Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
221 postów 548 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Pisk złodziei na widok ministra Ziobro

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ziobro znowu w akcji - czyli przerażenie "komunistów i złodziei" sięga szczytów.

Jak Polska długa i szeroka od jesieni 2015 roku trzęsą się portki różnym państwowym dyrektorom, prezesom, wszelkim kierownikom, naczelnikom i ważnym urzędnikom oraz reszcie "dobrze ustawionego" pomniejszego płaza budżetówki centralnej i lokalnej, bo coraz większymi krokami zbliża się dzień rozrachunku i zapłaty za wcześniejsze ekscesy w czasach już słusznie zamkniętych. A oni dobrze wiedzą, że ich także jest za co zamknąć...

A tymczasem minister Ziobro metodycznie czyści Polskę z patologii. Najwyraźniej kolej przyszła na służbę zdrowia.

=> Ziobro wymusił dymisję dyrektora szpitala MSWiA w Warszawie !!!

A następnie zarządzono kontrolę w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim.

=> Ziobro na wojnie z polską kardiologią !!!

Takie nagłówki nie powinny nas dziwić, bo polskojęzyczne szczekaczki, których właściciele zainteresowani są jak największą skalą nieprawiedliwości, bałaganu, korupcji i nepotyzmu u nas – bo z taką Polską dużo łatwiej jest „robić interesy” – niż z rzetelnymi i odpowiedzialnymi gospodarzami – próbują przedstawić przeprowadzaną kontrolę jako osobiste porachunki ministra z kilkoma lekarzami.

Oczywiście podniesiono raban drąc się w niebogłosy o "niesprawiedliwości" i "szkodnictwie"ministra - wyliczając do iluż to operacji teraz nie dojdzie oraz podważając jego motywy - bo Ziobro, kierując się czystą prywatą, nadużywa ich zdaniem władzy, mszcząc się na niewinnych ludziach za urojone krzywdy.

Bo tak właśnie wygląda „tabloidyzacja mediów” – zamiast pełnej informacji dostajemy jej strzępki, mające skutecznie  wyłączać umysł czytelnika/ widza/ słuchacza poprzez rozhuśtanie jego emocji.

A przecież postkomunistyczna wierchuszka (kryjąca się za starannie dobranym solidarnościowym listkiem figowym) najpierw rozdzieliła między siebie najbardziej rentowne i obiecujące „byznysy”, by następnie za sowite ła... ehm, „opłaty konsultacyjno-doradcze”, pakiety akcji nowych firm oraz posady w stosownych radach nadzorczych, „sprywatyzować” za psi grosz resztę naszego majątku produkcyjnego „zagranicznym filantropom” – bo „firma, panie, to tyle jest warta, ile za nią dają”, a „kapitał przecież nie ma narodowości” ...

image

A następnie zadbała o stały dopływ publicznego grosza do szerokiej grupy zaufanych towarzyszy niższego szczebla tworząc pokraczną, faworyzującą określone grupki kosztem ogółu i często wzajemnie sprzeczną konstytucję, której wykładnia może być szalenie dowolna (co otwiera – jakże mile widziane - szerokie pole do interpretacji i nadużyć).

image

Postkomunistyczna konstytucja z 1997 roku podzieliła bowiem Polskę na korporacyjne domeny obdarzone monopolem na okradanie Polaków w swoim sektorze.

To dlatego min. Sienkiewicz mówił w 2013 roku o "państwie teoretycznym",  nieudolnie pozorującym rozwój, ale w najlepszym razie biegnącym w miejscu (lub kręcącym się w kółko) i gdzie wszystko rozłazi się między palcami, bo "każdy sobie rzepkę skrobie" - a bijący po oczach brak priorytetów, brak strategii, brak poczucia odpowiedzialności za cokolwiek oraz brak jakiejkolwiek koordynacji resortowych poczynań, a także skalę korupcji, kumoterstwa i odrażającej prywaty - określił krótko jako "ch... d... i kamieni kupa".

image

I każda branżowa korporacja - czy to wymiar sprawiedliwości, związki sportowe, administracja państwowa i samorządowa, służba zdrowia, czy też regionalny skup złomu - pełnymi garściami korzystała dotąd ze swego monopolu na rozkradanie majątku publicznego - głównie drogą ustawianych przetargów, przechwytywanych grantów i zawłaszczanych funduszy unijnych, wyłudzeń VAT-u oraz wystawiania lewych faktur za niestniejące (a w najlepszym razie nikomu niepotrzebne) usługi i ekspertyzy – tak by „wyprowadzane pieniążki” trafiały już do "właściwych kieszeni".

Pomyślcie sami – jak ktoś śmie domagać się teraz jawności oświadczeń majątkowych od „najwyższej i nadzwyczajnej kasty”?

A w te pędy nasłać mi na tych „łebków” Komisję Wenecką... a postraszyć ich Europejskim Trybunałem Praw Człowieka też by nie zaszkodziło...

I to z tym procederem walczą dziś PIS i Ziobro.

Bo gdzie by prokuratura, NIK, czy któraś ze służb nie przyłożyła teraz oka - to spokojnie sobie tam leżą i czekają tony papierów pięknie dokumentujących wcześniejsze przekręty i skalę lewizny.

Ja rozumiem oburzenie kontrolowanych, bo PO przecież wyraźnie obiecywała im bezkarność - "byleby nie dali się złapać". A tu co? Nie tak się przecież, towarzysze, umawialiśmy...

image

Trudno się więc dziwić, że panika wśród „nietykalnych” jest obecnie totalna, hamulce puszczają, a wszelka gra pozorów jest eliminowana i w pełnej krasie prezentuje się nam TARGOWICA 2.0., rozpaczliwie szukająca wsparcia po „obcych dworach” -kiedyś to peregrynowano do Sankt Petersburga, Berlina i Wiednia, ale dzisiaj ich rolę przejęły Berlin i Bruksela; równolegle idą też apele i błagania do rozmaitych służb i struktur naszego państwa o bunt i wypowiedzenie posłuszeństwa "tym przebrzydłym pisiorom".

image

image

Rany boskie – „mohery" wygrały wybory!!! – i w zasadzie to nadal nie wiadomo jakim fuksem ;-) - i biorą się za jakieś rozliczania? Toż to "zamach na demokratyczne państwo prawa oraz na jego konstytucję"!!!

I tu się zgadzam - to faktycznie jest zamach na złodziejską postkomunistyczną konstytucję - ale bez jej zmiany - co na szczęście jest nieuniknione i nastąpi prawdopodobnie w następnej kadencji ;-) - Polska nie odzyska pełnej suwerenności.

A biorąc też pod uwagę fakt wygaszenia w przyszłym roku przez sponsorów naszej opozycji totalnej "wojny polsko-polskiej", to perspektywy dla Polski rysują się całkiem, całkiem...

=> Rok 2018 początkiem nowego złotego wieku dla Polski

A prezes Rzepliński – bo to tęga profesorska głowa – to od razu wyczuł zagrożenie dla systemu i „jak lew”  bronił przed „bolszewikami” konstytucji oraz praw przez nią nadanych. I co, może nie miał racji?

image

Pragnę tu przypomnieć wszystkim oburzonym i ogłupionym zwolennikom tego "by było tak, jak było", że mafijny przywilej okradania rodaków i bezkarnego żerowania na wspólnym majątku nie jest "prawem człowieka", ale "prawo do rzetelnego procesu" już nim jest.

I właśnie na tyle mogą dziś liczyć dotychczasowi beneficjenci postkomunizmu nad Wisłą.

Jednego możecie być przy tym pewni - wasze eldorado już się tu skończyło...na dobre, hehehe ;-)

image

Ale najpiękniejszy jest dzisiejszy bezsilny skowyt nawet nie lemingów, ale kandydatów na lemingi - w obliczu rozwiewających się miraży oraz znikających "świetlanych perspektyw" – bo kiedyś to wystarczyło trochę grzecznie  "poterminować w zawodzie", by w końcu zostać dopuszczonym "do fruktów" - a T-E-R-A-Z...?

No i jak tu żyć, panie premierze, jak ż-y-y-y-y-y-y-yć ...?

„Wielki Donaldzie,królu Europy, 

ty do nas jak najszybciej wróć 

i ode złego kaczyzmu racz nas zbawić,

amen.”

image

KOMENTARZE

 • Takie to czasy ciekawe
  Newsweek szuka ofiar pobitych przez Policje na demonstracjach ale zgłaszają się z lat 2007-15
  No i beka
 • Esbecy to żelazny elektorat PO.
  Performersi w ogień za nimi pójdą, wiedzą że bez głosów ich i ich rodzin nie wygrają żadnych wyborów.
 • @Autor
  Z jednej strony jest tak : Idą świnie po ulicy , każda świnia głośno kwiczy . O co kwiczysz , ktoś zapyta ?. Oderwali nam ryje od koryta . No a z tym Zorro dałeś Waćpan ciała . Pozdrawiam. :) http://el-zorro.salon24.pl/774892,sankcje-za-tuska-z-teki-dyplomatolectwa-polskiego
 • a tak po prawdzie
  to kogo już wsadził za kraty lub chociażby proces przekręta uskutecznił?
 • @zadziwiony 21:31:36
  no właśnie:)))też jakoś nie słyszałem...

  ale jest ciekawostka...

  http://wolnosc24.pl/2017/04/27/udowodnij-ze-nie-ukradles-inaczej-stracisz-caly-majatek-dzis-wchodzi-w-zycie-konfiskata-rozszerzona-bedzie-jak-za-komuny/

  dla mnie Ziobro to pozer, taki sam jak Morawiecki...zresztą jest ich w PiSie na kopy...
 • @trybeus 21:44:54
  https://www.youtube.com/watch?v=SOypVl7oaYc Ave .Amigo.
  :)
 • PAD aresztowany ?????
  https://pbs.twimg.com/media/C-xpToEXYAAZODX.jpg
 • Nie ma na świecie
  takiego drugiego kraju o tak wielkiej obcej agenturze i o tak potężnej i wyjątkowo podłej korupcjogennej mniejszości.
  Bez przywrócenia gilotyny Polska przepadnie.
 • @Casey 22:54:22
  Polski już nie ma .Powstaje POLIN .Pzdr. http://9.s.dziennik.pl/pliki/8522000/8522593-andrzej-duda-zapala-chanukowa-900-554.jpg
 • @Repsol 23:06:08
  a co w tym złego ...bylibyśmy narodem wybranym, no z tym obrzezaniem byłoby gorzej . A tak bez żartów , Bóg jedyny wie co tu się kroi . Straszą nas Żydami ,Niemcami ,Rosją ,po ulicach paraduję katolickie bojówki , zwariować można .
 • @fabi 00:00:29
  No szkoda że o koderastach i innych gamoniach nie piszesz . Zobacz to oni też konkretnie nie piszą o tych zj..ach . http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dzis-w-warszawie-az-osiem-zgromadzen/kmdx3b1 Napisali o jednych , siedmiu się wstydzili . :)))
 • Miłego świętowania
  https://pbs.twimg.com/media/C-4BeKNW0AEFRAp.jpg
 • @Casey 22:54:22
  Zbydlęcenie.

  Tak plugawe rzeczy wypisuje w internecie Radosław Sikorski

  https://t.co/SeJn1ozqBy
 • @Casey 22:54:22
  Litwini policzyli, wymienili po nazwisku i wyszło im ok. 3 tys ruskich agentów wpływu - a to kraj z 2,7 mln ludności.

  No to, czysto matematycznie u nas...?

  A podobno jesteśmy dla ruskich dużo ważniejsi strategicznie, niż
  mała i położona w sumie na uboczu Litwa.
  Pozdrawiam.
 • @Repsol 00:23:30
  Nie rozumie skąd w was tyle złości i nienawiści ...przesłania to prawidłową ocenę czytania . Cios za cios .
  / No szkoda że o koderastach.... / , ja się odnosiłem do twojej wypowiedzi ../ Polski już nie ma .Powstaje POLIN .Pzdr. /
  Napisałem ..Straszą nas Żydami ,Niemcami ,Rosją ,po ulicach paraduję katolickie bojówki .
  Nie odnoszę się do wojny Polsko -Polskiej i stawianiu na wagę by ocenić Polskość w Polaku . Dziwnie łatwo przychodzi przyklejania łatki patrioty czy zdrajcy . Wielu nie rozumie że jesteśmy sterowani z zewnątrz by utrwalać podziały . Ta mechanika pozwala im sterować z oddali sznurkami .
  Wracając do setna ... mówisz ze Polski nie ma powstaje Polin , jak to pogodzisz z nacjonalizmem Bóg Honor Ojczyzna ..jawnie wrogie Żydom .
  Sądzisz ze wypowiedź Macrona to przypadek , taka paplanina , nie widzą dokąd zmierza Polska .
 • Jak dostarczyć do Ziobry Wniosek o odsunięcie prok. od czynności służbowych ?
  napisałem do rąk własnych i nie przedstawiają mu.

  A nie przyjmując osobiście skarg jest odcięty przez elementy mafijne :(
 • Docent zza morza 08:36:18 Jak dostarczyć wniosek o odsunięcie od czynności służb sędziego ?
  Nie przyjmuje osobiście skarg jak to powinien a elementy mafijne nie dopuszczają do jego rąk mimo zastrzeżenia do rąk własnych.
  Do posłów pisać ? Do biura poselskiego Ziobry ?
  Ma ktoś jakiś pomysł ?
 • @andrzejw 14:10:56 & 14:07:26
  Do NIK-u? Do posłów? Warto próbować...

  A przy takiej korespondencji to warto by nadmienić, że kopie pisma idą też do kilku redakcji (w tym przypadku - "tych zaprzyjaźnionych") - to zwykle wprowadza polityków na b. wysokie obroty ... ;-)

  Powodzenia i pozdrawiam.
 • Autor
  Świetny tekst i jakże prawdziwy. A tą sitwę to znam z autopsji... też swego czasu zajmowałem intratne stanowisko zarówno w korporacji miedzynarodowej, jak i później w spółce skarbu państwa. Jest wiele do opowiedzenia, ale zrobiłem błąd i nie zabezpieczyłem niektórych dokumentów ale byłem jeszcze nieopierzony.
  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031