Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
312 postów 979 komentarzy

Co nam niesie los?

Docent zza morza - Ostrzegam - przesadną i nieznośną rusofilię akceptuję tylko z dopiskiem "jako agent wpływu" - inaczej wypad. O ich metodach, chwytach i argumentach - patrz: http://prognozydocenta.salon24.pl/630598,jak-sobie-radzic-z-ruskim-trollem

USA to też oligarchia, a nie demokracja czy republika

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amerykanie są niestety równie bezlitośnie oszukiwani i tłamszeni przez rotszyldów, jak i pozostałe kraje świata.

Zainspirowała mnie notka kol. Bazyli1969 –= >  Demokracja a prawo do buntu Najpierw chciałem ją krótko skomentować, ale poruszone w niej kwestie wymagają, moim zdaniem, szerszego ujęcia tematu. 

„Obecnie termin demokracja jest używany w 4 znaczeniach:
1) władza ludu, narodu, społeczeństwa;
2) forma ustroju politycznego państwa, w którym uznaje się wolę większości obywateli jako źródło władzy i przyznaje się im prawa i wolności polityczne gwarantujące sprawowanie tej władzy;
3) synonim samych praw i wolności politycznych, których podstawą jest równość obywateli wobec prawa oraz równość ich szans i możliwości;
4) ustrój społeczno-gospodarczy zapewniający powszechny równy udział obywateli we własności i zarządzaniu narodowym majątkiem produkcyjnym, dostęp do dóbr kultury, oświaty i ochrony zdrowia”

  - = > Encyklopedia PWN - demokracja

image

Ale nas uczono (a także zapisano w naszej konstytucji), że sednem demokracji są „pięcioprzymiotnikowe wybory”, wedle poniższych zasad:
•    "zasada tajności głosowania – głosujący nie podpisują się na kartach wyborczych,
•    zasada bezpośredniości – wyborcy osobiście biorą udział w głosowaniu,
•    zasada równości – każda osoba głosująca może oddać jeden głos,
•    zasada powszechności– prawo wyborcze posiada każda osoba spełniająca cenzus wiekowy oraz cenzus obywatelstwa, a także, w przypadku biernego prawa wyborczego, osoba niebędąca skazana wyrokiem prawomocnym,
•    zasada proporcjonalności – każda z partii otrzymuje mandaty w stosunku proporcjonalnym do liczby uzyskanych głosów."

- = >  Wybory pięciocioprzymiotnikowe

I tym właśnie, w naszym powszechny rozumieniu jest  „demokracja”– czyli „władza ludu wybierającego swych przedstawicieli”.

Ale od razu widać, jak kulawa jest to definicja, bo

 1.  ogranicza cały proces demokratyczny do samego aktu głosowania (pomijając jego pozostałe elementy)
 2. oraz pomija anglosaski nieproporcjonalny system jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) – dominujący ilościowo w świecie, zarówno jeśli chodzi o ilość wyborców oraz liczbę kontestowanych i demokratycznie obsadzanych mandatów i stanowisk (biorąc pod uwagę także Indie i Pakistan).

Dla zrozumienia tej problematyki polecam pracę Roberta A. Dahl’a „Demokracja i jej krytycy”, wydawanej u nas w roku 1995 i 2013.

„… kluczową koncepcję „poliarchii” – dominującej dziś formy rządów zbliżonej do demokracji, ale jeszcze z nią nietożsamej. (...) stan faktyczny dzisiejszej demokracji, której system władzy zawiera często elementy zupełnie niedemokratyczne, przejęte z innych systemów.”

- = >  "Demokracja i jej krytycy"

W swoich pracach Dahl rozwija proceduralną teorię demokracji. W jej ramach wyróżnia siedem warunków, określanych jako proceduralne minimum, które musi spełniać system, aby być uznanym za demokratyczny:
1.    Kontrolę nad politycznymi decyzjami rządu konstytucja gwarantuje politykom pochodzącym z wyboru.
2.    Urzędy obieralne obsadzane są ramach regularnych i uczciwych wyborów, w których niedopuszczalny jest przymus. Wybory muszą być równe i jawne.
3.    Wszyscy dorośli obywatele mogą brać udział w wyborach.
4.    Praktycznie wszyscy dorośli obywatele mogą kandydować na urzędy.
5.    Obywatele mają prawo wypowiadać się w szeroko rozwijanych kwestiach politycznych bez groźby poniesienia za to kary.
6.    Obywatele mają prawo szukania alternatywnych źródeł informacji, które faktycznie istnieją i są chronione przez prawo.
7.    Obywatele mają prawo do tworzenia niezależnych od rządu organizacji i stowarzyszeń, w tym partii politycznych i grup interesu.”

- = > Robert Dahl

A sprowadzając uczone wywody do prozy życia codziennego…

image

Co jest najważniejszym elementem demokracji? Bo same wybory to tylko sprawa czysto techniczna – dużo ważniejsza jest kwestia transparentnej, publicznej selekcji poruszanych tematów (czyli brak „kwestii tabu”) oraz równie transparentnej selekcji kandydatów w oparciu o te właśnie kwestie, a nie o jakiekolwiek inne kryteria…

Ale sprawą rozstrzygającą jest kwestia wpływu - lub jego braku – na publiczną agendę – czyli jakie sprawy będą w ogóle brane pod uwagę, szeroko dyskutowane i demokratycznie rozstrzygane.

A kto ma dziś dominujący wpływ na agendę polityczną …? Obywatele ...???

image
 
Sprytną metodą zniewolenia obywateli jest dopuszczenie żywej wymiany poglądów jedynie w ściśle określonych ramach.”  - Noam Chomsky

Czy wolno nam dziś – publicznie, w ogólnodostępnych mediach o milionach odbiorców - swobodnie dyskutować np. o tym:

 • Kto rządzi finansami świata i kraju?
 • Jak to naprawdę jest z pandemią koronawirusa?
 • Czy amerykańskie wybory prezydenckie zostały sfałszowane?
 • Czy „nasz” system bankowy i finansowy opiera się na zdrowych i solidnych podstawach?
 • Kogo nie wolno nam publicznie krytykować?

Itp., itd. – A o ile lista ta jest dłuższa niż spis tematów dozwolonych, czyli „koszernych”/ "halal"…?

image
 
Widać jak wiele wspólnego mają ze sobą obydwie główne partie polityczne w Ameryce…

I stąd właśnie wziął się fenomen Donalda Trumpa, gdyż obie partie od dekad więcej łączyło niż dzieliło… a setkom milionów ludzi żyło się tam coraz gorzej.

I chyba kwestią czasu jest powstanie tam całkiem nowej siły politycznej, z Trumpem lub bez Trumpa, bo potrzeby społeczne oraz idee, która wyniosły go do władzy, są nadal prężne i żywotne …

- = > Po wyborach - czas szeryfów w USA

A prawda jest taka, że dzisiaj, mimo całej rotszyldowskiej propagandy, USA (ani żaden inny kraj) nie jest ani demokracją, ani republiką… a jedynie - w mniejszym lub większym stopniu – oligarchią, czyli dobrze zakamuflowanymi rządami równie dobrze zakamuflowanych „nielicznych”… 

„Oligarchia to rządy mogące upodabniać się do dyktatorskich, które cechują się przywłaszczeniem suwerennej roli w państwie przez dość wąską grupę, np. wyodrębnioną ze starszyzny rodowej lub elit majątkowych.

Grupa rządząca jest zamknięta i wszystkie najważniejsze stanowiska w państwie oraz realna władza jest sprawowana przez jej członków. Nawet jeśli w obrębie elity władzy toczy się mniej lub bardziej zakulisowa walka o władzę, to oligarchia na zewnątrz występuje zdecydowanie jednolitym frontem, starając się nie dopuścić do władzy innych grup społecznych.”

- = >  Oligarchia

Bo fundament procesu demokratycznego – czyli swobodny i niczym nieskrępowany wpływ na agendę polityczną danego kraju - to już b. dawno został obywatelom praktycznie wszędzie odebrany.

A obecnie ta coraz bezczelniejsza, rozpanoszona (by nie rzec - "rozbestwiona") i coraz pewniejsza swej bezkarności oligarchia złapała Amerykę za gardło i b-a-r-d-z-o dobitnie pokazuje i udowadnia Amerykanom „kto tu naprawdę rządzi”…

- = > "America is not a democracy"

image

I dlatego te wszystkie ostatnie "demokratyczne fajerwerki" - czy to pod postacią "wyborów" , czy „szturmu na Kapitol”, czy też innych „dramatycznych” wydarzeń wypełniających ekrany telewizorów oraz zaprzątających umysły odbiorców tej propagandy, to jedynie drugorzędne didaskalia w teatrze odstawianym teraz obywatelom. Bo karty to zwykle zostały rozdane dużo wcześniej...

A kiedy bezsilnie – z powodu własnej ignorancji i wynikającej z niej nieświadomości – po cichu i nie protestując, zgodziliśmy, by spośród wielu alternatywnych kierunków (których nie umieliśmy dostrzec ani zdefiniować na czas) ktoś ułożył przed nami szyny, po których mamy podróżować "ku świetlanej przyszłości" – to niezależnie od „naszych >świadomych< demokratycznych wyborów” – i tak możemy jedynie poruszać się od wcześniej nam zdefiniowanego punktu A do punktu B…

Bo jak to ktoś ładnie ujął – „W demokracji ci, co są wybierani, to niewiele mają do powiedzenia, a ci, którzy faktycznie rządzą – nie są wybierani”…

image
 
PS. A jak wypada Polska w międzynarodowym porównaniu, jeśli chodzi o „stan demokracji”?

- = >  Indeks demokracji

A jak ma wypadać, skoro oficjalnymi informatorami ekspertów tygodnika"The Economist" – zestawiających ten ranking - (jak również informatorami wszystkich pozostałych organizacji międzynarodowych oraz światowych agencji informacyjnych) jest u nas jedno i to samo środowisko, obecnie zażarcie zwalczające polskie władze?

Bo np. na doroczną ankietę Reporterów Bez Granic, zestawiających indeks wolności prasy na świecie – u nas od 2016 spadek z 54 miejsca na 62 i „sytuacja niepokojąca”  (a jesteśmy tam wyprzedzeni przez takich tuzów „wolności mediów” i„obrońców wolnego słowa” jak Niger, Belize, Madagaskar czy Papua-Nowa Gwinea) - to u nas nadal główny wpływ ma sam nadredaktor – publicznie skarżący się na „wycofanie reklam spółek skarbu państwa z naszych mediów, co nas mocno walnęło po kieszeni”?

- = > Jak powstaje indeks wolności prasy w Polsce?

- = > Polska spadła na 62 miejsce w Swiatowym Indeksie Wolnosci Prasy

Ale  w roku 2014, gdy redakcja tygodnika „Wprost”  była nachodzona przez agentów ABW i w świetle kamer telewizyjnych szarpano się z jej redaktorem naczelnym – to na podstawie michnikowego raportu Polskę sklasyfikowano wtedy na 19. miejscu w świecie, stawiając jako wzór dla innych…

Jeżeli ciekawi was przyczyna „tak złej opinii o Polsce i Polakach na Zachodzie”– to warto zainteresować się jej źródłami …

„Wskaźnik wolności prasy jest respektowany i cytowany przez wiele organizacji międzynarodowych, takich jak ONZ, czy Bank Światowy”

- = > Indeks wolności prasy
 
P.S. 2 I Ameryka, i Polska, i świat – są obecnie w mniejszym lub większym stopniu przedmiotem kolejnej rotszyldowskiej rewolucji, budującej nam kolejny utopijny „postępowy und nowoczesny raj na ziemi”,  tym razem pod upojnymi hasłami eko-homo-genderyzmu (+ „więcej seksu i orgazm dla każdego!!!”) - kosztem wszelkiej normalności: rodziny, małżeństwa, tradycji, kultury, estetyki, narodu i religii…   

- = > Co światu grozi obecnie od rotszyldów?

image
„Wy sobie głosujecie na swoich prezydentów – a my mówimy im, co mają robić”

Poznajecie tych dżentelmenów? Od lewej - lord Jakub Rotszyld, nieżyjący już Dawid Rockefeller oraz George Soros.

„Oligarchia przyczyniła się do upadku różnych cywilizacji bardziej niż złożoność społeczeństw czy ich zapotrzebowanie na energię.

Władza oligarchów (…), zniekształca racjonalne podejmowanie decyzji, ponieważ krótkoterminowe interesy elit są radykalnie odmienne od długoterminowych interesów społeczeństwa.

To wyjaśnia, dlaczego poprzednie cywilizacje upadały „mimo że dysponowały potencjałem kulturowym i technicznym pozwalającym na przezwyciężenie trudności”. Elity gospodarcze, czerpiące korzyści z dysfunkcyjnej sytuacji społecznej, blokują niezbędne rozwiązania.”


•    Autor: George Monbiot, Polityczny realizm wiedzie do katastrofy

KOMENTARZE

 • "„Oligarchia przyczyniła się do upadku
  różnych cywilizacji bardziej niż złożoność społeczeństw czy ich zapotrzebowanie na energię."
  ----------------
  To prawda - ale bez uściślenia tego zjawiska - nic z tego nie zrozumiemy.
  Wniosek?
  Z biegiem czasu w danym społeczeństwie - to dzieci diabła staja się oligarchią a wtedy tak naprawdę to nie oligarchia doprowadza do upadku cywilizacji a dzieci diabła.
 • (lub, czasopisma) i mamy inną demokrację.
  .
  „Obecnie termin demokracja jest używany w 4 znaczeniach:
  1) władza ludu, narodu, społeczeństwa;
  2) forma ustroju politycznego państwa, w którym uznaje się wolę większości obywateli jako źródło władzy i przyznaje się im prawa i wolności polityczne gwarantujące sprawowanie tej władzy;

  1) i 2) znaczenie demokracji należy zmienić, aby pasowało do 3) i 4) znaczenia.
  1) władza ludu, narodu, społeczeństwa, c-z-ł-o-w-i-e-k-a;
  2) forma ustroju politycznego państwa, w którym uznaje się wolę w-i-ę-k-s-z-e-j r-e-p-r-e-z-e-n-t-a-c-j-i obywateli jako źródło władzy i przyznaje się im prawa i wolności polityczne gwarantujące sprawowanie tej władzy;
 • od czasów rodzinno-plemiennych oligarchia jest stałym elementem systemu
  Zawsze rządziła jakaś oligarchia (wódz, książę, król, cesarz, papież, prezydent.. mafia zza pleców).
  Ludzkość żyje w zamordyzmie od kilku tysięcy lat.

  Wyjście z tego systemu jest trudnie.. wielokrotne próby kończyły się krwawymi jatkami.
  Parcie na wyzwolenie jest coraz większe.

  Jesteśmy blisko rozwiązania problemu a wszystko zawdzięczamy globalnej mafii żydowskiej. Mafia ta została zdemaskowana jako struktura skrajnie zbrodniczych oligarchów i ich kolaborantów.
  Dzisiaj nikt nie może mieć wątpliwości co do celów i metod tej mafii.
  .. a każdy wątpiący jest bez wątpienia częścią tej mafii najpewniej powiązany korzennie... to oczywiście prawda statystyczna .. zawsze są wyjątki... pożyteczni idioci w końcu jeszcze istnieją i zawsze będą istnieli.

  Jeżeli Tramp ma dość zwolenników (w armii) to mafia będzie uciekać w podskokach a świat stanie się lepszy dla ludzi a gorszy dla mafii.
  Mafia i Tramp grają o wszystko.
  Tramp o życie, majątek.. a mafia też.
  Tramp powinien w podskokach ułaskawić Assangea
  W końcu teraz Tramp na własnej d..pie przeżywa to co Assange przeżywa od lat.
  Obaj chcieli prawdy i obaj są niszczeni przez tę samą mafię.
  Obaj są w istocie po tej samej stronie barykady.

  Dla jasności Tramp to też oligarcha, też sk..syn ale dużo mniejszej skali i o dużo mniejszych ambicjach globalnych.
  Tramp zagrożeniem dla świata nie jest.. mafia jest kluczowym jawnym zagrożeniem dla świata.

  Jak Tramp pokona mafię to zrobi więcej dla Świata jak Putin i Xi razem wzięci.

  Świat czeka na zwycięstwo Trampa z utęsknieniem..
  z jednym wyjątkiem ..Izraela.. ale to tylko taka "dacza", domek letniskowy mafii na pustyni... bez znaczenia dla świata po upadku mafii.
 • Polska to system segregacji rasowej !!!! taki miękki Apartheid !
  Na ulicach polskich miast grasują hordy bandytów z policyjnej prewencji napaści agresja poniżanie Polaków to codzienny obraz dzisiejszej sytuacji Polski pod okupacją żydowską !

  Tak zwana demokracja w Polsce to , łaskawe pozwolenie żydów by Polaka głosował na żydów , innej opcji żydowscy okupanci NIE WIDZĄ !
  czyli żydzi rządzą a Polak haruje !!! a
  Na straży tej żydowskiej segregacji rasowej Polsce stoi 60 tyś armia formacja policyjna PREWENCJA !!! pałki gaz czy kule gumowe ,bicie poniżanie Polaków to stały element PREWENCJI !

  Ta formacja policyjna CAŁKOWICIE SIE SPRZEDAŁA żydowskim okupantom ! Prewencja to śmiertelny WRÓG Polaków !!! bo to oni podtrzymują Okupacje Polski przez żydowskich rasistów !!!!!

  Wnioski są ale nie na dziś i nie tutaj! zaczekamy Doczekamy !!!

  https://www.youtube.com/watch?v=hZ8su8s8mOI  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Priorytetem walka z antysemityzmem. Deklaracja nowego sekretarza spraw wewnętrznych USA
  https://img.dorzeczy.pl/img/alejandro-mayorkas/f2/cc/7961155c844cdb6d2b7a3610af8e.jpeg
  Już wiadomo, co będzie priorytetem w działaniach nowego szefa departamentu spraw wewnętrznych USA. Nominowany na to stanowisko przez Joe Bidena Żyd latynoskiego pochodzenia Alejandro Mayorkas, jak sam deklaruje, skupi się na walce z antysemityzmem. Politycy Partii Demokratycznej już na początku swoich rządów zapowiadają mocne ataki na skrajną prawicę. W ostatnich dniach zapowiedzieli uchwalenie nowej ustawy w sprawie „terroryzmu wewnętrznego”, która ma uderzyć w "prawicowych ekstremistów". Nominowany na stanowisko szefa departamentu spraw wewnętrznych Alejandro Mayorkas spotkał się w piątek za pośrednictwem Zooma z organizacjami żydowskimi. Środowiska te naciskały na skupienie się na temacie antysemityzmu i krytykują administrację Trumpa za to, że wycofała się ze śledzenia grup skrajnie prawicowych. Kilku liderów grup żydowskich nawoływało również do utworzenia w Departamencie Spraw Wewnętrznych specjalnej jednostki do walki z antysemityzmem w USA. Mayorkas, podczas spotkania, zadeklarował, że będzie w sposób szczególny walczył z antysemityzmem oraz tak zwanym terroryzmem wewnętrznym, w szczególności ze strony "ekstremistów ze skrajnej prawicy". Uczestnicy spotkania apelowali również w kwestii odejścia od polityki migracyjnej obecnego prezydenta USA i poluzowania regulacji. Prezydent elekt już zapowiedział m.in. zniesienie restrykcji wobec uchodźców, wprowadzonych przez Trumpa. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele m.in.: Żydowskiej Federacji Ameryki Północnej; Centrum Akcji Religijnej Judaizmu Reformowanego; Unia Ortodoksyjna, Krajowa Rada Kobiet Żydowskich; Amerykanów na rzecz Pokoju Teraz, Żydzi z Inicjatywy Kolorowej i Żydowski Okrągły Stół ds. Sprawiedliwości Społecznej.
  Źródło: PCh24.pl / timesofisrael.com, forward.com


  Ps... Cyrk na resorach..tzn. nieważne upadające USA, cuda nad urną, walka z klimatami, walka o prawa człowieka, upadający przemysł, upadająca służba zdrowia, walka z epidemią, to wszystko jest nieważne, bo ważne, żeby bliskowschodnim plemionom było dobrze; to jest właśnie hucpa.. Resort wewnętrzny i żyd...Skąd my to znamy? Politycy będą walczyć z antysemityzmem a żydki będą mordować gojów. Pasożydy biorą się do roboty, no i żydokomuna zdjęła maskę...Teraz to już będzie raj na ziemi w Usraelu! A biedni Amerykanie do dzisiaj nie wierzą kto nimi rządzi i kto z nich zrobił niewolników! Jeżeli USA uważają siebie za wolny i demokratyczny kraj to priorytetem powinna być walka ze zbrodniarzami wojennymi którzy są największym sponsorem światowego terroryzmu i którzy bezprawnie okupują Palestynę! No to mamy przechlapane bo kto nie chce płacić za 447 to antysemita a taki zapłacić powinien podwójnie. A skoro Polska to kraj zoologicznych antysemitów to od teraz żydom należy się... no właśnie, ile... to regulować będzie ustawa 2 x 447 = 894.
 • Cyrk cała gębą.
  https://pl.sputniknews.com/polska/2021011213654878-polscy-uczniowie-beda-sie-uczyc-wychowania-seksualnego-z-papieskich-encyklik/

  PIS chce uczyć dzieci o seksualności na bazie encyklik JPII.
  Tego samego co "nie widział" pedofilii w swoim KK.
  Tego samego co go ustawiła na stołku Papieża wiadoma globalna mafia (pozbywając się szybko poprzednika).
  PIS który jest wyraźnie mafio sceptyczny a Trampolubny... nieustannie stawia na piedestale pierwszego i najważniejszego swego czasu agenta tej mafii.

  Parasolka pedofilów, agent mafii (też bardzo pedolubnej i tęczowej),
  promotor zbrodniarzy nazistowskich na świętych (katolickie eldorado)
  sympatyk wszelkiej maści faszystów (Franco, Pinochet...pewnie i Mussolini... Hitler nie bo krzywdził żydów w czyli korzenia mafii)
  ma być wzorcem i źródłem nauk dla Polskiej młodzieży

  To przecież kopia banderowskich standardów ..gdzie bardzo podobne "trendy" są obowiązująca w banderlandzie (bo w mordę albo spalenie żywcem jak w Odessie).

  PISie ogarnij się ... jesteś z mafią, faszystami, tęczowymi pedofilami czy przeciw ?.
  bo JPII był z mafią, z faszystami z tęczowymi pedofilami w bliskim bezkonfliktowym związku.

  Stanie w tak szerokim rozkroku musi być skrajnie niekomfortowe.
  zwłaszcza dla ludzi obserwujących ten żenujący spektakl.
  Ludziom chce się rzygać.
 • @kula Lis 69 08:46:09
  Dla nich teraz już nic nie jest ważniejsze od ratowania własnej d..py.
  Do takiego wrzenia doprowadzili Amerykanów.
  Kolejny spontaniczny teraz Amerykański holocaust nie jest wykluczony.
  Tego już nie da się przykryć kłamstwami i zastraszaniem.
  Teraz trzeba sp..dalać w podskokach...
  tylko nie ma za bardzo gdzie... Europa odpada ... zostaje jakieś krzaki gdzieś w krajach trzeciego świata... pewnie tam gdzie sp..dalali naziści.
  ..się zrobi tłok jak do nazistów zwalą się masowo żydzi z mafii.

  Zostaną pewnie przyjęci po cichu ale z honorami (bo dużo kasy przywiozą)
  ..a potem nazisći pewnie spróbują im tę kasę odebrać...
  a może mafia spróbuje pozbyć się nazistów ze swojego nowego gniazda.

  Tak czy siak świat będzie miał jakiś czas spokój od mafii.
 • @Oscar 07:23:15
  /Dla jasności Tramp to też oligarcha, też sk..syn/ ale swój skurwysyn.
 • @Oscar 09:29:29
  Nie ma granicy której wielbłąd obładowany złotem nie przekroczy.
 • @kula Lis 69 09:39:13
  Tramp jest izolacjonistą a mafia jest globalistyczna.
  To zasadnicza, fundamentalna różnica dla świata.

  A Amerykanie mają dalej problem bo Oligarchia się zmienia co do składu (mafia odpada) ale duch, cele i metody Oligarchii są ponad czasowe.
  (władza i pieniądze)..
  Domieszka faszyzmu w tej oligarchii dał ludziom to co Hitler dał Niemcom w latach 1933-1938) .. wyjście z kryzysu, dobrobyt, bezpieczeństwo, rozwój, edukacje, uprzemysłowienie, opiekę medyczną ...jak za PRLu.
  "Ameryka greit again".
 • @kula Lis 69 09:39:13
  //Dla jasności Tramp to też oligarcha, też sk..syn/ ale swój skurwysyn.//

  Nie ma mniejszego zła.
  Mam na myśli to, że całkowicie nie rozumiem polskiego kibicowania Trumpowi (kibicowanie Bidenowi jest tak samo kretyńskie).
  Którykolwiek tam kryminalista nie "wygra", będzie tak samo źle.

  Świat, który pragnie prawdziwej wolności, nie demokratycznej (tfu!) powinien kibicować, żeby się te kukły zza Wielkiej Kałuży, i ten "naród" amerykański tak wzięli za lby, żeby tam kamień na kamieniu nie został.

  Bo co wy sobie, do pochlastanej na ryju mamełe, myślicie?
  Że jak "patriota" złodziej-kryminalista Trump "wygra" ze starym dewiantem, kryminalistą-złodziejem Bidenem, to nagle 447 zniknie, co?
  Że afro-murykanie z okupacyjnych baz stacjonujących na "Flance Wschodniej" zaczną was po tyłkach lizać i waszej wersji demokracji bronić?
  Że Polin zniknie jak zły sen i wróci jakaś tam przez was wymarzona "Polska", w której to zaradni Polacy będą na niezaradnych polskich frajerach robić "sukces" i wtedy nazwiecie to tą w końcu prawidłową naprawioną demokracją?

  Weźcie rozpęd, a ściana sama się znajdzie, wy podszyci drobnym kryminałem "patrioci" od siedmiu boleści...

  P.S.
  "Nie ma już na świecie wiary ani prawdy, ale chyba istnieje na świecie rozsądek? Co, Jaskier? Jest jeszcze na świecie rozsądek? Czy już zostały na nim tylko skurwysyństwo i pogarda?"...
 • @Kmieć 09:58:30
  Mosbacher kończy swoją misję w Polsce. Zostanie odznaczona przez prezydenta Dudę.
  https://niezalezna.pl/373985-mosbacher-konczy-swoja-misje-w-polsce-zostanie-odznaczona-przez-prezydenta-dude


  Ps...Czy ten order to za obronę TVN-u pedałów i lgbt? Skandal i zdrada! To się w głowie nie mieści! Odznaczenie? Za co? To jakaś kpina, państwo Polskie przed każdym na kolanach. A żydzi wyrazili zgodę na odznaczenie a jeszcze Berlin i eurokołchoz musi zgodę wydać. Czy prezydentowi Dudzie coś się PO kręciło? Dekoracja jest za zasługi dla kraju, a nie za dywersję. Czy każdy dywersyjny żyd, bo innych nie ma musi być profesorem i musi być odznaczony w Polsce? Czy prezydent Trump ją odznaczy za jej zdradę i opuszczenie go przez nią nie tylko podczas wyborów. I to jest lojalność wobec własnego Prezydenta! Szkoda, że Prezydent Trump nie będzie mógł pełnić nadal funkcji prezydenta USA. No cóż "ród gałganów ma wielkie wpływy polityczne" - (Dickens) a ród głupców jest niezliczony.
 • Plany Oligarchii USA względem Polski zdefiniował 1,5 roku temu vice-prezydent USA Mike Pence
  patrz:
  https://zakop999pl.neon24.pl/post/159770,mike-pence-a-14-zadan-dziejowych-dla-wolnej-polski
 • @kula Lis 69 10:07:36 ps...Niech dołączy tęczową tasiemkę do odznaczenia
  Komorowski, też prezydent, odznaczył niejakiego Sorosa Orderem Orła Białego.....
 • @Oscar 09:49:29
  Bojówki Sorosa z antify zaatakowały Kapitol, życie prezydenta jest zagrożone przez demokratów, panie prezydencie czekamy na stan wojenny i osuszenie tego bagna z Deep State oraz internowanie wszystkich demokratów i masonów, kraj jest w niebezpieczeństwie wróg wewnętrzny pragnie zlikwidować prezydenta USA i wprowadzić obozy koncentracyjne dla 75 milionów wyborców prezydenta Trumpa, oraz zmienić ustrój w państwie z kapitalizmu na zamordyzm sowiecki zwany powszechną żydokomuną, do złego jeszcze ich kandydat jest oszustem wyborczym i nie ma mandatu społecznego żeby zostać prezydentem USA, dlatego apeluję do prezydenta Trumpa zamknij wszystkich demokratów z Kapitolu, bo to szpiedzy chińscy oczyść to bagno w Waszyngtonie DC, bo tam sama korupcja zagrażająca państwu, ratuj Amerykę drogi Donaldzie Trump!
 • AMERYKAŃSKI CUD NAD URNĄ
  Nieważne kto głosuje. Ważne kto liczy głosy.” Józef Stalin

  Gdy 3.11.2020 zamykano w USA lokale wyborcze, sztab Republikanów świętował zwycięstwo. Donald Trump zdecydowanie prowadził, także w tzw. stanach niezdecydowanych (swing states) kluczowych dla wyniku, np. w Pennsylvanii przewagą ponad 700 tys. głosów, w Michigan 300 tys. Wygrał nawet w Virginii, czego się nie spodziewał. Łącznie uzyskał 74 mln głosów, o 11 mln więcej niż w 2016 roku, więcej niż Ronald Reagan zwycięski we wszystkich stanach. Według reguł statystyki, pozostałe do zliczenia głosy na J. Bidena nie stanowiły zagrożenia. I wtedy zdarzył się cud nad urną. W ciągu kilku nocnych godzin Trump przegrał w swing states jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Aby wyjaśnić to nieprawdopodobne zjawisko powołano zespół prawny pod kierunkiem Rudy Giulianiego, byłego prokuratora, pogromcę mafii i burmistrza Nowego Jorku. Śledztwo odsłania szokujące informacje. Całość tu

  https://www.ksd.media.pl/10002-news/3434-amerykanski-cud-nad-urna
 • @kula Lis 69 10:42:59
  -----------------
  "Śledztwo odsłania szokujące informacje. Całość tu"
  -----------------
  Nie mamy pańskiego płaszcza - i co nam pan zrobi?
  Wniosek?
  Ameryka leży przed dziećmi diabła z rozłożonymi nogami - nie od dziś.
 • ALL
  Koledzy - tyle prawdy, tyle nowych informacji - dziękuję i pozdrawiam.
 • @Oscar 09:49:29
  Myślę, że obywatele USA nie dadzą sobie tak łatwo odebrać wolności. Mają broń i jest ich dużo. Zdrajca Biden już zapowiedział, że odbierze Amerykanom broń.
 • @Docent zza morza 13:08:35
  Przejebane mieć teraz poglądy prawicowe czy konserwatywne. Albo będziesz lewakiem, albo usuną twoją stronę internetową, wszystkie konta na portalach społecznościowych, zablokują ci konta bankowe....a cała ta cenzura i ostracyzm dotknie też twoją najbliższą rodzinę. Coś jak żydokomuniści - też karą było wymazanie z historii całej rodziny. No ale oczywiście "wolność słowa"...
 • @Docent zza morza 13:08:35
  Posłuchajcie na you tube Radio Wnet. Lenard z USA, opowiada około 6,4o minuty jak demokraci się modlili i do kogo, i kogo modliła się Pelosi i jakie zmiany językowe wprowadza. To jest lepsze od Barei.
 • @Docent zza morza 13:08:35
  Takie tu wieści docierają:

  https://www.youtube.com/watch?v=kgbwmpXiUaU
 • @Docent zza morza 13:08:35
  To się Duda popisał. Za list ambasadorów, za bronienie tęczowej zarazy itp. Brawo!...Prezydent Duda już się dawno skompromitował, głosowanie na niego było wyborem między dżumą a cholerą, nie było wyjścia, bo nie było alternatywy, no i pokazuje gdzie ma Zjednoczoną Prawicę choć prezes wykazał w stosunku do PAD wielką klasę, odwrotnie niż PAD, sodówka bije, no ale ukąszenie przez żydowską Unię Wolności pozostaje na całe życie. "Polityka jest grą sprzecznych interesów i tylko rozsądek inteligentnych polityków niweluje te sprzeczności." To mądre zdanie powinno być wykute metrowymi literami w kamieniu na fasadach Sejmu i Senatu, żeby wchodząc do tych instytucji dość przypadkowo dobrani pracownicy choć raz przeczytali i być może zrozumieli po co do tych "świątyń wiedzy i mądrości wszelakich" wchodzą.
 • @Docent zza morza 13:08:35
  Kucharka Pelosi chce odwrócić uwagę od fałszerstw wyborczych i forsuje impeachment, chociaż wie, że brakuje jej szabel - a raczej chochli i garnków. Bo zgodnie z prawem w USA za fałszerstwo wyborcze jest kara dożywocia! Kim trzeba być, aby po zatwierdzeniu wyborów zgłaszać projekt impeachmentu prezydenta, któremu oficjalnie zostało 10 dni urzędowaniania! Trump od początku, jeszcze przed jego wyborem w 2016 r był uważany, za "niegodnego" pełnienia tej funkcji prezydenta przez zdziczałe żydolewactwo z Partią Demokratyczną na czele! Przez dwa lata prowadzono "śledztwo" przy udziale całkowicie upolitycznionej przez Obamę FBI, które nie dało żadnych rezultatów! Niczego nie udowodniono, ale to dla nich nic nie znaczy! Można powiedzieć, że w wyborach 2020 zwyciężyło "waszyngtońskie bagno", do którego zalicza się niestety wielu republikanów! Upadek demokracji widoczny gołym okiem, a do tego mentalność zwycięzców! To mentalność neandertalczyka ogłaszającego się zwycięzcą! Trump nie chce przemocy co pokazała jego prezydentura na bliskim wschodzie, kiedy wygasił wszelkie konflikty w krajach arabskich i wycofał wojsko amerykańskie z tamtego regionu, bez przemocy nie mogą żyć, za to demokraci którzy dążą do wojny, nie tylko w USA ale na bliskim wschodzie który zapłonie po zaprzysiężeniu oszusta Bidena ze sfałszowanych wyborów w USA, dobrze że ludzie w Ameryce to widzą, tą nienawiść do prezydenta Trumpa i wyciągają wnioski kto tu naprawdę dąży do wojny i przemocy, że to tylko demokraci są całym złem w USA wraz z masonami którzy wypowiedzieli wojnę chrześcijaństwu na całym świecie i dążą do eksterminacji chrześcijan wraz z fałszywym papieżem Franciszkiem który przeszedł na stronę złych mocy za chińskie srebrniki!
 • @Oscar 09:49:29
  Problemem Trumpa jest to, że ma fatalnych współpracowników i jeszcze gorszych doradców.
 • @Docent zza morza 13:08:35
  https://sites.breakingmedia.com/uploads/sites/3/2020/06/Untitled-1024x512.jpeg

  Gen. Mark Milley, chairman of the Joint Chiefs of Staff, in a pre-recorded speech admitting he made a “mistake” appearing with President Trump during the George Floyd protests outside the White House.


  PENTAGON, THREATS
  Joint Chiefs Issue Extraordinary Condemnation Of Capitol Attack
  The Joint Chiefs say they "witnessed actions inside the Capitol building that were inconsistent with the rule of law. The rights of freedom of speech and assembly do not give anyone the right to resort to violence, sedition and insurrection." By COLIN CLARK
  on January 12, 2021 at 7:00 PM WASHINGTON: The Joint Chiefs of Staff, in a public message unlike any ever issued by the nation’s top military leaders, today condemned last week’s attack on the US Capitol.

  Calling the riotous insurrection “a direct assault on the U.S. Congress, the Capitol building, and our Constitutional process,” the chairman, Gen. Mark Milley, Vice Chairman Gen. John Hyten and the other six members of the Joint Chiefs all signed a memo to the Joint Force saying:

  “As service members, we must embody the values and ideals of the nation. We support and defend the Constitution. Any act to disrupt the constitutional process is not only against our traditions, values, and oath; it is against the law.”

  They also note that the US military remains fully committed to “protecting and defending the Constitution of the United States against all enemies, foreign and domestic.” I don’t think we need to belabor their inclusion of the word domestic.

  Interestingly, the memo does not appear on the JCS website or on the official Pentagon website, defense.gov.

  The uniformed leaders say they “witnessed actions inside the Capitol building that were inconsistent with the rule of law. The rights of freedom of speech and assembly do not give anyone the right to resort to violence, sedition and insurrection (emphasis added).”

  In a clear signal meant to both reassure faith in our democracy but also to reassert that the military has absolutely no role to play in any action against the federal government– “stay focused on the mission,” the memo says.

  “We support and defend the Constitution. Any act to disrupt the Constitutional process is not only against our traditions, values and oath; it is against the law,” they note.

  Lest anyone in the services harbor any doubts, they assert that “President-elect Biden will be inaugurated and will become our 46th Commander In Chief.

  “To our men and women deployed and at home, safeguarding our country — stay ready, keep your eyes on the horizon, and remain focused on the mission. We honor your continued service in defense of every American.”.

  https://breakingdefense.com/2021/01/joint-chiefs-issue-extraordinary-condemnation-of-capitol-attack/?utm_campaign=Breaking%20News&utm_medium=email&_hsmi=106326354&_hsenc=p2ANqtz-_746DCHP2Ja-YvszCpOqq71vp9s78O3_HCJaGD5GwZaxo1UiK3GDtSz5FMpmtmdELE5QZ7GFGZVrsFxCmKFlSlmuU_6A&utm_content=106326354&utm_source=hs_email
 • Izba Reprezentantów wzywa Pence'a do skorzystania z 25. poprawki i usunięcia Trumpa. Wiceprezydent odmawia.
  https://wpolityce.pl/swiat/534645-izba-reprezentantow-wzywa-pencea-do-usuniecia-trumpa
  Ps...Trump przynajmniej nie boi się mówić prawdy. Oczywiście, że jeśli Amerykanie nie zaczną walczyć „jak diabli”, ich kraj się rozleci. Za ca 5-10 lat wszyscy będą to widzieć na własne oczy, ale za późno
  Trump ogłosił stan wyjątkowy na obszarze Washington D.C. Jest tam dużo wojska. Nie sądzę aby miało dojść do zaprzysiężenia Bidena.
 • @Docent zza morza 13:08:35
  https://prawy.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/16104465231d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  Grupa Wyszehradzka zbanowana na facebooku! Za...słowa o prawie wolności wypowiedzi w sieci...Jeszcze internauci nie ochłonęli po zawieszeniu na stałe konta twittera Prezydenta USA Donalda Trumpa, a zbanowano konto Grupy Wyszehradzkiej na fb!
  "Decyzja FB jest zaskakująca i rozczarowująca. Głównymi treściami, które udostępniamy, są bezpośrednie cytaty liderów V4, a także zdjęcia architektury naszych miast i przyrody w naszym regionie. Mamy nadzieję, że Facebook niezwłocznie sprawdzi i przywróci nasze konto." - napisano na twitterze grupy w reakcji na cenzurę.

  Co było przyczyną uznania facebookowego konta Grupy Wyszehradzkiej za "niespełniające standardów społeczności" portalu? Gdy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze - głosi stare przysłowie. Otóż, Grupa Wyszehradzka wspomniała o planowanych karach finansowych dla Social Mediów łamiących prawo do wolności słowa. To nie spodobało się facebookowym cenzorom i zbanowali grupę.

  Tym bardziej staje się oczywiste, że potrzebne jest prawo, które ukróci tego typu praktyki. Powstaje jednak pytanie, jak to możliwe, że zakładany - jeśli wierzyć filmowi Social Network - w masońskim centrum facebook coraz bardziej ośmiela się kneblować już nie tylko osoby prywatne, ale i publiczne czy - jak widać - całe formacje geopolityczne. Czyżby dostali na to pozwolenie, a jeśli tak - to od kogo? Czego można się spodziewać w przyszłości?

  Źródło: wGospodarce.pl, facebook
 • @Docent zza morza 13:08:35
  Trump: "Wolność słowa jest atakowana jak nigdy wcześniej". Impeachment? "To spowoduje złość w kraju. Teraz czas na pokój". Wolność słowa jest atakowana jak nigdy wcześniej - oświadczył we wtorek w Alamo na południu Teksasu w pierwszym publicznym wystąpieniu po zeszłotygodniowym szturmie na Kapitol odchodzący prezydent USA Donald Trump. W ten sposób prezydent odniósł się do zablokowania jego profili na Twitterze i Facebooku. Giganci branży argumentowali swoje decyzje tym, że istnieje ryzyko iż kolejne wpisy Trumpa skutkować mogą przemocą. Po szturmie na Kapitol Demokraci chcą usunąć prezydenta Trumpa z urzędu, ale ten publicznie zapewnia, że w wystąpieniu do swoich zwolenników sprzed ataku użył właściwych słów. W Alamo Trump oznajmił, że nie obawia się uruchomienia 25. poprawki do Konstytucji (która mówi o pozbawieniu władzy prezydenta - PAP), a procedura impeachmentu którą rozpoczynają Demokraci spowoduje w kraju złość. Teraz czas na leczenie, na pokój wezwał przywódca USA. Na granicy z Meksykiem Trump wizytował mur, który był jednym z jego sztandarowych haseł w kampanii wyborczej. Jak donosi telewizja Fox News, w ostatnie dni prezydentury doradcy zalecają gospodarzowi Białego Domu, by skupił się na podkreślaniu głównych punktów realizowanej przez cztery lata agendy. Mur graniczny, który Trump wielokrotnie uznawał za swoje osiągnięcie, został sfinansowany przez amerykańskich podatników i stał się symbolem restrykcyjnej polityki imigracyjnej prezydenta. Wzniesiono go na odcinku 453 mil (niespełna 730 km), a zdecydowana większość zastąpiła stare bariery. Odcinek gdzie powstał mur, a wcześniej nie było żadnych ogrodzeń, wynosi 47 mil (nieco ponad 75 km).

  PAP Ps...„Wolność słowa jest atakowana jak nigdy wcześniej” i dotyczy to nie tylko Stanów Zjednoczonych. Wszędzie walczy się z gorzką, niewygodną prawdą. Jeśli wolność słowa upadnie w USA to upadnie na całym świecie. Pora zastanowić się do kogo należą i kto steruje mediami, internetem w USA to ten rządzi całym światem. Jedyny odpór jaki mogą dać prawicowe siły to bojkot lewackich mediów, internetu i budowa swoich, wolnych od chorych lewackich ideologii portali internetowych typu youtube, facebook i wielu innych.

  https://youtu.be/G9hw_Xv5ui8

  Szkoda twoich łez prezydencie. Władzę się bierze a nie czeka aż dadzą. Układałeś się ze zdrajcami i obudziłeś się z pchłami.
 • @Docent zza morza 13:08:35
  https://media.wplm.pl/thumbs/dc7/OTYwL3VfMS9jY182NWQ1Ny9wLzIwMjEvMDEvMTIvMTIwMC83NjAvZTE3NTE5MzVlNmU2NGI0ZjliYzU1MDZiNDBiOTNlY2QuanBlZw==.jpeg
  Woś podsumowuje prezydenturę Trumpa: "Najgłośniej ze wszystkich zakrzyknął, że liberalna demokracja jest naga". „Trump odchodzi pokonany. Był niczym lekarz przynoszący złe nowiny na temat stanu współczesnej demokracji. Najwygodniej było obciąć mu głowę i zrobić z niego winnego wszelkich nieszczęść. Ale przecież wszyscy wiemy, że tłuczenie termometru nikogo jeszcze z choroby nie wyleczyło” pisze Rafał Woś w „Super Expressie” o prezydenturze Donalda Trumpa.

  https://wpolityce.pl/polityka/534527-wos-o-trumpie-pokazal-ze-liberalna-demokracja-jest-naga


  Ps... Inteligencją i konsekwencją Trump udowodni, że ma racją na temat liberalizmu. Doktryna gorsza od komunizmu.

  Szok historii. Zastrzelony Kennedy & oszukany i wyeliminowany Trump. Co obaj mówili o TTIP!

  https://www.youtube.com/watch?v=G9hw_Xv5ui8&feature=youtu.be

  Nie tylko przegrał Trump, ale przegrała i Ameryka. Europa nie miała co przegrywać bo już nawet się nie wędzi niby łosoś królewski. Jej nie ma tu.

  https://www.youtube.com/watch?v=Pd69GqxEsdY
 • @Docent zza morza 13:08:35
  Zaczyna się ekonomiczny ostracyzm. "NYT": Deutsche Bank i inne korporacje zrywają współpracę z biznesowym imperium Trumpa. Największy kredytodawca przedsięwzięć Donalda Trumpa, Deutsche Bank, nie będzie już z nim współpracować napisał dziennik „New York Times”. To kolejny cios dla biznesowych perspektyw Trumpa w następstwie szturmu jego zwolenników na Kapitol. Według „NYT”, który powołuje się na źródło zbliżone do banku, władze korporacji zdecydowały, że nie będą w przyszłości uczestniczyć w przedsięwzięciach Trump Organization.

  Dziennik podkreśla, że Deutsche Bank był głównym źródłem z finansowania jego biznesowych przedsięwzięć i jedną z nielicznych dużych instytucji finansowych, które nie przestały robić z nim interesów po serii bankructw jego biznesów w latach 90. i na początku XXI w. Trump zadłużył się wobec banku na ponad 300 mln dolarów, a termin płatności pożyczek przypada na najbliższe kilka lat.

  Decyzję o zaprzestaniu współpracy podjął też inny kredytodawca Trump Organization, Signature Bank, którego władze wezwały Trumpa do ustąpienia z urzędu prezydenta i zapowiedziały, że nie będą robić interesów z żadnym z kongresmenów zaangażowanych w działania na rzecz unieważnienia wyników wyborów prezydenckich w USA.

  Korporacje chcą zniszczyć Trumpa ekonomicznie.
  W ubiegłym tygodniu serwis Shopify zawiesił internetową sprzedaż sklepów związanych z Trumpem, zaś największe stowarzyszenie golfowe PGA zapowiedziało rezygnację z turnieju planowanego na 2022 r. w jednej z posiadłości Trumpa w New Jersey. Według „NYT” jest to spory cios dla biznesowych perspektyw prezydenta, który wiele zainwestował w ośrodki golfowe na całym świecie. Stanowią one około jednej trzeciej przychodów Trump Organization. Źródła dziennika twierdzą, że prezydent był „załamany” decyzją PGA, bo osobiście przez wiele lat zabiegał o organizację turnieju.

  Konsekwencje odczuć mogą również polityczni sojusznicy Trumpa. Część największych amerykańskich korporacji, takich jak Coca-Cola, Marriott, AT&T i Morgan Stanley, ogłosiła w ostatnich dniach, że zawiesi wpłaty na kampanie wyborcze polityków dążących do unieważnienia wyników wyborów prezydenckich.

  PAP

  Ps.. Tak się Trumpa boją że go „zagłodzą”, tak jak nas chcieli… To były ostatnie wybory w USA pomiędzy normalnością a Orwellem.

  Teraz przynajmniej wiemy, kto jest kim w tym żydolewackim świecie. Jeśli kiedykolwiek były wątpliwości czy Trump to pozytywny bohater, to w sytuacji tego prokomunistycznego spisku wyraźnie widać, że jest. Deutsche Bank i inne korporacje, a zwłaszcza Deutsche Bank, powinny ponieść karę. I myślę, że poniosą. Niemiecka arogancka korporacja bezczelnie rości sobie prawo do oceniania prezydenta Ameryki. Trump teraz jak Polacy doświadczy żydowskiej wdzięczności. Biedny tak im ufał i jak zwykle zdradzili bo poczuli ,że interes nakazuje wspierać LEWAKÓW. Do czasu później znów zmienią front (dla jasności)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej