Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
221 postów 548 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

A gdyby tak zakazać u nas obcej agentury?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Musimy mieć własne rozwiązania konstytucyjne, a nikt się gorzej Polsce nie przysłużył niż Targowica w XVIII wieku. Naprawdę chcecie poznać "możliwości" jej dzisiejszego odpowiednika?


Prezydent zaproponował nam debatę konstytucyjną...

A nie ma, moim zdaniem, ważniejszej sprawy od czystych i przejrzystych reguł gry.

image

Już raz wpisano nam do konstytucji ”przewodnią rolę partii” – ale wtedy był to rok 1976, partią była PZPR, a państwem PRL. I do tego obdarowano nas wtedy ”wieczystą przyjaźnią ze Związkiem Radzieckim”. Ale narodu  to nikt nie pytał, z kim się chce przyjaźnić...

Było, minęło…

Ale gdyby uczynić to jeszcze raz – ale tym razem już dobrowolnie i w trosce o dobro wspólne?

image

I może nie dawać od razu "całej władzy w ręce rad” – czyli PIS, ;-) - ale za to jasno określić kryteria, jakie musi spełniać każdy ruch polityczny zgodny z konstytucją.

A skoro już dziś zakazujemy ideologii komunistycznej i faszystowskiej

– to czemu by ustawowo nie wykluczyć kolejnych mutacji partii zagranicy?

image

Oczywiście największy krzyk podniosą od razu jej sponsorzy i animatorzy (zdradzając nieformalne siatki powiązań). No, bo dotąd zainwestowane setki milionów euro mogłoby się wtedy zmarnować, a przyszłe wielomiliardowe zyski zdematerializować…

 • Dlatego proponuję zdelegalizować wszystkie obce fundacje – publiczne i prywatne [takie jak Batorego (Soros), czy Adenauera (rząd RFN)] - korumpujące sferę publiczną oraz deprawujące przyszłe pokolenia (np. ”nasz” Rzecznik Praw Obywatelskich "jest ze stajni Sorosa", wykształcony na jego uniwersytecie na Węgrzech, o który ostatnio idzie tak ostry bój w Brukseli).

image

image

 •   Rejestrować lobbystów (jak w Brukseli), np. przy Urzędzie Rady Ministrów, poprzez wykup stosownej licencji. Wymagać od parlamentarzystów oraz wyższych urzędników państwowych sprawozdań o kontaktach z lobbystami, na wzór oświadczeń majątkowych.
 • Określić w konstytucji górny pułap zagranicznych udziałów na rynku medialnym oraz określić zasady przeciwdziałania monopolom informacyjnym.
 • Zakazać partiom politycznym jakiegokolwiek wsparcia z zagranicy oraz zabronić im lobbowania zagranicą przeciw racji stanu własnego kraju.
 • Zdefiniować polską rację stanu i umieścić ją w konstytucji.

Nasze doświadczenia historyczne są unikalne, a więc i nasze rozwiązania konstytucyjne muszą być unikalne i opierać się na mądrości wynikającej z gorzkich lekcji przeszłości.

image

 

Bo pobłażliwość dla dzisiejszej agentury rodzi rzesze następnych agentów, których działalność też będzie wymierzona w dobro wspólne, a ostentacyjna bezkarność będzie coraz bardziej demoralizująca.

 

 

image

image

Najwyższy czas ograniczyć obcym potęgom możliwość szkodzenia Polsce i dalszego hamowania naszego rozwoju. 

Niech o władzę w naszym kraju rywalizują wyłącznie partie działające na rzecz Polski I Polaków, mające różne wizje rozwoju kraju oraz różne propolskie programy… tak by narodowi nie podrzucano więcej kukułczych jaj – tylko udających troskę o nasz wspólny dom… bo przecież ideologiczny monopol lewactwa przejawia się w "niewinnym" haśle - ”nie ma wolności dla wrogów wolności”, prawda?

image

P.S.  Jesteśmy humanitarni i może jednak zezwolić obcej agenturze na działalność polityczną i lobbystyczną  u nas - ale pod warunkiem zarejestrowania się jako "agent wpływu zagranicy"?

Polacy niewątpliwie powinni mieć wybór - ale stosowne siły powinny działać pod własną flagą i z otwartą przyłbicą - inaczej można by je podejrzewać o niecne zamiary... tak jak to ma miejsce dzisiaj.

KOMENTARZE

 • Unia Europejska to śmierć cywilizacji Białej Rasy w Europie !
  Od 1990 r żydowska mafia w Polsce wkręciła nas Polaków w bandyckie łapy żydo-komuny ! która ma jedyne CEL ! ZNISZCZYĆ BIAŁĄ RASĘ !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska to tożsamość Słowian !!!
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 19:50:23
  Proszę przestać spamować fotkami .Mam nadzieję że rozumiemy się . Ave.
 • @Będzie po staremu, albo gorzej.
  Zapisana w konstytucji równowaga podziału trójki, zablokowała równowagę czwórki.

  Takim sposobem Demokracja jest w pułapce jawnego błędu matematycznego.
  Bez naprawy, błąd pozostanie błędem, ciągnącym w pułapkę coraz większą liczbę osób.
 • Do @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 19:50:23
  Dokładnie tak jest jak myślał Kościuszko ! dodam że obecna władza kościelna to w 90 % żydostwo na usługach międzynarodowego żyda !

  Pozdrawiam cię DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS ludzi mądrych czyta sie z przyjemnością !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Polska sprzedana przez hierarchów kościelnych i przez żydów syjono-globalistów PO , N , SLD , PSL !
 • @DEUS DAGON EPISCOPUS VATICANUS 14:47:49
  Kolega tu wywracasz kota ogonem i mącisz.

  Jakiekolwiek łączenie skrajnych rewolucjonistów i zwolenników terroru, jakimi byli jakobini, z metodą i posługą zakonu dominkanów - jest nieuprawnione i stanowi bardzo grube nadużycie, by nie użyć mocniejszych określeń.

  Kolego, ogarnij się...

  P.S. A Kościuszko faktycznie dokonywał w roku 1794 dywersji na tyłach armii carskiej, by uniemożliwić jej udział w wojnie przeciwko rewolucyjnej Francji - co uratowało im tyłki, ale nas kosztowało III rozbiór i wymazanie z mapy Europy.

  Polecam - http://prognozydocenta.salon24.pl/774800,polak-francuz-dwa-bratanki ???
 • @Docent zza morza 21:16:37
  100/100 Ave.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031