Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Sankcji "nie budiet", a i fundusze unijne są bezpieczne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Utopijna grożba unijnych sankcji, to klasyczne "strachy na Lachy"... Czy ktoś daje się jeszcze na to nabrać?

    "Tomasz Siemoniak pytany w radiu Plus o eurodeputowanych z PO, którzy zagłosowali za sankcjami dla Polski, podkreślił, że Platforma "podziela treści, które są w rezolucji, krytyczną ocenę rządów PiS-u". - Natomiast nie zgadza się, żeby nawet w formie miękkiej sugestii, pojawiało się ryzyko sankcji wobec Polski - podkreślił.

    - Odróżniamy rząd PiS-u i jego złe działania od konsekwencji, które będą konsekwencjami dla każdego Polaka, bo będą mogły oznaczać, hipotetycznie ograniczenie funduszów europejskich - zaznaczył polityk. Jak dodał, oczekiwano wstrzymania się od głosu po to, by nie tworzyć wrażenia, że "pojawia się możliwość zaakceptowania sankcji".

=> Bzdury Siemoniaka w "Onecie"

Ratując własne cztery litery targowica dalej brnie w kłamstwa. A "zaprzyjażnione redakcje" dalej te kłamstwa powielają, robiąc Polakom nadal z nich korzystających jeszcze większą papkę z mózgu...

Otóż ew. i bardzo mało prawdopodobne sankcje wobec Polski mogą jedynie polegać na zawieszenie naszego prawa głosu w Radzie Europy (był czas, kiedy kierownik jej sekretariatu był przez "zaprzyjażnione redakcje"  lansowany na "króla Europy").

Ale do tego wymagana jest niemożliwa dziś do osiągnięcia jednomyślność wszystkich członków Rady (bo taki precedens mógłby w przyszłości być wykorzystany także przeciwko każdemu z nich - a biorąc pod uwagę kruchość i "dętość"oskarżen pod naszym adresem... - to każdy samodzielny i suwerenny krok - a już szczególnie odstępstwo od procesu dalszego komunizowania kontynentu, dla niepoznaki zwanego ostatnio Nowym Porządkiem Swiata - w każdej chwili może stać się obiektem równie idiotycznej szarży brukselskich komisarzy).

Czyli - te sankcje to "strachy na Lachy"...

A Siemoniak bezczelnie kłamie i dezinformuje, łącząc próby ograniczenia naszego prawa głosu w Radzie Europy z kwestią funduszy europejskich - prawo europejskie nie przewiduje bowiem takich sankcji, mimo że eurokraci działający w interesie Berlina oraz ich lokalne pudła rezonansowe lubią od czasu do czasu stwarzać takie wrażenie...

A wszystkim propagandystom - i tym nawiedzonym, bo niedouczonym, jak i wszystkim "oblatanym"cynikom - radzę dziś napić się szklankę zimnej wody przed otworzeniem ust ... a jeszcze lepiej  - wylać ją sobie "na łeb".

Bo Bruksela dobrze wie, że żadnych sankcji na Polskę nie jest w stanie nałożyć:

"Unia Europejska nie ma realnych możliwości nałożenia sankcji na kraje członkowskie, którym zarzuca się naruszanie zasad demokratycznych – przyznał szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker."

=> Sankcje wobec Polski są nierealne

A poza tym, Polska ani nie naruszyła dotąd "unijnych zasad praworządności", ani nie złamała unijnych traktatów. O jakich więc podstawach sankcji my wogóle mówimy...?

"Brukseli" należałoby też przypomnieć o starej prawdzie znanej każdemu przeszkolakowi - "nie strasz, nie strasz, bo ..."

Pisałem wcześniej o nieuniknionym upadku dzisiejszej "brukselskiej Europy"- pragnę przypomnieć, że komisarze na wzór Titanika nadal prują "pełną naprzód"  ku własnej zagładzie - a kolejnym gwoździem do ich trumny ma być nadchodząca zima.

=>   Upadek "Brukseli" w latach 2015 - 2018

"I znowu ci cholerni Polacy...",  których komisarze najchętniej znowu wysłaliby "pad stienku..."

KOMENTARZE

 • Bronić Ministra Szyszkę!
  Nawet jak jakimś psim swędem sankcje wprowadzą nie należy ustępować w sprawie Puszczy, ani ekoterrorystom ani lewackim przyrodnikom z unwersytetów.

  Puszcza ma być bez korników i komarów, być źródłem drewna i zwierzyny jak jest przykazane.
 • Autorze..
  Prof. Roszkowski o rezolucji PE: "Każdy z kilkuset posłów, który ją poparł, złamał art. 21 Karty Praw Podstawowych". Taktyka pana Schetyny jest przeciwskuteczna, bo niezdecydowani wyborcy, którzy może nie są przekonani do rządów PiS, nie będą już chyba teraz głosować na PO tak, jak do tej pory. Jeżeli słowo „Targowica” jest symbolem zdrady, to dla mnie jest to coś w tym rodzaju mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Wojciech Roszkowski. wPolityce.pl: Grzegorz Schetyna powiedział, że rząd PiS jest odpowiedzialny „za przyzwolenie dla mowy nienawiści podczas Marszu Niepodległości”. Nie szokuje to Pana?
  Prof. Wojciech Roszkowski: Najkrótszym komentarzem jest powiedzonko: „tonący brzydko się chwyta”, bo Platformie ubywa poparcia. Oni powinni wiedzieć, że ta ich totalna retoryka nie skutkuje i chyba nawet za granicą nie będzie już działała. Oczywiście Parlament Europejski jest dosyć swoistym miejscem, gdzie układ partyjny jest stały. Jeżeli PiS jest w grupie EKR, a PO w EPP i potrafi jeszcze zmobilizować liberałów i zielonych, to tak, jak powiedział prof. Legutko, mogą przegłosować wszystko. Ale to nie znaczy, że w opinii krajów członkowskich potępianie Polski będzie zyskiwało na popularności. Mam nadzieje, że nie. Wracając do PO, ich działanie jest żałosne. Dobra opozycja jest ważna w kraju demokratycznym, tymczasem opozycja, jaką stanowi PO i Nowoczesna jest zaprzeczeniem istoty „dobrej opozycji”. Ona kreuje fałszywy obraz swojego przeciwnika, czyli rządzących. Ten rodzaj retoryki jest dla Polski szkodliwy.
  Mogą nas w końcu dosięgnąć zapowiadane przez Timmermansa sankcje?
  Niekoniecznie, bo do tego jest jednak daleka droga. Nawet jeżeli w PE znajdzie się ta kwalifikowana większość, co jest wątpliwe. Wspominał o tym już pan poseł Saryusz-Wolski. Jeżeli ta sprawa trafiłaby do Rady, to tam w takich kwestiach obwiązuje jednomyślność. Oczywiście głos Polski nie będzie brany pod uwagę, ale można się spodziewać, że co najmniej zaprotestują Węgry. Wydaje mi się, że to, co się dzieje, jest świadomym i bezczelnym kreowaniem wadliwego, złego wizerunku Polski. Mam nadzieję, że panowie Timmermans i Verhofstadt nie będą w stanie doprowadzić do tych sankcji. Ale to jest połowa sukcesu, bo jak już podkreślałem- oni psują nasz wizerunek przy pomocy takich posłów jak Thun, Boni, Kudrycka i inni.
  Tu można mówić o współczesnej Targowicy? Czy im po prostu chodzi o wykorzystanie zagranicznych narzędzi, by w końcu przejąć władzę w Polsce? Ale w jaki sposób można zmienić wynik wyborów? Nie można. Czy PE zdelegalizuje polski rząd? Przecież to jest absurd. Jeżeli mamy poważnie traktować słowo demokracja – PE traktuje to słowo niepoważenie- to są jednak pewne mechanizmy, procedury, które pewne rzeczy wykluczają. Polska jest na tyle suwerennym krajem, że PE nie zmieni nam rządu. Wyborcy dwa razy zastanowią się zanim ponownie zagłosują na PO? Dokładnie. Dlatego uważam, że taktyka pana Schetyny jest kontr produktywna. Bo niezdecydowani wyborcy, którzy może nie są przekonani do rządów PiS, nie będą już chyba teraz głosować na PO tak, jak do tej pory. Jeżeli słowo „Targowica” jest symbolem zdrady, to dla mnie jest to coś w tym rodzaju. Ale poza poza podważaniem dobrego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej nie musimy się faktycznie niczym innym przejmować? Chyba nie. Elity europejskie niejednokrotnie już pokazały, że kompletnie lekceważą zasady i procedury prawa europejskiego. Oglądając wczoraj analizy głosowania za rezolucją pomyślałem, że każdy z kilkuset posłów, który ją poparł, złamał art. 21 Karty Praw Podstawowych mówiąc o tym, że w Polsce głosi się hasła faszystowskie. Ten artykuł mówi, że nie wolno dyskryminować poglądów politycznych, ani wszelkich innych. Jeżeli on tak brzmi, to na jakiej podstawie potępia się poglądy faszystowskie? Nawet jeśli się zakłada, że one tam wystąpiły. To jest właśnie logika tych elit europejskich. Uchwalają jakieś prawa, głupim językiem napisane, a potem i tak to nikogo nie obchodzi, robią tylko hałas ideologiczny. Dzisiaj mija dwa lata od zaprzysiężenia rządu Beaty Szydło. Sprawdził się?
  Myślę, że w zasadniczych sprawach tak. To, co przedstawiciele tego rządu stale powtarzają, że spełniają obietnice wyborcze, jest czymś rzeczywiście zupełnie nowym. Gdy pomyślę dlaczego ten rząd nie tylko nie traci, ale i zyskuje na popularności, to chyba właśnie dlatego, że wyborcy są - niezależnie od żelaznego elektoratu PiS- coraz bardziej zaskoczeni tym, że ktoś to może zrobić. I to, co prezes Kaczyński powiedział, że ta ekipa rządząca przezwycięża pewien imposybilizm. Wydawało się nam, że pewne rzeczy są niemożliwe, a okazuje się, że jest przeciwnie. Możliwe jest uszczelnienie budżetu, czy uruchomienie szerokiego programu 500+. Można oczywiście zastanowić się nad pewnymi mankamentami tego rządu, ale w moich oczach pozytywy zdecydowanie przeważają.
  To znaczy, że większa rekonstrukcja rządu nie jest wskazana?
  Nie chciałbym wydawać cenzur poszczególnym ministrom. Myślę, że niektórzy z nich lepiej się sprawdzili, niektórzy gorzej. Niewątpliwie polityka społeczna i gospodarcza tego rządu jest jego silną stroną. Być może polityka historyczna wymagałaby trochę większej aktywności, ale to są już drobiazgi. Rozmawiał Piotr Czartoryski-Sziler

  Ps..Szkoda, że Rząd musi przerwać pracę w Polsce dla Polaków i zajmować się bezprawnymi i fałszywymi zarzutami formułowanymi przez euro kołchoźników i popleczników krajowych, ale może to też jest potrzebne dla umocnienia Dobrej Zmiany. Tak hartuje się stal i duch :-) Wszyscy wiemy, że jest to walka obliczona na obniżenie pozycji i siły Polski. Efekt będzie oczywiście odwrotny. Jeszcze sobie nie zdają sprawy, jak bardzo Nas wzmocnili. Za każdym razem "Polska jak Feniks odradza się z popiołów" i "Co nas nie zabije, to nas wzmocni", dlatego już się nie lękam. Cała afera jest o sprzeciw Rządu RP w sprawie relokacji emigrantów i uchodźców islamskich. Komisariusze brukselscy oraz ich poplecznicy krajowi "nie widzą" uchodźców ukraińskich (także z bagażem zagrożeń dla nas), których Polska przyjęła. Podobno jest ich w Polsce 1,5 miliona. Komisariusze brukselscy oraz ich poplecznicy krajowi "nie widzą" pomocy udzielonej przez Polskę w Syrii (tam, gdzie jest najbardziej oczekiwana). Będą atakować nie przebierając w środkach i sprzymierzeńcach, choćby w postaci kornika drukarza. Polacy, podobnie do Węgrów widzą w swoim Rządzie gwaranta bezpieczeństwa i dlatego poparcie dla Rządu RP będzie coraz większe.
 • @Pedant 15:38:00
  Popieram, ;-).
 • @kula Lis 67 17:43:03
  Jak zawsze - celnie i w punkt, ;-).
  Pozdrawiam.
 • @Docent zza morza 20:42:06 dzięki i pozdrawiam.
  UE to Nowa wersja żydowskiego komunizmu. Obejrzyjcie hit z youtube Altiero Spinelli i Nowa Europa oraz Manifest z Ventotene. Na kanale historia sztuki Krzysztofa Karonia... Podaj dalej, bo UE ogłupia i zniewala. Unia pokazała, że nie potrafi być demokratyczna, nie potrafi respektować woli społeczeństw i chce tę wolę siłą narzucać. To wykwita w różne formy autorytarnego nacisku. Sądzę, że w rzeczywistości Polacy niewiele mieli do powiedzenia w sprawie akcesji wobec silnych ośrodków kształtujących politykę w tak strategicznym miejscu Europy. Unia przypomina mi piękną królewnę, która w baśniach (dla naiwnych dzieci) przepoczwarza się w wiedźmę ze szponami i upiornym śmiechem i tyle. Ale daliśmy się wmanewrować. Nie zapominajmy, że wstępowaliśmy do Wspólnoty Europejskiej a nie do Unii a to czyni wielką różnicę. Unia albo Polska ! Nie ma nic pośredniego należąc do UE a właściwie podlegając Zachodniej UE nie można dbać o interesy Polaków. Wejście do UE było akceptowane z powodu przypuszczenia, że wzrosną zarobki a teraz byłoby akceptowane uniezależnianie się od UE, gdyż faktycznie blokada dyskryminująca nas jest nadal pomimo całkowitego "oddania" gospodarki i pracowników. Teraz już chcą usilnie, abyśmy zrezygnowali z suwerenności a więc narodowości. Mamy być całkowicie bezwolni. Mamy się wstydzić własnej narodowości, dlatego, że niby nie potrafimy zarabiać i tworzyć własnej gospodarki, społeczeństwa i polityki. Warto przeczytać "Tradycja niepodległościowa czy rozbiorowa? Historyczne rozważania wokół traktatu lizbońskiego". Zatem elity polityczne poszczególnych krajów podjęły nieczystą grę wobec własnych wyborców tak, aby poza ich wolą budować państwo europejskie. uprawiają fałszywą grę przed własnym społeczeństwem, mamiąc go pozorami starań o zagwarantowanie pozycji naszego państwa w Europie. Inaczej Polakom UE rekomendowano gdy przeprowadzano referendum w sprawie wstąpienia do tej struktury. To miała być Europa Ojczyzn. A mamy dyktaturę Brukseli i dryf w kierunku jakiegoś superpaństwa, i to w tempie przyspieszonym. Po drodze w dodatku wydrenowano nasz kraj prawie doszczętnie. Zniszczono nam przemysł, sprowadzono na manowce za pomocą demoliberalnych haseł społeczeństwo. Nieprawdopodobnie zadłużono Polaków i doprowadzono do największego w Europie rozwarstwienia społecznego. Miliony ludzi dotknęła rozłąka i rozpad rodzin z powodu wyjazdów za chlebem. Nie będę tu oceniał pana Saryusz-Wolskiego bo rozumiem , że wprowadzając Polskę do UE kierował się dobrem naszego kraju i nas wszystkich. Ale to nie wyszło. Rozumiem, że pan Saryusz-Wolski czuje potrzebę obrony projektu, w który wierzył i wierzy nadal. Ale ten projekt się nie sprawdza i coraz wyraźniej widać, że jest to zwykły projekt na usługach globalizmu i stojących za nim elit korporacyjnych i finansowych. Ja myślałem, że pan Jacek Saryusz-Wolski ma więcej oleju w głowie i wie, że ten tzw. jewrokołchoz to wymysł samego Adolfa Hitlera (Schickelgrubera) i że wie, że nikt rozsądny nie będzie rozsławiał takich wytworów. Wychwalając jewisunion pan Jacek Saryusz-Wolski gloryfikuje nazizm. To nikt inny jak właśnie Hitler powiedział kilkakrotnie: "Ein Furer, ein Land, eine Europa" co w przetłumaczeniu na język Polski oznacza: "Jeden wódz, jeden naród, jedna Europa" Szkoda tylko, że nie dodał do tego wszystkiego jeszcze: "Eine Sprache" (Jeden język). Czy aby właśnie dlatego, że wówczas Hitler nic nie wspomniał o jednym języku - a wiadomo, że miałby to być j. niemiecki - UE to dobry wytwór? No cóż - nic tylko "pogratulować" bystrości umysłu. Słuchałem pełnej wypowiedzi pana Jacka Saryusz-Wolskiego. "Liczono, że ten czy tamten zniweluje zapędy pani Mogherini, że taki to a taki lider będzie równoważył tego czy tamtego"... Nie wychodzi..., nie udaje się to wszystko! Nie będzie naprawy! Nie będzie reform i powrotu do korzeni bo te korzenie odcięto. Myślenie , że państwa i narody mogą łączyć się w imię jakiegoś wyższego celu to pokłosie marksizmu. Państwa kierują się swoimi interesami , co na każdym kroku widzimy, a te interesy niejednokrotnie są sprzeczne. Państwa w dodatku nie mają sumienia. Sprzeczne interesy poszczególnych państw i narodów może pogodzić jedynie dyktatorska pała, i takie też będą rządy w UE przyszłości, jeśli ten twór przetrwa.

  1. JSW: "Unia Europejska to najlepsza rzecz, jaka wydarzyła się na przestrzeni millenium, a Polska jest i pozostanie jej nieodłączną częścią" a więc chlas biczem w plecy! auua boli!? chlas pokrzywami w doopę! szczypie?!
  2. "Unię Europejską należy naprawić, a Polska powinna obronić ją przed autodestrukcją" - dokładnie tak napisałem kiedyś w komentarzu - będziemy "naprawiać" Unię na przekór wszystkiemu, a szczególnie samym jej twórcom. Zaprowadzimy tam swoje, najjaśniejsze zasady, a Ci od orwellowskiego superpaństwa pójdą za karę do kąta i będą się wstydzić. Viva Res Foederata Serenissima Europae!
  3. W EU powinny być jeszcze: Azerbejdżan, Bangladesz, Burkina Faso i Wyspy Pitcairn. Tak na razie, bo potem sukcesywnie będziemy zrzeszać kolejnych nieszczęśliwców, aż będzie do niej należał cały Boży świeciunio i w ten sposób, bardziej lub mniej świadomie, wypełnimy wolę twórców tego projektu. Ale będziemy szczęśliwi! JSW pytam pana jaką to przyszłość może mieć ten muzułmańsko-pedalsko-lewacki jewrejski trup? Toż to już śmierdzące zbankrutowane tak politycznie i ekonomicznie zombie. Tylko zakopać by nie śmierdziało.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31