Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Afera w Trybunale to kolejny dowód na zgniliznę III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nasza fasadowa demokracja coraz bardziej pruje się nam w szwach - odsłaniając ogrom korupcji, zaniedbań i niekompetencji.

=>  Afera w TK Rzeplińskiego - wyroki na "umowę-zlecenie"

Fuchy zlecane kolegom – czyli np. pisanie wyroków Trybunału przez osoby z zewnątrz, wynajęte na podstawie „umowy-zlecenia” – to tylko jedna z metod rozkradania majątku publicznego w III RP.

Inną szeroko rozpowszechnioną metodą było zlecanie przez rozmaite instytucje „firmom zewnętrznym” fikcyjnych usług i szczodre płacenie za nie – na tym właśnie przejechał się gang funkcjonujący w krakowskim sądzie apelacyjnym.

Ale nie jest to odosobniony przykład, bo gdyby tylko przyjrzeć się buchalterii setek i tysięcy jednostek budżetowych w całym kraju, to jak w banku znajdziemy tam dowody na tę powszechną praktykę – urwać z państwowego, czyli „niczyjego” - jak najwięcej dla siebie i „swoich”.

Bo za rządów PO-PSL było nie tylko przyzwolenie na ten proceder, ale powszechne złodziejstwo podniesiono wtedy wręcz do rangi cnoty w „państwie teoretycznym”.

image

A kradziono wtedy dosłownie szystko – nie tylko kamienice w stolicy...

Wystarczy przypomnieć sobie żale celników, którym poprzednio wręcz zabraniano kontrolować cysterny przywożące do kraju trefne paliwo, obrót którym później m.in. służył do wyłudzeń VAT-u.

I jak tu się dziwić temu wrzaskowi podniesionemu przez tysiące złodzieji - jak kraj długi i szeroki?

=>  Pisk złodzieji na widok ministra Ziobro.

Istota III RP polegała przecież na tajnej umowie dwóch dotąd zwaśnionych skrzydeł PZPR – „ludzi gen. Kiszczaka” oraz „środowiska A. Michnika”– czyli "chamów"z "żydami" - by ci pierwsi „oddając władzę polityczną” [tylko chwilowo, hehe] oraz unikając wszelkiej odpowiedzialności za dekady zniewolenia i zniszczenie kraju, mogli bezpiecznie uwłaszczyć się na polskim majątku.

 image

A sednem magdalenkowego dealu było powszechne wystawienie „słupów” – instytucji i ludzi fasadowych, odciągających uwagę od faktycznych decydentów.

Takim to słupem był przecież sejm kontraktowy (przyklepujący praktycznie bez czytania "Plan Balcerowicza"- a w zasadzie Sachsa-Sorosa) oraz rząd „pierwszego niekomunistycznego premiera” (z komunistycznymi generałami - Kiszczakiem i Siwickim – kontrolującymi milicję, bezpiekę, ZOMO i wojsko). Nie zapominajmy, że był to przecież ostatni rząd PRL-u...

"Aleksander Gudzowaty: Ktoś manipuluje politykami

 Krąży opinia, że jest około 500 osób, które rządzą prywatyzacjami w Polsce…

 Tak dużo? Nie wierzę. Ja uważam, że istnieje Loża Minus Pięć, która działa regularnie od początku prywatyzacji, mając w tym cel własny. Na pewno nie dobro kraju. Ta Loża ma swoje interesy i jest obsługiwana także przez pracowników służb specjalnych, którzy robią wszystko – moim zdaniem – żeby nie ujawnić prawdy. Oni istnieją ponad podziałami politycznymi, ponad rządami. Mają dojścia do każdego kolejnego układu politycznego.” => Gudzowaty: uważam, że istnieje Loża Minus 5.

Takim też słupem okazał się w końcu Trybunał Konstytucyjny – gdzie groteskowo przepłacane miernoty w profesorskich togach  zazwyczaj jedynie firmowały wyroki sporządzane przez „kogoś innego”.

Tak też funkcjonował dotąd sejm, gdzie projekty ustaw zwykle pisał "ktoś inny" -np. bankowcy, ubezpieczyciele, firmy farmaceutyczne, czy budowlane - zależnie "od potrzeb", a kiedyś to niemalże otwarcie funkcjonował swoisty cennik - ok. 3 miliony dolarów za ustawę (to dlatego Michnik się tak wściekł, gdy zleceniodawcy Rywina zażądali od niego 17 milionów.)

Do roku 2013 - inflacja!!! - cena ustawy wzrosła - wg raportu Banku Swiatowego - do 9,3 miliona złotych.

=> Za łapówkę to kupisz pan sobie nawet ustawę!

Korupcja zawsze pozwala wykoleić nawet najsensowniejsze reformy u sąsiada -i dlatego Niemcy nigdy nie ustaną w swych wysiłkach by obalić rząd Zjednoczonej Prawicy - bo tutaj dochodzi do kolizji polskiej i niemieckiej racji stanu, niezależnie od tego, kto rządzi w Berlinie.

A cała konstrukcja III RP po prostu coraz bardziej śmierdzi i coraz bardziej chyli się do upadku, bo jeszcze nikomu nie udało się wznieść solidnej budowli na przegniłych fundamentach.

I dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem jest opcja Cejrowskiego...

image

A pierwszą okazją jest reforma Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa...

...ale czy pan prezydent nie zawiedzie swoich wyborców?

Następnie trzeba się zabrać za postkomunistyczną konstytucję,

aby zerwać z jej antyrozwojowymi mechanizmami.

I tym razem już nas nie powstrzyma ani ulica, ani zagranica...

image

P.S. Pamiętajmy - już na wiosnę przyszłego roku  =>Nadchodzi ZŁOTA POLSKA DEKADA

KOMENTARZE

 • Ciekawy tekst
  ...ale czy pan prezydent nie zawiedzie swoich wyborców?

  raczej nie

  5*
 • @Husky 15:46:35 już jest wycie...
  Dobra wiadomość: Czempiński i płk. Maronde dostali po obniżce emerytur z ponad 10 tys zł 1290 zł na rękę. Płaczą o tym w GW Szechtera i TVN. Mogą się wieszać!
 • ZŁAMAĆ POLSKĘ ZA WSZELKĄ CENĘ, CZYLI GRA O NAJWYŻSZĄ STAWKĘ. |
  https://pbs.twimg.com/media/DI0nKTdWsAAl9mS.jpg

  https://t.co/JDLUt72Ves
 • Odczytywanie Apelu na Westerplatte przez harcerzy było długą tradycją,
  którą w tym roku bezwstydnie zawłaszczył Macierewicz, wysyłając wojsko

  https://pbs.twimg.com/media/DIzbvhAWsAAIzjD.jpg
 • Afera w Trybunale...
  >>Tak też funkcjonował dotąd sejm, gdzie projekty ustaw zwykle pisał "ktoś inny" -np. bankowcy, ubezpieczyciele, firmy farmaceutyczne, czy budowlane - zależnie "od potrzeb",

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31