Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
312 postów 979 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - przesadną i nieznośną rusofilię akceptuję tylko z dopiskiem "jako agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Czy generał Sulejmani padł ofiarą samego siebie?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bo na Bliskim Wschodzie mało co jest tym, na co pozornie wygląda.

 

Można teraz dać swobodnie upust swoim antyamerykańskim uprzedzeniom i dopatrywać się w amerykańskim zamachu na generała dowodów na „ten straszny amerykański imperializm” oraz dowód na „szaleństwo Trumpa wywołującego III wojnę światową w interesie Izraela”– ale można też na zimno trzymać się faktów i samodzielnie przeanalizować bieg wydarzeń… 

 

1. Bezprecedensowy, bezpośredni atak na amerykańskie interesy na Bliskim Wschodzie – ostrzelanie amerykańskiej bazy w Iraku i śmierć obywatela USA 

 

2. Amerykański odwet i atak rakietowy na bazy proirańskich milicji w Iraku i Syrii 

 

3. Atak na amerykańską ambasadą w Bagdadzie 

 

4. Eliminacja generała Sulejmaniego jako sprawcy 

 

 Sulejmani to irańska bezpieka i jej metody - czyli ktoś formatu Ławrientija Berii i Heinricha Himmlera - tak jak oni po łokcie unurzany w krwi swych ofiar, choć być może nikogo osobiście nie zabił.  

 

 A jego ostatnim strategicznym błędem (w wieloletniej już wojnie Iranu i USA "by proxy" - z wykorzystaniem swych klientów i aliantów - w Syrii, Iraku i Jemenie) było złamanie dotychczasowych zasad (nieformalnych – ale być może potajemnie sformalizowanych - "rules of engagement" –swoistego „kopiemy się po kostkach, ale nie wyżej”) - czyli zaatakowanie po raz pierwszy w tej amerykańsko-irańskiej rozgrywce amerykańskich interesów na terenie Iraku… 

 

Czyli mamy teraz do czynienia ze zwykłym "wet za wet"... 

 

Pytanie podstawowe - czy ten zwrot Sulejmaniego (i wynikająca z niego straszna i potencjalnie nieobliczalna eskalacja bliskowschodniego konfliktu) był uzgodniony z najwyższym irańskim kierownictwem?  

 

Jeżeli nie - to moim zdaniem sami Irańczycy wystawili go Amerykanom, przestraszeni konsekwencjami jego samowoli.  

 

Bo ta szaleńcza eskalacja mogła być przede wszystkim wewnątrzirańską rozgrywką, mająca dać pełnię władzy "jastrzębiowi"Sulejmaniemu. I "biedny"  generał najwyraźniej tu przelicytował... 

 

Czas pokaże (realny odwet, czy wyłącznie retoryczna i symboliczna reakcja Iranu - z pięknym pogrzebem, płomienną retoryką, oficjalnym kultem "męczennika"  i „bohatera narodowego” , itp. - coś w stylu reakcji Hitlera i III Rzeszy na udział marszałka Rommla w spisku prowadzącym do zamachu na Hitlera w 1944 r.), czy mam rację...  

 

 P.S. A prezydent Trump właśnie zapewnił sobie reelekcję – bo tego właśnie od swego prezydenta oczekuje przeciętny amerykański wyborca (a czego – „za boga”– wydają się nie rozumieć elity tamtejszej partii demokratycznej) – że każda ręka podniesiona na USA zostanie przez USA natychmiast odrąbana… 

KOMENTARZE

 • 1* oczywiście
  Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.
  U Sakevycza to pan docent może zrobić karierę ale nie na polskim portalu.
  Ukłony.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:46:43
  Faktom można zaprzeczać - ale to bieg nadchodzących wydarzeń przyzna racją jednej lub drugiej stronie debaty, nieprawdaż?

  I o co się dzisiaj spierać, kiedy tak łatwo zrobić z siebie durnia?
  Również ukłony.
 • Docent jednak niewiele rozumie
  O ile nie wystartuje ktoś pokroju Hilarzycy to Trump przegra. Bo przeciętny Amerykanin chce mieć spokój. mam tam sporą rodzinę i sporo znajomych. Przynajmniej na Wschodzie. Zwykle głosowali na Demokratów, a raz zrobili wyjątek, bo przeciw Hilarzycy. I Trump oczekiwań nie spełnił.
  Zresztą, niedługo się przekonamy, a gdyby Docent znał historię USA w XX wieku, to by kojarzył, co stało się z Lyndonem Johnsonem
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:46:43
  Rzeczywiście zbanowaliście Huskego?
 • Oczywiście, znowu zjawisko nieporównywalne.
  40 lat w Szwecji. Wystarczy aby zdurnieć i stać się tresowanym komuchem bez umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego.
 • Jeśliby było tak, jak piszesz, to z twojego wywodu
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  wprost wynika, że należałoby zgładzić wszystkich prezydentów USA po kolei, bez wyjątku, za popełniane w wyniku ich działalności zbrodnie.

  Cała filozofia tego, co się stało, to racja silniejszego. Zabija ten, co może, a zabijani mogą jedynie skowyczeć.

  Wnioskowanie o intencjach władz irańskich na podstawie tego, co zrobią, to błąd intelektualny. Zrobią, co będą mogli, a nie to, co uważają za słuszne i sprawiedliwe.
 • @Docent zza morza 13:52:45
  Oczywiście.
  Gdyby tak pan docent przeczytał moje notki za ostatnie 5-6 lat to by stwierdził, że w sprawach zasadniczych mylę się rzadko. Nie to, żebym był jasnowidzem. Po prostu porównuję różne źródła i używam mózgu.
  Czas pokaże kto ma rację :)
 • @zbig71 13:54:32
  A co ja mam do tego? Zwykły bloger jestem...
 • Najlepiej jak każdy Amerykanin łącznie z prezydentem trzyma
  swój interes przy sobie.
  "bezpośredni atak na amerykańskie interesy na Bliskim Wschodzie –"
  Amerykanie mają wszędzie swoje interesy, wszędzie ich pełno.
 • A jakie to interesy mają Amerykanie na Bliskim Wschodzie ?
  Co takiego sprawia, że od lat pacyfikują kolejne kraje ? Kiedyś wmawiano nam, że to sprawa dostaw ropy do USA, ropy naftowej - surowca strategicznego. Teraz wmawia się nam, że USA ma dosyć swojej ropy i jeszcze nadmiar gazu. Czyli chyba surowce energetyczne to chyba jednak to nie te interesy amerykańskie na Bliskim Wschodzie.
  Wychodzi na to, że główny interes USA to wojny, nieustanne, i najlepiej toczone amerykańską bronią. Bronią bezsensownie drogą i oferowaną wszystkim chętnym na całym świecie, niechętnym zresztą też.
  Produkcja i sprzedaż tej broni, głównego produktu eksportowego USA, pozwala Ameryce "stać się znowu wielką".
  Mam cichą nadzieję, że Persowie odpowiadając na bandycką prowokację "demokracji" nie dadzą się ponieść emocjom i nie rozpętają wojny na swoim terytorium, mam też nadzieję że polityka tolerowania wrzoda w pobliżu swoich granic też się wkrótce zakończy.

  Skoro Sulejmani zginął bo odpowiadał za śmierć "tysięcy amerykanów" to za śmierć ilu istnień odpowiada Busch, Obama, czy Trump. A za ile Netanjahu ? I że może czas coś z tym zrobić. To w końcu ten ostatni powiedział że ten z mopem na głowie miał do tego prawo.
  Może więc w końcu ktoś, stosując tą "logikę" coś z tym zrobi ...
 • @interesariusz z PL 13:59:01
  Persowie nie będą się spieszyć... To antyczna cywilizacja.
  Nawet nic nie robiąc już się mszczą bo każdy ważniejszy syjonista od teraz żyje w strachu. A to raczej nie jest komfortowa sytuacja.
 • Sekretarz Stanu Pompeo jest niezadowolony.
  Europa nie wiwatuje po tym jak Ameryka rozwija akcję na BWschodzie.
  "„Szczerze mówiąc, Europejczycy nie byli tak pomocni, jak bym sobie tego życzył” - powiedział Pompeo w wywiadzie udzielonym Fox News w piątek, opisując swoje rozmowy z sojusznikami na temat zabójstwa generała Qassem Soleimaniego w Iraku."
  https://www.politico.eu/article/pompeo-gripes-about-european-reaction-to-soleimani-strike/

  Europa skorzystała z okazji aby siedzieć cicho. Amerykańskie zwycięstwa zaopatrują ją aż nadto w imigrantów, więc woli aby o niej zapomniano.
 • @Anna-PK 14:30:08
  Imigrantów należy wiązać w pęczki po 10 szt i kontenerami do USA wysyłać, albo, jeszcze lepiej do Izraela. Nie tylko kolorowych, ale tych z Ukrainy też.
 • Tak samo było za okupacji Hitlerowskiej w Polsce.
  "1. Bezprecedensowy, bezpośredni atak na amerykańskie interesy na Bliskim Wschodzie – ostrzelanie amerykańskiej bazy w Iraku i śmierć obywatela USA
  "
  Partyzantka też bezprecedensowo atakowała Niemieckie interesy w Polsce wysadzając pociągi, ostrzeliwując niemieckich żołnierzy...

  Cała reszta wyliczanki pasuje dokładnie do okresu historii Adolf robił interesy w Polsce.
  Adolf bronił swoich interesów w Polsce dokładnie tak samo jak Amerykanie robią to w Iraku.

  Adolf w końcu palnął sobie w łeb ale otoczenie czyli "patrioci" Niemieccy trafili do Norymbergi jako zbrodniarze...

  Teraz czekamy na Bliskowschodnią Norymbergę... bo się należy.
 • @Oscar 15:08:27
  Wiesz Oscar, że Cię lubię?
  Żebyś jeszcze nie miał tego lekkiego skrzywienia pislamistycznego... :))
 • @Oscar 15:08:27
  Adolf zakończył życie z przyczyn naturalnych w roku 1972 w Argentynie, po przeżyci na łonie natury wielu spokojnych i szczęśliwych lat ze swoją żoną Ewą ...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:17:41
  Nie mam skrzywienia do PISu ...
  to tylko skrzywienie w kierunku interesów narodu Polskiego, polskich dzieciaków (poziom życia).
  Gdyby KK był taki hojny dla Polskich dzieci to chwaliłbym KK ale nie jest..
  Takie mam skrzywienie.

  I wiem że to moje skrzywienie stoi w sprzeczności z polityką zagraniczną i historyczną PIS... muszę wybierać ....polskie dzieci czy polityka..
 • @Drab61 15:18:53
  Są takie teorie.
  Ale czaszkę Hitlera podobno przechowuje się w Moskwie.
 • @Oscar 16:08:40
  Rząd ze swoich nie daje, tylko z pieniędzy rodziców tych dzieci. Najpierw zabieram ludziom w podatkach, a potem przekazuje z powrotem. Ot, logika. A KK nie jest organizacją charytatywną,choć sporą działalność w tej kwestii prowadzi. Ikonowicz kiedyś powiedział, że gdy zbiera bezdomnych z kanałów to nie widział tam feministek ani innych lewicowców, a zakonnice spotykał.
 • @Wican 16:25:09
  Dlaczego znowu jątrzysz nieprawdą, przecież rząd zabiera jednym rodzicom i bezdzietnym, aby dać drugim, dzietnym.

  Problem w tym, że rząd nie stwarza warunków, aby każdy mógł się utrzymać sam. Większość ludzi, która nie jest cwaniacko uzdolniona, musi się oddać w niewolnictwo tym ustawionym.
 • @interesariusz z PL 16:41:54
  Zabiera wszystkim. Wiesz czym są podatki? Pośrednie i bezpośrednie? Zabiera wszystkim.
  Osoba pracowita sobie obecnie prowadzi. Tylko musi coś potrafić i chciec pracowac. Ja jątrzę? Bo mentalni komuniści nie mają pojęcia, skąd bierze się dobrobyt? Na pewno nie z żebractwa.
 • @ Autor
  "1. Bezprecedensowy, bezpośredni atak na amerykańskie interesy na Bliskim Wschodzie – ostrzelanie amerykańskiej bazy w Iraku i śmierć obywatela USA"

  Widzę, że jak rasowa obrotowa ku..wa dałeś punkt 1 w "trochę" niewłaściwym miescu.
  To pozwól uprzejmie, że poprawię:

  1. Zorganizowanie fałszywej flagi 9/11 i zamordowanie tysięcy własnych obywateli przez USA.

  2. Bezprecedensowe wpierdolenie się USA do Iraku i rozpierdolenie kraju z milionami ofiar bezpośrednich i pośrednich.

  3. Teraz kolej na twój "punkt pierwszy" : "Bezprecedensowy, bezpośredni atak na amerykańskie interesy na Bliskim Wschodzie – ostrzelanie amerykańskiej bazy w Iraku i śmierć obywatela USA"

  Dociera?

  Dla formalności: 1*
  I uznanie za krypto-neotrockistę. Świadomego lub nie - z uwagi na bezmiar głupoty to bez znaczenia.
 • @Oscar 16:11:48
  "Ale czaszkę Hitlera podobno przechowuje się w Moskwie."

  To czaszka kobiety. Bo to zła kobieta była ;-/
  Pozdro!
 • @Oscar 16:08:40
  Dlatego napisałem "lekkie".
  Żyjemy w czasach że trzeba patrzeć na cały las a nie tylko na poszczególne drzewa. Polski rząd, podkreślam POLSKI, ma zapewnić uczciwe warunki, żeby Ojciec mógł zarobić na swoją rodzinę a nie czekać i cieszyć się, że rząd coś mu da. To już jest czysty bolszewizm.
  Mój śp tata w latach 70' potrafił to zrobić i nie był funkcjonariuszem reżimu.
 • @Jasiek 16:52:15
  Gdzieś ty Janie był jak Cię nie było?
  Zadymka mała była...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:53:09
  Dokładnie. Za 500+ sprzedają ojczyznę, bo wyborcy PiSu z 2015 roku to szuje, ale też naiwni patrioci i frajerzy. Wyborcy piS z 2019 roku to już wspólnicy. Dzieic będą robić u Żyda za niewolników.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:56:00
  "Gdzieś ty Janie był jak Cię nie było?"

  Nie byłem w stanie napisać za wiele - ten atak mnie strasznie przybił.
  Ale kundla i tak spałowałem...

  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:53:09
  "Mój śp tata w latach 70' potrafił to zrobić i nie był funkcjonariuszem reżimu."

  Ja z kolei pamiętam jak ludzie w sumie z niewielkich jak na dzisiejsze czasy gospodarstw byli w stanie się utrzymać, budować budynki mieszkalne i gospodarcze, kupować maszyny i samochody (produkowane w Polsce...) i wprawdzie mieć ręce urobione po łokcie, że aż poskręcane i pokrzywione ale pracowali na swoim, mieli coś na własność oraz oszczędności, stać ich było na utrzymanie siebie i dzieci...
  No ale to "komuna była" ;-(
 • @Wican 16:25:09
  Demagogia, demagogia albo inaczej prawda wybiórcza.
  Rząd daje z podatków ale i rozliczania np karuzel Vatowskich z dochodów i udziałów z państwowych koncernów..
  Biedni płacą kwotowo mniej podatków (niska baza) a firmy i bogaci więcej...kwotowo (ale nie procentowo).

  Tak więc rząd kasę od złodziei i bogatszych oraz z własnych dochodów przesuwa w kierunku dzieci...poprawiając jakość życia dzieci... zmniejszają dysproporcje społeczne.

  I to jest wartościowe działanie..
  Techniki realizacji mogą być różne inne ale taki cel jest SŁUSZNY.
 • @autor
  Coś mi się wydaje panie docenciku,żeś pan kulawy na jedno oko .
  Te cztery punkty które niby są pretekstem zamachu na Irańczyka to kolejne łgarstwo jankesów tak jak łgali w sprawie broni chemicznej w Iraku.Usrael nie przedstawił żadnych dowodów o których piszesz.

  Gen.Sulejmani był motorem do spraw walki z ISIS i to dzięki niemu ta czarna zaraza została wybita zarówno w Iraku jak i w Syrii.Usrael nie wysłał tam żadnego żołnierza do walki z tą zarazą a dziwnym trafem samoloty koniokradów nie wyrządzały ISIS większych strat.
  Wiadomo wszem,że ISIS było sponsorowane przez Izrael i USA włożyli w ten bandycki projekt kupę kasy i ten irański generał rozwalił im projekt w pizdu.

  No i za to mu się odwdzięczyli.Dziwię się tylko,że Irańczyk zbyt zaufał koniokradom i nie spodziewał się ,ze tak mu się odpłacą.Tam trzeba mieć oczy dookoła głowy i nie wybierać się w lekkomyślne podróże.
 • @Oscar 17:32:18
  Rząd rozdaje z wszsytkich podatków. A z vatem dalej kręcą. Nikt nie jest obecnie bardziej demoagogiczny od Mateuszka i Kaczelnika. Nikt. Już teraz się boją, że w przyszłym roku nie domkną budżetu i w okresie przedświątecznym, naczelnicy skarbówek dostawali wytyczne. I kogo zaczęli ścigać? Drobnicę, nie milionerów. Zawsze ucierpią bniedni a bogaci się wykręcą. Ale ty, interesariusz i całe PiSiactwo to ekonomi uczyć sie musieliście w Hogwarcie.
  Ja jestem demagogiczny, bo głoszę poglądy wbre wielu zasiłkowcom, choć sporo osób, nawet bardzo młodych już rozumie, że dobrobyt nie bierze się z zasiłków a z pracy.
 • @Wican 16:49:06
  To są brednie.

  Jeśli rząd zabiera wszystkim, a daje tylko niektórym, to efekt jest taki, jakby zabierał jednym, aby dać drugim.

  Wydaje mi się, że już w szkole podstawowej wiedziałem, co to są daniny, czy podatki. Tego akurat nas uczono. Niestety, nie nauczono czegoś ważniejszego, rozumienia, dlaczego jedne ze sposobów utrzymania wspólnoty są sprawniejsze od innych.

  Nie nauczono nas również tego, co to jest wspólnota i dlaczego jest korzystną formą egzystencji stada.

  Nie jest prawdą, że osoba pracowita sobie poradzi ("prowadzi") w życiu ekonomicznym.

  Znam wiele osób, pracowitych, ponadprzeciętnie uzdolnionych, bo z wyższym wykształceniem technicznym, które w nowych czasach sobie nie poradziły, i żyją z "żebractwa".

  Twoje idee dezitegracji społeczej, sobkostwa, prowadzą wprost do takiego niewykorzystania społecznych sił wytwórczych.

  W rezultacie komputer z windą, na którym piszę, doprowadza mnie raz po raz do szału, a przecież mógby być daleko bardziej użyteczny, gdyby opracowali go owi "niepotrafiący", "nie chcący pracować", którzy żyją z "żebractwa", ale nie zostali dopuszczeni, bo młodzi, wykształceni, z wielkich miast są lepiej przystosowani do obecnych czasów.
 • @Jasiek 16:50:26
  Dodam, że dzielnie wspieraliśmy Amerykańców w mordowaniu Irakijczyków, tych Irakijczyków, których kasa nam nie śmierdziała, gdy jeździliśmy do nich na roboty.
 • @matterhorn 17:34:26
  Wczoraj po jakimś czasie, z Huskym zaczęli się starać tak racjonalizować kwestię. Ale to takie typy. Konfabulują i gdy udowodni sie jedno łgarstwo, to bez cienia zażenowania rzucą kolejną wersję. I tak konfabulacja za konfabulacją.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:53:09
  Dobrze byłoby stosować termin "bolszewizm" ze zrozumieniem jego sensu, chyba, że tak jak inni, chcesz się połużyć modnym słówkiem jak inwektywą.
 • @Jasiek 17:09:16
  Ja ojcu zacząłem pomagać w polu zanim poszedłem do podstawówki. Ale niczego w domu nie brakowało, niczego co ważne. I jeździliśmy Syrenką bo golfów ze szrotu jeszcze nie było... :(
 • @Wican 16:57:50
  Znowu brednie.

  Jak Ci "za 500+" mogą sprzedać coś, co od dawna nie jest ich ?
 • @Oscar 17:32:18
  No to Ty, Oskarze, w 1/8 bolszewik jesteś :))
 • @interesariusz z PL 17:41:44
  "Dodam, że dzielnie wspieraliśmy Amerykańców w mordowaniu Irakijczyków..."

  Kuźwa, ja sam wierzyłem w te brednie z bronią masowego rażenia...
  Nie wiem jak to odkupić. I czy w ogóle się da... :-(
 • @Jasiek 17:09:16 @Jarek Ruszkiewicz SL
  Nie bardzo wiem, jak się odnieść do tego wtrętu Jarka

  "Mój śp tata w latach 70' potrafił to zrobić i nie był funkcjonariuszem reżimu."

  Otóż, drogi Jarku, w latach 70 też nie byłem funkcjonariuszem reżimu, ani członkiem żadnej proreżimowej organizacji, a mimo to potrafiłem wtedy coś zrobić na światowym poziomie iżynierskim, i na dodatek, również nieźle zarobić, jak na ówczesne czasy.

  W nowym reżimie nic nie potrafię zarobić. Wszystkie okazje, jakie miałem na zarobek, wiązały się ze złodziejstwem, albo przynajmniej tolerowaniem takiegoż.
 • @interesariusz z PL 17:43:34
  "bolszewizm" to skrót myślowy zrozumiały dla wszystkich.
 • @interesariusz z PL 17:40:22
  Nieprawda. Mi zabiera i mi daje. A ile z tego przeżera biurokracja?
  Dobrobyt bierze się z pracy i pomysłu. Jest obecnie sporo możliwości i coraz więcej młodzieży to rozumie. Za Buzka uwalono szkolnictwo zawodowe i teraz problem w mojej okolicy, aby trafic dobrego mechanika, elektryka, montera instalacji sanitarnych, itd. Moża zrobić prawko na tira i też dobrze zarabiać a kierowcy są obecnie bardzo potrzebni. Do tego dochodzą służby mundurowe, a tu też braki kadrowe.
  Kolega prowadzi firmę, kładącą polbruk. I mu wciąż ludzi brakuje. A za 40 godzinny tydzien pracy płaci prawie 5000 na łapę. Robota ciężka i niezależnie od pogody trza tyrać, ale on nie wymaga żadnych umiejętności. Fachowców w frmie posiada, a brakuje mu typowych roboli.
  Ja kupę czasu musiałem szukac elektryka, któy zainstalowałby piece akumulacyjne. I w końcu wziąłem emeryta, bo tylko on miał czas. Hydrauliki to nauczyłem się sam, bo też brakuje ludzi. Brakuje krawców, szwaczy, tapicerów, pilarzy. Mój syn chodzi do technikum i już sobie zrobił w szkole kurs na widlaka a jeszcze wiosną zrobi na pilarza i spawacza (na to wszystko musiał mieć skończone 18 lat). Szkoła organizuje i rodzice za to nie płacą. Obecnie jest zapotrzebowanie na konkretne umiejętności. A jak ktoś ma dwie lewe ręce, jest leniem (w dodatku wiecznym frustratem), to takiemu zawsze będzie źle. Jeżeli ktoś ma dwie lewe ręce, do tego wybierał szkoły niepoetrzbne czy niepotrzebne studia, to jest samo sobie winien. W mojej okolicy nie ma chętnym do pracy w urzędach gminy i powiatu. Ale tam g..no płacą i młodzież nie chce w większości
  A, rzeźnicy i kucharze oraz różni fachowcy budowlani są też potrzebni
 • @interesariusz z PL 17:40:22
  Bardzo dobry komentarz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:45:34
  Nie jestem w ciemno.
  W ciemno bo nie wnikam co to jest "bolszewizm".
 • @Oscar 17:32:18
  rozliczenie karuzel to rozliczenie podatków.

  Biedni płacą procentowo wyższe podatki od bogatych. Jak to jest sumarczynie kwotowo, nie wiem, nie widziałem danych.

  Rząd nie ma własnych dochodów, chyba z wyjątkiem niegdysiejszego wicepremiera "" od podatków, który jednocześnie był doradcą podatkowym.

  Dochody z majątku narodowego nie są dochodem własnym rządu.

  Niwelacja różnic jednostkowych wynika z humanitaryzmu i jest zadaniem wspólnoty. Wyrówanie różnic ekonomicznych, wynikających z systemu jaki narzucił rząd i obowiązujące obyczaje, jest zadaniem rządu. Tak jak zadaniem pasterza jest dopilnowanie, aby wszystkie owieczki przeżyły.
 • Oscar i Interesariusz
  Temat nie jest o gospodarce, dlatego dzisiaj odpuścmy. Za jakieś 2 tygodnie napiszę notkę na ten temat (wcześniej nie dam rady) i będziemy mogli sobie "powojować".
 • @matterhorn 17:34:26
  To nie była podróż lekkomyślna.

  Na bandytów nie ma rady. Przekonał się o tym niejeden niepokorny wobec USA prezydent.

  No, ale takie pouczenia dość rzadko się zdarzają.
 • @Wican 17:36:58
  W zasadzie, skoro nie masz innych argumentów, ponad nieustanne ubliżanie nam, że jesteśmy głupi i nie rozumiemy prostej arytmetyki na poziomie pierwszej klasy podstawówki, to skończmy tę rozmowę.

  Oczywiście w ten sposób, że to Ty przestaniesz się odzywać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:44:10
  "Ja ojcu zacząłem pomagać w polu zanim poszedłem do podstawówki."

  My pola nie mieliśmy - za parobka robiłem. Chłopi to jak szlachta dla mnie byli.... ;-)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:51:00
  tu się mylisz, chyba że uważasz, że "ku..stwo" też jest zrozumiałe w każdym kontekście.
 • @interesariusz z PL 17:51:00
  "W nowym reżimie nic nie potrafię zarobić. Wszystkie okazje, jakie miałem na zarobek, wiązały się ze złodziejstwem, albo przynajmniej tolerowaniem takiegoż."

  No i widzisz, na leberała się nie nadajesz ;-)

  Pozdro!
 • @interesariusz z PL 18:02:05
  Ty nie masz żadnych argumentów i wkłada mi coś, czego nie powiedziałem. Po prostu leń i lewus ma problemy. A pracowity i zdolny nie ma. Tak było zawsze i tak powinno być
 • @Oscar 17:32:18
  "Rząd daje z podatków ale i rozliczania np karuzel Vatowskich z dochodów i udziałów z państwowych koncernów"

  - podatków pośrednich i bezpośrednich

  - karuzele są niczym w porównaniu z ogólną grabieżą nie państwa tylko POLITYKÓW
  Odwrócone VATy czy JPK oraz odrębne kona VATowskie mogą szybko karuzele co najmniej mocno ograniczyć
  Lecz z tymi przychodami z tych karuzel to bym tak nie szastał bo zdecydowana większość tych tzw. przychodów VATowskich nie są z uszczelnienia tylko z blokad zwrotu nadpłat VAT - to taka PIS'dzielska propaganda
  Prawdę o tym masz choćby i w dokumencie skrzętnie ukrywanym o wielkim spadku prognoz wpływów podatków w tym roku - zarówno PIT jak i VAT na co główny wpływ mają PIS'owscy debile którzy swoimi posunięciami zniechęcili a nawet przerazili inwestorów czy firmy do inwestycji m. inn. w siebie - inwestycje te to koszty - a koszty to i przychód do budżetu

  - "państwowe koncerny"?
  Z z czegóż one powstały?
  Z kasy ludzi płacących podatki ale głównie składki ZUS za czasów tzw. KOMUNY
  Te koncerny nie są państwowe tylko społeczeństwa więc to nie koncerny płacą tylko MY PODATNICY - tym bardziej że to co koncerny wytwarzają MY KUPUJEMY Z DOLICZONYMI PODATKAMI

  Itd itd...........

  RZĄD NIE MA ŻADNYCH DOCHODÓW - jedynie to co ukradnie na bieżąco ludziom pracującym i to co ukradł im już kiedyś
 • @Wican 17:51:08
  No to jesteś szczęśliwiec, a mimo to narzekasz. Mi rząd zabrał tyle, że mój udział w zapłacie owych 300 mld $ to nędzna kwota, i nie rozumiem, czemu ludzie się o to strzępią.

  Dobrobyt bierze się z pomysłu, tyle, że nie z pomysłu, jak coś wyprodukować, zorganizować, czy umilić, tylko z pomysłu, jak oszwabić innych.

  Bardzo dobrze tłumaczyli to członkowie narodu wybranego w różnych filmach, czy utworach literackich.

  Można zgodzić się za kasę pałować ludzi, ale ja na to nie idę, nie jest to godziwy zarobek. A Tirowcy, trzeba mieć predyspozycje fizyczne, aby zostać zawodowym kierowcą, i psychiczne, aby tak spychać osobówki do rowu.

  Co to jest dobry mechanik? Ten, co wie, jak naprawić auto, czy ten, kto chce zrobić to solidnie?

  Jak mniemam, dyplomowana pielęgniarka, albo przedszkolanka, ma pójść układać bruk za 20000zł w łapę.

  Przy okazji dowiaduję się, dlaczego skręcam nogę na ulicy --- bo nie wymaga się od brukarzy żadnych umiejętności. Ponadto, gospodarka, w której są tak "rozsądnie" ustanowione rozbieżności w płacach, to czyste barbarzyństwo i głupota. (no, ale wynika to z tego, że jesteśmy krajem kolonialnym).

  No i co, sam robiłeś hydraulikę, mimo, że nie miałeś papieru dopuszczającego do pracy? Czy to aby legalne? ;-)

  Gdyby urzędnicy ponosili jakąkolwiek odpowiedzialność za swoje decyzje, to NIKT by w urzędach nie został, koniec, nie można wykonywać pracy, która jest niewykonalna. Takie jest prawo, specjalnie tak napisane.
 • @Oscar 17:55:20
  czyli jesteś drugi, ja co prawda co nie co kumam z bolszewizmu, ale się do tego nie przyznaję.
 • @Jasiek 18:03:42
  To akurat nie jest ważne. Ważne, że uczciwa praca się opłacała.

  Wiesz dlaczego żydzi nie uprawiali roli?
  Bo ziemia nie da się w ch... zrobić.
 • @Wican 18:13:35
  Nieprawda, nie raz wypominano, że nie każdy zdolny za komuny mógł wypłynąć.

  Obecnie, w liberalizmie, wypływa znacznie mniej zdolnych.

  Jeśli rzekomo zniekształcam twoje poglądy, to racz precyzyjniej się wyrażać.
 • @Wican 17:36:58
  "Już teraz się boją, że w przyszłym roku nie domkną budżetu i w okresie przedświątecznym, naczelnicy skarbówek dostawali wytyczne"

  DOKŁADNIE

  I będą kosić ile wlezie i gdzie się da
  Cenami prądu już dokopali: przed wyborami były łgarstwa że zablokują, przed nowym rokiem że pozwolą podnieść dla jednego podmiotu a zaraz po nowym roku SRUUUUUUUUU: wszyscy

  No ale wychodzi taki muł jak emilewicz i wciska ludziom kolejne debilizmy że ceny wzrosną średnio o 10% co przełoży się na miesięczny dodatkowy koszt około 9zł na gospodarstwo
  Więc poproszę o te zapewnienie na piśmie bo jakbym nie liczył to z moich rachunków za prąd łącznie około 450zł miesięcznie to wychodzi mi w złotówkach 6X tyle co ona mi kitu wciska
 • @Hades 18:22:00
  Sam pomył VAT jest społecznym barbarzyństwem.

  Znacznie sprawiedliwsze byłoby, gdy wprowadzono podatek pogłówny zależny od wykształcenia. Ten bez podstawówki nie płaci nic.
 • @interesariusz z PL 18:23:19
  Człowieku PIERDOLISZ jak potłuczony - dalej tego bełkotu oszołoma z tego komentarza prostował nie będę bo musiałbym się odnosić do każdego zdania
 • @interesariusz z PL 18:28:57
  Oczywiście że VAT to barbarzyństwo bo to kolejny haracz tylko inaczej nazwany aby jeden 40% podatek nie kłuł tak w oczy

  Natomiast tym podatkiem zróżnicowanym w zależności od wykształcenia to znów Pana zdrowo porąbało
  Podatek płaci się a przynajmniej powinno się płacić od zysku a nie od wykształcenia

  I będąc tak przy tym WYŻSZYM wykształceniu to dla przypomnienia: zdecydowana większość uzyskała je kosztem m. inn. tych słabiej wykształconych gdyż jako że nabycie było bezpłatne to znaczy że łożyli się na nie WSZYSCY

  A jeśli już tak Pan szasta znajomością przepisów to idąc za Pana cytatem:
  "Ten bez podstawówki"
  to mam pytanie - można z Polsce nie skończyć podstawówki?
 • @Hades 18:43:49
  VAT to podatek od konsumpcji.
  Odpowiednio stosowany może być pożyteczny (sterowanie konsumpcją).
  Promowanie zdrowej żywności, ekologicznego trybu życia... ekologicznej technologi, energii, sprzęt dla dzieci...... promowanych społeczne usług np kultury, sportu, prostytucji.. itd.

  Drugi pożyteczny podatek to PIT którym można ograniczać kominy dochodowe. Tu potrzebne są wysokie progi zwolnienia od podatku ..
  PIT powinien być podatkiem od klasy średniej i wyższej w sensie dochodów a nie od biedoty czy emerytów.

  Podatki mogą jedna służyć innym celom... np do dojenia Narodu by "eytom" żyło się lepiej.
  To neoliberalny model podatkowy.
  Tu się nie rozpisuje bo w takim systemie od czasów Balcerowicza żyjemy by nie powiedzieć cierpimy.
 • @Hades 18:28:25
  U mnie o tyle dobrze, że prowincja. Skarbówka krzywdy wielkiej nie zrobi, bo ludzie się znają. Z obecnym naczelnikiem piłkę na podwórku kopałem. Jak przyjdzie się z czymś po terminie to starają sie pomóc. Ale w dużych miastach?Biedny człowiek jest anonimowy i nie ma szans
 • @Hades 18:28:25
  Oni mają ludzi za debili. Bo na gospodarstwo domowe się przełoży, ale też na ceny towarów w sklepach, na usługi, itd.
 • @interesariusz z PL 18:28:57
  Dlaczego ten od podstawówki ma nie płacić? To tworzenie pasożytniczej oligarchii. I robienie debilizmu. Bo ktoś zamiast iść do zawodówki, nauczyłby się czegoś bez szkoły, i by nie płacił. Proponujesz typowy system kombinatorski. Wyjątkowo kretyński. W pogłównym brywają rodziny wielodzietne. A vat? Musielibyśmy opuścić UE
 • @Wican 19:16:58
  Znaczy zamiast kończyć podstawówkę a potem iść do zawodówki. Proponujesz budowę narodu ciemniaków (dzisiaj jest w sumie niewiele lepiej) i tworzenie jakiś cudacznych rozwiązań.
 • @Hades 18:37:27
  nie jesteś w stanie, nie komentuj, zresztą uwaga była kierowana do kogoś rozsądniejszego.
 • @Oscar 19:12:14
  To dlaczego twój PiS nie podwyższył kwoty wolnej od podatku?
 • @Hades 18:43:49
  Można nie skończyć. Wojtek Kowalczyk nie skończył. Ale tak na poważnie to jak by ktoś miał 18 lat i nie skończył, to tak można. Ale do 18 roku życia, jest obowiązek szkolny
 • @Oscar 19:12:14
  VAT nie jest podatkiem od konsumpcji, tylko od konsumpcji nieprzedsiębiorców.

  Nie może być pożyteczny, patrząc na szczegóły podstawy opodatkowania.

  Promowanie, np. zdrowej żywności, przy pomocy zwonień podatkowych, to nędzne promowanie.

  Podatek ściąga się od zysku, nie dlatego, aby karać, tylko po to, aby był ściągalny.
 • @Wican 19:16:58
  Ano dlatego, że za taką samą pracę, na tym samym poziomie, profesor bierze wielokrotnie więcej, niż magisterek.

  Inżynier, lekarz, ma znacznie większe możliwości dobrego zarobkowania, niż adept podstawówki. Jeśli ich nie wykorzystuje, to inwestycja w jego wykształcenie jest stratna. A w Polsce łożą się na nią wszyscy.

  Zakładam, że jeśli ktoś jest bez podstawówki, to jest niepełnosprawny umysłowo. Trudno od niego pobierać podatek za wykształcenie.

  A jeśli nawet ktoś nabędzie umiejętności profesorskie bez wykształcenia, to i tak, aby uzyskać profesorską gażę, będzie musiał robić na czarno. Podatki są tylko od białej pracy, a w przypadku wykształcenia, od udokumentowanych umiejętności, za które to udokumentowanie bierze się pieniądze.

  Tak jest w przypadku twojego elektryka. Ktoś bez papierów zainstalowałby piece za ułamek kwoty, jaką weźmie dyplomowany elektryk.
 • @Wican 19:19:43
  Pewnie nie wszystko się zmieściło w budżecie.
  Są priorytety.
  Teraz po kolejnym podgrzaniu gospodarki poprzez popyt za socjal
  wzrosną wpływy z podatków i być może PIS zrobi kolejny krok..
  ale nie zrobi bo jest wredny...i cwany ..
  PIS skumuluje nowe kroki znowu na okres przed kolejnymi wyborami ...
  taka taktyka wredna, cyniczna ... ale skuteczna...
  Na wybory na "Dudę" PIS nic nie rzuci Narodowi... ale w ramach walki o sejm pewnie znowu rzuci...
  A w międzyczasie drobne kroczki do przodu, płace minimalne...(to koszt pracodawców a zysk budżetu).. troszkę do góry emerytury...
  Duże kroki pewne będą przed kolejnymi wyborami..

  W sumie do dobra polityka bo od tego jest rząd by ludziom żyło się lepiej... ale rząd nie może zadoić podatkowej kury bo lepiej nie będzie..
  a wtedy straci władzę..
  Trochę my Naród trzymamy ten rząd za mordę.
 • @Oscar 19:31:37
  Proponuję zajrzeć do statystyki zgonów, aby docenić rezultaty owej cynicznej taktyki wyborczej.
 • @Wican 19:19:43
  "To dlaczego twój PiS nie podwyższył kwoty wolnej od podatku?"

  PODWYŻSZYŁ !!!
  tyle że dla siebie :)) - jak to umotywował naczelny żyd od morawetskich: "bo pOSŁOWIE ciężko pracują"
 • @Oscar 19:31:37
  "Teraz po kolejnym podgrzaniu gospodarki poprzez popyt za socjal
  wzrosną wpływy z podatków"

  Nie wzrosną a spadną a w zasadzie już spadają o czym była mowa powyżej w liście do naczelników skarbówek aby wymyślili coś aby jak najwięcej złupać ludzi
 • @Oscar 19:31:37
  płace minimalne...(to koszt pracodawców a zysk budżetu).. troszkę do góry emerytury

  - płace minimalne to nie koszt pracodawców tylko z pracowników a dokładnie chodzi nie o podatki jako podatki np. PIT, tylko o wpłaty do ZUS

  Zmniejszy się dochód pracodawcy więc zmniejszy się płacony przez niego podatek >
  > zwiększy się dochód pracownika i zwiększy się u niego podatek... LECZ
  ... lecz nie o tyle samo co zmniejszy się podatek u pracodawcy bo od kwoty powiększonej wypłaty pracownika zostanie najpierw potrącona %-wo składka do ZUS

  To taki skurwysyński rządowy przekręt ala sztuczka magika:
  - pokazują jedno
  - a w ukryciu robią drugie

  PROPAGANDA CZYNI CUDA - szczególnie u ludzi nie mającym o czymś zielonego pojęcia - i po to nasze szkolnictwo jest takie jakie jest: uczą dużo do doopy potrzebnych rzeczy a prawie nic z tych co są potrzebne

  No ale GOJE mają zapierdlać a nie myśleć - tym bardziej o własnym szczęściu i dobrobycie
 • @Oscar 19:31:37
  "Trochę my Naród trzymamy ten rząd za mordę"

  Nie zauważyłem tego na żadnej płaszczyźnie...
  Tylko że może nie pisze Pan o Polsce :))
 • @Oscar 16:11:48
  tylko, że to kobieca czaszka ...
 • Ałtor
  "Czy generał Sulejmani padł ofiarą samego siebie?"- jasne, tak jasne jak: schizofrenia bezobjawowa.
  Pozdrawiam
 • Aaaaa!
  ------------
  "1. Bezprecedensowy, bezpośredni atak na amerykańskie interesy na Bliskim Wschodzie – ostrzelanie amerykańskiej bazy w Iraku i śmierć obywatela USA"
  ------------
  A komuną - to niejaki Bolek wyrżnął o glebę - a WTC w NY to "kombojom" Arabowie z pustyni "złożyli" a Polacy - to kiedyś w Gliwicach na radiostację pana, towarzysza Hitlera napadli, etc. , etc.
  Wniosek?
  Czarci pomiot jest silny siłą swoich V kolumn rezydujących w poszczególnych krajach świata i oczywiście forsie, którą skumulował w nielicznych, kosmatych łapkach.
  Co to oznacza - ano tylko to, że Arabowie mogli ostrzelać w/w bazę usrahellską w Iraku ale z rozkazu USrahellczyków - o czym ci strzelający Arabowie nie mieli pojęcia.
  Na koniec - już carska Ochrana tworzyła bojówki z nienawidzących caratu - które kontrolowała i zadaniowała w stu procentach. W stu!
 • Co to znaczy amerykańskie interesy na BLiskim Wschodzie?
  czy znaczy to to samo co amerykańskie interesy w Polsce?
 • @Oscar 16:11:48
  Lepkego. A obok fragmenty szkieletu Godzilli.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej