Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
221 postów 548 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Miss Polonia - do sejmu, czy senatu??

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Najwyższy czas przewietrzyć polską scenę polityczną...

Zainspirował mnie komentarz kol. Eurybiadesa, w dyskusji pod notką jego autorstwa:

 "A może powinna wystarczyć ta galeria zdjęć Cieni?

Żyjemy w cywilizacji obrazka, a mniej - słów, więc widok szacownych i nobliwych oraz budzących zaufanie fizjonomii powinien zadziałać wystarczająco. Po co jakieś programy?"

.........

=>Czy warto rozmawiać?

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
No cóż, ja to bym aż tak radykalny nie był i uważam, że te programy to jednak trochę są potrzebne… 

Ale po ostatnim festiwalu gadających mało sensownie (ale za to b. śmiesznie) peowskich głów i w sumie dość nużącego oglądania zębów przewodniczącego, naszło mnie jednak kilka refleksji.

Niedługo będziemy mieli debatę konstytucyjną, więc może ja też … moje trzy grosze…;-)

Nie to, żebym od razu chciał likwidować partie i wyrzucać programy polityczne do kosza – ale uważam, że warto by zrewitalizować naszą sferę publiczną, wpuszczając do niej trochę świeżego powietrza.

I dlatego proponuję połączyć wybory Miss Polonia z wyborami parlamentarnymi.

image

Finalistki konkursu Miss Polonia 2016

Kandydatka nr 1 obieca np. reprezentować PIS, kandydatka nr 2 - PO, kandydatka nr 3 - PSL, ... itd.

Mielibyśmy "dwa w jednym" - a ileż uciechy dla milionów panów na wiecach i przed telewizorami / chociaż w domu to mogliby mieć jesień średniowiecza, ;-) /, a jakie oszczędności dla budżetu państwa!!!

image

Miss Polonia 2016 Izabella Krzan

A cały „postępowy świat”  to najpierw pewnie by wstrzymał oddech, by następnie nam przyklasnąć - bo ograniczenia patriarchatu zostałyby raz na zawsze przełamane, a „szklany sufit” definitywnie strzaskany.

A gdyby tak jeszcze, dla zachowania„parytetów”,  ma się rozumieć - partie polityczne zostałyby zobligowane do przydzielania naszym misskom na asystentów sejmowych wyłącznie gejów?

Toż to chyba sam Soros z Rotszyldem by się wtedy popłakali ze wzruszenia… a może i Bruksela by nas pogłaskała po głowie?

I tak, drużyna Miss Polonii mogłaby dostawać np. czterdzieści dziewięć głosów w sejmie na 99 dostępnych (bo 460 posłów/ posłanek to jednak za dużo) i prawo do tyluż partyjnych asystentów;

I wicemiss – np. 25 głosów (i asystentów)

II wicemiss - 15;

i tak stopniowo w dół…

Estetyka w polityce oraz oglądalność programów informacyjnych znacznie by się nam wtedy podniosły, a zatem wzrosłyby i dochody z reklam = same plusy, ;-) Co na to „zaprzyjaźnione redakcje”?

A kukiści to chcą przecież  „odejść od partokracji” i wszystko nam pozmieniać - to pewnie by to poparli - jak myślicie?

P.S. A gdyby tak jeszcze wprowadzić obligatoryjne partyjne prawybory stosownej „miss elektoratu” na szczeblu wsi, gminy, dzielnicy, miasta, powiatu i województwa?

Jakże by to nam ożywiło lokalną demokrację, pompując przy okazji członkostwo partii politycznych… aż w końcu szanowne małżonki pewnie by siłą pozabierały swych chłopów z tych „partyjnych nasiadówek”,niszcząc taki piękny demokratyczny eksperyment, ;-).

Ale lokalne społeczności naprawdę byłyby wtedy reprezentowane przez osoby cieszące się autentycznym lokalnym poparciem… Zalety JOW-ów przy tym wysiadają... ;-)

I dlatego sądzę, że i kukistom powinien spodobać się ten projekt…

P.S. 2 A gdyby jeszcze tak prace sejmowe połączyć z logiką i estetyką programów typu "Wyspa przetrwania", czy „Big Brother”, gdzie panie posłanki - powiedzmy co pół roku - decydowały by o wykluczeniu jednej z nich (i o przejęciu przysługujących jej głosów)? Aż boję się pomyśleć, o ile mogłaby wtedy wzrosnąć oglądalność…

image

Ale zastanówmy się przez chwilę,
gdybyśmy faktycznie mieli kiedyś wybór ...

...między...

image

… i ...

image

... to ...?

Mhm... frekwencja chyba by nam jednak trochę wtedy wzrosła…

a pewnie też i poziom debaty, ;-)

P.S. 3

A „jakby co”...to „wicie – rozumicie”koledzy, pamiętajcie, proszę,

jak już będziecie majstrować przy tej konstytucji,

że to ja pierwszy z tym byłem…

…i jakieś tantiemy się przecież człowiekowi, do cholery, należą!!!

 

KOMENTARZE

 • Tak
  //Żyjemy w cywilizacji obrazka//- dobre!
  wystarczy wejść na fb żeby sie o tym przekonać, tam mało kto umie czytać. Ciekawe jaki będzie następny etap przekazu informacji.

  pozdr.5*
 • @Zorion 19:26:38
  Następne etapy hybrydowej polityki już widać i to nie u obsr..ej opozycji , tylko też tu : http://e5.pudelek.pl/fd8cbed6afcb7cafd892c9298abcec81b3efe462.jpg oraz tu : http://cdn.natemat.pl/c793b524dcf8c888ab68fc55438801f3,640,0,0,0.jpg Autorowi 5* . Ave. :)
 • @Zorion 19:26:38
  Miło mi - kłaniam się.
 • @Repsol 21:18:06
  Dzięki za dobre słowo - i polecam się na przyszłość.
  Pozdrowienia.

  P.S. Ciekawostką jest w miarę jednolity typ psychofizyczny lansowanego w PIS-ie młodziaka - pulchnego i wygadanego "demostenesa" - jak Hofman, Bochenek, czy Misiewicz.

  Widocznie komuś się właśnie tacy tam podobają...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031