Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Nadchodzi tydzień prawdy dla pana prezydenta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Nie ma zmiłuj" - w końcu karty zawsze muszą trafić na stół...

Zbliżający się tydzień - od poniedziałku 4 września - okaże się jednym z momentów definiującym prezydenturę Andrzeja Dudy.

image

I to niezależnie od tego, co się faktycznie wtedy wydarzy:

- czy pan prezydent przedłoży projekty obiecanych ustaw sejmowi, czy też nie;

- czy tylko będzie prezentował swoje założenia w tej materii - drogą wywiadu lub orędzia - czy też nie;

- czy nastąpi mniej lub bardziej kontrolowany przeciek z "Dużego Pałacu"- czy też nie;

 - czy  też dziennikarze lub blogerzy na własną rękę ujawnią coś dotąd przed nami skrywanego - czy też nie; itd & itp

Jedno jest pewne - karty zostaną teraz definitywnie wyłożone na stół i nastąpi WIELKIE "SPRAWDZAM".

Bo właśnie teraz powinna nastąpić swego rodzaju kulminacja wydarzeń nabrzmiewających od maja - gdy pan prezydent - niewątpliwie pod wypływem części swoich doradców (zarówno tych formalnych, jak i tych ...ehm ...mniej formalnych) - wystrzelił z nieoczekiwanym pomysłem daleko idącego referendum konstytucyjnego.

image

Niewątpliwie już wtedy stosownie podpompowano panaprezydentowe ego, zręcznie "sprzedając" Mu pomysł zapytania Polaków o zdanie w sprawie przejścia kraju na system czysto prezydencki - i wiadomo KTO miałby wtedy stanąć na czele... ;-)

Bo dzisiaj faktycznie mamy hybrydę kanclersko-prezydencką z pokrywającymi się obszarami odpowiedzialnościi,  co nieuchronnie wywołuje spory kompetencyjne - nawet wśród  polityków "jednej drużyny".

Winna jest tu bez wątpienia mazowiecko-geremko-kwaśniewska konstytucja z 1997 roku - która wcześniej doprowadziła do "szorstkiej przyjaźni"  premiera Millera z prezydentem Kwaśniewskim i tak żenującego spektaklu na arenie międzynarodowej, jak spór obu dżentelnemów o prawo wciągnięcia polskiej flagi na maszt przy naszej akcesji do Unii Europejskiej.

"Były premier niedawno w książce „Anatomia siły”, wywiadzie rzece z Robertem Krasowskim, wspominał przepychanki o to, kto będzie w Dublinie niósł flagę. Wymagało to wówczas nadzwyczajnej procedury dyplomatycznej, bo w szczycie przewidziany był udział szefów rządów, a nie prezydentów.

Kwaśniewskiego miała rozsierdzić propozycja Irlandczyków, by zasiadł obok męża prezydent Irlandii Mary McAleese. – Co oni sobie myślą – wołał prezydent na spotkaniu ze mną. Nic mnie to nie obchodzi, że łamię jakieś zwyczaje. Jadę i chcę być należycie honorowany. – Olek, nie denerwuj się – próbowałem tonować. W ceremoniach unijnych od dawna uczestniczą premierzy. (...) A poza tym, jak to będzie wyglądało? My we dwóch do jednej flagi? – Będzie, jak będzie – powiedział zirytowany. Jadę i koniec.

W końcu Miller przekonał irlandzkiego premiera, który w ostatniej chwili – w tajemnicy przed innymi delegacjami – dopisał Kwaśniewskiego: – Byliśmy jedyną dwugłową delegacją. Kiedy wstaliśmy obaj z krzeseł, aby odebrać polską flagę, ze strony naszych europejskich kolegów rozległ się cichy szmer rozbawienia."

https://www.wprost.pl/tygodnik/445723/Dreszcze-niespokojne.html

I m.in. dlatego tę konstytucję trzeba jak najszybciej zmienić, wybierając albo system kanclerski (gdzie premier jest najważniejszy, a prezydent pełni funkcje wyłącznie ceremonialne i wybierany jest przez parlament), albo prezydencki - wybór bezpośrednio przez naród i pełen wypływ na obsadę i politykę rządu.

Bo dzisiaj to mamy "trochę tego"  i "trochę tego...", gdyż konstytucja niewątpliwie bardziej była wtedy klecona z myślą o konkretnych politykach tamtej epoki, niż w duchu tworzenia trwałych i sprawnych ram ustrojowych...

image

O panaprezydentowych ambicjach, fantazjach, złudzeniach oraz skłonności w ostatnim czasie do podejmowaniu decyzji pod wpływem ludzi o niezbyt jasnych motywacjach - bardziej szczegółowo pisałem wcześniej:

Czy Andrzej Duda to "księżna Diana" PIS-u?

Tylko nie próbujcie tworzyć "partii prezydenckiej"!!!

Twarde lądowanie "Dużego pałacu"

Wygląda na to, że także pan prezydent nie uniknie w przyszłym tygodnu "wywołania do tablicy"... ale Loża przyjmie to ze spokojem...

image

 "Unia Wolności" – maksymalnie 13 procent…

ale wpływy zawsze niewspółmierne do werdyktu wyborców…

image

image

 

 

KOMENTARZE

 • Cytat dnia.
  Ciągle niestety aktualny...

  https://pbs.twimg.com/media/DIeiC2EVwAMw_57.jpg


  5*
 • @Husky 10:12:30
  Pełna zgoda, ;-)
  Dziękuję i pozdrawiam.
 • @Docent zza morza 10:35:31 5*****!
  Pozdrawiam.
 • @Docent zza morza 10:35:31
  http://wolnosc24.pl/wp-content/uploads/2017/08/Michalkiewicz_duda_kaczy%C5%84ski_wolnosc24.jpg

  Stanisław Michalkiewicz sugeruje, że prezydentowi Dudzie przychylne jest WSI, BND i USA, a Jarosław Kaczyński kręci jakieś geszefty z żydami. W swoim artykule „Pieriedyszka przed kampanią wrześniową” opublikowanym na łamach kanadyjskiego tygodnika „Goniec” Stanisław Michalkiewicz przypomniał, że trwa konflikt prezydenta Dudu z ministrem Macierewiczem. Kolejną jego odsłoną było prezydencka odmowa wręczenia nominacji generalskich w święto Wojska Polskiego. Zdaniem Stanisława Michalkiewicza prezydent skłócony z PiS chce zyskać poparcie armii, i mającej w niej w pływy WSI. By wspierać prezydenta bardzo ochotny jest Kukiz i PSL, a nawet były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz z PO. Zapewne takie dobre notowania prezydenta Dudy wynikają z woli WSI, BND i USA. Stanisław Michalkiewicz w swoim felietonie przypomniał, że Jarosław Kaczyński zapowiedział zakończenie miesięcznic smoleńskich, i dał do zrozumienia, że nie wiąże wiele nadziei z pracami komisji smoleńskiej MON. Zdaniem Stanisława Michalkiewicza „katastrofa smoleńska powoli wyczerpuje swój potencjał mobilizujący, z czego wyciągnął wnioski również pan prezes Kaczyński” i dla tego nowym live-motywem narracji politycznej PiS będą dążenie do reparacji wojennych od Niemiec. Zdaniem publicysty „Dążenie” do uzyskania od Niemiec reparacji może trwać jeszcze dłużej, niż „dążenie do prawdy” w sprawie katastrofy smoleńskiej, a jego zdolność do emocjonalnego rozhuśtywania wyznawców PiS najwyraźniej jest jeszcze większa niż „dążenia do prawdy”, więc nic dziwnego, że pan prezes Kaczyński, jako wirtuoz intrygi, nie wahał się ani chwili i w ten klawisz uderzył”. W swoim felietonie Stanisław Michalkiewicz przypomniał, że „pojawiły się też głosy, by sprawę reparacji od Niemiec powierzyć żydom, którzy, jak wiadomo, trochę od Niemiec już wyciągnęli. Coś może być na rzeczy, bo „Wirtualna Polska” doniosła o „tajemniczym spotkaniu” pana prezesa Kaczyńskiego z przedstawicielami środowisk żydowskich, podczas którego, w podobno niezwykle miłej atmosferze rozmawiano „o przyszłości żydów w Polsce”.
 • @Docent zza morza 10:35:31 ciekawi mnie co prezydent Duda i jego "doradcy" na to poniżej?
  Wielki skandal w Trybunale Konstytucyjnym! Sędzia Biernat ogłaszał wyroki, ale pisał je ktoś inny? Osoby niebędące sędziami pisały w 2015 r. projekty orzeczeń Trybunału na podstawie umów o dzieło - informuje "Rzeczpospolita" i dodaje: "w sprawach tych sędzią sprawozdawcą był ówczesny wiceprezes TK Stanisław Biernat". Gazeta dotarła do pięciu umów o dzieło, w których w 2015 r. zlecono przygotowanie "projektu orzeczenia". Wykonawcy za swoją pracę otrzymywali 4-10 tys. zł. W sprawach tych sędzią sprawozdawcą był ówczesny wiceprezes TK Stanisław Biernat. Była też jeszcze przynajmniej jedna umowa innego sędziego. Wykonawcami nie byli asystenci sędziego, ale inni pracownicy Trybunału, a raz osoba z zewnątrz. Świadczy o tym rachunek wypłaty honorarium w wysokości 4 tys. zł dla prawnika z Instytutu Nauk Prawnych PAN. Do kopii tego rachunku dotarła "Rzeczpospolita". Jak informuje "Rzeczpospolita", "umowy o dzieło" zobowiązywały wykonawcę do zebrania materiałów i przygotowania projektu orzeczenia wraz z analizą prawną i wnioskami do konkretnej sprawy w ścisłym kontakcie z jej sprawozdawcą. Biernat potwierdził, że korzystał z pomocy innych prawników, ale zapewnia "te osoby nie przygotowywały projektów rozstrzygnięć ani uzasadnień, ale zbierały materiały i dokonywały analiz prawnych". Były prezes Trybunału Andrzej Rzeplińskie przekonuje, że nie ma nic nadzwyczajnego w takich praktykach, choć sam z nich nie korzystał. Inni prawnicy jednak mają inne zdanie. Powierzenie czynności orzeczniczych asystentowi, a tym bardziej osobie z zewnątrz, nie da się pogodzić z niezawisłością sędziowską powiedział "Rz" prof. Maciej Gutowski, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu. Jeśli sędzia zamawia napisanie orzeczenia, to ktoś inny staje się sędzią w mojej sprawie podkreśla mec. Andrzej Michałowski.


  Ps..To jest esencja III RP. Oni postżydobolszewickie pomioty są jak widać za głupi aby cokolwiek napisać. Ich w Moskwie i na takich kilkumiesięcznych kursach takich rzeczy nie uczyli. Ważna była chęć szczera. To kolejna odsłona teoretycznego państwa prawa. Kto inny pisze wyroki kto inny je wydaje. Kto inny garuje w zakładach a kto inny bierze za to kasę. Kto inny je ośmiorniczki a kto inny mirabelki. No chyba czas na rozbicie tego krzywego zwierciadła. No brawo. To już nie tylko dno, ale i metr mułu istnieje nad sądownictwem w Polsce. To znaczy, że te wszystkie wyroki są NIEWAŻNE!!!! To jest niedopełnienie obowiązków art 231KK. A co z Biernatem? Odpowie karnie???? Jak widać to normalna praktyka w większości sądów, tylko o tym się nie mówi. Po to są asystenci sędziów lub inne osoby zatrudniane na rożnych umowach aby pisać orzeczenia w imieniu sędziów. Z tego wynika, że sędzią w TK może być każdy menel spod budki z piwem ! Będzie po prostu odczytywał - oczywiście w imieniu RP - wyroki pisane przez wynajętych na umowę -zlecenie ! To po co ta cała kasta z mnóstwem przywilejów, bez żadnej kontroli i nadzoru skoro jakiś szeregowy prawnik może zebrać materiały i dokonać analizy prawnej i to za kwotę 4-10 tys. zł? Taką to mamy nadzwyczajną kastę . Wygląda na to, że sędzią TK, SN może być nawet kobieta, która u mnie myje okna. Wystarczy odpowiednio delegować zadania, za publiczne pieniądze. Teraz tylko poczekajmy, a okaże się, że w sądach rejonowych orzeczenia i uzasadnienia piszą sprzątaczki a w wolnych chwilach i nocni stróże. Ludzie to trzeba nie tylko reformować, ale i eliminować ze społeczeństwa. Brak mi słów a i ciśnienie mi podskoczyło po przeczytaniu tego artykułu. NIK wycenił że realny czas pracy sędziów TK za rządów Rzeplińskiego wynosił 2-3 dni na m-c.! Do tego okazuje się że sami nie pisali nawet "swoich " orzeczeń. Więc skąd u nich wielomiesięczne zaległości urlopowe i gigantyczne odprawy?! Upada kolejny mit o sędziach i ich wybitnych kompetencjach. Takie to "autorytety" prawnicze z nadania PO zasiadały w TK i okupują stanowiska w sądach. Przecież to bolszewickie bękarty, to i po polsku pisać nie potrafią nieuki po "uniwersytecie" marksistowskim w Moskwie ! Te bolszewickie parchy powinny gnić w pierdlu do końca swoich dni !
 • @kula Lis 67 11:28:29
  SKANDAL jakich mało i kolejny gwóźdź do trumny III RP.
  Pozdrawiam i podziwiam pracowitość, ;-)
 • @Docent zza morza
  Kiedy się patrzy i słucha Biernata to wrażenie jest jedno: burak odciągnięty siłą od wideł po 3 klasach podstawówki socjalistycznej. On nie mógł samodzielnie pisać czegokolwiek, bo prawdopodobnie nie potrafi gramotnie pisać. Biernat to wygląda na takiego, co się ni w ząb nie zna na prawie, ba nawet nie rozumie zapisów Konstytucji, zresztą nie tylko on, bo po tym co mówili sędziowie SN, to wynika, że oni mają również z obowiązującym prawem w Polsce kłopoty.... z przyswojeniem sobie tej prawniczej wiedzy i jej zrozumieniem....oni tylko jedno wiedzą...że są nadzwyczajną kastą i już! Przecież wyraźnie widać, że ten komunistyczny analfabeta i nie tylko on nie ma bladego pojęcia o prawie.. on tylko wykonuje "zadania" na Polskę.. tak został nauczony przez swoją komunistyczną partie PZPR. Po prostu dostawał zadania oraz napisane "wyroki" i toczka w toczkę je wykonywał! Te żydokomuchy z "nadzwyczajnej kasty" w ogóle nie posiadają zdolności logicznego myślenia bo za nich myślała partia PZPR która postawiła ich na "odcinku" sądu czy prokuratury po to żeby bezmyślnie wykonywali ich żydokomuchów polecenia KC PZPR..! Uważam, że sądownictwo i prokuraturę trzeba na wstępie oczyścić z aktywistów KPP-PZPR i innych antypolskich łajdaków..!To nie do pomyślenia żeby sędziowie TK i SN nie wiedzieli, że zapis Konstytucji mówi, że ustrój sądów i tryb postępowania określa ustawa? ....więc zamiast łazić ze świeczkami, mogliby choć raz przeczytać Konstytucję! Cóż, coraz wyraźniej widać, dlaczego o obronę patologii w TK szedł tak poważny bój i dlaczego przywracająca porządek obecna prezes TK sędzia Julia Przyłębska jest tak mocno atakowana.
 • @Docent zza morza 13:59:58 ciekawy wpis z sieci warty przeczytania wiec zamieszczam.
  D. Mówi emu
  głosowałem na PiS, głosowałem na A.Dudę, głosowałem na Lecha Kaczynskiego!!! a dziś szlag mnie trafia!!! bo oto okazuje się, ze A. Duda wetuje ustawy !!! Duda zawetował NAJWAŻNIEJSZE USTAWY W POLSCE!! a po niezyjącym Kaczynskim mamy trefny spadek bo nie dośc, ze spieprzył sprawę ekshumacji w Jedwabnem, której NIE MIAŁ PRAWA PRZERYWAĆ – tak mowi prawo i tak mówią ŻYDZI PRAWDZIWI, WIERZĄCY, PRAWI ŻYDZI!!! ale Kaczynski przerwał ekshumację bo mu ten podobno Schudrich kazał!!!! Przerwał ekshumacji grobu zydów w którym wraz z tymi ludźmi lezą dowody NIEMiECKICH NA NICH ZBRODNI !!! KłAMSTWO TO GIGANTYCZNE JAK I KŁAMSTWA TEGO GROSSA POCZYNIONE NA ZAMÓWIENIE, skutkujĄ dzis nieustannym pluciem amerykanskich zydów z tzw.przedsiębiorstwa holokaust, na Polskę i nieustannym wysuwaniem przez nich BEZPODSTAWNYCH żądań roszczeniowych!!! no to jeszcze mało, więc odznaczył 9 lat temu już, pan Kaczyński tego buraka, timmermansa POLSKIM ORDEREM!! no qr…aż mać ile jeszcze mozna znieść, skoro jak przychodzi co do czego to tak zmieniają PiSowcy wszystko, tak zmieniają …… zeby NIC nie zmienic!!! a my Polacy dalej musimy znosic zydowskie brednie pt. „polskie obozy smierci” czy „polskie obozy pracy” !!! oraz co podłe w takim samym stopniu – niemieckie chamskie, łgarstwa cyniczne i obrzydliwe „polskie obozy smierci”!!!!! DOŚĆ TEGO! NA A. DUDĘ NIE ZAGŁOSUJĘ JUZ NIGDY, CHOĆBY SIĘ ROZWIÓDŁ ZE SWOJĄ ŻONĄ I ZOSTAŁ KSIĘDZEM EREMITĄ, NIGDY! zniszczył dwie najważniejsze ustawy a do tego przeszłośc ma nieciekawą – przynalezność do PO, udział w Knesecie wyjazdowym w Krakowie /inna sprawa, ze na umiejscowienie go w Polsce, Polska NIGDY NIE powinna była wyrazić zgody!!!/, spotykał się z tym grubym polakożercą Foxmannem itd. itd. Nadto prezydent JUŻ Duda, NIGDY NIE ZWRÓCIŁ UWAGI ZYDOM ABY NIE UPAWIALI NIEUSTANNEJ OBRZYDLIWEJ,ZAKŁAMANEJ, POLAKOŻERCZEJ POLITYKI MEDIALNEJ!! za to przy kazdej okazji A. Duda się drze o ….antysemityźmie – choćby w Kielcach rok temu, na obchodach pogromu UB-ckiego!!! Od kiedy to UBcy byli czy są Polakami!!???? To, ze NKWDziści i UBcy mieli i mają obywatelstwo polskie wskutek zaboru sowieckiego, to z automatu NIE czyni ich to Polakami!!! Oni mają swoje prawdziwe personalia a nie te fałszywe jakie sobie sami obrali polskobrzmiące aby w tłumie się ukryć i działac na szkodę Polski! No i najważniejsze – OD KIEDY TO PRAWDA JEST ANTYSEMICKA???? CZY W OGÓLE prawda jest jakaś ANTY…!???? W Kielcach rok temu, na obchodach tzw. „pogromu kieleckiego”, jakas osoba czytała wiersz, załgany w kazdej literze, jakiegoś polonofoba Kornhausera!!! jak mozna takie plugawe kłamstwo dopuścic do publicznej promocji!!?? ten Kornhauser POWINIEN, ZA TE OBELGI KŁAMLIWE, POLAKÓW PRZEPROSIC!!! DLACZEGO IPN NIE WZNOWIŁ DOTĄD BADAŃ NAD TZW. POGROMEM W KIELCACH!!!??? PRZECIEŻ SĄ DOWODY TEJŻE ZBRODNI I CZAS NAJWYZSZY odkłamać fakty i MÓWIĆ PRAWDĘ!! LUDZIE W KIELCACH, W JEDWABNEM, W POLSCE W OGÓLE, DOSKONALE WIEDZĄ JAKA JEST PRAWDA, DLACZEGO WIĘC WRESZCIE W POLSCE NIE DOKONUJĄ SIĘ PUBLICZNIE DZIEJOWE SPRAWIEDLIWOŚCI, CZEKAMY NA NIE 70 PONAD LAT!!! DLACZEGO NAS POLAKÓW nawet w Polsce SIĘ OPLUWA I PRZYPISUJE NAM ZBRODNIE NIEZAWINIONE!!!!??? GDZIE JEST POLSKI RZĄD? GDZIE POLSKI PREZYDENT??!!!!!! GDZIE IPN POLSKI??? PO CO ICH WSZySTKICH MAMY I DLACZEGO ICH UTRZYMUJEMY SKORO PRZEZ TYLE DEKAD POZWALaJĄ NAS POLAKÓW TAK BARDZO KRZYWDZIĆ, BA! SAMI CZĘSTO KŁAMLIWE OPINIE POWIELAJĄ I DRĄ JAPĘ NA POLAKÓW ZAMIAST na TYCH CO są WINNI naprawdę!! a ten jak mu tam, kornhauser co to w ogóle za poeta jest? literacko to nicośc, marnosć i nic więcej. marna poetycko Szymborska przy nim to gigant literacki, choć też była polonofobką zawziętą, lewako-libertynką piszącą chwalbę Stalina i komunistycznych chamów, podpisała się pod listem skazującym Polaków na śmierc!!!! profesorów – zeby łgali i plugawili polskość, tożsamośc narodową, poprzez kłamstwa i promocję zboczen i nienawiści jak w przypadku hartmanna nam na naszych polskich uczelniach i szkołach nie trzeba!! NIECH IDĄ PRECZ! NAUCZYCIEL MUSI BYĆ MORALNY I UCZCIWY ORAZ RZETELNY W SPRAWACH NAUKOWYCH A NIE SPRZEDAJNY, CHAMSKI I DO WYNAJĘCIA JAK, NIE PORZYMIERZAJĄC, PROSTYTUTKA!
 • @kula Lis 67 15:16:06
  Wszystko to szczera prawa. A ja pierwszy odruch niesmaku i niedowierzania miałem już przy całkowitym braku reakcji pana prezydenta na okradzenie kancelarii przez ekipę poprzednika.

  Niedobrze się nam ta prezydentura rozpoczęła... A miała "być nasza"...
 • @Docent zza morza 15:21:26
  Brak reakcji oznacza przyzwolenie na złodziejstwo. Jabłonowski twierdzi, że Duda zawetował z przyzwoleniem a nawet aprobatą Kaczyńskiego, że niby taki niezależny i prezydent wszystkich narodów nad Wisłą. Jestem skłonna podzielić ten pogląd, bo Kaczyńskiemu przypisano rolę wielkiego stratega, którą chętnie gra- z różnym skutkiem. Patriotyzm w wydaniu Kaczyńskiego to frazesy na ustach, defilady, akademie, pomniki. Nie rozwój gospodarczy i poprawa bytu Polaków. Jeden Kurski w GW, drugi w TVP, wszystko w rodzinie, zresztą JK proponował na początku PO utworzenie wielkiej koalicji- Macierewicz w młodości działał w jednej organizacji z ojcem Kijowskiego.

  A tu o aktach :)))Teczek żadnych nie palą, a takie tam niepotrzebne pierdoły...Stopczyk co wy tam po nocach palicie? Ja panie majorze? EXtramocne !! ... (cytat:film pt. PSY )
 • @Docent zza morza 15:21:26
  Poczytajcie jak żydek "Ziemkiewicz" atakuje PiS i JK. Ziemkiewicz ostro: „PiS też prędzej czy później zacznie kraść”


  http://wolnosc24.pl/2017/09/02/ziemkiewicz-ostro-pis-tez-predzej-czy-pozniej-zacznie-krasc/


  Ps..Żydek "Ziemkiewicz", Kukiz i Korwin to lewackie ścierwa. PiS zawsze będzie rządził i prawidłowo. Wiara przed i w trakcie wyborów, ze Kukizowcy to „pospolite ruszenie” w wieku i o doświadczeniu życiowym żydka "Ziemkiewicza" jest przynajmniej …. dziwna. Ale wygłaszanie takich twierdzeń obecnie to obłuda hucpiarska zgoła.
 • @wercia 00:19:00
  To bzdury wyssane przez Jabłonowskiego z fusów. JK wściekł się na te i poprzednie veta bo blokują wzięcie samorządów peowskich twardo za pysk. Zresztą już powiedział, że nowa ustawa o sądach pisana obecnie przez PiS będzie bardziej radykalna od poprzedniej, a tą prezydencką przeanalizują zdanie po zdaniu i po prostu odrzucą, bo i tak mają większość.
 • @kula Lis 67 10:53:08
  Jabłonowski to kretyn jakich malo
 • @Husky 11:05:12
  100/100! pzdr!
 • @kula Lis 67 10:53:08
  Aby przyjąć ponownie ustawę bez możliwości zawetowania przez prezydenta potrzebna jest większość 3/5 głosów. Prawdopodobnie nie będzie oczekiwanej zmiany reformy sądownictwa. Pani Gersdorf jest spokojna.
  Z internetu:
  UWAGA WYBORCY DUDY !! wczoraj w TVN fakty po faktach była prezes SN GERSRORSWINIA , cała w skowronkach , że jest spokojna u ustawy sadownicze skoro pisze je Królikowski ................ Jej zadowolenie mówi wszystko za siebie . projekt Dudy bedzie po jej myśli , choć jak sama powiedziała nie widzi wogóle potrzeby reformy sadownictwa . Myślę , że jest dobrze informowana o zapisach w tym projekcie . Zobaczycie , że DUDA to D..PA .
 • @wercia 12:06:37
  Duda był wybrany przez PiS jako kandydat na prezydenta i PiS robił mu kampanię wyborczą. Musieli go dobrze znać, dlatego nie wierzę, że im się urwał. Polityka rządzi się swoimi prawami ale po owocach ich poznacie.
 • @wercia 12:06:37
  Dudy projekt sejm może odrzucić większością głosów a PiS je ma. Problem będzie z nowym projektem PiS lecz może do tego czasu JK ustawi Dudę?
 • @wercia 12:13:44
  Widać za dobrze nie znali, nigdy dobrze nikogo nie poznasz i co w nim siedzi.
 • @wercia 12:13:44
  Moja rada dla prezydenta "wszystkich" Polaków, czyli jak wszystkich to raczej żadnych, by raczej zamiast "Wesela" Wyspiańskiego(bo jest tam:miałeś chamie złoty róg a został ci się jeno sznur...) czytał "Koziołka Matołka" Kornela Makuszyńskiego lub "Kubusia Puchatka" stworzonego przez brytyjskiego pisarza A.A. Milne’a. Byłoby więcej z tego pożytku, ponieważ przypomnielibyśmy sobie dziecięce lata, jeżeli Aneksu WSI odczytać nie che..W Aneksie WSI oprócz spraw obyczajowych mogą być sprawy bardziej niebezpieczne. Kartoteki Matrioszek ich prawdziwe życiorysy i nazwiska oraz obecna działalność ich rodzin. Potomkowie tych matrioszek mogą obecnie zajmować newralgiczne stanowiska w sądownictwie, prokuraturach, wojsku, policji, służbach, propagandzie medialnej w bizniesie i polityce ! Widać to bardzo niebezpieczny aneks, być może i dla niego osobiście, dlatego prezydent go nie ujawnia.
 • @wercia 12:13:44 jego Małżonka
  Talmud powinna poczytać Polakom. Naród by się czegoś dowiedział ciekawego. "Wesele" to każdy miał w szkole na lekcji polskiego.
 • @wercia 12:06:37
  Weto prezydenta niestety ocieka krwią niewinnych, którzy wskutek niesprawiedliwych wyroków odbierają sobie nawet życie. Ile to jest przypadków miesięcznie? Ilu już / nadal odebrało je sobie? Panie Prezydencie - w Polsce samobójstwo popełnia 16 osób dziennie. Wśród tych 16 z pewnością jest 1 osoba skrzywdzona przez sędziów. Ile dni temu pan zawetował ustawę o sądach? Tego on nie rozumie, ani jego niemądrzy doradcy. Nie rozumieją, że najwięcej energii powinni skierować na rozwalenie bastionów przestępczych odpowiedzialnych za zrobienie z Polski dzikiego kraju a z państwa ChDiKK. Te bastiony przestępcze gnieżdżą się w strukturach i instytucjach państwa. Tymczasem oni rozjeżdżają się po świecie i udają przedstawicieli mocarstwa trzęsącego światem. Jest to pajacowanie i błazenada. Powinni pracować nad przywróceniem w kraju sprawiedliwości i praworządności. W następnej kolejności powinni zająć się energicznie lustracją uniwersytetów, polską nauką i edukacją. Bez nauki i edukacji na poziomie nie będzie wynalazków, innowacji, technologii, konkurencyjności, budowy przemysłu itd. Ale jakie o tym pojęcie mogą mieć prawnicy, historycy, politolodzy, socjolodzy itp. ? Dlaczego wśród doradców prezydenta nie ma dużo wybitnych umysłów ścisłych, naukowców, inżynierów itp. ? Ignacy Mościcki był współtwórcą COP, przemysłu chemicznego, Gdyni. Prezydent Duda ze swoimi doradcami w rodzaju Szczerskiego czy Solocha (historycy), Zybertowicza (socjolog) to mogą właśnie poczytać sobie "Wesele". Widać, że ani o ekonomii, o budowie przemysłu, o zaprowadzeniu w kraju sprawiedliwości, ładu i porządku społecznego nie mają pojęcia. Można powiedzieć, że jakie miejsca w rankingach światowych polskich uniwersytetów, taki też i poziom intelektualny profesorów i absolwentów. Żenada.
 • @kula Lis 67 17:17:43
  Na budowie przemysłu nikomu w Polsce nie zależy. Wpuścili do Polski obcy kapitał, który zagrabia polskie bogactwa naturalne. KGHM Polska Miedż to spółka akcyjna, w której państwo ma niecałe 32% udziału i tyle samo głosów. http://kghm.com/pl/inwestorzy/akcje-kghm/struktura-akcjonariatu
  Spółka ta oprócz miedzi, srebra wydobywa złoto i ołów. My co najwyżej sprzedajemy srebro w sztabkach, bo pewnie na tłuczenie o wiele droższych monet akcjonariusze nie pozwalaja. To tylko przykład.
  Mamy mądrych ludzi, którzy wiedzą, co w tym nędznym położeniu można zrobić, jak to zmienić ale nikt ich nie angażuje: ani z prawa ani z lewa. Ci z Magdalenki wykonują tylko funkcje nadzorców dla wpływowego brata (kimkolwiek by on nie był). Kiedyś to był ZSRR, potem weszli inni. I nie ma co liczyć, że powymierają. Widzieliśmy podczas ostatnich wyborów jak się pojawił niejaki Zanberg jak królik z kapelusza i Petru, który jeszcze przed zarejestrowaniem swojej partii miał w sondażowniach 13% poparcia. Pozdrawiam.
 • @wercia 18:00:21
  Prezydentowi Dudzie najlepiej wychodzi ten fragment o pięcioramiennym świeczniku gdy mówi do Racheli. Naprawdę piękne !
 • @wercia 18:00:21
  Alfabet Jerzego Roberta Nowaka: D - Andrzej Duda (Część 1)

  https://www.youtube.com/watch?v=8SCP0kwUvM8

  W alfabecie Jerzego Roberta Nowaka jest prawdziwy opis wszystkich polityków polecam.

  Prof. Jerzy Robert Nowak - "Czy Polska jest jeszcze nasza?


  https://www.youtube.com/watch?v=GpnL_4cnpUA
 • @wercia 18:00:21
  Nie da się być (p)rezydentem wszystkich Polaków, albo jest się lewakiem, albo patriotą. Innej opcji nie ma. Kto raz zdradził Polski Naród zawsze zdradzi, szkoda, że Polacy przed wyborami nie wiedzieli, że PAD pochodzi z UW, dlaczego to ukryto przed nami? Jak Unia Wolności to wiadomo kogo interesów broni Duduś. Że też pan Jarosław dał się tak wykiwać.
 • @wercia 18:00:21
  Od kiedy PAD tak zaczął dbać o Polaków? Podpisując 3 veta jakoś nie wykazał się troską o Polski Naród, znowu mami i truje? Kto mu teraz wierzy? On nawet do przemówień już się nie nadaje bo czadzi jak Bul. Panie Duda ! Zamiast czytać pod publiczkę weź się pan wreszcie za Ustawę Sądowniczą ! a raczej nie blokuj tej dobrej co już jest !!! Bo jak twoi żydokomunistyczni kumple z Nadzwyczajnej Kasty rozwalą Państwo Polskie i zaserwują Polakom kolejny rozbiór Polski to i czytać po polsku nie będzie im wolno !!!
 • @wercia 18:00:21
  Wiesz co to jest sondażownia CBOS ? To jest Centralne Biuro Operacji Socjotechnicznych do mieszania Polakom w głowach produkowanymi co dzień innymi sondażami.
 • @wercia 18:00:21
  http://stopnop.com.pl/wp-content/uploads/2017/08/jackowska.jpg

  TAJNE DOKUMENTY Z POSIEDZEŃ EKSPERTÓW – WIEDZĄ, ŻE DZIECI DOSTAJĄ NEUROTOKSYCZNE SZCZEPIONKI! Sierpień 28, 2017
  STOP NOP zwróciło się do ministerstwa z wnioskiem o udostępnienie dokumentów z posiedzeń Pediatrycznego Zespołu Ekspertów ds. Programu Szczepień Ochronnych oraz Rady Sanitarno – Epidemiologicznej, które decydują o obowiązkowych szczepieniach dzieci w Polsce. Lektura tych dokumentów przyprawia o zawrót głowy. Okazuje się, że była Konsultant ds. Pediatrii – prof. Dobrzańska – doskonale wie, że podawana kilkukrotnie polskim dzieciom przymusowa szczepionka na błonicę, tężec i krztusiec jest, jak sama mówi – „neurotoksyczna”! Czy ze względu na zawartość tiomersalu, środka konserwującego składającego się w połowie z rtęci?

  Ponadto jedna z notatek dowodzi, że obecna konsultant ds. pediatrii pracownik Głównego Inspektoratu Sanitarnego upomina się o rozszerzenie liczby obowiązkowySłuchaj. W sprawie przyjmowania nowych koordynatorow. Zrobmy tak jak jest z przyjeciem nowych czlonkow do STOP NOP. Mowi o tym statut. Dwoch czlonkow stowarzyszenia rekomenduje nowego i zarzad przeglosowuje kandydaturę. Zasady bedą jasne.ch dawek motywując to „równym dostępem producentów„. Do czego? Do… ciał polskich dzieci?

  Ta historia jest długa, wielowątkowa i nie ma jeszcze zakończenia. Jedno jest pewne. Dobro dzieci jest tu na ostatnim miejscu… Świadczy o głębokiej patologii polskiego systemu tzw. „ochrony zdrowia”.

  Zaczęło się od napisania petycji „Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej” do Ministerstwa Zdrowia i opublikowania jej w grudniu 2015 roku. Tutaj nadal warto ją podpisywać. http://zmienmy.to/petycja/stop-lobbystom-koncernow-farmaceutycznych-w-administracji-publicznej/ Mimo jej treści popartej przed prawie 20 tysięcy osób, w Polsce eksperci nie są zobowiązani do składania oświadczeń o braku konfliktu interesów, chociaż ujawniliśmy łatwe do udowodnienia bliskie związki finansowe z przemysłem. Problem ten nie został rozwiązany do dnia dzisiejszego! Stało się inaczej, ponieważ za petycję stowarzyszenia Justyna Socha – wiceprezes STOP NOP – trafiła do sądu (kolejne posiedzenia odbędą się 6 września w Poznaniu – w sprawie karnej i 27 października w Warszawie – w sprawie cywilnej).

  UJAWNIAMY DOTYCHCZAS TAJNE NOTATKI Z POSIEDZEŃ EKSPERTÓW

  Po kliknięciu poniżej na tytuł pisma można przeczytać wspomniane wyżej, a dotychczas nieujawnione, notatki z posiedzeń. Prosimy o przesyłanie Waszych uwag na stopnop@gmail.com

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 01-10-08

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 19-01-09

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 08-04-09

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 28-09-10

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 28-06 -11

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 13-03-12

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 09-12-14

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 26-05-15

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 16-06-15

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 22-09-15

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 08-11-16

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 08-12-16

  Rada Sanitarno – Epidemiologiczna – 08-02-2017

  Pediatryczny Zespół Ekspertów – 19-02-08

  Pediatryczny Zespół Ekspertów – 18-05-12

  Pediatryczny Zespół Ekspertów – 28-06-12

  Pediatryczny Zespół Ekspertów – 09-03-15

  Odpowiedź na wniosek o ujawnienie konfliktu interesów RSE

  Jak duży wpływ na zdrowie dzieci i przeznaczenie publicznych pieniędzy ma Pediatryczny Zespół Ekspertów przy MZ?

  Jest nim m.in. opracowanie lub opiniowanie założeń i propozycji zmian PSO oraz przygotowanie rekomendacji dla osób decydujących o finansowaniu PSO, opracowywanie lub opiniowanie projektów legislacyjnych w zakresie szczepień ochronnych, opracowanie lub opiniowanie założeń długofalowej strategii szczepień ochronnych w Polsce. Jak podaje strona Centrum Zdrowia Dziecka do ważnych zadań PZEdsPSO należy między innymi identyfikacja potrzeb modyfikacji PSO, w tym wprowadzenia nowych szczepień i sposobu ich realizacji, rekomendowanie tych zmian decydentom wraz z ich uzasadnieniem (analiza efektywności klinicznej i kosztowej) i określeniem siły rekomendacji oraz ustalenia priorytetów kolejności ich wprowadzania. Osoby podejmujące decyzje na podstawie rekomendacji przedstawionych im przez Zespół (np. o finansowaniu określonych szczepień jako masowych lub wyłącznie w grupach ryzyka lub ich wprowadzeniu do PSO tylko jako zalecanych).
 • @Docent zza morza 15:21:26 oto różnica pomiędzy USA i Polską. Nóż się w kieszeni otwiera. Co na to (p.) rezydent?
  Zabił uzbrojonych bandytów, którzy wdarli się do jego domu. Zobaczcie, jaki wyrok usłyszał w koszalińskim sądzie. W marcu 2012 roku dwaj mężczyźni wtargnęli do mieszkania w Koszalinie, w którym przebywał Damian R., jego matka, ojczym i młodsza siostra. Napastnicy byli uzbrojeni w pałkę teleskopową oraz pneumatyczny pistolet. Grozili Damianowi R. śmiercią. Podczas szarpaniny Damian R. poranił obu mężczyzn kuchennym nożem. Udało się wypchnąć napastników za drzwi. Zaatakowana rodzina wezwała policję. Jednego z rannych znaleziono na piętrze bloku, a drugiego przed klatką schodową. W wyniku odniesionych ran obaj mężczyźni zmarli po przewiezieniu do szpitala. Powodów napaści na Damiana R. do dziś nie ustalono. Sąd Okręgowy w Koszalinie uznał, że Damian R. działał w warunkach obrony koniecznej, ale użył środków niewspółmiernych do zagrożenia i skazał go na 10 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok podtrzymał Sąd Apelacyjny argumentując, że chociaż Damian R. miał prawo użyć noża do odparcia napaści, to jednak działał zbyt gwałtownie zadając ciosy, gdy napastnicy już się wycofywali. Czy to jest normalne, żeby osoba zaatakowana we własnym domu przez uzbrojonych napastników, musiała kalkulować, jak się bronić, żeby nie trafić do więzienia?

  Źródło: rmf24.pl


  Ps...Nie jest normalne. I każdy normalny o tym wie. Masakra w ogóle nie powinno być żadnej sprawy i wyroku. Polskie sądownictwo i prawo są zacofane. Ten skład żydobolszewicki sędziowski powinien trafić do celi zwolnionej przez Damiana R.
 • @kula Lis 67 20:17:20
  Delegaci PiS wytarli podłogę Timmermansem. Jego mina – bezcenna!

  http://newsweb.pl/wp-content/uploads/2017/08/timmermans-pis.png

  Wiceszef Komisji Europejskiej raczej nie jest przyzwyczajony do takich wystąpień europosłów. To on – z zupełnie zresztą niezrozumiałych powodów – uzurpuje sobie prawo do pouczania i karcenia innych. Dlatego Frans Timmermans musiał być mocno zdziwiony, kiedy europarlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości powiedzieli mu kilka słów prawdy.

  W Brukseli odbyło się posiedzenie komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych PE, na którym dyskutowano o praworządności w Polsce. Swoje zdanie na ten temat przedstawił Frans Timmermans. Padły oburzające słowa. – Gdyby Niemcy były silniejsze, to Polska nie miałaby granic tam, gdzie ma – oświadczył wiceszef Komisji Europejskiej.


  Wcześniej, w czasie dyskusji, Timmermans usłyszał od eurodeputowanych Prawa i Sprawiedliwości kilka niewygodnych dla niego zdań.

  – Pan mówi, że nie chce, aby sędziowie w Polsce orzekali na telefon. Może rozmawiał pan z przewodniczącym Tuskiem na ten temat? On panu doskonale opowie, jak to było wtedy, kiedy on był polskim premierem. Dzisiaj takich zagrożeń nie ma i nikt o nich nie słyszy. Kiedy pan Tusk był premierem, dziennikarz zadzwonił do prezesa sądu i zażyczył sobie – podając się za przedstawiciela za urzędnika kancelarii premiera – ukształtowania konkretnego składu sędziowskiego i konkretnego orzeczenia. I ten sędzia się zgodził na to. I co się stało? Nadal orzeka, nadal jest sędzią przeniesionym do innego miasta – mówił do Timmermansa Karol Karski.

  Jeszcze mocniejszych słów użyła Jadwiga Wiśniewska.

  – Dotychczasowy wymiar sprawiedliwości był silny wobec słabych i słaby wobec silnych. W Warszawie, gdzie rządzi Platforma, wyrzucano na bruk tysiące ludzi ze swoich mieszkań. Może o nich się upomnicie, a może, panie komisarzu, pan pochyli się nad interpelacją, którą składaliśmy w sprawie łamania praw dzieci polskich w Niemczech? Pani komisarz Jurova odpowiedziała, że to nie jest kompetencja komisji ingerowanie w kwestie ochrony praw dzieci. Opowiadacie się po stronie socjalistów, komunistów i lewaków – podkreśliła europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
 • @Docent zza morza 13:59:58
  Co na to żyd Kaufman alias Rzepliński. Milczy bo tak jest wygodniej. Co na to prezydent AD, czy nie przyszła chwila refleksji nad wetem. Zamówione u "fachowców" uzasadnienia wcale nie oddają myśli i oceny sędziego. To są tylko teksty gmatwające, umożliwiające dowolną interpretację a utrudniające ewentualną apelację. Pseudoelity żydowskie IIIRP z KLD=UW=UD=SLD=PO okłamywały nas, że praca sędziego w TK to ukoronowanie dorobku sędziego. Ukoronowanie pracy sędziego w TK, zlecenie napisania jakiemuś magazynierowi / mgr / uzasadnienia wyroku na zewnątrz, a w tym czasie sędzia doglądał i wspierał akcje antyrządowe. Tymczasem oni okazują się zwykłymi leniami-nieukami-kłamcami za których pracują asystenci. Z tego wynika, że do TK i nie tyko tam jest delegowany najgorszy sort sędziowski, mający problemy z formułowaniem swoich myśli na piśmie. Sędzia TK i nie tylko tam który prosi innych o opinie i zasadności wyroków, dla mnie to zwykły niedorozwój i dziad. Powinien zwrócić wszystkie swoje wynagrodzenia od czasu objęcia tego urzędu! Sędzia, za którego ktoś pisze uzasadnienie wyroku nie nadaje się na sędziego. Powinien być usunięty z zawodu. Mało mamy prawników, którzy wydadzą wyrok z uzasadnieniem.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31