Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
236 postów 573 komentarze

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Ich podstępny atak na Polskę trwa już ponad 100 lat.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Lepszy wróg zewnętrzny od wewnętrznego, a ruski, czy szkopski przeciwnik od żydowskiego.

Początek I. wojny światowej przyniósł nam żydowsko-niemiecki plan utworzenia na ziemiach odebranych carskiej Rosji Judeopolonii- = > Zydowskiego państwa na terenach polskich

image

I to nikt inny, a właśnie Zydzi, byli największymi przeciwnikami odrodzenia się państwa polskiego po latach zaborów.

A jesienią 1939 roku to Niemcy od razu przystąpili do tworzenia zalążku państwa żydowskiego w okolicach Niska:

"Operacja Nisko – hitlerowski projekt założenia żydowskiej kolonii – imitacji niezawisłego państwa, w okolicach Niska (konkretnie w Zarzeczu), w 1939. Autorem projektu Operacja Nisko, powstałego w październiku 1939 roku, tuż po kampanii wrześniowej, był SS-Obersturmführer Adolf Eichmann. Eichmann został mianowany pełnomocnikiem szefa Gestapo, Gruppenführera SS Heinricha Müllera do spraw pozbycia się z terenu III Rzeszy i Protektoratu Czech i Moraw obywateli pochodzenia żydowskiego. Plan ten był mutacją idei syjonistycznych, przewidujących zapewnienie Żydom nowej ojczyzny. Do listopada 1941 wielu Żydów wyemigrowało pod przymusem do Palestyny[1]"  - = > Operacja Nisko

image

Ale to ich idiotyczna polityka w czasie okupacji niemieckiej - pełna i ochocza kolaboracja z okupantem, który pod postacią getta podarował im tak upragnioną autonomię - => Kolaboracja-zydow-z-niemcami-podczas-ii-wojny-swiatowej-jest-faktem/

wynikająca z ich zażartego antypolonizmu oraz braku świadomości co do planów "Rotszyldów" w stosunku do nich - przyniosła im niespotykaną katastrofę.

Bo tam, gdzie samorząd żydowski współpracował z Niemcami, m.in. dostarczając im pełne listy mieszkańców, to uratowało się w Generalnej Guberni ok. 2% żydów, a tam, gdzie do tego nie dochodziło - 48%. (H. Arendt "Eichmann w Jerozolimie")

A otworzeniew swoim czasie kurka z tanimi kredytami Gierkowi (20 mld dolarów) i Jaruzelskiemu (drugie 20 mld) było sprytną pułapką mającą zniszczyć przyszłego bankruta, celem przejęcia jego aktywów za grosze (za te długi przejęto polski majątek wart ok. 435 mld dolarów).

image

No i tak doszło do transformacji i ustanowienia u nas "demokratycznego państwa prawa"  dyskretnie (ale coraz bezczelniej) zarządzanego przez "nadzwyczajną kastę".

image

A gdy PIS zaproponował reformę państwa, to od razuzostał podniesiony nieproporcjonalny rejwach przez zagraniczne odłamy "nadzwyczajnej kasty"- nawet na Jamajce! - i doszło do histerycznej "walki w obronie konstytucji i demokracji".

Bo "Polaczki" zaczęły przeglądać na oczy i taki wspaniały geszeft mógł się załamać (co roku wypływało od nas ca 100 mld złotych). No, a niby z czego ma żyć "nadzwyczajna kasta"- przecież nie z pracy własnych rąk?

Ale oni nigdy nie występują z otwartą przyłbicą i zawsze chowają się za całą masą niby to neutralnych określeń, mających oszukać drugą - tę nieżydowską stronę, czyli nas.

I tak w "polskich" mediach mamy dziś właścicieli "niemieckich", "szwajcarskich" i "amerykańskich",a w gospodarce inwestorów "niemieckich", "holenderskich", "brytyjskich" itd.

Tyle tylko, że te wszystkie skomplikowane siatki powiązań finansowych i biznesowych i tak w końcu prowadzą do niewielkiej grupy ludzi, ("Rotszyldów"), bo gospodarka świata jest kontrolowana przez około 150 ponadnarodowych koncernów, których właścicielami jest ok. 20 grup kapitałowych - i praktycznie wszyscy na świecie pracują w ten sposób na dobrobyt globalnej "nadzwyczajnej kasty". - => Mniej_niz_jeden_procent_firm_kontroluje_swiatowe_bogactwo

Fundamentem naszego obecnego państwa niewątpliwie jest żarliwy filosemityzm, ale ta nasza ślepa, jednostronna i bezwarunkowa miłość do państwa żydowskiego jest - ujmując to elegancko - co najmniej nieodwzajemniona,

No, ale takie są przecież korzenie III RP, gdzie przy Okrągłym Stole na 70 uczestników podobno tylko 7 było Polakami. A i cała masa agentów "tajnych, widnych i dwupłciowych" to wtedy szybciutko przewerbowała się na pracę dla Mosadu, albo dla Amerykanów (co często w praktyce też oznaczało pracę dla Mosadu).

image

Polska polityka historyczna, tożsamościowa i kulturalna od lat była zaniedbywana, bo w "naszych" instytucjach usadowili się ludzie, którym polska wrażliwość po prostu była i jest obca. I nigdzie nie widać tego tak wyraźnie, jak zagranicą, bo ambasady, instytuty kultury i konsulaty nadal obsadzane są w większości przez "korporację Geremka"... (chyba sam minister Czaputowicz też do niej należy).

image

Po prostu - skoro to nie w interesie Polaków sprawowana była dotąd w Polsce władza

- to i polskie sprawy były systemowo i systematycznie zaniedbywane.

A polski patriota trafiający "przypadkiem i przez pomyłkę" do "naszych" instytucji rządowych, samorządowych, czy kulturalnych, to zwykle b. szybko zostaje sprowadzony na ziemię... Czego pięknym dowodem jest polityka prowadzona przez  Muzeum w Auschwitz.

1. Czy nasza "przyjaźń z Izraelem" dobrze służy dziś Polsce?

2. Czy dla tej "przyjaźni" wolno nam dziś poświęcić prawdę historyczną?

Skłaniam się do negatywnej odpowiedzi na te pytania. A szokujący i niewątpliwie bolesny dla naszej elity ostatni atak ze strony Izraela należy jak najszybciej sparować przenosząc spór na płaszczyznę etyczną i moralną - bo to jest ich pięta achillesowa. 

Dawid Ben Gurion, pierwszy Premier Izraela:
„Tym, którzy ocaleli,

 

gdyby nie byli tym, kim byli: złymi, brutalnymi egoistami,

 

na pewno by się to nie udało.

 

To, co przeżyli, wyrwało z ich duszy wszystko, co najlepsze.

Zapraszam - = > PRAWDA naszą opcją nuklearną w stosunkach z Zydami

image

Nie co się oszukiwać - do terenów polskich mamy cały czas zażartego, podstępnego, wrednego i gardzącego nami konkurenta, od stuleci uważającego się za jedynego pełnoprawnego właściciela tych ziem - ich zdaniem, chwilowo - zamieszkałych przez Polaków (a podobny problem ma Ukraina, jeśli tylko spojrzeć na proponowane kiedyś granice Judeopolonii).

image

I dlatego kryzys w stosunkach polsko-żydowskich nigdy się nie skończy,

chyba, że potulnie zgodzimy się na ich wszystkie żądania i roszczenia...

A celem wyautowania naszych kretyńskich filosemitów,

to trzeba jak najszybciej zmienić konstytucję III RP.

Ale najpierw wyrwijmy Izraelowi grubą pałę, którą od lat jesteśmy okładani, zmuszając naszych filosemitów do wznowienia frajersko przerwanej ekshumacji w Jedwabnem (gdy tylko zaczęto tam znajdować niemieckie łuski).

Podpisz więc petycję dr Ewy Kurek w tej sprawie: 

Petycja do sejmu RP

 

KOMENTARZE

 • @Docent zza morza
  Johny Daniels nas uratuje. Tak - tylko on. Gra w tzw. złego i dobrego policjanta. Oddajmy się w całości jako myśląca część bezmyślnego społeczeństwa w ręce dobrych od John'ego Danielsa. Te częste spotkania z Bielanem, Dziedziczakiem, Morawieckim i innymi nie mogą przecież pójść na marne. żydzi potrzebują dużo forsy na prowadzenie okupacji Palestyny i wojnę z Iranem, a USA jest bankrutem. Szukają więc frajerów do dojenia. Polska powinna natychmiast wstrzymać te 240 mln które co roku wypłaca potomkom żydów zamieszkałych w Polsce. To ich ostudzi, gdy dostaną po kieszeni.
 • @kula Lis 67 17:37:30
  Ma pan b. dużo racji, jak zwykle, ;-)
  Pozdrawiam.
 • 5*
  Ale coś zbyt skromnie Autor liczy. Walka Żydów z Polską i Polakami liczy dobre kilka wieków, jeśli pominąć, że żydo-chrześcijaństwo, które podbiło nas w X wieku.
 • To jest człowiek,
  który malował te wygibasy na Polskiej Ambasadzie.

  Izraelska Policja opublikowała wizerunek.

  Podobno cały jutrzejszy program Czarno na białym w Tvn 24 będzię poświęcony temu bohaterowi

  https://pbs.twimg.com/media/DWk7jmcW0CA-3AS.jpg
 • Tak ten Bartek
  Okazało się, że za rozpowszechnieniem filmiku o Polski Holokauscie stoi znany przystojniak i łamacz serc kobiecych.
  Redaktorek Bartek.
  Ten Bartek.

  https://pbs.twimg.com/media/DWk_o1lW0AYy22Z.jpg
 • @Docent zza morza 18:09:00
  Cały świat mówi o mordzie w Jedwabnem. W sprawie spalenia setek Polaków w stodole pod Gardelegen panuje zmowa milczenia

  https://pbs.twimg.com/media/DWih-E0WkAAnxp_.jpg
 • @kula Lis 67 17:37:30
  Naród, który cierpiał. Naród, który chronił innych prześladowanych. Naród, który ostro potępiał wszelkie rodzaje nienawiści wobec innych narodów. Ten Naród - Polacy - są dziś oszczerczo pomawiani i obrażani.

  Cześć i Chwała wspaniałej Polsce.
 • @kula Lis 67 17:37:30
  Wszystkim czerpiącym dzisiaj tyle radości z każdego kolejnego ataku na PiS, zwracam jednak uwagę, że ataki takie jak ten filmik żydowskiej organizacji, nie są wcale atakiem na PiS, nie są nawet atakiem na Polskę PiS-u. To atak na Polskę z czasów wojny, na naszą historię i na naszą pamięć o niej. Jeśli kolejne osoby na filmie mówią o "polskim Holokauście" to nie dlatego, że polski rząd zrobił coś źle tylko dlatego, że tak Polskę widzą i widzieli ją tak na długo przed tym, zanim PiS objął władzę. Ten film to nie efekt działań rządu Morawieckiego, tylko efekt zaniedbań wszystkich kolejnych rządów. Odpuściliśmy sobie politykę historyczną i teraz zbieramy tego owoce.
 • @Husky 19:24:04
  Okrągło stołowi odpuścili sobie politykę historyczną . No to teraz jak jest sam widzisz . Wszyscy oni ta k samo umoczeni , a obecnie rządzący wymiękną . Pozdrawiam. https://www.youtube.com/watch?v=RanSW-hmRX0
 • @Husky 19:15:39
  Palenie ludzi w zamkniętych pomieszczeniach to jakby niemiecka tradycja wojenna.

  Wielka Synagoga w Białymstoku w czerwcu 1941, czy stodoła w Podgajach w marcu 1945 roku. O Jedwabnem nie zapominając...
  Pozdrawiam.
 • @Repsol 20:36:34
  // a obecnie rządzący wymiękną //

  raczej nie wymiękną
  to zaszło za daleko
  pozdrawiam
 • @Husky 20:58:54
  Teraz jeszcze nas leczyć będą . PIJAWKAMI ?. http://2.s.dziennik.pl/pliki/10461000/10461881-wicepremier-minister-rozwoju-i-900-552.jpg :)))
 • @
  W USA akcja "Polish Holocaust",
  a my im na to:
  Międzyresortowy Zespół ds. Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i In. Ustrojów Totalitarnych oraz Przest. Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narod., Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze wzgl. na Bezwyznaniowość.

  Brawo
 • Edukacja miłości
  Żydowskie bachory piszą "pozdrowienia" na bombach, które rozerwą na szczątki ich palestyńskich rówieśników.
  To jest ta edukacja miłości?

  https://pbs.twimg.com/media/DWloJwYWAAIVN7K.jpg
 • Repsol
  Ja nie chciałam usunąć komentarza, tylko ktoś wszedł, a ja nacisnęłam klawisz. Polecam artykuł Bodakowskiiego dla Rzeczpospostej, który przytacza wypowiedzi dr Kurek, że nie ma żadnej cywilizacji juderześcijańskiej.http://prawy.pl/66476-zydowski-terror-we-wroclawiuhttp://prawy.pl/66476-zydowski-terror-we-wroclawiuhttp://prawy.pl/66476-zydowski-terror-we-wroclawiu
 • WPS
  "A gdy PiS zaproponował reformę państwa, to od razuzostał podniesiony nieproporcjonalny rejwach przez zagraniczne odłamy "nadzwyczajnej kasty"- nawet na Jamajce! - i doszło do histerycznej "walki w obronie konstytucji i demokracji".

  Bo "Polaczki" zaczęły przeglądać na oczy i taki wspaniały geszeft mógł się załamać (co roku wypływało od nas ca 100 mld złotych). No, a niby z czego ma żyć "nadzwyczajna kasta"- przecież nie z pracy własnych rąk?"

  Niby szanowny pan we właściwym kierunku zmierza, ale jednocześnie kolportuje kolejną generację " patriotycznych bajek" z " nowymi bohaterami" w tle, czyli ponoć " patrioryczną", a nawet jak większość cymbałow na Zachodzie twierdzi, "nacjonalistyczną" partią PiS - jako rzekomo chcącą dobrze dla Polski i Polaków.

  A jasno i wyraźnie trzeba powiedzieć, że za okradanie Polaków od 1989 r. orzez Żydów, jak i za obecne syjonistyczne harce współodpowiedzialne jest PiS w jego obecnej postaci, jak swoich wczesniejszych okrągłostołowych edycjach.

  Z jednej strony współodpowiedzialność za bezpośrednie okradanie, z drugiej zaś strony za pośrednie okradanie i osłabianie Polski bezrozumną polityką unijnego wasalstwa i proamerykanskiej służalczości ( w efekcie podporzadkowanie interesom i słuźalczości żydowsko- anglosaskim korporacjom finansowym, militarnym, medialnym, farmaceutycznym, chemicznym, rolniczym, handlowym itd.).

  Zatem uczciwość intelektualna i historyczna prawda oraz polityczny rozsądek winny wreszcie przebić się do powszechnej świadomości Polaków tak w kraju, jak i za oceanem. I dlatego najwyższy czas obedrzeć PiS z mitu, kolportowanego m.in. przez żydowskie media, jakoby była to partia kierująca się interesem polskim i polską racją stanu. Nie wskazuje na to ani polityka wewnętrzna, ani tym bardziej polityka zagraniczna.
 • @Husky 20:58:54 już Czaputowicz wymięka.
  Szef MSZ nie wyklucza pewnych zmian w nowelizacji ustawy o IPN. Dodaje, na czym mogą one polegać.

  http://niezalezna.pl/217723-szef-msz-nie-wyklucza-pewnych-zmian-w-nowelizacji-ustawy-o-ipn-dodaje-na-czym-moga-one-polegac

  Ps..Doprecyzujemy wam przy wyborach ...niech sobie PiS zda sprawę, że to już nie żarty, bo to dla nich wóz albo przewóz i my ich z tego rozliczmy. Krok w tył będzie powodować kolejne żądania żydów po to aby eskalować planowane napięcia między Polską a Izraelem. Krok w tył to wyraz poddaństwa i tchórzostwa. My Suweren mówimy stanowcze NIE! Czaputowicz, najwyższy czas skończyć opowiadać "bajki z mchu i paproci " i wziąć się za robotę, za którą płaci panu podatnik. Tworzenie prawa sugeruję pozostawić władzy ustawodawczej do tego celu powołanej czyli Sejmowi i Senatowi. No i zamienił stryjek siekierkę na kijek. A miało być tak pięknie i znowu nas oszukali! To coś to jest Minister Spraw Zagranicznych Polski? On ma Polaków za idiotów. Komu on służy? Hańba i do natychmiastowej dymisji. Już pod naciskiem żydów z Izraela i USA miękną rury naszemu rządowi! Wstyd! "Na kolana i kajajcie się krzyczą żydzi" a nasz rząd już zaczyna zginać kark! To jest przygotowywanie nas przed tym co zaordynuje Trybunał Konstytucyjny, który już wie co robić. Wcześniejsze spotkania J. Danielsa z Morawieckim, Bielanem, Dziedziczakiem itp. pozwalają sądzić, że wszystko się ułoży. Cytuję: "kury wam macać i szczać prowadzać, a nie zasiadać w sejmie". Ja uważam, że powinny być nawet dwie zmiany:

  1. Usunąć artykuł mówiący o "działalności naukowej i artystycznej" bo to ewidentna furtka.

  2. Usunąć uwola ze stajni Berełe Lewartowa alias B. Geremka Czaputowicza bo ewidentnie szkodzi, ten człowiek to kompletna pomyłka.

  Narzekaliśmy, i słusznie, na Waszczykowskiego....to by pokazać nam gest Kozakiewicza wyciągnięto z szafy jakiegoś geremkowego ordynansa, otrzepano z kurzu.......gdzie pozew Ministra Czaputowicza przeciwko Fundacji Ruderman Family Foundation za szerzenie kłamstw o holokauście i obrażanie Polaków? Nawet głosu z siebie nie wydobył w tej sprawie ciekawe dlaczego ? !!! Bij się we własne piersi

  http://aferyprawa.eu/Artykuly/Uwaga-antypolonizm-w-natarciu-Lech-Z-Niekrasz-z-cyklu-fakty-i-mity-o-Ameryce-3101
 • @Husky 20:58:54
  Gdzie jest ta wolna Rzeczypospolita Polaków w sto lat niepodległości …ironia Panowie! Gdzie te polskie elity? Polska racja stanu! Pytam w polskim imieniu skundlona Warszawo! więcej na:

  http://niepoprawni.pl/blog/lwow47/co-moze-urodzic-tchorzliwa-polprawda
 • @Husky 20:58:54
  Może należy skorygować ustawę, że..."nie dotyczy obywateli USA i Izraela"
 • @Husky 08:45:02
  Reakcja władz Izraela z premierem na czele na ustawę penalizującą szkalowanie Polski dowodzi fałszywości przyjętej przez kolejne polskie rządy polityki filosemickiej.
  Jacek Pietrachowicz http://prawy.pl/ 64861-kleska-filosemityzmu/
  Haniebne założenie, że ustępowanie i podlizywanie się na każdym kroku stronie żydowskiej zapewni nam jej przychylność okazało się całkowicie błędne. Takie decyzje, jak bezprawne przerwanie ekshumacji w Jedwabnem tylko utwierdziły oszczerców w rodzaju J.T. Grossa w poczuciu bezkarności.

  W odpowiedzi na deklaracje strony żydowskiej o rzekomej zasadności używania oszczerstwa „polskie obozy zagłady” uderza tchórzliwa postawa polskich komentatorów, doszukujących się tu jakiegoś niezrozumienia.
  Jeżeli jest niezrozumienie, to po stronie polskiej fenomenu żydowskiej hagady. Jest to plemienna opowieść o swoich losach, w której fakty nie mają żadnego znaczenia, a jedynym kryterium jest jej przydatność dla wspólnoty. Pokazuje to wyraźnie różnicę między cywilizacją żydowską i europejską, gdzie w imię prawdy starannie oddziela się fakty od mitów. Co zresztą wskazuje na fałszywość lansowanego od pewnego czasu terminu „cywilizacji judeochrześcijańskiej”.

  Przykładem takiej opowieści jest liczba 6 milionów ofiar, która pojawia się w hagadzie już w XIX wieku i wypływa po II wojnie św. jako liczba wymordowanych Żydów.

  Trzeba mieć świadomość, że zarówno obrona prawa do bezkarnego szkalowania Polski, jak i szeroko nagłaśniany w mediach incydent grupki neonazistów w lesie na Śląsku są elementami antypolskiej kampanii mającej na celu wprowadzenie w USA procedowanej właśnie w kongresie ustawy dającej podstawę prawną do wysuwania wobec Polski roszczeń majątkowych.
  I nic w tej sytuacji nie da postawa defensywna zarzekania się, że w Polsce nie ma nazistów i poszukiwanie źródła niezawinionego niezrozumienia po stronie żydowskiej.

  Niestety, ale są to jawne akty wrogości, na które władze są zobowiązane adekwatnie odpowiedzieć. O ile oczywiście fakt wysunięcia przez kolegę Lejba Vogelmana na premiera rządu innego znajomego Lejba Vogelmana sprawy już nie przesądziło.

  Polska jest w położeniu o tyle dobrym, że w odpowiedzi na żydowskie oszczerstwa nie musi odpowiadać tym samym. Wystarczy głosić prawdę, która dla Żydów bywa przykra i kompromitująca. Aby skutecznie przeciwstawić się tej kampanii kłamstw władze RP powinny organizować w Europie i szczególnie w USA konferencje, wspierać publikacje i badania naukowe np. nad fenomenem bierności amerykańskich środowisk żydowskich wobec zagłady rodaków podczas II wojny św., mimo posiadania wiarygodnych informacji o faktach.

  Można również przyznać fakt istnienia jednego obozu śmierci na terenie państwa polskiego w Świętochłowicach, gdzie w 1945 r. komendantem i osobiście z niezwykłym bestialstwem mordującym więzionych tam Niemców i Polaków był polski Żyd i funkcjonariusz komunistycznego aparatu terroru Salomon Morel, który w roku 1992 uciekł przed odpowiedzialnością za swoje zbrodnie do Izraela, gdzie był chroniony do śmierci tylko z powodu narodowości żydowskiej.

  Reakcja władz Izraela z premierem na czele na ustawę penalizującą szkalowanie Polski dowodzi fałszywości przyjętej przez kolejne polskie rządy polityki filosemickiej.

  Haniebne założenie, że ustępowanie i podlizywanie się na każdym kroku stronie żydowskiej zapewni nam jej przychylność okazało się całkowicie błędne. Takie decyzje, jak bezprawne przerwanie ekshumacji w Jedwabnem tylko utwierdziły oszczerców w rodzaju J.T. Grossa w poczuciu bezkarności.

  W odpowiedzi na deklaracje strony żydowskiej o rzekomej zasadności używania oszczerstwa „polskie obozy zagłady” uderza tchórzliwa postawa polskich komentatorów, doszukujących się tu jakiegoś niezrozumienia.
  Jeżeli jest niezrozumienie, to po stronie polskiej fenomenu żydowskiej hagady. Jest to plemienna opowieść o swoich losach, w której fakty nie mają żadnego znaczenia, a jedynym kryterium jest jej przydatność dla wspólnoty.

  Pokazuje to wyraźnie różnicę między cywilizacją żydowską i europejską, gdzie w imię prawdy starannie oddziela się fakty od mitów. Co zresztą wskazuje na fałszywość lansowanego od pewnego czasu terminu „cywilizacji judeochrześcijańskiej”.

  I nie należy się zbytnio obawiać, gdyż postawi to Amerykanów w wygodnej pozycji arbitra. Można mieć chyba nadzieję, że w czasie kontestowania globalnego statusu Stanów Zjednoczonych szczególnie politycy nie utracili kontaktu z rzeczywistością, słuchając opowieści plemiennych szamanów. A na pewno wielu z nich jest zmęczonych napastliwymi naciskami lobby żydowskiego.

  Natomiast o ile obóz „dobrej zmiany”, chce uniknąć całkowitej kompromitacji wobec obywateli polityki „powstania z kolan”, konieczna jest oficjalna reakcja na bezczelne zachowanie premiera Netanjahu, z groźbą zerwania stosunków dyplomatycznych włącznie.

  Miejmy nadzieję, że nawykły do umizgów prezydent Duda weźmie przykład z odważnej postawy choćby prezydenta Czech czy Turcji, jeśli idzie o obronę własnego kraju. I z pewnością powinny się wreszcie zakończyć wasalne pielgrzymki rządowe ad limina judeorum.
 • @Repsol 21:19:32
  UDERZ W STÓŁ, A NOŻYCE SIĘ ODEZWĄ - Hitler dowiaduje się o polskich obozach :-)

  https://youtu.be/6k3rWetVPEg

  Ledwie Polska ogłosiła projekt nowelizacji ustawy o IPN, według której po raz pierwszy grożą konsekwencje karne za nikczemne i dotąd bezkarne oskarżanie narodu polskiego o rzekomo "polskie obozy śmierci" dla żydów w czasie II wojny światowej, o współudział Polaków w holokauście, sprzeciwia się temu już nie tylko jakieś antypolskie środowisko żydowskie, ale... samo państwo Izrael! Jestem tym faktem zdumiony, bo osobiście Izraelowi zawsze dobrze życzę, choć pluje na niego również wielu żydów na świecie. Życzę Izraelowi dobrze jako Chrześcijanin, bo po wiekach niebytu jest on odrodzonym państwem narodu wybranego przez Boga. Jednak wiadomo, że ludzie narodu wybranego również grzeszą. I wielkim grzechem jest obecna reakcja Izraela wobec Polski, który tym posunięciem odmawia prawa do obrony dobrego imienia narodu i państwa swoim najbardziej przyjaznym w dziejach i najbardziej heroicznym wybawcom w czasie holokaustu. Niepojęte to rzeczy, ale jak się okazuje możliwe. Izraelem rządzi dzisiaj konserwatywny premier Benjamin Netanyahu, którego mądrą i odważną politykę zawsze dotąd lubiłem i popierałem. Ale jestem też pewien, że sprzeciw Izraela wobec projektu naszej ustawy nie jest żadną pomyłką lub rzekomym czegoś nierozumieniem, gdyż w wielkiej polityce takie rzeczy nie mają miejsca. Zatem uważam, że niestety, jest to świadoma gra polityczna na wielu fortepianach na międzynarodową skalę, której stawką jest cyniczna nadzieja potężnych organizacji "przemysłu holokaustu" na wyrwanie zwłaszcza od dzisiejszej Polski setek miliardów zł. za tzw. niespadkowe mienie po wymordowanych w Polsce żydach przez niemieckiego okupanta. Stawiam to najgorsze z możliwych przypuszczeń po usłyszeniu, co w tej sprawie mówią kolejne najbardziej wpływowe środowiska żydowskie na świecie. Edytorski materiał w "New York Times" oraz stanowisko Światowego Kongresu Żydów, a wcześniej przede wszystkim uchwalona ustawa w Kongresie Stanów Zjednoczonych, ludziom trzeźwo myślącym nie mogą pozostawiać żadnych złudzeń. Pod osłoną dobrych dotąd relacji polsko-izraelskich, zachłanne na pieniądze środowiska żydowskie, zwłaszcza te najpotężniejsze w Stanach Zjednoczonych, myślą znowu tylko o "złotym cielcu". I pewnie sobie myślą, że dopóki bezkarnie można było naród i państwo polskie oskarżać o współudział w ludobójstwie na europejskich żydach, tym łatwiej będzie takich pieniędzy się domagać. Ale podjęcie się przez Polskę samoobrony żądania takie utrudni i stąd ten ich bezczelny pozbawiony racji atak. Ośmielają się piętnować nasz naród w oparciu o fakty, że istnieli również polscy nieliczni szmalcownicy, a milczeniem traktują inne fakty o współudziale w holokauście swoich własnych rodaków. Dlatego powiem tutaj wyraźnie drugą rzecz; za tę rozpasaną mentalność Kalego i straszne bałwochwalstwo, zresztą nie tylko na tym jednym polskim kierunku, ale i na ujętym globalnie, którego twarzą jest bankster Soros, prędzej czy później przyjdzie ponownie straszna kara na wszystkich żydów. Ale zanim to nastąpi, obyśmy my Polacy i nasza Polska przeżywali jak najmniej dramatycznych chwil. Złe moce chcą, aby inne narody znowu z nienawiścią traktowały Izrael i takim zamiarom służy niewątpliwie obecny krok władz tego kraju wobec Polski, wiemy już za co. Czyżby tak się na naszych oczach rodził wstęp do Biblijnego Armagedonu? Chciałbym bardzo, aby tak nie było.

  Andrzej Rozpłochowski
 • @Docent zza morza 18:09:00
  https://niezlomni.com/ustawie-ipn-reprywatyzacyjnej-strona-izraelska-zada-zmiany-kolejnej-polacy-prostu-moga-przestac-obrazac-zydow/
 • @Docent zza morza 18:09:00
  Antysemityzm to mafijny bandytyzm ze strony żydów przeciwko Polsce i Polakom!! To co piszemy o żydach w Polsce jest prawdą, dodatkowo temat sam się napędza przez rasistowskie, ksenofobiczne, antypolonijne wypowiedzi środowisk żydowskich. Żydzi w Polsce mają taki problem, że nie potrafią być mniejszością narodową, i to jest problem żydów a nie Polaków. My Polacy ten problem rozwiążemy bo nam przeszkadza!! A Żydzi będą marudzić i wymyślać nie stworzone rzeczy jak to żydzi!! Polacy zaczynają myśleć i się bronić, przed okradaniem nas, z gospodarki, suwerenności, pieniędzy i Ludzi z ich praw. A żydzi szukają podstępu żeby nam w tym przeszkodzić!! Jeżeli fakty świadczą przeciwko żydom, to tym gorzej dla faktów. A'propos.. Czy fakty również mogą być antysemickie ? Jakieś pretensje? A kto rozpętał to piekło? My Polacy czujemy się dyskryminowani przez lobby żydowskie które ośmiela się nam mówić co mamy zrobić z ustawą żeby się im podobała? Żydzi to wredny naród dlatego też od wieków każde państwo ich przeganiało. Znaleźli ostoję w Polsce ale nie potrafią tego docenić. Jeszcze trochę i doczekają się, że Bóg ześle na nich trzecią karę. Zawsze byli pazerni i wydawało się im, że świat stworzony został tylko dla nich. Nic bardziej mylnego. To hucpa! "Antysemityzm wiecznie żywy" to hasło powojennych żydów...Antysemityzm istniał owszem ..ale.. za czasów Hitlera... Obecnie od dawien dawna go nie ma. Ale nie każdy wie, że po II Wojnie Św. żydzi wpadli na pomysł jak antysemityzm wykorzystać. Do tego stopnia, że najdrobniejsze jego przejawy /nawet takie, że ślepemu żydowi czarny kot przebiegnie drogę/ zgłaszać do ADL (USA) lub tym podobnych organizacji, które za dziesiątki milionów dolarów dotacji zajmują się wychwytywaniem, interpretowaniem i nagłaśnianiem tzw. "incydentów antysemickich" na całym świecie..Chodzi o to aby cały świat wierzył trwale, że antysemityzm żyje i jest cały czas powszechny, aktualny, groźny i wymaga środków na zwalczanie... Powtarzanie nieustanne i nagłaśnianie tych kłamstw sprawia wrażenie, że problem antysemityzmu jest dość duży..Dzięki temu żydzi na świecie mogą cały czas zarabiać i zarabiać miliony, miliony dolarów...Temat ten dość dobrze przybliża film:

  https://www.youtube.com/watch?v=NlmXRNEDWiY&t=26s
 • @Docent zza morza 18:09:00
  W ramach akcji sprowadzania Chazarów do Polski w latach 1988 - 1995 przybyło ich 2 miliony. Zamieszkali pod Lublinem, we Wrocławiu i nie tylko tam. Tylko mecenas Olszewski spytał w sejmie co się z nimi dzieje? Potem szybko zniknął ze sceny politycznej. W tej chwili sądząc po ruchu lotniczym są sprowadzani (danych brak), szykuje się też exodus z Izraela do Polin, znowu wg przecieków chodzi o kilka milionów. Kilka lat temu Kisinger oznajmił, że do 2025 roku Izraela nie będzie ! Musza gdzieś ich przesiedlić. Sam widziałem będąc w Warszawie na Okęciu po syna, synową, wnuczki ich na lotnisku jak codziennie lądowało ich ok. 280 ciu. Byli wystraszeni i szybko się rozmywali. Teraz już mówią po polsku. Widzimy ich w TVN, Polsat, w sejmie a nawet jako sołtysów ! To nie są polskie twarze. Wśród Semitów dzietność jest wysoka, daje im po 3 do 5 dzieci na rodzinę. Przyjechali młodzi, wyselekcjonowani. Mamy ich obecnie w Polsce niestety już 6-7 milionów. Chyba czas już by wreszcie pokazać mącącej wciąż elicie żydowskiej tzw. "międzynarodowy znak przyjaźni" zamiast wciąż się przed nimi spowiadać z niepopełnionych grzechów i drżeć przed ich urąganiem i nienawiścią do Polaków. Powinno się zacząć skarżyć oszczerców. Nieczystości z ich ust płynące są o wiele bardziej obrzydliwe niż to co nich wkładają...jak sam nasz Pan Jezus na to wskazał. W końcu ten ściek nienawiści żydowskiej ktoś w Polsce zatrzyma. Polacy zacznijcie w wyborach głosować na Polaków. Ujawnić nazwiska wszystkich żydów ukrywających się pod polskimi nazwiskami. Wtedy będziemy wiedzieć kto kim jest!! Do tej pory nic nie można było mówić źle o żydach i Izraelu, przynajmniej oficjalnie… a po tej całej zadymie, wreszcie polscy politycy odważyli się (niemrawo i niechętnie) zacząć mówić o pewnych sprawkach tego narodu "wybranego" (nie wiem tylko za jakie zasługi i przez kogo) prosto w oczy i zacząć walczyć o swoje. Na razie postępują (nasze politykiery) jeszcze jak wstydliwe dziewice, ale może w końcu się rozkręcą i przestana być takimi dupolizami… to mnie cieszy, choć na razie nie do końca.
 • @Docent zza morza 18:09:00
  https://niezlomni.com/wp-content/uploads/2018/02/pjimage-6-67.jpg


  Zarobiła miliony na wspomnieniach o życiu podczas Holokaustu. Po latach okazało się, że cała historia o heroicznej walce była… zmyślona(JAK TEJ FRANK, PAMIĘTNIKI PISANE DŁUGOPISEM KTÓRYCH WTEDY NIE BYŁO!)Misha Defonseca to autorka bestsellera na temat Holokaustu. Kobieta w barwny sposób opisała swoją walkę o życie. Jednak 17 lat po tym, jak wydała ,,A Mémoire of the Holocaust Years”, okazało się, że cała historia jest zmyślona. Autorka nie była nawet żydówką. Wspomnienia na półkach księgarni pojawiły się w 1997 roku. Opisywała się jako żydowska dziewczynka z Brukseli, która musiała przejść całą Europę. Jej rodzice zostali zamordowani przez nazistów. Z książki wynika, że dziecko przebyło ponad 3 tys. kilometrów. Przeżyła również dzięki temu, że przez miesiąc przebywała wraz z watahą wilków. Książka została przetłumaczona na 18 języków, a we Francji powstał na jej temat film. W USA jej wspomnienia wydało wydawnictwo Jane Daniel and Mt Ivy Press. Kobieta jednak nie była zadowolona z honorarium oraz części umowy dotyczącej praw autorskich i pozwała wydawcę, uzyskując w sądzie odszkodowanie w wysokości 22,5 mln dolarów. Jednak proces okazał się być końcem jej błyskotliwej kariery. Wtedy to wyszło na jaw, że konfabulowała. Podczas kolejnej sprawy sądowej zapadł prawomocny wyrok kobieta musiała oddać wynagrodzenie wydawnictwu. Kiedy prawnicy wydawnictwa wzięli pod lupę autorkę, wyszło na jaw, że naprawdę nazywa się Monica Ernestine Josephine De Wael. Zamiast wędrówki przez Europę i życia z wilkami, chodziła normalnie do brukselskiej szkoły. Pisarka tłumaczyła: mimo że historia nie była prawdziwa, opowiadał o jej życiu. Miałam cztery lata i czułam się opuszczona. Czułam się, jak prześladowany żyd wyjaśniała mediom.
 • @Docent zza morza 18:09:00
  ,,Polski Holokaust”? Chcieli uderzyć w Polskę, ale efekt może być odwrotny od zamierzonego. Ten pomysł doprowadzi stronę izraelską do wściekłości


  https://niezlomni.com/polski-holokaust-chcieli-uderzyc-polske-efekt-moze-byc-odwrotny-zamierzonego-pomysl-doprowadzi-strone-izraelska-wscieklosci/
 • @kula Lis 67 12:27:06
  "Może należy skorygować ustawę, że..."nie dotyczy obywateli USA i Izraela"
  ...............................................
  Talmudyści to by się wtedy zacmokali ze szczęścia, ;-)

  Tylko trzeba by tę listę wyłączeń pociągnać dalej - bo oni przecież na codzień występują zakamuflowani jako obywatele praktycznie wszystkich państw świata.

  A ile ich - 200, 201? Sam ONZ ma 193 członków.
  Pozdrawiam obu panów.
 • @kula Lis 67 15:12:20
  Wcześniejsze szacunki liczby żydów w dzisiejszej Polsce wahały się od 400 tysięcy do 4 milionów.

  No bo przecież nie te marne 10-20 tysięcy, lansowane przez Wikipedię?

  Polecam tekst kol. "Wawel":
  http://wawel.neon24.pl/post/140261,ilu-zydow-jest-dzis-w-polsce-ukryte-zycie-polskiej-diaspory
 • @Docent zza morza 16:41:55
  Dziś Izrael stawia na piedestale ocalałych z Holokaustu. Izraelski historyk przypomina, jak poniżano ich zaraz po wojnie. ,,Chowaliście się w brudnych kanałach jak szczury”
  https://niezlomni.com/dzis-izrael-stawia-piedestale-ocalalych-holokaustu-izraelski-historyk-przypomina-ponizano-zaraz-wojnie-chowaliscie-sie-brudnych-kanalach-szczury/
 • @Docent zza morza 16:41:55
  Ludwik Hirszfeld – odkrywca grup krwi i przyczyny konfliktu serologicznego, tym samym ratując życie wielu noworodkom. Zostawił po sobie wstrząsające wspomnienia z getta.

  https://niezlomni.com/ludwik-hirszfeld-odkrywca-grup-krwi-i-przyczyny-konfliktu-serologicznego-tym-samym-ratujac-zycie-wielu-noworodkom-zostawil-po-sobie-wstrzasajace-wspomnienia-z-getta/
 • @Docent zza morza 16:41:55
  Gowin: dobra współpraca z Izraelem to strategiczny wybór i racja stanu.


  http://niezalezna.pl/forum/217779-gowin-dobra-wspolpraca-z-izraelem-to-strategiczny-wybor-i-racja-stanu

  Ps...Polska racja stanu? Racja stanu, ale czyja? Chyba Izraela, bo znów chcą nas okraść. Jakoś polskie państwo przetrwało przez ponad 1000 lat, bez państwa Izrael, które dopiero powstało po II wojnie światowej. Bez Izraela też przeżyjemy następne wieki. Jakie korzyści? Ktokolwiek coś widział, słyszał? Owe stosunki nigdy nie były dobre, to była tylko gra i to na poziomie cienkiej farsy, ale dla świętego spokoju wszyscy udawaliśmy, że nie czujemy fałszu. Teraz udawać mogą już tylko politycy. Antypolska frakcja Gowina pomału odkrywa swoje plugawe oblicze. Farbowany platfus! Puknij się w głowę panie Gowin, zanim zacznie pan wygłaszać takie dyrdymały, może pomoże! Wybaw nas Panie Boże od takich "przyjaciół". Zakłamani politycy przez lata wmawiali nam, że Izrael to nasz sojusznik. Dzisiaj widzimy co się dzieje. Pilnujmy Polski bo nam ją ukradną. Pan minister niech rozwinie co to dla niego ten "strategiczny wybór i racja stanu". Bo ja oceniam, że jeśli to ma być partnerstwo strategiczne to jest ono długofalowe na wiele lat oraz ma ono określony poważny cel, rządy się będą zmieniać, a ciche umowy zostaną. Tymczasem moja imaginacja nie jest w stanie dokonać projekcji tego strategicznego partnerstwa z państwem, które systemowo uprawia antypolonizm (podkreślam systemowo). A co do racji stanu to kontakty z nim skutkują tym, że trudno nam odbudować relacje z innymi państwami w tym rejonie świata np. z Iranem. Nie panie ministrze Gowin, korzyści z tego "partnerstwa" to my nie mamy żadnych, za to kłopotów całą masę. W dodatku komuś się tam "umyślało", że sfinansujemy jego kolejną wojnę. Krótko mówiąc chromolimy takie partnerstwo, nasze losy rozeszły się definitywnie, nich kują swój los sami nic nam do tego, ale jeśli oszustwem, kłamstwem i z fałszywą przyjaźnią wyciągną rękę po to co należy do Polski. Nie będzie zmiłowania. Jest jeden wniosek przerażający, potwierdzający teorie spiskowe. Izrael to koń trojański USA, czyli Izrael to USA i on mówi o USA, którego tykającą bombą jest Izrael. Prawda jest zawsze najprostsza. Takie kraje jak Izrael chcą skolonizować Polskę i zamienić ją w państwo niewolników. Każde jego wystąpienie to kolejny cios w nasza narodową dumę oraz w to, co czuja Polacy. Po tym, co Izrael pokazał ostatnio nie ma co się łudzić, że to są nasi przyjaciele, albo tylko sojusznicy. Jeżeli ten pajac chce strategicznie nazywać to racją stanu, to widać już jakie cele mu przyświecają. Mam nadzieję, że po następnych wyborach ten pajac i kameleon zniknie już z polskiej polityki na zawsze.
 • @Docent zza morza 16:41:55
  Prof. Musiał: "To będzie tsunami. Jeżeli ustawa o IPN wejdzie w takim kształcie, Polska zostanie wizerunkowo rozjechana" https://wpolityce.pl/polityka/383030-nasz-wywiad-prof-musial-to-bedzie-tsunami-jezeli-ustawa-o-ipn-wejdzie-w-takim-ksztalcie-polska-zostanie-wizerunkowo-rozjechana
  Ps..Kolejny admirator białej flagi! Potrzebne jest jedno i drugie: edukacja i twarda prawna obrona przed oszczerstwami. Czego tu się bać? Mordercami i złodziejami już jesteśmy. Każdy, kto mówi o wycofaniu tej ustawy to zdrajca. Jeżeli ustawa o IPN nie wejdzie w takim kształcie, Polska zostanie wizerunkowo rozjechana i obrabowana. Inaczej przegramy nie tylko godność lecz nasza państwowość. Następny odważny inaczej. Wygląda na to, że fason trzyma premier. Parlament bardzo chce wywiesić białą flagę, mam nadzieję, że się nie odważy. Tchórzy nigdy się nie szanuje. Tylko twardość buduje szacunek i wizerunek. Jak słyszę tych wszystkich naukowców to mi się słabo robi. Tchórzostwo to najgorsza rzecz na świecie. Ustawę można zmienić przez wyrzucenie słów o działalności artystycznej i naukowej. I to tyle. Wtedy będzie prawdziwa ustawa. A, może tak od razu już jutro zlikwidować państwo polskie i wszyscy będą nas chwalić. Takie wywiady to działalność dywersyjna. To co za nowa nagonka na Polskę. Kolejny zdrajca wypełza na wierzch. Wstyd ! Nie ważna prawda tylko srebrniki żydowskie, zdrajco! Następny profesor od ubezwłasnowolnienia Polaków. Ojczyzna w potrzebie a dookoła sami zdrajcy i tchórze. Zamilcz waść! Na tym profesorku potwierdza się stare przysłowie: "Czyj chlebek jadam, tego piosenkę śpiewam!" My prawdą o holokauście wywołamy potężne trzęsienie ziemi, a po tym nastąpi tsunami, które zatka usta wszystkim kłamcom. Po co zapraszają tego żałosnego Musiała? O czym on bredzi, o wizerunek walczy się cały czas, tego się nie wygrywa, a na zaniedbaniach i uległości można tylko przegrać. Jak widać teraz zgodnie z przysłowiem gówno zawsze płynie z prądem co nie Musiał? Bezczelność. Ciekawe, że dokładnie takie samo prawo obowiązuje w Izraelu i wielu państwach na świecie. Prof. Zahukany (przez żydowską hucpę). Wizerunek Polski ucierpi właśnie jeśli nie będzie zdecydowanej obrony. Jeśli pozwolimy postawić się w roli sprawców holokaustu, bo inaczej - aj waj! Żydzi się na nas pogniewają, koniec świata. Odpowiedź powinna być symetryczna - przypomnieć żydów masowo i systemowo kolaborujących z Hitlerem. Żydzi wycofaliby się natychmiast (z krzykiem, ale to bez znaczenia). "Wiem, że wszyscy historycy na świecie, którzy zajmują się Holokaustem zrywają kontakty z IPN-em i nie chcą mieć nic do czynienia z tą instytucją. IPN jest dla nich trędowaty."

  http://www.bibula.com/?p=62190

  "Wszystkie poważne wydziały zajmujące się Holokaustem na amerykańskich uczelniach są bowiem kierowane przez żydowskich historyków. Nikt nie chce się więc narazić swoim szefom."

  I już wiadomo dlaczego. To nie jest czas na wywieszanie białej flagi. Po pokazaniu prawdziwej historii Amerykanie mogliby przeprowadzić spore zmiany na tych wydziałach swoich uczelni.

  Pytanie jest proste: czy prof. Musiał - niemiecki historyk specjalizujący się w badaniu dziejów Niemiec, Polski i Rosji w XX wieku- reprezentuje interesy Rosji, Niemiec czy Polski? Dyskusja Żyrinowskiego z rabinem o żydach w trakcie wojny. Warto poczytać!

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/telewizyjny-pojedynek-zydow-czyli-zyrinowski-kontra-rabin-moskwy-2013-03

  Jerzy Targalski twierdzi co innego

  http://telewizjarepublika.pl/targalski-o-konflikcie-na-linii-polska-izrael-najwazniejszy-warunek-nie-wolno-sie-wycofywac,61143.html
 • @Docent zza morza 16:41:55
  Co z ustawą o IPN przed orzeczeniem TK? Szef MSZ wyjaśnia: Nie ma zagrożenia, że Polska będzie ścigać w oparciu o tę ustawę; to nie wchodzi w grę.

  https://wpolityce.pl/polityka/383062-co-z-ustawa-o-ipn-przed-orzeczeniem-tk-szef-msz-wyjasnia-nie-ma-zagrozenia-ze-polska-bedzie-scigac-w-oparciu-o-te-ustawe-to-nie-wchodzi-w-gre

  Ps...Dyplomatoł i zdrajca. Czaputowicz jest znawcą prawa? O ile mi wiadomo ustawy wchodzą w życie po opublikowaniu w określonym terminie i obowiązują. Niech lepiej minister MSZ zamilknie bo szkodzi powadze państwa. Do dymisji! Nie rozumiem dlaczego Polska ustawy państwowe RP konsultuje z różnymi "Guy'ami". Polska ustawa państwowa to polska racja stanu! Polska racja stanu konsultowana z rządami innych państw przestaje być polską racją stanu! Minister jest typowym dyplomatolkiem ze stajni Geremka. To jest bezprawie, uchwala sejm ustawę, senat podpisuje, prezydent jak zwykle stoi okrakiem, ale ustawa przechodzi, więc o co chodzi. Czyli prawo jest, ale nie obowiązuje. Czyli według interpretacji ministra ustawa o IPN, znajduje się obecnie w nowej nieznanej prawu polskiemu formie? Czego to się nie robi dla przyjaciół z Izraela...Kto jeszcze będzie weryfikował postanowienia naszego sejmu? Żydy z Izraela, żydy z MSZ, żydy z rządu, żydowskie profesory, kto jeszcze? Nasi przodkowie w grobach się przewracają, oni ginęli za ojczyznę a teraz rządzący, tzw elity i tzw wolne media srają w gacie ! Ta ustawa pięknie ukazała prawdziwą twarz polskiej władzy, żydowską twarz. Oni nas sprzedają kawałek po kawałku. Czaputowicz mówi co Polsce wolno a co nie wolno. Boże kto wybrał takiego człowieka na ministra spraw zagranicznych. To obraza dla Polski i Polaków. On kompromituje rząd. PiS popierając takich ludzi strzela sobie w kolano.
 • @kula Lis 67 08:55:55
  Może się podejmiesz zrobienia listy "zakamuflowanych" żydków? Wraz z informacjami o oryginalnych nazwiskach/imionach i zajmowanej obecnie pozycji?
  Wydajesz się mieć "w temacie" dużą wiedzę.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930