Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Wojna o Europę - znowu Wyszehrad kontra Soros (NWO)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co zwycięży dziś w Europie - "więcej Brukseli", czy "powrót do korzeni"?

Unia Europejska w obecnym kształcie długo już nie pociągnie - //prognozydocenta.salon24.pl/717576,to-nie-ew-brexit-wykolei-federalizacje-europy – bo nie przetrwa despektu, jaki mu zafundowała Frau Merkel oraz jego logicznych konsekwencji.

 

Rodzi się zatem pytanie o przyszłość Europy – czy ma to być luźna konfederacja dzisiejszych państw członkowskich z Brukselą w roli centrum pełniącego funkcje służebne i mającego jedynie koordynować wspólne poczynania, czy też ma się stać federacją euroregionów  bezpośrednio zarządzanych z Brukseli (chwilowo w interesie Berlina)?

image

Europa Regionów, koncepcja integracji europejskiej, w której narodowe państwa europejskie powinny zostać zastąpione regionami, odpowiednikami dzisiejszych niemieckich landów czy też polskich województw. Takie jednostki administracyjne powinny być, ich zdaniem, podmiotem w stosunkach z Unią Europejską (obecnie są to państwa) i z czasem zastąpić narodowe organizmy państwowe. Koncepcja opozycyjna do Europy Ojczyzn i Europy Ojczyzny.  

//portalwiedzy.onet.pl/87675,,,,europa_regionow,haslo.html

 

Wojna o Europę - Wyszehrad kontra Soros (NWO)

https://pl.wikipedia.org/wiki/NUTS + https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostki_NUTS_w_Polsce 

Bo rola 28 państw członkowskich – jakże gromko nagłaśniana medialnie – jest dziś jedynie fasadą skrywającą wewnętrzne mechanizmy unijne, gdzie lokalni przywódcy są traktowani w Brukseli jako jej namiestnicy, przede wszystkim mający wcielać w życie postanowienia ”centrali”. 

Prawo unijne - tworzone wszak pod wpływem szemranych lobbystów - stanowi dziś 60-70% wszystkich ustaw uchwalanych w ”suwerennych parlamentach krajowych”, a np. europosłom nie wolno reprezentować swych krajów ani interesów ludzi, którzy ich wybrali, tylko mają działać wedle instrukcji wszecheuropejskich, ponadnarodowych grup partyjnych, do których są zapisywani w Brukseli.

 

Oś sporu jest więc dziś jasna – ma być więcej czy mniej  ”Brukseli i Europy”?

 

Te sporne koncepcje stanęły na ostrzu noża już w zeszłym roku – gdy w odpowiedzi na zafundowany kontynentowi migracyjny Armageddon – oraz brukselskie zapędy do pozbawienia państw członkowskich resztek suwerenności (znane jako Plan Sorosa,  łamiący dotychczasowe traktaty i odgórnie narzucający całej Unii multikulti) - powstał Plan Orbana  (stający w obronie prawa unijnego oraz kulturowej tożsamości Europy) - //prognozydocenta.salon24.pl/671801,dyktat-rotszyldow-1-co-najmniej-milion-ludzi-rocznie 

Zapraszam na głębsze rozważania na temat tego egzystencjalnego kryzysu Europy oraz grożących nam niebezpieczeństw -  ;-):

1 - //prognozydocenta.salon24.pl/668756,rotszyldowie-znowu-ograli-europe

2 - //prognozydocenta.salon24.pl/671801,dyktat-rotszyldow-1-co-najmniej-milion-ludzi-rocznie

3 - //prognozydocenta.salon24.pl/674714,dyktat-rotszyldow-2-macie-zalatwic-te-zakichana-europe

4 - //prognozydocenta.salon24.pl/682014,dyktat-rotszyldow-3-precz-z-granicami

5 - //prognozydocenta.salon24.pl/688675,dyktat-rotszyldow-4-czas-na-resztki-waszej-suwerennosci#

6 -  //prognozydocenta.salon24.pl/707419,dyktat-rotszyldow-5-im-wiecej-europy-tym-lepiej#

7 - //prognozydocenta.salon24.pl/718664,brexit-kolejna-porazka-marksistow-utopistow

 

”Brexit” uwypuklił konieczność znalezienia odpowiedzi na pytanie – jaka dalej ma być Unia?

 

Bo na dotychczasową – podstępnie i po cichu zmierzającą do Stanów Zjednoczonych Europy, z kastą eurokratów uzurpujących sobie po cichu dodatkowe prerogatywy i wtrącających się coraz bardziej w sprawy wewnętrzne krajów członkowskich – czyli dyktaturę zarządzaną z Brukseli chwilowo w interesie Berlina – miejsca już nie ma i karty muszą zostać wyłożone na stół.

 

Albo powstanie kolejna mutacja komunizmu w żelaznym uścisku mianowanych, lecz nie wybieranych komisarzy i eurokratów

- patrz spinelli manifest z ventotene

albo  Europa pozostanie sobą

- silna swą różnorodnością i dziedzictwem kulturowym.

 

Wnikliwym polecam - //www.historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html

 

I znów to państwa wyszehradzkie wyrastają na jedyny ośrodek trzeźwo oceniający brukselskie zapędy agentów banksterskiej międzynarodówki rwącej się do panowania nad światem w ramach NWO - Nowego Porządku Swiata.

 

Bo dobrowolna współpraca suwerennych państw jest czymś zupełnie innym od banksterskiego marzenia o jednolitym superpaństwie szczegółowo kontrolującym wszystko i wszystkich, wszędzie na kontynencie -”od Lizbony, aż po Ural”.

 

I nie powinno nikogo dziś dziwić, że to znowu plenipotent Rotszyldów – George Soros – prezentuje kolejny Wielki Plan – tym razem ”Europy dwóch prędkości” - //wpolityce.pl/polityka/301585-soros-nawoluje-do-stworzenia-europy-dwoch-predkosci-kraje-ktore-nie-naleza-do-strefy-euro-powinny-byc-traktowane-jak-czlonkowie-ue-drugiej-kategorii – bo widocznie tego życzą sobie dzisiaj międzynarodowi banksterzy, rozumiejący że przyszedł moment do zrobienia pozornego kroku w tył (aby później szybciutko zrobić dwa, trzy kroki do przodu...)

 

Bo wcześniejszy niemiecko-francuski plan - //m.interia.pl/fakty/news,nId,2225736 - powrotu do grona 6. państw założycieli - byłby jednak zbyt daleko idącym ”odwrotem taktycznym”... i dlatego Soros znów musiał wypełznąć z cienia.

 

Ale Niemcy zdają sobie sprawę z wyzwania jakie dla planów NWO stanowi rosnące znaczenie skoordynowanych poczynań Grupy Wyszehradzkiej - //wpolityce.pl/polityka/301642-niemieckie-media-grupa-wyszehradzka-staje-sie-koalicja-anty-merkel-byli-prymusi-ue-przyprawiaja-o-bol-glowy-nie-tylko-bruksele

 

Pytanie, czy sami członkowie Grupy rozumieją swą historyczną rolę i czy są w stanie wspólnie wypracować  konkretną reformę Unii w kierunku powrotu do korzeni” - jak to ostatnio ujęła Premier Beata Szydło?

 

Bo czasu jest coraz mniej, a przeciwnik jest potężny, przebiegły i bezwzględny - i ma plan działania rozpisany na dekady i stulecia...

 

Plany wszecheuropejskiego superpaństwa chyba trafią na pewien czas do lamusa, ale czy unia zostanie gruntownie zreformowana jako całość, czy też powstaną conajmniej dwie konkurujące ze sobą organizacje - jest sprawą otwartą.

 

Wojna o Europę - Wyszehrad kontra Soros (NWO)

 ...?

 P.S. I nie zapominajmy, że najwięcej nieszczęścia sprowadzili na Europę sponsorowani przez różne skrzydła banksterskiej międzynarodówki marksiści-utopiści obiecujący ludziom bądź to narodowy, bądź to  internacjonalny"raj na ziemi"... gdzie dla "niepasujących do koncepcji" po prostu nie było miejsca.

KOMENTARZE

  • Kolejne false flag !!!!
    Tym razem w Monachium

    +++ Berichte über 15 Tote+++

    Laut ersten Augenzeugen soll es mindestens 15 Tote geben, es kursieren Fotos von am Boden liegenden Personen im Netz. Die Lage ist noch nicht klar.


    http://www.abendzeitung-muenchen.de/inhalt.polizei-im-grosseinsatz-schiesserei-im-oez-lage-unklar.8ce5c50f-d0c6-4f76-b879-6850a0b4e4f4.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31