Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Reparacje wojenne i geniusz Kaczyńskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rzucenie hasła "Ządajmy reparacji wojennych od Niemiec" - okaże się wielkim polskim sukcesem.

 image

"jerraz21

Jeżeli zajdzie taka potrzeba, konieczne będzie ogłoszenie referendum w sprawie reparacji wojennych.
Niech suweren się wypowie.....

17.08.2017 10:07"   =>  Polski MSZ po stronie Niemiec???

Rzadko kiedy udaje się politykowi manewr tak "skazany na sukces", jak lipcowa inicjatywa Jarosława Kaczyńskiego.

Bo prl-owska"gazetowa rezygnacja" z 1953 roku nie pociągała za sobą żadnych skutków prawnych (bo stosownej umowy międzynarodowej nie zawarto i dlatego nie ma jej w archiwach ONZ), a ponadto już wyszło na jaw, że sejm RP jeszcze w 2004 roku domagał się należnych nam reparacji od państwa niemieckiego:

=>  Sejm RP o reparacjach wojennych 

image

 

Zaś logiczną konsekwencją ubiegania się o reparacje wojenne będzie w końcu ogłoszenie referendum w tej sprawie - by zneutralizować niemieckie obiekcje podnoszone przez niemiecką agenturę oraz kłody rzucane nam przez nią pod nogi - co słusznie zauważył min. Waszczykowski - "Bardzo trudno będzie podjąć rozmowę z Niemcami, mając tego typu opozycję we własnym kraju, ponieważ Niemcy będą mogli wykorzystać tę opozycję do pewnych rozgrywek politycznych przeciwko tym, którzy będą chcieli podjąć rzeczowe negocjacje prawno-polityczne na temat ewentualnych reparacji."

 Kwestia domagania się reparacji niewątpliwie zostanie poparta przez 80-90% głosujących - a cóż mogą wtedy uczynić partie nowoczesnej targowicy - wzywać do głosowania przeciw? A tego przecież będzie od nich wymagał "główny płatnik"...

Z tej pułapki to one się już raczej nie wywiną... co pozwoli wreszcie oczyścić naszą scenę polityczną. I wtedy zaczną ze sobą u nas rywalizować głównie partie przede wszystkim mające różne pomysły na promowanie polskiej racji stanu, a znaczenie partii zagranicy po prostu osłabnie...

Inicjatywa J. Kaczyńskiego już zaowocowała szeregiem korzyści dla Polski i Polaków...

Bo już samo podniesienie kwestii należnych nam reparacji wojennych od razu wypłoszyło z nor całą niemiecką agenturę zmuszając ją do "dania głosu" - zapamiętajcie więc, którzy politycy i które redakcje stanęły teraz po stronie Niemiec oraz którzy dziennikarze, komentatorzy i blogerzy zajęli proniemieckie stanowisko.

A co powiedzieć o "polskim"  MSZ? Jak nigdy dotąd kwestia suwerenności oraz konieczności promowania przez instytucje "naszego"? państwa polskiej - a nie obcej!!! - racji stanu, nie została tak drastycznie uwypuklona...(pamiętajmy też, że to"nasze" MSZ długo ukrywało fakt zawarcia w roku 1960 umowy z rządem USA regulującej i zamykającej kwestię roszczeń żydowskich, gdy głównie przy pomocy "sprawy Jedwabnego" nastąpił zmasowany atak w tamtej kwestii)

=>   Dlaczego aż dziesięć lat zwłoki?

Cóż, wygląda na to, że w tej szacownej instytucji nadal gnieździ się zbyt wielu "Europejczyków", a stanowczo za mało jest tam po prostu Polaków...

A jak jest w innych instytucjach państwowych...?

image

Nie ulega wątpliwości, że do uzyskania faktycznych rekompensat od Niemiec jeszcze ba-a-a-a-a-a-a-r-dzo daleka droga - bo dopiero po fiasku negocjacji politycznych oraz działań dyplomatycznych na gruncie prawa międzynarodowego przyjdzie czas na procesy przed nowojorskimi sądami, gdzie już stosowne kancelarie prawne wyduszą z nich maksimum tego, co będzie możliwe do uzyskania.

Niestety - cena za takie usługi jest wysoka - bo zwykle jest to 30% zasądzonej sumy - ale chyba lepsze 70 procent z kilku bilionów dolarów (zależy jak wyliczyć spowodowane nam przez państwo niemieckie straty i szkody), niż 100 procent od symbolicznej kwoty bliskiej zeru?

Ponadto, polski nacisk umiejętnie spychający Niemców do defensywy, zaowocuje w końcu ich coraz powszechniejszą rejteradą... Bo taki to już jest nasz polski los, że sąsiednie mocarstwa gardzą słabością i rozumieją jedynie język siły.

Już zaczęły się pojawiać w Niemczech artykuły nagle "rozumiejące polskie stanowisko w kwestii nieprzyjmowania uchodźców" -   =>   Podwójne standarty wobec Polski

A biorąc pod uwagą ton płynących dotąd z Berlina (czy też z Brukseli w imieniu Berlina) połajanek, to teksty takie były nie do pomyślenia jeszcze kilka tygodni temu...

A spodziewanej ofensywie politycznej będziemy też pewnie zawdzięczać wygaszenie "wojny polsko-polskiej" (rozpętanej przez ich Tuska pod koniec 2005 roku) prognozowane przez mnie na wiosnę przyszłego roku:

=>  Nadchodzi kres antypolskiej histerii

Bo przecież nikt inny tylko "pan" może odwołać swoją sforę z polowania...

Ale też w przyszłym roku będziemy się mogli cieszyć otwarciem na 12 lat okienka wielkich geopolitycznych sposobności.

Cieszmy się tą nadchodzącą ZŁOTA POLSKA DEKADA i maksymalnie wykorzystajmy tę niepowtarzalną szansę - dla dobra kraju, dla dobra naszych rodzin oraz dla dobra przyszłych pokoleń.

Bo relatywna słabość Niemiec i Rosji nie będzie przecież trwała wiecznie...

image

P.S. To polityce państwa niemieckiego zawdzięczamy też - oprócz strat i zniszczeń wojennych - ponad cztery dekady okupacji sowieckiej, skutkującej strasznym zapóźnieniem cywilizacyjnym naszego kraju, czyniącym z nas "europejskich bidoków".

I to dlatego godzina pracy w Niemczech nadal jest 4-5 razy więcej warta, niż w Polsce...

I na jaką kwotę wyceniamy tę pozycję...?

Przykładowo, sowieci w okresie PRL zmusili nas do wydania ca 1000 mld dolarów na zupełnie nam niepotrzebne zbrojenia...

KOMENTARZE

 • Zmowa ???
  Czyżby to jakaś zmowa antyniemiecka, i to tak dokładnie w jednym czasie 8-)))))

  5*


  ttp://antykomunista.neon24.pl/post/139762,dawajcie-kase-niemcy
 • "geniusz? zemsta? Naczelnika PISraeli
  czy standardowe wpuszczanie Polaków w koszty i maliny. Czy traktaty zawarte przez wielkie mocarstwa w Poczdamie nie obowiązują? Wtedy i teraz osobnicy reprezentujący Polskę mieli i maja g...o do gadania.

  dla otrzezwienia art.


  "PiS niech się lepiej modli żeby Niemcy nie zechcieli podjąć na poważnie tematu reparacji. Z tej prostej przyczyny, ponieważ równo dobę po podjęciu tego tematu w sposób oficjalny otworzą inny wątek. Nie trzeba długo myśleć jaki, jest on oczywisty i zawsze był przedmiotem niemieckich roszczeń wobec Polski. Natychmiast po podjęciu tematu reparacji, Niemcy zażądają rozpoczęcia negocjacji o wymianie administracji na terenach wschodnich III Rzeszy Niemieckiej i Wolnego Miasta Gdańska, znajdujących się pod polską administracją od 1944/1945 roku. Mówimy o zagadnieniu celowo używając niemieckiego nazewnictwa (zur Zeit unter polnischer Verwaltung / zur Zeit unter sowjetischer Verwaltung), zgodnie z ich porządkiem prawnym – tereny utracone na rzecz Polski i ZSRR, były odpowiednio pod polską i radziecką administracją. W świetle Konstytucji RFN, postanowienia traktatowe pomiędzy NRD, NRF i później RFN a krajami, których administracja działa na tych terenach – w niczym nie ograniczają zasadniczych praw państwa niemieckiego. Jeżeli takowe będą przywołane, to będą egzekwowane zgodnie z niemieckim porządkiem prawnym – rząd federalny, będzie zobowiązany do ich realizacji."

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=49487
 • Kolaborantki.
  https://pbs.twimg.com/media/DHVwHKZXYAAW9fB.jpg
 • @kfakfa 16:41:27
  Victor Capesius-Niemiec.SS-Sturmbannführer,"aptekarz" i zarządca Cyklonu B w KL Dachau i KL Auschwitz.
  "Jestem niewinny !"

  https://pbs.twimg.com/media/DHbxD6FXcAALdcL.jpg
 • goła prawda
  Idee reparacji wojennych skwituje pytaniem.

  JAK MYŚLICIE, W RAZIE SUKCESU KTO TE PIENIĄDZE ZA ZNISZCZONE PAŃSTWO I WYRZNIĘTY NARÓD POLSKI PRZEJMIE? POLSKI NARÓD? PAŃSTWO POLSKIE? .....KAMAAAAAANNNNN..... PRZECIEŻ W WOJNĘ GINĘLI TYLKO ŻYDZI.

  mówicie że Polską rządzą "obcy" i warchoły więc dlaczego ci "obcy" nie mają podzielić się łupem? Nie bądźmy naiwni, "Rydzyk" zaciera ręce. Nawet "krzywdę" po przez naszą naiwność nam ukradną. Reparacja TAK ale tylko dla narodu polskiego i Polski co dzisiaj w dobie "patriotycznego dziadostwa" jest niemożliwe i nierealne.
 • @kfakfa 16:41:27
  Obserwator Polityczny - zacytuję właściciela Bloga:

  Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem
 • Już widzę te TIR-y "wiozące" mld/biliony euro z RFN
  Niebawem zawita do Polski kolejna fala exportowa z 16 000 czeczenów deportowanych z Niemiec i innych krajów E.Zach- wyeksportowanych przez PISrael od stycznia do czerwca 2016r.
  Temat typowo zastępczy w wykonaniu chazarów z PISraela. Jest okazja do okładania się.Ojwej i alleluja.
  Karawana pustynnych koczowników idzie dalej.
 • Autor
  Bo już samo podniesienie kwestii należnych nam reparacji wojennych od razu wypłoszyło z nor całą niemiecką agenturę zmuszając ją do "dania głosu" - zapamiętajcie więc, którzy politycy i które redakcje stanęły teraz po stronie Niemiec oraz którzy dziennikarze, komentatorzy i blogerzy zajęli proniemieckie stanowisko."
  Bardzo dobre spostrzeżenie, na naszym portalowym podwórku
  komentatorzy i blogerzy, żadni tam zdrajcy, po prostu obcy, muszą pozostać w "kokonie" uwagi, trzeba im patrzeć na ręce.
  Za komuny był taki tygodnik " Życie Literackie", miał on stałą rybrykę zatytułowaną "Co robią Niemcy", propagandowy jak wszystkie w tamtych czasach, ale między wierszami coś tam polskiego pilnował.
  Antycypując o kosztach tej gigantycznej operacji, "zwykle jest to 30% zasądzonej sumy", to chyba ten koszt nie powinien być aż tak wielki, na pewno byłby mocno negocjowany, bo to jednak wynagrodzenie za włożoną intelektualną pracę, a nie "polityczna łapówka" za to że zechcieli się jej podjąć, chociaż ten element w tle, w skali proporcjonalnie mniejszej do rzędu wielkości pozwu, zapewne występuje też.
  Pozdrawiam i również 5 .
 • @rymark 18:42:30
  Dziękuję i również pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31