Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
312 postów 979 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - przesadną i nieznośną rusofilię akceptuję tylko z dopiskiem "jako agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

Rychły zgon konfederackiej hybrydy?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bo jakikolwiek krok w przód grozi jej rozpadem - stąd wyborcze kunktatorstwo ..

Świat natury zna przypadki zadziwiających mutacji, gdy rodzą się czworonogi z sześcioma nogami albo z dwoma głowami. Zwykle nie są zdolne do samodzielnego bytowania i szybko przemijają…

Świat polskiej polityki też został ostatnio obdarzony takim dziwolągiem, w postaci dwugłowej partii politycznej, gdzie jej dwie części składowe bezustannie ciągną w dwóch przeciwnych kierunkach.

Mowa o Konfederacji, składającej się z „wolnościowców” Korwina oraz z narodowców.

Mówi się złośliwie, że wielbłąd to jest koń zaprojektowany przez komitet, ale jaka metafora pasowała by do tak nieprawdopodobnego tworu, jak Konfederacja? Chyba tylko cielę z dwoma głowami…

image

Świat antycznego Rzymu znał co prawda dwugłowego boga – Janusa – ale jego znaczenie i symbolika całkowicie odbiegały od dynamiki zawartej w "projekcie Konfederacja".

Janus – jedno z najważniejszych bóstw staroitalskich czczone w starożytnym Rzymie. Był bogiem wszelkich początków, a także opiekunem drzwi, bram, przejść i mostów, patronem umów i układów sojuszniczych. Od niego pochodzi łacińska nazwa miesiąca stycznia (Ianuarius) jako pierwszego miesiąca roku. (…)

W Rzymie, w północnej części Forum, niedaleko siedziby senatu – Kurii, znajdowała się świątynia Janusa. (…) Bramy tego przybytku zamykano w czasie pokoju, a otwierano na czas zbrojnego konfliktu, żeby mogły tam przejść i otrzymać błogosławieństwo wojska udające się na wojnę. Jego błogosławieństwa upraszał każdy konsul obejmujący swój urząd. (…)

O randze kultowej tego bóstwa świadczy też fakt, że imienia jego wzywano przed składaniem wszelkich ofiar. Ponadto Janusowi – podobnie jak Jupiterowi – zwykle powierzano w opiekę początek każdego ważniejszego przedsięwzięcia, transakcji handlowej, dalekiej podróży, zasiewu i zbioru plonów, w modłach nierzadko wymieniając go nawet przed najwyższym bóstwem.

- = > Janus

image

Natomiast komponent narodowy Konfederacji w sposób naturalny ciąży ku Zjednoczonej Prawicy, ale komponent korwinowski – jak zwykle manipulowany i wiedziony na manowce przez swego lidera – jest naturalną częścią ANTYPISA, stanowiąc jego koncesjonowaną opozycję „na odcinku prawicowym”.

I nie dziwota, że elektorat tej partii prawie się obecnie podzielił na pół, udzielając poparcia różnym kandydatom w II turze wyborów prezydenckich. Bo korwinowcy po prostu mieli swego faworyta, a narodowcy swego…

Puszczane są próbne balony wokół tematu ew. utworzenia koalicji Konfederacji ze Zjednoczoną Prawicą.

- = > Konfederacja w koalicji z PIS? Bosak - nie wykluczam

Otóż taka koalicja jest wykluczona – bo skazana jest na porażkę.

Bo kwestią czasu jest „wywinięcie” jakiegoś numeru przez Korwina, skutkującego jej upadkiem.

I dlatego Konfederacja jest dziś niewiarygodnym partnerem dla każdego – bo nikt na tym świecie nie da rady iść jednocześnie w dwóch wykluczających się kierunkach.

Albo - albo…  bo nie da się jednocześnie być w opozycji i w koalicji rządzącej. A zależnie od koalicji - albo jedna część Konfederacji byłaby w opozycji do niej, albo druga...

I dlatego nieuchronny rozłam tej partii na dwa wzajemnie wykluczające się komponenty jest jedynym konstruktywnym rozwiązaniem.

Bo połączenie tych dwóch wzajemnie sprzecznych sił nie było ani normalne, ani naturalne, a takim hybrydom nigdy dłuższe życie nie jest pisane, chociaż konfederacyjna „frakcja dietetyków” (nastawionych głównie na osobiste korzyści, czyli pobieranie apanaży parlamentarnych) może okazać się najsilniejsza i "najbardziej pragmatyczna", unikając przez całą kadencję opowiedzenia się po którejkolwiek ze stron.

Ale takie rozwiązanie nie zadowoli jej elektoratu, o czym jej aktywiści przekonają się przy kolejnych wyborach. Bo hybrydy zwykle okazują się bezpłodne…

image

Korwin i korwinowcy mogą sobie pozostać w swym naturalnym środowisku – czyli w ANTYPISIE, ale narodowcom pisana jest, wcześniej lub później, rola sojusznika i koalicjanta ZP albo jałowe, wieloletnie trwanie w opozycji (oraz w uścisku Korwina), z zerowym wpływem na bieg wydarzeń w kraju.

I albo wesprą obóz propolskich w formie zorganizowanej, stając się jako całkiem nowa partia polityczna koalicjantem rządowym, albo indywidualnie, zasilając obóz rządowy jako jednostki.

Bo tych dwóch wzajemnie sprzecznych konfederacyjnych komponentów to nawet słynna taśma klejąca „Rafała” nie potrafiłaby na dłuższą metę utrzymać w kupie… Ale to wszystko chyba jest melodią trochę dalszej przyszłości - zobaczymy, co na to "dietetycy"...

KOMENTARZE

 • Ziobro z liderami Solidarnej Polski też wszdł w "koalicje" z prezessimusem
  a doły partyjne same transmitowały kult LPR i narodowców na smoleńsko judeokatolicki . Masy prawdziwych i fałszywych dewotow zastąpily także wcześniejszych zwolennikow samoobrony Lepera.
 • @HASKI 19:24:40
  ciekawe, jesteś jednak zdolny do napisania czegoś niegłupiego ? '-)
 • @HASKI 19:24:40
  Pokaż ciulu tę zapowiedź koalicji z kaczelnikiem?
 • Konfederacja to sztuczny twór pewnie służb specjalnych.
  Jej zadaniem było odebranie głosów PISowi... i tyle.
  Narodowcy w Konfederacji (Bosak) stanowili dla PIS konkurencję odbierając PISowi głosy Narodowców Polskich.
  Liberałowie Konfederacji to pewne głosy na PO w II turze.
  Taka pewnie była koncepcja.
  Narzędzie było skuteczne ale za słabe i PIS i tak wygrał.

  Ogólnie solidaruchy to wa nurty od początku ..nurt katolicko-narodowy oraz nurt żydowsko-liberalny (z banderowcami, folksdojczami..).
  Oba były zajadle anty PRLowskie bo chodziło o przejęcie władzy.
  Oba nurty korzystały z pomocy zachodu (czyli globalnej mafii żydowskiej)
  Oba nurty zaciekle rywalizowały (ekstremizowały nienawiść do PRLu)
  o względy zagranicznych organizatorów tego Polskiego Majdanu.
  Organizatorzy dbali o swoje (żydowskie) interesy a więc wymuszali na PIS (wcześniej PC) rożne koncesje na rzecz mafii żydowskiej w strukturach i w polityce partii.. wielką rolę w tym planie odgrywał JPII.
  W zakresie PO nie było takiej potrzeby bo to struktura składająca się z wrogów Narodu Polskiego. (PIS to Polacy katolicy czyli dla mafii element niepewny, wrogi ale potrzebny do obalenia Jaruzelskiego)

  No i tak PIS musi kolaborować inaczej skończy jak Samoobrona..
  To PIS wykańczał Leppera, Millera, Oleksego by zyskać u mafii punkty ..
  PO oczywiście też ale to nikogo nie dziwi.

  Moim zdaniem Smoleńsk jeżeli to był zamach (a nie ma żadnych dowodów) to był bardzo w interesie globalnej mafii żydowskiej która w ten sposób eliminowała "Polaka katolika" z politycznej gry w Polsce.

  W Polsce brakuje post PRLowskiej lewicy ale tej Polskiej Narodowej..
  i tego się boi globalna mafia i zwalcza w zarodku rękoma PO (to oczywiste) ale i rękoma Polaków katolików co nie najlepiej świadczy o Polakach katolikach (Oleksy, Miller, Lepper).

  PIS jest najbliżej Polskiej narodowej racji stanu niestety ma ręce ubrudzone Polską krwią (polityczną) Polskiej narodowej lewicy.

  Zobaczymy co PIS zrobi gdy globalna mafia osłabnie..(już za chwilę)
  wtedy PIS będzie mógł pokazać prawdziwą twarz..
  Jaka ona jest nie wiadomo albo będzie trwał przy mafii i bronił interesów mafii w warunkach globalnej klęski (tak jak zrobi to PO)
  albo ..nie ..
 • Dziś
  Konfederacja na konferencji prasowej złożyła postulat Żorżeta go home.
  Jakoś inne ugrupowania niczego takiego nie robią.
  Konferencja robi przynajmniej tyle.
 • Autor
  Zapomniał Pan o Grzegorzu Braunie, który nie należy ani do RN ani partii Korwina i który jest najbardziej aktywny w Sejmie, Jego wypowiedż z dnia dzisiejszego: https://www.youtube.com/watch?v=zPtWjBL4EY4
 • Gwoli wyjaśnienia
  Gdzie jest ta opcja propolska w sejmie, bo ja się żadnej nie dopatrzyłam?
 • @Lotna 01:31:14
  Skoro w sejmie "brak opcji propolskiej" - to po cholerę suweren wybiera sobie takich przedstawicieli?

  Pytanie - co jest źle z naszymi elitami/przedstawicielami, a co z samym suwerenem?

  Gdzieś trzeba zacząć... ;-)

  P.S. Przypominam, że polityka jest sztuką osiągania spraw do osiągnięcia możliwych....

  Bo mamy takich wyborców, jakich mamy i polityków, którzy są emanacją swego społeczeństwa. A jak mówią "bracia zza Buga" - "wyżej d... nie podskoczysz"...
 • @Docent zza morza 11:59:22
  I jak długo system oświaty (poprzez "wytyczne programowe"), a zwłaszcza jego humanistyczna część, mająca kształtować świadomość oraz wartości przyszłych obywateli - oraz świat mediów urabiających na bieżąco "pożądane postawy" - nadal będą w rękach środowisk maszerujących do taktu obcych werbli" - tak długo nie będziemy "u siebie"...

  A dopóki to się nie zmieni (a zmieni się kiedykolwiek?), to PIS i ZP będą najlepszą propolską opcją jaką można dziś sobie w Polsce wybrać.

  Bo rewolucyjny romantyzm narodowy jest piękną, acz mało pożądaną w realu rzeczą, bo zwykle "wylewa dziecko z kąpielą" - obalmy PIS, bo to nie jest "prawdziwa prawica"!!!

  Acha - i co dostajemy wtedy wzamian...? Jeszcze więcej brukselskich kosmopolitów...??? Jeszcze więcej leberałów, niewrażliwych na los wszystkich systemowo wykluczonych P-o-l-a-k-ó-w?

  A i rewolucyjny romantyzm darwinowsko-wolnościowy dziadka Korwina też jest drogą do nikąd...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej