Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Listopad 2018 - czas "koronacji" "polskiego faraona"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Walka "Dużego pałacu" o królewską wręcz prezydenturę dla A. Dudy może nam wykoleić wszelkie reformy.

Podsumujmy.

Prognozowany tydzień prawdy o prezydenturze Andrzeja Dudy zbliża się końca, przynosząc nam uchylenie rąbka tajemnicy o lansowanym przez niego kierunku reformowania sądownictwa oraz doprowadzając do nagłej, poufnej rozmowy strategicznej pana prezydenta z prezesem Kaczyńskim.

=> To będzie tydzień prawdy dla pana prezydenta

A fakty są następujące.

Pan prezydent ostatnio, w okresie kwiecień - lipiec, niewątpliwie pod wpływem swoich doradców, zupełnie nam odleciał, marząc o rzeczach nierealnych i pragnąc kwestii niemożliwych.

I dlatego całą ekipę "Dużego pałacu" czeka wkrótce wybudzenie z tego"pięknego snu" i b. twarde lądowanie...

=>  O locie prezydenta "Ikara"

Efektem tego swoistego "dream-time" były m.in. trzy nieoczekiwane prezydenckie weta (SN, KRS + ustawa o regionalnych izbach obrachunkowych), konflikt z MSZ o ambasadorów, spiskowanie z Kukizem i PSL celem powołania nowej "partii prezydenckiej" oraz zaostrzenie sporu z ministrem obrony narodowej.

Pozornie mamy dziś merytoryczny spór o kształt reformy sądownictwa, ale nie łudźmy się - "kwestia sądów" to jedynie pretekst zaciemniający obraz sytuacji.

A jak nauczał starożytny mędrzec i strateg wojskowy Sun Zi - rozpoznanie prawdziwej natury konfliktu jest kluczem do zwycięstwa.

I obawiam się, że w gąszczu konkretnych rozwiązań - propozycji i kontrpropozycji - tych wszystkich "za i przeciw," umyka nam dziś meritum sprawy - czyli

dążenie ludzi pana prezydenta do

jak najdalej idącego rozszerzenia kompetencji swego pryncypała.

I bezwzględnie zostanie do tego wykorzystana każda nadarzająca się okazja - czyli koniec z"dobrą zmianą", bo możemy się teraz jedynie spodziewać bezustannej wojny podjazdowej, multum uszczypliwości pod adresem rządu oraz blokowania ustaw reformujących kraj - a wszystko to kosztem polskiej racji stanu w imię budowania pozycji prezydenta RP jako najważniejszej osoby i najważniejszego urzędu w państwie.

Jak gdyby nieoczekiwanie i z wielkim hukiem zwaliły się nam na głowę najgorsze demony Rzeczypospolitej Obojga Narodów - prywata, warcholstwo, rokosz i liberum veto.

Pamiętajmy, że w gruncie rzeczy nie chodzi tu o taki czy inny kształt reformy sądownictwa, czy taki czy też inny kształt reformy mediów - gra bowiem toczy się o coś zupełnie innego...

Bo w gabinetach Pałacu Namiestnikowskiego (a raczej wśród zakulisowych gremiów wpływających na "te gabinety") wymyślono, że Polsce najlepiej posłuży czysty system prezydencki - co najmniej tak rozbudowany, jak w dzisiejszej Francji - gdzie premier i ministrowie są przez prezydenta mianowani i przed nim odpowiadają. A i obiekcje parlamentu można tam obejść prezydenckimi dekretami, co właśnie tam czyni E. Macron. Piękna demokracja, nie ma co...

Już dzisiaj prezydenccy doradcy wypowiadają się tak, jak gdyby ta rewolucja już została u nas przeprowadzona:

Minister Szczerski - "Członkom rządu musi wejść w krew, by z własnej inicjatywy informować prezydenta o różnych ważnych projektach"                                             

https://wpolityce.pl/polityka/352769-minister-szczerski-czlonkom-rzadu-musi-wejsc-w-krew-by-z-wlasnej-inicjatywy-informowac-prezydenta-o-roznych-waznych-projektach 

A podstawa prawna, panie ministrze...?

Obowiązująca obecnie postkomunistyczna konstytucja stanowi co prawda hybrydę gabinetowo-prezydencką, gmatwając najprostsze sprawy i nakładając resortowe kompetencje na siebie, co wywołuje chaos w administracji państwowej oraz mętlik w co pomniejszych głowach - ale wyciąganie z tego faktu wspomnianego wniosku to naprawdę jest "jazda po bandzie", panie ministrze...

A pan minister już wcześniej, w roku 2016, w toku sporu o TK, "dyskretnie" sygnalizował nam oraz parlamentarzystom ambicje pana prezydenta...

image

"Prezydencki minister Szczerski w rozmowie z Moniką Olejnik pogroził palcem posłom, polskim parlamentarzystom, że jeżeli nie rozwiążą problemu z trybunałem Konstytucyjnym to Pan Duda „zabierze im zabawki i sam zacznie rządzić Polską”. (...)

Minister odpowiadając na uwagę posła Halickiego, że prezydent powinien zacząć od zaprzysiężenia 3 sędziów powiedział: „Wy pójdziecie do domu, a prezydent będzie rządził Polską! Jak pan tak woli, to pan prezydent wam zabierze zabawki i będzie sam rządził i będziecie się cieszyć. Pan prezydent daje wam szansę, żeby wypracować kompromis. Powinniście być wdzięczni prezydentowi.

//lekko-duch.blog.onet.pl/smolensk/oko-24-02-15/duda-23-05-2016/ 

A niepokojących sygnałów, że ta prezydentura może pójść w całkiem innym kierunku, niż to obiecywano wyborcom, niestety, nie brakowało od samego początku. 

 • Brak jakiejkolwiek reakcji na okradzenie kancelarii prezydenckiej przez ekipę poprzednika;
 • zachowanie w całości personelu BBN (odpowiedzialnego za reformę systemu kierowania i dowodzenia Siłami zbrojnymi RP, która u progu inwazji Rosji na Ukrainą śmiertelnie osłabiła nasze wojsko wprowadzając niebywały chaos kompetencyjny - bo tworzyła trzy równorzędne stanowiska najwyższych dowódców, których zakresy obowiązków się pokrywały - czyli zainfekowano nam wojsko takim samym wirusem sporów i paraliżujących napięć, jakim wcześniej konstytucja "obdarzyła" państwo polskie);
 • przekazanie panaprezydentowych nart do licytacji u Owsiaka - gdy "dobra zmiana" raczej nie powinna uwiarygodniać tego hosztaplera;
 • wystawienie do wiatru "frankowiczów";
 • czy wreszcie zgrabne przeistoczenie się po wyborach Pierwszej Damy z "Agaty Dudy" w "Agatę Kornhauser-Duda".

I tak planowane jest krok po kroku zagarnianie drogą brutalnego szantażu - "...bo jak nie - to weto!!!" - coraz szerszych uprawnień dla pana prezydenta - połączone z dezauwowaniem rządu przy najmniejszej nawet okazji i uwypuklaniem wewnętrznych słabości rządzącej koalicji (bo Zjednoczona Prawica to PIS + Solidarna Polska Ziobry + Polska Razem Gowina) - "dyskretnie" sugerując, że pod nadzorem pana prezydenta "coś takiego" nie mogłoby mieć miejsca - aż po wystąpienie w referendum konstytucyjnym o poparcie projektu, gdzie to prezydent odgrywałby najważniejszą rolę w państwie, spychając w cień partie polityczne i premiera.

Niestety, piętą achillesową pana prezydenta są jego doradcy - i moim zdaniem - powinni zostać, co do jednego, wymienieni - bo wiodą tę prezydenturę na manowce, dopieszczając ego swego pryncypała i kusząc go wspaniałymi, można by rzec  "faraońskimi" mirażami... Bo największymi wrogami pana prezydenta nie są dziś otwarci adwersarze, ale ci mieniący się jego "przyjaciółmi"...

A obowiązkiem pana prezydenta jest nie ulegać takim podszeptom... bo to on w końcu jest odpowiedzialny za decyzje "Dużego pałacu"

.image

Wynik tego starcia między panem prezydentem i jego zapleczem politycznym jest łatwo przewidzieć,... ale w międzyczasie kraj będzie tracił czas i energię na spory, bez których doskonale mógłby się obyć.

image

Zarówno system gabinetowy (kanclerski)  - z premierem opierającym się na większości parlamentarnej, jak i system prezydencki  - mają swoje zalety i warte są rozważenia w debacie przedreferendalnej. Ale u nas panują tak specyficzne warunki, dalekie od spokoju "starych demokracji", że oddanie maksimum władzy w ręce jednego człowieka staje się bardzo ryzykowną opcją.

Bo czyż możliwa jest tam sytuacja, gdzie służby specjalne obcych państw bez przeszkód hulają w sferze publicznej, i w porozumieniu z lokalnymi "starymi kiejkutami" otwarcie nawołują do obalenia rządu?

image

A u nas coraz śmielej tak poczynają sobie  pewne szemrane fundacje

  - jak "Otwarty Dialog" (kierunek rosyjski) oraz "Akcja Demokracja" (kierunek niemiecki).

image

image

A jak długo takie "fundacje dobroczynne" byłyby tolerowane w"poważnych państwach",

jak Niemcy czy Francja?

Zacytuję tu kol. "Dorota M"  08-09-2017 [10:44]

"Ze względu na dużą mozliwość wpływania na jednego człowieka, czyli prezydenta, przez rózne siły obce, lub mozliwość zastraszania, nie powinno być w Polsce systemu władzy prezydenckiej.

Jeżeli nie, to nie nalezy w nowej konstytucji umieszczać zapisów, że prezydent jest zwierzchnikiem sił zbrojnych, nawet na czas wojny. Bo czy wtedy wiecej wie o wojsku niż minister, czy naczelny dowódca sił zbrojnych?

Rola Prezydenta powinna być jedynie reprezentacyjna, promujaca wartości intelektualne i kulturowe. Wtedy wiemy gdzie jest osrodek władzy. Prawo weta powinno być jedynie powodem do dyskusji, a nie blokowania ustaw i to niezależnie od tego, która opcja polityczna rzadzi w Polsce."    //naszeblogi.pl/48060-co-sie-dzieje-w-palacu-prezydenta 

Lepiej bowiem powierzyć władzę grupie ludzi, niż oprzeć się całkowicie na jednym człowieku ...

P.S. A nawet jeśli piątkowe belwederskie negocjacje pomiędzy panem prezydentem i prezesem Kaczyńskim "zakończyły się sukcesem, wzajemnym zrozumieniem i zakopaniem topora wojennego", to i tak będzie to jedynie krótkotrwałe zawieszenie broni, bo uruchomione już zostały zbyt potężne mechanizmy, toczące się wedle własnej logiki i dynamiki, przekraczających dobrą wolę i dobre chęci poszczególnych polityków.

Bo pan prezydent to już w zasadzie nie może bezpiecznie zsiąść z tego rozpędzonego tygrysa, na którego wsadzili go doradcy....

Osobiście nie sądzę, by panu prezydentowi udało się przeforsować model prezydencki, wydający się być celem jego dobrze zakamuflowanych sponsorów, z istnienia których - ani on, ani jego doradcy - mogą sobie w ogóle nie zdawać sprawy.

Pamiętajmy też, że to ukryci wrogowie tej prezydentury są najgroźniejsi... bo dzisiejsze popiskiwania totalnej opozycji to można po prostu zbyć wzruszeniem ramion.

A przecież zawsze łatwiej jest omotać jednego człowieka, niż całą formację polityczną...?

I dlatego model kanclersko-gabinetowy po prostu jest dla nas bezpieczniejszy.

I do tego powinna zmierzać nowa konstytucja.

image

Ale, ale ...chyba cały czas pamiętamy o intencjach "wielkiego filantropa" i "ojca - założyciela III RP"...?

Bo on to raczej o nas nie z-a-a-a-p-o-o-o-m-i-i-i-n-a-a-a ...

 

image

  

 

 

 

KOMENTARZE

 • Wersja robocza Konstytucji Narodu Polskiego
  7. Prezydenta do zarządzania w Naszym imieniu i zgodnie z Naszą wolą Polską Państwem Narodu Polskiego powołujemy i odwołujemy tylko My Naród Polski w wyborach z co najmniej 60% udziałem Narodu Polskiego

  8. Premiera jako pierwszego z ministrów rządu Prezydenta do kierowania w swoim imieniu administracją powołuje i odwołuje Prezydent.

  Proszę też wreszcie odczytać pocztę wewnętrzną :)
 • @andrzejw 19:15:58
  Pan usilnie lansuje model prezydencki, który moim zdaniem jest dla zgubny na obecnym etapie rozwoju.
  Pozdrawiam.
 • @Docent zza morza 21:34:56
  Lepszy jest system gdzie rządzi prezes najsilniejszej partii?
 • @Pedant 23:33:32
  Jeśli taka partia ma samodzielną większość w parlamencie - czyli rzadko spotykane poparcie społeczne - i jest organizacją typu "wodzowskiego" - to TAK; chociaż częściej partiami zarządzają gremia kolektywne...

  Ale jeśli władzę sprawuje koalicja partii - to wtedy władzę ma kilku prezesów/ kilka grup, reprezentujących interes różne odłamów społeczeństwa, czyli swoich wyborców - czyż nie?

  Bo samo słowo "partia" oznacza przecież "część", nie całość...

  A bycie reprezentantem wszystkich obywateli / wszystkich wyborców przecież nie jest realne, prawda?
 • @Docent zza morza 11:38:48
  Ta wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego mi się bardzo podoba, i wielu myślącym samodzielnie Polakom, oby jak najszybciej Jego słowa stało się ciałem. Jarosław Kaczyński zapowiada możliwość opuszczenia przez Polskę UE!!! Najważniejszym elementem ostatniej miesięcznicy smoleńskiej były słowa Jarosława Kaczyńskiego, w których prezes PiS zapowiedział, że Polska może opuścić Unie Europejską. Unia Europejska to konkretny projekt polityczny dziś, odmiennie od swych założeń, będący neomarksistowską groteską promującą islamizacje i dewiacje seksualne. Dla coraz większej liczby Polaków staje się jasne, że Polska, podobnie jak inne kraje Europy, by przetrwać musi opuścić Unie Europejską, i Europie potrzebna jest odmienna od UE formuła współpracy. Na przeciw tym oczekiwaniom wychodzą słowa Jarosław Kaczyński, który podczas ostanie miesięcznicy stwierdził, że „O Polskę suwerenną, wolną walczymy! Będziemy taką mieli, jeśli w pewnych sprawach pozostaniemy w Europie sami, to pozostaniemy, będziemy tą wyspą, wolności i tolerancji”.
  Ps...Jak najszybciej panie Kaczyński trzeba te słowa wprowadzić w czyn. Dość tej eurokomuny, która mówi nam jak mamy żyć we własnym kraju. Dobry generał zleca sztabowcom opracowanie planów obrony także na wypadek ataku z najmniej oczekiwanej strony.
  Warto mieć scenariusz wyjścia z UE. Wydaje mi się, że w podtekście pan Kaczyński miał na myśli, że na wyrzucą z UE bo rząd nie podda się żadnym restrykcjom ze strony UE. Nadszedł czas na opuszczenie zdegenerowanej zbankrutowanej, żydolewackiej, pedalskiej UE. Jest z tego na dziś więcej strat niż zysków. Demoliberalna zgnilizna prowadzi do propagowania dewiacji seksualnych, szamba multikulturowego, terroru poprawności politycznej, dyktatury tzw mowy nienawiści i powolnej islamizacji. Do tego nie wolno nigdy dopuścić w Polsce !!! Polska potrzebuje bardzo głębokiej dyskusji nad ewentualnym POLexitem! Trzeba ludzi do tego przygotować, gdyby już nic innego nam nie zostało! UE staje się obrzydliwym lewackim jewrokołchozem! Precz z nową niewolą demoliberalnych salonów staczającej się do piekła dosłownie UE! Precz z szatanem! Precz z żydolewactwem, lewactwem, sprzedajną targowicą, pedałami i gender!
 • @Docent zza morza
  Jego pomysł na referendum to 100% klapa. PAD już przegrał następne wybory. Stracone zaufanie tak to się nazywa. On jest członkiem palestry i zawsze będzie dla niej lojalnym, mamy tego dowody. Królikowski jest obrońcą mafii prawniczej, Duda też. Żadnych zmian w sądach nie będzie. Raka sądów będzie pudrem leczył aby było jak było to co robi to działania pozorne. Patrzmy dobrze kto go otacza bo wygląda to fatalnie. Pycha i władcze zapędy źle się skończą. Już ludzie wyczuwają fałsz i obłudę. Albo Polska albo WSI. Albo Duda będzie realizował program pod którego szyldami kandydował, albo Duda będzie musiał odejść. I to przed upływem kadencji. Marsz miliona wściekłych Polaków zdmuchnie Dudę przez okna z pałacu. Jeżeli kampania o sądach wzbudza taką wściekłość opozycji to znaczy, że swój cel spełniła. Orban też tak robił na temat Sorosa. Referendum nie interesuje wcale wyborców PiS. Na referendum niech idzie z Żurkiem i Smolarem.
 • @Docent zza morza
  Kornhauser Duda, sam jest w rodzinie pod ścisłą kontrolą żydowskich( najemników SOROSA) i byłej Unii Wolności, a to zgody być nie może! To nie przypadek, że przez wetami, spotkał się z A. Smolarem! Kornhauser DUDA przygotowuje zamach stanu w formie przejęcia totalitarnej kontroli nad SĄDOWNICTWEM. To właśnie oznaczałoby wprowadzeniem DYKTATURY Kornhausera, poza wszelką kontrolą NARODU!
 • @Docent zza morza
  http://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/article/.thumbnails/krolikowski_michal_screenshot_republika-746x280.jpg

  Koniec kariery mec. Królikowskiego? Portal tvp.info ustalił, że prof. Michał Królikowski, były wiceminister sprawiedliwości, który dziś doradza prezydentowi przy projektach ustaw o KRS i SN w przeszłości był pełnomocnikiem firmy, której właścicieli w lutym tego roku zatrzymało CBŚP w związku z wyłudzeniem 700 mln złotych z VAT. Właściciele mieli to zrobić w niespełna rok- proceder trwał od lipca 2015 do sierpnia 2016 r. Śledczy zatrzymali wówczas siedem osób. Właściciele firmy paliwowej z Węgrowa, w ocenie policji, byli "mózgami" całego procederu. Według ustaleń policji i prokuratury, paliwa miały być sprowadzane do Polski od zagranicznych dostawców, przy pomocy pośredników, którzy "znikali" po trzech miesiącach, nie płacąc podatku. Firmy te miały być "słupami", między którymi krążyły lewe faktury. Paliwa transportowano natomiast bezpośrednio do przedsiębiorstwa z Węgrowa, czyli ostatecznego ich odbiorcy. Niemal w tym samym czasie profesor Michał Królikowski reprezentował przedsiębiorstwo podczas sprawy wymiaru podatkowego za 2012 r., prowadzonej wobec firmy przed Urzędem Skarbowym w Białymstoku.

  "O ile pamiętam, w drugiej połowie 2016 r. wypowiedziałem pełnomocnictwo do prowadzonej sprawy. Z tego, co publicznie słyszałem, aresztowania nastąpiły w związku z działaniami z lat późniejszych- wyjaśniał w rozmowie z portalem tvp.info były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL.

  W rządzie Donalda Tuska Królikowski pracował m.in. nad reformą kodeksu postępowania karnego. Jedną z wprowadzonych zmian było m.in. skrócenie okresu przedawnienia o 5 lat. Okazało się, że przepisy najbardziej przysłużyły się... mafii paliwowej. Już w 2015 r. w samej stolicy prokuratorzy z powodu przedawnienia musieli umorzyć ponad 70 spraw związanych z mafią paliwową.

  Królikowski jest również pełnomocnikiem prezydenta Radomia, Radosława Witkowskiego, którego CBA oskarżyło pod koniec stycznia 2017 r. o złamanie ustawy antykorupcyjnej. Witkowski miał zasiadać w radzie nadzorczej Świętokrzyskiego Rynku Hurtowego. Prezydent nie został odwołany na wniosek CBA, a prof. Królikowski nadal jest jego pełnomocnikiem. Z kolei w sprawie prezydenta Lublina, Krzysztofa Żuka, były wiceminister sprawiedliwości stanął po stronie Biura.

  Michał Królikowski urodził się w roku 1977 i należy do najbardziej rozpoznawalnych prawników młodego pokolenia. Skończył studia na UW, szybko zrobił doktorat, a następnie habilitował się.

  "Pracował w Cardiff Law School i na wydziałach prawa University of Stirling w Szkocji. Był stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Jest autorem artykułów prasowych w „Więzi” i „Tygodniku Powszechnym”, a także członkiem Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych. W latach 2006–11 był zastępcą redaktora naczelnego „Przeglądu Sejmowego”, przewodniczył radzie naukowej „Zeszytów Prawniczych BAS”- pisze tvp.info. Dzięki Markowi Jurkowi został dyrektorem Biura Analiz Sejmowych w Kancelarii Sejmu w 2006 roku. W 2010 r., po katastrofie smoleńskiej, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński, Królikowski pomagał w przejęciu przez ówczesnego marszałka Sejmu, Bronisława Komorowskiego, obowiązków prezydenta.

  Do resortu sprawiedliwości, według nieoficjalnych informacji, miał trafić z rekomendacji prof. Andrzeja Zolla, którego jest znajomym. Podczas posiedzeń rządu były premier Donald Tusk często żartował z młodego prawnika. Wszystko ze względu na konserwatywne poglądy prof. Królikowskiego. Jako oblat benedyktyński, pracując w resorcie nierzadko wdawał się w spory ideologiczne. Był m.in. przeciwnikiem "konwencji antyprzemocowej", krytykował pomysły ustaw o związkach partnerskich, bronił prof. Chazana, nie popierał refundacji in vitro. Co ciekawe, pracując w Ministerstwie Sprawiedliwości popadł w konflikt z Prokuratorem Generalnym, Andrzejem Seremetem, któremu nie podobały się forsowane przez młodego wiceministra zapisy dotyczące zwiększenia odpowiedzialności prokuratorów za prowadzone postępowania.

  W 2014 r. przygotował wywiad rzekę z arcybiskupem Henrykiem Hoserem, który ukazał się nakładem wydawnictwa Apostolicum pt. „Bóg jest większy”. Jeszcze jesienią tego samego roku został odwołany ze stanowiska. Jego zdaniem, stały za tym środowiska związane z TVN i "Gazetą Wyborczą".

  Kiedy odszedł z ministerstwa, założył kancelarię adwokacką, specjalizującą się w prawie karnym gospodarczym i skarbowym.

  Od czerwca jest jednym z doradców prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie reformy sądownictwa. Oficjalna lista osób doradzających w tej kwestii głowie państwa nie jest jeszcze znana.

  yenn/tvp.info, Fronda.pl


  Ps..Oblat benedyktyński to niby miało być jak marka, tylko że kariera zawodowa i zawodowe powiązania tej marki nie potwierdzają. Następny podrzutek w ślicznym kościółkowym opakowaniu. I dodajmy, wszechstronnie umoczony, czego lista w powyższym artykule. "Pisowcy" są wyczuleni po akcjach takich "pięknie wykształconych" z lat 2005-2007 na nowe przykłady takich POdrzutków. Nie dziwi zatem sympatia i przygarnięcie go przez wychowanka niesławnej pamięci nieboszczki Unii Wolności. Sęk w tym, że większość Polaków głosujących na PiS w obu wyborach w 2015 nie tego oczekiwała i nie taki był program, z którym PAD wygrał urząd Prezydenta RP wraz z zaszczytem reprezentowania woli Polaków, zapisanej w tymże programie, a który konkretnie do czegoś go zobowiązuje, o czym przypomną mu wyborcy już za 3 lata. "Jeszcze jako wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, Królikowski przygotowywał reformę kodeksu postępowania karnego. Jedną ze zmian, którą wówczas wprowadzono, było skrócenie okresu przedawnienia o pięć lat. Już po wejściu przepisów w życie okazało się, że beneficjentem tych zmian jest głównie mafia paliwowa. W 2015 r. w samej tylko Warszawie z powodu przedawnienia prokuratorzy musieli wówczas umorzyć ponad 70 spraw dotyczących mafii paliwowej." http://www.tvp.info/.../obiekt-zartow-tuska-zadarl-z....Nie chce mi się wierzyć, że można komuś takiemu dać pisać czy pomagać przygotować ustawy o sądownictwie.
 • @Docent zza morza 21:34:56 Jedna myśl, jedna idea bo....
  ...nie ostoi się dom czy królestwo rozdwojone ...

  Wznosząca spirala rozwoju kłóci się z tym co już przerobione zostało..
 • @kula Lis 67 07:41:10 Można....
  ....Nie chce mi się wierzyć, że można komuś takiemu dać pisać czy pomagać przygotować ustawy o sądownictwie.

  Przez okupanta w celu dalszej okupacji pod pozorem ...reform
 • @andrzejw 09:49:04
  Duda odsłania prawdziwą twarz twarz zdrajcy tym niebezpieczniejszego, że uwodzącego naród płomiennymi mowami, zdrajcy z ludzką twarzą, w wersji "soft". Skutki małżeństwa z żydówką? Pisał o tym i rysował jeszcze Witkacy… Miał człowiek szansę i jej nie wykorzystał. Za jaja to go trzyma kto inny, nie naród polski. Zresztą już przed wyborami wymowny był fakt jak po otrzymaniu pytania o udział w Knesecie w Krakowie od pytającego rodaka w Anglii odwrócił się na pięcie i zmył się. I do tego ta żydowska Unia Wolności. Trzeba brać teraz prezydenta RP Andrzeja Dudę za jaja i domagać się ostro tego wszystkiego, co publicznie obiecywał. Czas na jego minki i deklamacje przed kamerami się skończył panie Duda! Do roboty! Nasz chleb jesz i dobrze byś o tym pamiętał, by ci czasem dnia pewnego w gardle nie stanął.

  Moje postulaty do PADa:
  1) opublikować obiecany Aneks

  2) Ogolić chazara Łapińskiego
  3) Wyrzucić strażaka Solocha

  Mam więcej, ale to na dziś.
 • @andrzejw 09:49:04
  http://jerzyrnowak.blogspot.com/2017/
 • @andrzejw 09:49:04
  DUDA miałeś chamie złot róg ostał ci się jeno sznur....Jak zwykle kolejny raz udało się oszukać miliony Polaków. Andrzej Duda to tylko ładnie mówi i tyle. Pan A.Duda w 2006 roku jako prawnik w Kancelarii śp. Prezydenta L.Kaczyńskiego przygotował poprawki do uchwalonej w 2006 roku ustawy lustracyjnej,które łagodziły ostrze tej ustawy skierowanej przeciw TW, mając jako doradcę w tych sprawach "autorytet" i "legendę" opozycji demokratycznej, Pana śp. Zb.Romaszewskiego. W 2007 roku TK uznał znowelizowaną ustawę za niezgodną z Konstytucją a po obaleniu rządu PIS-u, lustracja została pogrzebana. Weta Prezydenta A.Dudy do ustaw o SN i KRS, do uzasadnienia których przywołał opinię "autorytetu" i "legendy" opozycji demokratycznej, Pani Z.Romaszewskiej występującej w tej roli za nieżyjącego jej męża, mogą wróżyć podobny los reformy sądownictwa, do losu lustracji, przy której mieszał Pan A.Duda. Warto by tu było wspomnieć tu o roli Pana A.Dudy w czasie zamachu stanu w dniu 10.04.2010 roku dokonanego przez B.Komorowskiego. W trakcie zeznań Andrzeja Dudy z 29.10.2010 roku, złożonych przed zespołem smoleńskim Antoniego Macierewicza, mówił on o tym, że po żądaniu przekazanym mu przez Kancelarię Sejmu, by przygotował on dokumenty pozwalające przejęcie władzy p.o. prezydenta przez B.Komorowskiego, w rozmowie telefonicznej z J.Sasinem będącym w Smoleńsku, informował go, że "tu dzieje się zamach stanu" a potem po telefonicznej informacji z Kancelarii Sejmu, że prezydent Rosji D.Miedwiediew przysłał fax z potwierdzeniem rzekomej śmierci L.Kaczyńskiego, powiedział "róbcie jak uważacie", przygotował dokumenty i oddał klucze do sejfów zamachowcom, czym potwierdził, że realizuje wolę sprawców zamachu, w tym wolę USA, bo to interesy USA i Izraela stały za tymi wydarzeniami i cała polityka resetu USA-Rosja. W styczniu 2014 roku podczas wyjazdowej sesji izraelskiego Knesetu A.Duda został tam zaproszony jako przedstawiciel polskiego Sejmu i namaszczony na kandydata PIS-u na prezydenta a J.Kaczyński ogłosił to w listopadzie 2014 roku. Kandydatura A.Dudy musiała mieć też poparcie administracji prezydenta USA,na co wskazuje uhonorowanie go przez Obamę na 70-tej Sesji ZO ONZ we wrześniu 2015 roku, poprzez zaproszenie go do stolika nr 1 i danie przemówienia w prime time jako trzeciemu, zaraz po przemówieniu Obamy. Podobnie został uhonorowany B.Komorowski podczas spotkania z B.Obamą w Białym Domu 8.12.2010 roku, poprzez wygłoszoną przez Obamę laudacji na jego cześć podczas konferencji prasowej: (...)Ta strata, śmierć Lecha Kaczyńskiego, pierwszej damy i polskich liderów spowodowała szok, niemniej pewną ręką doprowadzono do odzyskania równowagi w Polsce. Byłem pod wrażeniem przewodnictwa Komorowskiego. (...) Za całokształt uhonorowany został B.Komorowski w dniu 26.09.2013 roku, podczas pobytu w USA, kiedy to otrzymał nagrodę Atlantic Council (Rady Atlantyckiej) zwaną Global Citizen Awards.
  Laudację podczas wręczania nagrody wygłosił śp. Zb.Brzeziński.
  W wywiadzie dla PR Katowice w styczniu 2017 roku, Pan J.Kaczyński mówił o nieprawdopodobnych naciskach administracji amerykańskiej Obamy jakich był ofiarą.
  Można sądzić, że dotyczyły one m.inn. obsady stanowiska prezydenta IIIRP, bo przecież Obama musiał mieć jakiś bezpiecznik na wypadek, gdyby J.Kaczyński wzorem Brata, który w amerykańskich analizach określany był jako "niesterowalny", też się takim okazał(drugiego Smoleńska mogłoby się nie udać zorganizować.
  W październiku 2013 roku Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi „Do Rzeczy” w którym wypowiedział się na temat swego brata śp. L.Kaczyńskiego.
  Fragment wypowiedzi J.K. z tego wywiadu:
  (....)- Niezależnie od tego, jak bardzo jest to zakłamywane, za jego czasów (Lecha Kaczyńskiego - red.) liczono się z nim. A co za tym idzie liczono się z Polską - powiedział Jarosław Kaczyński. Mówił, że jego brat "miał opinię w amerykańskich analizach, że jest niesterowalny, że potrafi tworzyć koalicję, czyli że trzeba się z nim liczyć". - Potrafił to robić - wymuszać na silniejszych korzystne dla nas decyzje - powiedział polityk. Jego zdaniem, Lech Kaczyński pokazał, że "Polska ma wystarczający potencjał". - Pewnie za to zapłacił życiem, ale to pokazał - dodał Jarosław Kaczyński.(...)

  Wywiad dla PR Katowice ze stycznia 2017 roku:

  https://www.youtube.com/watch?v=ZaWF2QcLFEM&feature=youtu.be
  0d: 11’54”

  PRK - Panie premierze, musimy już niestety kończyć naszą rozmowę, nasze spotkanie, ale pozwoli Pan, ze odniosę się, no do najważniejszego wydarzenia z ostatnich dni a mianowicie mamy nowego prezydenta w Stanach Zjednoczonych. Czy po tych różnych hasłach, bo to na razie jeszcze trudno powiedzieć, że wiemy na czym będzie polegać ta polityka, ale czy po tych różnych hasłach Pan się na przykład obawia o to, że relacje polsko amerykańskie mogą na przykład ulec, nie wiem, pogorszeniu, oziębieniu?
  J.K. - Nie sądzę, natomiast cieszę się z tego, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu , ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce i których sam można powiedzieć byłem świadkiem, może to jest złe słowo, może użyję ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować.(…)
 • @Docent zza morza 21:34:56 Proszę się wnikliwie zapoznać z najnowszymi pomysłami...
  ...i dziękuję , po zapoznaniu, anie przed proszę o opinię, dziękuję

  7. Prezydenta do zarządzania w Naszym imieniu i zgodnie z Naszą wolą Polską Państwem Narodu Polskiego powołujemy i odwołujemy tylko My Naród Polski w wyborach z co najmniej 60% udziałem Narodu Polskiego

  8. Premiera jako pierwszego z ministrów do kierowania rządem zarządzającym Państwem Narodu Polskiego w imieniu i zgodnie z wolą Narodu Polskiego powołuje i odwołuje Prezydent.

  9. Prezydent jak i premier mogą być odwołani przez Naród Polski w corocznym lub powołanym na żądanie co najmniej 60% Narodu Polskiego Referendum Zaufania z co najmniej 60% udziałem Narodu Polskiego i równocześnie z co 60 % żądaniem odwołania.
 • @Docent zza morza 11:38:48 Żadne partie tylko konkretny ...
  człowiek, partie ZAKAZANE !
 • @andrzejw 09:49:04
  Warto też przypomnieć, że Duda odznaczył Orderem Orła Białego żydowską gazelę Irenę Kirszensztajn-Szewińską, która popierała wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku i wstąpiła do organizacji sprzedawczyków pod nazwą PRON. Jaki jest Duda każdy twardo chodzący po ziemi widzi. Czy jednak nie zapominamy o coraz gorszej "dobrej zmianie"? Coraz częściej można odnieść wrażenie, że rządzi POPiS, czego przejawem jest w dużym stopniu udawana "wojna" między PiS i PO ("my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych"), absurdalna "polityka" zagraniczna (zwłaszcza w stosunku do proniemieckiej i prorosyjskiej Ukrainy), beznadziejna "polityka" gospodarcza Morawieckiego ("dopłać Niemcowi, zatrudnij Ukraińca"), brak jakichkolwiek dużych zmian systemowych, stosunek do (finansowanej między innymi z Rosji) ukraińskiej Fundacji Otwarty Dialog itd itd. Odnoszę wrażenie, że Unia Wolności przejęła nie tylko Pałac Prezydencki, ale także "dobrą zmianę" (Gowin, Morawiecki, Saryusz-Wolski, Gliński).
 • @andrzejw 09:49:04
  Polecam artykuł i komentarze o postbolszewickich pomiotach prokuratorsko-sądowo-policyjnych pod nim.
  Skandal! Syn prokuratora nie trafił do aresztu. Sąd poprzestał na niskiej kaucji.

  http://niezalezna.pl/forum/202985-skandal-syn-prokuratora-nie-trafil-do-aresztu-sad-poprzestal-na-niskiej-kaucji

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31