Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Pokojowego Nobla Walonom!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nieczęsto Dawid wygrywa z Goliatem i - i dlatego dzisiejsze zwycięstwo Europejczyków nad NWO i jego korporacjami smakuje wyjątkowo...

CETA upadła z powodu sprzeciwu Walonów...

Na naszych oczach toczy się kolejna bitwa procesu globalizacji wiodącej do ustanowienia Nowego Porządku Swiata - NWO - czyli jednego rządu swiatowego kosztem państw narodowych - czyli ostatecznego tryumfu oligarchii finansowej nad demokracją, bo po zdobyciu pełni władzy ekonomicznej zawsze przychodzi czas na jej usankcjonowanie.

Ale dzięki regionalnej belgijskiej legislatywie tymczasowo powstrzymano proces wchodzenia w życie umowy CETA (będącej "młodszą siostrą" osławionej TTIP) - stawiającej ponadnarodowe korporacje ponad demokratycznie wybranymi rządami w Europie oraz dającej im prawo narzucania własnych rozwiązań - czyli to one miałyby w przyszłości decydować o jakości regulacji państwowych oraz standartach usług publicznych na naszym kontynencie.

Dlatego Walonom należą się dziś wszelkie możliwe europejskie nagrody i odznaczenia - nie tylko za wykolejenie procesu CETA, ale przede wszystkim za wzorcowe zastosowanie pryncypiów ustrojowych, na których rzekomo opiera się "zjednoczona Europa":

czyli zasady subsydiarności.

 • Czy ktoś wie w jakim trybie należy zgłaszać kandydatów do tych nagród? 
 • Czy w w takim procesie mogą uczestniczyć obywatele, czy też są one kolejnym klubem dla "samych swoich", gdzie Rotszyldowie tego świata nagradzają swoje marionetki?

Pamiętajmy, że gromkie "N-I-E-" Walonów jest efektem mało nagłaśnianego w rotszyldowskich mediach, ale od dawna rosnącemu w siłę oddolnego ruchu ustanawiania lokalnych stref "wolnych od TTIP": //www.globaljustice.org.uk/blog/2015/aug/28/local-councils-are-starting-tear-strips-ttip

Pokojowego Nobla walońskiemu parlamentowi!!!

Czyż to nie jest piękny sposób korzystania z pryncypiów demokracji - ludzie wspólnie i bezpośrednio wypowiadają się na temat przyszłych warunków swego życia, dając swym lokalnym przedstawicielom silny mandat do wprowadzania pożądanych zmian? Albo do blokowania zmian niepożądanych?

Pokojowego Nobla walońskiemu parlamentowi!!!

Okazało się jednak, że usilnie dążąc do wprowadzenia umów CETA i TTIP, rządy i parlamenty państw europejskich oraz władze Unii - czyli elity polityczne od dawna będące marionetkami Rotszyldów -

- po raz kolejny ujawniły swe prawdziwe oblicze udowadniając, że już nie są w stanie prawidłowo zadbać o los oraz interes swych obywateli, gdyż ich lojalność po prostu "leży gdzie indziej" - co paradoksalnie wzmacnia rolę lokalnych i regionalnych przedstawicielstw, z natury rzeczy lepiej wsłuchujących się w głos obywatela.

I coraz trudniej będzie teraz dalej budować zjednoczoną, federalną Europę - "rządzoną z Brukseli w interesie Berlina". Ale pamiętajmy, że macherzy od NWO w Europie, zwalczają państwa narodowe kosztem wspierania 96 regionów, na które arbitralnie podzielili  sobie nasz kontynent //portalwiedzy.onet.pl/87675,,,,europa_regionow,haslo.html

A Polska dla nich to 6 regionów krajowych oraz 15 transgranicznych...

Pokojowego Nobla walońskiemu parlamentowi!!!

Pokojowego Nobla walońskiemu parlamentowi!!!

Jaki stąd wniosek?

Rotszyldowie muszą po prostu i tam "lepiej niż dotąd"sypnąć groszem... oraz "bardziej" przyłożyć się do procesu selekcji lokalnych liderów [o czym przecież wyraźnie mówią Protokoły] ;-)

Ale coś mi mówi, że raz rozbudzonej świadomości Europejczyków tak łatwo nie da się już stłumić, co wpisuje się w prognozowany przeze mnie proces gruntownego przeorania Unii Europejskiej, a może nawet i jej demontażu:

Najpierw  wywracający wszystko do góry nogami  "grom z jasnego nieba”:

 1. lato 2015
 2. wiosna 2016

(”grillowanie” Polski przez ”Brukselę”; + pomysł kar za szlaban na imigrantów;  + debata o zniesieniu wiz dla Turków;  + Juncker: "Zbyt wielu polityków wsłuchuje się wyłącznie w opinie wygłaszane w ich krajach" - ale przede wszystkim PROJEKT WIELKIEJ REFORMY - //instytutwolnosci.salon24.pl/707881,jak-uzdrowic-ue-raport-instytutu-wolnosci-i-open-europe

3. zima 2016-2017 (po sierpniowych zawirowaniach)

 ustępujący miejsca fazie oddolnegowalca”:

 1. wiosna 2017
 2. zima 2017-2018
 3. lato - jesień (wrzesień!!!) 2018

//prognozydocenta.salon24.pl/717576,to-nie-ew-brexit-wykolei-federalizacje-europy,2

P.S. To w sierpniu br. zaczęła nabierać mocy w Europie fala protestów przeciwko TTIP (oraz jej "młodszej siostrze" - CETA).

KOMENTARZE

 • @Autor
  Brawo Walonii .:http://stopttipceta.pl/walonia-przeciwko-ceta/
 • Jasne można się cieszyć
  tyle że w polin mamy 3 kolumnę pisopeowską, której az soczki po udach ciekną by wdrożyć w polin CETA i TTiP.
 • @czerwony baron 22:43:39
  Popis to inna bajka .Pozdrawiam.
 • Léon Degrelle
  Walonowie nie od dziś walczą z żydowskim internacjonalizmem.

  Znakomitym przykładem jest Léon Degrelle, integralny katolik, którego książkę https://archive.org/details/Campaign-in-Russia-Leon-Degrelle polecam.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/L%C3%A9on_Degrelle
 • @Autor
  Walonia, ludnościowo podobna do Wielkoposki, obszarowo mniejsza..
  Najciekawsze jest to, że oni mogą blokować CETA, a Wielkopolska nie..

  Już jewrunia uruchomiła mechanizmy prawniczo biurokratyczne, aby Walonię "przekonać".. podobnie jak z powtórkami referendów do uzyskania zamierzonego skutku uskutecznianego w wielu krajach wcześniej..

  Wszyscy na mordach mają wymalowane frazesy; "wolność i demokracja" prąc do totalitarnych rządów i niewolnictwa, ku aplauzie debilnego społeczeństwa..

  Walonia zostanie spacyfikowana/przekupiona/zterroryzowana , CETA to zbyt wielka sprawa, aby kilka milionów gojów miało coś do powiedzenia.. to nie mieści się w koziej głowie, czy tam odbycie innej sowy..
 • Ceta niestety zostanie przepchana podstepem.
  Czy pod nazwą CETA i inną to bez znaczenia.
  Jak UE nie przyjmie jako całość to przyjmą ją wasalne wobec globalnej mafii parlamenty. Z UE wyrzuci się "zdrajców" i ostro się ich ukarze sankcjami i wszelkimi możliwymi restrykcjami z bombardowaniami humanitarnymi włącznie, oczywiście po stosownych prowokacjach jak napaść zbrojna na UE albo cóś.

  Jedyny ratunek to Rosja i Chiny które prowadzą konsekwentną politykę pokojowego demontażu globalnej mafii.
  Widać już skrajnych idiotów w charakterze kukiełek mafii.
  To w istocie sukces Rosji bo nikt tak nie kompromituje mafii jak jej kukiełki, jej zakłamane media.
  To one otwierają oczy zaczadzonym mafijną propagandą pożytecznym idiotom ( w Polsce to post solidaruchy, na Ukrainie post banderowcy, na bliskim wschodzie to islamiści....w USA "patriotyczne " społeczeństwo...
  w Europie generalnie katolicka prawica i ateistyczna lewica
  Lewica mafijna to zbiór degeneratów obyczajowych o poglądach neoliberalnych.. czyli żadna lewica.

  Taki stan to bardzo dobry fundament do zniszczenia globalnej mafii.
  Trzeba im teraz jeszcze odebrać zagrabione lub wydrukowane w ich bankach bogactwa.
 • @wk..ny 13:35:18
  Najwyraźniej Walończycy mają więcej rozumu niż reszta Europy. Chwała im za to. CETA i TTIP pozbawiają nas WSZYSTKIEGO. W obu tych dokumentach nie ma ani jednego zapisu który my, zwykli obywatele moglibyśmy poprzeć. Chyba, że Polaków kręci wcinanie chemii przemysłowej, przyznanie korporacjom prawa do wody, pozbawienie własnego rządu, uprawnień do suwerenności w decyzjach gospodarczych.. etc.. obie te umowy mają właśnie to na celu. Rzucić na kolana każdy kraj narodowy. Polskę też, a raczej przede wszystkim. W takiej ponoć bankrutującej Rosji od lat jak tu się pisze(narymut, etc..) woda jest za darmo, bo to podstawowe prawo człowieka, u nas sprzedano prawa do jej dystrybucji żydom, stąd takie ceny wody. Pozostało jeszcze sprzedanie powietrza. Dziwi mnie, że mówimy wyłącznie o problemie z genetycznie modyfikowaną żywnością której nie chcemy ale wstyd nam to powiedzieć głośno i "dyplomatycznie" chowamy się za plecami innych. A co z lekami? Przecież Kanada to lider leków generycznych które nie zawsze są dobrym i tanim lekiem zastępczym dla wszystkich (chemiczne substytuty). Ponadto nowo wprowadzanie "generyki" często testowane są przez koncerny farmaceutyczne na nieświadomej tych testów populacji. Dzieje się to najczęściej za wiedzą lekarzy którzy są zmuszeni wystawiać recepty na dostępne leki kanadyjskie. Przypomnę, że rząd Kanady wprowadził kilka lat temu ustawą C51 zakaz importu leków i produktów ziołowych z zewnątrz zmuszając tym samym do leczenia się wyłącznie dostępnymi lekami kanadyjskimi.
 • Kluczowe słowo: ,,tymczasowo"
  Ale dzięki regionalnej belgijskiej legislatywie tymczasowo powstrzymano proces wchodzenia w życie umowy CETA (będącej "młodszą siostrą" osławionej TTIP) - stawiającej ponadnarodowe korporacje ponad demokratycznie wybranymi rządami w Europie oraz dającej im prawo narzucania własnych rozwiązań - czyli to one miałyby w przyszłości decydować o jakości regulacji państwowych oraz standartach usług publicznych na naszym kontynencie."

  Niemniej jednak ZWYCIĘSTWO to WIELKIE, które da czas Polakom i innym narodom na zaznajomienie się z przekrętami umowy CETA i pozwoli na jej poprawne przetłumaczenie na język polski, aby treść tłumaczenia nie była odwrotna do tresci oryginału.

  Przy okazji nazwiska posłów, którzy głosowali przeciw CETA, czyli przeciwko sprzedaży Polski międzynarodowym (czytaj: żydowskim) korporacjom za kilka srebrników:

  Posłowie PiS głosujący „Przeciw”

  1. Ardanowski Jan Krzysztof 2. Bubula Barbara 3. Głuchowski Krzysztof 4. Hałas Teresa 5. Pawłowicz Krystyna 6. Sobecka Anna Elżbieta 7. Sośnierz Andrzej 8. Stawiarski Bartłomiej

  Posłowie PO głosujący „Przeciw”

  1. Młyńczak Aldona

  Posłowie Kukiz15 głosujący „Przeciw”

  1. Andruszkiewicz Adam 2. Apel Piotr 3. Bakun Wojciech 4. Błeńska Magdalena 5. Borowska Elżbieta 6. Brynkus Józef 7. Chrobak Barbara 8. Chruszcz Sylwester 9. Długi Grzegorz 10. Grabowski Paweł 11. Jachnik Jerzy 12. Jakubiak Marek 13. Józwiak Bartosz 14. Kaczmarczyk Norbert 15. Kobylarz Andrzej 16. Kozłowski Jerzy 17. Kukiz Paweł 18. Kulesza Jakub 19. Liroy-Marzec Piotr 20. Maciejewski Andrzej 21. Masłowski Maciej 22. Mordak Robert 23. Parda Błażej 24. Porwich Jarosław 25. Romecki Stefan 26. Rzymkowski Tomasz 27. Sachajko Jarosław 28. Siarkowska Anna Maria 29. Sitarski Krzysztof 30. Skutecki Paweł 31. Szramka Paweł 32. Ścigaj Agnieszka 33. Tyszka Stanisław 34. Wilk Jacek

  Posłowie PSL głosujący „Przeciw”

  1. Baszko Mieczysław Kazimierz 2. Jarubas Krystian 3. Kasprzak Mieczysław 4. Kłopotek Eugeniusz 5. Kosiniak-Kamysz Władysław 6. Kotowski Kazimierz 7. Łopata Jan 8. Maliszewski Mirosław 9. Możdżanowska Andżelika 10. Pasławska Urszula 11. Paszyk Krzysztof 12. Sawicki Marek 13. Sosnowski Zbigniew 14. Tokarska Genowefa
 • @Lotna 18:55:51
  Oni się nie poddadzą. Ten nieuk i szuja prezydent jewroparlamentu wyłazi ze skóry, aby zmusić prezydenta Walonii do ustępstwa.
  Lokaje w rządzie kanadyjskim natomiast płaczą, bo,,tak ciężko się napracowali" aby CETA została podpisana. Niech ich wszystkich diabli wezmą!
  https://mobile.twitter.com/EP_President?ref_src=twsrc%5Etfw
  http://www.cbc.ca/news/politics/canada-eu-ceta-brussels-friday-1.3815332
 • @Lotna 18:55:51
  Dla "równowagi" można POprosić o "listę za"?
  Jakby jeszcze była w niej "lokalizacja" (choćby rejon) i "narodowość" ;P

  Byłoby "bezcennie" :)
 • @Repsol 22:06:17 to już raczej? na pewno koniec CETA! Pzdr!
  Walonia nieugięta ws. CETA. Szef parlamentu: "Nie będzie możliwe spełnienie ultimatum"..„Nie będzie możliwe spełnienie ultimatum” UE ws. podpisania przez Belgię umowy o wolnym handlu UE-Kanada (CETA) - oświadczył w poniedziałek szef parlamentu Walonii Andre Antoine. Według AFP w istocie zażądał więcej czasu na przeanalizowanie dokumentów.
  Deputowany Walonii, francuskojęzycznego, autonomicznego regionu Belgii, zaapelował do autorów umowy o uporządkowanie - jak to ujął - „marmolady tekstów”, które składają się na umowę, czyli licznych aneksów, deklaracji interpretacyjnych, wymiany listów, etc.
  To jest niepoważne
  — ocenił w poniedziałek w belgijskim radiu RTL.
  Mamy do czynienia z marmoladą tekstową, mam 300 stron umowy, 1 300 stron załączników. Mam dwie, nawet trzy deklaracje interpretacyjne
  — dodał.
  Jak pisze agencja AFP, w zasadzie przewodniczący parlamentu Walonii zażądał więcej czasu na przestudiowanie tekstów. Nie sprecyzował jednak, ile dokładnie władze Walonii na to potrzebują.
  Jutro będzie umowa z Amerykanami, Japończykami i Chińczykami, trzeba zatem solidnej podstawy prawnej
  — wskazał.
  Źródła UE podały w niedzielę, że do poniedziałku Komisja Europejska dała rządowi Belgii czas na podjęcie decyzji w sprawie ewentualnego poparcia umowy CETA.
  Jeśli w Belgii nie uda się przełamać impasu w sprawie CETA do poniedziałku wieczorem, przywódcy UE rozważą odwołanie ceremonii podpisania tej umowy, zaplanowanej na czwartek w Brukseli - poinformowało anonimowo dwóch urzędników zaznajomionych z negocjacjami, na których powołuje się agencja Associated Press.
  Jak powiedzieli oni w niedzielę AP przywódcy UE planują przekazać premierowi Kanady Justinowi Trudeau przez telefon informację o odwołaniu czwartkowego szczytu Unia Europejska-Kanada, jeśli Belgia nie poprze umowy do wyznaczonego przez KE terminu.
  Według anonimowego rozmówcy Reutera, jeśli szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie będzie mógł obiecać Trudeau, iż do tego podpisanie dojdzie, szczyt UE-Kanada zostanie odłożony.
  Walonia sprzeciwia się CETA, a rząd federalny Belgii potrzebuje zgody regionów i wspólnot językowych kraju, by podpisać umowę między Unią a Kanadą. Sprzeciw liczącej nieco ponad 3 mln mieszkańców francuskojęzycznej Walonii grozi fiaskiem umowy, bowiem państwa UE muszą jednomyślnie dać zgodę na podpisanie przez Unię porozumienia z Kanadą. Ps...Jedna mała Walonia ma więcej odwagi i "oleju w głowie " niż polski rząd!!! dlaczego PIS nie odrzuciło tej niekorzystnej umowy dla Polski, którą negocjował rząd PO-PSL tak samo jak umowy o CARACALE??? Wygląda na to, że ta umowa o tzw. wolnym handlu to nic innego, tylko same biurokratyczne regulacje! Ile to stron zawierała ustawa o działalności gospodarczej Wilczka? Pięć? "Dobra Zmiana" dostała w ostatniej chwili ostatnią deskę ratunku w postaci błędnego tłumaczenia w tekście umowy. I co z tym zrobili, ci, którzy obiecywali wsłuchiwać się w głos społeczeństwa? Pozostaje wspierać Walonię, pisać można tu: http://magnette.wallonie.be/contact
 • @Repsol 22:06:17
  Umowa jest tak napisana by nikt nie wiedział do końca co z niej wynika. Nie dla globalizacji na warunkach ponadnarodowych korporacji! Brawa dla Walonii i jej dzielnych władz oraz ludzi którzy wiedzą, że CETA/TTIP nas zniszczy, da korporacjom władze nad nami,wprowadzi GMO, hormony itp... na niebywałą skalę, PiS jako wasal USA popiera CETA. PiS to dziś: CETA, przymus szczepionkowy, włażenie w dupę Ussraelowi, wulgarne szczucie na Rosję. Zawiedziony jestem postawą rządów Polski i innych krajów. Brawo Walonia !!! Europa ma w dupie umowę CETA - Walończycy jasno to wyrazili!.... Kanada może sprowadzać tanie żarcie GMO prosto do domów Merkel, Tuska i reszty tej bandy! W kapitalizmie nastawionym na wyzysk za wszelką cenę, oddawanie pola korporacjom to samobójstwo. Korporacje są pozbawione postaw humanitarnych. Zniszczą wszystkich i wszystko. Belgowie - rycerze XXI w?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31