Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
252 posty 666 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

"Totalsi" właśnie ujawnili totalitaryzm ludzi III RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oskarżenia miotane przez obóz III RP ujawniają prawdę o jego motywach i mentalności.

Czytając sobie nieśpiesznie w „Sieci”i „Do Rzeczy relacje z zeszłotygodniowych wybryków totalsów pod sejmem, Sądem Najwyższym i Pałacem prezydenckim uderza mnie raz po raz bezradność opisujących.

Niby to analizują i komentują ich motywy, opisując skalę ich odlotu - ale nikt nie odważył się powiązać tego kretyńskiego zachowania z istotą samej  III RP, jaką pod auspicjami Sorosa zgotowali nam pod okrągłym stołem „ludzie Kiszczaka” do spółki ze „środowiskiem Michnika”...

Bo od 2015 roku walka toczy się u nas o „być albo nie być”magdalenkowego potworka – stąd straceńcza i coraz bardziej bezmyślna zażartość jego beneficjentów, desperacko uruchamiających dziś coraz bardziej groteskowych harcowników, by skakali policji przed nosem wykrzykując „Zomo, zomo”  lub gryzmolili na „pisowskich” lokalach hasło „PZPR”...

I co ONI chcą przez to osiągnąć...???

Bo formuła III RP – tej republiki kolesiów, nastawionej głównie na okradanie wspólnoty (lub chociażby powierzonej im instytucji) na każdym szczeblu, uspołeczniającej straty i prywatyzującej zyski, brutalnej wobec słabych (ach, te wyroki za batonik za 0,99 zł) i łaszącej się do silnych (jak ktoś sprawnie kradł miliony, to automatycznie  trafiał na jej „salony”) – już się przecież wyczerpała i teraz po prostu oglądamy jej prześmiertne drgawki...

III RP została bowiem poczęta w grzechu – bo w Magdalence umawiali się oficerowie prowadzący ze swoimi agentami w imieniu międzynarodowych banksterów – aby za 10% wartości oddać im polski majątek narodowy (41 mld dolarów zadłużenia doprowadziło do przejęcia przez nich polskiego przemysłu wartego wtedy 435 mld dolarów).

A że przy okazji pożywił się ochłapami z pańskiego stołu i pomniejszy płaz nomenklaturowo/ bezpieczniacki (a skąd np. „taka ikona” jak Frasyniuk mogła dosłownie wyjechać z podziemia flotą tirów)?

Ale aby utrzymać Polaków w niewiedzy co do istoty i skali tego przekrętu nie wystarczała sama otoczka propagandowa rozmaitych michników. Tych podnoszących głowę i zadających niewygodne pytania należało zastraszyć... lub wyeliminować.

I dlatego długa jest lista osób publicznych, które w III RP po prostu zabito... poczynając od Michała Falzmanna i Jarosława Ziętary. A jeszcze więcej biznesmenów, wchodzących w paradę "tym namaszczonym", dzisiaj na rynku po prostu nie ma...

A dzisiejsze desperackie protesty „w obronie konstytucji i demokracji” oraz środowiskowe naciski wywierane na wyłamujących się sędziów oraz na funkcjonariuszy wypełniających swe obowiązki służbowe – ukazują jedynie skalę korporacyjnej zgnilizny oraz „miękkiego” terroru stosowanego dotąd „za kulisami”  wszelkich szacownych instytucji.

Ludzie walczący dziś o sanację III RP (chociaż jedynym rozwiązaniem jest zastąpienie jej przez całkiem nowe państwo, ukształtowane przez całkiem nową konstytucję – „bo nie nalewa się młodego wina do starych bukłaków”), oskarżani są karykaturalnie przez ludzi wywodzących się – mentalnie, a często i faktycznie z PRL-u - o „bolszewizm”oraz o „przynależność do PZPR”.

A sędziów gotowych wejść w skład zreformowanego Sądu Najwyższego te same kręgi z lubością oskarżają o „łamanie niezawisłości sędziowskiej”.

Ale oskarżenia te – płynące dziś z samego jądra III RP – w gruncie rzeczy więcej mówią o oskarżycielach, niż o osobach oskarżanych.

Bowiem psychologia stwierdza jednoznacznie – oskarżenia miotane publicznie przede wszystkim ujawniają skrywane (i wypierane) motywacje oskarżycieli – a fachowo nazywane jest to projekcją.

I dlatego warto sobie od czasu do czasu przeanalizować pd tym kątem zarzuty, jakimi okładają się dziś wzajemnie polskie partie polityczne...

Dzisiejsi oskarżyciele „niesubordynowanych” sędziów  przede wszystkim boją się, że oni "przestają byś niezawiśli i będą ulegać naciskom politycznym” – bo sami do tej pory tak postępowali.

Bo byli (i nadal są) dyspozycyjni, uwikłani w niezdrowe układy, przekupni i spolegliwi...

Ale za żadną ceną się do tego nie przyznają (nawet przed sobą samym) – i dlatego wolą miotać kalumnie na ludzi lepszych od siebie.

Bo w totalitarnych strukturach to nigdy nie ma i nigdy nie było miejsca na pluralizm opinii... a nieposłuszni zawsze mogli trafić do bagażnika... i prędzej w drodze do lasu, niż do sejmu...

KOMENTARZE

 • Ojcowie założyciele III RP (Państwa teoretycznego)
  https://pbs.twimg.com/media/Djc4ZUrXoAAR1BZ.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Djc4XqqWwAY8LnL.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Djc4b8yX4AI0-RD.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/Djc4dfnW4AA6U9F.jpg
 • Kaczory to też okrągły stół
  PiS wymienia tzw "elity". Teraz mają nas okradać ludzie Kaczora. Stąd taki skowyt odstawionych od władzy. Odstawieni nie znoszą demokracji, nie przejmują się ustawami, donoszą do obcych dopuszczając się jawnej zdrady. Popierają się głównie sami. No za nimi są Niemcy, którzy traktują Polskę jako własną kolonię. A PiS jest sługą USA i Żydów. Stąd nieustanne wycie.
 • Autor
  proszę pamiętać, że podczas obrad w Magdalence jedynymi obecnymi symbolami państwowymi były - MENORY

  Kto tego nie bierze pod uwagę - nigdy nie zrozumie istoty przemian w 89
 • @Andrzej Tokarski 19:28:48
  Skoro żydy się zmówiły znaczy się jesteśmy polin od 89 roku, Polska to przykrywka dla całkowitego zniewolenia Polaków, POPISowy numer żydobandy !
 • @provincjal 20:55:02
  dlatego Siwak, choć chwali Jaruzelskiego - to miał mu bardzo za złe, że w najważniejszym momencie położył po sobie uszy i odpuścił, nie postawił się

  Choć to było trudne - naciski szły i od Stanów i od Sowietów, bo bez ich zgody żadna siła nie wyjęłaby tak strategicznie położonego kraju z UW - i przede wszystkim od żydów - rozwój Polski za Gierka bardzo był im nie w smak, więc zrobili wszystko, by stolik przewrócić.

  Jak się przeanalizuje całą tę "opozycję demokratyczną" lat 70 i 80tych, to albo (głównie) żydzi, albo pożenieni z żydami, albo nieprzytomni żydofile - ale to widzimy teraz, wtedy mało kto to widział
 • @Husky 16:56:30
  Trochę g..no prawda.
  Jaruzelski i ekipa od lat 50tych zwalczała agenturę żydowską która co jakiś czas próbowała dokonać w Polsce zamachu stanu (56, 70, 76, 80..89)
  Po drugiej stronie stała ekipa reprezentująca i wyłoniona przez solidaruchów a w istocie globalną mafię żydowską.

  Jaruzelski poddał Polskę po latach obrony przed globalnymi bandytami.
  Podał Polskę i wynegocjował z naczelnym globalnym bandytą warunki "poddania" (z Rockefellerem).
  Okrągły stół to była już oficjalna formalność mająca określić szczegółowe warunki kapitulacji władzy PRL reprezentowanej przez Jaruzelskiego.

  To nie Jaruzelski zdradził on obronił Polskę przez scenariuszem Jugosłowiańskim albo Syryjskim czy Libijskim, Ukraińskim.. do którego solidaruchy były przygotowywane intensywnie przez globalnych bandytów.
  (Jugosławia, Syria, Libia czy Ukraina to przykłady dalszego ciągu scenariuszy globalnych bandytów na wypadek gdyby władze napadniętego kraju nie poddały się globalnym bandytom.
  Jaruzelski poddając kraj solidaruchom ( w istocie globalnym bandytom których solidaruchy reprezentowały i nadal reprezentują) uratował życie tysiącom albo i setkom tysięcy Polaków.

  Po przejęciu władzy to solidaruchy odpowiadały za Polskę i za jej gigantyczny rabunek na rzecz globalnych bandytów.
  To nie Jaruzelski ale Solidaruchy wystawiały swoich przedstawicieli do rozmów przy okrągłym stole.
  To solidaruchy a nie Jaruzelski są agenturą globalnego bandyty.
  To nie Jaruzelski prywatyzował tylko władze ustanowione przez solidaruchów głównie polskojęzyczne żydostwo które podobno zostało zniszczone podczas holocaustu a tui nagle pojawiło się w ogromnej ilości we władzach solidaruchów a potem we wszelkich władzach III RP.

  Gdyby pójść tropem idiotycznych oskarżeń solidaruchów wobec Jaruzelskiego to trzeba by uznać że oskarżycieli Jaruzelskiego chcieli by nie poddał Polski i najlepiej wyrżnął solidaruchów od góry do szyi...
  czyli ich samych bo to oni (oskarżyciele Jaruzelskiego) stanowili "głowę solidaruchów.

  Iście Macciawelistyczne rozumowanie.

  Podobne do tego z gazociągami ruskimi.
  Najpierw twarde NIE dla projektu Jamał II przez Polskę (PIS i Kaczyńskie dwa)
  Potem Dramatyczne ujadania że Rosja buduje Nord Stream I.
  Że to szkodzi Polsce ...
  Teraz ujadania że NS II szkodzi Polsce...
  ale decyzję od zablokowaniu Jamału II podejmowali ci sami ujadacze...
  Z okrągłym stołem jest podobnie.
  Zresztą podobna logika dotyczy katastrofy Smoleńskiej.

  A tak naprawdę to tylko zaciekła zaprzeczanie własnego sprawstwa tych nieszczęść, zagłuszanie własnego sumienia.

  I tu światełko optymizmu... pojawiło się sumienie ..które zaciekle gryzie
  od środka ...autorów (współautorów) tych gigantycznych nieszczęść dla Polski.

  Jest jedna droga odkupienia dla gryzionych przez sumienie .. pracować dla Polski dla dobra Narodu Polskiego (nie żydowskiego którego w Polsce oficjalnie nie ma z powodu holocaustu bo Polska to Polska nie żydowski Pollin).
 • @Andrzej Tokarski 21:08:32
  Bardzo dobra analiza.
  Mafia żydowska w Polsce ryła od lat 50tych.
  Tylko w 68 sprawę jasno postawił Gomułka.
  Trochę oczyścił Polskie władze z tej mafii ale mafia przetrwała i dalej ryła.
  Od 89r ta mafia (solidaruchy z PO i PIS) pełnię władzy w Polsce.
 • @Oscar 08:13:36
  Przyjdzie taki "dobry czas" że stawiać będziemy pomniki Wojtusiowi.
  Czas rozpocząć zbiórkę kasy
 • @Oscar 08:17:04
  powojenna historia Polski to tak naprawdę historia zmagań żydów z żywiołem polskim - o władzę nad narodem. Paradoksalnie: obie zwalczające się frakcje były i w partii - i w służbach - i w wojsku - i w mediach.
  I w KKatolickim

  Dlatego tak cholernie trudno ludziom się w tym gabinecie luster połapać - a tak łatwo jest politycznym graczom tymi odbiciami - i przez to ludźmi - manipulować
 • Trafna ocena co do
  bezmyślności, zażartości i desperacji. Parę dni temu przechodząc przez placyk przed sądem w naszym powiatowym grajdołku już z daleka zoczylim demonstrację. Z megafonu leciała nastrojowa muza (a la szlachetny opozycjonista z lat 80-tych), nieliczni panie i panowie starali się wytworzyć atmosferę smętno-piknikową. Mój 5-cio letni przychówek (dzieci są szczere) walnął "Kulwa, znowu!" (Potem długo tłumaczyłam dziecku, że słów używamy odpowiednio, więc tylko czasem słowo "kulwa" jest na miejscu i tylko czasem można a nawet należy go użyć). Ale nie o tym chciałam. Stojąc na przejściu już ze 100 m dalej zagadałam do ślubnego, że nie chciałam maniany robić, ale miałam ochotę świsnąć im parę zniczy. Bo mnie nie stać na znicz na grób ojca, a tamci to tylko ZNOWU zapaćkają plac przed sądem i ZNOWU będzie wyglądało, jakby się tam dyabeł mazią rozlał.
  NO I WTEDY SIĘ ZACZĘŁO. Pani stojąca obok prawie, że się zapluła. Prawie bić mnie chciała. Oczywiście w imię wolności poglądów;). Cóż, mogłam jedynie wyrazić jej moje ubolewanie;). Żałuję, że nie było czasu, bo koniecznie chciałam się dowiedzieć jak wedle tej pani uzasadnić zagrożenie wolności słowa tym, że im wolno otwarcie i spokojnie demonstrować swoje poglądy. Udało mi się (i chyba to wywołało główną falę horroru u tej pani) wcisnąć jej do głowy, że w imię wolności poglądów, ja mam prawo wyrażać publicznie własny pogląd, że mianowicie protestujący przed sądem to są szkodniki. I że nadal wnuki UB-owców zwalczają wnuki AK-owców. Pani mało mnie nie wepchnęła pod jadące auta;) (Wszystko z tej miłości do wolności i wolności słowa). hehe.
  Czyli co chcę powiedzieć? Ano to, że totalsi to perfidia, zaciekłość, brak refleksji, bezmyślność, brak refleksji, zażartość i desperacja w stanie czystym, krystalicznym. c.b.d.o.:)
  To było pouczające spotkanie:).
 • PS
  A! Pani oczywiście była "z uczelni". Też charakterystyczne. Mój ojciec nie mógł pójść na uczelnię w ogóle. Ja już mogłam (łaskawcy!), ale nie na wybraną, tylko taką mniej ważną;).
 • @bez kropki 09:20:15
  "nie na wybraną, tylko taką mniej ważną;)."

  Niech się Pani nie martwi. Prawdziwą wiedzę zdobywa się samemu. "Mniej ważna" szkoła wystarczy aby dostarczyć pewnych podstawowych narzędzi i dyplomu. Reszta zależy od nas.

  Dowody:

  Duża część osób kończących nalepsze szkoły na świecie to miernoty. Wielu największych umysłów albo do dobrych szkół się nie dostało, albo nie skończyło, albo obywali się jednym mądrym przewodnikiem.
 • @Andrzej Tokarski 09:04:13
  "powojenna historia Polski to tak naprawdę historia zmagań żydów z żywiołem polskim - o władzę nad narodem. Paradoksalnie: obie zwalczające się frakcje były i w partii - i w służbach - i w wojsku - i w mediach.
  I w KKatolickim
  "
  Bardzo słuszne stwierdzenie..

  Na tym tle należy sobie zadać proste pytanie ?
  Skąd się w Polsce wziął ten "żywioł" żydowski skoro podobno żydów wymordował Hitler ? (a żywioł żydowski nie jest napływowy .. jest "polski)
  Możliwości są dwie albo żywiołu żydowskiego nie ma i my Polacy mamy omammy ..
  Albo żywioł żydowski jest i omamów nie mamy .. ale wtedy pojawiają się uzasadnione wątpliwości co do skali holocaustu.

  żydzi każą na wierzyć że ich nie ma w Polsce bo ich Hitler wymordował..
  ale jednocześnie jest ich pełno na wszelkich szczeblach władzy państwowej, sądowniczej, medialnej i pewnie w służbach...

  Gołym okiem widać co jest prawdą a co tylko żydowskim Hollywood dla pożytecznych idiotów.
 • @bez kropki 09:18:55
  mnie to najbardziej zafascynowało: skąd młody znał słowo: kulwa? Może podsłuchał na manifestacji, jak panie z uczelni prowadziły dysputę?
 • @Oscar 10:44:16
  a z Sowietami, to krasnoludki przyszły? A pejsy miały schowane pod kapelusikami? Kolaborowali i z bolszewią i z Niemcami. Trochę "naszych" też zostało. A wszyscy zgodnie pchali się do nowej władzy i do służb
 • @Andrzej Tokarski 12:42:41
  Tych z zagranicy czyli ze wschodu łatwo poznać po akcencie.
  Nie było ich tak wielu.
  Poprawny akcent kształtuję się u dziecka podczas nauki mowy w środowisku w którym się wychowuje...
  Potem trudno już jest nauczyć się akcentu czyli brzmienia języka.

  Po wojnie do władzy poszło polskie żydostwo które NIE zostało z "holocaustowane"..wbrew propagandzie żydowskiej (Hitler wymordował żydów ... ale daleko nie wszystkich.. duży problem propagandy żydowskiej z liczbami)... ale ja na matematyce się nie znam bo to karalne w kontekście holocaustu.
 • @Husky 16:56:30
  Chyba prawdziwy życiorys Jaruzelskiego.
  http://natemat.pl/143219,general-z-ziemianskiego-dworu-co-sprawilo-ze-mlody-patriota-stal-sie-zatwardzialym-komunista

  Całkiem inny niż wciskał Hasky a;bo Talbot...już nie pamiętam.
 • @Andrzej Tokarski 12:39:35
  Yyyy... no nie;). Inkryminowane słowo przychówek znał z tzw. życia. Nie trzymamy bowiem dziecka pod kloszem, a świat jet, jaki jest. Ponadto na manifestacji panie i panowie zachowywali się w sposób wysublimowany, wyrafinowany, subtelny ("pacz motłochu, my som elyta i kwita"). To dopiero PO manifestacji i POZA jej miejscem doszło do opisywanego wyżej "zdjęcia maski";), zresztą też symptomatycznego.
  Mnie zastanowiło raczej to, skąd niewinne dziecko wiedziało jakie słowo będzie odpowiednie;). Ale to już odrębna historia.
 • @Oscar 14:23:10
  "ale ja na matematyce się nie znam bo to karalne w kontekście holocaustu." I słusznie Waść prawisz. Ale tak sobie myślę, że może by ta "nieoszacowana" i w żaden sposób nie mająca nic wspólnego z holokaustem (hehe) liczba niesholokaustowanych żydów (chyba raczej Żydów?) powinna być nie ogłoszona jako taka, tylko zwyczajnie objawiona jako "to są ci, których ci fstrętni Polacy przechowali przez okupację, no chyba, że przechowywali ich naziści albo hitlerowcy, ale tak, czy siak się przechowali".
 • @Pedant 09:45:27
  :) Dzięki za dobre słowo. Piszę koment, bo spostrzeżenie o miernotach z najlepszych szkół jest bardzo celne!
 • @Husky 16:56:30
  http://m.neon24.pl/978fd7ff0a189954bbd1d29d0ec2d057,0,0.jpg
 • .
  http://m.neon24.pl/205a5f620aa504c8c3e44c85f608eb49,0,0.jpg
 • @bez kropki 15:07:42
  tak tylko spytałem - dzieciak powinien znać języki...:)
 • Oscar
  dokladnie, dzisiaj mamy powtorke z lat 80, walka toczy sie o to kto bedzie dostarczal gaz Europie, a w tle jak zwykle Izrael, ktory zarobi niezaleznie od tego czy wygra USA czy Rosja
 • @
  Kodziarze już zaklejali usta, latali z białymi różami, leżeli i tupali w barierki, teraz łażą bez butów. Myślę, że świat by ich dostrzegł gdyby gołymi dupami siadali na szkle a potem prosto do misek z octem.
  Tego jeszcze nie było. Dawajcie!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30