Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
268 postów 758 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - powielanie kremlowskich majaków akceptuję tylko z dopiskiem "jako prorosyjski troll" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

„Czuły narrator” p. Olgi to banksterski „sugar daddy”?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Banał, przewrotność i utajony totalitaryzm - bo nie ma tolerancji dla przeciwników tolerancji. Nie ma współczucia, dla tych, co nie CZUJĄ tak jak my. Bo to są cechy immanentne wszystkich lewaków oraz ich sponsorów. Zawsze i wszędzie.

Pani noblistka zagrała wszystkim niewtajemniczonym frajerom na nosie, wygłaszając w ub. sobotę odczyt noblowski, pod tytułem „Czuły narrator”.  

= > Pelny tekst 

image

I zaczęła wtedy być, zgodnie z plemiennym protokołem, obcmokiwana na wszelkie sposoby.   

Bo czegóż to ludziska się nie dopatrzyły w tym wystąpieniu…?  

A to ujrzeli w niej „boginię”, a to dopatrzyli się tam głęboko chrześcijańskich treści…  

A ja tymczasem poczułem się oszukany, z jednej strony – banalnością odczytu, a z drugiej – jego przewrotnością.  

Bo rzewna opowieść o swej mamie tęskniącej do jeszcze nienarodzonego dziecka, stanowi w moich oczach jedną wielką traumatyczną opowieść o żalu i bólu każdej matki wyabortowanego dziecka.  

Niekonieczne własnego, ale to doświadczenie dzielone jest dziś przez miliony oszukanych kobiet, poniewczasie odkrywających, że "rewolucja seksualna"(mająca głównie pozbawić je roli matki i żony na rzecz statusu „k…” - powiedzmy, że ... „kochanki”) to nie tylko „prawo do coraz lepszego orgazmu” i czysty hedonizm… 

No tak – „światu czegoś brakuje”, a „opowieść zawsze zatacza kręgi wokół sensu”, „Świat umiera, a my nawet tego nie zauważamy.” 

„czeka nas przedefiniowanie tego, co rozumiemy dziś pod pojęciem realizmu” 

„Czy zastanawialiście się kiedyś, kim jest ten cudowny opowiadacz, który w Biblii woła wielkim głosem: „Na początku było słowo”?”

(…) Który zna myśli Boga, zna jego wątpliwości i bez drżenia ręki stawia na papierze to niebywałe zdanie: „I uznał Bóg, że to było dobre”.

(…) Widzieć wszystko to uznać ostateczny fakt wzajemnego powiązania rzeczy istniejących w całość, nawet jeżeli te związki nie są jeszcze przez nas poznane. Widzieć wszystko oznacza też zupełnie inny rodzaj odpowiedzialności za świat,” 

Wydawać by się mogło, że p. Olga dąży ku sacrum, ku Bogu i jego wszechogarniającej miłości i wszechmocy…  

Ale wiemy, że sama pozbawia nas tego złudzenia, piętnując religię, spychając ją i samego Boga na margines i odmawiając im prawa do udziału w naszym życiu społecznym i publicznym. Bo jej poglądy na tę kwestię, to nie tylko wspomniany odczyt, ale także i wcześniejsze wypowiedzi.   

"Wbrew powszechnemu przekonaniu o fundamentalizacji religii mam przeczucie, że religijność zacznie się coraz bardziej przesuwać w sferę prywatną, ustępować z miejsc publicznych, porzucać ambicje wchodzenia w sojusze z władzą. Być może religijność w ogóle się uintymni, stanie się praktyką domową, wcale nie wspólnotową."  

 = > Olga Tokarczuk o Bogu, kosciele i religii

Ale tak się po prostu nie da, p. Olgo, bo samo słowo „religia” pochodzi od łacińskiego „religiere” - czyli „łączyć, wiązać, trzymać razem”.A osobiste i jednostkowe przeżywanie wiary nigdy nie zastąpi potęgi ludzkich serc i umysłów, złączonych we wspólnej modlitwie.

Wypchnijmy religię i kościoły do katakumb, a wiernych do ich własnych domostw – a wreszcie spełni się bolszewickie marzenie…  

No tak – skoro „Boha uże niet … i nie budiet”– to ktoś musi zająć jego miejsce.   

 • Może po prostu... K-T-O-Ś? 
 • Ktoś o równej Bogu mocy sprawczej?  
 • Ktoś „równie czuły” i równie gotów do „wzięcia odpowiedzialności za świat”?  
 • Ktoś „widzący wszystko” i rozumiejący „fakt wzajemnego powiązania rzeczy istniejących w całość”
 • No właśnie – K-T-O…??? 

Odbieram słowa p. Olgi jako bezwstydną inwokację do międzynarodowych banksterów, panów „wszelkiego stworzenia” i faktycznych dysponentów miliardów ludzi oraz trylionów dolarów.  

Ludzi od dawna uważających się za „równych Bogu”…  

A ludzkie relacje z takimi „bogami”  (oraz ich pomniejszymi pomagierami) mogą być jedynie asymetryczne – bo tak wielka jest tu dysproporcja sił i środków. 

KTOŚ w skali globalnej zamawia, płaci i wymaga – po prostu utrzymując "swoich ludzi" - a ktoś inny w pocie czoła zachwala gawiedzi nieludzką agendę swego „pana i władcy”.  

A takiego chlebodawcę – czyste-wcielone i zawsze deprawujące innych zło - powszechnie określa się mianem „sugar daddy”…sponsorującego swe rozliczne „sugar babies” –idzięki swym mocom sprawczym obdarzającego je rozlicznymi stanowiskami, honorami i zaszczytami oraz promującego ich kariery dalece ponad ich talenty i możliwości…   

I to przede wszystkim w tej kategorii plasują się tabuny wszelkich lewackich "autorytetów"  świata nauki i kultury (a zwłaszcza szeroko lansowani koryfeusze "nauki"  & "kultury") oraz celebrytów medialnych – czyli wszystkich będących w stanie urabiać w duchu NWO (i na masową skalę) serca i umysły młodzieży.  

  image 

A p. Olga nie pierwszy przecież raz oferuje swoje usługi i zapewnia o swej gotowości do wspierania i realizowania banksterskiej agendy Nowego Wspaniałego Świata (NWO), a raczej uaktualnionej wersji Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Ogólnoświatowej (WSRO).  

Czyli jednego przetrzebionego świata - pod jednym kierownictwem (czyli rządem światowym), z jedną walutą, jedną gospodarką i jedną nową „ekumeniczną” religią - który ma się narodzić na gruzach zniszczonego w ich interesie świata jaki znamy (i po usunięciu z powierzchni naszej planety 90% obecnej ludzkości) = > Plan NWO 

  image

Popatrzmy więc w tym kontekście jeszcze raz na słowa noblistki:  

„…czy  możliwe jest znalezienie dzisiaj podwalin pod nową opowieść uniwersalną, całościową, niewykluczającą, zakorzenioną w naturze, pełną kontekstów i jednocześnie zrozumiałą. (…)  

„…opowiadać tak, żeby uruchomić w umyśle czytelnika zmysł całości, zdolność scalania fragmentów w jeden wzór (…) Zrezygnować z określenia „literatury narodowe”, wiedząc dobrze, że kosmos literatury jest jeden niczym idea unus mundus, wspólnej rzeczywistości psychicznej, w której jednoczy się nasze ludzkie doświadczenie   

(…) rola artystów – dać przedsmak tego, co mogłoby istnieć i w ten sposób sprawić, że mogłoby ono stać się wyobrażonym  

(…) muszę opowiadać tak, jakby świat był żywą, nieustannie stawającą się na naszych oczach jednością, a my jego – jednocześnie małą i potężną – częścią.”  

P.S. A cechy i poglądy wymagane przez banksterów od swoich „sugar babies” pozwoliłem sobie ująć tutaj = > Nawet z Zenka Martyniuka da się zrobić noblistę 

image

  

KOMENTARZE

 • Cóż - pisałem już, że tzw. demonkratura
  uaktywnia margines społeczny (rynsztok) z założenia - a w tym wypadku zboczeńców intelektualnych czyli niepospolitych świrów. Czarci pomiot z kolei - winduje na świeczniki ów margines i roztacza nad nim parasol ochronny. Kiedy czarci pomiot uzna, że jakiś zboczeniec intelektualny wpisuje się w dany etap mądrości - przyznaje mu nawet tzw. miękkiego Nobla - z wiadomych powodów.
  Wniosek?
  Powyższe to najprostszy i najtańszy sposób na przerobienie ludzkości w szatańskie odchody - czyli jeden śmierdzący rynsztok.
 • Autor
  Postanowiłem oddać hołd naszej nowej noblistce i w związku z tym przeczytam po raz enty "Zapiski oficera Armii Czerwonej" Sergiusza Piaseckiego
 • @Autor
  List gratulacyjny dla Olgi Tokarczuk

  Pani

  Olga Tokarczuk  Wielce Szanowna Laureatko!  Proszę przyjąć słowa uznania i gratulacje z okazji otrzymania Literackiej Nagrody Nobla. W dniu wręczenia lauru chcę wyrazić radość, że Akademia Szwedzka uhonorowała Pani twórczość, w której zagadnienia uniwersalne i polska wrażliwość tak znakomicie się dopełniają. Cieszę się, że Pani kunszt pisarski, który doceniają od dawna czytelnicy, krytycy i badacze w kraju i za granicą, znalazł teraz najwyższą ocenę w oczach członków Komitetu Noblowskiego.  To Pani wielkie osobiste osiągnięcie i wspaniały sukces, który zapisze się w historii literatury polskiej i światowej. To też ogromnie istotny znak, jak ważna i niezastąpiona pozostaje sztuka słowa, jego moc i piękno. W czasach nam współczesnych, zdominowanych przez wysoko rozwinięte technologie cyfrowe, gdy porozumiewamy się najczęściej za pomocą obrazów i krótkich, urywkowych komunikatów, Pani pisarstwo jest świadectwem żywotności narracji i siły języka, za pomocą których tworzy Pani i przedstawia mniejsze i wielkie historie. Pani książki odpowiadają na odwieczną – starą jak sama kultura – potrzebę opowiadania wciąż na nowo losów całego świata i pojedynczego człowieka. I może właśnie dlatego skupiają uwagę tak szczególnej wspólnoty czytelniczej, wiernej i głęboko wdzięcznej .Raz jeszcze gratulując nagrody, życzę Pani wielu kolejnych wybitnych dokonań pisarskich, satysfakcji z owoców pracy twórczej i wszelkiej pomyślności.  Z wyrazami szacunku i sympatii,

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

  Andrzej Duda Dziwny jest ten świat .Salute 5*
 • @Repsol 20:19:05
  No właśnie, a jej sztokholmska laudacja była jednym wielkim popisem antypolonizmu i afirmacją jej żydowskości...

  A nasi rządzący coś zbyt łatwo dają się tresować "zaprzyjaźnionym redakcjom" oraz zbyt łatwo dają się zapędzać do kąta totalsom…
  Czym to się skończy...?
  pzdr.
 • @Husky 19:18:10
  Znakomity wybór.
  Pzdr.
 • @demonkracja 13:39:51
  Pełna racja.
  Pzdr.
 • @Repsol 20:19:05
  A powinien dać jej z liścia
  No nie?
  Jak czytam teksty w stylu " PAD pogratulował Tokarczuk to hańba" to ręce i nogi opadają.
  Co powinien zrobić ?
  Zrzucić ją że schodów pałacu prezydenckiego?
  Puknijcie się co niektórzy w główke, a echo będzie słychać w Londynie
 • Nobel....za mema
  Dwa joble

  https://pbs.twimg.com/media/ELQkgbOWsAA4uqI?format=jpg&name=small
 • @Husky 20:35:46
  Wiemy Ty obywatelstwa na jego miejscu byś pozbawił .Prawda ?. :)))))
 • @Repsol 21:09:37
  Prawda
 • @ Czy to aby nie ta panienka steruje komitetem noblowskim [zdjecie roku]
  Bedac zwolennikiem szczepien dla doroslych chce w ten sposob rozwiazac problem klimatu i wyjatkowo groznej emisji CO2 poprzez obowiazkowe szczepienia w Polsce .Co z,, troska i przejeciem,, wyartykulowala prof Jackowska swymi ,,cudownymi ustami mowiacymi prawdy objawione ,,bedąc na sluzbie u tej ,,młodej,, szwedki Czy rowniez ta Tokarczuk nie wpisuje sie w ten ,,wspanialy plan,,naprawy świata.na naszym polskim podwórku polegajacy na tym ze ktos z za sasiedniej granicy w ramach wymiany kadr bedzie trzymal mocno za reke by ten plan ,,szczepien , mozna by zrealizowac,a klamstewka tej pani na sluzbie u tej ,,dzieweczki,,sluza przygotowaniu gruntu pod te ,,ratowanie klimatu ,, A swoja droga to powinno byc zdjecie roku [Zdjecie pobrane ze strony kodluch wordpres.com link -Oczywiste jest, że Greta Thunberg jest szylingiem globalistów z establishmentu. Gdyby nie była szylingową globalistką z establishmentu, nie zostałaby Osobą Roku . Thunberg pracuje dla George’a Sorosa, Rockefellers & Goldman Sachs – NIE dla ciebie
  .https://pbs.twimg.com/media/ELmDOjWWoAUsQ8i.jpg

  George Soros behind Greta Thunberg
  .https://www.nyatider.nu/the-global-network-behind-greta-thunberg/?fbclid=IwAR1MNt_XGct9YsEOcy-TB44LZhlXtPBQaP40iawt_8msIf5maCOGVdBmXjw https://pbs.twimg.com/media/D41XX_oXkAI_F0a?format=jpg&name=small]
 • @jan To jest to Zdjecie Roku
  https://pbs.twimg.com/media/D41XX_oXkAI_F0a?format=jpg&name=small
 • @ moze ktos go wrzuci mi nie wychodzi
  https://twitter.com/TaniaGroth/status/1120647993353474052/photo/1
 • @Husky 20:53:46
  D-o-o-o-bre.
  Pzdr.
 • @jan 13:50:33
  ta "zakreślona" panienka - obok, ale przede wszystkim za - Gretą od pierwszej chwili jej "samodzielnej i spontanicznej" akcji klimatycznej pod szwedzkim parlamentem - to Luisa-Marie Neubauer z fundacji "ONE" - wspieranej obok Sorosa, także przez Billa Gatesa.

  I każdy nasz grosz wydany na Windows idzie m.in. na takie sprawy (w tym również na plany depopulacji świata - głównie poprzez akcje szczepionkowe - bo i takie ambicje ma Mr Gates…)
  Pzdr.
 • Judaizm przeciwko Mojżeszowi. Gnostycki mesjanizm Sabbataja Cwi
  http://www.bibula.com/?p=1066

  Przypominamy ważny tekst “Judaizm przeciwko Mojżeszowi. Gnostycki mesjanizm Sabbataja Cwi“, tym bardziej aktualny, że Nagrodę Nobla otrzymała Olga Tokarczuk, autorka m.in. bajki pt Księgi Jakubowe, w fałszywy sposób traktującej o sekcie Jakuba Franka. Nie ulega wątpliwości, że międzynarodowa nagroda związana jest bezpośrednio ze skrzywioną historycznie narracją judaizmu, propagowaną przez Olgę Tokarczuk.

  Gorąco polecamy również spotkanie z panią Ewą Pawela pt: „O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk czyli jak żydowscy frankiści zagościli w twórczości Olgi Tokarczuk a raczej bajkach noblistki o frankistach” – wykład w Centrum Edukacyjnym Powiśle, które zamieszczamy poniżej.
 • O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk
  Ewa Pawela: "O sekcie frankistów w kontrze do noblistki Olgi Tokarczuk
  czyli jak żydowscy frankiści zagościli w twórczości Olgi Tokarczuk a raczej bajkach noblistki o frankistach" - wykład w Centrum Edukacyjnym Powiśle.
  https://www.youtube.com/watch?v=MF-wquGUnrs&version=3&rel=0&fs=1&showinfo=0
 • @jan 13:59:32
  https://m.salon24.pl/ef4a034542501ee691b3cbfae8cfe4fe,750,0,0,0.jpg
 • @Husky 19:54:04
  Jakby mi się taki greto-soros faktycznie przyśnił, to chyba bym zaczął w środku nocy przed siebie na oślep uciekać, ;-)
  Pzdr.
 • @Docent zza morza
  Brudna prawda o Oldze Tokarczuk. Laureatka literackiej Nagrody Nobla służyła antypolskiej propagandzie. Olga Tokarczuk to rzeczywiście świetna pisarka. W latach 90. pisała na przykład donosy na polskich antysemitów na zlecenie obcej ambasady komentuje przyznanie literackiej Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”, Tomasz Sommer. Fetowana obecnie pisarka Olga Tokarczuk znana jest głównie z nienawiści do Polski i skrajnego filosemityzmu. Zaczynam myśleć, że my śniliśmy własną historię. Wymyśliliśmy sobie historię Polski, jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości mówiła w 2015 roku na antenie TVP Info Tokarczuk. Następnie podkreśliła, że temat pogromów z okresu II wojny światowej i późniejszego, jako Polacy zamietliśmy pod dywan, a zaczęliśmy sobie wyobrażać, że jesteśmy narodem, który walczy o „wolność waszą i naszą”. Postuluje wręcz napisanie historii Polski od nowa. Myślę, że trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów.
  Już wtedy Stanisław Michalkiewicz przewidział, że za swoją działalność Tokarczuk zostanie przyznana nagroda. – Tokarczuk najwyraźniej rychtowana jest na laureatkę literackiego Nobla” o czym świadczy jej powieść „Księgi Jakubowe” o XVIII wiecznym Żydzie Jakubie Franku, który stworzył w Rzeczpospolitej swoja sektę – mówił Michalkiewicz.
  I kontynuował: Wykorzystuje tę awanturniczą historię w charakterze pretekstu do (…) odrażającego wizerunku mniej wartościowego tubylczego narodu polskiego, który nie tylko „kolonizował”, ale w dodatku straszliwie uciskał „mniejszości”, a zwłaszcza tę najważniejszą. Polacy jako „mordercy Żydów”. W ten sposób pani Olga Tokarczuk znakomicie wpisuje się w „pedagogikę wstydu”, w ramach której już od początku 1990 roku, kiedy to, wraz z „upadkiem komunizmu” pojawiły się widoki na uczynienie z Polski żerowiska dla żydowskich organizacji przemysłu holokaustu, rozmaici ochotnicy nieubłaganym palcem kłują Polaków w chore z nienawiści oczy. Pani Tokarczuk nie daje się w tej konkurencji nikomu wyprzedzić, no, może z wyjątkiem nieboszczyka Jerzego Kosińskiego, co to przypisał polskim chłopom z Podkarpacia takie wyrafinowanie w seksualnych perwersjach, że aż zadziwił awangardę Manhattanu nawiązywał do powieści „Malowany ptak” Michalkiewicz. Wątpliwości, że nagrody Szwedzkiej Akademii wpisują się w lewicowe narracje nie ma również Tomasz Sommer. Olga Tokarczuk to rzeczywiście świetna pisarka. W latach 90. pisała na przykład donosy na polskich antysemitów na zlecenie obcej ambasady. Jednym z nich został nawet Kataw Zar z „Najwyższego CZAS!-u”. Cóż z tego, że dziecko getta warszawskiego. Nagroda się więc należała na bank komentuje najnowsze wieści ze Sztokholmu. Swoją drogą, jak ktoś chciał potwierdzenia, że literacka nagroda Nobla została przejęta przez skrajnych lewaków to otrzymał je chyba po raz milionowy. Tokarczuk nie daje się w konkurencji antypolonizmu i stworzenia z Polski żerowiska dla żydowskich organizacji przemysłu holokaustu, nikomu wyprzedzić... Sienkiewicz, który w odróżnieniu od swego prawnuka od ruskich budek, był prawicowcem, się w grobie pewnie przewraca dodaje.

  źródło: Twitter

  Za: Najwyższy Czas! (10/10/2019)
 • @Docent zza morza
  Olga Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla. Zobacz, co pisarka myśli o Polakach. Pisarka Olga Tokarczuk, autorka m.in. „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, czy „Ksiąg Jakubowych” została uhonorowana Literacką Nagrodą Nobla za rok 2018. Jest 15. kobietą w historii wyróżnioną przez przedstawicieli Akademii Szwedzkiej.

  Olga Tokarczuk laureatką literackiej Nagrody Nobla za 2018 rok, laureatem z 2019 roku został Peter Handke – austriacki pisarz i tłumacz.

  Jak podaje serwis rmf24.pl Tokarczuk miała „wysokie notowania u bukmacherów, a jej książki cieszyły się ostatnio dużym powodzeniem wśród korzystających z zasobów biblioteki Szwedzkiej Akademii”. Jurorzy mieli przyznać nagrodę polskiej pisarce za „narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia”.

  Warto przy tej okazji przypomnieć najsłynniejsze wypowiedzi tegorocznej laureatki Literackiej Nagrody Nobla, która niejednokrotnie podkreślała w swej twórczości i publicznych wypowiedziach, że Polacy zafałszowali własną historię. Ponadto jej zdaniem Polacy byli kolonizatorami, „większością, która tłumiła mniejszość”, właścicielami niewolników i mordercami Żydów.

  Jedna z najsłynniejszych powieści Tokarczuk, czyli „Księgi Jakubowe” opowiada o losach Jakuba Franka, żyjącego w XVIII wieku polskiego Żyda z Podola, twórcy judaistycznej sekty frankistów. Taka tematyka stała się doskonałą okazją dla pani Tokarczuk, by wygarnąć Polakom. Istnieje także dodatkowy kontekst – sceptycyzm wobec przyjmowania imigrantów.

  – Zaczynam myśleć, że my śniliśmy własną historię. Wymyśliliśmy sobie historię Polski, jako kraju niezwykle tolerancyjnego, otwartego, jako kraju, który nie splamił się niczym złym w stosunku do swoich mniejszości. (…) Ale kiedy przyszedł test, okazuje się, że nie jesteśmy w stanie zdać tego egzaminu – powiedziała Tokarczuk w programie „Minęła dwudziesta” TVP Info.

  – Trzeba będzie stanąć z własną historią twarzą w twarz i spróbować napisać ją trochę od nowa, nie ukrywając tych wszystkich strasznych rzeczy, które robiliśmy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów – stwierdziła pisarka.

  „Populiści używają języka, który jest bardziej agresywny i bardziej nienawistny. Sięgają po kozła ofiarnego. W Polsce kozłami ofiarnymi są tzw. zwariowani lewicowcy, miłośnicy queer, Niemcy, Żydzi, marionetki Unii Europejskiej, feministki, liberałowie i każdy, kto wspiera imigrantów.

  Dodajmy do tego ciszę i cynizm kleru, niezdarną, agresywną propagandę telewizji państwowej, zgodę policji na ekscesy antysemickie, publiczne demonstracje dehumanizujące “wrogów narodu”, oczernianie władzy sądowniczej i niewybaczalne zniszczenie środowiska…

  (…)

  Władze polskie jednak uczyniły podział Polaków swoim głównym zadaniem. Agresja wisi w powietrzu”, pisała z kolei Tokarczuk na łamach „New York Times”.

  Tokarczuk zdradzała fascynacje ezoteryką. Od zawsze deklarowała się jako feministka. Sprzyja także ekologom.

  Źródło: rmf24.pl, PCh24.pl, tysol.pl

  TK

  ZOBACZ TEŻ:

  Na podstawie książki Tokarczuk pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych” powstał antypolski paszkwil „Pokot”. „Pokot”, czyli: Polacy, jesteście świniami!
  Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-10-10)

  [Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

  To czarny dzień dla polskiej literatury.
  Karol

  tym razem krótko, Polska i Polacy nie mają powodu do radości. Nagroda będąca wynikiem widzimisię komisji która od lat foruje wyrobników holo-propagandy, przyczyni się do rozpropagowania antypolskich paszkwili. Które jak niektórzy słusznie zauważyli, będą służyć wsparciu, u swiatowej opinii publicznej, żydowskich wymuszeń roszczeń na Polsce…
  antyPOPiS

  Kiedy ostatnio nagrodę Nobla dostała osoba o prawicowych poglądach? Kiedy to było…? To wszystko jest tak upolitycznione. I przykro mi, że ta pani tak rzuca błotem w Polskę. Ale jeśli się chce wygrać jakąś dużą, międzynarodową nagrodę, to tego typu “mowa miłości” jest mile widziana.
  Czytelniczka

  To ja czekam na Pokojowego Nobla dla Timmermansa…
  Sławek

  Obecnie nagroda Nobla, niegdyś prestiżowa, jest przyznawana przez zespół lewaków zwanych szumnie komitetem swoim ulubieńcom, nie jest to żaden honor. Porządny człowiek laureatem nie zostanie. Nobliści, Wałęsa, Obama, Szymborska i inni ?wybitni inaczej? witają koleżankę w klubie. Zeszmacili i nagrodę Nobla.
  Antymodernista

  PiS już cieszy się z sukcesu “polskiej” kultury. Czy oni w ogóle coś czytają?
  taktak

  chcesz zrobić karierę pisz dobrze o żydach i źle o Polakach. Zrozumiał to Gross, Grabowski czy Tokarczuk
  maciek


  Tokarczuk, czyli fałszywy alarm – Tomasz A. Żak
  Jadę autobusem i słyszę, że Olga Tokarczuk dostała nagrodę literacką… Jak to? – dziwię się i denerwuję jednocześnie – jak ktoś taki mógłby dostać Nagrodę Mackiewicza? To jakiś obłęd, koniec świata! Słucham dalej i… oddycham z ulgą: dostała Nobla. To tylko Nobel – takich wyróżnień Polacy nie dostają od lat. Pierwszym, jednoznacznie wyznającym marksizm-leninizm pisarzem, którego obdarowano Noblem, był w roku 1965 Michaił Szołochow. Był to czas, kiedy tzw. opinia światowa jeszcze się oburzała na legitymizowanie totalitarnego państwa, jakim była Rosja Sowiecka, bo laureat był przecież klasycznym partyjnym aparatczykiem, jako członek KC KPZR. Noblista po powrocie do Moskwy wziął udział w zjeździe programowym swej partii komunistycznej i całą mocą – teraz już światowego autorytetu – wyraził żal, że dwóch Rosjan, którzy ośmieli się w tym czasie publikować za granicą, wywinęło się od kary śmierci. Dlaczego pisząc o autorce książki, na podstawie której powstał film „Pokot”, przypominam sowieckiego pisarza? Jakoś tak mi się skojarzyło z definiowaniem Polaków przez noblistkę Tokarczuk, jako „właścicieli niewolników” i „morderców Żydów”. Ona powiedziała to w języku polskim, Szołochow swoje gadał w rosyjskim… Dzisiaj opinia światowa już się na nie oburza, a za nią, „jak za panią matką” idzie ta krajowa, liberalna. Ale to tylko nagroda Szwedzkiej Akademii Nauk, zwanej dla zmylenia „Królewską”. Ciekawe, kto zostanie wyróżniony w tym roku Literacką Nagrodą im. Józefa Mackiewicza?

  Tomasz A. Żak

  Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2019-10-10) – [Org. tytuł: «Tomasz A. Żak: Tokarczuk, czyli fałszywy alarm [OPINIA]»]  CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Polacy to mordercy Żydów i właściciele niewolników – uważa tegoroczna laureatka nagrody NIKE
  Szef Komitetu Noblowskiego: Tokarczuk odkrywa historię Polski jako kraju posiadającego własną historię kolonializmu i antysemityzmu
  Olga Tokarczuk odebrała Nagrodę Nobla. “Z podtekstu utworu przebija się żydowskie pochodzenie Tokarczuk”
  Hejterka Tokarczuk i międzynarodowe waśnie
  Żydzi nagrodzili swojego pupila. Współzałożyciel „Nigdy Więcej” laureatem Nagrody Praw Człowieka
  Prawie się udało. Wynajęci przez rosyjskie służby (?) „Polacy” manifestowali pod Lwowem
  „Sprawa została wyjaśniona”. Szef KPRM „zamyka dyskusję” o słowach Benjamina Netanjahu
  Źródło w PiS: USA naciskały na Polskę ws. uchwały o ludobójstwie wołyńskim

  http://www.bibula.com/?p=110175
 • @kula Lis 69 13:44:32
  Ciekawe, że polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego aktywnie uczestniczyło w promocji p. Olgi, przeznaczając 700 tys. złotych na tłumaczenia jej dzieł na mniej "komercyjne" języki.

  W nagrodę dostaliśmy laudację noblowską na cały świat, stanowiącą powtórzenie wszystkich antypolskich tez pani noblistki.

  No, po prostu b-r-a-a-a-a-wo, panie premierze Gliński.

  Czy polskie dziedzictwo narodowe jest aby na pewno na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o priorytety pańskiego resortu?

  A poza tym ...wy to tak z własnej inicjatywy, czy wg instrukcji wajchowego?
  A on, aktualnie, to z której loży...?
  Nadal z tej "numer pięć", jak to kiedyś ujął śp. Gudzowaty?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY