Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
252 posty 666 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako rosyjski agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Islam ”religią pokoju”? Chyba tylko dla nieogarniętych...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

I znów Onet perfidnie miesza nam w głowach...

image

Niby to wiemy, że media w Polsce należą w 80% do kapitału obcego, ale na codzień tylko wzruszamy ramionami i przechodzimy nad tym faktem do porządku dziennego. Bo przecież - wiadomości to wiadomości, fakty to fakty, relacje to relacje ... i o czym więcej tu debatować?

A niemiecki polskojęzyczny Onet właśnie nam zafundował perełkę dezinformacji w temacie multikulti (bo każda półprawda to całe kłamstwo, nieprawdaż?).

Pod intrygującym tytułem - => Islamizm jest takim samym zagrozeniem jak faszyzm i komunizm - Onet bezczelnie robi  czytelnikowi przysłowiową „kaszę z mózgu”.

Pozornie dowiadujemy się niemalże wszystkiego o islamiźmie (zwanym też niekiedy „radykalnym" lub "politycznym”islamem) oraz o zagrożeniach z jego strony (jak to pokazują bezpośrednie cytaty z wywiadu):

 • ...jest aktualnie zagrożeniem numer jeden dla dzisiejszego świata.”
 • „... przyciąga coraz więcej i więcej młodych, wyedukowanych ludzi. Porzucają oni tradycyjny duchowy islam swoich ojców i dziadków na korzyść politycznego, zorientowanego na walkę islamizmu, mającego ambicje mierzyć się z nowoczesnym światem zachodnim.”
 • „...jest ponadnarodowy, jego przesłanie jest globalne i tak jak one jest utopijnym marzeniem o autorytarnym świecie bez wolności... jego rozrost będzie miał potworne skutki dla całego świata.”
 • „...nadaje sens życiu i daje niesamowitą siłą. Jest rajską utopią.”
 • „Islamistyczni imamowie potrafią wzbudzać w ludziach niesamowitą nienawiść i wzywać do przemocy na ulicach.”
 • „...zjednywał sobie miliony zwolenników jako odpowiedź na postępującą sekularyzację i lewicowe wpływy w muzułmańskim świecie.”
 • „...tak naprawdę to przede wszystkim wyrachowana, przemyślana ideologia.”
 •  „Islamiści wierzą, że przesłaniem i celem islamu zleconym przez Boga i Jego posłańca, jest przede wszystkim ustanowienie na świecie „Królestwa Bożego” i wprowadzenie szariatu...”
 • „Ucieczka od odpowiedzialności i realnego świata, z którym trzeba się mierzyć, do krainy islamskiej utopii, gdzie wszystko jest doskonałe i niezmienne i gdzie czas się zatrzymał.”
 • „Sen o kalifacie, utopijnej ojczyźnie wszystkich muzułmanów, wyidealizowanym symbolu muzułmańskiej jedności i tożsamości.”

image

 • „Islamizm jest niezwykle sprawny i mobilny, doskonale zorganizowany, jest także okrutny i bezwzględny. Ma budzić strach i czyni to. Ludzie na Zachodzie boją się muzułmanów także z powodu głupoty swoich własnych, zachodnich polityków.”

A już sam program islamistów jest po prostu p-r-z-e-r-a-ż-a-j-ą-c-y:

 1. „Gdziekolwiek na świecie ktoś praktykuje idolatrię i politeizm, obowiązkiem wiernego jest zabicie go.
 2. Nie-muzułmanie nie mogą żyć wolno i muszą być prześladowani przez muzułmanów.
 3. Tylko muzułmanie mogą rządzić państwem.
 4. Wszystkie państwa nie-muzułmańskie są nielegalne i obowiązkiem muzułmanów jest zniszczenie ich.
 5. Koncepcja państwa nowoczesnego jest całkowitym zaprzeczeniem islamu.
 6. Wszyscy muzułmanie są jednym narodem, muszą żyć w jednym państwie pod rządami kalifa.”

  No i dobrze, czyli teraz już wszystko wiemy o zagrożeniu ze strony islamizmu?

Nie do końca – bo autor kluczy i ostatecznie stara się zbagatelizować i zmarginalizować jego znaczenie, drogą przeciwstawienia go„klasycznemu islamowi” (tego od "umiłowania bliźniego i pokojowego zmieniania świata na lepsze",gdzie "dżihad to głównie wewnętrzna walka z własnymi wadami i słabościami"):

 • Nie, salafizm czy islamizm to też reformy, tylko złe. To skierowanie klasycznego islamu, mało kładącego nacisk na politykę, na drogę przemocy, ale jednak to była reforma.”
 • „Musimy, zawsze i wszędzie, wspierać ze wszystkich sił tych muzułmanów, którzy walczą z islamizmem, tych którzy wzywają do reformy islamu w duchu tolerancji i wolności.”
 • „...”normalny” muzułmanin kładzie nacisk na duchowość i szuka „duchowego” Mahometa, nie negując jego wojenno-politycznej roli... przeciętny muzułmanin wierzy, że islam to przede wszystkim duchowość.”

Pozornie wywiad ten udziela więc odpowiedzi na praktycznie wszystkie nasze pytania, ale, moim zdaniem, brakuje w nim odpowiedzi (świadomie???) na to najbardziej podstawowe:

–  SKĄD TEN ISLAMIZM się wziął i jakie ma znaczenie dla dzisiejszych muzułmanów?

Czy jest on jedynie chwilową aberracją w odpowiedzi na zachodni imperializm,
czy dobrze ukrytym bezkompromisowym jądrem doktryny islamu?

Sam autor w końcu jest jednak zmuszony przyznać, że:
„...gdyby islam nie był polityczny, a Mahomet nie był wojownikiem i politykiem, islamizm by nigdy nie zaistniał, a na pewno nie w tej formie. Istnieje, bo jest w świętych tekstach islamu coś, co uwiarygadnia i uprawomocnia jego istnienie.”

Cóż więc te „święte teksty” tak naprawdę nam mówią...?

Wszystkie księgi religijne są spisywane tak, by jasno przedstawić wyznawcom zasady i prawdy wiary, zwykle poczynając od tych najważniejszych.

Koran jest wyjątkiem, bowiem jego wersety ułożone są wedle ich długości, poczynając od tych najdłuższych. Czyżby to one były więc najważniejsze? - => Koran

Nie, tak nie jest – bo wersety ważne i rozstrzygające, pozornie przypadkowo rozsiane są po całej księdze i w ten sposób ukryte przed oczami "niewiernych".

Bo o znaczeniu danego wersetu decyduje chwila jego"objawienia"Mahometowi - te późniejsze  automatycznie kasują te wcześniejsze na dany temat(podczas gdy wczesne "objawienia" w Mekce, gdy Mahomet był słaby i prześladowany, pełne są  humanitaryzmu i miłości bliźniego, to te późniejsze - w 100% zaostrzają podejście do „niewiernych” i świata, ponieważ powstały już po uciecze z Mekki do Medyny, gdy muzułmanie „obrośli w piórka” i, dzięki Allahowi oczywiście, wreszcie zaczęli odnosić sukcesy militarne). - => Przewrotna zasada abrogacji

image

Dlatego też islam „z czystym sumieniem” może prezentować się niewtajemniczonemu nie-islamskiemu otoczeniu jako "religia pokoju", skrzętnie skrywając swój główny cel – jakim jest bezwzględny nakaz opanowania (pokojowo lub militarnie) wszystkich terenów nieislamskich... Bo islam już od ponad 1400 lat prowadzi wojnę hybrydową przeciwko całemu światu, a liczbę jego ofiar  na trzech kontynentach szacuje się na kilkaset milionów ludzi.

A skoro islam jest ideologią podboju,

a fortele i wprowadzenie w błąd przeciwnika ceni się u nich najwyżej,

to świat "niewiernych"jest od lat(jak we wspomnianym tu wywiadzie)sprytnie i systematycznie  oszukiwany...

image

image

 

P.S. Na koniec, pamiętajmy, że islam, wbrew opiniom rozmaitych ogłupiających nas"ałtorytetów", nie zna humanitarnego przesłania uniwersalistycznego – nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe...

Bo ta ogólnoludzka złota zasada u nich nie dotyczy wszystkich ludzi,

ale zgodnie z logiką solidarności plemiennej, odnosi się jedynie do współwyznawców...

image

A „niewiernych” czeka zgoła inne, dużo mniej humanitarne i jawnie dyskryminujące traktowanie...

image


A islamski raj (co prawda bez 72 dziewic), czyli „pokój na ziemi”, to zapanuje wtedy, gdy już nie będzie ani jednego „niewiernego”, bo wszyscy poddadzą się woli Allaha, stając się jego niewolnikami...

Zaś terroryzm islamistów jest po prostu niezwykle skutecznym narzędziem politycznym, paraliżującym wolę oporu ofiary oraz ułatwiającym skruszenie tarczy chroniącej „świat niewiernych”przed islamem... A oni nie spoczną, póki nie dokonają swego dzieła...

image
 
image


Dla zaintrygowanych tematem...

1 – =>  Jak macherzy od NWO "gotują islamską żabę" w Europie

2 – => O islamskich metodach podbijania świata "niewiernych"

3 – => Po co Illuminatom (czyli wierchuszce międzynarodowych banksterów) muzułmanie w Europie?

image

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Jak zawsze
  5*
  Pozdrawiam
 • do rozwazenia
  "Zasada",ktora Pan podal aby nie czynic drugiemu co tobie niemile wysmienicie pasuje do Panskiego artykulu by uwazac na ludzi "dobrych".Ta zasada promuje biernosc a nawet samousprawiedliwianie sie.
  Jest ona wymyslem jakiegos rabina(imienia nie pamietam).
  Czyz nie lepsze jest czynne wykonywane dobra wedlug slow Jezusa:czyncie ludziom to co byscie chcieli by I wam czyniono.
 • @Husky 16:59:04
  Dziękuję i pozdrawiam, ;-)
 • @Herkules 17:42:18
  Zwrócił Pan mi uwagę na potencjał treści kryjących się w pozornie niewiele różniących się od siebie tłumaczeniach.

  I jaką mocą nad naszymi umysłami dysponują ludzie zawczasu mający przemyślane efekty takich "subtelności"?

  Aktywne czynienie dobra jest oczywiście opcją, którą wybieram. I skromnie usiłuję podzielić się swoją wiedzą, aby i czytelnik mógł chwilę się zadumać, :-)
  Pozdrawiam Pana.
 • @Docent zza morza 18:11:58
  Polecam kolego:
  http://antykomunista.neon24.pl/post/145940,apel-do-pis-wskiej-szaranczy

  Wiesz ze wygramy
 • @Docent zza morza 18:11:58
  Kolonia, Niemcy.

  Walizka 55-letniego nielegalnego migranta Merkel z Syrii, Mohammada R. wypełniona koktajlami Mołotowa własnej roboty. Zdążył podpalić 14-latkę w McDonaldzie, potem wziął zakładniczkę w aptece. Wcześniej karany 13 razy. Mimo tego dostał papiery ważne do 2021 r.

  https://pbs.twimg.com/media/Dps5_NMXgAA4J6A.jpg
 • @Autor
  A mnie się mahometanie bardzo podobają i uważam, że powinno ich być przynajmniej jeszcze milion, ale w Niemczech!!!
 • @Docent zza morza 18:18:04
  Przekazal Pan sekret dobrego nauczania;dzielic sie wiedza.Rowniez pozdrawiam
 • @Herkules 19:22:20 Ad "docent zza morza" zapewne zna angielski
  Otóż na temat różnic między islamem i chrześcijaństwem (które "za morzem" czyli w USA wymordowało prawie wszystkich autochtonów) znalazłem dokładnie to:

  I quote from www.allabout religion.org: „Muslims do not hold to any assurance of salvation. They do not feel that is was even necessary for Jesus to pay for our sins. The belief that they hold is that every man must bear and pay for his or her own sins; for Jesus to be punished and responsible for our sins would be unjust in their eyes. Christians believe that man had no ability to atone for his sins. Christians believe that we are hopelessly lost except for the immeasurable gift of God's grace, which is the only means of salvation. "For it is by grace you have been saved, through faith -- and this not from yourselves, it is the gift of God" (Eph. 2:8).

  Already a dozen years ago I discussed this „childish trait” of Christian theology with students of pedagogy having an obligatory course in philosophy. Uniformously all of them judged the Muslim ethics to be superior to the Christian one. I have to add to it that already Plato argued that it is worth, for maintaining the social cohesion, to make simple people believe in a God not indifferent to people everyday behavior. It means to believe in a God entirely different from the one, inoculated by Pharisee Saul/Paul into nascent Christianity.
 • @Gasienica 20:45:32
  Aczkolwiek muzulmanie nie wzywaja Jezusa slowami Panie,Panie(dalej mowi czysmy w Twoim imieniu nie glosili....)gdyz go jako swojega Pana nie uznaja tym niemniej dalsze slowa jako regula odnosza sie i do nich i do tych,ktorzy twierdza,ze sa nasladowcami Jezusa :po owocach ich poznacie.
  Artykul nie traktuje o wyzszosci badz nie jednej religii nad druga tylko wykazuje jakie zasadzki tkwia w naukach islamu zreszta bedacego zlepkiem odstepczego faryzejskiego judaizmu z naukami chrzescijanskimi wybiorczo stosowanymi.Opinia Panskich studentow chocby przemnozona tysiace razy nie znaczy, ze maja oni racje.Raczej wskazuje na powierchowna wiedze i podejscie do prezentowanych informacji,ktore mozna podsumowac angielskim slowem:credulous.
 • *1
  stek prymitywnych bzdur przy pomocy których autor usiłuje leczyć własne kompleksy.
 • @Herkules 23:03:40 Brak wiary w istnienie GRZECHU PIERWORODNEGO eliminuje Islam z wierzeń opartych o STARY TESTAMENT
  Herkules napisał:
  "Islam jest zlepkiem odstepczego faryzejskiego judaizmu z naukami chrzescijanskimi wybiorczo stosowanymi"

  Z powodu braku w Koranie nawet wzmianki o Grzechu Pierworodnym, POD ZNAKIEM ZAPYTANIA STAJE CAŁA CHRZEŚCIJAŃSKA TEOLOGIA, tak pięknie zreferowana w Hymnie napisanym prze św. Augustyna i recytowanym, po łacinie, przez księży po ciemku w kościołach w noc paschalnej Wielkiej Soboty:

  O, zaiste konieczny był grzech Adama,
  który został zgładzony śmiercią Chrystusa!
  O szczęśliwa wina, skoro ją zgładził tak wielki Odkupiciel!

  Uświęcająca siła tej nocy,
  oddala zbrodnie, z przewin obmywa,
  przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym.

  O zaiste błogasławiona noc,
  w której łączy się niebo z ziemią,
  sprawy boskie ze sprawami ludzkimi.

  (tłumaczenie księdza proboszcza Jana Kurdybelskiego, patrona ruchu JOW we Wrocławiu. Rzeczony ksiądz, który po lekturze Koranu powiedział przed kilku laty autorowi, że ludzie czytający Koran po prostu ZAKOCHIWALI się w Mahomecie, zmarł 5 lipca 2018 roku, w wieku lat 93. Senator senior Kornel Morawiecki był na jego pogrzebie, autor nie dojechał, bo za późno go o nim poinformowano.)

  Nb. Na koncepcję religijną islamu islamu niewątpliwie mieli wpływ wypędzeni ze Wschodniego Imperium Rzymskiego nestorianie, negujący ogłoszony na Soborze w Efezie w roku 431 dogmat o tym, że Jezus urodził się jako Bóg i jako Bóg został umęczony pod ponckim Piłatem (od tego czasu datuje się powstanie się kult krzyża, nie istniejącego we wczesnym chrześcijaństwie; znakiem nestorian, zwłaszcza tych w Chinach, była do pocz. XX wieku swastyka wewnątrz greckiego równoramiennego krzyża). Zachował się nawet fragment listu patriarchy Konstantynopola Nestoriusza do biskupa Rzymu Celestyna I, w którym on logiczne zauważa iż "Jeśli jednak Bóg ma matkę, to oczywiście nie zasługuje na zarzut poganin, który mówi o matkach bogów. I kłamcą jest (św.) Paweł, gdy o bóstwie Chrystusa mówi, że nie miał on 'ojca, matki, genealogii'. Mój drogi przyjacielu, Maria nie urodziła bóstwa [...]; istota stworzona nie jest matką tego, który jest niestworzony [...]; stworzenie nie urodziło Stwórcy, lecz człowieka, który był narzędziem Boga.")

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/09/Swastikas-from-early-20-century.jpg
 • @Gasienica 00:11:58
  Bardz trafne spostrzezenie co do braku wspolnego korzenia tzw.religii monoteistycznych.Judaizm owszem uznawal jednobostwo co im zreszta nie przeszkadzalo prawie zawsze stac w opozycji wobec Boga,chrzescijanstwo wprowadzilo politeizm.Nauki faryzeuszy to kurczowe trzymanie sie litery prawa I nie zrozumienie jego. Muzulmanie przejeli od nich zakaz czczenia wizerunkow.
 • Lęk przed nieuchronną karą
  https://pbs.twimg.com/media/DpvE9xXXUAAJeqd.jpg
 • @Husky 20:49:52
  NBC: W kierunku USA sunie „karawana migrantów". W kierunku amerykańskiej granicy zbliża się „karawana migrantów" podaje NBC, powołując się na źródło rządowe. Procesja liczy około 4 tysiące osób.
  Według danych źródła wszyscy migranci to wychodźcy z Hondurasu. Jest też informacja, że w związku ze zbliżającą się „karawaną" władze Meksyku skierowały na swoją granicę około 500 policjantów. Wcześniej pojawiła się informacja, że liczba nielegalnych imigrantów w Stanach Zjednoczonych jest dwukrotnie wyższa, niż wynika to z oficjalnych danych statystycznych.

  https://pbs.twimg.com/media/Dpu9W3OW4AAlhpq.jpg

  Surge in crossings at US-Mexico border:

  In Sept., US Border Patrol agents apprehended 41,400+ illegal immigrants, up from 37,544 in August, according to numbers not yet released publicly but obtained by NBCNews.

  https://pbs.twimg.com/card_img/1052641533755908097/GOEZZ63Y?format=jpg&name=600x314

  Secure our border. Build The Wall

  https://pbs.twimg.com/media/DpvdUIiXoAM4KZ2.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DpzFJwGXoAIztrq.jpg
 • @Husky 20:49:52
  Szwecja to już Północny Kalifat, mówił o tym ostatnio Jerzy Grunwald w TVP. Szwecji jaką znaliśmy już nie ma i już nie będzie.
 • @Gasienica 20:45:32
  "Otóż na temat różnic między islamem i chrześcijaństwem (które "za morzem" czyli w USA wymordowało prawie wszystkich autochtonów) "
  :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  Wypraszam sobie takie talmudyczne, neomarksistowskie zaczepki, panie kolego.

  Widać od razu umysł zaczadzony i sformatowany marksizmem kulturowym, bezmyślnie powtarzający zideologizowane, pseudonaukowe "prawdy" - za Orwellem:

  "religia chrześcijańska - źle;
  religia islamska - dobrze;
  (w domyśle - religia judaistyczna - to już b-a-a-a-rdzo dobrze)".

  Ponad 90% ofiar zamorskiej ekspansji Europejczyków (czyli "chrześcijan", wedle neomarksistów) padło ofiarą zawleczonych tam chorób, i zupełnie zrozumiałego braku odporności immunologicznej autochtonów. Polecam prace Jareda Diamonda - https://pl.wikipedia.org/wiki/Jared_Diamond.

  A tam, gdzie południowoamerykańscy autochtoni faktycznie marli jak muchy - np. w kopalniach srebra - to główną przyczyną było stosowanie rtęci w procesie produkcyjnym - a gdy jakiś hiszpański nadzorca, czy to "ubogi szlachetka z Andaluzji", czy też "szlachetnie urodzony markiz kastylijski" przypadkowo wszedł w kontakt z jej oparami - to też równie szybko schodził z tego świata...

  Natomiast 90% ofiar islamu faktycznie zginęło z ręki najeźdźców...

  Jeśli kolega faktycznie zrównuje ze sobą te fakty, to wypada mi tylko ubolewać nad praktycznymi ograniczeniami wynikającymi z nieświadomego stosowania "doktryny symetryzmu".

  A nikt lepiej od George`a Orwella opisał aberracje zlewaczonego umysłu... Polecam "Folwark zwierzęcy"...
 • @Docent zza morza 12:04:50
  Warto jeszcze wspomnieć o kluczowej kwestii "w dekonstrukcji osiągnięć cywilizacji białego człowieka", o jaką pokusili się neomarksiści, piętnując handlel niewolnikami.

  Oj, straszni "ci chrześcijanie" byli - ale ani słowa na uniwersytetach o tym, że do obu Ameryk murzyńscy niewolnicy docierali głównie pod pokładami statków należących do żydów, zaś aukcje przywiezionych Murzynów nigdy nie odbywały się w święta żydowskie ani w szabas, a jeszcze większy strumień niewolników płynął w tym czasie z Afryki do krajów muzułmańskich, gdzie islam rzekomo zniósł niewolnictwo. Akurat...

  proponuję - 1 - https://pl.wikipedia.org/wiki/Transatlantycki_handel_niewolnikami

  2 - hasło "koran o niewolnikach" w google
 • Docent zza morza
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/11/a-81.jpg

  Francuski kalifat: Muzułmanin uczeń przystawił broń do głowy nauczycielki. We Francji wybuchł skandal po tym, jak w sieci opublikowano krótkie nagranie ukazujące to co wydarzyło się w jednej ze szkół. Ciemnoskóry uczeń celował z pistoletu do nauczycielki i domagał się zmiany wpisu w dzienniku. Opublikowane w sieci nagranie zostało zarejestrowane w szkole średniej im Edouarda Branly’ego w Créteil, w okolicach Paryża. Widać na nim ciemnoskórego 16-letniego ucznia, który celował z pistoletu do nauczycielki. Muzułmanin uczeń przystawił broń do głowy nauczycielki. Chodziło o ocenę.
  https://twitter.com/twitter/statuses/1053968737056055297

  Witt o islamie we Francji: Muzułmanin-uczeń przystawił broń do głowy nauczycielki. Chodziło o ocenę


  https://youtu.be/ft7O-7PQ8Uk

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30