Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
243 posty 606 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Soros inwestuje w Michnika – nareszcie ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rząd, odcinając Michnika od kroplówki finansowej, zmusił Sorosa do wyjścia z cienia.

Bo takie jego zbójeckie prawo – bo jak mówi stare amerykańskie porzekadło - ”demokracja polega na tym, że każdy kto ma 20 milionów dolarów może sobie założyć własną gazetę, a każdy kto ma 100 milionów – to i własną telewizję”.

Ale z powodu inflacji to dziś pewnie trzeba trochę większych pieniędzy... ;-)

"Tego typu inwestycja ze strony kontrowersyjnego miliardera jest pierwszą na rynku w Polsce. Przedstawiciele funduszu zapewniają, że wykup ponad 11 proc. akcji Agory (dokładnie 11,22 proc.) jest motywowany wyłącznie względami finansowymi. Wypowiedzi miliardera z ostatnich tygodni poświęcone Polsce każą jednak zastanowić się również nad innymi przyczynami."

//wpolityce.pl/polityka/295790-interesujace-george-soros-kupuje-akcje-agory-miliarder-uruchamia-pieniadze-z-funduszu-inwestujacego-w-krajach-gdzie-wolnosc-mediow-jest-zagrozona 

Soros inwestuje w Michnika – nareszcie ...

”Wolny rynek”  rzekomo ma polegać na wolnej konkurrencji – ale chytry Michnik nie byłby sobą, gdyby nie zechciał "podzielić się"  swoim ryzykiem biznesowym z państwem polskim (czyli nami wszystkimi) – finansującym na rozmaite sposoby jego gazetę.

Soros inwestuje w Michnika – nareszcie ...

A był to zaledwie jeden z wielu strumyków kasy płynącej od nas wszystkich na ul. Czerską...

."..do  mediów  z ministerstw w ciągu pięciu lat popłynęło 124 622 539 zł. Niestety, raport pokazuje dobitnie, że nie wszystkie media mogą liczyć na hojne granty z resortów.

Gazeta  Wyborcza  dostała  ponad połowę (51,6 proc.) wszystkich pieniędzy wydanych przez ministerstwa rządu Donalda Tuska na ogłoszenia i reklamy w dziennikach ogólnopolskich w ostatnich pięciu latach"

//wpolityce.pl/polityka/172660-zobacz-jak-rzad-tuska-pompuje-publiczne-pieniadze-w-gazete-wyborcza-tvn-i-inne-posluszne-media-szokujacy-raport-sejmowego-zespolu

Soros inwestuje w Michnika – nareszcie ...

I dlatego dobrze się stało, że rząd Zjednoczonej Prawicy, odstawiając im kroplówkę z publicznymi pieniędzmi, zmusił jednego ze sponsorów i  "oligarchów politycznych" (patrz wywiad z prof. Kamilem Zaradkiewiczem) do ujawnienia się. 

//telewizjarepublika.pl/spor-wokol-tk-prof-zaradkiewicz-chodzi-o-odpowiedz-na-pytanie-czyja-bedzie-polska,34294.html

 

Bo od czasów rzymskich wiadomo, że fałszywy przyjaciel goźniejszy jest od otwartego wroga.

 

Szersze omówienie tamtej patologii znajdziemy tutaj - //jagiellonski24.pl/2015/12/01/media-na-panstwowym-garnuszku-analiza-wydatkow-instytucji-publicznych-na-reklamy/

 

Cieszę się z decyzji Sorosa, bo sytuacja w Polsce zostaje wreszcie przestawiona z głowy na nogi - prywatny ”filantrop” przejmuje od polskiego podatnika finansowanie głównego antypolskiego medium w naszym kraju – bezustannie lansującego tezy permanentnej rewolucji kulturowej, sformułowane jeszcze przez Gramsciego oraz Szkołę Frankfurcką -”Tak zdeprawujemy im Zachód, że zacznie śmierdzieć”.

 

To dlatego od lat Michnik zwalcza wszystko, co polskie – a przede wszystkim naszą kulturę i tradycję, bezkarnie obrzucając nas błotem i bezczelnie aplikując nam  ”pedagogikę wstydu” oraz podważając nasze prawo do suwerenności i niepodległości – bo mamy przecież ”rozpłynąć się w europejskiej rodzinie narodów”, rzecz jasna pod kontrolą ”prawdziwych europejczyków” - //prognozydocenta.salon24.pl/713420,folwark-zwierzecy-brukseli

 

Soros inwestuje w Michnika – nareszcie ...

I dlatego Michnik zwalcza też polską rodzinę -

 

(poprzez promocję antyrodzinnych dewiacji oraz podważanie sensu powszechnych inicjatyw pronatalnych, typu ”500+”-,

 

ale publiczne finansowanie zabiegów ”in vitro” dla zdesperowanych ”swoich” - gdy widmo bezdzietności zagląda w oczy po latach prywatnej ”samorealizacji” – zwykle poprzez ”robienie kariery”, bądź korzystanie bez umiaru z owoców "rewolucji seksualnej"– jest już jak najbardziej OK; 

 

bo sposobem na życie i ”modelem biznesowym” pewnych środowisk III RP stało się pasożytowanie na wspólnych zasobach) -

 

bo wg nich Polaków ma być nie więcej niż 15 milionów:

 

Soros inwestuje w Michnika – nareszcie ...

 

Co pozwala domniemywać, że docelowo w Polsce ma mieszkać 300 000 ich pobratymców (50:1). https://pl.wikiquote.org/wiki/Goj

 

Ale dlaczego "własne państwo" - we własnym kraju - traktuje nas tak, jak traktuje...?

 

Soros inwestuje w Michnika – nareszcie ...

 

Taki to, panie, ”leberalizm” nam zafundowano – bez pieniędzy podatnika albo inszego ”filantropa” - czołowi piewcy  ”wolnego rynku”  nie są w stanie się na nim utrzymać...

 

Ale jaja... jak by to ujęła Komisarka Bieńkowska ;-)

 

Soros inwestuje w Michnika – nareszcie ...

 

Tragiczne jest tylko to, że prezentując Polakom przez 27 lat jednostronny, wykoślawiony i wybiórczy (by nie powiedzieć kłamliwy) obraz rzeczywistości, Michnik - jak nikt inny - przyczynił się do upadku demokracji w wolnej (?) Polsce... robiąc milionom rodaków kaszę w głowie... i wypaczając w ten sposób wyniki wszystkich do tej pory przeprowadzonych w III RP wyborów.

 

Trudno o większego sz-KOD-nika...

 

Soros inwestuje w Michnika – nareszcie ...

2012-01-19 12:13 pm Recenzja książki Grzegorza Kucharczyka „Strachy z gazety”.

"Opisując fenomen „gazety wyborczej” należy pamiętać, że to nie tylko czasopismo, ale całe środowisko, którego jednym z charyzmatycznych liderów jest Adam Michnik (który przez wielu publicystów był charakteryzowany jako lider sekty i samozwańczy prorok). (…) według Kucharczyka, zagrożenie widział nie w recydywie komunizmu, a w recydywie antykomunizmu. (…)

 

Według Grzegorza Kucharczyka w dziele szkalowania Polski i Polaków „gazeta wyborcza” niezwykle się zasłużyła. (...)

 

Jedną z idei przewodnich środowiska „gazety wyborczej”, zdaniem Grzegorza Kucharczyka, było przeświadczenie, że należy ograniczyć demokrację, by do władzy w Polsce nie doszli katolicy i prawica.

 

Według „gazety wyborczej” podział na lewice i prawice był anachroniczny, zaściankowy i nieeuropejski. Realnym zagrożeniem była recydywa nacjonalizmu. (…)

 

Według „gazety wyborczej” polska prawica była: ksenofobiczna, antysemicka, antyniemiecka, prymitywna, antydemokratyczna, populistyczna, prymitywna, anachroniczna, sprzeczna z chrześcijaństwem, i rozbudzała jedynie fobie. Prawicę miał wspierać prymitywny faszyzujący kler. Prawica była patologią systemu.

 

Zdaniem „wyborczej” prawicowcy to „frustraci, pieczeniarze, ludzie obsesyjnie potrzebujący wroga, wyznawcy spiskowej teorii dziejów”. „Gazeta” przestrzegała przed widmem faszyzmu. (...)

 

W czasie transformacji ustrojowej „gazeta wyborcza” odczuwała strach przed demokracją i tworzeniem się partii politycznych. (…) „Wyborcza” postulowała powołanie jednej monopartii zgodnej z ideologią „gazety”.

 

Równocześnie „wyborcza” nieustannie podkreślała, że jest emanacją demokracji [zresztą dla środowiska „gazety wyborczej” demokracja była dobra, o ile była zgodna z ideologią „gazety”, gdy jednak lud miał inne zdanie od „wyborczej”, demokrację „gazeta” odrzucała] (...)

 

„Wyborcza” dążyła do wykorzenienia Polaków z polskości, tożsamości, kultury i historii. „Gazeta” demoralizowała Polaków narzucając nową tożsamość, której elementem była afirmacja onanizmu, pornografii, aborcji i wychowania seksualnego w szkołach."

//www.bibula.com/?p=50298

 

A wszystko to działo się dotąd głównie za nasze własne, ciężko zapracowane pieniądze...

 

Na szczęście, upadku III RP - oraz jej "autorytetów" -  już nie da się odwołać - bo nawet wszystkie miliardy Sorosa nie byłyby w stanie odwrócić tego historycznego trendu - a na wszystkie bezsilne gardłowania i podrygiwania sz-KOD-ników należałoby dziś spuścić zasłonę dyskretnego milczenia - bo przypominają podskoki ryby na patelni ;-)

- //prognozydocenta.salon24.pl/710459,jesien-kolejnym-etapem-agonii-magdalenki

KOMENTARZE

 • Autor
  Oczywiscie nie chodzi o zadne wzgledy dochodu bezposredniego z GW ale raczej posredniego czyli geszefty kolo gazetowe-wplywanie na elektorat i polityke kraju.
  Powszechnie wiadomo jak "filantrop"Soros chce zrobic dobrze Polsce to nalezy miec sie na bacznosci(czy moze grozic majdan ?-jak na Ukrainie)
 • A co na to wszystko
  powiedzial Rysiu"Lenin" Petru

  http://wpolityce.pl/polityka/295766-ryszard-petru-bylby-pierwsza-ofiara-rewolucji-o-ktorej-roi-sadzac-ze-da-mu-wladze
 • @mac 16:27:22
  Majdan w każdej chwili. Wystarczy próbować wyjść z unii, lub w stosunkach z amerykanami zacząć kierować się Polskim a nie żydowskim interesem narodowym.
 • Wyszkowski: Soros finansuje Agorę? "Gdy komuniści nie pomagają, to trzeba znaleźć nowego sponsora, który ma do Polski ten sam st
  Zdaniem Wyszkowskiego dzisiejsza kampania wymierzona w Polskę ma na celu zapobiec uzyskanie przez nasz kraj poważnej pozycji w relacjach międzynarodowych.
  To ostra walka do ostatniej chwili, by latem - na szczycie NATO - sojusznicy postanowili, że Polska będzie objęta prawdziwymi gwarancjami. (…) Kiedyś lewica w Polsce forsowała „luksemburgizm”, dziś jest to „neoluksemburgizm” - by upodobnić się do państwa bez armii, bez polityki, za to z wysoką stopą życiową
  — dodawał opozycjonista z czasów komunizmu.
  Wyszkowski mówił też o informacji dot. finansowania Agory przez George’a Sorosa.
  To ten sam ruch, który zrobił Michnik w 1989 roku, gdy z Jaruzelskim i Kiszczakiem dogadał się ws. finansowania „Gazety Wyborczej” jako nowej „Trybuny Ludu”. (…) Gdy komuniści nie pomagają, to trzeba było znaleźć nowego sponsora, który ma do Polski ten sam stosunek co Jaruzelski i Kiszczak: że Polska ma być bez polskości
  — tłumaczył Krzysztof Wyszkowski.
  [Interesujące… George Soros kupuje akcje Agory! Miliarder uruchamia pieniądze z funduszu inwestującego w krajach „gdzie wolność mediów jest zagrożona”(http://wpolityce.pl/polityka/295790-interesujace-george-soros-kupuje-akcje-agory-miliarder-uruchamia-pieniadze-z-funduszu-inwestujacego-w-krajach-gdzie-wolnosc-mediow-jest-zagrozona)
  Ani „Gazeta Wyborcza”, ani TVN nie zrobią z Polaków wariatów na kształt lewicy zachodnioeuropejskiej
  — zakończył.

  http://wpolityce.pl/polityka/295914-wyszkowski-soros-finansuje-agore-gdy-komunisci-nie-pomagaja-to-trzeba-znalezc-nowego-sponsora-ktory-ma-do-polski-ten-sam-stosunek-co-jaruzelski-i-kiszczak
 • @Husky 21:39:05
  Czysta prawda...
  Pozdrawiam.
 • Wyszkowski do Szechtera
  https://pbs.twimg.com/media/CkcqSooWsAEocvw.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031