Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
312 postów 979 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - przesadną i nieznośną rusofilię akceptuję tylko z dopiskiem "jako agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Samozwańczy „obrońcy uciskanych” wysadzą Europę w powietrze?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bezkrytyczna akceptacja "inności i odmienności" nie jest przejawem rozsądku ani dowodem na otwartość.

Widziałem pozornie humanitarny, współczujący, demaskatorski i postępowy tekst, gdzie autor – w kontekście nakazu noszenia maseczek antywirusowych - oburza się na coraz powszechniejszą europejską praktykę wymagającą od kobiet muzułmanek odsłaniania twarzy w przestrzeni publicznej i zakazującej noszenia nikabu  - stroju zasłaniającego całą twarz i głowę (oprócz oczu).

No, jak tak można – przecież „wszystkie religie i kultury są sobie równie i nikogo nie można dyskryminować”…!!!

- = > Zachód Europy kobietom zakazuje i nakazuje zakrywanie twarzy

Autorowi to przydałoby się poszerzenie swoich horyzontów "w temacie" - bo, jak mawiają ludzie mądrzy - umysł nie może być aż tak otwarty, by aż mózg wypadał...

Kraje muzułmańskie, mające trochę więcej bolesnych doświadczeń z islamizmem - też zakazują kobietom zasłaniania twarzy oraz noszenia strojów spowijających całe ciało - ze względów bezpieczeństwa, ma się rozumieć i żadna tradycja nie ma tu nic do gadania.

Wersety Koranu czy zalecenia sunny i proroka Mahometa odnoszące się do kobiet mówią, że ubranie nie powinno podkreślać sylwetki, odsłaniać ciała i zbyt mocno do niego przylegać. – To są trzy określone kryteria. Przy czym ubranie muzułmanki wcale nie zakrywa ani rąk, ani twarzy! (…)

„Tylko żony proroka Mahometa były zobowiązane do zasłaniania twarzy. Ale jest to szczególny przypadek i jedyny wyjątek sprzed 1400 lat. (…)

Na uniwersytecie w Kairze zabroniono wszystkim kobietom wykładającym na uczelni zasłaniania twarzy.”


- = > Uczony islamski: muzułmanki wcale nie muszą zasłaniać twarzy

- = >  Dlaczego Maroko zakazuje zakrywania twarzy? - POLECAM. Tekst ze stycznia 2017.

"Wsród krajów muzułmańskich, zakaz noszenia burek funkcjonuje w Nigrze,  Kamerunie, Czadzie i Republice Konga. Zakaz ten wynika z obaw związanych z działaniem na tych terenach ugrupowania Boko Haram."


A naśmiszniejsze jest to, że gdy Maroko podjęło tę decyzję, to od razu znalazły się "nowoczesne und postępowe" (uhm... czyli sorosowsko/rotszyldowskie) organizacje zachodnie potępiające ten zakaz.

A przecież trudno o piękniejszy przykład i dowód ich jątrzącej, destrukcyjnej i pozornie bezmyślnej działalności, prowadzonej od lat pod płaszczykiem "ochrony praw" - w tym przypadku – kobiet muzułmanek.

"Przeciwko nowej tej decyzji wypowiedział się Observatoire National du Développement Humain stwierdzając, że zakaz narusza prawa kobiet w wyrażaniu siebie i noszeniu tego, co chcą.

Dodatkowo orzekł, że zakaz jest nielegalny, ponieważ łamie konwencje międzynarodowe podpisane przez Maroko oraz nie bazuje na żadnym tekście prawnym."


Widać, jak na dłoni, wypaczony, talmudyczny sposób rozumowania tych samozwańczych "obrońców", co to ze zdrowym rozsądkiem rozwód kolektywnie wzięli jakieś dziesięć generacji temu, gdy Rotszyldowie zaczęli finansować wojny i rewolucje mające nas doprowadzić do ich utopijnego "Nowego Wspaniałego Świata"... „raju proletów na ziemi” - bez własności, bez wolności i bez przyszłości.

Bo to, co Rotszyldowie obstalowali, to opłacani przez nich marksiści – i ci klasyczni, i ci kulturowi – nam dostarczyli… w postaci idei wywracających nasz świat do góry nogami i permanentnie utrzymujących go w tym stanie.

I stąd – po  marksistowskim „marszu przez instytucje” świata zachodniego - wzięło się dziś tak wielu "nowoczesnych und postępowych", co to naszym kosztem przybyszom z Afryki i Bliskiego Wschodu nieba by przychylili...

„Zwyczaj noszenia przez muzułmanki zasłaniającego całą twarz i głowę (oprócz oczu) nikabu w połączeniu z długą szatą zwaną w Azji Południowej burką został wprowadzony na Zachód jako rzekomy obowiązek religijny i tako taki jest forsowany przez ideologicznych islamistów. (…)

„Według najbardziej rozpowszechnionej szkoły islamskiego prawa – Hanafi – wręcz zakazuje zasłaniania twarzy, gdyż nie służy to potrzebom kobiety podczas normalnych kontaktów z mężczyznami, np. w handlu. W tradycyjnym islamie to mężczyzn obowiązuje skromne zachowanie tak by kobiety nie musiały zniekształcać swoich figur i podporządkowywać się maskując swoje ciała. (…)

Miliony muzułmanek na świecie nie noszą tak zwanych islamskich ubrań, ale zachowały zgodne z lokalnymi tradycjami stroje, które nie wypaczają ani ich kształtów, ani osobowości. Wiele przyjęło modę obowiązującą na Zachodzie i na Dalekim Wschodzie. W zachodnio- arabskim regionie Hejaz, gdzie znajdują się Mekka i Medyna dawniej kobiety nie zasłaniały twarzy i coraz częściej sprzeciwiają się narzucaniu im tej praktyki.

Radykałowie promujący nikab udają, że zasłaniając twarz kobieta staje się „lepszą muzułmanką”. Kraje zachodnie rozwinęły zasadę „rozsądnego dostosowania” się do przekonań i praktyk religijnych. Jednak zaakceptowanie nikabu na Zachodzie byłoby przykładem „nierozsądnego dostosowania się” do nich.”

- = > Nikab to pseudoislamska zasłona

Śmiszne jest, gdy zawodowi mąciciele i intryganci usiłują być „bardziej katoliccy od papieża”, mieszając nam w głowach oraz torując drogę islamskim ekstremistom – a pamiętajmy, że wedle planu trzech wojen światowych – to właśnie islam i chrześcijaństwo mają się zniszczyć wzajemnie, tak by ludzkość mogła otrzymać:

„…rzeczywiste światło poprzez uniwersalną manifestację czystej doktryny Lucyfera, wystawionej w końcu na publiczny widok.”

- = >Plan trzech wojen światowych

image

I właśnie po to muzułmanie są dziś masowo sprowadzani do świata zachodniego, a establiszment zachodni od lat przyzwalał by wśród wyznawców islamu górę brały najbardziej ekstremalne jego odłamy i najbardziej ortodoksyjne warianty.

Bo obecna ekspansja islamu w Europie niestety nie ma humanitarnej i umiarkowanej twarzy islamu z Bałkanów (co to ani szynką, ani śliwowicą nie pogardzi), ale skrajnego i radykalnego - = >  Wahhabizmu lansowanego przez Arabię Saudyjską, który za takie grzechy każe publiczną chłostą.

Ale nawet i tam powoli do głosu dochodzi przeświadczenie, to droga do nikąd …

"Książę następca saudyjskiego tronu Mohammed bin Salman ogłosił, że Arabia Saudyjska wprowadzi islam umiarkowany i tolerancyjny, taki jak był kiedyś. - = >Arabia Saudyjska wraca do czasów tolerancyjnego islamu?

Chociaż po ekscesach Państwa Islamskiego, w dużej mierze napędzanych ekstremizmem młodych „bojowników i męczenników”   z Europy, wydaje, że i w Europie doszło w końcu do pewnego otrzeźwienia…

image

P.S. Bo "Multi-kulti" w Europie ma to do siebie, że stłoczeni w peryferyjnych gettach imigranci ze wszystkich stron i zakątków świata, nie tworzą "barwnej, otwartej, tolerancyjnej i harmonijnej ludzkiej mozaiki", ale głównie zamykają się w sobie, naturalnie dążąc ku najbardziej ortodoksyjnym interpretacjom własnej kultury i religii, bo wtedy ważne staje się to, co nas odróżnia od innych, nadając stabilności własnej tożsamości jednostkowej i grupowej.

Ale coś mi mówi, że ci "uczeni od Rotszylda" to dobrze o tym zawczasu wiedzieli, świadomie fundując nam (ale przede wszystkim naszym potomkom) bombę z opóźnionym zapłonem.

I faktycznie, konflikty społeczne i etniczne w świecie zachodnim narastają wraz z zaostrzaniem się walki o "integrację społeczną, tolerancję, powszechną miłość oraz równość i wartość każdej jednostki".

A wystarczająco wielu spośród dzieci i wnuków islamskich imigrantów się teraz radykalizuje, by stanowiło to coraz większy problem spoleczny.

KOMENTARZE

 • Docent zza morza jak myślisz...
  Czy jest jeszcze możliwe żeby społeczeństwo polskie odrodziło się po działaniach żydokomunizmu na który zostaliśmy skazani? Najlepszą warstwę społeczną wymordowali a pozostałych zdegradowali do patologii.
 • @kula Lis 69 16:45:35
  No cóż, jestem optymistą - ale nie będzie to łatwe, bo dziś świadomość nie jerst zbyt wysoka.

  Ale nie będzie to trwało wiecznie - pamiętajmy, że w r. 1914 legionistów Piłsudskiego witały w Kongresówce zatrzaskiwane okiennice, a dwa lata uroczyście wmaszerowali do Warszawy.
  Pzdr.
 • @Docent zza morza 17:13:09
  "1914 legionistów Piłsudskiego witały w Kongresówce zatrzaskiwane okiennice, a dwa lata uroczyście wmaszerowali do Warszawy."

  I do tej pory nie możemy się z tego wygrzebać. To był nasz początek końca marzeń o wolej Polsce.
 • @rumpelsiltskin 19:57:26
  Ciekawe...
  A jakie wtedy były realne opcje?
  Proszę mnie oświecić...

  I jak kolega definiuje "wolną Polskę", skoro ta powstała po I wojnie światowej najwyraźniej "wolna" nie była?
  Ciekawe...

  Tylko proszę nie wywodzić, że kraj zapożyczający się u banskterów wolny nie jest - bo to wiemy - i dlatego proszę o "realne opcje".

  Nie jestem zainteresowany utopijnymi wykładami. Tak realnie - co należało wtedy zrobić? Przyjąc protektorat bolszewików???
 • @Docent zza morza 20:13:04
  Rozwadowski trafił do więzienia, gdzie stracił zdrowie, w krótkim czasie zmarł. Witos musiał przed więzieniem ukrywać się na Słowacji. Sikorski przed sanacją musiał uciekać do Francji. Korfanty do 1939 roku siedział w mamrze, wypuścili go krótko przed wybuchem wojny, żeby nie umarł w więzieniu.

  Wszystko to są ludzie, którzy walczyli o wolną Polskę. Tak kończyli za rządów Ziuka et consortes.

  Co należało zrobić? Dać tym ludziom normalnie pracować.
 • @Docent zza morza 20:13:04
  I skończyło się w 1926roku zamachem Majowym. Sanacja doprowadziła do klęski we Wrześniu 39roku.
 • @rumpelsiltskin 20:26:04
  No to się nie zrozumieliśmy - ja myślałem o czymś innym, a kolega też o czymś innym. Zdarza się...
 • Prawda jest taka, że
  czarci pomiot wykańcza nas naszymi własnymi rekami.
  Wniosek?
  Aby zmusić czy zachęcić nas do wykańczania się nawzajem - czarci pomiot stosuje od zawsze te same metody:
  kuszenie, podjudzanie, skłócanie, kłamstwo, demoralizacja, narzucanie patologii jako coś normalnego - wartego naśladowania, podmianki etniczne, etc., etc. - no i oczywiście kumulacja i zarządzanie forsą.
 • @zbig71 20:34:19
  Nie wiem, czy w 1939 roku - przy już znanym nam dzisiaj planie trzech wojen światowych (polecam wrócić do tekstu notki) - i celach II wojny światowej ustalonych prawie 70 lat wcześniej - jakikolwiek rząd polski miałby jakąkolwiek szansę. I dlatego W. Sławek mógł "spokojnie" popełnić sdamobójstwo...

  Bo na wolną, suwerenną Polskę, w tych planach po prostu miejsca nie było - bo Niemcy "musiały" mieć wspólną granicę z Rosją - by mogły ją zaatakować - i z nią przegrać - tak by komunizm mógł się rozlać na całą Europę (co miało stanowić preludium do opanowania całego świata).

  A czego GRUPA TRZYMAJACA GLOBALNA WŁADZE "nie dopilnowała" (głównie dzięki niesubordnacji Piłsudskiego, wielce sobie lekceważącego wysyłane do niego sygnały i monity, by nie poszerzał polskich granic poza limity ustalane w stosownych lożach daleko od Warszawy) w latach 1919-1920 - to mogła doprowadzić do "pomyślnego zakończenia" dopiero w roku 1939...

  Historia uczona w szkołach zwykle jest niestety zbyt uproszczona i zawsze niekompletna, bo tak naprawdę to zwykle jest ciągiem nie teorii, ale praktyki spiskowej - i to praktyki udanej... bo o "niewypałach" po prostu się tam nie wspomina.
 • @Docent zza morza 21:16:03
  "No to się nie zrozumieliśmy"

  Czego nie zrozumieliśmy? Tego, że Polacy w Polsce nie mogą dla Polski pracować od 100 lat (zaborów i jeszcze dawniejszej historii nie liczę)? Ktoś, kto ma "plecy" za granicą i sponsora wyznającego kult mamony, rozdaje w Polsce karty do dziś, to nie problem?

  To, że teraz ten sam problem mają też inne narody, wcale mnie nie pociesza. My ten problem mamy od zawsze od tzw. odzyskania niepodległości.
 • @Docent zza morza 21:47:32
  Jeśli to prawda z tymi ustaleniami 70 lat wcześniej. Choć może być coś na rzeczy, biorąc pod uwagę mapę Gonberga.
  W każdym razie Polska mogła wejść w sojusz z Trzecią Rzeszą i wojną nie wybuchła by 1 Września.
 • @zbig71 22:21:51
  No właśnie - i dlatego Polska "nie mogła" wejść w sojusz z III Rzeszą, bo to by pokrzyżowało plany GLOBALNEJ GRUPY TRZYMAJACEJ WŁADZE.

  A na to "nie ma taka rubryka"...?
 • @zbig71 22:21:51
  "W każdym razie Polska mogła wejść w sojusz z Trzecią Rzeszą i wojną nie wybuchła by 1 Września."

  Tylko kiedy? I co jeśli późniejsza wyprawa na Moskwę zakończyła by się porażką?
 • @rumpelsiltskin 20:26:04
  "Rozwadowski trafił do więzienia, gdzie stracił zdrowie, w krótkim czasie zmarł. Witos musiał przed więzieniem ukrywać się na Słowacji. Sikorski przed sanacją musiał uciekać do Francji. Korfanty ..."

  Wtedy nie było jeszcze państwa Słowacja. Witos przebywał w Pradze, na Morawach i Śląsku Cieszyńskim.
 • @Docent zza morza 17:13:09
  "Ale nie będzie to trwało wiecznie - pamiętajmy, że w r. 1914 legionistów Piłsudskiego witały w Kongresówce zatrzaskiwane okiennice, a dwa lata uroczyście wmaszerowali do Warszawy."

  https://dzieje.pl/aktualnosci/1-grudnia-1916-r-do-warszawy-wkroczyly-legiony-polskie-pierwsza-polska-formacja
 • @Pedant 12:49:31
  "Wtedy nie było jeszcze państwa Słowacja."

  Gdzie jest napisane, że chodziło o państwo Słowacja? Nazwy regionów pisze się również wielką literą.

  Poza tym, nie na tym polegał problem, jakiego tyczył się komentarz. Witos uciekał przed "nieznanymi sprawcami", jacy grasowali w tych czasach w Polsce. Tak, tak, "nieznani sprawcy" to nie jest "wynalazek" bezpieki PRL-u.

  To samo Sikorski. Potem "myśliciele" mają wielki problem, kto stał za śmiercią Sikorskiego? Oczywiście ci, przed którymi uciekał z Polski na długo przed wybuchem wojny.

  Rozwadowski nie przeżył II RP, to samo Korfanty.

  Taka była II RP dla Polaków i patriotów. Teraz, w czasach II RP, powróciliśmy do "ideałów" tzw. sanacji. Jak widać, niektórzy odzyskali "swoją" Polskę...
 • @zbig71 22:21:51
  "W każdym razie Polska mogła wejść w sojusz z Trzecią Rzeszą i wojną nie wybuchła by 1 Września."

  To tak na poważnie, czy dla zgrywy?
 • @rumpelsiltskin 13:29:49
  "Poza tym, nie na tym polegał problem, jakiego tyczył się komentarz. "

  Wiem i nie mam nic przeciwko temu komentarzowi. Chciałem tylko poprawić ten szczegół.
 • @Jozio z Londynu 17:09:57
  Dziękuję i pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej