Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
252 posty 666 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Owsiak noblistą? Za deprawację młodzieży...?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kandydatura Owsiaka do pokojowego nobla to jakiś żart?

Posłanka Schmidt z .nowoczesnej zgłosiła kandydaturę Jurka Owsiaka do pokojowej Nagrody Nobla, i kwestia ta została „wszędzie” sumiennie i starannie nagłośniona…   --- >  google –„schmidt owsiak” .

Ostatnio nastąpił nowy wysyp artykułów, wpisów i komentarzy, bo Komitet Noblowski właśnie grzecznie powiadomił zgłaszającą o wpłynięciu i zarejestrowaniu tejże kandydatury. I nikomu "taki sukces Polski"  nie ma prawa umknąć... ;-)

No cóż, III RP chyba już ostatecznie straciła w osobie TW "Bolka" swego "noblowskiego   świętego – i na gwałt potrzebuje kolejnych nieskazitelnych AUTORYTETOW. Ale Owsiak???

A posłanka Schmidt – rozpaczliwie próbując odwrócić uwagę opinii publicznej od siebie, Ryśka i wspólnych eskapad – mogłaby równie dobrze nominować autora tej notki (i miałbym wtedy równie duże szanse jak „Juras” – bo corocznych zgłoszeń jest kilka tysięcy i dla wypromowania swego kandydata potrzeba i czasu, i pieniędzy, i pracy wielu ludzi). A tak między nami – czym to „Juras” sobie zasłużył na taki zaszczyt?

Przecież kandydaci mają być nieskazitelni i - zanim trafią na listę 15 wybrańców, spośród których wybierany jest laureat danego roku - są szczegółowo prześwietlani (a wtedy wszystkie jego "niewinne" przekręty i "niezręczności" - na które III RP zbyt długo przymykała oko - wyjdą nieuchronnie na jaw) - wstydem okrywając nie posłankę Schmidt, ale nas wszystkich.

Na czym polega oszustwo Owsiaka?

Czy Owsiak oszukiwał nas przez 25 lat?

Pytania o faktury denerwują Owsiaka

image

Skandynawowie są bardzo rygorystyczni, jeśli chodzi o korupcję, szczególnie w odniesieniu do poczynań o naturze charytatywnej.

I organizacja taka traci automatycznie status „jednostki zaufania publicznego”, jeśli mniej niż 75% zebranych środków idzie na cele statutowe – czyli jej koszty - w tym płace, podróże, czynsze, eksploatacja pojazdów, inwestycje itp. - nie mogą przekroczyć 25%. http://www.insamlingskontroll.se/

A jak jest z tym u „Jurasa”?

Na działalność dobroczynną to idzie u niego ok. 54% - U Owsiaka tylko 54%

 

image

No tak. Ale jeśli chodzi o skuteczność w zwalczaniu korupcji, to kraje skandynawskie są na czele światowych rankingów, a nam jeszcze trochę do nich brakuje, ;-) Ranking korupcji


image
 
image
 
Trend jest lekko niepokojący - wygląda na to, że w miarę upływu czasu coraz mniej uzbieranych srodków szło na cele statutowe...

Przy okazji - czy nie należałoby się wreszcie przyjrzeć wydawaniu publicznych pieniędzy przez Owsiaka - a pieniądze WOSP zawsze były publiczne, bo przecież zostały zebrane podczas publicznej kwesty (a Owsiak nimi jedynie czasowo dysponował)?

  • Czy dokonywano rzetelnych przetargów?
  • Po jakich cenach dokonywano zakupów?
  • Czy kupujący dostawał "prowizje" od dostawców?

Pytania są zasadne, bo efektem oparcia III RP na kłamstwie i okrągłostołowym przekręcie jest - widoczna gołym okiem - marność jej elit, które przy bliższej analizie zwykle okazują się mało ciekawymi ludźmi.

A żurnaliści internetowi zamiast podniecać się oczywistym tematem zastępczym, winni sięgnąć do materiałów źródłowych i lepiej prześwietlić "Jurasa", zanim ten skompromituje nas wobec świata.

Umiejętność rozróżniania między wiarygodnymi źródłami i takimi, ehm, mniej wiarygodnymi (oraz publikowanie jedynie wiadomości potwierdzonych przez co najmniej dwa niezależne od siebie źródła) była fundamentem epoki rzetelnego dziennikarstwa.

A dziś?

Dziś prawdziwych dziennikarzy w mejnstrimowej sieci już nie ma… zostali niedouczeni wyrobnicy na śmieciówkach i nie warte swych poborów "gwiazdy", wynajmowane do uwiarygodnienia hejtu oraz „fejków" na przeciwnika politycznego.

 A przecież prawda miała nas wyzwolić…

P.S. Jednym słowem - Owsiak nie zasługuje na nobla

- chyba, że w nagrodę za wierną służbę NWO i wieloletnią deprawację polskiej młodzieży

(głównie za walkę z jej patriotyzmem i przywiązaniem do chrześcijaństwa) 

– bo główne hasło Nowego Porządku Swiata po polsku brzmi przecież -róbta, co chceta”... 

Bo jeśli tak – to cofam zastrzeżenia – gdyż taki nobel to się „Jurasowi” należy, "jak psu zupa”… ;-)


image

image

image

image

Owsiak agentem NWO na Polskę

 P.S.  2

Gdyby jednak nasz "Juras" - wbrew wszelkim znakom na niebie i ziemi, jednak został w ten sposób wyróżniony -

to byłby to jedynie kolejny dowód potęgi i wpływów macherów od banksterskiego NWO.

 

No, bo skoro potrafili "załatwić" Obamie takiego nobla "za nic - na dzień dobry"

- a on poźniej autoryzował niespotykaną dotąd ilość zabójstw poza granicami USA?

 

A przekręty "na dobroczynność" też nie są wyłączną polską specjalnością - bo np. fundacja Państwa Clintonów to na cele statutowe przeznacza jedynie ok. 10-13% zebranych środków - no, ale, jak dotąd, chyba nikt nie nominował jej jeszcze do pokojowego nobla... ;-) 

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30