Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
221 postów 548 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Kolejny atak marksizmu kulturowego w teatrze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Perfidne ataki na nasze wartości i świętości nie są "incydentami", ale wyrafinowaną i dobrze przemyślaną strategią.

Postanowiłem i ja dorzucić swój kamyczek do toczącej się dyskusji, bo właśnie dotarłem do artykułów na temat spektaklu Klątwa opublikowanych w ostatnim numerze „W sieci” (nr 9/2017).

I chociaż Bronisław Wildsten - wydawać by się mogło – śmiało łączy przekaz tej inscenizacji z panującą ideologią poprawności politycznej, czyli atakiem na tradycyjną kulturę i jej wartości, a Piotr Zaremba w swej recenzji przytacza cały szereg bulwersujących przykładów – to jednak żaden z nich nie odważa się nazwać rzeczy po imieniu (bo zapewne są świadomi potęgi NWO oraz skali wpływów jego ludzi w polskiej sferze publicznej).

I tradycyjnie – postawienie „kropki nad i”-

wymaga perspektywy co najmniej „zza morza”... ;-)

Bo podobnie jak pozostałe kraje cywilizacji białego człowieka, jesteśmy dziś celem wyrafinowanego ataku mającego zohydzić nam własne korzenie, tradycje i wartości – tak, abyśmy w decydującej chwili nie mieli do nich serca ani ochoty do ich obrony...

A spektakl ten po prostu wpisuje się w wieloletnią tradycję atakowania i plugawienia rzeczy drogich sercu Polaka – myślicie, że wygłupy „kupy” Wojewódzkiego i ostentacyjne wkładanie polskiej flagi w psie odchody, to był przypadek? A oskarżanie AK o antysemityzm, czy zrównanie patriotyzmu z rasizmem u Michnika - to jedynie „wypadki przy pracy”? A we wcześniejszych obrazoburczych inscenizacjach w Teatrze Starym w Krakowie, czy w Teatrze Polskim we Wrocławiu to chodziło głównie o „prawo do wolności artystycznej”?

Gdybyż tylko tak było... to pal sześć – bo „każdemu przytrafia się niekiedy przekroczyć granice dobrego smaku”, prawda?

Otóż nie – bo tu nie chodzi o kreację artystyczną ani o swobodę wypowiedzi.

Mam wrażenie, że wśród polskiej inteligencji dosyć słabe jest obecnie rozumienie skali zagrożeń wynikających ze strony wrednych i podstępnych ataków marksizmu kulturowego.

A przecież doświadczamy ich efektów na codzień – od podjazdowej walki z katolicyzmem i Kościołem, poprzez lansowanie homoseksualizmu oraz idelogii gender, poprzez promowanie masowej migracji muzułmanów do Europy i dalsze okrawanie suwerenności państw unijnych, aż po osłabianie roli rodziny oraz wszelkich więzi społecznych – bo unicestwienie lokalnych kultur oraz będących ich emanacją państw narodowych jest przecież jego celem, by mógł wreszcie powstać Nowy Porządek Świata (NWO) pod kontrolą banksterskiej międzynarodówki - z jednym rządem światowym, jedną religią oraz jedną walutą.

A główna oś sporu Warszawy z Brukselą też ma wymiar ideologiczny – bo rząd Zjednoczonej Prawicy usilnie dziś dąży do „odkręcenia” tego wszystkiego, co  brukselska politpoprawność usiłowała u nas zainstalować. A „niepojęte” harce Timmermansa wokół rzekomych „zagrożeń dla praworządności” to przecież tylko zasłona dymna... bo przecież „każdą wojnę prowadzi się podstępnie”.

I znowu dochodzi u nas do tradycyjnego sporu obozu patriotycznego: PIS – z partią zagranicy:PO & PO+ - bo formy konfliktów mogą się zmieniać, ale polska racja stanu jest niezmienna.

A marksizm kulturowy powstał w latach 20. ub. wieku, by od środka rozłożyć skutecznie opierający się wtedy propagandzie bolszewickiej „Zachód”, ułatwiając przyszłe zwycięstwo„światowej rewolucji”.

image

image

A Willi Münzenberg, jeden z czołowych ideologów tejże Szkoły, tak podsumował jej dalekosiężne plany:

               “Skorumpujemy Zachód tak, że zacznie śmierdzieć. 

Musimy zorganizować intelektualistów i użyć ich do zapaskudzenia zachodniej cywilizacji.

Dopiero gdy zniszczymy wszelkie jej wartości i uczynimy życie w niej niemożliwym, 

będziemy mogli narzucić dyktaturę proletariatu”.

Ale w sumie to powinniśmy jednak chyba być wdzięczni takim bezpardonowym atakom, jak"Klątwa”w Teatrze Powszechnym, bo pozwalają jaśniej dostrzec przeciwnika, który gubiąc swój kamuflaż chwilowo odkrywa się...

image

Bo atak tejże osoby przed kilkoma tygodniami w Toruniu na pamięć o Żołnierzach Niezłomnych przecież nie był dziełem przypadku, ale konsekwencją poglądów...?

P.S. Szkoda tylko, że ataki kulturowych marksistów nadal są finansowane głównie z naszych podatków. I dlatego przyszłoroczne wybory lokalne będą tak ważne, bo teatry podlegają przecież samorządom...

image

KOMENTARZE

 • Ludzie swoje zrobili, głosowali na "Prawo i Porządek",a oni dalej finansują te teatry.
  Żadnych czystek tam nie zrobiono.
  Jandę dalej finansują... itd.
 • Max Kolonko:
  Max Kolonko: Ten dupek reżyser powinien być aresztowany! Marksizm kulturowy atakuje a polskie władze nie bronią Polaków

  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/02/sddefault-13.jpg

  Mariusz Max Kolonko o zagrożeniu jakim jest marksizm kulturowy czyli o zamieszaniu związanym ze sztuką „Klątwa” wystawionym w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

  „Ten dupek reżyser powinien mieć postawione zarzuty i być aresztowanym natychmiast” – twierdzi w swoim najnowszym filmie Mariusz Max Kolonko.

  Kolonko uważa, że skoro kierowcy za spowodowanie wypadku grozi do 3 lat więzienia to za obrazę uczuć religijnych i namawianie do zabójstwa konkretnej osoby spokojnie można postawić zarzut do 5 lat pozbawienia wolności.

  „Teatr Powszechny w Warszawie powinien mieć odebrane dotacje a rzecznik prezydenta Warszawy, który mówi, że jest to niemożliwe powinien zostać zwolniony.

  A premier i prezydent, zamiast rozbijać się limuzynami, powinni stanąć w obronie Polaków i dać im prawo i sprawiedliwość. Jeżeli wy tego nie będziecie robić to ludzie wezmą sprawy w swoje ręce i poleje się krew” – twierdzi kolonko.

  Kolonko odniósł się także do akcji German Death Camps.

  „Czy wyście w tej Polsce powariowali? To jest bardzo dobry gest ze strony Polaków ale czy to obywatele muszą 70 lat po wojnie jeździć z transparentami, że to nie myśmy rozpętali II Wojnę Światową i to nie my zabijaliśmy ludzi w Auschwitz?!

  To rząd powinien robić! To Pani Szydło i Pan Duda powinni robić! Mieliście przecież Merkel na widelcu w Warszawie, o czym wy z nią rozmawialiście? Macie przecież 75 proc. kapitału niemieckiego w mediach, to idealna pozycja do rozmowy. Jeżeli wy tego nie zrobicie to Polacy to zrobią i będzie taki łomot, że dopiero wtedy będziecie mieli problem.”

  „Ten dupek reżyser to jest bardzo niebezpieczny typ. Marksizm kulturowy to obecnie największe zagrożenie” – mówi Kolonko. Dziennikarz twierdzi, że marksiści chcą zniszczyć naszą cywilizację i cały czas uderzają w jej fundamenty. Jego zdaniem jeżeli polskie władze nie będą z tym walczyły to marksiści obalą obecna władzę.

  Zobacz nagranie:

  https://youtu.be/KhTGk8Rzlb4
 • @Seth 18:29:30
  finansują te teatry ???
  to samorzady finansuja teatry, a w Warszawie rzadzi Gronkowiec
 • Krzysztof Penderecki był kontaktem operacyjnym służb PRL. Jego teczka obejmuje lata 1961 – 1977
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/03/krzysztof_penderecki_wolnosc24pl.jpg

  Jeden z najbardziej znanych i utytułowanych polskich współczesnych kompozytorów i dyrygentów, Krzysztof Penderecki, był tzw. kontaktem operacyjnym słuzb PRL. Jego teczka obejmuje lata 1983 – 1990.

  Zgodnie z ewidencja Instytutu Pamięci Narodowej teczka Krzysztofa Pendereckiego zatytułowana:
  Teczka personalna kontaktu operacyjnego dot. Krzysztof Penderecki, imię ojca: Tadeusz, ur. 23-11-1933 r.

  znajduje się w Oddziałowym Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, które przejęło dokumentację dawnego krakowskiego Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych.

  Teczka zawiera 57 stron. Dokumenty które zawiera zostały wytworzone w latach 1961 – 1977.

  Nie ma innej teczki na nazwisko Pendereckiego.

  Dziennikarz Piotr Nisztor opublikował na Twitterze fragmenty zdjęć dokumentów.

  Pierwszy z nich to karta z danymi osobowymi Pendereckiego. Drugi to adnotacja podpisana przez Naczelnika Wydziału „C” Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej w Krakowie. Czytamy w niej:

  „Był wykorzystywany operacyjnie ze względu na częsty jego wyjazd za granicę.”

  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/03/penderecki-2.jpg

  Nisztor pisze, że Krzysztof Penderecki miał założoną teczkę Kontaktu Operacyjnego wywiadu PRL ale był także wykorzystywany przez Wydział II Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej w Krakowie. Nie ma jednak jego teczki pracy.

  Kim był tzw. kontakt operacyjny?

  Kontakt Operacyjny Służby Bezpieczeństwa PRL był jedną z kategorii tajnej i świadomej współpracy o uproszczonych procedurach związanych z pozyskaniem i prowadzeniem „Źródła” (w l. 70. i 80. często stosowana wobec członków PZPR). Natomiast Kontakt Operacyjny Departamentu I MSW była to podstawowa kategoria tajnej, świadomej współpracy obywateli PRL z Wywiadem Cywilnym (odpowiednik TW w innych pionach).

  W jednym i drugim przypadku współpraca była świadoma.
 • @Husky 18:44:59
  ...kolejna różowa hiena kapuleti - wywiadowca.
  Lata 1983 - 1990 wyczyszczone.
 • @Seth 19:01:57
  Za 2-3 m-ce IPN ujawni ok.2 mln nowych rekordów.
  będzie się działo
  Już dziś lewactwo dostaje sraczki
  Dowiemy się i o tut. znamienitych osobach
  ( nie o Wrzodaku) tu piszę 8-))))))
  Na taki WPS padł blady strach - ale to same pionki ale jednak ........y
 • @Husky 18:32:11
  ...no właśnie - albo "75 proc. kapitału niemieckiego..." leci na pysk,albo Tusk.
  Jaka ta polityka jest prosta.
 • Sztuka Nowoczesna
  https://pbs.twimg.com/media/C546L0mXEAEzUrF.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/C5-I4xaUwAAOMHf.jpg
 • @Zorion 20:40:50
  Leżę i kwiczę 8-))))))

  https://pbs.twimg.com/media/C6AiqlRWMAA_id1.jpg
 • AndrzejMleczko to KTW SB w latach 1974-1975, 1983.
  https://pbs.twimg.com/media/C5_w25tWAAAbJS7.jpg
 • Marksizm kulturowy ? Co za bzdury kto to wymyślł ?
  Marksiści byli siermięrzni do obrzydzenia.
  Kulturowo byli klasyczny, tradycyjni z wyłączeniem elementów religijnych.
  Marksiści byli do bólu purytańscy, tematy erotyczne były taboo.

  Kultura sowiecka to muzyka klasyczna, klimaty socrealizmu (praca śpiew, sierp i młot, miłość czysta, nagość tylko męska i od tyłu, postawy moralne infantylnie pozytywistyczne).

  Jak to się ma to kultury "multikulti" ? Gdzie sex i zboczenia to fundamet tej "kultury" ?

  Gołym okiem widać że się "nie ma".

  I po co pisać tak zakłamane bzdury ?
  Wiem to propaganda mająca zohydzić marksizm.
  Tylko po co tak kłamać, nie lepiej używać prawdziwych argumentów ?
  Ten co was (nas) okłamuje jest waszym (naszym) wrogiem.
 • @Oscar 09:13:47
  Kolega tak na trzeźwo? Czy prosto z Olgino...?

  Bo o nieuctwo nie śmiałbym podejrzewać...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031