Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
241 postów 589 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Jakie piękne samobójstwo "Europy" (i to już we wrześniu)

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Bruksela" właśnie strzeliła sobie efektownego "samobója", pogrążając przy okazji targowicę.

Pragnę przypomnieć, że historyczny demontaż i upadek Unii Europejskiej

(i to dokonywany własnymi europejskimi rękoma)

przebiega wedle własnej dynamiki:

od lata 2015 roku (potop migracyjny)

poprzez zimę 2017

aż po jesień roku 2018

bo wg prognozy z czerwca 2016 - => To nie Brexit zniszczy "Europę"

A dziś totalni wreszcie doigrali się - "Europa"  uruchamia wobec nas swą "broń atomową", czyli "sankcje"!

A tego upokorzenia Polacy totalnym nie zapomną - brawo, jakie piękne samozaoranie.

Tylko z ostatniego tygodna:

1) - => Niemcy mordują wspólną Europę

2) - => Berlin i Bruksela wspólnie demontują Unię Europejską

3) - => "Sankcje" i protekcjonizm reakcją "Zachodu" na nasz rozwój

image

"Sankcją" może tu być co najwyżej odebranie nam prawa głosu w Radzie Europy - ale tylko po jednogłośnej decyzji wszystkich państw członkowskich - co dziś jest niemożliwe do uzyskania, to po pierwsze.

A po drugie - "Europa" właśnie popełniła samobójstwo,

brutalnie i bezprawnie wtrącając się w kwestie,

 leżące poza jej mandatem i kompetencjami -

bo

Komisja nie ma żadnych podstaw prawnych do takiej decyzji,

jako że organizacja wymiaru sprawiedliwości państw członkowskich

jest ich suwerenną sprawą

- jak wcześniej orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości.

A gdy polityka zaczyna "w Brukseli" dominować nad prawem - o co właśnie my jesteśmy przez nich oskarżani ;-) - to komisarze brukselscy po prostu zrzucają maski i stają się "ludowi"- a tego to Europa na pewno nie będzie tolerować.

Bo każdy kraj członkowski musi dziś zdawać sobie sprawę z tego,

że w każdej chwili i w każdej sprawie może paść ofiarą

równie absurdalnego,

równie arbitralnego

i równie bezprawnego

ataku "brukselczyków", co Polska tej zimy.

Ale już wrzesień roku 2018 pokaże komisarzom, gdzie raki zimują...

(a gdyby znali Wyspiańskiego, to mogliby by sobie wtedy smętnie zanucić:

www.youtube.com/watch

Ale wygląda na to, że nikt im tam w Brukseli, jak na razie, nie powiedział, że zwykle po użyciu "broni atomowej" to nie ma ani przegranych, ani zwycięzców ... a w końcowym rachunku to może też i nie być dzisiejszej Unii Europejskiej.

image

P.S Na łączenie kwestii dotacji unijnych z polityką nie pozwalają unijne traktaty - ale gdyby "brukselczycy" odważyli się zamachnąć także i na ten fundament unijnej solidarności i spójności, to wtedy do rozpadu Unii może dojść jeszcze szybciej, niż to się im wszystkim dzisiaj wydaje...

Totalni i "Bruksela" mogą sobie dziś spokojnie "przybić piątkę" - bo ich wielomiesięczna praca na pewno nie pójdzie na marne...

- => "Sanckcij nie budiet", tow. Siemoniak, a i fundusze unijne są bezpieczne

P.S. 2 A tak prywatnie,

to ja bym poprosił szanownych towarzyszy komisarzy o wykładnię,

jak zróżnicowany wiek emerytalny (60 i 65 lat) "dyskryminuje z uwagi na płeć".

Bo skoro potrafili uznać marchewkę za owoc oraz ślimaka za rybę sródlądową,

to powinni podołać i temu zadaniu:

to kto tu jest dyskryminowany - kobiety, czy mężczyźni?

 

 

KOMENTARZE

 • CZARNA ŚRODA totalnej oPOzycji
  POLACY WAM TEGO NIGDY NIE ZAPOMNĄ


  https://pbs.twimg.com/media/DRgAGCZX4AEiTx2.jpg
 • Paranoja Obywatelska - donosiciel ubolewa nad konsekwencjami swojego donosu...
  https://pbs.twimg.com/media/DRg3ZFTX0AAM6Bi.jpg
 • @Krystyna Trzcińska 20:08:33
  "Proszę mi podpowiedzieć, bo nie mogę się doszukać:"
  ...................................................................................
  Ja też mam problem ze znalezieniem odpowiedniego linka. ;-) "Chyba ktoś nam zaczarował internety..."

  Wiem, że o tym czytałem, to było w roku 2008, może mam gdzieś w pliku - będą dalej szukał.

  Pozdrawiam Panią.
 • @Krystyna Trzcińska 22:45:07
  ;-).
  Pozdrawiam.
 • @Krystyna Trzcińska 06:00:15
  Sama prawda.
  Ale oglądałoby się dużo lepiej, gdyby nie ten "żąd".

  Lubię ilustrować notki grafiką, ale często rezygnuję nawet z bardzo trafnych polskich ilustracji, by nie propagować błędów gramatycznych i ortograficznych.

  Myślę, że szczególnie kłopoty młodego pokolenia z językiem polskim wynikają z marksizmu kulturowego, tak ochoczo serwowanego nam przez platfonsów.

  Młodzież nie doznała zanurzenia w języku, bo lektury zostały "w okresie błędów i wypaczeń" potraktowane po macoszemu i zamiast czytania polskiego kanonu kulturowego, kształtującego język i wartości oraz definiującego naród i wspólnotę, wystarczyło jej zapoznać się ze streszczeniami. A efekty widzimy w druku każdego dnia...

  Ale dziękuję za tę grafikę, bo ma ona swoje walory,
  Pozdrawiam.
 • @Docent zza morza
  To wojna ekonomiczna. Niestety obawy Polaków przy wejściu do Eurokołchozu spełniły się. Oni potrzebowali rynków zbytu taniej siły roboczej i zasobów mineralnych państw szczególnie Polski. Władze Unii nie pochodzą z wyborów bezpośrednich ani parlamentarnych. To politycy odrzuceni przez własnych obywateli. Na demokracji znają się tyle co na puszczy bo tej też nie mają. Najważniejsze obecnie zadanie: wypalić żywym ogniem do korzeni zaprzaństwo wewnętrzne i mieszaczy. Potem już będzie łatwiej. Timmermans sam się wykończy, a z nim reszta pachołków Sorosa.
 • @Docent zza morza
  A to dobre! Niemieccy prawnicy zatroskani reformami sądownictwa w Polsce. Tymczasem w Niemczech sędziów wybierają politycy! Zagraniczni sojusznicy polskiej kasty sędziowskiej w akcji! Niemieckie Stowarzyszenie Prawników przestrzega przed ingerencją w praworządność. Niemcy sugerują, że wpływ władzy wykonawczej na wybór sędziów stanowi zagrożenie dla niezależności sądownictwa. To osobliwy pogląd w ustach niemieckich prawników, szczególnie, że w Niemczech sędziów powołują politycy, a wpływ niemieckich władz federalnych i landowych na sądownictwo jest jednym z największych w Europie! Niezależność sędziów stanowi jeden z fundamentów państwa kierującego się w swoich działaniach zasadami praworządności”, wskazuje Wiceprezes Niemieckiego Stowarzyszenia Prawników dr Thomas Remmers (adwokat i notariusz), dodając, że „niezależność ta zostaje naruszona w sytuacji gdy władza wykonawcza ma możliwość ingerowania w organizację i funkcjonowanie sądów na najwyższym szczeblu czytamy na stronie wojującego z polskim rządem stowarzyszenia sędziów „Iustitia”. Powyższa uwaga odnosi się także do planowanego skracania kadencji sędziów Sądu Najwyższego w Polsce i możliwości uchylania ze szczególnych powodów wydanych uprzednio prawomocnych orzeczeń sądowych informuje stowarzyszenie. Stanowisko niemieckich sędziów może budzić spore zdziwienie. W Niemczech sędziów federalnych mianuje i odwołuje prezydent federalny, a sędziów landowych minister landu właściwy do spraw wymiaru sprawiedliwości. Robią to na wniosek komisji ds. powoływania sędziów wybieranych przez władze ustawodawcze i wykonawcze. Wpływ władzy wykonawczej i prawodawczej na wybór sędziów w prawie niemieckim jest zatem decydujący informowało niedawno ministerstwo sprawiedliwości. Niemieckim prawnikom najwyraźniej nie przeszkadza niemal całkowite upolitycznienie ich sądownictwa. Problemów i awantur szukają więc w Polsce. Niemcy są też ostatnim krajem, który ma prawo uczyć Polaków praworządności.

  Ps...Niemieccy prawnicy ? Tuż po wojnie Morgenthau proponował wykastrować cały naród niemiecki i wysłać do roboty na plantacjach, a ziemie podzielić miedzy sąsiadów. W Niemczech sędziów powołują politycy, a wpływ niemieckich władz federalnych i landowych na sądownictwo jest jednym z największym w Europie....Niemcy wyją ponieważ posiadacz niemieckiego paszportu nie może nigdy więcej być polskim sędzią według podpisanych już ustaw. Nigdy. Teraz władze powinny zabrać się z impetem do oczyszczenia bagna, które było tworzone na zamówienie i sprzyjało m.in. niemieckim geszeftom na terenie całego kraju.
 • @kula Lis 67 14:05:13
  Najgorsze jest to, że oni tak bredzą "na poważnie", wierząc w swoje dziejowe posłannictwo "cywilizowania nadwiślańskich Irokezów", jak to kiedyś zgrabnie ujął główny inspirator zaborów, pruski Fryderyk Wielki.

  Bo wygląda na to, że nadal im te rasistowskie zapędy nie przeszły... a świat niestety "zapomniał" o recepcie Churchilla, że "Niemców należy profilaktycznie bombardować co pięćdziesiąt lat".
  Pozdrawiam.
 • @Docent zza morza 16:21:49
  "The Times" o działaniach KE wobec Polski: Komisja zdecydowała się na publiczną próbę sił, której nie jest w stanie wygrać! W sporze z Polską Komisja Europejska musi wystrzegać się gróźb, których później nie będzie w stanie spełnić ocenia w piątek brytyjski dziennik „The Times”. Na razie KE zdecydowała się na publiczną próbę sił, której nie jest w stanie wygrać dodaje. KE „wszczęła procedury, które prawdopodobnie przyniosą skutek odwrotny do zamierzonego, nie zmienią nic w kontrowersyjnych ustawach (przyjętych w Polsce) i doprowadzą do rozpadu UE” zaznacza gazeta. W ocenie „Timesa” Bruksela nie powinna „wymachiwać szabelką czy podsycać oburzenie”, bo „izolowanie Polski raczej wzmocni (rządzący) PiS”. UE może uzyskać lepsze rezultaty w rozmowach z Polską, jeśli „podczas zaplanowanych rozmów o długoterminowym budżecie UE będzie nalegać na to, by Polska pozostała krajem otwartym” podkreśla dziennik. Jako jeden ze sposobów wskazuje zapewnienie środków organizacjom pozarządowym, które monitorują polską politykę. Zamiast tego Bruksela postawiła na publiczną próbę sił, której nie jest w stanie wygrać pisze „The Times”.

  Ps...Jak na Angoli zaskakująco trafne uwagi. Szczególnie nasza opozycja dewastuje wizerunek Polski, GW albo bezpośrednio pisze do niemieckich/francuskich dzienników, albo informuje ich korespondentów. Nadęty balon powinien być przekłuty! Wszystkie ślady antypolskich ataków na Polskę prowadza do ... szechterowskiego GWna. To jest matecznik V Kolumny w Polsce. Trzeba koniecznie i jak najszybciej usunąć ten chazarski wrzód na organizmie Polski.
  https://www.heise.de/tp/features/Kritik-an-polnischer-Justizreform-Sitzt-Deutschland-im-Glashaus-3779572.html

  Krytyka polskiej reformy sądowej: czy Niemcy siedzą w szklarni?
 • @kula Lis 67 09:49:58
  "czy Niemcy siedzą w szklarni?"
  ............................
  Zdecydowanie tak - a do tego zaczęli w nas rzucać kamieniami. poprzez jej ściany.
  Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31