Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

"Duduś" groźniejszy dla Polski od "Adriana"?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dla kogo pracuje faktycznie pan prezydent? I kto jest jego prawdziwym suwerenem?

"Na nagraniu został uchwycony moment, kiedy prezydent przechodzi przez tłum z pl. Piłsudskiego do Pałacu Prezydenckiego podczas obchodów Święta Niepodległości.

Panie prezydencie, co z panem Antonim, dogadacie się jakoś panowie?" - brzmi pytanie zadane Andrzejowi Dudzie.

"Pan minister musi sobie parę rzeczy przemyśleć" - odpowiedział prezydent.

Po chwili cofnął się i dodał: "Jak będzie wobec uczciwych oficerów stosował takie ubeckie metody, jak Platforma stosowała wobec niego, to będzie kiepsko".

=> Panaprezydentowe publiczne głupoty

Smutne to, bo niestety prawdziwe...

Kolejny raz pan prezydent sam z siebie, nieproszony, dostarcza argumentów zwolennikom tezy, że nadal jest po prostu nieopierzonym i nieodpowiedzialnym "młokosem" (bo to kwestia charakteru, a nie metryki), któremu daleko do statusu polityka, nie mówiąc już o randze męża stanu.

Czerwona lampeczka  to zapaliła mi się jeszcze przy pierwszych doniesieniach o nocnych tłiterowych "razgaworach"głowy państwa z anonimowymi sieciowymi bytami...

Prezydent Trump to inna sprawa - on posługuje się tłiterem do przekazywania swych poglądów na sprawy ważne, a nasz pan prezydent to usilnie się starał zostać "swoim chłopem" i "Dudusiem" dla jak największej ilości internautów; chłop po prostu wygląda mi na wyraźnie niedopieszczonego... i dlatego powinien się był raczej starać o karierę w branży rozrywkowej, gdzie krytyki mało, a "miliony" mogłyby go spokojnie uwielbiać...

Sabotowanie polityki rządu oraz blokowanie niezbędnych reform doskonale wpisują się w ten coraz wyraźniejszy brak fachowości,  powagi i odpowiedzialności. Publiczne uwagi takiej treści do osoby, która mogła być podstawionym prowokatorem?

A usilna obrona kadr BBN odziedziczonych po Komorowskim (i po PRL-u...)?
No, ręce opadają...
Kolejny, który ośmiesza urząd, na który został powołany, bo z Belwederu robi coraz większą piaskownicę.

Nie mamy szczęścia do prezydentów (bo urząd ten został przecież specjalnie wymyślony dla Jaruzelskiego jako gwaranta Okrągłego Stołu) i przyszła rola tego urzędnika powinna zostać zredukowana do funkcji czysto ceremonialnych (bo dzisiejsze konstytucyjne ramy jego aktywności oraz prerogatywy w polityce obronnej i zagranicznej to echa ambicji Wałęsy z początku lat 90-tych).

Głowa państwa powinna być wybierana na 4 lata przez Zgromadzenie Narodowe (sejm + senat), aby

 • uosabiać majestat Rzeczypospolitej
 • reprezentować nas zagranicą
 • przemawiać
 • inspirować
 • obejmować patronatem
 • zaszczycać obecnością
 • przecinać wstęgi oraz wręczać ordery 
 • bez szemrania podpisywać ustawy i nominacje

- ale od bieżącej polityki musi się trzymać z daleka, bo od tego jest rząd. parlament i ministerstwa.

Bo z dwuwładzą i kohabitacją podrzuconą Rzeczpospolitej przez kwaśniewsko-geremko-mazowiecką konstytucję należy jak najszybciej zerwać, gdyż ona po prostu miała trwale osłabiać nasze państwo. I nadal, jak widać, czyni to koncertowo...

Wydaje się, że panaprezydentowe poczynania i coraz częstsze wyskoki są najlepszym argumentem przeciwko systemowi prezydenckiemu, o którym on i jego dwór najwyraźniej marzą. Bo już lepiej powierzać los kraju grupie ludzi, niż opierać się na jednej osobie...

Gdyż o skali człowieka najlepiej świadczą ludzie, którymi się otacza i których słucha - a upadek tej prezydentury zaczął się od:

 • dymisji szefa gabinetu politycznego (gdy A. Kwiatkowskiego zastąpił K. Szczerski),
 • dymisji rzecznika (gdy M. Magierowskiego wymieniono na K. Łapińskiego)
 • oraz wymiany szefowej kancelarii (w miejsce M. Sadurskiej przyszła H. Szymańska).

Wszystkie te roszady zbiegły się w czasie z wiosenno-letnim panaprezydentowym wzmożeniem, któremu nagle uroiło się (bo mu to z łatwością wmówiono), że jest samodzielnym "mężem stanu" i "prezydentem wszystkich Polaków" (i dlatego powinien "w imię zgody i jedności narodowej" blokować zagrażające establiszmentowi III RP reformy - zwłaszcza sądowniczą i medialną).

Bo przecież "jedna partia nie może zawłaszczać całego wymiaru sprawiedliwości"- jak to mu wtedy zgrabnie zasuflował P. Kukiz, sugerując przy wyborze sędziów do KRS niemożliwą do osiągnięcia w tym sejmie większość 3/5.

I tak, pan prezydent zrywając w swoim mniemaniu z satyryczną wizją impotentnego "Adriana"  - wreszcie stał się "Dudusiem" - mającym być "kochanym przez wszystkich"i "uwielbianym przez masy"...

Ale czy prosta wymiana zgraji polityków sterowanych z Berlina i Brukseli na człowieka sterowanego głównie przez swoje kompleksy, ambicje i słabości jest aby na pewno krokiem we właściwym kierunku?

P.S. Kol 35stan chyba słusznie sugeruje,  że J. Kaczyńskiemu po prostu narzucono kandydaturę A. Dudy jako wynik ustaleń z administracją B. Obamy po fiasku kolejnego resetu USA-Rosja (czyli braku zgody Kremla na obalenie Asada w Syrii oraz na wojnę z Iranem).

A skompromitowanie koalicji PO-PSL "taśmami prawdy" 

+ ujawnienie skali fałszowania wyborów samorządowych w 2014 roku

=> Kto tym razem podstawił nogę III RP?

 - torujące drogę do władzy Zjednoczonej Prawicy

- niewątpliwie było efektem dążenia Białego Domu do znalezienia sojusznika gwarantującego osłabienie wpływów rosyjsko-niemieckich w tej części Europy.

Na szczęście strategiczne interesy USA tym razem zbiegają się z polską racją stanu.

Bo w roku 2007 (przed planowanym pierwszym resetem, kiedy to "wzajemna miłość i zaufanie" między Moskwą i Waszyngtonem miały zapewnić Europie i światu "tysiąc lat pokoju oraz zrównoważonego rozwoju") to było całkiem inaczej... a przecież większość peerelowskich (oraz postpeerelowskich) służb dawno temu ochoczo przewerbowała się na kierunek atlantycki.

Bo w to, że to "własne" służby

wsadziły poprzez "aferę gruntową" rząd J. Kaczyńskiego wtedy na minę,

to chyba nikt dziś już nie wątpi...?

KOMENTARZE

 • Kto Stoi za Hrabią Potockim? Barwni Partnerzy i Chiński Bank w Tle ...
  https://www.youtube.com/watch?v=8qJ48ZTwVGc
 • @Talbot 15:17:53
  A to chyba jest bardziej POrażające co z nami chcą zrobić "hrabiowie" !!!
  https://www.youtube.com/watch?v=knp9dJvExYw
 • @provincjał 18:22:35
  ruscy Hrabiowie spod znaku Menory i Białego Smoka.
 • Autorze..
  Prezydent Duda: Jeżeli idee, które przedstawiłem w projektach o SN i KRS zostaną wypaczone, zawetuję i te przepisy.


  https://wpolityce.pl/polityka/367816-prezydent-duda-jezeli-idee-ktore-przedstawilem-w-projektach-o-sn-i-krs-zostana-wypaczone-zawetuje-i-te-przepisy


  Ps...Panie Prezydencie. Oczywiście nie znam całości sprawy, tych gierek zakulisowych, ale coraz mocniej zaciskam pięści. Czyżbym kolejny raz został oszukany ? Sądy w Polsce należy głęboko przebudować. Żyję długo i widzę tę patologię od zawsze. Chciałbym na stare lata żyć w Polsce, a nie " w tenkraju ". Zna pan motto Polaka. Bóg, Honor, Ojczyzna. Jeśli jest tak, że Honor i Ojczyzna już się nie liczy, to przynajmniej bój się pan Boga. Agent totalnej targowicy "Andrzej" wpadł na nowy pomysł. Szantażuje PiS, że nie podpisze ustaw jak nie nastąpią zmiany na stanowisku premiera i ministra obrony. Nie zgadzam się, żeby urzędnik wybrany zwykłą większością głosów grał dyktatorka i narzucał swoje widzimisię Parlamentowi ! Widać, że prezydent najmocniej ceni idee nadzwyczajnej kasty. Dlatego szybciej niż mu się wydaje dostanie takie weto od społeczeństwa, że zapamięta je na długo. Pan prezydent za namową niedorzecznika Łapińskiego stał się funkcjonariuszem mediów polsko-języcznych sprzedającym jak Ringier AXEL Springer w co tygodniowych instrukcjach, HUCPIARZEM od budowy i sprzedaży narracyjnego negatywnego wizerunku DOBREJ ZMIANY. Dobra Zmiana dla prezydenta to peerleowski prokurator generalny, służby państwowe to służby ubeckie, Macierewicz to ubeckie metody stosuje . Przeciw temu protestował, czyli DOBRA ZMIANA TO UBECJA taki narracyjny negatywny wizerunek sprzedaje DOBREJ ZMIANY. W 2018 PAD zaliczy 2 bolesne porażki - wyborcy PiS nie poprą w referendum systemu prezydenckiego i zbojkotują obchody 100-lecia Niepodległej - na własne życzenie PAD spędzi je z Tuskiem i podobnymi. PiS musi za 2 lata osiągnąć w wyborach większość konstytucyjną i wtedy zrobi reformy. Dziś powiedzieć otwarcie, że z PAD żadnych reform nie da się przeprowadzić. Za 3 lata kandydat na prezydenta Beata Szydło. Ten człowiek przeraża. Gubi Polskę bo zaciął się jak chłop. A Ruski czekają na łowy. Rozbraja Państwo. Niszczy frankowiczów. Utrzymuje Kruki i powielanie nieważnych długów. Wyrzuca na bruk. Z dotychczasowych działań i zachowań Prezydenta można wnioskować, że nie dorósł jeszcze do roli jaką przyszło mu pełnić. Jak widać Dudzie chodzi o grę na czas. Negocjuje, NIBY negocjuje a na koniec zablokuje reformę - aby KRS sama się wybrała na nową kadencję na starych zasadach. A to już w styczniu chyba. Piotrowicz i Mucha ponoć wynegocjowali kompromis ......ale nie został on potwierdzony końcowym spotkaniem Dudy i Kaczyńskiego. Czyli de facto nie ma nic! Pokazuje nam jak wyglądał by system prezydencki - żadnego referendum-szkoda pieniędzy! Największa pomyłka wszystkich "nieumoczonych" Polaków to Adrianek kiedyś zwany Dudą. Jak on i jego podobno bogobojni rodzice mogą spojrzeć nam w oczy? Wszyscy wiedzą kto w latach osiemdziesiątych mógł być prezesem ZUS tylko swój, a w Opolu był nim stryj A.Dudy obecnie poseł, to klika z układów WSI. "Ja jako prezydent" Andrzej weto Duda mówię, że będę wetował wszystkie ustawy , które wyjdą z sejmu! Wtedy Duduś ja cię też zawetuję i II kadencję masz z głowy, bo zrobią to ci wszyscy którzy na ciebie głosowali. Ciekawe ile znajdziesz nowego elektoratu, może 2% jak UBolek. PiS nie godzić się by zdrajca dyktował warunki. Reformę SN i KRS trzeba odłożyć do 2020 roku. Dudzie żaden minister już nie odpowiada może mu i Polska niepodległa przeszkadza. PAD zaczął działać na szkodę Polski i Polaków to działanie jego ludzi takich jak Soloch i jego niedorzecznik czerepach Łapiński i wielu innych z dawnej komórki WSI, to też ich sprawka by nie ujawniać aneksu. Jak to jest, że prezydent Duda kolejny raz szantażuje Sejm, przed 24 lipca zaszantażował, że jeżeli nie będzie 3/5 to zawetuje ustawę. Sejm zgodził się na 3/5 , a prezydent Duda zawetował. Teraz szantażował czasem i co spotkanie to nowe wymagania. W końcu coś zostało ustalone, ale i teraz znowu stawia warunki przed dyskusją w Sejmie. Chyba metoda szantażu to wizerunek PADa w kadencji. Szantażuje nie tylko Sejm, ale również w wielu innych przypadkach. Prezydent "Ja chcę" szantażuje generałów czekających na awans, wyborców, że chce zmiany Konstytucji i bo chce być prezydentem, który rządzi. Już teraz wtrąca się w zakres pani premier Beaty Szydło. Chce być ministrem SZ , ON, SW i Sprawiedliwości. Plagiatuje myśl i treści ustawy o KRS i SN i tworzy gnioty. I stawia warunki przed organem ustawodawczym, a nie biurem pisania ustaw Dudy. Jeśli w obu izbach parlamentu są Polacy, to już dawno powinni podjąć kroki w celu przeprowadzenia impeachmentu (Konstytucja pozwala usunąć prezydenta z urzędu). Przecież ten facet ewidentnie walczy z Polską i Polakami. To zdrajca i oszust! Czyżby to co mówił o PAD pan Stonoga to prawda?. Mają trzymanie na niego WSIoki i realizuje ich scenariusz.Trzeba doprowadzić do jego dymisji bo ta kreatura szkodzi nam Polakom.


  Jaka będzie prezydentura Andrzeja Dudy? Przepowiednia tarota Cytat z tarota: Karty określające przyszłość to odwrócony Mag (symbolizujący oszusta, kuglarza, manipulanta, kłamca i intryganta, wykorzystującego innych) (Z żalem więc muszę stwierdzić, że nadchodząca prezydentura, pomimo pewnych interesujących i zapewne dobrze przyjętych przez społeczeństwo posunięć, udana nie będzie…)


  http://tarocistajustas.blog.onet.pl/2015/07/10/jaka-bedzie-prezydentura-andrzeja-dudy-przepowiednia-tarota/
 • Zaczęło się prześladowanie Polaków z polecenia Dudusia.
  Zachowanie tych osób dało pretekst do ataków na Marsz Niepodległości. Prokuratura wszczęła śledztwo(sic! a za lewackie hasła, czy targowiczan się nie bierze!) Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała o wszczęciu śledztwa dotyczącego zachowania niewielkiej grupy osób, która pojawiła się na tegorocznym Marszu Niepodległości. Chodzi o propagowanie przez nich faszystowskiego ustroju państwa lub nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym, etnicznym i rasowym. O wszczęciu śledztwa przez Prokuraturę Rejonową Warszawa-Śródmieście, na podstawie art. 256 par. 1 Kodeksu karnego, poinformowała prok. Magdalena Sowa z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Artykuł ten głosi: Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  http://niezalezna.pl/209178-zachowanie-tych-osob-dalo-pretekst-do-atakow-na-marsz-niepodleglosci-prokuratura-wszczela-sledztwo


  Ps..Czy hasła: „Wszyscy różni, wszyscy biali” czy „Europa tylko dla białych” to faszystowskie hasła? Gdzie w nich propagowanie faszyzmu? Ja w nich ani faszyzmu ani jego propagowania nie widzę. Ta stara jeszcze żydokomusza i peowska niezweryfikowana od dziesięcioleci prokuratura jakaś w tym wypadku bardzo gorliwa. Za hasła lewackie, komusze i komuchów nawołujące do zabijania, likwidacji, przewrotu, czy KOD i UBobywateli, pospolitych lewackich, peowskich i peselowskich złodziei w tym HGW, jakoś nie ma odwagi się zabrać lub nie chce, chce władzę PiSu przeczekać, licząc by było jak było. Pilnie przyglądałem się Marszowi i serce mi rosło. Żadnych faszystowskich haseł nie widziałem. Za to widziałem żydolewackie i ubeckie i poubeckie badziewie wyruszające z placu przed Politechniką. Duża część miała założone kominiarki i nieśli sztandary - tęczowe, czarne i banderowskie czerwono-czarne. Nie było reakcji żadnej reakcji prokuratury w ub. latach na zaproszenie przez agenturalną organizację niemieckich żydofaszystów bijących Polaków, ani na wyśpiewywanie przez lewackiego przygłupa piosenek typu "jebać Orła Białego". Prokurator a raczej prokurwator wszczynający postępowanie powinien natychmiast wylecieć dyscyplinarnie. Że Murzyn nie może być Polakiem ? I co w tym złego? Ja też nie mogę być Tutsi, Hutu czy Siuksem. Oczywiście, że Polska dla białych, tu jest nasz dom. Rasy innego koloru mają swoje ojczyzny w innych częściach świata. I nie ma to nic wspólnego z rasizmem, czyli nienawiścią, pogardą do osób innej rasy. Widać żydokomusza i popeowska jeszcze prokuratura ma coś przeciwko białym, i nam Polakom, pytam a co złego w haśle Europa dla białych? czy to nie biali stanowią jej podstawę od zarania dziejów. Widzę, że Polska zaczyna staczać się w żydokomunistyczną-lewacką stronę, przykro i straszno to widzę. Na horyzoncie poprawność polityczna na zamówienie Berlina już rozpoczęła swój obłąkańczy zwycięski marsz ku zagładzie, samozagładzie, a Polska i PiS niestety dla poprawności politycznej się włącza w tą ideologię..Zauważyliśmy jak rząd PiS ugiął się przed unijnymi żydolewackimi aparatczykami?! Nigdzie nie widać żeby na marszu były jakieś hasła faszystowskie czy nawoływanie do nienawiści no ale prokuratura wszczyna postępowania no bo co powie żydolewacka, pedalska, zboczona, zdychająca ekonomicznie i politycznie, a właściwie już śmierdzący trup/zombie Unia, jak tego nie zrobią, pewnie wyszłoby, że Polski rząd broni faszystów których tak na prawdę nie ma w Polsce. Rząd PiSu zaczyna działać ze strachu przed żydolewacką, pedalską, zboczoną, zdychającą ekonomicznie i politycznie Unią na niekorzyść Polskich obywateli. Czy pretekstem wo wszczęcia postępowania było hasło Europa tylko dla białych? Podam przykład, mi nie podobają się czarne kobiety i czarnej nie chcę. Chcę białą, takie mi się podobają i co prokuratura postawi mi zarzuty?Jeżeli jakaś grupa ludzi będąca na marszu chciałaby żeby Europa składała się tylko z białych ludzi to jest to ich sprawa i mają prawo do takich wypowiedzi, którą zapewnia art.54 Konstytucji, uchwała 119 ONZ podpisana i ratyfikowana przez Polskę, czy może już w Polsce nie? Takiego zamordyzmu za tzw. złej komuny/PRLu nigdy nie było! Europejskie i krajowe śmiecie żydolewackie czepiają się, jak zwykle, a niektórzy PiSowscy politycy (i Duduś) ulegają tej nagonce na młodych i odważnych Polaków! To własnie młodzi patrioci - NARODOWCY odrzucają żydolewackie multi-kulti, nie tolerują "politycznej poprawności" i antypolskiego, szwabskiego zaprzaństwa! A w razie zagrożenia Polski, to nie kto inny, tylko Oni staną pierwsi w obronie naszej Ojczyzny! I o tym wszyscy Polacy musza pamiętać! A szczególnie rządzący! Pytam, gdzie ten faszyzm na MN? Za rasistowski uznano apel o trzeźwość! Na 46 haseł tylko jedno może być podejrzane! WIDEO

  https://youtu.be/D3COi982ko8
 • Autorze..
  Zachodnie paranoje nie tylko już przenikają do Polski, ale znajdują w niej podatny grunt! Gdzie w KK jest zdefiniowany tzw. rasizm, czy ksenofobia? Jeżeli słowo "biały" nabrało już perojatywnego znaczenia, to niebawem picie mleka lub zamówienie do kawy śmietanki będzie ścigane z odpowiedniego paragrafu ! Orwelizm na wszystkie registry! Pretekstem do stawiania absurdalnych zarzutów o tzw. rasizm może stać się bez mała wszystko, gdzie występuje tylko kolor biały. To i niedawno pewien sklep w Holandii musiał ściągnąć ozdoby przedstawiające duchy, nie dlatego, że mogłyby straszyć dzieci, tylko dlatego, że były ....białe! Verhofstadtowi zamiast stawiać zarzuty należało tylko polecić dobrego psychiatrę i taka też powinna być oficjalna reakcja polskiego rządu na wybuch psychozy w zachodnich mediach po przejściu marszu Niepodległości w Warszawie. Ciekawe, czy prokuratura tak gorliwie ściga ową grupkę "antyfaszystek", które zablokowały przejście legalnej demonstracji ? Aaaa?
 • @autor
  oh andżej...... po paru latach przyjdzie Siemoniak i pozamiata.
 • @maharaja 04:28:14
  On ten tępy pomiot banderowca i reszta onych już nigdy nigdzie nie przyjdą, czeka ich polityczna śmierć i cela+.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31