Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
243 posty 606 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Redukcja naszego długu publicznego może nam obalić rząd

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dług jest ich bronią i narzędziem - i dlatego wszyscy - i mali, i duzi - musimy dziś pracować na ich dobrobyt. A oni raczej nie odpuszczają tym, którzy potencjalnie mogą uszczuplić ich władzę i zasoby.

image

=> - Po raz pierwszy w historii  Polska zmniejszyła swój dług publiczny

Sukces polskiego rządu  - przełamanie"odwiecznego, nieustającego i nieuchronnego" trendu rosnącego zadłużenia - korzystne dla Polski i Polaków - może paradoksalnie przyczynić się do jego obalenia.

Bo tym razem - po amatorach bredzących o "ulicy i zagranicy"- mogą się za to wziąć prawdziwi profesjonaliści, mający na koncie dziesiątki, jak nie setki, takich operacji.

I że w gruncie rzeczy wystarczy im wyciągnąć z szuflady odpowiedni scenariusz...?

No bo kto to słyszał - "zmniejszać zadłużenie kraju"???

A z czego wtedy będą żyli prawdziwi władcy tej planety, czyli międzynarodowi banksterzy?

Polska w ich oczach zanadto się ostatnio rozbrykała - może jeszcze ośmieli się ZREZYGNOWAC Z NOWYCH DŁUGOW, co???!!!

Bo przecież nie ma lepszego bata na poszczególne państwa oraz ich obywateli, jak również na wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa, od małych warsztatów aż po ponadnarodowe korporacje - jak DŁUG - bo ten decyduje o ich losie, u kogo siedzą oni w kieszeni...

"Skąd się biorą kryzysy finansowe?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba postawić kilka innych:

 • kto kontroluje emisję waluty?
 • Kto zyskuje na inflacji?
 • Komu zależy na drukowaniu papierowego pieniądza bez pokrycia w złocie?
 • Kto pragnie uzależniać ludzi od kredytów?
 • Do kogo należy amerykańska Rezerwa Federalna?
 • Po co stworzono Międzynarodowy Fundusz Walutowy?
 • A przede wszystkim: w jaki sposób prowadzona jest globalna wojna o pieniądz?

Song Hongbing, chiński analityk finansowy, stara się odpowiedzieć na te pytania, spoglądając na świat zachodni z zewnątrz i usiłując dociec, w którym momencie ta dynamicznie rozwijająca się cywilizacja popełniła błąd, który doprowadził do dzisiejszego permanentnego kryzysu i rosnącego zadłużenia.

Jego opowieść obejmuje ostatnie trzy wieki historii Europy i Ameryki, poczynając od założenia Banku Anglii w 1694 roku, poprzez dzieje rodziny Rothschildów i ich imperium finansowego, powołanie Rezerwy Federalnej, udział kół finansowych w inspirowaniu dwóch wielkich wojen światowych, rezygnację z parytetu złota, aż po kryzys naftowy lat siedemdziesiątych, klęskę „azjatyckich tygrysów” w latach dziewięćdziesiątych i ostatni kryzys finansowy na rynku nieruchomości USA.

Przedstawiając dzieje powolnego upadku Zachodu polegającego na dobrowolnym oddawaniu się państw w niewolę banków, autor pragnie ostrzec Chiny i inne dynamicznie rozwijające się kraje Azji przed popełnieniem błędów, które mogą doprowadzić do utraty nie tylko dobrobytu, ale także suwerenności. Jednakże ta książka, pisana dla azjatyckiego czytelnika, może być również pouczająca dla nas. Choć bowiem popełniliśmy już wiele z błędów, o których pisze autor, zawsze jest nadzieja, że nie będziemy popełniać następnych."

=> - Wojna o pieniądz

 image

Dziwi mnie, że premier Morawiecki - było nie-było - co prawda jeden z pomniejszych, ale jednak "były"? członek banksterskiej międzynarodówki - zachowuje się tak, jakby sobie lekceważył te mechanizmy oraz dotychczasowe ustalenia i uzależnienia.

A może obowiązują w naszym przypadku jakieś tajne decyzje, o których dzisiaj nie mamy pojęcia?

I jednak "upiecze się" nam teraz to, co w innych okolicznościach nieuchronnie prowadziłoby do "udanego" majdanu w Warszawie?

KOMENTARZE

 • @Autorze
  Prosiłbym jednak o poprawne odczytywanie wiadomości z kraju. Zmniejszenie planowanego wzrostu zadłużenia to jeszcze nie zmniejszenie zadłużenia. Sporo osób dało się na to nabrać. Nasze zadłużenie wzrosło o ponad 50 mld zł. Planowane było 59.
 • Swiat ma ciagle ten sam problem
  Early life · ‎Political career
  Prawda o bankach centralnych - Independent Trader.pl
  https://independenttrader.pl/prawda-o-bankach-centralnych.html
  Raz jeszcze odwieczny przeciwnik karteli bankowch kongresmen Louis McFadden rozpoczął procedurę odwoławczą Federalnego Systemu Rezerwy słusznie winiąc ją za zaistniałą sytuację: „To była ukartowana akcja. Międzynarodowi bankierzy (właściciele FED'u) chcieli wykreować klimat rozpaczy by zapanować nad ...
  Podobne wyszukiwania
  główne banki centralne na świecie
  banki centralne rothschildów
  banki centralne w polsce
  bank centralny chin
  bank centralny francji
  banki komercyjne
  Congressman McFadden 1933-34 - YouTube
  Film dla zapytania kongresmen Mcfadden
  ▶ 8:06
  https://www.youtube.com/watch?v=Ez-imuxUoio
  11 sty 2008 - Przesłany przez: kalidugan
  short video with Congressman McFadden Speech Excerpts about the Federal Reserve and the Federal ...
  The Federal Reserve: An Astounding Exposure 1934
  home.hiwaay.net/~becraft/mcfadden.html
  Tłumaczenie strony
  On May 23, 1933, Congressman, Louis T. McFadden, brought formal charges against the Board of Governors of the Federal Reserve Bank system, The Comptroller of the Currency and the Secretary of United States Treasury for numerous criminal acts, including but not limited to, CONSPIRACY, FRAUD, UNLAWFUL ...
 • Teraz rozkradają to, co pod ziemią.
  Kopalnia KWK Krupiński ma zostać sprzedana za 500mln zł, potencjał kopalni to roczny zysk powyżej 1mld zł rocznie.
  Wszystko, co na ziemi już rozkradziono, teraz pora na resztę.
  Goje mają być tylko tanią siłą roboczą.
  https://www.youtube.com/watch?v=fn6b3vuD7P8
 • kwadratura kola
  Redukcja czy tez likwidacja dlugow jest rzecza niemozliwa do zrealizowania tak dlugo jak istnieja obecne prawidla obrotu pieniedzmi.Dla ilustracji podam prosty przyklad sytuacji USA.Twierdzi sie,ze aby splacic obecny dlug Amerykanie powinni wszystkie zarobione pieniadze oddawac na poczet dlugu przez 3000 lat.Jak jednak moga odkladac gdy nikt nie bedzie kupowal wytworzonych dobr czy oferowanych uslug skoro kazdy odklada na splate dlugu. Teraz juz nie odklada,bo w momencie zainicjowania tego programu doprowadza gospodarke do stanu jej unieruchomienia.Odnosi sie to do skali wewnatrz panstwa badz tez calego swiata.inaczej mamy ciagla ucieczke do przodu poprzez kreowanie ciagle nowego dlugu.
 • @Docent zza morza
  Polityk demokratyczny sługa narodu czy obozowy kapo? Premiera Mateusza Morawieckiego, mimo pierwszych symptomów wypalenia, nie opuszcza dobre samopoczucie. Gdy kilka tygodni temu, podczas odbierania jakiejś nagrody od przedsiębiorców (tj. od szefów państwowych spółek), stwierdził, że podatki w Polsce nie są wysokie, mogło się wydawać, że już nie zaskoczy. Nic bardziej błędnego... Niedługo po przytoczonych wyżej słowach, nasz premier zapowiedział, że jest za zwiększeniem składki do unijnego budżetu. Składka wzrosnąć by miała z 1 procenta dochodu narodowego brutto do 1,2 procenta. Jak tłumaczy Morawiecki, wzrost ten miałby zrekompensować lukę jaka powstać ma w budżecie UE po wystąpieniu z niej Wielkiej Brytanii. Premier polskiego rządu opowiedział się ponadto za zlikwidowaniem rabatów przyznawanych niektórym państwom. Z takiego rabatu korzystała m.in. właśnie Wielka Brytania. Premier Morawiecki ogłaszając, że "Polska jest gotowa płacić więcej", mówi po prostu, że nie zawaha się sięgnąć Polakom głębiej do portfeli. Szkoda tylko, że premier nie przejawia specjalnie ochoty zapytać samych Polaków choćby w referendum co o tym pomyśle sądzą...Podczas niedawnego szczytu Rady UE Morawiecki wystąpił ponadto z propozycją wprowadzenia nowego, obowiązującego w całej Unii, podatku tzw. cyfrowego. Miałyby on dotyczyć firm, które "uzyskują korzyści ze sprzedaży produktów w Europie, ale nie płacą tu podatku lub płacą w minimalnym zakresie". Zasugerował ponadto, że dla poprawy kondycji unijnego budżetu, należy zacząć w całej UE ... "uszczelniać VAT". Przykład premiera Morawieckiego (nie tylko zresztą jego - Polska od wielu lat nie ma szczęścia do politycznych elit) pokazuje, że polityk w państwie demokratycznym, zyskujący sympatię tłumu dzięki obietnicom rozdawania nie swoich pieniędzy, nie jest tak naprawdę na żadnej służbie, nie działa dla dobra narodu. Jest zwykłym nadzorcą, swoistym obozowym kapo, który dba jedynie o to, by budżet państwa obciążony socjalnymi obietnicami się dopinał, a jeśli dopiąć się nie chce to trzeba zrobić wszystko, łącznie z wymłuceniem własnych obywateli fiskalną pałą, by stało się inaczej. Reszta to jedynie marketing, czyli przysłowiowe "lanie wody".
 • To nie jest nasze zadłużenie. Proszę nie wprowadzać w błąd Polaków.
  Jeśli już chcemy tkwić w fałszywej nauce ekonomii, to jest to zadłużenie prywatnej spółki, która okupuje Polaków i jej teren, a nie nasze zadłużenie. Zadłużenie Polaków. Więc jest to zadłużenie rządu warszawskiego. Zadłużenie uczestników okrągłego stołu, którzy nadal sprawują władzę.

  Zaś jeśli rozumiemy działanie pieniądza niknącego z obiegu podczas spłacania każdej obligacji rządu warszawskiego, to rozumiemy też, że obiegowy pieniądz zamiast stale zalegać, to jednak on nie zalega trwale w obiegu, lecz nieustannie znika. Wymaga dostarczania obligacji rządu warszawskiego bankom. Obligacja to pieniądz zastępczy i niepodzielny, oraz nietrwały, bo ma swój termin ważności. Operacja zamiany obligacji na pieniądze, wymaga dużej opłaty i niczym nieuzasadnionej, bo nie tak ma wyglądać emisja. Ona ma być trwała. Tym ma się zająć NBP, a nie rząd warszawski. To NBP ma wstawić trwały pieniądz w obieg, nie wymagający tego, by go usunąć po jakimś czasie, tak jak to się robi z obligacją.

  To co widać na liczniku Balcerowicza, przedstawia de fakto ewidencją wartości wyprowadzonych na zewnątrz Polski, w postaci wykupionych jej dóbr rynkowych, wykupionych obcych walut i wykupionych praw własności w Polsce. Wykupienie dzieje się złotówkami z obiegu, za cenę preferencji czasowej z każdej obligacji, od pierwszej transakcji każdej jednostki pieniądza wchodzącej w cenę preferencji czasowej.
  Cena preferencji czasowej, to po prostu oprocentowanie, na jakie pożycza bank zagraniczny dla rządu warszawskiego, a ten jest na usługach prywatnej spółki handlowej, zaś właściciele spółki są utajnieni.

  Proszę więc właściwie nazywać pojęcie przedstawiane na liczniku Balcerowicza, bo absolutnie nie przyznaje się do jakiegokolwiek udziału w rzekomym niby zadłużeniu. Raczej czuje się okradzionym z tego, co zostało z Polski wyprowadzone w prywatne ręce nieznanych mi ludzi.
 • @Mufinek Sposypkom 06:39:08
  No chciałem coś podobnego napisać.
  Może w obecnej sytuacji globalnej gdy globalna mafią żydowska zaczyna przegrywać wojnę z resztą świata o wolność dla narodów świata (o świat wielobiegunowy)... nie warto się zbytnio martwić narzuconymi nam długami wobec globalnej mafii żydowskiej.
  Te długi jak grabież gospodarki narodowej to sprawka tej mafii oraz jej lokalnych sługusów czyli zdrajców narodowych.

  Takie działania są nieważne z mocy prawa (tego nowego prawa ustanowionego po odzyskaniu niepodległości a nie prawa talmudycznego które obowiązuje obecnie).
  Po wyzwoleniu unieważni się wszystkie złodziejskie prywatyzacje, wymuszone zadłużenie... i zaczniemy Polskę budować z pozycji odzyskanej suwerenności gospodarczej i odzyskanego majątku narodowego i bez zadłużenia.

  To całkiem realne tylko silniejsi od nas muszą zniszczyć tę globalną mafię żydowską oraz ich siły zbrojne czyli NATO. Nie w sensie fizycznym bo to oznacza bardzo krwawą wojnę światową ale w senesie najpierw ekonomicznym a potem prawnym...gwarantującym że mafią żydowska przestanie mieć jakikolwiek wpływ na politykę (polityka , finanse, media, ideologia...propaganda...).
  Najpierw trzeba mafię pokonać (już teraz się wije z bezsilnej wściekłości co widać w mediach po prymitywnych bazujących na nienawiści prowokacjach) a następnie ustanowić prawo międzynarodowe które zagwarantuje że taka mafią w przyszłości się nie pojawi...
  w ślad za tym powstanie prawo lokalne krajowe które również zabezpieczy kraje, Narody przed infiltracją ze strony mafii żydowskiej.

  Mafia żydowska nie zniknie tak długo jak długo będą istnieli żydzi...
  (tak jak mafia romska, włoska, japońska, ...)
  Jednak będą to mafie o małym zasięgu działania i łatwe do likwidacji przez lokalne władze.

  Kluczem do sukcesu jest rewolucja w USA.
  To tam mafią żydowska znalazła podatny grunt do pobudowania swojej globalnej potęgi finansowej, gospodarczej, militarnej, medialnej...

  Wyzwolenie USA z rąk globalnej mafii żydowskiej jest decydującym krokiem do uwolnienia świata od tej mafii.
  Mafia w W.Brytanii czy w Europie jest niczym bez wsparcia i nadzoru ze strony USA.

  Tramp jeżeli pokona mafię we własnym kraju będzie uznany za największego prezydenta USA w historii.
  Na razie jest słaby wobec tej mafii.. ale drąży z pozycji słabszego.
  Od zewnątrz mafia jest pozbawiana dochodów poprzez ograniczanie wpływów dolara w handlu światowym oraz poprzez militarne zatrzymanie grabieżczych i zbrodniczych podbojów (Syria, Iran, Korea Pn..).

  Jesteśmy chyba w punkcie przełomowym... od którego zaczyna się spadek siły ekonomicznej globalnej mafii żydowskiej..
  Mafia to widzi .. i stąd tyle wściekłości (na szczęście bezsilnej) w jej polityce i w jej mediach.
  Nic nie mogą zrobić, każdy ich ruch oznacza ich przegraną.
  Już przestali w ogóle zwracać uwagę na prawo międzynarodowe...
  (inna sprawa że zawsze traktowali prawo jako rodzaj kajdanów dla innych a ich samych to prawo nie krępowało wcale).

  Tak wygląda, jak na razie, III wojna światowa.
 • @Oscar 09:17:34
  Dodam choć nie powinienem...
  Czy Polska walczy po stronie globalnej mafii żydowskiej czy jest tylko "partyzantem" przebranym w "mundury" tej mafii ?
  Tego nie wiemy .. o tym dowiemy się po zakończeniu III wojny światowej.
  Podobne pytania dotyczą innych wasalów tej mafii (kraje Europy zachodniej...kraje azjatyckie... Irak, Liban, Jordania...)

  W miarę upadku globalnej mafii żydowskiej na świecie pojawi się coraz więcej "partyzantów"... a jej najemne, płatne sługusy zaczną zmieniać front.
  Taki proces widać już w Syrii gdzie niektóre oddziały "umiarkowanej opozycji" przechodzą na stronę rządową i są włączane w struktury armii Syryjskiej. To podobny proces jak po wyzwoleniu Polski przez Rosję w 1944r.. gdzie II armię WP sformowano z ludności wyzwolonej spod okupacji hitlerowskiej w tym wiele oddziałów partyzanckich weszło w skład II armii WP.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031