Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
232 posty 567 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Dlaczego sondaże zawsze kłamią.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bo władcy tej planety w ten sposób nami rządzą.

Donald Trump miał przegrać  - ale wygrał.

Pani Clinton miała wygrać - ale wygrała Ameryka...

//prognozydocenta.salon24.pl/734883,czy-trump-moze-w-ogole-wygrac

ROK 2015 - miała wygrać partia zagranicy - Komorowski i nowoczesna PO - ale wygrał obóz patriotyczny - Duda i Zjednoczona Prawica.

ROK 2016 - Wlk. Brytania miała pozostać w Unii, ale wygrał Brexit.

Czyżby sondażownie mogły się aż tak mylić?

Sondaże - dlaczego zawsze kłamią?

Nie sądzę - one doskonale wiedzą jakie są trendy i nastroje wśród wyborców, ale ich zadaniem przecież nie jest rzetelne informowanie opniii publicznej, tylko jej urabianie...

Podobnie jak agencje ratingowe, sondaże mają formatować nasze umysły - abyśmy poruszali się w z góry wyznaczonych nam korytarzach - bo one po prostu podstępnie przez cztery lata zakreślają horyzonty naszych wyobrażeń i możliwości.

A celem jest nasze gładkie przełknięcie uroczyście ogłaszanych nam co 4 lata wyników naszych "wyborów" - maskując fakt, że wybrano za nas dużo wcześniej.

Dzisiaj PIS ma się rzekomo cieszyć poparciem rzędu 35 - 38% - czyli mniej więcej tyle, ile przyznano mu w ostatnich wyborach (mimo sygnałów, że faktycznie osiągnął wtedy wynik prawie dwa razy lepszy - i dlatego GRUPA TRZYMAJACA WŁADZE musiała zgodzić się na samodzielne rządy Zjednoczonej Prawicy, zatrzaskując sejmowe drzwi przed nosem SLD).

Czy ogłoszenie skali podobnego poracia dla obozu patriotycznego w roku 2019 wywoła jakąkolwiek refleksję u wyborców? Przecież tak właśnie mówiły sondaże...

A "kuchnię" robienia sondaży i ustalania wyników to znajdziemy tutaj - Jak się "robi wyniki" sondaży i badań? //joemonster.org/art/35326

Sondaże - dlaczego zawsze kłamią?

 

KOMENTARZE

 • //wygrał obóz patriotyczny - Duda i Zjednoczona Prawica.//
  Ile razy będziemy tutaj czytać jeszcze takie brednie?

  POPiS - i wszystko w temacie.
 • Autor
  Oczywista oczywistosc-media i sadazownie celowo wprowadzaja obywateli w blad dlatego tak wazna kwestia jest aby byly one w polskich rekach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:08:12
  Sam bredzisz i to od chwili, kiedy tu przyszedłeś. Powoli wali się ten cały zakłamany świat, którego na tym portalu jesteś czołowym przedstawicielem.

  A co do zakłamanych sondażowni, to tak jak u nas, jak też teraz w Stanach, porównania wydają się oczywiste. Prawie wszystkie sondażownie amerykańskie, tak jak polskie, podczas naszych wyborów zostały skompromitowane. A do tego, te ich nowoczesne, naukowe metody rozpoznawcze, którymi się chwalono i na które poszła niezła kasa, można dzisiaj wywalić do kosza. Pytanie dlaczego? Dlatego, ponieważ głównym celem i polskich i amerykańskich sondażowni nie jest robienie rzetelnych sondaży, tylko urabianie opinii publicznej w wiadomym celu.
 • @
  Nie trzeba "kłamać", wystarczy "odpowiednia perspektywa".
  Wyjaśniam:
  - robimy "sądarz", z WIELOMA pytaniami,
  - upychamy wyniki w tzw "bazie wielowymiarowej", "kostce",
  - wybieramy taki wycinek ("perspektywa", względem np czasu, płci, wieku, miejsca zamieszkania, dochodu itp) PRAWDZIWYCH danych, jaki "nam" odpowiada...

  "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" ;P.
  i drugie
  "Kłamstwo, wielkie kłamstwo, statystyka..."

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031