów „Magdalenki” – „ludzi gen. Kiszczaka” oraz środowiska A. Michnika – w imieniu których rząd jest obecnie tak furiacko atakowany w kraju i zagranicą.

Nawet bomby nie uratują już „Magdalenki”

A po fazie oparcia osi sporu o kwestię uprawnień oraz roli Trybunału Konsytucyjnego (uzurpującego sobie po ubiegłorocznej czerwcowej nowelizacji prawo odwoływania Prezydenta RP i zastępowania go Marszałkiem Sejmu) oraz fiasku dotychczasowej strategii „ulicy i zagranicy”-  http://prognozydocenta.salon24.pl/714373,totalna-kicha-bo-ani-ulica-ani-zagranica - mogło dojść do uruchomienia kolejnej fazy konfliktu -  wywołania chaosu delegitymizującego rząd PIS i próby odzyskania siłą władzy utraconej w jesiennych wyborach - do takiej interpretacji skłania się politolog dr J. Targalski - http://niezalezna.pl/81025-dr-targalski-o-alarmach-bombowych-akcja-targowicy-na-ulicach-nie-wypalila-odwolano-sie-do-inny

Gdyby tak było – to pragnę ostrzec ew. PT puczystów – tę wojnę o Polskę już przegraliście– bo „Magdalenka” nieodwołalnie odchodzi do lamusa historii – i przede wszystkim szkoda byłoby ew. i całkiem niepotrzebnych ofiar.

Chyba, że jest to plan rodem z „Monty Pythona” – tak zażarcie bronić dotychczasowych i przyszłych konfitur, żeby na zawsze utracić do nich dostęp ;-)

Podobnie twardogłowi i wielce zdesperowani komuniści umyślili powstrzymać pierestrojkę w Rosji wysyłając latem 1991 roku kolumny czołgów na ulice Moskwy – ale ktoś przytomnie zadbał, by czołgi te nie zostały uzbrojone – co pięknie przyczyniło się do fiaska puczu i rozpadnięcia się Związku Sowieckiego.

Ku przestrodze:

Nawet bomby nie uratują już „Magdalenki”

Jesienią czeka bowiem „Magdalenkę” kolejny nokautujący cios – http://prognozydocenta.salon24.pl/710459,jesien-kolejnym-etapem-agonii-magdalenki

A już latem przyszłego roku wygaszona zostanie aktualna faza (ta rozpętana przed jedenastu laty) wielowiekowego, historycznego konfliktu między partią zagranicy i obozem patriotycznym  w naszym kraju – bo tym razem Polska i Polacy wyjdą z tego starcia zwycięsko.

I przeciwnik zostanie zmuszony się z tym faktem pogodzić, policzyć straty i zacząć pielęgnować swe rany - po prostu na razie nam odpuszczając... ;-)

Aż do następnego razu...

bo nasze położenie geograficzne zwykle jest naszym przekleństwem...

image

"W 1919 roku Mackinder podsumował swoją teorię twierdząc:

"Kto rządzi Europą Wschodnią (najważniejszym krajem jest Polska) 

- ten rządzi "the Heartland" (środkowy obszar "Pivot Area" na mapie);

ten kto rządzi "the Heartland", rządzi Euro-Azją;

ten kto rządzi Euro-Azją,ten może rządzić światem." 

http://ziut.ne.3lab.info/post/130640,sienkiewicz-w-rozmowie-zdradzil-motyw-zamachu-w-smolensku

I dlatego SZALENCY RWACY SIE DO RZADZENIA SWIATEM nigdy nie dadzą nam spokoju.

Cieszmy się więc zawczasu nadchodzącą "pieredyszką", bo nie będzie ona trwała wiecznie...

KOMENTARZE

 • Człowieku, o czym ty mówisz
  Magdalenka to również Kaczyńscy, gdzie ty widzisz obóz zagraniczny i patriotyczny?
  http://i.iplsc.com/walesa-i-kaczynscy-zanim-ich-drogi-sie-rozeszly/0002P1KR7IX9GI7F-C317-F3.jpg
  Ja widzę obóz reprezentantów kapitału zachodnioeuropejskiego i obóz reprezentantów Izraela i USA. W dzisiejszej polityce w Polsce nie ma obozu patriotycznego, jest tylko obóz co wzorem komunistów chce ukraść symbole patriotyczne i na festyn się udać. Jakiem mamy media w Polsce. Media niemieckie, żydowskie, zakonne, TV Kurski "naród głupi wszystko kupi", zależne od PiS. Wszystkie mówią po polsku tyle, ze nie myślą po polsku. Kwik wyposzczonych przez 8 lat był tak wielki, że jedną z pierwszych ustaw jaką złodzieje wprowadzili była ustawa kolesiowsko-kumoterska. Wzorem bolszewików PiS wprowadza ustawę pozwalającą w teczce przywieźć dyrektora zakładu. "Mój mąż z zawodu jest dyrektorem" pada z ekranu w filmie "Poszukiwany, poszukiwana" Co mamy teraz? Zwalnia się dyrektorów, którzy przez kilka rządów prowadzili przedsiębiorstwo i dobrze je prowadzili wsadza kolesiów. Gdzie jeden z pijackiej wyprawy do Hiszpanii? Koleś Szydło, historyk z wykształcenia zostaje dyrektorem lotniska w Krakowie. No cóż mamy PiS, ułaskawiony przestępca pilnuje prawa, premier jedzie na urlop, gdy tworzy się rząd, ci których trzeba było głęboko schować, by PiS mógł wygrać nagle grają I skrzypce. Kaczyński, co przegrał wybory w Warszawie z Ewą Kopacz rządzi krajem, jakby to on dostał mandat od społeczeństwa. Nagle w kraju mamy nieudolne próby zamachów, telefony o podłożonej bombie, by można było uzasadnić ustawę inwigilacyjną ograniczającą wolność słowa.
  Wprowadza się ustawę ograniczającą możliwość dysponowania własnym majątkiem, ziemią, ale związki wyznaniowe mają prawo kupować dowolnie. Ograniczona liczba kupców to niskie ceny. Tano te związki wyznaniowe kupią. Często bardzo tanio.
  Radni Krakowa uchwalili, że Kraków sprzeda kościołowi ziemię z 95% rabatem.
  No cóż, to L.Kaczyński powiedział "nie ważne kto rządzi, dziś rządzimy my ale interes Izraela w Polsce będzie zabezpieczony". I to się realizuje.
  https://youtu.be/x9o9m08F5AE
 • oj mamusiu.
  Panie Docent, w innych okolicznościach przyrody, przyznałbym panu rację ale pamiętam gumisia (na szczęście okazało się że to inicjatywa prywatna:)), pamietam panikę w 2005 czy 2008, pamietam tego biednego nauczyciela uniwersyteckiego wrobionego w zamach, którego nie było i cud nad cudy, bombiarz robi bomby i roznosi je w oczojebliwych reklamówkach :) a potem grupa anarchistów podkłada "bomby" pod radiowozy... w jednym ma pan rację - monthy python pełną gębą. a o co biega? - ustawa 1066 i ustawa antyterrorystyczna - toż trza przekonać ciemny lud że jest zagrożony i musi poświęcić wolnośc i prywatność na rzecz miłościwie panujących nadzorców (tj patriot act w usa). a taki satrapa putin na ten przykład zliberalizował prawo do posiadania broni dla przeciętnego rosjanina. proste? rację ma pan grzegorz braun gdy mówi że nie ma wolności bez samoobronności :)
 • @Zawisza Niebieski 19:15:42
  dziś rządzimy my

  Zrozumiano ???

  no to odmaszerować8-))
 • @Zawisza Niebieski 19:15:42
  Ależ kolegę musi boleć wynik ostatnich wyborów... ;-)

  Ostrzegam, że ból może się nasilać prze następne lata - 8, 12?
 • @Docent zza morza 20:03:39
  Liczył na ZMIANĘ
  a tu lipa
  na nic te płaczę i jęki, poczeka jeszcze sporo czasu,
  jeszcze nie jeden paszkwil napisze 8-))
  ale ma czas
 • @Docent zza morza 20:03:39
  "Ależ kolegę musi boleć wynik ostatnich wyborów... ;-)"

  Zawisza wprawdzie wierzy w pancerną brzozę, ale argumenty jakich użył są tym razem bardzo na miejscu i mi też nie podobają się rzeczy o których wspomina. Potrafi Pan wyjaśnić wymienione przez niego sprawy:

  1. "ale związki wyznaniowe mają prawo kupować dowolnie."
  2. "Radni Krakowa uchwalili, że Kraków sprzeda kościołowi ziemię z 95% rabatem."
  3. "nie ważne kto rządzi, dziś rządzimy my ale interes Izraela w Polsce będzie zabezpieczony"
  4. "Wzorem bolszewików PiS wprowadza ustawę pozwalającą w teczce przywieźć dyrektora zakładu."
  5. "Nagle w kraju mamy nieudolne próby zamachów, telefony o podłożonej bombie, by można było uzasadnić ustawę inwigilacyjną ograniczającą wolność słowa. "

  Te problemy wymienione przez Zawiszę martwią i mnie. Chociaż z drugiej strony cieszę się, że polszewia odpadła od koryta i naprawdę bardzo bym chciał, żeby układ stołu "bez kantów" się rozleciał. Ale wątpliwości są.

  Przyjaźnie pozdrawiam.
 • @Husky 19:57:08; Docent zza morza
  Teraz k... my, prawda?Dojna zmiana, dojna Polska, a w zasadzie Polacy.
  Widzisz, Polacy to taki naród, że na rozkaz nie odmaszerowuje. Ja taki jestem, działających na szkodę Polski będę punktował.
  Problem nie w tym, by wymienić przedstawicieli zachodnich bankierów i konsorcjów na przedstawicieli Izraela i USA a wreszcie na Polaków. Ale cóż, nie widać szans, za 4 lata PiS Polacy spuszczą z nurtem... tylko, że znowu nie będzie kogo wybierać.
  Docencie, czas wrócić do kraju, bo się Pan tylko polskojęzycznych mediów nasłuchał. Czas zobaczyć własnymi oczami. Marzy się Panu 12 lat rządów PiS. Po 4 latach może już nie być czego odbudowywać. Polska emituje papiery dłużne, rozdaje pieniądze, przemysł spirytusowy dostał dotację, ale kiedyś przyjdzie nam za to zapłacić. Co powiedział Korwin Mikke? Rząd do 500 zł ale zabierze 700 zł. Zgadzam się z nim w tej sprawie i byle tylko było to 700 zł. Pewnie wtedy gdy przyjdzie nam płacić za dzisiejszą głupotę, pozostanie Pan za tym morzem, a my Polacy będziemy musieli to spłacać. Wie Pan jaka jest największa zdrada Polski? Zagłosować na PiS i zostać za granicą. Głosuj Pan na PiS ale wracaj tu i ponoś konsekwencje swego głosowania. Wtedy powiem, że ma Pan prawo głosować i wyrażać swoje zdanie o kraju i o rządze.
 • @Zawisza Niebieski 20:19:51
  Krytykuje kolega pewne praktyki, ok - ale czy kolega krytykował równie zapalczywie to. co wyrabiała przez ostatnie lata poprzednia koalicja?

  Bo jeżeli nie - to naprawdą nie mamy o czym rozmawiać - bo mnie interesuje jedynie spokojna i merytoryczna wymiana poglądów, a nie propagandowe tyrady - szkoda mi na nie czasu.

  Polecam stronę kol. "MarkD" - tam są spisane tamte afery - a jest ich ponad 2500 - http://markd.pl/afery-po-od-2501/

  Oskarżanie PIS-u o cokolwiek, w obliczu klęsk i strat spowodowanych przez szKODników, jest ba-a-a-a-r-dzo grubym naużyciem.

  Warto zachować zdrowy rozsądek i wyczucie proporcji...
 • @Jasiek 20:17:47
  Niestety Polszewia nie odpadła od koryta, Grupa trzymająca władzę trzyma się dobrze. Zada sobie Pan pytanie, czemu nie wprowadzono tak obiecywanych ustaw z których planowano sfinansować 500+?
  Wie Pan kiedy wybrano nam prezydenta?
  http://www.radiownet.pl/system/post_gallery_images/images/80998/normal/kneset_w_Krakowie.jpg
  Po tej dacie w mediach Komorowski nagle stał się zły, głupi, śmieszny, choć wcześniej popierało go 70% społeczeństwa.
  Nie mamy prezydenta, mamy wycieczkowicza, jak nie narty, to Kanada, Norwegia itd. To dobry imprezowicz. Raz na jakiś czas wpadnie do Pałacu Namiestnikowskiego, podpisze, co mu prezes da do podpisania. Premier udaje, że coś robi a najczęściej dobrą minę do złej gry.
 • @Jasiek 20:17:47
  i zawsze będą
 • Do @Zawisza Niebieski 19:15:42
  Słowianie ! Zawisza Niebieski piszę [ W dzisiejszej polityce w Polsce nie ma obozu patriotycznego, jest tylko obóz co wzorem komunistów chce ukraść symbole patriotyczne i na festyn się udać.
  !
  Jakiem mamy media w Polsce. Media niemieckie, żydowskie, zakonne, TV Kurski "naród głupi wszystko kupi", zależne od PiS. Wszystkie mówią po polsku tyle, ze nie myślą po polsku. ] koniec cytatu autora .
  !
  Ja pierdziele ! NIGDY BYM SIE NIE SPODZIEWAŁ że Zawisza Niebieski taki słowa wypowie !!!!!!!!!
  Mam pytanie ! czyżby Zawisza Niebieski przejrzał na oczy ???? toż to wypisz wymaluj moje słowa ! jota w jotę !!! BRAWO !!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! TVP utrzymana przez OBYWATELI więc powinna być OBYWATELSKA ! [ czytaj PLURALISTYCZNA ! ] WIĘC WSZYSTKIE OPCJE POLITYCZNE POWINNY MIEĆ SWOJE PROGRAMY W TVP !!!! [dziś TVP to tylko pseudo-żydowski patrioty ]
 • @Zawisza Niebieski 20:19:51
  Bo my za granicą robimy na takich jak Ty
 • @Jasiek 20:17:47
  1- to pewnie furtka dla nowopowstających "jak grzyby po deszczu" gmin żydowskich -;-) i bardzo mi się nie podoba.

  2 - "Mandaty uzyskały następujące komitety wyborcze: KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ (lista nr 3) - 19 mandatów, KW PLATFORMA OBYWATELSKA (lista nr 4) - 18 mandatów, KWW JACKA MAJCHROWSKIEGO (lista nr 17) - 6 mandatów."
  - czy PIS rządzi w Krakowie?

  Co reszty pytań: polecam me odpowiedzi udzielone kol. "Zawisza Niebieski"... ;-)
 • @Docent zza morza 20:30:53
  Mówię, czas wrócić zza tego morza. To co tam wypisano jako afery dziś jest zgodne z prawem. Taka sztuczka, nikt nam nie wmówi, że przestępstwo jest przestępstwem. Mam kontakt z pewną instytucją która dysponowała funduszami europejskimi na pewne ekologiczne cele. Wymiana nie tylko dyrektorów ale również pracowników decyzyjnych średniego szczebla spowodowała, że nikt nie wie jak te fundusze ugryźć. Od listopada nie wypłacono z tych funduszy ani złotówki. Inna instytucja, którą znam rozpisała kilka przetargów na rozwój infrastruktury w Polsce. Dojna zmiana spowodowała, że od kilku miesięcy nie ma takiego odważnego, co by te koperty otworzył. Dojna zmiana dobrze wygląda zza morza, w polskojęzycznych mediach redemptorystów, gorzej gdy się jej przyjrzeć.
 • @Docent zza morza 20:03:39
  chciałbym przypomnieć że frekwencja wyborów w 2015 wyniosła niecałe 51 % co oznacza że 49% Polaków serdecznie olało wszystkie startujące ugrupowania, zatem powoływanie się na wygraną pis jest deczko niestosowne bo 37% z 51% upoważnionych do głosowania to jest 18 % społeczeństwa... też dałem się przez chwilę nabrać na pis, straciłem złudzenia jak powołali na min. obrony maciarenkę a ten na swojego doradcę 20 letniego szczyla ... jak powołali na szefa propagandy kurskiego to uznałem że napluli w twarz wszystkim Polakom. siedzisz pan za morzem ale pojęcia nie masz co się tu wyrabia. pisze Pan do niebieskiego że coś boli? nie, zasadniczo normalnych ludzi bolą tylko nowo wprowadzane podatki a trzeba być idiotą lub pisowcem by wierzyć w to że obciążenia sieci handlowych lub banków nie odbiją nie na portfelach polskich podatników. to można zrobić i owszem tyle że pis tego nie potrafi bo jedzie jak buldożer, jak sowieckie dywizje pancerne prące na berlin ale przy okazji rozjeżdżające własną piechotę... komuniści wierzyli że ideologia zastapi ludziom normalne życie, pislamiści wierzą że religia smoleńska zastapi ludziom normalne życie. serio, wierzy pan w to? Polacy nie są idiotami i dlatego frekwencja w wyborach jest zawsze tak niska.
 • @ele 20:35:37
  Zawisza Niebieski zawsze to twierdził. Zawsze twierdziłem, że PO-PiS trzyma się dobrze. Nigdy niczego innego niż "Jakiem mamy media w Polsce. Media niemieckie, żydowskie, zakonne, TV Kurski "naród głupi wszystko kupi", zależne od PiS." nie twierdziłem. Choć wcześniej nie było mediów "TV Kurski 'naród głupi wszystko kupi'" to kwestia tylko przesunięcia upodobań elektoratu "smakoszy kiełbasy wyborczej". Kiedyś lubili PO, dziś polubili 500 zł od PiS.
  Pytanie, czy ktoś myśli o zmianach w KRUS, ktoś myśli o ulżeniu Polakom? Nie, szuka się tylko skąd znaleźć pieniądze na rozdawnictwo. Tyle, że szuka się ich w kieszeniach zwykłych ludzi. Bardzo dobry przykład podatek na media "TV Kurski "naród głupi wszystko kupi"". Wielu z nas zapłaci kilka razy, choćby od licznika prądu na działce, której przecież zimą nie odwiedza i na pewno nie ogląda tam TV Kurski.
 • @Husky 20:36:20
  Powiem ci pewien wierszyk dla dzieci "Nie pieprz Pietrze wieprza pieprzem, po przepieprzysz wieprza Pietrze". Nie wiem, może i masz rodzinkę co cię jak dojną krowę traktuje, nie przeczę, tak może być, ale ja też mam rodzinę, znajomych za granicą, mam też znajomych co mają tam rodzinę. Jedyne co sobie przesyłamy to prezenty świąteczne. Nic wielkiego, dowód pamięci. Nigdy nie potrzebowałem od nich czegoś na utrzymanie, tu w tym kraju, płacąc podatki, firma którą prowadzę nigdy nie wykazała straty, co miesiąc w zębach zanoszę pieniądze do urzędu skarbowego. Więc nie pieprz mi waść, że mnie utrzymujesz. To ja muszę spijać efekt twoich i takich jak ty idiotyczne pomysły wyborcze. Mówię, wracaj do kraju, dokładaj się do podatków z których kolesie i kumotrzy PiS będzie realizował swoje pomysły i dopiero się wypowiadaj.
 • @czerwony baron 20:45:39
  http://www.s-pl.pl/img_artykuly/6eae0e62f2ce8ca78e0690543ff80bc5.jpg

  http://www.s-pl.pl/index.php?id=10666
 • @Zawisza Niebieski 21:04:32
  Wrzask świni odsuwanej od koryta ??????
 • @Husky 21:08:46
  Nie mój drogi, wrzask świń wygłodniałych przez 8 lat biegnących do koryta. Dla nich to jako jedno z pierwszych posunięć PiS wprowadził ustawę kolesiowsko-kumoterską. Nie matura a prezesa rola by zdobić z ciebie dyrektora. Od czasów rządów bolszewików nigdy nie było w Polsce przywożenia dyrektora w teczce. Dziś mamy neo-bolszewizm. Te same wzorce, te same metody i ten sam skok na symbole patriotyczne. Nie na darmo bracia studiowali dzieła Lenina, jeden nawet doktoryzował się z nich.
 • @czerwony baron 20:45:39
  Ty dywagacje byłyby cokolowiek warte - gdy były również użyte wobec poparcia jaki platfonsi dostali. np w 2011 roku - było zbliżone do tego "pisowskiego" - które "nie daje mu ani legitymizacji, ani mandatu do rządzenia" - jednym słowem pitoli kolega...

  Jedno czego nie lubią to hipokryzji.
 • @Husky 21:06:46
  "W dniach 24-27 maja zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie pt. 'Którą partię popierasz?'" Proponuję zrobić sondaż w siedzibie PiS, wyniki będą jeszcze lepsze. Czy ty naprawdę jak Kurski uważasz Polaków za "naród głupi, co wszystko kupi"
 • @Zawisza Niebieski 21:15:47
  No tak ,to agenci Kremla,
  Piskorski przy nich to malutki szpion , i to za parę rubli 8-)))
 • @Husky 21:06:46
  a na jakiej próbie były robione te badania? wiesz kolego, na odpowiedniej próbie udowodnię że jesteś władymirem władymirowiczem putinem :) na tym polega socjologia a nawet nie, źle się wyraziłem bo socjologia usiłuje sprawiać wrażenie że jest nauka :D na tym polegają badania opinii publicznej sponsorowane przez rząd i prorządowe mendia. popierdolcy mieli jednak ciut więcej klasy od was. widzisz przyjacielu, mam w swoim otoczeniu kilkadziesiąt rodzin z róznymi dochodami - bo nie chcę mówic o warstwach społecznych - i tylko 4 z nich braly kiedykolwiek udział w wyborach. i tylko 4 z nich co każde wybory głosowały tak jak kiełbacha wyborcza :) - ale to totalni degeneraci, chociaż ludzie że do rany przyłóż - swojemu krzywdy nie zrobią (swój to sąsiad) :)
 • @Docent zza morza 21:18:14
  to nie są dywagacje tylko prawda. ale masz rację. bo tak działa cała polska polityka od 30 lat. faktem jest że te 18% pis jest najwyższym wynikiem jaki dostała jakakolwiek partia, przecież tego nie podważam. i dla wyjasnienia, staję za nimi murem dopóki nie wpuszczą szwendaczy, TK mnie koło aparatury lata - dopóki nie będzie prawa do posiadania broni niech się walą ze swoja konstytucją, bo nawet królik ma prawo cię zagryźć gdy chcesz go zjeśc na obiad:)
 • @czerwony baron 21:31:08
  masz rację zlikwidować wszelkie sondaże publikowane w prasie polskiej-
  a powoływać się na te że sputnika.ru
 • @Husky 21:44:03
  dobrze że poruszyłeś ten temat bo jakoś dziwnym trafem na sputniku nie widziałem żadnych sondaży pubkiowanych przez firmy tym się zajmujące, w przeciwieństwie do onetów, wp i różnych republikopodobnych tworów gdzie sondaże przygotowywane są przez firmy typu tu154zamac4, i'lovejarekk, m3in3islamischeli3b3...
 • @Zawisza Niebieski 20:32:02
  "To dobry imprezowicz. Raz na jakiś czas wpadnie do .."
  //

  Tak samo jak ty na neonie!
 • @Zawisza Niebieski 21:15:47
  "Od czasów rządów bolszewików nigdy nie było w Polsce przywożenia dyrektora w teczce."
  :::::::::
  Gratuluję oglądu rzeczywistości - te wszystkie wygłodniałe wilki, które za rządów platfonsów obsiadły jak sępy wszelkie urzędy, spółki i komitety - czego efekty widzieliśmy podczas jeżącego włosy na głowie audytu - dostały się tam dzięki swym wyjątkowym kompetencjom oraz nieskazitelności swych charakterów ,-) - bo peowska legitymacja partyjna i przynależność do którejś wymienionej w notce sitwy - były absolutnym, niewytłumaczalnym i wielce przypadkowym zbiegiem okoliczności ;-)

  Myślcie tak dalej - bo kabaret jaki ostatnio odstawiacie, przejdzie do historii i będą o was czytać przyszłe pokolenia - jako o nowoczesnej targowicy ;-)

  Przestań, kolego, zaklinać rzeczywistość - zostaliście pogonieni raz na zawsze od konfitur i prędzej zobaczycie własne uszy, niż ponownie wnętrza minsterialnych gabinetów w najbliższych latach - to se ne vrati - i tu was boli...

  Jak ja kocham, kiedy szKOdnicy oskarżają cały świat - ze szczególnym uzwględnieniem PIS-u - o własne grzechy, wady, paranoje i i urojenia - to się fachowo nazywa "projekcja" i jest b. trudne do wyleczenia, koledzy - ale kto wie? - nauka cały czas czyni postępy.
 • @Husky 21:44:03
  a żeby cie dobic. uważasz że sondaże publikowane w rzekomo polskiej prasie za rządów po były prawdziwe.? i co nagle w ostatnim roku odmieniło sie Polakom??? ty albo udajesz idiotę albo co bardziej prawdopodobne jesteś nim od urodzenia.
 • @Docent zza morza 21:53:49
  Panie Docent, Pan masz słuszny pogląd na platfusów, tylko nieobiektywny pogląd na pisiorów. jarosław z ferajną zabili wielu Polaków, którzy im szkodzili a raczej popularnośc odbierali. Jesteś Pan zza morza (ze szwecji) ok ale jeżeli zza oceanu to wyp.... bo nie masz Pan prawa wypowiadać się na nasze polskie tematy skoro od x lat zasuwasz na bogactwo rotschieldów... chcesz wypowidać się na temat Polski? - wracaj - pewnie będziesz żałował mimo że w usa podatek wynosi 40%... jak nie to serdecznie Cię proszę, nie wypowiadaj się na tematy o których pojecia nie masz. CZAS NADCHODZI, STARSZA PANI ZARAZ UWOLNI SWE WILKI :)
 • @Docent zza morza 21:53:49
  Może jednak jeszcze pamiętasz, że przywiezienie kolesia w teczce za czasów PO-PSL było przestępstwem. Kilka spraw się o to toczyło, o ile dobrze pamiętam były i wyroki, ktoś tam tracił stanowisko. PiS bardzo punktowało to, nazywano to aferami. Za czasów PiS stało się to prawem. Czyli nie ma afer, wszyscy działają zgodnie z prawem. Szukaj kolesia w PiS a będziesz dyrektorem w spółce państwowej, twoje kwalifikacje nie ważne. Przecież za poprzedniego rządu PiS-Samoobrona-LPR pani do towarzystwa o kwalifikacjach sprzątaczki, pani Aneta, była członkiem rady nadzorczej spółki skarbu państw.
  Kiedyś Kaczyński powiedział, nikt nam nie wmówi, że białe jest białe. Nie pomylił się, przez pomyłkę powiedział całą prawdę o PiS. Nikt im również nie wmówi, że przestępstwo to przestępstwo. Zatrzymanie przez policję córki radnej PiS spowodowało interwencję kapciuszkowego niejakiego Błaszczaka. Tak pewnie dziecię sobie spokojnie babki w piaskownicy robiło a wredni policjanci ją zaraz skuli. Widzisz, jestem trochę młodszy od Kaczyńskiego, ale pamiętam czasy w których dzieci elit PRL takie jak Kaczyńscy mogły znacznie więcej niż ci, których rodzice nie chcieli legitymacji PZPR. Dziś też dzieci z legitymacją PIS mogą więcej, a jak policjant ich złapie, to zostanie zawieszony w czynnościach służbowych. Proponuję oznakować tych z PiS i ich dzieci, by policjanci wiedzieli kogo można zatrzymywać i kto to ten lepszy sort Kaczyńskiego.
  Mówię, wyłącz radio, przyjedź do Polski, zobaczysz nie szKODników a niszczycieli tego kraju, takich których jak Rydzyka prawo nie dotyczy. Prawo dla nich to wola prezesa.
  Projekcja to schorzenie dość popularne w PiS. Robią to samo co krytykowali za rządów PO-PSL, tylko, że przestępstwo nazywają i prawem. Zobacz na pewną prawidłowość, wybory przegrane przez PiS były sfałszowane, wybory wygrane przez PiS to wybory uczciwe. Poprzedni rząd rządził nie z woli narodu, teraźniejszy rządzi z woli narodu. Czy ktoś normalny kwestionuje wyniki wyborów? Nikt normalny tego nie robi, bez względu na to czy wygrało PO, czy PiS, czy ktokolwiek inny. Szanujemy wolę tych, co im się chciało do wyborów pójść.
  Nawet wtedy gdy swoim wkroczeniem wraz z Adasiem, laureatem nagrody złotego nocnika za sikanie po pijaku na trawniku w Elblągu, zniszczył pracę wielu ludzi chcących odwołać prezydent Warszawy HGW. Wtedy też latał po prokuraturach, z płaczem, że mu Warszawiacy kopa w d... dali. Warszawiacy dają mu tego kopa co wybory od czasów niesławnych rządów w Warszawie L.Kaczyńskiego. W ostatnich wyborach mimo, że do Warszawy dopisuje się wyniki z zagranicy, dostał sromotnego łupnia od Ewy Kopacz. Wynik wyborów kwestionują tylko elity PiS. No ale czy ich można uznać za normalnych? Pawłowicz, Macierewicz, Kaczyński, Kępa, ułaskawiony przestępca... lista orłów jest długa.
 • @Zawisza Niebieski 20:53:37
  // TV Kurski "naród głupi wszystko kupi", //

  a ten głupi Kurski dał na film Wołyń 1 mln złotych, pewnie powiesz co za "miły PIS-owski banderowiec"
 • @czerwony baron 22:14:01
  Pycha kroczy przed upadkiem - czyż nie?

  Argumenty ad personam daruj sobie - zawsze świadczą o braku argumentów merytorycznych.
 • @czerwony baron 22:14:01
  Dokładnie tak, słuchając za swym morzem polskojęzycznych mediów Rydzyka nie ma pojęcia o PiS. PO-PSL było jakie było, za ich czasów wiele w Polsce się na dobre zmieniło, wiele też było karygodnych rzeczy. Za to dostali czerwoną kartkę, tyle, że PiS robi to samo, a nawet jeszcze gorzej. co trwoni nasze pieniądze, bo to co było przestępstwem nazywa prawem.
  Największa zdrada Polski to głosować na PiS i zostać za granicą. Podatki płacone przez Husky'ego, Docenta zza morza idą dla dobra innych społeczeństw. Ich praca ich wiedza też dla nich procentuje. Nasłuchają się mediów złodzieja (cegiełki na stocznię Gdańską) i chcą nam Polskę zmieniać.
  Przyjedź jeden z drugim, daj pracę rodakom, zapłać podatki, które PiS roztrwoni, ale również zobacz jak Polska się zmieniła w ostatnim czasie i wtedy się wypowiadaj. Jeśli tego nie chcesz, to dziób w ciup w tył zwrot i odmaszerować. Tak panie Husky, odmaszerować.
 • @Zawisza Niebieski 22:32:31
  Może napiszesz kim dziś po tym bolesnym kopniaku jest Pan Prezes Jarosław Kaczynski a kim kopiąca ( Kopa)cz - ka
  Daruj sobie, bo braknie ci tematu na kolejne smutne dla ciebie 7-8 lat.
  niestety
 • @Husky 22:33:04
  Ze swoich dał, czy z moich, bo nie twoich, ty abonamentu na Kurski TV nie płacisz. L. Kaczyński też się do Smoleńska udawał tylko przy ważnych dla PiS datach wyborczych. Dla zadowolenia swego narodu też 40 mln na Muzeum Historii Żydów Polskich z kieszeni warszawskiego podatnika wyłożył.
  Z drugiej strony masz:
  http://img.sadistic.pl/pics/1f57ce927a27.jpg
  Politycznie wypadało, więc łaskawca dał nasze pieniądze, nie swoje.
 • @Docent zza morza 22:35:14
  szczerze mówiąc liczyłem że kto jak kto ale pan to zrozumie, że nie można wypowiadać się na temat koloru samochodu, którego się nie widziało a jedynie słyszało recenzje lub opowieści...
 • @Husky 22:47:02
  KIm jest dziś? Oszustem co schował się na czas wyborów, obiecując Polakom, że rządy przejmie młode pokolenie w PiS, podczas gdy okazało się, że to były marionetki, jedna podpisująca wszystko co prezes zleci, druga, co ją na urlop wysłano, gdy przegrany tworzył rząd. Nigdy by PiS nie wygrał, gdyby lokomotywą wyborczą był Kaczyński, Macierewicz, Pawłowicz i ułaskawiony przestępca.
 • @Zawisza Niebieski 22:43:03
  no właśnie problem w tym że po dostało czerwoną kartkę za syf który zrobiło a pisowi wydaje się że dostał na to zgodę. ale... to jest prawda bo obserwowałem te wyniki wyborów i... był ułamek sekundy na którym zatrzymało się na po a potem ruszyło na pis. pis ma po prostu lepszych krzykaczy, którzy udowodnia że to co robia jest zajefajne. dadzą 500+ ale 2000 każdy na to wyda ale pikuś bo mamją 1066 i ustawę antyterrorystyczną...
 • @Zawisza Niebieski 22:48:01
  Co tak rozbawiło Jarosława Kaczyńskiego?
  Czy Kaczyński śmieje się z komentarzy Zawiszy ?

  https://youtu.be/ygssti27XPo
 • @Bara-bar 21:51:22
  Już nie raz tłumaczyłem, ale do ciebie nie dociera. Ja muszę zarobić na rodzinę i na pomysły PiS. Kiedy mam czas jestem na Neon, jeśli nie mam, to mnie nie ma. Mnie jak Dudzie społeczeństwo nie płaci za wycieczki i imprezy. Ja muszę mu te wycieczki i imprezy sfinansować.
 • @czerwony baron 22:49:41
  Ludzie generalnie uważają, że z daleka lepiej widać - takie przysłowie ma prawie każdy naród - nawet Arabowie i Eskimosi ;-)

  A kolega twierdzi, że w moim przypadku tak nie jest ;-)

  Gratuluję dobrego samopoczucia.
 • @Docent zza morza 21:53:49
  Jeszcze ci wytłumaczę Targowicę, bo widzę, że nie tylko z wiedzy o Polsce ale i z historii Polski słabujesz.
  Poczytaj:
  http://zawisza.neon24.pl/post/131428,kosciol-a-konstytucja-3-maja
  Targowica to była symbioza polityków z książętami Kościoła. Targowica to Biskupi Józef Kossakowski, biskup poznański Okęcicki, prymas Michał Poniatowski, biskup płocki Szembek i inni przy wsparciu nuncjusza papieskiego Saluzzo. Czyli wypisz, wymaluj PiS, Rydzyk, Episkopat. Znowu się temu, co twierdził, że pozbawione miłości dzieci sprowadzają na drogę pedofilii dorosłych wykształconych mężczyzn, czyli biskupowi Michalikowi wszystko pochrzaniło, a nieznający historii za nim powtarzają. Ale Polak historię swoją znać powinien. Dlatego zanim coś użyjesz proponuję zapoznać się z naszą historią, bo jej nieznajomość Polakowi nie przystoi.
 • @Docent zza morza 22:56:09
  ludzie generalnie uważają że im więcej ich uważa za cos pozytywnenego jest to dobre. bedę zabawny w latach 20tych 100 milionów rosjan uważała (lub im to wmówiono) że komuna jest ok a 25 milionów Polaków uważała (lub im to wmówiono) że komuna jest zła... amerykańscy bankierzy wspierali atak sowietów na Polskę, kilkunastu amerykanów polskiego pochodzenia wspierało Polskę...

  nie mam dobrego samopoczucia, żyję i mieszkam w Polsce, jestem byłym oficerem LWP i WP, kurza ślepota uniemożliwiła mi dalszą służbę (i nie tylko ona :)) i wiem jedno, pam se za kilka lat będziesz zbierał na mszę żałobną po Polakach pod przewodnictwej jk lub am a my będziemy ścierwem w imię tych co cię doją kolego.
 • @Husky 22:54:46
  Tyle ci pozostało, argumentów już dawno zabrakło, ale gratuluję dobrego humoru leżącego na deskach. Który to już raz? Jako dobry chrześcijanin cieszę się z twojego zadowolenia, jako Polak... no cóż, każdemu Bóg dał tyle rozumu ile potrzebował. Bo tylko mądry człowiek powie, wiem, że nic nie wiem. Głupi będzie twierdził, że wszystkie rozumy pozjadał.
 • @Zawisza Niebieski 23:05:16
  Targowica to nie KTO, alo CO - czyli szukanie wsparcia obcych dla obrony swoich przywilejów - to ściąganie najeźdźcy na głowę własnemu krajowi, to amatorszczyzna, bo targowiczanom scenariusz rozbiorowy w ogóle się w głowach nie mieścił - podobnie jak fakt naruszania polskiej racji stanu i stwarzanie szalenie niebezpiecznych precendensów dla kraju w ogóle nie przychodzi do głowy dzisiejszym szKODnikom.

  I daruj sobie te osobiste wycieczki - to zawsze świadczy o słabości oraz braku merytorycznych argumentów.
 • @Zawisza Niebieski 22:32:31
  "W ostatnich wyborach mimo, że do Warszawy dopisuje się wyniki z zagranicy, dostał sromotnego łupnia od Ewy Kopacz."

  To akurat nie jest dobry przykład. Tam ludzie już muszą być naprawdę poj...ni żeby po takich 8 latach rządów poprzeć kogoś z polszewii....
 • @Zawisza Niebieski 23:10:46
  sustine et abstine 8-))
 • @Husky 22:54:46
  jarosław kaczyński śmieje się z głupoty mieszkańców polin, toż zrobić bohatera narodowego z takiego jełopa jak lesio kaczyński to czysty majstersztyk, tylko szafki (wg sowieckiej nomenklatury kukliński był zapisany jako szafka - dla kasy) typu huskie się na to nabiora. i mam dziwne wrażenie że to ruska lub żydłacka agentura.
 • @Jasiek 23:19:58
  Widzisz, urodziłem się w Warszawie, tu wychowałem, całe moje życie to miasto obserwuję i to co zrobili z tym miastem L.Kaczyński i Marcinkiewicz to dowód na to, że PiS nie można dać zarządzać czymkolwiek. L.Kaczyński wszędzie widział przekręty, stąd sparaliżował układ decyzyjny miasta. Żaden urzędnik nie podjął żadnej decyzji, efekt dwie katastrofy budowlane, wiadukt przy Bielanach w ciągu Wisłostrady, gdzie w jednym z pasów pojawiła się dziura, mogąca pomieścić samochód, oraz wiadukt przy dworcu kolejowym Gdański, który groził zawaleniem. Inne inwestycje w infrastrukturę ślimaczyły się. M.in. metro, w którym mimo pominięcia jednej stacji Kaczyński nie uzyskał średniej dla całej inwestycji. Marcinkiewicz rozkopuje Trakt Królewski, reprezentacyjną ulicę Warszawy, bez projektów, bez inwentaryzacji infrastruktury podziemnej. Efekt, Warszawiacy brną w błocie w centrum miasta przez kilka lat. PiS to ludzie do niszczenia Kaczyńscy w swym życiu jak nie ukradli to nic nie zbudowali. Nie będę mówił o FOZZ za uchronienie Kaczyńskich od oskarżenia uhonorowano A.Kryżego wysokim stanowiskiem nadanym przez Ziobro. Wystarczy fundacja Srebrna, największy przekręt Kaczyńskich, nie licząc Skoków.
  Dlatego w Warszawie PiS nigdy nie wygra.
 • Zawisza Niebieski
  Z Pana poglądem na sytuację w Polsce zgadzam się całkowicie.
 • @Zawisza Niebieski 23:55:04
  "L.Kaczyński wszędzie widział przekręty,"

  No coś podobnego... też tak mam :-(
  Wcale się nie trzeba do tego specjalnie wysilać. Od naszego KOD do "wyborów" w Austrii. I Wszystko pomiędzy. Uffff... ciężkie czasy.
 • @Jasiek 02:38:00
  Jedna z zasad dobrego zarządzania mówi o tym, że każdemu pracownikowi trzeba pozostawić pewną możliwość podejmowania decyzji, nawet jeśli może to wiązać się możliwością popełnienia przez niego błędu. Inaczej on przestaje myśleć, woli nie podjąć decyzji niż narazić się. Do takiej sytuacji w Warszawie doprowadził L.Kaczyński, stąd jego czas to był czas cofania się Warszawy. Dlatego HGW za której rządów bardzo wiele się zmieniło ma poparcie Warszawiaków i dlatego samo pojawienie się PiS powoduje, że projekt upada, jak miało to miejsce w referendum nad odwołaniem HGW.
 • @Zawisza Niebieski 23:55:04
  "Budowę tunelu rozpoczęto w kwietniu 2001 roku, zakończono zaś w następnym roku, jednak przez niemal rok był on nieużywany ze względu na niespełnianie wymogów bezpieczeństwa i kilkakrotne odkładanie terminu otwarcia. Wielokrotnie krytykowano za jego budowę władze miasta, uważając go za niepotrzebny wydatek. Budowa tunelu kosztowała ok. 210 mln zł – o ok. 30 mln zł więcej niż planowano." https://pl.wikipedia.org/wiki/Tunel_Wis%C5%82ostrady
  =========
  Kolega za wszelką cenę uiłuje udowodnić gospodarzowi bloga /oraz światu, ;-) / że wrogość do PIS - zaprogramowana i brutalnie mu wtłoczona przez magdalenkowo-michnikowe media - padła mu na umysł - co, delikatnie mówiąc sprawia, że kolega robi z siebie idiotę, uważając że to Kaczyńscy byli i są odpowiedzialni za całe zło występujące na świecie.

  Do rzeczy - wpomniany tunel wzdłuż Wisłostrady wybudowano za rządów P. Piskorskiego (UW - PO) w stolicy - kiedy "swoi" nie wygrali przetargu na nowy most przez Wisłę (bo przetarg odwołano) - ale przecież to "była ich kolej, by zarobić" - to na otarcie łez dostali zlecenie na budowę jedynego na świecie tunelu wzdluż rzeki.

  I tak 210 mln warszawskich podatków poszło w błoto, ale za to trafiły do "stosownych kieszeni" - "kiszczakowców", czy "michnikowców" - jak kolega myśli?

  Chciałby im kolega jeszcze trochę dorzucić z własnej kieszeni - to przecież tak błogo i zaszczytnie być okradanym przez "profesjonalistów"?

  Tylko dokumentnie wyprany i sprasowany leming może bronić polityki okradania go - zażarcie zwalczając ludzi, którzy właśnie takim kradzieżom chcą położyć kres.

  Jesteś beznadziejnym przypadkiem, "Zawiszo Niebieski" - bardzo słabo kontaktujesz z rzeczwistością - idź sobie dalej wychwalać platfonsów, twoich gnębicieli - każdy wiejski jarmark pełen jest takich przekonanych o swojej bystrości pazernych frajerów, których platfonsowi specjaliści od gry w trzy karty ogrywają aż miło.

  Aż szkoda tracić na ciebie i twoje urojenia czas.
 • @Docent zza morza 13:32:22
  Widzę, że padł kolega ofiarą kolejnej sztuczki socjologicznej mediów zależnych od PiS i polskojęzycznych mediów zakonnych. Polacy nie dzielą się za zwolenników PiS i resztę. Nie dzielą się na lepszy i gorszy sort. Nie jestem miłośnikiem Kaczyńskiego, Rydzyka i kilku innych, czego nigdy nie ukrywałem, ale nie jestem również miłośnikiem PO. Oceniam ludzi po ich pracy. Piskorski nie jest jakimś tam kryształowym człowiekiem, tak samo jak Adaś Hofman z PiS Piskorski wyleciał z PO. Do polityki garną się najczęściej ludzie chcący żyć na koszt podatnika, często w sposób nieuczciwy. Czy jest partia, która nie miałaby czarnej owcy? Mieliśmy Nowaka, mieliśmy też Lipca.
  Nie ma partii, która nie miała by na sumieniu jakiegoś przekrętu. Kaczyński robi to najczęściej tak, że zmienia prawo by jemu udało się coś ukraść. Przykład budynki RSW Prasa Książka Ruch, dobry znajomy Kaczyńskich p. Glapiński zmienia prawo (Ustawy Glapińskiego) tak, że deweloperzy mogą przejmować atrakcyjne działki w miastach, ale i Kaczyńskim dostają się budynki, które dziś przynoszą dziś kolosalne zyski, pozwoliły też PC na wejście do sejmu, bank który udzielił kredytu na zakup budynków wynajmuje pomieszczenia, płacąc Kaczyńskim za kilka lat z góry. Podoba się to Panu? Bo mnie nie.
  Nie jestem ani za PiS ani za Nowoczesną, ale mówienie, że Magdalenka, ustalenia Okrągłego Stołu to Michnik, Wałęsa... ale nie Kaczyńscy jest kłamstwem historycznym. Magdalenka to też dzieło Kaczyńskich. Kaczyński działa starymi metodami, zmienia prawo tak, że przestępstwo nagle staje się zgodne z prawem, tak było przy przejmowaniu budynków przy ul. Srebrnej, tak jest przy ustawie kolesiowsko-kumoterskiej. I to trzeba widzieć. Dlatego sam już tytuł, że bomby nie ocalą Magdalenki to kłamstwo historyczne. Owoce Magdalenki nadal żywe i rządzą.
 • @Zawisza Niebieski 15:42:33
  Twierdzenie, że "Magdalenka to też dzieło Kaczyńskich" ma tyle samo prawdy w sobie, co twierdzenie, że J. Piłsudski to Austro-Węgry.

  Niby cień prawdy, ale w sumie co najmniej 90% kłamstwa.

  Kto pierwszy wystąpił przeciw magdalenkowym ustaleniom latem 89. roku, gdy tylko w Polsce sytuacja się zmieniła - przecież to Kiszczak miał być premierem nowego rządu, po wyborach z 4.06?

  Kto pierwszy rozbił cały ten układ zakładając w 1990 pierwszą prawdziwą partię polityczną, przekreślając cały ten nowy michnikowo-kiszczakowy Front Jedności Narodu przyklepany w Magdalence?

  Operuje kolega zbitkami logicznymi - radzę częściej siągać po internet zanim się kolega wypowie, bo tych kocopałów to hadko słuchać...

  Jak ta katarynka - i prawie nic od siebie, ale za te jakże pięknie rezonuje - autorzy "przekazów dnia" muszą być z kolegi dumni.

  Tak to jest kiedy ktoś na dobre ugrzązł w "antykaczej" propagandzie lat 90.
 • @Docent zza morza 16:17:43
  Weź poprawkę,że to jest zwolennik kodziarzy,a im wolno...
 • @Husky 16:43:44
  Co racja, to racja - ale ręka człowieka swierzbi, oj świerzbi, w obliczu takiej sterty głupot ;-)
  Pozdrawiam.
 • @Husky 16:43:44
  To takie typowe dla zwolenników targowicy (PIS-Rydzyk-Biskupi) rzucać na innych oszczerstwa. Jak Kaczyński, to twierdził, że tu są Polacy a tam Zomowcy. Powiedz mi, kiedy oświadczyłem, że jestem zwolennikiem KOD? Masz jakiś dowód na to? Ale kłamcy nie odszczekują, czy Macierewicz odwołał którekolwiek ze swoich kłamstw smoleńskich? Nigdy nie byłem członkiem żadnej partii, jestem człowiekiem niezależnym.
  Jak widzicie z wypowiedzi na forum większość zgadza się z moją oceną sytuacji, pewnie wszyscy to zwolennicy KOD, tak jak każdy kto żył w czasach Stalina był stalinowskim siepaczem.
  Jeśli chodzi o odłączenie się Kaczyńskiego od Magdalenki, to trzeba wrócić do ich dzieciństwa, w tym czasie kręcili się wokół KOR, ale nigdy nie związali się z nim mocniej. Jarosław i Lech działali jako tandem, Jarosław był zawsze przywódcą, to taki charakter. Musieli akceptować Wałęsę, bo ten ich wprowadził do polityki, bez niego byliby nikim. Później Wałęsę zniszczyli. Jarosław nigdy nie akceptował jakiegokolwiek przywództwa nad sobą, dlatego powstało PC, teraz PiS partia wodzowska, każdy, kto nie zgadza się z prezesem precz z partii. I całą patriotyczna tajemnica pryska.
 • @Zawisza Niebieski 18:07:24
  Drogi lemingu, niezależnie czy wierzysz ślepo w SLD, Zmiane czy jeszcze inną partie,a serce twoje przepełnia duma, nosisz koszulkę z Che Guevarą jesteś postępowy i trendy to jednak pozostaje ci tylko płacz i zgrzytanie zębami.
  A masz jeszcze sporo tego czasu by pisać,pisać,pisać.
 • @Husky 18:56:10
  Sciskam dłoń i dziękuję za wsparcie ,-)
  Serdecznie pozdrawiam.
 • @Docent zza morza 20:29:30
  8-)))
 • @Husky 18:56:10
  Drogi piękny psie Husky, znowu trafiasz kulą w płot. Ja styropian znam, na nim w czasach studiów protestowałem przeciw PZPR, przeciw Jaruzelskiemu. Nie byłem nikim wielkim, ot zwykły student, co chciał Polskę budować. Od prawie 30 lat pracuję na ten kraj, co miesiąc podatki do urzędu skarbowego zanosząc, w odróżnieniu od ciebie, co na dobro obcych społeczeństw pracujesz. Miałem możliwość wyjazdu na zachód, wyjazdu do USA, ale tu zostałem. Więc na pewno nie popieram SLD. Jestem NIEZALEŻNY, wiem, że słowo ci nieznane ty musisz znaleźć pana, musisz wierzyć w to co ci polskojęzyczne międzynarodowe media zakonne powiedzą, wszakże redemptoryści prowadzą działalność multimedialną w prawie 100 krajach, tu w Polakach mają dojną zmianę. Więc przyjmij to, jestem niezależny, sam zarabiam na swe życie, płacąc podatki na cele Polaków, nie muszę nikomu kapciuszków nosić, jak prominenci "dojnej zmiany". Pewnie, zarabiam znacznie mniej niż oni, ale wiem, że jem chleb z mojej pracy, nie z tego, że okłamuję i okradam Polaków, jak to robi "ten zwierzyniec, co się tam żre na wiejskiej" co sam nie wie, czy ma Kaczyńskiemu kapciuszki przynieść, czy też do Petru uderzyć? Potrafię przeczytać konstytucję i ustawę i mówię Dudzie, że należy mu czytać te dwa dokumenty do snu, może kiedyś zrozumie, przynajmniej taka nadzieja się jeszcze w polskim sercu tli, że wreszcie zrozumie, że Polacy mu dali kredyt zaufania i jest nam prezydentem, nie kapciuszkowym prezesa. Pamiętasz jak się obraziłeś, gdy wykazałem ci twój punkt myślenia względem twego ojca. Zdejmij beret od Kaczyńskiego, co dzieli Polaków na lepszy i gorszy sort. Jesteśmy Polakami, a ci co nas dzielą Kaczyński, Rydzyk, Niesiołowski, Pawłowicz.... itd. itp. powinni by wywiezieni na taczkach na śmietnik historii.
 • @Zawisza Niebieski 20:46:46
  //Ja styropian znam, na nim w czasach studiów protestowałem przeciw PZPR, przeciw Jaruzelskiemu//
  tak,tak
  a i czynili podobnie
  Michnik,Blumsztajn,Modzelewski,Wujec i jeszcze inni 8-))
 • @Husky 20:58:36
  ;-)
 • @Zawisza Niebieski 20:46:46
  Też na siebie Sam zarabiam i wcale się nie dziwię, że na takich jak Pan i ja jest nagonka, Normalność to słowo zakazane w Polsce po przewale magdalenkowym, to dzisiejsze "nowe" to replay tego co było, ale już teraz widać, że bilans i "audyt" będzie POjemniejszy, nie ma i nie będzie Zmiany, dalej będzie KOlesiostwo i zadłużanie w lichwa bankach, o 1066 i amerykańskim mydle nie wspomnę bo mię mdli, powodzenia i zdrowia życzę !
 • @Husky 20:58:36
  No cóż, pewnie tak jak i "Michnik,Blumsztajn,Modzelewski,Wujec i jeszcze inni". Ale również jak Kaczyński nie byłem internowany 13 grudnia, ze strajku na politechnice wyszedłem 2 dni wcześniej na apel, że zostaje tylko grupa aktywistów, którzy zamkną się w Gmachu Głównym P.W. tyle, że ja do południa w łóżeczku nie leżałem a już o 9 wiedziałem, że nie było Teleranka. Później Kaczyński bardzo żałował, że nie leżał na styropianie w Stoczni Gdańskiej, szczególnie wtedy, gdy pchając się na głównego przywódcę strajku w Stoczni usłyszał jakże znamienne słowa "Jarku, tu cię nie było". Syn prominenta PRL znacznie więcej mógł niż syn tego, co nigdy nie podpisał dokumentów przystąpienia do PZPR. Choć nie powiem, nie żyło mi się źle. Ludzie którzy mieli wtedy wyższe wykształcenie na warunki Polski nie żyli źle. Na warunki zachodu, no cóż moja pierwsza pensja wynosiła 35$ później miałem 55$ i nie była to mała pensja.
 • @provincjał 18:41:03
  No cóż, dwóch delikwentów co od wielu lat mieszka za granicą, swoją wiedzą i podatkami wspierają obce społeczeństwo, od kilku lat nie widziało Polski, a jeśli już widziało to z punktu widzenia urlopowicza, chce tłumaczyć temu, co tu mieszka, własną pracą i podatkami wspiera Polskę co to mamy robić by było dobrze, a później, gdy trzeba będzie spijać śmietankę ich decyzji wyborczych to z moich, z Pana podatków będziemy koszty płacić oni będą mieli kolejne nowe "światłe" pomysły. Może tak zagłosujemy na prezydenta USA? Cóż nam to szkodzi? Jak wybierzemy idiotę to amerykanie za to zapłacą, czyż nie?
 • @Zawisza Niebieski 21:01:27
  Jak na syna prominenta ta ta twoja pensja marna,oj marną była nawet jak na owe czasy 8-)))
 • @Husky 21:23:58
  Czy ja powiedziałem, że jestem synem prominenta? Synami prominenta są bracia Kaczyńscy. Miałem w klasie liceum trzech takich, dwóch było synami dyrektorów zakładów, żyli dobrze, więcej im było wolno niż nam, trzeci synem działacza PZPR, ten otrzymał willę w Warszawie, później mu ją odebrano, a może sprzedał, nasze drogi się rozeszły, więc nie wiem. Widzisz, 35 USD na początek, 55 USD później to były duże pieniądze na tamte czasy. Pracowałem wtedy w serwisie komputerowym, pisałem programy, sprzedawałem kopie gier i innych programów to była dobrze wtedy opłacana praca. Później po wojsku pracowałem w państwowej firmie obsługującej informatycznie urzędy państwowe. Pensja była znacznie gorsza, dlatego zdecydowałem się na własny biznes. Widzisz sam, że nie rozumiesz Polski, tego co myśmy przeżyli. Ja łyknąłem i tego co ty, tata w latach 80, czyli 20 lat po Rajmundzie Kaczyńskim też wyjeżdżał na kontrakty i też mogłem popracować na kontrakcie. Ja nigdy pracy się nie bałem i w dzisiejszej Polsce również nie narzekam, tyle, że nie gnam z kwikiem do koryta państwowego jak to robią noszący kapciuszki Kaczyńskiemu. Po prostu, jak zaśpiewał Młynarski, robię swoje, robię to dobrze, stąd mam zlecenia. I nie są to zlecenia z garnuszka państwowego, przez kolesiów zawierane. A, że praca ciężka? Nigdy nie miałem ochoty, jak nasi "wybrańcy narodu", na koszt społeczeństwa żyć.
 • @Zawisza Niebieski 22:10:08
  No to powodzenia i sukcesów zycze
  tak po ludzku
 • @Husky 22:13:39
  Tak po ludzku i chrześcijańsku życzę tegoż samego. Widzisz, w życiu jest coś cennego, możliwość spojrzenia sobie w twarz przy porannym goleniu. Jeśli widząc ten wizerunek widzisz tam człowieka, co postępuje zgodnie z własną oceną sytuacji, nawet jeśli czasem się myli, człowieka postępującego zgodnie z własnymi zasadami to jest OK. Gorzej, jeśli tam w tym lustrze rano zobaczysz idiotę, którego udało się politykom w durnia zrobić. Oni są do tego pierwsi, bo przecież ich cel jest życie dostatnie za nasze pieniądze. Oni jak Kurski widzą nas jako naród głupi, co wszystko kupi.
  Życzę ci, byś rano w lustrze zobaczył uczciwego człowieka, może oszukanego trochę kiełbasą wyborczą, ale człowieka wolnego, czego i sobie też życzę. Wszakże przykazanie miłości nakazuje miłowanie bliźniego swego jak siebie samego, nieprawdaż?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej