Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
268 postów 758 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako prorosyjski troll" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Wojny na stadionach oraz w naszych głowach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiejszy sport może być wojną zastępczą.

"Nowożytny ruch olimpijski jest nierozłączne związany z nazwiskiem francuskiego barona Pierr'a de Cubertina, który przyznając światu olimpiady głosił hasło "że zawody sportowe winny zastąpić wojny i konflikty, a młodzież całego świata zamiast walczyć na frontach wojennych powinna mierzyć swe siły na stadionach".

=>Idee olimpijskie

Czyli - sport zamiast wojny. A wojna jest – wg. Clausewitza –jedynie kontynuacją polityki innymi środkami”, a „Pokój to zawieszenie broni pomiędzy dwiema wojnami”.

Czyli istniejące konflikty mogą doprowadzić dziś do wkroczenia wojny na stadiony, jak do tego doszło we wtorek w Dortmundzie, a wczoraj w Lyonie.

image

image

Kto jest winny piekła na stadionie w Lyonie?

Ta wojna toczy się od dawna – bo została zapoczątkowana jeszcze w latach 20-tych ub. wieku przez marksistów kulturowych atakujących podstawy cywilizacji i kultury Zachodu, tak by mogła zapanować rewolucja światowa, przynosząca"uciskanym masom" „raj na ziemi”, a międzynarodowym bankierom pełnię władzy nad nimi i światem.

Bo po opanowaniu światowych finansów następnym logicznym krokiem jest legitymizacja tej władzy w formie Nowego Porządku Świata (NWO). 

=>Czy Trump, Orban i Kaczyński mogą zaszkodzić NWO?

I dlatego od dawien dawna tworzony jest chaos w naszych krajach i w naszych głowach, abyśmy dobrowolnie wyrzekli się wartości związanych z naszą wiarą, tradycją i kulturą, by tym łatwiej było nas rzucić na pożarcie tym, których się tu sprowadza w tym celu.

Bo zniszczenie europejskich państw narodowych poprzez masową imigrację jest jedną z 12 wytycznych Szkoły Franfruckiej, swoistej „mapy drogowej” rozłożenia naszego świata od środka:

=>"Zgnoimy Zachód tak, że zacznie śmierdzieć"

Wsłuchajcie się uważnie w postulaty „naszej” opozycji totalnej – nawołującej do rezygnacji z naszej polskiej tożsamości w imię„bycia Europejczykami”, do rezygnacji z naszej wiary i naszego państwa, do rezygnacji z naszych tradycji na rzecz feminizmu oraz ideologii homo i gender – bo tak wygląda dziś realizacja postulatów Szkoły Frankfurckiej, usiłującej zohydzić nam wszystko, co prawdziwe, własne i naturalne - na rzecz „nowego wspaniałego świata”, „nowego człowieka europejskiego” oraz prymatu „ludu i narodu europejskiego”.

image

Takiej samej presji od kilku dekad dłużej poddawane są ze strony lokalnych „michników” społeczeństwa „starej unii” - i dlatego procesy gnilne są tam dużo bardziej posunięte.

A niezbędnym krokiem do osiągnięcia celu jest masowy napływ muzułmanów do Europy – stąd wściekłość „Brukseli”na przywódców wyszehradzkich zatrzakujących drzwi przed nosem islamskim kamikaze.

Terroryzm służy bowiem do zastraszania ludzi w asymetryczny sposób – tak by niewielkim kosztem – co jest łatwizną w dobie massmediów – wpływać na miliony umysłów.

Łatwiej jest zwerbować potencjalnych terrorystów w Europie – bo dzieci wcześniejszych imigrantów są często groźniejsze, niż świeżo przybyli „bojownicy Allaha” – gdyż wiele spośród nich ma wiele uzasadnionych pretensji do państwa i społeczeństwa, w którym osiedlili się ich ojcowie.  

=>Dzieci imigrantów groźniejsze od uchodźców

 Bo mimo pięknej retoryki sławiącej  multikulti i poszanowanie bagażu kulturowego imigrantów, w praktyce powszechnie przecież obowiązuje niewypowiadana głośno zasada – „bliższa ciału koszula” – i kilka najbliższych pokoleń „tych nowych”, niezależnie od swych komptencji i kwalifikacji, może liczyć na pracę dopiero wtedy - i za takie wynagrodzenie – gdy nikt z tubylców nie będzie nią zainteresowany - co prowadzi do bardzo posegregowanego etnicznie rynku pracy i bardzo posegregowanego etnicznie społeczeństwa (Polacy osiedlający się na Zachodzie też padają ofiarą tych praktyk, ale w niewspółmiernie mniejszej skali – Arab czy Afrykanin są zatrudniani jako ostatni podczas koniunktury, a przy recesji to mogą w ogóle zapomnieć o karierze zawodowej).

I doskonale o tych mechanizmach wiedzieli architekci masowej migracji, bo stwarzając ten  poszatkowany etnicznie i kulturowo świat jednocześnie świadomie wmontowali weń beczkę prochu, na którą wystarczy rzucić iskrę – a iskrą tą coraz częściej okazuje się radykalny islam, bardzo przemawiający do faktycznych, bądź wyimaginowanych ofiar dyskryminacji rasowej.

Chęć odegrania się na „niewiernych” za niesprawiedliwe traktowanie, tych bardziej radykalnych prowadzi prosto w objęcia ISIS, a tym mniej radykalnym wystarczają burdy stadionowe – jak wczoraj w Lyonie – bo większość tych tureckich kiboli nie przybyła przecież na mecz „z ojczyzny”, ale od pokoleń zamieszkuje Europę.

„Sport zamiast wojny” – gdyby ta wojna między Europą i Islamem, między tybylcami i nachodźcami - nie była tak fundamentalna i tak bolesna, to i świat sportu nie stał by się widownią tak brutalnego etnicznego chuligaństwa i takiej eksplozji nienawiści.

A dokładając do tego czysto obiektywne napięcia wynikające ze zderzenia odmiennych zasad i wartości – nasza beczka prochu pęcznieje – i tym bardziej dewastujący może stać się ostateczny wybuch.

=>"Nie można być cywilizowanym na dwa sposoby."

W międzyczasie drobne zamieszki wokół wydarzeń sportowych – choć mogą szokować postronnych obserwatorów – będą spełniać rolę zaworu bezpieczeństwa, spuszczając trochę pary z buzującego kotła napięć etnicznych i kulturowych w Europie.

I być może w ten sposób uda się nam stosunkowo małym kosztem przejść szykowany Europejczykom armageddon... ja osobiście trzymam za to kciuki.

image

 

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY